Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

XJelen (Člen)
18.11.2008 17:22:34
Offline

Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

Jsem se chtěl zeptat jestli existuje nějaký řešení situace abych dejme tomu na třech počítačích v Outlooku mohl sdílet složku "Odeslaná pošta". Jakože když odpovím na jednom počítači na mejla, abych tu odpověď viděl i na dalších dvou strojích. Třeba kdyby všichni tři pracovali s nějakejma souborama na jednom centrálním serveru nebo tak něco.
Kecy jako doass s majkrosoftem si nechte na koledu, bo nebudu kvůli tomu měnit komplet vybavení ve firmě. Situace je daná, jenom najit řešeníhelp.
Předem kujů za hodnotné rady goodbigsmile


Strýcfajtr !!!
Fik-B6S (Člen)
18.11.2008 17:40:10
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

no odeslané nevím jak řešit jelikož pracuju na dvou pc a chci mít poštu na obou tak jsem si stahl thunderbird a v něm nastavil mazaní ze servru až po tydnu tak že když přijdu k jednomu a vyberu poštu tak behem týdne stačí vybrat i na druhém a mám na obou to samé...
ale jak tu udělat aby jsi měl v obou i odeslanou poštu to nevím ale rád se přiučím něco nového...


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
osiris (Člen)
18.11.2008 17:46:49
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

...komplet to jde i přeposílat a paralelně vybírat druhou k tomu účelu zřízenou adresu, pak nemusíš nic datumově hlídat a mažeš ze serveru automaticky, ale jen odeslanou nevím, snad pouštět nasdílenej outlook z jednoho počítače centrálně ?


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
spidys (Člen)
18.11.2008 17:54:09
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

Nakonfiguruj si poštu přes IMAP - pak budeš mít maily zesynchronizovaný třeba na 50-ti compech good


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
ross (Člen)
18.11.2008 18:00:36
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

a když ji otevřeš v jednom kompu, bude otevřená i v druhým?help

jsem totiž počítačový hovadosurprised


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
mr.BSE (Člen)
18.11.2008 18:06:06
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

IMAP nechava zpravy na serveru-> pristupnost ke vsem zpravam kdekoliv


Second Class Citizen
1130 Café Racer
spidys (Člen)
18.11.2008 18:12:10
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

IMAP ti nesmaže se serveru maily - tzn. je lepší mít větší kapacitu mailový schránky neb maily, který nesmažeš, tak se ti na serveru stle uchovávaj.
Když stáhneš na jednom compu maily přes IMAP, můžeš s nima normálně pracovat, když pak stáhneš na dalším compu přes IMAP maily, tak vidíš i který si už přečet nebo přesunul do nějaký složky, která je vytvořená na Serveru. Současně se ti načítaj (synchronizujou) i odeslaný maily.

Dost to používám například ve spojení Desktop PC doma, Notebook a Portable Thunderbird, kterej mám na Flashce a můžu si ho otevřít kdekoli - maily mám pořád zaktualizovaný good

IMAP má samozřejmě ještě další funkce, který se daj povolovat / zakazovat.
Pro příklad:
- když označíš mail k odstranění, zůstane pouze označenej, ale na serveru zůstává dál nebo naopak při uzavření poštovního klienta se tyhle maily mažou rovnou i ze serveru.
- stahování pouze hlaviček mailů, stahování hlaviček mailů o dofinovaný velikosti, stahování celejch mailů, pro tzv. offline používání
atd.

Tady to je např. ve zkratce popsaný taky smile1
http://www.infonia.com/posta-imap-nabizi-vice-nez-pop3


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
osiris (Člen)
18.11.2008 18:12:50
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

...čolci můžou mít s imapem dost problémy


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
spidys (Člen)
18.11.2008 18:15:33
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

osiris psal:

...čolci můžou mít s imapem dost problémy

bigsmile Neplaš je...
I čolci to zvládli good


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
ross (Člen)
18.11.2008 18:25:30
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

sem čoleksmokin


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
XJelen (Člen)
18.11.2008 19:35:09
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

v tomhle ohledu jsem čoleksurprised IMAP je pro příjem...jakým způsobem to řeší odeslanou počtu? ta je přece přes smtp, debo se pletu? Když si přes pop3 zaškrtnu zachovávat kopie na serveru, tak mi tam zůstávají pro ostatní taky, jenom nemám přehled estli už na dotyčnej mejl někdo ansveroval a popř. jakhelp bude to nějakej voříšek asi. Ale přece už to někdo musel vyřešitevil


Strýcfajtr !!!
bery (Člen)
18.11.2008 20:04:37
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

my máme počtu ve vsi a schránku na plotěsurprised
nebo že bych byl čolekidontknow
jooooooo sem čolekbigsmileevilredface


momentalně zavostalej
Filous (Člen)
18.11.2008 20:07:31
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

...máte štěstí, že du kolem...nebylo by jednodušší skáknout na počtu s dopisem??? surprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
bery (Člen)
18.11.2008 20:08:34
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

Filous psal:

...máte štěstí, že du kolem...nebylo by jednodušší skáknout na počtu s dopisem??? surprised

bigsmilebigsmilebigsmilegood


momentalně zavostalej
Ton@l (Člen)
18.11.2008 20:11:36
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

nejednodussi reseni je zalozit si ucet u Gmailu, tam nechat preposilat postu a z gmailu normalne pres imap funguje bezproblemove, prijem i odesilani navic je vse chraneno tusim pres ssl...http://mail.google.com/support/bin/static.py?page=faq.html&hl=cs


Vzdy muze byt hur :-)
Ton@l (Člen)
18.11.2008 20:22:05
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

http://data.idnes.cz/soubory/katalog_xx … 3-IMAP.PDF
asi tak nejak se to nastavuje... klikni.cz je v podstate gmail to pro vysvetlenibigsmile


Vzdy muze byt hur :-)
spidys (Člen)
18.11.2008 21:05:02
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

Ton@l psal:

nejednodussi reseni je zalozit si ucet u Gmailu, tam nechat preposilat postu a z gmailu normalne pres imap funguje bezproblemove, prijem i odesilani navic je vse chraneno tusim pres ssl...http://mail.google.com/support/bin/static.py?page=faq.html&hl=cs

IMAP v dnešní době zvládá většina nabízenejch poštovních serverů - přeposílání na gmail jen kvuli tomu, že tam běhá IMAP je teda zbytečný.
IMAP přesně řeší to co potřebuje Jelen good


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
XJelen (Člen)
18.11.2008 21:05:58
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

no jo ale gmail to neřeší, blbě vypadá adresa firmy reditel12683@gmail.combigsmile. Potřebuju to na svoje stávající mailový adresy, místo gůglu to můžu i u seznamu přes webidontknow


Strýcfajtr !!!
spidys (Člen)
18.11.2008 21:08:54
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

XJelen psal:

no jo ale gmail to neřeší, blbě vypadá adresa firmy reditel12683@gmail.combigsmile. Potřebuju to na svoje stávající mailový adresy, místo gůglu to můžu i u seznamu přes webidontknow

Informuj se u poskytovatele (tam kde máte vedenej hosting), jestli můžeš na svejch mailovkách používat protokol IMAP (na 99% to bude mít) a pak dle paramterů nastav nebo nech nastavit poštovního klienta.
good


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
Ondráš (Člen)
18.11.2008 23:45:32
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

XJelen psal:

Jsem se chtěl zeptat jestli existuje nějaký řešení situace abych dejme tomu na třech počítačích v Outlooku mohl sdílet složku "Odeslaná pošta". Jakože když odpovím na jednom počítači na mejla, abych tu odpověď viděl i na dalších dvou strojích. Třeba kdyby všichni tři pracovali s nějakejma souborama na jednom centrálním serveru nebo tak něco.
Kecy jako doass s majkrosoftem si nechte na koledu, bo nebudu kvůli tomu měnit komplet vybavení ve firmě. Situace je daná, jenom najit řešeníhelp.
Předem kujů za hodnotné rady goodbigsmile

Protokol IMAP je to co potřebuješ.good

A do ass s Majkrosoftem.bigsmile

POP3 byla výhodná v době, kdy bylo vytáčené připojení k internetu, platilo se za čas a tak bylo lepší stáhnout, odpojit se, napsat odpovědi a pak zase připojit a  poslat.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
XJelen (Člen)
19.11.2008 07:30:18
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

Ondráš psal:

A do ass s Majkrosoftem.bigsmile

Už jsem se bál...bigsmile
mám to na forpsech, imap by byl, tak já to teda zkusím...moc mi to hlava nebere, ale uvidíme, udělám to radši přes víkendgood
V pondělí očekávejte další dotazy jak opravit toto či tamtoredface


Strýcfajtr !!!
Ondráš (Člen)
19.11.2008 08:19:22
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

XJelen psal:

Už jsem se bál...bigsmile
mám to na forpsech, imap by byl, tak já to teda zkusím...moc mi to hlava nebere, ale uvidíme, udělám to radši přes víkendgood
V pondělí očekávejte další dotazy jak opravit toto či tamtoredface

FORPSI IMAP podporuje:
https://www.forpsi.com/webhosting/email.php

Nastavení pro všechny možný druhy Outlooku . Máš tam video, kde je to hezky ukázaný. Tohle jim chválim.good http://kb.forpsi.com/category.php?id=52

No neni k sežrání. bigsmile

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/35/Tux.svg/334px-Tux.svg.png

Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Loser (Administrator)
19.11.2008 08:35:22
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

jelikoz makam kazdou chvili nekde jinde a na ruznejch kompech a zaroven potrebuju mit neustaly pristup k firemni pocte, pouzivam todlencto http://www.profiemail.cz/OWA.aspx . Je to v podstate outlook na webugood


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
Ondráš (Člen)
19.11.2008 08:58:26
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

A jestli bys chtěl bejt fajnšmekr, tak: http://icloud.com/live/screenshots.html smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Msudra (Člen)
19.11.2008 11:01:14
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

nejlepsi reseni je pracovan na vzdaleny plose ze vsech tri pocitacu a bude tam vsechno goodgoodgoodgood a na zbytek assassass


gdo maže,ten jede...:)
XJelen (Člen)
19.11.2008 11:27:13
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

Ondráš - čoveče podle toho videa to vypadá, že by nemusel bejt s verzí 07 problém.
Ještě dotas - nebude to nějak zatěžovat kapacitu schránky, nebo tak něco?
Kuva já se měl líp učit ve školeidontknow ale by to stejně nepomohlo, my měli akorát tři IQ151 na celej ústavbigsmile


Strýcfajtr !!!
Ondráš (Člen)
19.11.2008 12:54:17
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

Msudra psal:

nejlepsi reseni je pracovan na vzdaleny plose ze vsech tri pocitacu a bude tam vsechno goodgoodgoodgood a na zbytek assassass

No ne vždycky je to výhodný řešení... Když budeš chtít pracovat na nějakém dokumentu, tak ho můžeš mít jen tam a ne na počítači na kterém děláš.bad
Další věc je, že to dost závisí na propustnosti linky, jsou tam určitá zpoždění...

Pro tenhle případ určitě ne. To už je třeba lepší si přesměrovat přes SSH grafický výstup a dělat jakoby na lokálu, ale stejně je to takový... trhavý.

Vzdálená plocha je spíš pro administraci než aby to bylo něco na čem by si mohl psát maily, Word, Excel...

Ale je to taky možnost.good


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Ondráš (Člen)
19.11.2008 12:59:11
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

XJelen psal:

Ondráš - čoveče podle toho videa to vypadá, že by nemusel bejt s verzí 07 problém.
Ještě dotas - nebude to nějak zatěžovat kapacitu schránky, nebo tak něco?
Kuva já se měl líp učit ve školeidontknow ale by to stejně nepomohlo, my měli akorát tři IQ151 na celej ústavbigsmile

Jo, ty videa jsou tam pro čolky. To chválím.good
Jakákoliv změna co se týče náročnosti na zdroje serveru je pro tebe nepodstatná (přechod POP3 a IMAP), páč tam obě služby stejně běží a pokud myslíš prostor ve schránce (jako megabajty), tak tam se nezmění nic. Je to pouze změna způsobu komunikace.
To neni o IQ, ale nebát se do toho hrábnout. Párkrát něco posereš, ale pak už se to naučíš dělat správně. smile1
Navíc je tu strejda Google, který skoro všechno ví a skoro všechno už někdy řešil..good


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
K.a.s.y.m. (Člen)
19.11.2008 17:14:28
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

Msudra psal:

nejlepsi reseni je pracovan na vzdaleny plose ze vsech tri pocitacu a bude tam vsechno goodgoodgoodgood a na zbytek assassass

vzdálená plocha je pěkně na pussy když máš pomalou síť..se z toho můžu v práci vždycky ass


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
XJelen (Člen)
10.12.2008 18:29:14
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

Tak jsem to rozchodilsurprised
Jsem zvědav kdy se to proti mě postaví na soubojfuck
Ondráši pošli mi na tebe telefon, budeš dělat helpdeskbigsmile


Strýcfajtr !!!
Ondráš (Člen)
10.12.2008 19:38:13
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

XJelen psal:

Tak jsem to rozchodilsurprised
Jsem zvědav kdy se to proti mě postaví na soubojfuck
Ondráši pošli mi na tebe telefon, budeš dělat helpdeskbigsmile

Já už dělám jen konzultace. Přechod od lopaty do teplé unimo buňky.smile1

http://www.sysaid.com/free-help-desk-so … 3godxyK-jA

Zkus tohle. Umí to i češtinu, je to moc pěkné. Jen to rozchodit. Běhá to na JAVA servletech, takže je k tomu potřeba nějaký TOMCAT, nebo něco podobného.

Já používal HOT (http://hotopentickets.sourceforge.net/). Bohužel jsem nějak nedonutil pány aby to používali, takže jsem neustále zavalován horou mailů, že mám udělat tamto a tohleto...bad

Pokud do toho si ochotný něco investovat, tak bych koukal po tomhle: http://www.atlassian.com/software/jira/

Kdyby něco, tak telefon mám v profilu.smokin


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
luboss (Člen)
21.11.2012 17:15:10
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

nechci zakládat zase další téma, tak se vetřu sem...

prosim zkušenější tabulkomilce, jak nastavim v excelu abych dostal počet dnů jako rozdil dvou datumu?

tzn.

1 buňka funkcí vložený aktuální datum (umim)
2 buňka datum (vložím ručně)
3 buňka ...................... jak nastavit, aby se porovnaly ty dva datumy a výsledek byl počet dni, nikoliv formát datum?


určitě to jde, jen já to neumim     

děkuju


enduro-team.cz | ... a B12 trochu z nostalgie, ale hlavně pro radost! KTM rulezz :-))
Monty Jack (Člen)
21.11.2012 17:24:32
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

mezibuňka "=HODNOTA(Dat1)-HODNOTA(dat2)"

výslednábuňka "=HODNOTA(mezibuňka)"

Určitě to jde elegantněji .. ale není síla to vymyslet :)

(bez mezibuňky v jednom kroku to nefunguje .. nevím proč)


Nemůžou mi říkat že lžu...
Můžou mi říkat že lžu když lžu, nebo když se chystám lhát, nebo jsem zrovna dolhal, ale ne když mluvím pravdu.
kojaksro (Člen)
08.01.2013 19:46:40
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

.....chlapí mohu někde ( vlastní webové stránky atd.) sdílet online excel aby ho mohli používat třeba tři osoby. Díky za rady.


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
osiris (Člen)
08.01.2013 20:05:10
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
kojaksro (Člen)
08.01.2013 20:24:13
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

....dík, to jsem si nechával jako poslední možnost, ale zkusím tosmokin


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
tachec (Člen)
09.01.2013 07:45:58
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

Pokud chceš, aby všichni měli mít možnost kdykoliv editovat ten Excelovský soubor, tak už to spíš vede na to vykašlat se na Excel a začít používat nějakou relační databázi + webový ksicht nad tím.


▀▄▀▄▀▄...sem se to nemělo nikdy dostat...▄▀▄▀▄▀
ABik (Člen)
09.01.2013 08:15:05
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

kojaksro psal:

.....chlapí mohu někde ( vlastní webové stránky atd.) sdílet online excel aby ho mohli používat třeba tři osoby. Díky za rady.

https://www.dropbox.com/

Prostuduj to. Moji zaměstnanci to používají a v pohodě. Při úpravě souboru jedním z uživatelů dokonce prý dojde oznámení o změně...

Ondráš (Člen)
09.01.2013 10:20:00
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!

ABik psal:

https://www.dropbox.com/

Prostuduj to. Moji zaměstnanci to používají a v pohodě. Při úpravě souboru jedním z uživatelů dokonce prý dojde oznámení o změně...

Je to taky možnost. Umí to uchovávat i změny, které se s tím souborem děly (verzování).
Google Dokumenty by se taky daly.

2 Kojak: To co píše Tachec by bylo vhodný v případě, že předpokládáš, že to v budoucnu bude používat víc lidí a chceš tam dohledávat historii.
Z vlastní zkušenosti říkám, že na "sdílený excel" s nějakým uchováváním historie jsou 3 lidi tak maximum. Snažili jsme se to dělat v 5 lidech a výsledek byl jen maglajz v tom souboru, kdy každej stejně volal co to, co tam ten druhej doplnil znamená.
Nějaká jednoduchá aplikačka (samozřejmě záleží co všechno chceš) se dá spíchnout třeba za víkend.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Drakoxxl (Člen)
10.01.2013 13:34:04
Offline

Re: Počítačový kouzelníci a síťoví mágové help!


Lepší někdy, než nikdy.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr