Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Relé startéru GSX-R 1100

Miro (Člen)
13.02.2009 19:33:09
Offline

Relé startéru GSX-R 1100

Dneska bylo krásné počasí, tak jsme s přítelkyní chtěli trochu projet našeho nového člena :) garáže (GSX-R 1100 r.v.90). Protože delší dobu stála, otevřel jsem kohout na PRI a počkal chvilku. Dřív bych si za tu dobu dal cígo, ale teď jsme si povídali a těšili se. Několikrát jsem otočil startérem a pak se to stalo. Po puštění tlačitka se startér snažil točit motorem pořád dokola. Dělalo to i při vytaženém klíčku, takže jsou přilepené kontakty relé startéru ach jo. Celej naštvanej jsem zatlačil motorku do garáže fuck No později se na to mrknu. Chci se optat, jestli je to relé nerozebíratelné, nebo se dá nějak opravit (přibrousit kontakty a pod. To už jsem na jiných relé dělal) nebo budu muset zainvestovat a koupit od vydřiducha Suzukiho relé nové za nemalý peníz smile2 Díky moc, případně nevíte o nějaké druhovýrobní náhradě za rozumnější peníz ??? smile1

inkvizitorr (Administrator)
13.02.2009 22:32:46
Offline

Re: Relé startéru GSX-R 1100

čéče jeden takovejhle bajk máme rozdělanej, tak se voptám mýho pomocnýho mechanika jestli by ti nějak nešlo pomoct a dam vědít....good


doba je temná...
K.a.s.y.m. (Člen)
14.02.2009 16:11:29
Offline

Re: Relé startéru GSX-R 1100

čéče to nerozebereš je kovový a zalisovaný..jedině do něj opatrně navrtat dírku a vypláchnout kontaktolem.
A nebo od inkvize vzít jiný.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Miro (Člen)
14.02.2009 18:00:14
Offline

Re: Relé startéru GSX-R 1100

Díky moc za odpovědi.

to inkvizitorr: dík moc za odpověď. Pokud by Ti to relé zbylo, určitě bych byl moc rád a domluvili bychom se good. Dělám v Praze, takže není problém, abych se zastavil. Kdyžtak mi prosím napiš.

to K.a.s.y.m.:
no zkusim na to mrknout, jestli se do toho nějak vlámu. Každopádně pokud to pořád točí motorem, jsou připečené kontakty a řek bych, že propláchnutí kontaktolem nebude moc platné. Uvidíme. pokud to vyjde o inkvizitorra

K.a.s.y.m. (Člen)
15.02.2009 21:41:46
Offline

Re: Relé startéru GSX-R 1100

tak pokud jsou slepený tak někdy stačí do něj klepnout a rozlepí se...pak by stačilo i jen propláchnout,ale je otázka za kolik ho inkviz nabídne třeba se pak ani nevyplatí se s tím srát


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Miro (Člen)
18.02.2009 11:28:20
Offline

Re: Relé startéru GSX-R 1100

Konečne jsem se po pěti dnech zase dostal k motorce. Relátko přestalo držet, ale po jednom otočení motoru a uvolnění tlačítka startéru zůstalo zase viset smile2 Asi má na kontaktech nějakou pecku a jak se ohřeje zůstane sepnuté. Vymontoval jsem ho a jak psal K.a.s.y.m., budu ho muset vyměnit. Je to zalisované a nerozebíratelné.

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/miro/starter_relay-01.jpg


http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/miro/starter_relay-02.jpg



Trochu sem pátral po webu a nakonec jsme na motovrakách koupil použité relátko z rozbité GSX1100F za 425,- (určitě lepší než od pana Suzukiho za 1800,-). Podle "mikrofišů" mají stejný objednací kód.Děkuju ještě jednou Inkvizitorrovi za nabídku s pomocí good Jo nechci dělat žádnou reklamu, ale partsdepot jsou fakt super web, jsou tam "mikrofiše" na všechny možné moto.

Až mi přijde zkusím ho kuchnout.

Jinak jsme si udělali radost a koupili tuhle krásnou GSX-R 1100 z roku 1990. Byla sice trochu bouraná (která není smile1 ), ale je moc pěkně opravená. Ten krásnej vzducháč, není ničím omezenej a dává krásnejch 103kW. Už se moč těším na pěkné počasí. Mezitím ji trochu naleštím, vyměním svíčky, olej a mrknu v jakém stavu je napínák rozvoďáku . Podle tacha má najeto 57 000 k a původní majitel ho ještě neměnil.

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/miro/GSX-R1100L.jpg
Filous (Člen)
18.02.2009 11:57:41
Offline

Re: Relé startéru GSX-R 1100

...pěkný...tydle starý gixera sou fakt pěkný...dyš nejsou zbastlený, což todle nevypadá...tag jí vopečovávejgood


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
ross (Člen)
18.02.2009 11:57:56
Offline

Re: Relé startéru GSX-R 1100

good


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
K.a.s.y.m. (Člen)
18.02.2009 11:59:45
Offline

Re: Relé startéru GSX-R 1100

Kráska jen co je pravda..kamoš ji měl taky,ale v jinejch neorigo barvách....pak s ni lehnul a vrámci opravy si přál přestavbu takže teď vypadá nějak takhle
http://kasym.rajce.idnes.cz/Suzuki_GSXR … _r.v.1992/


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr