Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Jak opravit blok motoru? Pls Help

Milhaus (Člen)
29.06.2008 20:25:13
Offline

Jak opravit blok motoru? Pls Help

Zjistil jsem, že se mi na mé B6 2003 uvolnil šroub co drží motor v rámu a chtěl jsem ho dotáhnout. Bohužel ale šroub byl delší než by měl být, takže se mi jeho konec otisknul do bloku motoru.idontknow Vznikla tam prasklina, přes kterou teče olej. Je to ten šroub vlevo dole, co tam je místo klasické matice taková ta "kapka". Co s tím? Zavařit, nebo stačí něčím zalepit? Nejsem odborník, ale myslím si že v případě svařování by musel motor asi ven z rámu kvůli špatnému přístupu. A když zalepit (zatmelit) tak čím?
helphelphelp
Jsem pussy - vím, zku*vil jsem to.


Když máš dobré kamarády, nepotřebuješ nepřátele...
Ton@l (Člen)
29.06.2008 23:38:51
Offline

Re: Jak opravit blok motoru? Pls Help

Milhaus psal:

Zjistil jsem, že se mi na mé B6 2003 uvolnil šroub co drží motor v rámu a chtěl jsem ho dotáhnout. Bohužel ale šroub byl delší než by měl být, takže se mi jeho konec otisknul do bloku motoru.idontknow Vznikla tam prasklina, přes kterou teče olej. Je to ten šroub vlevo dole, co tam je místo klasické matice taková ta "kapka". Co s tím? Zavařit, nebo stačí něčím zalepit? Nejsem odborník, ale myslím si že v případě svařování by musel motor asi ven z rámu kvůli špatnému přístupu. A když zalepit (zatmelit) tak čím?
helphelphelp
Jsem pussy - vím, zku*vil jsem to.

mel jsem praskliny po svarovani vika motoru a tak jsem to vyresil zalepeni dvojslozkovym epoxidem s kovovymi supinamismile1 a drzi to pekne uz ani kapka olejegood


Vzdy muze byt hur :-)
mi (Člen)
30.06.2008 09:39:40
Offline

Re: Jak opravit blok motoru? Pls Help

Ton@l psal:
Milhaus psal:

Zjistil jsem, že se mi na mé B6 2003 uvolnil šroub co drží motor v rámu a chtěl jsem ho dotáhnout. Bohužel ale šroub byl delší než by měl být, takže se mi jeho konec otisknul do bloku motoru.idontknow Vznikla tam prasklina, přes kterou teče olej. Je to ten šroub vlevo dole, co tam je místo klasické matice taková ta "kapka". Co s tím? Zavařit, nebo stačí něčím zalepit? Nejsem odborník, ale myslím si že v případě svařování by musel motor asi ven z rámu kvůli špatnému přístupu. A když zalepit (zatmelit) tak čím?
helphelphelp
Jsem pussy - vím, zku*vil jsem to.

mel jsem praskliny po svarovani vika motoru a tak jsem to vyresil zalepeni dvojslozkovym epoxidem s kovovymi supinamismile1 a drzi to pekne uz ani kapka olejegood

good
good


svět je cirkusovej stan
maňas (Člen)
30.06.2008 19:06:54
Offline

Re: Jak opravit blok motoru? Pls Help

jinak takové lepidlo, v docela slušné kvalitě dělá bison,je předmíchané ve dvou ampulích stříkačky a docela dost funkční a stojí do dvou kil.
good


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Fulltank (Člen)
30.06.2008 20:36:23
Offline

Re: Jak opravit blok motoru? Pls Help

maňas psal:

jinak takové lepidlo, v docela slušné kvalitě dělá bison,je předmíchané ve dvou ampulích stříkačky a docela dost funkční a stojí do dvou kil.
good

tekutej kov? idontknow Vypada to podobne a lepi to jako svina bigsmile

Libor nx (Člen)
30.06.2008 20:52:46
Offline

Re: Jak opravit blok motoru? Pls Help

očistit,hlavně pořádně odmastit a zalepit.good

lan (Člen)
30.06.2008 21:01:35
Offline

Re: Jak opravit blok motoru? Pls Help

používá se i toto http://www.udrzba.cz/department.php?dep … metal-kovy je to na hliník good

Milhaus (Člen)
30.06.2008 21:42:01
Offline

Re: Jak opravit blok motoru? Pls Help

To zní docela slibněgood. Neznáte někoho kdo s tím má i praktické zkušenosti? Jak s tím pracovat, aby to mělo ten správný efekt?help
Je to totiž na místě s velmi špatným přístupem, ale odmastit a zbrousit by se to snad dalo. Ale pokud budu muset kvůli tomu vytahovat motor z rámu, myslím si, že jistější to bude asi nechat zavařit. Co názory zkušenějších?
help


Když máš dobré kamarády, nepotřebuješ nepřátele...
Ton@l (Člen)
30.06.2008 22:00:41
Offline

Re: Jak opravit blok motoru? Pls Help

Milhaus psal:

To zní docela slibněgood. Neznáte někoho kdo s tím má i praktické zkušenosti? Jak s tím pracovat, aby to mělo ten správný efekt?help
Je to totiž na místě s velmi špatným přístupem, ale odmastit a zbrousit by se to snad dalo. Ale pokud budu muset kvůli tomu vytahovat motor z rámu, myslím si, že jistější to bude asi nechat zavařit. Co názory zkušenějších?
help

ocisti to trochu obrus zkus zalepit nejlepe tekutym kovem, ted jsem mel v ruce jeden od 3M a ten drzi dobre, ja to zalepit prvnim na ktery jsem narazil v kramu za 150 kacek a vubec zadny problem...a pokud ti to drzet nebude tak az potom bych resil nejaky varenigood


Vzdy muze byt hur :-)
Libor nx (Člen)
30.06.2008 22:21:29
Offline

Re: Jak opravit blok motoru? Pls Help

lan psal:

používá se i toto http://www.udrzba.cz/department.php?dep … metal-kovy je to na hliník good

jo tenhle Diamant je fakt supergood,lepil jsem s tím kdysi právě hliník.trošku jsem si tehdy vypůjčil v práci.bigsmilegood

Filous (Člen)
01.07.2008 11:51:13
Offline

Re: Jak opravit blok motoru? Pls Help

...tekutým kovem lepíme v dílně malý praskliny na víkách i karterech a drží to bes problému...jag uš psali kucí vejš, je potřeba to důkladně odmastit...technologickej postup je následující...důkladně rozmíchat vobje slošky, rozehřát horkovzduškou na řídkou kaši, nanýst na prasklinu a opjet horkovzduškou "rozlejt" a nechat 24 h vytvrdnout, nevyplatí se to uspjechat bo u dyš je to na první pohlet tvrdý a dá se to uš třeba po hodině brousit a vcopracovávat, tag ta chemická reakce chce svuj čas...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Milhaus (Člen)
01.07.2008 17:16:20
Offline

Re: Jak opravit blok motoru? Pls Help

Uvidím, co se s tím bude dát udělat. Každopádně mnohokrát díky za rady.goodgoodgood


Když máš dobré kamarády, nepotřebuješ nepřátele...

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr