Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » suzukibandit.cz » PROČ TO NEJDE ?

ROMIN (Člen)
01.02.2009 12:07:41
Offline

PROČ TO NEJDE ?

DÁV VYHLEDAT NĚJAKEJ ODKAZ V TECHNICE .POPRVÉ TO NAJDE HODNĚ ODKAZU AUDĚLÁM TO SAMÉ ZA CHVÍLY A UKAŽE NIC  NENAŠLO? ČÍM TO JE,

faitík (Člen)
03.02.2009 23:36:12
Offline

Re: PROČ TO NEJDE ?

nejspíš to bude chybnej prvek mezi židlí a klávesnicíevil


Když to nejde silou, tak to pude ještě větší silou!
Dado (Člen)
04.02.2009 00:37:47
Offline

Re: PROČ TO NEJDE ?

je to  holt vysoce sofistikovaný, notně blbuvzdorný a dostatečně autonomní systém tyhle pussystránkybigsmilebigsmilebigsmile


blbej můžeš bejt,ale musíš si umět poradit
ROMIN (Člen)
04.02.2009 18:54:09
Offline

Re: PROČ TO NEJDE ?

ha ha ha

Ondráš (Člen)
04.02.2009 19:14:31
Offline

Re: PROČ TO NEJDE ?

ROMIN psal:

ha ha ha

Náš web využívá LAMP. Máme pronajatý pouze webhostig (protože je to nejlevnější). O prostředky serveru na kterém to běží se dělíme s dalšíma najemcema webhostingu. Vzhledem k tomu, že naše databáze obsahuje přes 150 tis příspěvků a pole message v tabulce posts bohužel není přizpůsobeno pro fultextové prohledávání (čemuž se divím), tak použít tlačítko HLEDEJ vede k nemalé zátěži jak databáze, tak výstup samotného PHP demona běžícího pod Apachem. Stručně řečeno, žere víc prostředků než by musela. Pokud jsou tam i další takové systémy (všichni jedem na jednom databázovém stroji, využíváme jeden PID proces Apache - nejspíš), může docházet k přetížení, které se projeví chybovou hláškou, kterou jsi možná viděl ty. A možná taky ne. smokin

Chtěl si to. Máš to mít.smokin


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
faitík (Člen)
04.02.2009 20:01:32
Offline

Re: PROČ TO NEJDE ?

Ondráš psal:
ROMIN psal:

ha ha ha

Náš web využívá LAMP. Máme pronajatý pouze webhostig (protože je to nejlevnější). O prostředky serveru na kterém to běží se dělíme s dalšíma najemcema webhostingu. Vzhledem k tomu, že naše databáze obsahuje přes 150 tis příspěvků a pole message v tabulce posts bohužel není přizpůsobeno pro fultextové prohledávání (čemuž se divím), tak použít tlačítko HLEDEJ vede k nemalé zátěži jak databáze, tak výstup samotného PHP demona běžícího pod Apachem. Stručně řečeno, žere víc prostředků než by musela. Pokud jsou tam i další takové systémy (všichni jedem na jednom databázovém stroji, využíváme jeden PID proces Apache - nejspíš), může docházet k přetížení, které se projeví chybovou hláškou, kterou jsi možná viděl ty. A možná taky ne. smokin

Chtěl si to. Máš to mít.smokin

surprised


Když to nejde silou, tak to pude ještě větší silou!
bobule (Člen)
04.02.2009 20:02:27
Offline

Re: PROČ TO NEJDE ?

protožesurprised


to jebu
inkvizitorr (Administrator)
05.02.2009 12:59:01
Offline

Re: PROČ TO NEJDE ?

Ondráš psal:
ROMIN psal:

ha ha ha

Náš web využívá LAMP. Máme pronajatý pouze webhostig (protože je to nejlevnější). O prostředky serveru na kterém to běží se dělíme s dalšíma najemcema webhostingu. Vzhledem k tomu, že naše databáze obsahuje přes 150 tis příspěvků a pole message v tabulce posts bohužel není přizpůsobeno pro fultextové prohledávání (čemuž se divím), tak použít tlačítko HLEDEJ vede k nemalé zátěži jak databáze, tak výstup samotného PHP demona běžícího pod Apachem. Stručně řečeno, žere víc prostředků než by musela. Pokud jsou tam i další takové systémy (všichni jedem na jednom databázovém stroji, využíváme jeden PID proces Apache - nejspíš), může docházet k přetížení, které se projeví chybovou hláškou, kterou jsi možná viděl ty. A možná taky ne. smokin


Chtěl si to. Máš to mít.smokin

a jak z toho ven?idontknow


doba je temná...
hans (Člen)
05.02.2009 13:17:10
Offline

Re: PROČ TO NEJDE ?

Ondráš psal:
ROMIN psal:

ha ha ha

Náš web využívá LAMP. Máme pronajatý pouze webhostig (protože je to nejlevnější). O prostředky serveru na kterém to běží se dělíme s dalšíma najemcema webhostingu. Vzhledem k tomu, že naše databáze obsahuje přes 150 tis příspěvků a pole message v tabulce posts bohužel není přizpůsobeno pro fultextové prohledávání (čemuž se divím), tak použít tlačítko HLEDEJ vede k nemalé zátěži jak databáze, tak výstup samotného PHP demona běžícího pod Apachem. Stručně řečeno, žere víc prostředků než by musela. Pokud jsou tam i další takové systémy (všichni jedem na jednom databázovém stroji, využíváme jeden PID proces Apache - nejspíš), může docházet k přetížení, které se projeví chybovou hláškou, kterou jsi možná viděl ty. A možná taky ne. smokin

Chtěl si to. Máš to mít.smokin

a česky??? help


Sapere Aude
www.gunlex.cz
Ondráš (Člen)
05.02.2009 14:11:36
Offline

Re: PROČ TO NEJDE ?

inkvizitorr psal:

a jak z toho ven?idontknow

No tak takhle... Tohle byla první věc co mě napadla. A asi nejpravděpodobnější, protože předpokládám stav jaký jsem napsal, to jest, že ti co se s náma dělí o server taky používaj MySQL + PHP. Takže pokud tam třeba čas od času ty poždavaky sejdou, tak ho to zahltí. Další věc je, že to může být občasnou chybou systému, kterou nelze třeba ovlivnit ať už se jedná o chybu operačního systému či některého z využívaných programů. Na přesnou příčinu by se musely projít systémové logovací soubory.
Řešení jsou buď koupit vlastní server a ten umístit v datacentru a nebo si na nějakém serveru koupit vyhrazené systémové prostředky (ať už v systému, nebo vlastní virtuální server). Druhá varianta je levnější co se týče nákladů na té první se dá vydělat tím že si můžeš vzít jen to co potřebuješ a zbytek pronajmout a mít z toho příjem.

Předpokládám, že teď máte jen zaplacené místo na disku (a databázi) + platíš doménu. Každopádně zatím si myslím, že to není nějak kritické, výpadky jsou spíše občasné, takže není kam spěchat. Pokud bys chtěl probrat nějakou koncepci do budoucna, tak mi napiš mail. Ty 2 řešení co jsem psal, jsou finančně podmíněné, ale dají se udělat ještě nějaká opatření zadarmo tak, aby to vydrželo o něco dýl. Hranice použitelnosti MySQL je u několika milionů záznamů, takže zatím máme čas. Když to tak vezmu, tak ročně přibývá cca 40 tis. příspěvků, takže rezerva na hodně dlouho. MySQL se s např. s Oracle, MS SQL, DB2 a dalšíma podobnýma nemůže rovnat, ale v našem případě je to kanón na vrabce, ikdyž je to taky řešení.

Snad je to dostatečně česky.smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Dado (Člen)
05.02.2009 14:26:28
Offline

Re: PROČ TO NEJDE ?

Ondráš psal:
inkvizitorr psal:

a jak z toho ven?idontknow

No tak takhle... Tohle byla první věc co mě napadla. A asi nejpravděpodobnější, protože předpokládám stav jaký jsem napsal, to jest, že ti co se s náma dělí o server taky používaj MySQL + PHP. Takže pokud tam třeba čas od času ty poždavaky sejdou, tak ho to zahltí. Další věc je, že to může být občasnou chybou systému, kterou nelze třeba ovlivnit ať už se jedná o chybu operačního systému či některého z využívaných programů. Na přesnou příčinu by se musely projít systémové logovací soubory.
Řešení jsou buď koupit vlastní server a ten umístit v datacentru a nebo si na nějakém serveru koupit vyhrazené systémové prostředky (ať už v systému, nebo vlastní virtuální server). Druhá varianta je levnější co se týče nákladů na té první se dá vydělat tím že si můžeš vzít jen to co potřebuješ a zbytek pronajmout a mít z toho příjem.

Předpokládám, že teď máte jen zaplacené místo na disku (a databázi) + platíš doménu. Každopádně zatím si myslím, že to není nějak kritické, výpadky jsou spíše občasné, takže není kam spěchat. Pokud bys chtěl probrat nějakou koncepci do budoucna, tak mi napiš mail. Ty 2 řešení co jsem psal, jsou finančně podmíněné, ale dají se udělat ještě nějaká opatření zadarmo tak, aby to vydrželo o něco dýl. Hranice použitelnosti MySQL je u několika milionů záznamů, takže zatím máme čas. Když to tak vezmu, tak ročně přibývá cca 40 tis. příspěvků, takže rezerva na hodně dlouho. MySQL se s např. s Oracle, MS SQL, DB2 a dalšíma podobnýma nemůže rovnat, ale v našem případě je to kanón na vrabce, ikdyž je to taky řešení.

Snad je to dostatečně česky.smile1

jdeš ňág do sebegood
bigsmile


blbej můžeš bejt,ale musíš si umět poradit
Ondráš (Člen)
05.02.2009 16:34:28
Offline

Re: PROČ TO NEJDE ?

Dado psal:

jdeš ňág do sebegood
bigsmile

Sis mohl za tu dobu všimnout, že jediný co alespoň trochu umím jsou počítače. cool Na všechno ostatní jsem levej. Ještě se teda umim střískat jako prase, ale to asi nikomu k užitku nebude. bigsmile

Ze zbytku si dělám prdel, kterou občas někteří nepochopí, že?
No i to se stává... Někdy i na mě přijde slabší chvilka.helpsmokin


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Dado (Člen)
06.02.2009 15:01:35
Offline

Re: PROČ TO NEJDE ?

Ondráš psal:
Dado psal:

jdeš ňág do sebegood
bigsmile

Sis mohl za tu dobu všimnout, že jediný co alespoň trochu umím jsou počítače. cool Na všechno ostatní jsem levej. Ještě se teda umim střískat jako prase, ale to asi nikomu k užitku nebude. bigsmile

Ze zbytku si dělám prdel, kterou občas někteří nepochopí, že?
No i to se stává... Někdy i na mě přijde slabší chvilka.helpsmokin

Od tý doby cos mi to řádně objasnil, nemám problémabigsmile


blbej můžeš bejt,ale musíš si umět poradit
redik27 (Člen)
06.02.2009 15:57:13
Offline

Re: PROČ TO NEJDE ?

nevím jak se to řeší právně, ale mě by třeba nedělalo problém zaslat roční příspěvěk na fungování serveru. Už spoustu věcí jsem tu vyřešil zadarmo. Některé fankluby to tak mají vždy je to něco za něco.


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.
faitík (Člen)
06.02.2009 21:32:31
Offline

Re: PROČ TO NEJDE ?

redik27 psal:

nevím jak se to řeší právně, ale mě by třeba nedělalo problém zaslat roční příspěvěk na fungování serveru. Už spoustu věcí jsem tu vyřešil zadarmo. Některé fankluby to tak mají vždy je to něco za něco.

schovej si peňouze na Bandit PIČO RACING cajky. Čim víc si jich koupíš, tim víc podpoříš tým. A nebo je můžeš dát hotofson inkvizoj na rukugoodevil


Když to nejde silou, tak to pude ještě větší silou!
Ondráš (Člen)
07.02.2009 14:20:37
Offline

Re: PROČ TO NEJDE ?

Měl jsem problém jen já, nebo to fakt od cca půlnoci do cca 12 hodin nešlo?help

Jsem tu dostupnost asi zakřikl...redface


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Japa (Člen)
07.02.2009 14:27:14
Offline

Re: PROČ TO NEJDE ?

Ondráš psal:

Měl jsem problém jen já, nebo to fakt od cca půlnoci do cca 12 hodin nešlo?help

Jsem tu dostupnost asi zakřikl...redface

Já též.redface

faitík (Člen)
07.02.2009 14:31:08
Offline

Re: PROČ TO NEJDE ?

Taky mi to nešloheadshakeidontknow


Když to nejde silou, tak to pude ještě větší silou!
Ondráš (Člen)
07.02.2009 14:36:20
Offline

Re: PROČ TO NEJDE ?

Inkvizi víš co bylo za problém? Udržba? Požár? Výpadek napájení?help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
mr.BSE (Člen)
07.02.2009 15:31:05
Offline

Re: PROČ TO NEJDE ?

Od cca. pulnoci to nejelo.


Second Class Citizen
1130 Café Racer
inkvizitorr (Administrator)
08.02.2009 19:07:03
Offline

Re: PROČ TO NEJDE ?

spadnul systém, mělo by se to všechno brzo vyřešit zcela novým hardwarem...


doba je temná...
Kožak (Člen)
10.02.2009 18:58:25
Offline

Re: PROČ TO NEJDE ?

Mě to nešlo pomalu celej den až teď večer se to povedlo ... přes den sem se dostal jen do sekce bazar idontknow tak nevim


MRDAT!!!

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr