Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Rozdíly mezi 1-jiskřišťovou a 2 - více jiskřišťovou svíčkou

Vladko (Člen)
26.08.2008 16:05:25
Offline

Rozdíly mezi 1-jiskřišťovou a 2 - více jiskřišťovou svíčkou

čus bando, zajímají mě holá fakta. Může někdo s klidnou duší potvrdit, že více-jiskřišťová svíčka je jen kuprospěchu? Projevil se tento "zázrak" na lepším chodu motoru (lepší spalování atd.)? A nebo se zeptám jinak - v čem to je vlastně dobrý?

Čeká mě výměna svící a uvažuju o tom. Jinak pro ostatní šťouraly smile1 (nic ve zlým)- vím jaký tam patřej svíce, tzn. je zbytečný psát odpovědi typu: "Dej tam to co tam patří ...". Díkas všem za rozumnou odpověď.

Banditatom (Člen)
26.08.2008 19:31:32
Offline

Re: Rozdíly mezi 1-jiskřišťovou a 2 - více jiskřišťovou svíčkou

kupoval jsem to kdysi do plechovky ( R25 2.5l) a projevilo se to na lepších startech a nepatrně, ale fakt nepatrně reakcí na plyn, ale jinak nic jenom ta cena byla teda k sick

kup co píše výrobcesmokin


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
mr.BSE (Člen)
26.08.2008 19:33:49
Offline

Re: Rozdíly mezi 1-jiskřišťovou a 2 - více jiskřišťovou svíčkou

spis spolehlivost, kdyz se udela skvarek na jedny elektrode, tak druha jede.
To u 4T snad asi moc nehrozi.

Stejne to jiskri jen na jedny elektrode, dycky to jde cestou nejmensiho odporu.


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Maroš (Člen)
27.08.2008 12:27:32
Offline

Re: Rozdíly mezi 1-jiskřišťovou a 2 - více jiskřišťovou svíčkou

mr.BSE psal:

spis spolehlivost, kdyz se udela skvarek na jedny elektrode, tak druha jede.
To u 4T snad asi moc nehrozi.

Stejne to jiskri jen na jedny elektrode, dycky to jde cestou nejmensiho odporu.

... bohužel jsem je nemohl vyzkoušet, tak nevím, ale vždycky jsem si myslel že to právě jiskří na obou elektrodách idontknow ale asi jsem si to myslel špatně.

Ton@l (Člen)
27.08.2008 12:36:16
Offline

Re: Rozdíly mezi 1-jiskřišťovou a 2 - více jiskřišťovou svíčkou

Maroš psal:
mr.BSE psal:

spis spolehlivost, kdyz se udela skvarek na jedny elektrode, tak druha jede.
To u 4T snad asi moc nehrozi.

Stejne to jiskri jen na jedny elektrode, dycky to jde cestou nejmensiho odporu.

... bohužel jsem je nemohl vyzkoušet, tak nevím, ale vždycky jsem si myslel že to právě jiskří na obou elektrodách idontknow ale asi jsem si to myslel špatně.

samozrejmne to jiskri na obou elektrodach, ale na jedne vic a na druhe min, pokud to teda neni nejakej super vyrobekgood vytahni si svicku z motorky priloz na kostru a brkni po starteru a uvidissmile1


Vzdy muze byt hur :-)
Vladko (Člen)
27.08.2008 18:47:56
Offline

Re: Rozdíly mezi 1-jiskřišťovou a 2 - více jiskřišťovou svíčkou

............ už z principu je teda jasný, že když to jiskří na všech jiskřištích tak vzniká větší jiskra a dochází k lepšímu zapálení směsi ve válcích. Určitě by se to teda mělo projevit na chodu motoru - nevím jestli bude nějaký znatelně větší zátah, to asi ne, ale celkový chod by měl být asi vyrovnanější ne?

Miras (Člen)
27.08.2008 19:18:42
Offline

Re: Rozdíly mezi 1-jiskřišťovou a 2 - více jiskřišťovou svíčkou

Ono je to otázkou. Výkon je jednou daný a tak pokud jisru rozdělíš bude o to slabší.
Je to prostě různý. Např. pro spalování LPG se doporučuje jedno jiskřiště kvůli silnější jedné jisře....

Svíčky jako NGK, Denso dělaj i s jedným jiskřištěm, nějaký důvod to možná má.

Lidi můžou poznat rozdíl - ale to může být táké tím, že je měníš většinou za starý...  nebo další faktor může být sugesce s tuningu good

Banditatom (Člen)
27.08.2008 19:46:38
Offline

Re: Rozdíly mezi 1-jiskřišťovou a 2 - více jiskřišťovou svíčkou

Ton@l psal:
Maroš psal:
mr.BSE psal:

spis spolehlivost, kdyz se udela skvarek na jedny elektrode, tak druha jede.
To u 4T snad asi moc nehrozi.

Stejne to jiskri jen na jedny elektrode, dycky to jde cestou nejmensiho odporu.

... bohužel jsem je nemohl vyzkoušet, tak nevím, ale vždycky jsem si myslel že to právě jiskří na obou elektrodách idontknow ale asi jsem si to myslel špatně.

samozrejmne to jiskri na obou elektrodach, ale na jedne vic a na druhe min, pokud to teda neni nejakej super vyrobekgood vytahni si svicku z motorky priloz na kostru a brkni po starteru a uvidissmile1

ať tu svíčku drží v ruce  a prst přiloží k válci a pak protočí startéremevil


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Ondráš (Člen)
27.08.2008 19:51:44
Offline

Re: Rozdíly mezi 1-jiskřišťovou a 2 - více jiskřišťovou svíčkou

Banditatom psal:

ať tu svíčku drží v ruce  a prst přiloží k válci a pak protočí startéremevil

Lepší je zajít k Zemanovi, tam si podržet elektrody od polního telefonu, zalejt pivem a k tomu si dát ten vynikající steak z argentinský krávy... Dodnes na něj vzpomínám.goodcool


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Ton@l (Člen)
27.08.2008 20:19:32
Offline

Re: Rozdíly mezi 1-jiskřišťovou a 2 - více jiskřišťovou svíčkou

Banditatom psal:

ať tu svíčku drží v ruce  a prst přiloží k válci a pak protočí startéremevil

bigsmile a ruce poradne navlhcitbigsmile


Vzdy muze byt hur :-)
mr.BSE (Člen)
27.08.2008 20:27:15
Offline

Re: Rozdíly mezi 1-jiskřišťovou a 2 - více jiskřišťovou svíčkou

Ton@l psal:

samozrejmne to jiskri na obou elektrodach, ale na jedne vic a na druhe min, pokud to teda neni nejakej super vyrobekgood vytahni si svicku z motorky priloz na kostru a brkni po starteru a uvidissmile1

jiskri to v podstate jen na jednom jiskristi, to druhy je zanedbtalny, vetsina pujde cestou mensiho odporu good


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Ton@l (Člen)
27.08.2008 22:34:05
Offline

Re: Rozdíly mezi 1-jiskřišťovou a 2 - více jiskřišťovou svíčkou

mr.BSE psal:
Ton@l psal:

samozrejmne to jiskri na obou elektrodach, ale na jedne vic a na druhe min, pokud to teda neni nejakej super vyrobekgood vytahni si svicku z motorky priloz na kostru a brkni po starteru a uvidissmile1

jiskri to v podstate jen na jednom jiskristi, to druhy je zanedbtalny, vetsina pujde cestou mensiho odporu good

jj taky nas to na prumce ucilibigsmile


Vzdy muze byt hur :-)
Honzah (Člen)
29.08.2008 09:00:11
Offline

Re: Rozdíly mezi 1-jiskřišťovou a 2 - více jiskřišťovou svíčkou

Myslím, že podstatný příspěvek poslal Miras. Rozhodující je ENERGIE jiskry, která je určena především konstrukcí zapalovací cívky. Bez ohledu na to, kolik jiskřišť se zapálí, ta energie bude stejná.
Pokud výrobce osadí motor cívkami, které dodají dostatek energie pro více jiskřišť, tak má smysl použít vícejiskřišťové svíce, doporučené výrobcem.

Bombarďák (Člen)
29.08.2008 09:10:17
Offline

Re: Rozdíly mezi 1-jiskřišťovou a 2 - více jiskřišťovou svíčkou

...... i když o tom vím kuloví, tak si taky myslím, že se se svíčkou o více jiskřištích nic podstatnýho nevyřeší. Jednou tam jsou cívky, které dodávají nějaké napětí pro jiskru na jiskřišti, takže pokud bude mít svíčka více jiskřišť, efekt bude takový, že třeba to zajiskří na obou, ale bude menší jiskra a nebo zajiskří jen jedno ale s maximálně možnou jiskrou. To by tam jinak muselo být silnější zapalování, což je blbost, protože zase budeme tam kde jsme. No, elektrika mi nic neříká, ale takhle si to logicky vysvětluju.


"Burn rubber, not your soul"
K.a.s.y.m. (Člen)
29.08.2008 09:34:55
Offline

Re: Rozdíly mezi 1-jiskřišťovou a 2 - více jiskřišťovou svíčkou

http://www.brisk.cz/index.php?page=svicky_a_line.html chce to projít všechny typy.

Asi těch víc jiskřišt bude mít nějakej význam a asi to má souvislost s tím,že jiskra jde cestou nejmnenšího odporu...tudíš když se na jedný straně opálí tak se jiskra asi přesune na další jiskřiště....asi bude spíš z důvodů životnosti.Jak je vidět v odkazu..čím víc jiskřist tím větší životnost.
Jinak se dělají i svíčky bez těch zobáčku a jiskří libovolně po celym povrchu jiskřistě.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr