Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » spínač světel-dotaz

lemmy.k (Člen)
11.01.2009 20:18:05
Offline

spínač světel-dotaz

Zdravim všechny, na nadcházející sezonu sem si pořídil b6S z 03.
Mam dotaz, jestli někdo řešil odpojení světel při startování mašiny, buď spínačem nebo jiným řešením. Vyřešený už to prej maj B12 od r.05 v sérii. Tu debilitu zavedli všichni výrobci před několika lety na základě nějakýho (podle mě)debilního nařízení. Nařídili to ňáký pitomci, který si vozí prdel jen v káře.Pokud vim, tak sem snad nikdy neviděl, že by na silnici ňáká mašina nesvítila, (možná na vyjímky) a bylo to před zavedením tý debility.Měl sem  kdysi Y Virago 1100, která měla ještě klasickej spínač světel, a i tak dostávala při startu baterka kouř, a při kratších pojížďkách se ani nestačila dobít, musel sem jí vždycky po ňákej době dotlouct.
Pokud je muj dotaz pussyčovina, tak sorry redface, pokud ne, prosim o radu.
Sem tu novej, banditpage je super, dá se tu vysosat plno věcí o banditce, čumim nato furt.
Dík,čau.

Kakac (Člen)
11.01.2009 20:28:48
Offline

Re: spínač světel-dotaz

lemmy.k psal:

Zdravim všechny, na nadcházející sezonu sem si pořídil b6S z 03.
Mam dotaz, jestli někdo řešil odpojení světel při startování mašiny, buď spínačem nebo jiným řešením. Vyřešený už to prej maj B12 od r.05 v sérii. Tu debilitu zavedli všichni výrobci před několika lety na základě nějakýho (podle mě)debilního nařízení. Nařídili to ňáký pitomci, který si vozí prdel jen v káře.Pokud vim, tak sem snad nikdy neviděl, že by na silnici ňáká mašina nesvítila, (možná na vyjímky) a bylo to před zavedením tý debility.Měl sem  kdysi Y Virago 1100, která měla ještě klasickej spínač světel, a i tak dostávala při startu baterka kouř, a při kratších pojížďkách se ani nestačila dobít, musel sem jí vždycky po ňákej době dotlouct.
Pokud je muj dotaz pussyčovina, tak sorry redface, pokud ne, prosim o radu.
Sem tu novej, banditpage je super, dá se tu vysosat plno věcí o banditce, čumim nato furt.
Dík,čau.

Zeptej se OSIHO good
Ale já mám B6S 00  a myslím si že je tam normální vypínač na světla pokud ho vypneš tak nesvítíš idontknowidontknowidontknow


Kryton: Pane Vy jste MÁÁ-GÓÓÓÓÓR
luig (Člen)
11.01.2009 20:34:34
Offline

Re: spínač světel-dotaz

Kakac psal:

Zeptej se OSIHO good
Ale já mám B6S 00  a myslím si že je tam normální vypínač na světla pokud ho vypneš tak nesvítíš idontknowidontknowidontknow

Ne e, já mám na 01 taky klasiku vypínač tzn. že buď svítí nebo ne, ale třeba Barynek potvrdí že jeho 03 vypínač nemá, tzn. že buď svítí nebo taky svítísmile1


Ne asi
Kakac (Člen)
11.01.2009 20:38:18
Offline

Re: spínač světel-dotaz

luig psal:
Kakac psal:

Zeptej se OSIHO good
Ale já mám B6S 00  a myslím si že je tam normální vypínač na světla pokud ho vypneš tak nesvítíš idontknowidontknowidontknow

Ne e, já mám na 01 taky klasiku vypínač tzn. že buď svítí nebo ne, ale třeba Barynek potvrdí že jeho 03 vypínač nemá, tzn. že buď svítí nebo taky svítísmile1

OSI helphelphelp
Napiš a rozsuď jak to je a pomož mu chlapcovi novémubigsmilebigsmilebigsmile


Kryton: Pane Vy jste MÁÁ-GÓÓÓÓÓR
luig (Člen)
11.01.2009 20:42:27
Offline

Re: spínač světel-dotaz

O rozsudek nejde, je to tak, ale k dotazu. Tutově by to nějak obejít šlo, dát tam vypínač, ale jde o to jestli to má cenu. Podle mě pokud máš v dobrý kondici baterku, startuješ jak se má (po dlouhým stání na minutku kohout na PRI, sytič, bez plynu) tak by to mělo chytat v pohodě a neměla by se baterka s tim moc trápit


Ne asi
nicola.foxx (Člen)
11.01.2009 20:43:03
Offline

Re: spínač světel-dotaz

No a podle me je to na B6 od 05 na pevno dany, ze votocis klickem a svitis.
Me osobne by to sralo.


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
Kakac (Člen)
11.01.2009 20:44:51
Offline

Re: spínač světel-dotaz

nicola.foxx psal:

No a podle me je to na B6 od 05 na pevno dany, ze votocis klickem a svitis.
Me osobne by to sralo.

Ale lemmy píše že má 03idontknowidontknow


Kryton: Pane Vy jste MÁÁ-GÓÓÓÓÓR
barynek (Člen)
11.01.2009 20:46:19
Offline

Re: spínač světel-dotaz

luig psal:
Kakac psal:

Zeptej se OSIHO good
Ale já mám B6S 00  a myslím si že je tam normální vypínač na světla pokud ho vypneš tak nesvítíš idontknowidontknowidontknow

Ne e, já mám na 01 taky klasiku vypínač tzn. že buď svítí nebo ne, ale třeba Barynek potvrdí že jeho 03 vypínač nemá, tzn. že buď svítí nebo taky svítísmile1

tak tak, buď svítím nebo svítím, ale já mám B12 a tam to možná bylo zavedený dřív než u B6. Mám tam místo spínače výstražný blinkry. tož tak


Bandit 4EVER!!!
Kakac (Člen)
11.01.2009 20:50:58
Offline

Re: spínač světel-dotaz

barynek psal:
luig psal:
Kakac psal:

Zeptej se OSIHO good
Ale já mám B6S 00  a myslím si že je tam normální vypínač na světla pokud ho vypneš tak nesvítíš idontknowidontknowidontknow

Ne e, já mám na 01 taky klasiku vypínač tzn. že buď svítí nebo ne, ale třeba Barynek potvrdí že jeho 03 vypínač nemá, tzn. že buď svítí nebo taky svítísmile1

tak tak, buď svítím nebo svítím, ale já mám B12 a tam to možná bylo zavedený dřív než u B6. Mám tam místo spínače výstražný blinkry. tož tak

Tož ty výstražný ti tiše závidímsmile2smile2smile2redface


Kryton: Pane Vy jste MÁÁ-GÓÓÓÓÓR
lemmy.k (Člen)
11.01.2009 21:14:59
Offline

Re: spínač světel-dotaz

Tak zatim se názory rozcházej, ale je to tak, otočim klíčem-svítim. Mašina je z 7/03.Kámoš má hondu cbr z 04, tam je ta samá píčovina. O tom, že b12 má při startu odpojenej světelnej okruh od r. 05 v sérii sem se dočet v německym Motorrradu, tak to znamená, že si i šikmooký uvědomili, že zaplý světlo při startu je chujovina.Jestli to ale dávaj taky do b 650, ale nevim. Pravda je, že když je baterka ok, problém to  nebude, ale životnost se asi takhle rychlejc zkracuje. A já bych radši častějc měnil gumu, než baterku.Nevim, je to muj názor a myslim, že by to mohlo bejt řešitelný bez větších investic a zásahu do elektriky (nevim, nejsem eletrikář).

osiris (Člen)
11.01.2009 21:24:40
Offline

Re: spínač světel-dotaz

...všechny nový stroje maj automatický svícení (při startu mimo parkovací utlumený), když máš baterii ok, tak si s tím poradí a pokud je už na hraně, tak ji bez těch světel jen prodloužíš o fous agónii a stejně ti klekne, chce to teda občas delší jízdu nebo dobít, jestli se strojem jen pohrkáváš po pěti kilometrech sem a tam, tak to baterie namá dlouhou životnost, myslím


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
osiris (Člen)
11.01.2009 21:26:17
Offline

Re: spínač světel-dotaz

...jo aha, ty ses ptal na vypínač, to se jistě dá


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
lemmy.k (Člen)
11.01.2009 21:41:22
Offline

Re: spínač světel-dotaz

Dík, byl by to větší zásah do elektriky? Myslim si, že ne, ale mam obavu, abych to celý nezkurvil, ale myslim, že by to opodstanění mělo, když to nový mašiny už maj rovnou z výroby? Nemaj to ale řešený spínačem, ale při otočení klíče na startování se odpojí přívod šťávy do světel a začnou svítit po naskočení motoru, když začne dobíjet alternátor.

Inženýrek (Člen)
11.01.2009 22:05:18
Offline

Re: spínač světel-dotaz

Mám B6 00. Mam tam vypinac, ale stejne ho mam porad zapnutej, i pri startovani a na baterku to nema zadnej vliv. Ja bych teda misto vypinace na svetla bral spis vystrazny blikny. Kazdej ma ale asi na vec jinej pohled no.


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
Kakac (Člen)
11.01.2009 22:38:07
Offline

Re: spínač světel-dotaz

Inženýrek psal:

Mám B6 00. Mam tam vypinac, ale stejne ho mam porad zapnutej, i pri startovani a na baterku to nema zadnej vliv. Ja bych teda misto vypinace na svetla bral spis vystrazny blikny. Kazdej ma ale asi na vec jinej pohled no.

jjbigsmilebigsmilebigsmile


Kryton: Pane Vy jste MÁÁ-GÓÓÓÓÓR
Luk (Člen)
12.01.2009 08:06:51
Offline

Re: spínač světel-dotaz

osiris psal:

...všechny nový stroje maj automatický svícení (při startu mimo parkovací utlumený), když máš baterii ok, tak si s tím poradí a pokud je už na hraně, tak ji bez těch světel jen prodloužíš o fous agónii a stejně ti klekne, chce to teda občas delší jízdu nebo dobít, jestli se strojem jen pohrkáváš po pěti kilometrech sem a tam, tak to baterie namá dlouhou životnost, myslím

tak, tak...neres to a bud rad, ze mas misto toho prepinace vystrazny blinkrygoodsmokin


Bandit je sen, symbol, životní styl...
Bandit je sen, možná zrovna tvůj cíl...
tomB12 (Člen)
12.01.2009 13:54:50
Offline

Re: spínač světel-dotaz

lemmy.k psal:

Dík, byl by to větší zásah do elektriky? Myslim si, že ne, ale mam obavu, abych to celý nezkurvil, ale myslim, že by to opodstanění mělo, když to nový mašiny už maj rovnou z výroby? Nemaj to ale řešený spínačem, ale při otočení klíče na startování se odpojí přívod šťávy do světel a začnou svítit po naskočení motoru, když začne dobíjet alternátor.

Dovolím si nesouhlasit, když otočíš klíčem na start tak světla svítí, zhasnou jenom na dobu co držíš tlačítko start. Takže to nemá nic společného s tím jestli motor běží nebo jestli dává šťávu alternátor. Takže v případě, že ti motor nechytí na poprvé a dáš při tom pokouřit baterce, tak v momentě kdy přestaneš točit startérem tak ti jí dorazí okamžitě se rozsvěcující světla smile1

barynek (Člen)
12.01.2009 14:33:51
Offline

Re: spínač světel-dotaz

Kakac psal:
barynek psal:
luig psal:


Ne e, já mám na 01 taky klasiku vypínač tzn. že buď svítí nebo ne, ale třeba Barynek potvrdí že jeho 03 vypínač nemá, tzn. že buď svítí nebo taky svítísmile1

tak tak, buď svítím nebo svítím, ale já mám B12 a tam to možná bylo zavedený dřív než u B6. Mám tam místo spínače výstražný blinkry. tož tak

Tož ty výstražný ti tiše závidímsmile2smile2smile2redface

používám je stejně jenom když někomu děkuju že mě pustil, takže skoro vůbecbigsmile


Bandit 4EVER!!!
osiris (Člen)
12.01.2009 15:40:05
Offline

Re: spínač světel-dotaz

...šoféři by měli vědět (nebo se už konečně naučit), že varovnejma se neděkuje smile1
...už jsem několikrát psal o nabouranejch kárách na německý dálnici kdy si český dovedové zablikali jako poděkování výstražnejma a za nima zbyla ve třech pruzích spoušť idontknow smile1
...stále víc lidí se to učí a tak pro ty, který sou zatím jelimani:
- řadíš se zpět a blikáš pravým
- zařadíš se a blikneš levým a vzápětí pravým
- na varovky nehrabeš headshake
- jako vodpověď na tebe kamioňák blikne dálkovejma, uvidíš smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
ross (Člen)
12.01.2009 15:43:18
Offline

Re: spínač světel-dotaz

osiris psal:

...šoféři by měli vědět (nebo se už konečně naučit), že varovnejma se neděkuje smile1
...už jsem několikrát psal o nabouranejch kárách na německý dálnici kdy si český dovedové zablikali jako poděkování výstražnejma a za nima zbyla ve třech pruzích spoušť idontknow smile1
...stále víc lidí se to učí a tak pro ty, který sou zatím jelimani:
- řadíš se zpět a blikáš pravým
- zařadíš se a blikneš levým a vzápětí pravým
- na varovky nehrabeš headshake
- jako vodpověď na tebe kamioňák blikne dálkovejma, uvidíš smile1

to je strašně složitýsurprised


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
osiris (Člen)
12.01.2009 16:21:07
Offline

Re: spínač světel-dotaz

...složitý ? surprised ...čets to sám nebo ti to někdo převyprávěl ? bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
ross (Člen)
12.01.2009 17:37:24
Offline

Re: spínač světel-dotaz

osiris psal:

...složitý ? surprised ...čets to sám nebo ti to někdo převyprávěl ? bigsmile

úplně živě jsem si to představovalbigsmile

nejbezpečnější je narvat tam zpátečku a bliknout couvákem


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
barynek (Člen)
12.01.2009 17:49:34
Offline

Re: spínač světel-dotaz

osiris psal:

...šoféři by měli vědět (nebo se už konečně naučit), že varovnejma se neděkuje smile1
...už jsem několikrát psal o nabouranejch kárách na německý dálnici kdy si český dovedové zablikali jako poděkování výstražnejma a za nima zbyla ve třech pruzích spoušť idontknow smile1
...stále víc lidí se to učí a tak pro ty, který sou zatím jelimani:
- řadíš se zpět a blikáš pravým
- zařadíš se a blikneš levým a vzápětí pravým
- na varovky nehrabeš headshake
- jako vodpověď na tebe kamioňák blikne dálkovejma, uvidíš smile1

tu diskuzi jsem četl, bylo to tušim když jste byli s kamenickym v Chorvatsku. Ale takto. To, že mě kdokoliv problikne dálkovejma je normál, dělám to taky, když někoho pouštím.
Ve většině případů jedu tak, že mám čas zvednout ruku a poděkovat rukou, výstražnejma děkuju jen když jedu rychlejiredface
na druhou stranu, jak ti poděkujou auta který pustíš? Výstražnejma, tak pak kdo je jelimanhelp ten na motorce nebo autař?idontknow v čechách je každýmu u ass jestli blikáš pravá-levá-pravá nebo hodíš výstražný...


Bandit 4EVER!!!
osiris (Člen)
12.01.2009 17:57:58
Offline

Re: spínač světel-dotaz

...nechápeš mě, všichni zdravěj (nebo maj zdravit) levá/pravá, čili samo včetně aut idontknow smile1 ...a ti kdo varovnejma ať už jedou s čímkoliv jsou ti jelimani bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
ross (Člen)
12.01.2009 18:02:29
Offline

Re: spínač světel-dotaz

tak to nejsem jeliman, páč v autě zatím nejezdím, na motorce všechny 4 nemám a proto používám haxnusmile1


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
barynek (Člen)
12.01.2009 18:10:30
Offline

Re: spínač světel-dotaz

osiris psal:

...nechápeš mě, všichni zdravěj (nebo maj zdravit) levá/pravá, čili samo včetně aut idontknow smile1 ...a ti kdo varovnejma ať už jedou s čímkoliv jsou ti jelimani bigsmile

kocourkov plnej jelimanů, kromě tebebigsmile tož díky za osvětlení velký Osirisu (klanícísesmajlík)smile1


Bandit 4EVER!!!
osiris (Člen)
12.01.2009 18:17:24
Offline

Re: spínač světel-dotaz

...zkus se někdy někde voptat šoféra ;) ...a nebo sleduj jak to dělaj ti co se tím živěj a přiuč se :))


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
barynek (Člen)
12.01.2009 18:19:57
Offline

Re: spínač světel-dotaz

osiris psal:

...zkus se někdy někde voptat šoféra ;) ...a nebo sleduj jak to dělaj ti co se tím živěj a přiuč se :))

začnu s tebou jezdit na dovolenou do zahraničí, abych věděl jak to tam chodí. Kam že jedeme tenhle rok?bigsmilebigsmilebigsmileredface


Bandit 4EVER!!!
osiris (Člen)
12.01.2009 18:26:34
Offline

Re: spínač světel-dotaz

...proč v zahraničí ? surprised to s tím nemá co dělat, tady se uč cool


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
barynek (Člen)
12.01.2009 18:33:35
Offline

Re: spínač světel-dotaz

osiris psal:

...proč v zahraničí ? surprised to s tím nemá co dělat, tady se uč cool

surpriseda já se těšil k mořismile2


Bandit 4EVER!!!
lemmy.k (Člen)
12.01.2009 19:46:20
Offline

Re: spínač světel-dotaz

tomB12 psal:
lemmy.k psal:

Dík, byl by to větší zásah do elektriky? Myslim si, že ne, ale mam obavu, abych to celý nezkurvil, ale myslim, že by to opodstanění mělo, když to nový mašiny už maj rovnou z výroby? Nemaj to ale řešený spínačem, ale při otočení klíče na startování se odpojí přívod šťávy do světel a začnou svítit po naskočení motoru, když začne dobíjet alternátor.

Dovolím si nesouhlasit, když otočíš klíčem na start tak světla svítí, zhasnou jenom na dobu co držíš tlačítko start. Takže to nemá nic společného s tím jestli motor běží nebo jestli dává šťávu alternátor. Takže v případě, že ti motor nechytí na poprvé a dáš při tom pokouřit baterce, tak v momentě kdy přestaneš točit startérem tak ti jí dorazí okamžitě se rozsvěcující světla smile1

Asi sem to blbě napsal, je to tak, světlo se odpojí při stisknutí startéru, s alternátorem to nemá nic společnýho, ale fakt je ten,že baterce to ulehčí a prodlouží životnost a že to suzuki dává od r.05 do novejch banditů,je taky pravda

xklas (Člen)
12.01.2009 20:09:49
Offline

Re: spínač světel-dotaz

Čau, taky mě štvalo, že už na mé B6 03 nejdou vypnout světla. Kde měly starší modely vypínač světel, mám já spínač varovných blikačů. Jednoduše lze realizovat odpojování světel při startu. Stačí na to zapojit do obvodu světla rozpínací kontakt relé a ovládací cívku připojit ke starteru. Svého času jsem uvažoval, že si vyrobím "trochu inteligentnější" odpojování. Použil bych signál na alternátoru, který byl původně určen pro kontrolku dobíjení. K ní bych připojil "zpoždovač", který by 2s po nastartování sepnul obvod světel. Myslím, že se taková krabička prodává i pro denní svícení aut.
No nakonec převládla lenost a od výroby jsem upustil a zanechal elektroinstalaci v orig. stavu.

lemmy.k (Člen)
12.01.2009 20:39:35
Offline

Re: spínač světel-dotaz

Konečně něco konkrétního, díky za radu. Pokud to budu realizovat, asi taky budu volit tu línější variantubigsmile.Díky všem za zapojení se do diskuze.To téma, co se z toho vyvinulo ohledně zdravení je takyassKdysi ( začátek 90 let) se to řešilo zvednutím ruky nebo jen zvednutim dvou prstů od kniplu. Fakt je, že mašin od tý doby kurva přibylo, a člověk by moch mít zvedlou ruku pořád, ale málo platný, k motorkářům to vždycky patřilo.bigsmile

losmiros (Člen)
12.01.2009 20:56:17
Offline

Re: spínač světel-dotaz

tuuu Osirisovic prispevek

souhlasim ze soferi ti podekuji probliknutim blinkru, ale jelimani jsou podle me ti co na ty nemecky dalnici budou v sobe naboreni bo by nemeli cumet po vystraznejch ale po brzdovejch svetlach, od toho tam snad jsou a je to tak snad i v zakone a nic vic. To ze nektere auta pri prudkem brzdeni automaticky zapinaji vystrazny je jen debilni vymysl automobilek.
na dalnici vetsinou za nic nedekujem, teda aspon ja ne, vseci jedou v jednom smeru a neni kam uhejbat. spis se vystrazne pouzijou pri dojeti kolony a to znamena ze je nejake nebezpeci pred vami a ne aby jste hned dupli na brzdu este driv nez date vystrazne svetla, vite ze mate sundat nohu z plynu, blikacky a dojizdet a ne dupnout na brzdu pak blikat.
za treti vystrazne pouziju vetsinou kdyz mi uhne avia ke krajnici ktera jela po prostredku a kdyz ji predjizdim tak asi ten ridic nebude pocitat ze bych ako tim ze zapnu vystrazne blikace hned pred nim brzdil a zastavoval, jako ze se jedna o prudke brzdeni.
a za posledni, jen nemam rad kdyz me nejaci jelimani poucujou jak mam jezdit, az bude v zakone napsane ze se misto brzdoveho svetla bude vystrkovat ruka z okna, tak to budu delat a az tam bude napsano ze nemam blikat na kamion kterej ceka pul hodky na odboceni dalkovejma, abych ho neoslnoval, tak to delat nebudu

jinak k puvodnimu dotazu, kdyz si najdete drat od svetel a date tam vypinac mezi to, tak je budete mit vypinatelny


on the road
osiris (Člen)
12.01.2009 22:46:35
Offline

Re: spínač světel-dotaz

...jestli někdy najedeš pár kilometrů v náklaďáku, tak pochopíš tu logiku věci používání varovnejch, fakt tam jsou z jinýho důvodu než děkování
...když před tebou jede stěna a ty nevidiš před něj, vsadím se, že budeš dřív brzdit než čekat na brzdový světlo ;) ...tak jako to udělali ti, kteří neviděli před tu dodávku těch děkujících dovedů


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
losmiros (Člen)
12.01.2009 23:06:36
Offline

Re: spínač světel-dotaz

nebudu se tady o tom přít, každej na to ma jinej nazor
bavime se o osobakach kteři dekuji vystraznejma, teda aspon jsem to tak chapal. kdyz podekuju nakladakovi kteryho jsem predjel za to ze mi uhnul abych se tam vlezl, tak on prede me vidi a neni na miste aby si myslel ze je tam nebezpeci a ma brzdit
jinak na dalnici kdyz pojede prede mnou auto, at uz je to nakladak nebo osobak a zacne najednou blikat, tak si nebudu asi myslet ze mi nekdo dekuje, ne????
to ze kamioni dekujou blinkrama, jsme si ujasnili a byli za jedno, bo teda pres ne videt neni.
neco odjezdeny nakladakem mam, no ale jsem takovej vesnickej balik, takze na nejaky nemcouri jebu, moja baba dycky rikala ze se rodej s kverembad

p.s. jinak je mi jasne ze si tady budem dycky kazdej mlit to svoje, bo nikdo nerad priznava svoje chyby, haha


on the road
osiris (Člen)
12.01.2009 23:13:52
Offline

Re: spínač světel-dotaz

...v tom případě nechápu že to nechápeš (je jedno čím jedeš, dal jsem jen příklad, varovný jsou na něco jinýho)
...fakt ti nepřipadá logičtější a nic proti ničemu to použití blinkrů zvlášť (nikoho neuvedeš do nebezpečný pochybnosti a pro toho kdo neví která bije je myslet si cokoliv o bliknutí vlevo a pak vpravo proti varovnejm v pohodě bezpečný)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
losmiros (Člen)
13.01.2009 09:21:00
Offline

Re: spínač světel-dotaz

já to chápu, jen nemám rád lidi co hnedka ty ostatní označujou za jelimany a ze prave kvuli nim je to na kokot, vzdycky bude na jednu vec vic nazoru

to by jsme se tady z teho mohli oloupat, kdybych mel vse resit, mlhovkama pocinaje, cyklistama konce


on the road
osiris (Člen)
13.01.2009 09:42:53
Offline

Re: spínač světel-dotaz

...nevím jestli to nebereš nějak moc tragicky; to že nedokážeš přijmout logickou věc a bereš to v rovině osobních útoků že přitom nadskakuješ jak papírovej čertík je ale k zamyšlení


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Luk (Člen)
13.01.2009 10:53:30
Offline

Re: spínač světel-dotaz

no Osi, musim se ho zastat, u nas (CR) jsou ty vystrazny tak zazity, ze tim nikoho nerozhodis, to spis tim poblikavanim sem-tamidontknow
na dalnici neni treba dekovat a treba ve meste jsou podle me ty vystrazny vylozene lepsi nez poblikavanigood
...asi sem jelimanredface ale ja se s tim nak vyrovnamsmokinbigsmile


Bandit je sen, symbol, životní styl...
Bandit je sen, možná zrovna tvůj cíl...
osiris (Člen)
13.01.2009 11:12:38
Offline

Re: spínač světel-dotaz

...jsme zvláštní národ, podívej na příklad, na dálnici je to nutný, právě pro ty šoféry z povolání, který jezděj s těma krabicema a ve chvíli kdy má za sebou 20 metrů dlouhej návěs a čumí do zrcátka právě před zařazením před předjížděný auto váhá jestli už nebo ještě ne, tak ten předjížděnej na něj blikne dálkovejma (vůbec v noci kdy ten odhad dozadu do zrcátka máš dost složitej) a když se ten co předjížděl zařadí, co myslíš že udělá ? blikne varovnejma? kdy ten předjetej v těch pár sekundách nemůže absolutně vědět jestli se před tím vpředu něco nestalo
...to není z mý hlavy, ale jsem schopnej to pochopit, uznat že jsem dělal něco nesmyslně a akceptovat to


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
jardagsf (Člen)
13.01.2009 12:36:09
Offline

Re: spínač světel-dotaz

dekujte rukou wolowe - to si nikdo nespletebigsmile
ps. kdyz ja jsem jezdil s nakladakem tak vy jste si hrali v uhlaku na hornikybigsmile
a co jste vy najezdili dopredu tak ja nacofal s vlekembigsmilebigsmile
a vystrazne v nakladaku jeste nebylysurprisedbigsmilebigsmilebigsmile
a ted se muzete redface a ja zaslouzene smokinabeer
kua to jsem si zase zajezdil......


MOTO KOZZI GRISO
jardagsf (Člen)
13.01.2009 12:46:13
Offline

Re: spínač světel-dotaz

a abych taky k tematu :
samo ze vypinac tam dat muzes ale asi elegantni reseni by bylo okopcit schema z novejsi motorky a udelat upravu aby to fungovalo dle tvych predstav - jednalo by se asi o prehozeni spin proudu relatka svetel odjinud (po staru nikoliv proud ze spinacky ale z regrelu bigsmilebigsmile)nebo mozna vlozeni dalsiho rele

a opetovne - pokud se na toto ptas tak tomu houno rozumis - tudiz se na to vyser a bez za nejakym elektrikarem , ktery ti to udela za nejake love a podle sebe smile1 a baaasta


MOTO KOZZI GRISO
Luk (Člen)
13.01.2009 13:21:25
Offline

Re: spínač světel-dotaz

osiris psal:

...jsme zvláštní národ, podívej na příklad, na dálnici je to nutný, právě pro ty šoféry z povolání, který jezděj s těma krabicema a ve chvíli kdy má za sebou 20 metrů dlouhej návěs a čumí do zrcátka právě před zařazením před předjížděný auto váhá jestli už nebo ještě ne, tak ten předjížděnej na něj blikne dálkovejma (vůbec v noci kdy ten odhad dozadu do zrcátka máš dost složitej) a když se ten co předjížděl zařadí, co myslíš že udělá ? blikne varovnejma? kdy ten předjetej v těch pár sekundách nemůže absolutně vědět jestli se před tím vpředu něco nestalo
...to není z mý hlavy, ale jsem schopnej to pochopit, uznat že jsem dělal něco nesmyslně a akceptovat to

v pohode, ja to beru. Vim ze to kamionaci tak delaj a nerikam ze je to spatnygood Na masine dekuju rukou, v aute vystraznejma a zatim me nenapadlo ze bych tim moh nekomu ublizit.  Neco jinyho je 20m naves a neco jinyho motorka (nebo i osobak).Jde jen o konkretni priklad,ten cos uvedl ty sedi. Ve meste na viceproudovce, kde jsou krizovatky, muze byt kratky bliknuti vystraznyma lepsi nez poblikavat sem-tam, kdy muzou ostatni znejistet co vlastne chystas za manevr.Chapu co chces rict a prinos tyhle diskuze pro me je ten, ze budu vic premejslet nez hrabnu na vystrazny.

Ach joo, ta zima je dlouuuhasmile2


Bandit je sen, symbol, životní styl...
Bandit je sen, možná zrovna tvůj cíl...
luig (Člen)
13.01.2009 14:08:56
Offline

Re: spínač světel-dotaz

Osi, jam mám děkovat když mi auto samo dělá trojblik? Bliknu jednou do prava jednou do leva a třikrát do prava, ten za mnou si bude myslet že jsem debil a vyfakuje mě a nebo mě rovnou začne předjíždět a vysekáme se oba bigsmile


Ne asi
ross (Člen)
13.01.2009 14:21:16
Offline

Re: spínač světel-dotaz

luig psal:

Osi, jam mám děkovat když mi auto samo dělá trojblik? Bliknu jednou do prava jednou do leva a třikrát do prava, ten za mnou si bude myslet že jsem debil a vyfakuje mě a nebo mě rovnou začne předjíždět a vysekáme se oba bigsmile

musiš ten blikač prostě zapnout až do konce, ne jen brnknout do páčky

po jednom bliknutí samo hned vypnout

raději fakt seru na děkovačkubigsmile


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
huskyb12 (Administrator)
13.01.2009 16:35:21
Offline

Re: spínač světel-dotaz

máš tu vše...
od 03 svítí furt a na 05 to světlo zhasíná, když sáhneš na tlačítko startéru ...
měl sem 02 s furt zapnutým světlem a čtyři roky původní aku ...
a já osobně bych se do tý el. nesral, páč další Tvuj dotaz bude asi takovej : " zapojil sem do svazku odpojovač světel a nejednou mi nejde zadní mlhovka " :)))


ale di, Ty brepto ...
luig (Člen)
13.01.2009 17:58:53
Offline

Re: spínač světel-dotaz

ross psal:
luig psal:

Osi, jam mám děkovat když mi auto samo dělá trojblik? Bliknu jednou do prava jednou do leva a třikrát do prava, ten za mnou si bude myslet že jsem debil a vyfakuje mě a nebo mě rovnou začne předjíždět a vysekáme se oba bigsmile

musiš ten blikač prostě zapnout až do konce, ne jen brnknout do páčky

po jednom bliknutí samo hned vypnout

raději fakt seru na děkovačkubigsmile

To abych se věnoval páčce blinkrů víc jak volantu smile1
Ale mám za to, že i tak to blikne třikrát. Ale to je jedno


Ne asi
barynek (Člen)
13.01.2009 19:02:11
Offline

Re: spínač světel-dotaz

2 Luig - já myslim, že má pravdu ross. Třeba u tchánovýho mondea nebo u focusu to tak je. A henlajn to tak má taky, tam ti to s bídou klikne jednou, natož 3xbigsmilebigsmilebigsmile


Bandit 4EVER!!!
losmiros (Člen)
13.01.2009 21:11:46
Offline

Re: spínač světel-dotaz

chjooo nedělá mi problem prijmout neco novyho a logickyho, dobra budu se snazit polepsit, kdyz teda osi neustoupi, ha

mozna jsem to spatne precetl na zacatku, kdy jsem prehlidl dekovani kamionu, u tech mi to je jasny, bo pred ne ten predjetej nevidi. ja ted nakladakem moc nenajezdim, takze jsem  to bral z pohledu osobaku, na motorce zvedam ruku, ale furt me nepresvedcite ze kdyz predjedu kamiona autem a cvrnknu mu vystraznejma jako ze good, tak ze bych ho teda ohrozil ze by nevedel co se deje, kdyz on z te vysky vidi dal nez ja
navic souhlasim s barynkem ze ve meste je to o to horsi, jsem schopnej neblikat blinkrama kdyz predjizdim cyklistu a vracim se zpet, aby si zas nekdo nemyslel ze odbocuju.

tu jarda gsf haha to ze ma nekdo odcouvany i s vlekem este neznamena ze jako umi jezdit dopredugood

a vubec pasuju se na velevazeneho krale jelimaaaana


on the road
losmiros (Člen)
13.01.2009 21:12:58
Offline

Re: spínač světel-dotaz

kua kdybych teho udelal tolik co teho nakecam hubou, tak uz jsme tam kde jsme byli zitra...


on the road
maňas (Člen)
14.01.2009 17:57:57
Offline

Re: spínač světel-dotaz

jinak teda k tématu,sice už je vyřešeno ,ale od modelu minimum 2002 teda u b12,když necháš světla zaplý furt,tak je vypínáš jen klíčkem,pokud je to na baterku se světlama moc tak šup s ní do riti.good


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Progear 650 (Člen)
14.01.2009 18:01:03
Offline

Re: spínač světel-dotaz

maňas psal:

jinak teda k tématu,sice už je vyřešeno ,ale od modelu minimum 2002 teda u b12,když necháš světla zaplý furt,tak je vypínáš jen klíčkem,pokud je to na baterku se světlama moc tak šup s ní do riti.good

Máš recht, mě to taky svítí furt, a nenjni problém. U tátíka to prvně šlo i se světlama, pak chvilku jen bez nich, a pak stejně zdechla....smile1


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
lemmy.k (Člen)
14.01.2009 19:59:30
Offline

Re: spínač světel-dotaz

Máš pravdu, hovno tomu rozumim, nechám to předělat fachmana, nevíš o někom, jsem z ČB.
Jinak k ostatní diskuzi: Každej dneska zdraví a děkuje po svym a sjednotit se to nedá.Muj názor je zdravit rukou, problikáváním se upozorňuje na policajty, takže na děkovačku teoreticky zbývaj výstražný blinkry, tak to dělá většina aut.
Prosim nenadávat smile1, tak to dělám já,každej ať to dělá jak uzná za vhodnýbigsmile

jardagsf psal:

a abych taky k tematu :
samo ze vypinac tam dat muzes ale asi elegantni reseni by bylo okopcit schema z novejsi motorky a udelat upravu aby to fungovalo dle tvych predstav - jednalo by se asi o prehozeni spin proudu relatka svetel odjinud (po staru nikoliv proud ze spinacky ale z regrelu bigsmilebigsmile)nebo mozna vlozeni dalsiho rele

a opetovne - pokud se na toto ptas tak tomu houno rozumis - tudiz se na to vyser a bez za nejakym elektrikarem , ktery ti to udela za nejake love a podle sebe smile1 a baaasta

lemmy.k (Člen)
14.01.2009 20:10:41
Offline

Re: spínač světel-dotaz

lemmy.k psal:

Máš pravdu, hovno tomu rozumim, nechám to předělat fachmana, nevíš o někom, jsem z ČB.
Jinak k ostatní diskuzi: Každej dneska zdraví a děkuje po svym a sjednotit se to nedá.Muj názor je zdravit rukou, problikáváním se upozorňuje na policajty, takže na děkovačku teoreticky zbývaj výstražný blinkry, tak to dělá většina aut.
Prosim nenadávat smile1, tak to dělám já,každej ať to dělá jak uzná za vhodnýbigsmile

jardagsf psal:

a abych taky k tematu :
samo ze vypinac tam dat muzes ale asi elegantni reseni by bylo okopcit schema z novejsi motorky a udelat upravu aby to fungovalo dle tvych predstav - jednalo by se asi o prehozeni spin proudu relatka svetel odjinud (po staru nikoliv proud ze spinacky ale z regrelu bigsmilebigsmile)nebo mozna vlozeni dalsiho rele

a opetovne - pokud se na toto ptas tak tomu houno rozumis - tudiz se na to vyser a bez za nejakym elektrikarem , ktery ti to udela za nejake love a podle sebe smile1 a baaasta

A ještě něco, hlavně si kvůli blikání, děkování....nerozbít nakonec držku ( a mašinu)- opačnej efekt než by to mělo mít.bigsmile

luig (Člen)
14.01.2009 21:41:15
Offline

Re: spínač světel-dotaz

barynek psal:

2 Luig - já myslim, že má pravdu ross. Třeba u tchánovýho mondea nebo u focusu to tak je. A henlajn to tak má taky, tam ti to s bídou klikne jednou, natož 3xbigsmilebigsmilebigsmile

Nechci to tu zbytečně zasírat, ale jen pro pořádek, vyzkoušeno v Mondeu 07 a prostě jednoblik udělat nelze, i když přeskocí páčka přes "cvak" a hned se vrátí tak prostě ještě dvakrát doblikne.


Ne asi
killerrebel (Člen)
15.01.2009 13:07:23
Offline

Re: spínač světel-dotaz

No k těm světlůům mam B650 r.05 a ty světla mam jak řikali tady ostatní .. při otočení kličkem svítí a při stisknutí start zhasnou... Baterka to bere v poho loni na jaře jsem po zimě startoval mooooc dlouho asi 10 min možna více a baterka pořad drží...


A k tomu děkování s tíím souhlasím s Osim, prostě na vystražne šaham jen když mam nebezpečí... aji u moto... protože nikdy nevíte co rubne v palici tomu za vami, a bude si myslet že něco vidite dřív než on, tak začne pod chybnou doměnkou prudce brzdit a ten za níím PRÁSK DO NĚJ ... to si myslim že je bez ohledu v čem jedete... a ve městě bych asi taky nepoužival prava leva prava tam zase lidi nesmíme jezdit tak rychle tam zvladnem tu haxnu zvednout... a když by ani tato varianta nebyla bezpečna tak se vyseru na nějake to děkovaní , no ne?cool... musime jezdit i s ohledem na další lidi na cestě!! Tak především BEZPEČNOST pussy

barynek (Člen)
15.01.2009 22:00:16
Offline

Re: spínač světel-dotaz

luig psal:
barynek psal:

2 Luig - já myslim, že má pravdu ross. Třeba u tchánovýho mondea nebo u focusu to tak je. A henlajn to tak má taky, tam ti to s bídou klikne jednou, natož 3xbigsmilebigsmilebigsmile

Nechci to tu zbytečně zasírat, ale jen pro pořádek, vyzkoušeno v Mondeu 07 a prostě jednoblik udělat nelze, i když přeskocí páčka přes "cvak" a hned se vrátí tak prostě ještě dvakrát doblikne.

dvakrát doblikjne bo máš novější modelgood


Bandit 4EVER!!!
mi (Člen)
20.03.2009 19:14:01
Offline

Re: spínač světel-dotaz

osiris psal:

...jsme zvláštní národ, podívej na příklad, na dálnici je to nutný, právě pro ty šoféry z povolání, který jezděj s těma krabicema a ve chvíli kdy má za sebou 20 metrů dlouhej návěs a čumí do zrcátka právě před zařazením před předjížděný auto váhá jestli už nebo ještě ne, tak ten předjížděnej na něj blikne dálkovejma (vůbec v noci kdy ten odhad dozadu do zrcátka máš dost složitej) a když se ten co předjížděl zařadí, co myslíš že udělá ? blikne varovnejma? kdy ten předjetej v těch pár sekundách nemůže absolutně vědět jestli se před tím vpředu něco nestalo
...to není z mý hlavy, ale jsem schopnej to pochopit, uznat že jsem dělal něco nesmyslně a akceptovat to

souhlasím ve všech bodech...good


svět je cirkusovej stan

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr