Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Jak odhlásím moto.které nemám 12let?

Antikrist (Člen)
31.01.2009 11:33:06
Offline

Jak odhlásím moto.které nemám 12let?

Mám problém,měl jsem ČZ175,ale je to 12 let zpět.Tu jsem dal kamarádovi a ten ji poslal dál.Takže moto nedohledam,stejne jako papíry,které uz jsou kdoví kde.Ale přepsána na nikoho nebyla.Tudíž jsem zřejmě majitel.Otázka z ní jak ji odhlásit z evidence,kdyz nemam nic?


Kdo jinému jámu kopá, je ukrajinec páč jámu si má kopat každej sám.
Ice (Člen)
31.01.2009 11:42:21
Offline

Re: Jak odhlásím moto.které nemám 12let?

Asi stejně jako u auta... Trochu důležitá je informace, kdy naposledy za moto byla placená pojistka. U vozidel kde byla placená v roce 2004 a později(2005-současnost) je třeba protokol o ekologické likvidaci, ale i to se dá ukecat. Zajdi normálně na dopravku (magistát, odbor dopravy, kde se vyřizují řidičáky a všechno ohledně vozidel) a tam ti vyjedou vozidla na tebe evidovaná... na stejném místě pak zmákneš čestné prohlášení, že vozidlo už dávno nemáš (udal jsi ho na náhradní díly... a pod.), a vozidlo se odhlásí...

Známej tam byl před 14ti dny a takhle to probíhalo u něj...smokin


Když už v hlavě něco máte, snažte se to používat!
Renda (Člen)
31.01.2009 11:45:01
Offline

Re: Jak odhlásím moto.které nemám 12let?

Možná zbytečně plaším, ale může to bejt dobrej problém. Takhle jsem řešil odhlášení auta, když otec zemřel a před tím prodal auto. Naštěstí jsem po letech sehnal doklady. Znova otevření dědictví. Prostě velkej problém.
Největší obavy bych měl z neplaceného pojištění. Kamarád takovej problém řešil tak, že nahlásil krádež a modlil se aby to nebyl průšvih. Snad bude mít pro tebe někdo lepší nápad.

Renda (Člen)
31.01.2009 13:17:43
Offline

Re: Jak odhlásím moto.které nemám 12let?

Tak Ti přeju, aby to šlo jak píše Ice. To by bylo ok.

Michal Dk (Člen)
31.01.2009 13:18:16
Offline

Re: Jak odhlásím moto.které nemám 12let?

Antikrist psal:

Mám problém,měl jsem ČZ175,ale je to 12 let zpět.Tu jsem dal kamarádovi a ten ji poslal dál.Takže moto nedohledam,stejne jako papíry,které uz jsou kdoví kde.Ale přepsána na nikoho nebyla.Tudíž jsem zřejmě majitel.Otázka z ní jak ji odhlásit z evidence,kdyz nemam nic?

Co vím já musíš na odbor dopravy podat žádost na odhlášení vozidla z provozu zahájí řízení kde prověří jestli vozidlo nenavštěvuje STK v republice a na základě toho jejich šetření odhlásí nebo neodhlásí vozidlo z provozu.

Ice (Člen)
31.01.2009 13:18:53
Offline

Re: Jak odhlásím moto.které nemám 12let?

No, neměl by v tom být problém... Bere se v potaz, že těch vozidel je několik set tisíc, co už vlastně nejsou... Proto se to řeší touto cestou...


Když už v hlavě něco máte, snažte se to používat!
Michal Dk (Člen)
31.01.2009 13:25:22
Offline

Re: Jak odhlásím moto.které nemám 12let?

Renda psal:

Možná zbytečně plaším, ale může to bejt dobrej problém. Takhle jsem řešil odhlášení auta, když otec zemřel a před tím prodal auto. Naštěstí jsem po letech sehnal doklady. Znova otevření dědictví. Prostě velkej problém.
Největší obavy bych měl z neplaceného pojištění. Kamarád takovej problém řešil tak, že nahlásil krádež a modlil se aby to nebyl průšvih. Snad bude mít pro tebe někdo lepší nápad.

Kooperativa udělala pro ty co mají tento problém jednotný pojištění na 3 měs.tuším za dvě stovky.Do této doby si vyřešíš odhlášení a vyhneš se poplatku pojištění za každej den.

sonyk (Člen)
31.01.2009 20:08:30
Offline

Re: Jak odhlásím moto.které nemám 12let?

spis bych rekl ze  pokud to nemelo techniskou od roku 2004 tak staci cesten prohlaseni. jinak chtej doklad o ekologicke likvidaci. ale jak dokazat bez papiru ze to nema technickou nevim


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Michal Dk (Člen)
31.01.2009 21:47:46
Offline

Re: Jak odhlásím moto.které nemám 12let?

sonyk psal:

spis bych rekl ze  pokud to nemelo techniskou od roku 2004 tak staci cesten prohlaseni. jinak chtej doklad o ekologicke likvidaci. ale jak dokazat bez papiru ze to nema technickou nevim

Jasně když nemáš papíry požádáš o likvidaci dáš čestný prohlášení ale oni stejně zahájí řízení ve kterým prověří v databázi jestli vozidlo někde není v evidenci stk.Kluk co u mě dělá měl kdysi Aro který prodal i s dokladama ale nikdy ho nepřepsal teď měl řízení kde prověřovali tyto skutečnosti.A následně daj doporučení na zrušení vozidla z provozu bez ekol.likvidace.Ale jen že tam přídeš a řekneš že to chceš zrušit tak to nefunguje.Kdyby přišli na to že je v evidenci STK hoci kde v republice musíš si to dát do pořádku se současným držitelem.Kterej jezdí na tvoje papíry.

Ice (Člen)
01.02.2009 15:20:46
Offline

Re: Jak odhlásím moto.které nemám 12let?

Bavme se o vozidlech, které už v reálu dávno neexistují. To je většinový případ těch, co  teď řeší ohledně možné pokuty za nepojištěné přihlášené vozidlo. Tuhle situaci řešila má mamča před 14 dny... Měla na sebe přihlášené dvě vozidla, lteré už dávno nejsou... (náhradní díly)... Neměla žádné doklady. Na úřadě ji vyjeli befel, na kterém bylo uvedene, jaké vozidla jsou na ni přihlášené... Byly to obě. Žádná evidence STK v tom nehrála roli. Pojistka na tyto vozidla nebyla placená mnoho let. Proběhlo čestné prohlášení a odhlášení na místě.smokin

Protokol o okologické likvidaci potřebuješ pouze u vozidel, kde byla placená zákoná pojistka v roce 04 a výše, jak jsem psal... Z toho totiž vyplývá, že vozidlo bylo ještě provozované... Kdo by taky platil pojistku na neexistující vozidlo...smokin


Když už v hlavě něco máte, snažte se to používat!
luktomas (Člen)
01.02.2009 16:49:04
Offline

Re: Jak odhlásím moto.které nemám 12let?

Presne jak pise Ice...staci dat cesne prohlaseni resil jsem to minuli tyden maj tam nato formular vyplnis podepises  a jeto zadnej problem cool

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr