Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Zima je tu..... poraďte (zazimování)

kojaksro (Člen)
17.10.2008 17:12:25
Offline

Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Kluci, motku mám v práci v dílně kde je teplota kolem nuly, když jsou extra mrazy tak lehce pod nulou. Myslíte že stačí když ji jednou za 14 dní prohřeju, protočím gumy, zadek přes  rychlost, a dobiju baterku..... Dík

Editoval osiris (18.10.2008 18:42:26)


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
SLUGI (Člen)
17.10.2008 17:17:56
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

... jistěééé cool


"FORTUNA IUVAT AUDACES"
nicola.foxx (Člen)
17.10.2008 17:19:26
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

kojaksro psal:

Kluci, motku mám v práci v dílně kde je teplota kolem nuly, když jsou extra mrazy tak lehce pod nulou. Myslíte že stačí když ji jednou za 14 dní prohřeju, protočím gumy, zadek přes  rychlost, a dobiju baterku..... Dík

No mozna bych tu baterku na zimu vyndal nekam do teplicka.


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
kojaksro (Člen)
17.10.2008 17:20:34
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

To sem bral automaticky....baterka de ven.
Jinak díkes...


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
Banditatom (Člen)
17.10.2008 17:22:00
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

tak tak jenom bys ses za ním měl občas stavit se pomazlitbigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Zdenák (Člen)
17.10.2008 17:32:43
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

No.... josu tu i tací co vůbec nezazimovávají....
Jsou v posledních letech svátky Vánoční, kdy se dá dobře jezdit..... good


*** Co mi není rovno, po tom je mi ho*no ***
spidys (Člen)
17.10.2008 17:58:15
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Chcete poradit odemě, jak správně zazimovat? smile1


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
nicola.foxx (Člen)
17.10.2008 17:58:33
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

spidys psal:

Chcete poradit odemě, jak správně zazimovat? smile1

JOsurprised


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
spidys (Člen)
17.10.2008 18:01:13
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Tak to v prvý řadě musíte zajít do nějakýho Shopu, jako je OBI, Baumax, Bauhaus, Hornbach nebo stačí na benzínku smile1, a koupíte velký WéDéčko good

...mám pokračovat? bigsmile


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
Banditatom (Člen)
17.10.2008 18:04:07
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

spidys psal:

Tak to v prvý řadě musíte zajít do nějakýho Shopu, jako je OBI, Baumax, Bauhaus, Hornbach nebo stačí na benzínku smile1, a koupíte velký WéDéčko good

...mám pokračovat? bigsmile

jo kde ty loňský větry jsoubigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmile asi si cvrnknu když si to představímbigsmilebigsmilebigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
nicola.foxx (Člen)
17.10.2008 18:04:47
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

spidys psal:

Tak to v prvý řadě musíte zajít do nějakýho Shopu, jako je OBI, Baumax, Bauhaus, Hornbach nebo stačí na benzínku smile1, a koupíte velký WéDéčko good

...mám pokračovat? bigsmile

Jezkovi voci, ja jsem napnutej zvedavosti jako struna. Sice jsem cekal Mountield, ale tohle je taky dobry.smile1


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
spidys (Člen)
17.10.2008 18:09:08
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

nicola.foxx psal:

Jezkovi voci, ja jsem napnutej zvedavosti jako struna. Sice jsem cekal Mountield, ale tohle je taky dobry.smile1

No a pak s tim velkym WéDéčkem přídeš k motyce a nanášíš, tak abys na ní udělal tzv. film (všude) good


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
Banditatom (Člen)
17.10.2008 18:12:42
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

spidys psal:
nicola.foxx psal:

Jezkovi voci, ja jsem napnutej zvedavosti jako struna. Sice jsem cekal Mountield, ale tohle je taky dobry.smile1

No a pak s tim velkym WéDéčkem přídeš k motyce a nanášíš, tak abys na ní udělal tzv. film (všude) good

bigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmile a hlavně gumy a kotoučegoodgoodgood to aby nerezavěli. ty ale lepší konzervant je konkor používám ho na zbraň


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
nicola.foxx (Člen)
17.10.2008 18:13:06
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

spidys psal:
nicola.foxx psal:

Jezkovi voci, ja jsem napnutej zvedavosti jako struna. Sice jsem cekal Mountield, ale tohle je taky dobry.smile1

No a pak s tim velkym WéDéčkem přídeš k motyce a nanášíš, tak abys na ní udělal tzv. film (všude) good

To je cely????? U Zrzule napises takovy veledilo a tady nic smile2


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
osiris (Člen)
17.10.2008 18:15:22
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

...ani tu baterku nemusíš


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
WenzelB6 (Člen)
17.10.2008 19:12:43
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

svou zbraň si vošetřuj jag je libo třeba konkorem, ale na gumu a hlauně brzdový hadice WD nepatříevilsmile1 se zeptej Lůzra

VikecB12 (Člen)
17.10.2008 19:58:39
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Pokud to aspoň jednou do měsíca natočíš a necháš vohřát,tak nemusíš ani tu baterku vytahovat. Zbytečnost. Nezazimovávám,vobčas nastartuju,nechám zahřát a na jaře,nebo kdyš se v zimě voteplí můžu kdykoliv vyjetgood


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Michal Dk (Člen)
17.10.2008 20:09:53
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

osiris psal:

...ani tu baterku nemusíš

Stačí dyž to stříkneš tím WDéčkemsmile1Ale dokonale žádný šetřenígood

bobule (Člen)
17.10.2008 20:22:27
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

to jebu, vobčas to nedrcnu a hotovosmokin


to jebu
Zdenek (Člen)
17.10.2008 21:17:18
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Je pussyvina to vobčas v zimě nastartovat. Zdenek.idontknow

bobule (Člen)
17.10.2008 21:20:58
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Zdenek psal:

Je pussyvina to vobčas v zimě nastartovat. Zdenek.idontknow

a co s tim mam dělat? to mam roztlačit?idontknow


to jebu
osiris (Člen)
17.10.2008 21:27:04
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

...a není idontknow ...zdenku když to vohřeješ smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
PALOUS (Člen)
17.10.2008 21:43:24
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

bobule psal:
Zdenek psal:

Je pussyvina to vobčas v zimě nastartovat. Zdenek.idontknow

a co s tim mam dělat? to mam roztlačit?idontknow

bigsmilebigsmilebigsmilegood


Jebat motorky :-)
Zdenek (Člen)
17.10.2008 21:45:17
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Za 10 minut, nebo čtvrt hodiny to není možný prohřát, kor v zimě, udělej to 6krát zhruba za zimu a pak povol zátku, a bude tam polívková lžíce vody. Zdenek.goodbigsmile

PALOUS (Člen)
17.10.2008 21:47:35
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Ať si to každej dělá jak chcegoodjá osobně tak jednou za tři tejdny to nakopnu a zahřejugooduž jen ten pocitsmokinjo a na jaře nemám problémgoodna skůtra sem se v zimě vyassa musel sem to dát do servisusicka u druhýho mě vodešla baterkasicktakže co?takže budu startovat jak sousedy,tak tři jebkygood


Jebat motorky :-)
bobule (Člen)
17.10.2008 21:52:33
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

no jistěěěěěgood


to jebu
Zdenek (Člen)
17.10.2008 21:52:36
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Pavle samozřejmě Ty seš na tom hrubo líp, protože máš míň válců, to dá rozum.Zdenek.bigsmilegoodgood

osiris (Člen)
17.10.2008 21:53:41
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Zdenek psal:

Za 10 minut, nebo čtvrt hodiny to není možný prohřát, kor v zimě, udělej to 6krát zhruba za zimu a pak povol zátku, a bude tam polívková lžíce vody. Zdenek.goodbigsmile

...zdenku, my máme vzduchem chlazený motory a nehoníme ani malej ani velkej vodní okruh smile1
...vážně, co bychom si my dva nalhávali viď, po šlemu ani památky
...za 10 minut je ten motor rozhajcovanej jak ďas good bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Renda (Člen)
17.10.2008 21:55:28
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Mám výhodu baráku a garáže pod ním. Omrknout a poplácat chodím každý den, jednou až dvakrát týdně si zapálím buď Monte Cristo nebo něco levnějšího, třeba Vega finu. Prostě ručně balenej doutníček a skleničku Tulamorky. Nastartuju a vychutávám si to. Stará sice nechápe, ale co vám mám povídat ... zima je dlouhá. Asi nějaká úchylka, i když asi nejsem sámbigsmile

PALOUS (Člen)
17.10.2008 21:57:02
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Renda psal:

Mám výhodu baráku a garáže pod ním. Omrknout a poplácat chodím každý den, jednou až dvakrát týdně si zapálím buď Monte Cristo nebo něco levnějšího, třeba Vega finu. Prostě ručně balenej doutníček a skleničku Tulamorky. Nastartuju a vychutávám si to. Stará sice nechápe, ale co vám mám povídat ... zima je dlouhá. Asi nějaká úchylka, i když asi nejsem sámbigsmile

Koukám že jak jágoodtaky pacient co se vyskyt 20 let po válcebigsmile


Jebat motorky :-)
Renda (Člen)
17.10.2008 22:02:55
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

PALOUS psal:
Renda psal:

Mám výhodu baráku a garáže pod ním. Omrknout a poplácat chodím každý den, jednou až dvakrát týdně si zapálím buď Monte Cristo nebo něco levnějšího, třeba Vega finu. Prostě ručně balenej doutníček a skleničku Tulamorky. Nastartuju a vychutávám si to. Stará sice nechápe, ale co vám mám povídat ... zima je dlouhá. Asi nějaká úchylka, i když asi nejsem sámbigsmile

Koukám že jak jágoodtaky pacient co se vyskyt 20 let po válcebigsmile

To si piš, že jobigsmile

bery (Člen)
18.10.2008 08:59:04
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

kouknu z vokna - slunce
kouknu z vokna - sucho
na teploměr nekoukámsmile1
nasadim drtiče mrazu vod jágrasmile1
zahřeju - no a jedubigsmile
takovej 23 prosinecgood


momentalně zavostalej
Filous (Člen)
18.10.2008 12:07:48
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

...umeju, vyndam baterku, hodim přes ní deku a na jaře si pro ní přídu s baterkou v ruce...fertig...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
18.10.2008 12:08:48
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

...tag ňák nevidim důvot to startovat, dyš nechci vyject...proč???


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Brejn (Člen)
18.10.2008 12:09:26
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Co jsem mohl, to jsem nastrikal WeDeckem, retez prostrikal sprejem, plna nadrz, do benzinu nejaky smradlavy humac od Motulu. Novej olej a filtr. Baterka ven, odmastovakem kotouce, motor, prevodovku. Vzduchovej filtr ven, misto neho jen hadrik, do pulky na vysku jsem moto zakryl prodysnym hadrem, pusu na zadni gumu a zavrel do chlivka. Obcas pootocim pneu, mozna osoulozim SPZetku. Jinak na ni prdimass. Na jare opet promazani, novej vzduchac a prvnich 1500Km motor max do 5000 tocekbigsmile.


Co hoří, to bouchá, co létá, to padá.
Brejn (Člen)
18.10.2008 12:16:05
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Startovat to v zime mi prijde napussy. Kdyz to mate nekde v chladnejsim prostredi, tak motor studenej jak svina, olej ztuhlej, nastartujete to, nechate to na miste cvrotlat, tudis se nektera mista u vzduchace budou zahrivat hodne a nektera mista budou studena a jen to pak chcipnout. Tudis mechanicke opotrebeni maximani a zazitek z jizdy nulovy...
Nemluvim o tom, jak je pak motor teplej a okolni teplota treba jen par stupnu a kdyz je neco teply a okolo je zima, tak se deje co? Kondenzuje se voda, jj presne tak. Doufam, ze budu mit po nejakym takovym odbornikovi motorku.
Nechat to radsi celou zimu stat a pak to na jare obzivit... mno a tedka me sezerte :)


Co hoří, to bouchá, co létá, to padá.
Filous (Člen)
18.10.2008 12:40:45
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Brejn psal:

Startovat to v zime mi prijde napussy. Kdyz to mate nekde v chladnejsim prostredi, tak motor studenej jak svina, olej ztuhlej, nastartujete to, nechate to na miste cvrotlat, tudis se nektera mista u vzduchace budou zahrivat hodne a nektera mista budou studena a jen to pak chcipnout. Tudis mechanicke opotrebeni maximani a zazitek z jizdy nulovy...
Nemluvim o tom, jak je pak motor teplej a okolni teplota treba jen par stupnu a kdyz je neco teply a okolo je zima, tak se deje co? Kondenzuje se voda, jj presne tak. Doufam, ze budu mit po nejakym takovym odbornikovi motorku.
Nechat to radsi celou zimu stat a pak to na jare obzivit... mno a tedka me sezerte :)

...koukam na to uplně stejně, tagže tě žrát nebudugood


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Ondráš (Člen)
18.10.2008 12:45:35
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Brejn psal:

Startovat to v zime mi prijde napussy. Kdyz to mate nekde v chladnejsim prostredi, tak motor studenej jak svina, olej ztuhlej, nastartujete to, nechate to na miste cvrotlat, tudis se nektera mista u vzduchace budou zahrivat hodne a nektera mista budou studena a jen to pak chcipnout. Tudis mechanicke opotrebeni maximani a zazitek z jizdy nulovy...
Nemluvim o tom, jak je pak motor teplej a okolni teplota treba jen par stupnu a kdyz je neco teply a okolo je zima, tak se deje co? Kondenzuje se voda, jj presne tak. Doufam, ze budu mit po nejakym takovym odbornikovi motorku.
Nechat to radsi celou zimu stat a pak to na jare obzivit... mno a tedka me sezerte :)

Já myslím, že bys hovno poznal.bigsmilegood


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
redik27 (Člen)
18.10.2008 12:52:58
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Lejete neco do nadrze spolecne z benzinem pres zimu? smile1


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.
Banditatom (Člen)
18.10.2008 13:45:26
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

redik27 psal:

Lejete neco do nadrze spolecne z benzinem pres zimu? smile1

panáka slivovicebigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
kojaksro (Člen)
18.10.2008 14:24:10
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/kojaksro/zazimovano.jpg



Tak a hotovo už je v teple....


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
kojaksro (Člen)
18.10.2008 14:27:13
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

....pussy mě se podařilo vložit obrázek. To beru jako velký úspěchgood
Jsem dobrejbigsmile


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
redik27 (Člen)
18.10.2008 15:41:09
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

nicola.foxx psal:
kojaksro psal:

Kluci, motku mám v práci v dílně kde je teplota kolem nuly, když jsou extra mrazy tak lehce pod nulou. Myslíte že stačí když ji jednou za 14 dní prohřeju, protočím gumy, zadek přes  rychlost, a dobiju baterku..... Dík

No mozna bych tu baterku na zimu vyndal nekam do teplicka.

a obcas ji soupnul na nabijecku, aby nezapomela k cemu je urcena bigsmile


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.
mr.BSE (Člen)
18.10.2008 16:54:32
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

A jakou byste me doporucili nemrzku do chladicu?help


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Banditatom (Člen)
18.10.2008 16:57:47
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

mr.BSE psal:

A jakou byste me doporucili nemrzku do chladicu?help

ružovou zásadně růžovouevil. Ale neříkej to nahlas někeří poletí do garáží kontrolovat co tam majbigsmilebigsmilebigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
mr.BSE (Člen)
19.10.2008 10:37:13
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

bigsmile


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Koldan (Člen)
19.10.2008 12:53:30
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

vidím to stejně jako Filous a Zdenek. Umeju,maximálně na to hodím nějakej ten vosk,stříknu řetaz,naplním nádrž,vytahnu baterku a hodím ju na nabíječku,zakryju plachtou. Na jaro přindu,dobiju baterku a startuju.žádný sajrajty do nádrže nedávám a s přehnaným olejováním to taky prdím.Za tu dobu co sem měl jak polotučnou,tak plnotučnu sem neměl problém se startováním na jaro,přestože mašina stála půl roku bez doteku.Dobít baterku,hodit na PRI,sytič,startovat a zlehka na poslech potáhnout za plyn.Na potřetí už valí všechny válce serenádu


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Mour (Člen)
19.10.2008 13:25:33
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Koldan psal:

vidím to stejně jako Filous a Zdenek. Umeju,maximálně na to hodím nějakej ten vosk,stříknu řetaz,naplním nádrž,vytahnu baterku a hodím ju na nabíječku,zakryju plachtou. Na jaro přindu,dobiju baterku a startuju.žádný sajrajty do nádrže nedávám a s přehnaným olejováním to taky prdím.Za tu dobu co sem měl jak polotučnou,tak plnotučnu sem neměl problém se startováním na jaro,přestože mašina stála půl roku bez doteku.Dobít baterku,hodit na PRI,sytič,startovat a zlehka na poslech potáhnout za plyn.Na potřetí už valí všechny válce serenádu

...a podle toho taky vypadají ty rezavé šrouby na značce Pákistánce bigsmile

Rum-cajs (Člen)
19.10.2008 17:27:52
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

ja vam nevim chlapi s tim startovanim/prohratim na miste... kdysi jsem me na vejsce na spalovacich motorech ucili, ze kazdej studenej start znamena stejny opotrebeni jako 100 km ujetech pri zahratym...

Tahle poucka je 20 let stara, takze vzhledem k technologickymu pokroku to treba dneska neni tak hrozny, ale stejne nevim, k cemu je dobry to obcas natocit. Teda krome dusevni rovnovahy ridera.

Moderni oleje myslim nemaj problem poskytnout 4-5 mesicu dostatecnou ochranu proti korozi a jinak me nic nenapada...

VikecB12 (Člen)
19.10.2008 17:44:54
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Tak startuju a zahřívám to proto,aby natekl do karbecu novej benzín,oživila se baterka,obnoví se olejovej film na fšem v motoru. A pokud není sníh na cestě,tak to aspoň kousek protáhnu,aby moc nezlenivělbigsmile
Ale hlavně pro můj dobrej pocit a abych věděl že mužu kdikoliv vyjet.good


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Rum-cajs (Člen)
19.10.2008 17:53:44
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

VikecB12> nojo, karbec, na ten sem zapomnel, byvse rozmazlenej strikackou, tak to jooo.
No vono ja tak teoretizuju, stejne jak bude sucho a aspon +5 tak to knuceni v garazi nevydrzim poslouchatsmile1

osiris (Člen)
19.10.2008 19:46:22
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

...furt mne překvapujou lidi který si myslej že maj kosmickou raketu a ne vobyčejnej spalovací motor kterej je ve všech vostatních ksindlech který v zimě normálně štrádujou ulicema smile1

...a co krosky? ...a sněžný skůtry? ...asi v zimě nemaj jezdit né? bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
John (Člen)
19.10.2008 21:18:05
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

osiris psal:

...furt mne překvapujou lidi který si myslej že maj kosmickou raketu a ne vobyčejnej spalovací motor kterej je ve všech vostatních ksindlech který v zimě normálně štrádujou ulicema smile1

...a co krosky? ...a sněžný skůtry? ...asi v zimě nemaj jezdit né? bigsmile

Když vyjedeš a pojedeš alespoň pár km tak v poho, ale startovat to jen tak v gardě na místě je pussyvinasmile1

Koldan (Člen)
19.10.2008 23:06:41
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Mour psal:
Koldan psal:

vidím to stejně jako Filous a Zdenek. Umeju,maximálně na to hodím nějakej ten vosk,stříknu řetaz,naplním nádrž,vytahnu baterku a hodím ju na nabíječku,zakryju plachtou. Na jaro přindu,dobiju baterku a startuju.žádný sajrajty do nádrže nedávám a s přehnaným olejováním to taky prdím.Za tu dobu co sem měl jak polotučnou,tak plnotučnu sem neměl problém se startováním na jaro,přestože mašina stála půl roku bez doteku.Dobít baterku,hodit na PRI,sytič,startovat a zlehka na poslech potáhnout za plyn.Na potřetí už valí všechny válce serenádu

...a podle toho taky vypadají ty rezavé šrouby na značce Pákistánce bigsmile

už sem to vyměnilsmile2 už je zasejc krásnágood


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Ondráš (Člen)
20.10.2008 11:17:17
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Rád bych viděl nějaké porovnání v opotřebení motorky skladované alá Filous a skladované alá Osiris. Jsou to samé teorie a obecné poučky, ale něco konkrétního...?help
Třeba vyndal jsem na zimu baterku a na jaře už jsem to nenastartoval, nebo celou zimu jsem to protáčel a na jaře jsem to zadřel...

Nehádám se o tom, že studený start je sajrajt. S tím souhlasím.
Studený start je špatný, áááááááááááno?smile1

Jinak vzhledem k teoretické (i prakticky dokázané) životnosti motoru nebude v ani jednom způsobu skladování diametrální rozdíl co se týče opotřebení motorky si myslím, ale pokud mě někdo přesvědčí o opaku...help

Jak zimuje Zrzule Vránu? Jak Slamescu toho 160 tisícového staříka? To bych rád věděl.help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Filous (Člen)
20.10.2008 11:36:37
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Ondráš psal:

Rád bych viděl nějaké porovnání v opotřebení motorky skladované alá Filous a skladované alá Osiris. Jsou to samé teorie a obecné poučky, ale něco konkrétního...?help
Třeba vyndal jsem na zimu baterku a na jaře už jsem to nenastartoval, nebo celou zimu jsem to protáčel a na jaře jsem to zadřel...

Nehádám se o tom, že studený start je sajrajt. S tím souhlasím.
Studený start je špatný, áááááááááááno?smile1

Jinak vzhledem k teoretické (i prakticky dokázané) životnosti motoru nebude v ani jednom způsobu skladování diametrální rozdíl co se týče opotřebení motorky si myslím, ale pokud mě někdo přesvědčí o opaku...help

Jak zimuje Zrzule Vránu? Jak Slamescu toho 160 tisícového staříka? To bych rád věděl.help

...hele, ať tak nebo tak, rozdíl nepoznáš...sám sis votpovjeděl, že studený starty nejsou pro motor nic dobrýho, to je asi celý...já sám za sebe prostě řikam, že nevidim ani nejmenčí důvot to startovat, pokuť nechci vyjet...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Ondráš (Člen)
20.10.2008 11:38:28
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Filous psal:

...hele, ať tak nebo tak, rozdíl nepoznáš...sám sis votpovjeděl, že studený starty nejsou pro motor nic dobrýho, to je asi celý...

To jsem chtěl slyšet.good


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
VikecB12 (Člen)
20.10.2008 12:13:35
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

To by se nám musely auta posrat za rok,kdyš to startuju každej den studený.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
redik27 (Člen)
20.10.2008 12:37:44
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

VikecB12 psal:

To by se nám musely auta posrat za rok,kdyš to startuju každej den studený.

Ale za 24 hodin ti aspon zustane nejaky ten olej na stenach. Za 4 ctyri mesice ho tam moc nebude.


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.
Ondráš (Člen)
20.10.2008 12:59:05
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

redik27 psal:
VikecB12 psal:

To by se nám musely auta posrat za rok,kdyš to startuju každej den studený.

Ale za 24 hodin ti aspon zustane nejaky ten olej na stenach. Za 4 ctyri mesice ho tam moc nebude.

Proto to startujeme každý týden. smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
vlada1200 (Člen)
20.10.2008 14:05:22
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Nejlepší je, se na konci sezóny vysekat a celou zimu ji dávat dohromady. To pak "stará" nebo mladá......jak chcete, se pak nedivý, když do garáže člověk pořád courá. To pak zazimování člověk neřeší...headshake

Víííď RENDO! bigsmile  (PS: Chlumec nad Cidlinou, takovej prdlej, co ti tvýho banďourka chválil (Moto TASSsmile1)


Jezdím tak, abych dojel!
Raynov (Člen)
20.10.2008 17:37:33
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Plna nadrz, vycuknuta baterka, spalek pod motorem neboli na vejfalu a obe kola ve vzduchu. Vlete ohreju a vymenim olej pekne za tepla. No stres


Pane doktore, vy jste se zase kochal.
Progear 650 (Člen)
20.10.2008 17:51:52
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Tag já sem zastánce teorie to jednou za čas, když je slušně projet aspon kousek...
Z prostého důvodu, aby se olej dostal tam kam má.... Pač za celou zimu musí bejt steklej všechen dole, a první jarní nastartovaní musí bejt fest 'nasucho'...bigsmile
Fšichni víme jak to bolí....bigsmilebigsmilecool


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Koldan (Člen)
20.10.2008 18:43:43
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

To Ondráš: no ti co to dělaj jak mi s Filůsem pak neřeší po zimě,že jim to tu jede na dva vejfuckybigsmile
a jináč jak psal,proč to startýrovat,dyž na tem nechcu jet. a na projížďky po nasolených zimních silnicích s občasnými překfápky ve formě namrzlých fleků seru úplněass


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Smoula.koumak (Člen)
20.10.2008 19:17:26
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Proč v Praze řešíte zazimování? Vždyť tu zimu nemáteidontknow bigsmilebigsmile Semtam se projedete a je to...


Bandit v lese :-))
maňas (Člen)
20.10.2008 19:35:00
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

nezimovat - jezdit bigsmilebigsmilebigsmile


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Ondráš (Člen)
20.10.2008 19:45:27
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Koldan psal:

To Ondráš: no ti co to dělaj jak mi s Filůsem pak neřeší po zimě,že jim to tu jede na dva vejfuckybigsmile
a jináč jak psal,proč to startýrovat,dyž na tem nechcu jet. a na projížďky po nasolených zimních silnicích s občasnými překfápky ve formě namrzlých fleků seru úplněass

Taková překvápka jako sůl se k nám na ves ještě nedostala. Tam je to hezky postaru, babka s kýblem popela.smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Raynov (Člen)
20.10.2008 22:19:57
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Olej nikdy nestece tak aby po sobe nezanechal povlak. pokavad ten motor nevyplachnes odmastovadlem je stale pekne mastnej vsude kde ma byt. Vlastni zkusenost. po roce opreni o zed jsem rozebyral motor na srot a mel vsude olej(vacka, saly na klice, ojnicni cep). Kdyby mel stejkat tak ze tam po nem nic nezbyde tak bys si mel sparve nicit motor pokazdy kdyz nastartujes. Olej je pekne ridkej kdyz je zahratej. Si mylis ze na nejakym parkovysti novejch aut co cekaj na kupce treba rok. Urcite nechodej obden a startujou auta nez se dostanou k zakaznikovy. Kde si myslim ze by to mohlo mit nejakej vliv je tak nejakej boxtrovej motor. Jiny ulozeni, jiny gravitacni sily. Tot muj nazor


Pane doktore, vy jste se zase kochal.
osiris (Člen)
20.10.2008 22:32:45
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

...no a taky je nestartujou jenom vod jara do podzimu ;)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
barynek (Člen)
21.10.2008 09:52:05
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

umeju, hodim na central, vyndam baterku, sem tam pootocim zadnim kolem aby nebyla ploška a kein stressgood ani s předchozí motyko unebyl problém, nevidím důvod to měnitcool


Bandit 4EVER!!!
osiris (Člen)
21.10.2008 13:21:19
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

...nooooo a je to, černý na bílým bigsmile bigsmile

citace: "Starším, zejména dvoutaktním motocyklům lze prospět tím, že se do otvoru pro svíčku vstříkne trocha oleje, který jedním protočením motoru rovnoměrně rozetřete po stěnách válců a tím je ochráníte před korozí. Novější motocykl stačí přibližně jednou za měsíc, minimálně však dvakrát za zimu nastartovat a nechat zahřát na provozní teplotu. Tím se nejen promaže "vršek" motoru, ale také oživí akumulátor.

viz: http://auto.idnes.cz/podzimni-rady-pro- … otorky_fdv  ...čtvrtej odstavec


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
barynek (Člen)
21.10.2008 18:55:57
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

osiris psal:

...nooooo a je to, černý na bílým bigsmile bigsmile

citace: "Starším, zejména dvoutaktním motocyklům lze prospět tím, že se do otvoru pro svíčku vstříkne trocha oleje, který jedním protočením motoru rovnoměrně rozetřete po stěnách válců a tím je ochráníte před korozí. Novější motocykl stačí přibližně jednou za měsíc, minimálně však dvakrát za zimu nastartovat a nechat zahřát na provozní teplotu. Tím se nejen promaže "vršek" motoru, ale také oživí akumulátor.

viz: http://auto.idnes.cz/podzimni-rady-pro- … otorky_fdv  ...čtvrtej odstavec

přeci když tam baterku nemam tak ji nebudu oživovat ne?smile1
jinak stalo se někdy někomu tady z vás, že motku neprotočil ani jednou za zimu a při rozborce měl korozi na válcích? asi nikomu bych řekl....
já motor rozebrat neumím, ael doufam že tam žádnou korozi nemámidontknow


Bandit 4EVER!!!
mr.BSE (Člen)
21.10.2008 18:59:57
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

motorku chcipnu, zaparkuju ke kamosoj do garazej a celou zimu s ni nic nedelam, jen zajedu mrknout za kamosem, dam smokin pohladim po vodreny nadrzi a zase vodjizdim. Na jare kdyz zrovna nechcijej z mrakej nasadim baterku a vyrazim nach hauze evil


Second Class Citizen
1130 Café Racer
osiris (Člen)
21.10.2008 19:02:29
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

...ne, já jen že razím vodjakživa, že nejhorší u všech strojů je vodstávka a žádný sraní a vyndávání různejch pussyovin není vůbec nutný cool


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
barynek (Člen)
21.10.2008 19:16:50
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

osiris psal:

...ne, já jen že razím vodjakživa, že nejhorší u všech strojů je vodstávka a žádný sraní a vyndávání různejch pussyovin není vůbec nutný cool

ty nevyndaváš ani baterku?surprised


Bandit 4EVER!!!
Michal Dk (Člen)
21.10.2008 19:19:10
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Taky nee stojím v teplý chodbě 23 st.vobčas zapnu lidlovku na oživení a fertig.

osiris (Člen)
21.10.2008 19:27:35
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

barynek psal:
osiris psal:

...ne, já jen že razím vodjakživa, že nejhorší u všech strojů je vodstávka a žádný sraní a vyndávání různejch pussyovin není vůbec nutný cool

ty nevyndaváš ani baterku?surprised

...hele nevyndávám protože v chladu je samovybíjení nejnižší (nemluvím o teplotách kolem nuly)
...navíc mám namontovaný na baterii kabely s konektorem k připojení nabíječky (ještě jsem to ale nikdy nepotřeboval použít)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
mazo (Člen)
21.10.2008 19:56:09
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Michal Dk psal:

Taky nee stojím v teplý chodbě 23 st.vobčas zapnu lidlovku na oživení a fertig.

no jo, ale v nevykurenej garazi je to o niecom inom...smile2


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.
barynek (Člen)
21.10.2008 20:21:13
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

mazo psal:
Michal Dk psal:

Taky nee stojím v teplý chodbě 23 st.vobčas zapnu lidlovku na oživení a fertig.

no jo, ale v nevykurenej garazi je to o niecom inom...smile2

jj, garážuju ve sklepě, "nevykouřenym" podotýkambigsmile tak nevim, no... teplotu jsem tam nikdá neměřil...


Bandit 4EVER!!!
Michal Dk (Člen)
21.10.2008 20:34:02
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Podotýkám musíš ho mýt,,vykouřenej" na teplotě prostředí nezáležígoodbigsmile

osiris (Člen)
21.10.2008 20:39:06
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

...stačí dyš pozveš jeptiše s kadidlem cool


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
barynek (Člen)
21.10.2008 21:16:20
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Michal Dk psal:

Podotýkám musíš ho mýt,,vykouřenej" na teplotě prostředí nezáležígoodbigsmile

nadhodim to domagoodbigsmile


Bandit 4EVER!!!
vorel (Člen)
21.10.2008 21:35:49
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

já taky nevyndavám bo nejni nic lepčího než výlet prosluněnou sněhem poprášenou loukou, akurát musim pořídit letos tu udržovačku


řikám si hurikán
vorel (Člen)
21.10.2008 22:06:43
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

hale vosi, ty víš fšechno, jak se liší nebíječka vod udržovačky, ty kurvy za ní chtěj skorem trojlytr


řikám si hurikán
Dvoulytr (Člen)
21.10.2008 23:07:43
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

vorel psal:

hale vosi, ty víš fšechno, jak se liší nebíječka vod udržovačky, ty kurvy za ní chtěj skorem trojlytr

Helejse ten ví prt a vořech.Já ti to ale povim tak ňák srozumitelně a pomalu abys byl schopnej nasátcool.
Tak to poznáš uplně jednoduše páč z nebíječky neleze ani houno,dežto z udržovačky něco degood.A eště taky ta udržovačka prej dokáže ňákej vybíjecí a nabíjecí proudt furt semtam honit.Řikal to starej Barták v hasičárněgood.


2 krát dva sou štyri
osiris (Člen)
21.10.2008 23:46:42
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

...a nebo tak smile1
...jak ti to moh říct starej barták, dyž před patnácti rokama umrz venku před knajpou ty žide bigsmile

vorloj: do kačeří prdele napíchneš klidně i cigaretovkou accumate nebo optimate good voba werky jak ládovací tak tvůj werk sou na to cajk naonděný
...já kdysi bral accumate (má 6 i 12v a jede do 75ah, čili i auťácký, to voptimák neumí, ale zato má barevnou hudbu na šaškárnu - jen k tomu připojit tiskárnu a truhláře kvůlivá rámu na vobraz)
...joa stávalo to vokolo patnácti stovek kačen (ten samej princip ale dělaj všechny podobný firmy ...bosch, banner, varta...)

...budiž mu země lehká good měl ale krásnou smrt beerbeerwinebeerbeerbeerwinebeerbeerbeerbeercoolbigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Dvoulytr (Člen)
21.10.2008 23:56:42
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

Nojó no.Sem si hned nesvpomněl že mu skřípli kaničku do dveřísmile2.A tys ho znal josurprised?bigsmile.


2 krát dva sou štyri
osiris (Člen)
22.10.2008 00:01:03
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

...no tak se uchlastali dva ;)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
vorel (Člen)
22.10.2008 07:43:33
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

řikali, že to má ňákej kanbus nebo kerou pyču kerej svině jedna vodpojí tu zásuvku po chvílej a že jedině voriginál udržovačka se s nim dohodne


řikám si hurikán
osiris (Člen)
22.10.2008 08:38:11
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

...ty co sem ti napsal to uměj vobě, teda přímo na baterku čudit to tam


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
vorel (Člen)
22.10.2008 16:21:39
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

dyk píšu že ten kanbus to prej jakože po chvilce vodpojí, nevim co je zač ale asi pěkná swině. jedině prej druhou zásufku přímo na baterku nebo voriginál udržovačku


řikám si hurikán
Dvoulytr (Člen)
22.10.2008 17:07:34
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

No to je pučmidrátbigsmile.Dyť ti píše i nabaterku přímo to degood.


2 krát dva sou štyri
osiris (Člen)
22.10.2008 17:25:59
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

...v balení k tomu je i konektor/zásuvka kterej pak jenom připojuješ k tý nabíječce/udržovačce a nemusíš se dobejvat k baterii, což splňujou vobě z nich (a nebo můžeš přímo na baterku napojit vždycky i klasicky svorkama)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
vorel (Člen)
22.10.2008 19:24:16
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

dyš dám krz tu zásuvku nabíjet něco a vyndám klíček, tak to nabijí jen chvíli a vypne se to jako třeba v autě. Z toho se zdá že asik nepude jen zapojit udržovačku jednoduše krz tu zásuvku pokud si ta udržovačka nevymění s motorkou nějaký informace...se zeptám servisovi jak to je


řikám si hurikán
osiris (Člen)
22.10.2008 20:04:59
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

...helejse tak teda polopatě cool
...vyser se už konečně na celou kačeří díru (zásuvku) a na baterii si napoj buď konektor (zásuvku) přiloženou v balení s tou nabíječkoudržovačkou (jedno kterou z těch dvou si vybereš) a přes ten konektor (zásuvku) kterej si necháš na těch kabelech připojenej k baterii a klidně hozenej pod sedlem (ani ho na pevno nemusíš montovat) pak budeš připojovat toho accuma nebo voptimáka
...nebo tam ani ten konektor (zásuvku) nebudeš k tý baterii na stálo připojovat a nechávat viset na těch kabelech a klidně si od tý nabíječky (udržovačky) natáhneš klasický kabely se svorkama (jsou taky přiložený v balení) a který si v případě kdy se ti zachce připojíš na póly baterie jako když připojuješ klasickou nabíječku kterou znáš
...čili kachní bambus už ti v obou případech pak nevypne ani prd good
...no a to je asi tak všechno smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
osiris (Člen)
22.10.2008 20:25:32
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

...a páč seš evidentně rozvrkočenej, zkusím to eště krz vobrázky cool

- to je vona a nalevo ten stočenej had s divnou hlavou a nádorem v půlce zad je ten konektor kterej by sis těma vočkama přišpendlil k baterii na furt a přes něj pak připojoval tu krabičku k celý motorce (vpravo sou ty krokodýlové kerejma si tam tu krabičku připíchneš kdy chceš jak u klasický nabíječky a než vodjedeš tak je zas sundáš, abys to za sebou netáh ze seníku ven)

http://www.autoelectricsupplies.co.uk/image_uploads/210107_large.jpg



- to je ten had (smotanej)

http://www.thebatteryshop.co.uk/ekmps/shops/thebatteryshop/images/weatherproof.jpg


- to je furt von, ale tady už leze

http://www.volny.cz/kyjpra/nabijecka/doplnky/images/4a.jpg

... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
vorel (Člen)
22.10.2008 20:46:50
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

vogo, začínám to chápat. maj to v turatechu?


řikám si hurikán
osiris (Člen)
22.10.2008 20:55:51
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

...stopro, tam maj i sněhuláka v létě good


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
vorel (Člen)
22.10.2008 21:11:51
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

a v zimě?


řikám si hurikán
osiris (Člen)
22.10.2008 21:25:17
Offline

Re: Zima je tu..... poraďte (zazimování)

...to maj zavřeno


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr