Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Čím leštíte (manuálně, strojem)

Bombarďák (Člen)
09.12.2008 13:54:30
Offline

Čím leštíte (manuálně, strojem)

zdar všem, leštíte po staru v teplejch (ruce + hadr), nebo používáte nějakou mechanizaci, např. nějakou autoleštičku např. http://www.suzukiclub.cz/article_detail … p;lang=cze

- potřeboval bych to teda hlavně na auto, protože s hadrem v ruce je to tak na hoďku a to jako ass. Bude mi to přínosem, nebo je to k ničemu (tzn. jaký to bude mít výsledek, jak rychle to s tím zvládnu, co přechody na karoserii - vyleští to ten kotouč taky atd.).

pozn. leštím docela často (jak mašinu tak i auto)


"Burn rubber, not your soul"
osiris (Člen)
09.12.2008 15:17:18
Offline

Re: Čím leštíte (manuálně, strojem)

...k pořádnýmu a častýmu leštění když už tak jedině opravdovou leštičku a ne ty hračky pseudoleštičky (musí mít sílu a otáčky kolem 2500 - leštící otáčky, ne když přitlačíš, skoro ji zastavíš; ne ale o moc víc přes 2500 - pálení laku)
...spotřeba leštící nebo brusný pasty je vyšší než ručním (pochopitelně; musí se nacucat kotouč; odstřikuje)
...na hranách nepoužitelná (probroušení hran, čili na motorku není skoro kam použít)
...ta z toho odkazu = na hovno


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Bombarďák (Člen)
09.12.2008 16:28:18
Offline

Re: Čím leštíte (manuálně, strojem)

osiris psal:

...k pořádnýmu a častýmu leštění když už tak jedině opravdovou leštičku a ne ty hračky pseudoleštičky (musí mít sílu a otáčky kolem 2500 - leštící otáčky, ne když přitlačíš, skoro ji zastavíš; ne ale o moc víc přes 2500 - pálení laku)
...spotřeba leštící nebo brusný pasty je vyšší než ručním (pochopitelně; musí se nacucat kotouč; odstřikuje)
...na hranách nepoužitelná (probroušení hran, čili na motorku není skoro kam použít)
...ta z toho odkazu = na hovno

... tak to fakt díkas, za cenný info. Jsem myslel že v tom není skoro žádná věda a opak je pravdou. Docela jsi mě postrašil s těma hranama, na autě mám dost prolisů (linií, či jak se tomu nadává) ale zase to není žádnej ostrej přechod, je to pozvolný. Zkusím se tedy poohlédnout po něčem kvalitnějším. Ještě jednou díkas.


"Burn rubber, not your soul"
osiris (Člen)
09.12.2008 17:15:38
Offline

Re: Čím leštíte (manuálně, strojem)

...hele úplně v pohodě už jsou el. leštičky s regulacej otáček (podobou jako velký úhlový brusky, ale pozor, jsou to leštičky) v cenách kolem 3000 - 4000,- kačen (u mě se hodně prodávaj i s příslušenstvím za 3500,-), ty tu svoji práci odvedou
...u hran musíš dát pozor, pokud brousíš brusnou pastou, tak hodně opatrně a přes hranu netlačit; leštícíma pastama už je riziko menší, ale pozor i konzervačníma bys to dokázal na hraně projet
...různý pasty nechávaj nebo nenechávaj i po setření mapy na plastech a gumách
...s kotoučema pozor u hran nebo ostrejch rohů, lehce ho tam natrhneš a pak už je brzy po nich


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr