Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Vytekl mi olej..

Boris (Člen)
18.02.2009 15:41:16
Offline

Vytekl mi olej..

Zdarec.. tak po nějaké době přijdu motorce a pod ní kaluž oleje,vytěká to kolem oil filtru,všiml jsem si ,že byl kohout nechaný na Res asi od minule jak jsem to startoval,jsem to zapomněl přepnout z pět,mrknul jsem na svíce a jedna byla mokrá,ale zbytek v pohodě...Tak se ptám ,může to být jen zaseknutý plovák nebo tak něco,nikdy se mi tohle nestalo že by všechen olej vytekl i když jsem to i dřív zapomněl přepnout zpět.Jestli se třeba benál dostal do oleje a rozežral tu gumku kolem filtru  nebo tak něco.I jsem ho přitahoval a pořád to valilo kolem něj ven...Tak sím poradtě,jestli víte...Dííkes .Mám B6 2002

K.a.s.y.m. (Člen)
18.02.2009 15:49:17
Offline

Re: Vytekl mi olej..

Boris psal:

Zdarec.. tak po nějaké době přijdu motorce a pod ní kaluž oleje,vytěká to kolem oil filtru,všiml jsem si ,že byl kohout nechaný na Res asi od minule jak jsem to startoval,jsem to zapomněl přepnout z pět,mrknul jsem na svíce a jedna byla mokrá,ale zbytek v pohodě...Tak se ptám ,může to být jen zaseknutý plovák nebo tak něco,nikdy se mi tohle nestalo že by všechen olej vytekl i když jsem to i dřív zapomněl přepnout zpět.Jestli se třeba benál dostal do oleje a rozežral tu gumku kolem filtru  nebo tak něco.I jsem ho přitahoval a pořád to valilo kolem něj ven...Tak sím poradtě,jestli víte...Dííkes .Mám B6 2002

no spíš ti blbne i kouhout na nádrži..další dobrá rada...za žádnejch okolností to nestartuj protože máš s nejvštětší pravděpodobností olej plnej benzínu.sundej plnící víčko na olej a jestli z toho bude silně cejtit benzín tak vypustit a novej olej.ale taky něco udělat s plovákem(vyměnit těsnící "O" kroužek) v karbecu a palivovym kohoutem


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Boris (Člen)
18.02.2009 16:56:10
Offline

Re: Vytekl mi olej..

No tak  asi tak..ono pod tím bylo jen pár kapek, těch jsem si všiml až když jsem to nastartoval smile2a  chvíli to běželo,až pak to začalo vytékat ve větším množství a rychlej..jak jsme to zdechnul..Motorka byla nastartovaná tak max 10 minut a v průběhu toho jsem si všiml toho oleje,ale jela na všechny 4 válce..

Boris (Člen)
18.02.2009 16:57:14
Offline

Re: Vytekl mi olej..

Boris psal:

No tak  asi tak..ono pod tím bylo jen pár kapek, těch jsem si všiml až když jsem to nastartoval smile2a  chvíli to běželo,až pak to začalo vytékat ve větším množství a rychlej..jak jsme to zdechnul..Motorka byla nastartovaná tak max 10 minut a v průběhu toho jsem si všiml toho oleje,ale jela na všechny 4 válce..

Jo a k oleji jsem čichal a nijak extra z toho benál nesmrděl teda

ross (Člen)
18.02.2009 17:14:16
Offline

Re: Vytekl mi olej..

a nemáš to těsnění nějak kolem filtru dojebaný?

když to někdo dotahoval na sucho, tak se to mohlo stát


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
Boris (Člen)
18.02.2009 17:35:41
Offline

Re: Vytekl mi olej..

ross psal:

a nemáš to těsnění nějak kolem filtru dojebaný?

když to někdo dotahoval na sucho, tak se to mohlo stát

no dotahoval jsme to sám a ne na sucho.. a je tam vlastně o loňska,takže by stejně šel vyměnit i s olejem.. jen mám obavu že jak vyměním oil tak mi to vychčije zase,mrknu na ty karbce a uvidím..nejsem sice žádný odborní ale snad to zvládnu.nebo je tam nějaká záludnost?na co si dát opravdu bacha?

Koldan (Člen)
18.02.2009 18:00:49
Offline

Re: Vytekl mi olej..

taky se mi to už povedlo, vopčas někerý filtry nemaj závit tak jak by měly mít,takže ho tam hodíš a on si trošku rosí a dyž to pak nakopneš,tak to kolem něj začne chcat proudem. mně nepomohlo nic jinýho než vyměnit filtr


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
VikecB12 (Člen)
18.02.2009 21:06:10
Offline

Re: Vytekl mi olej..

No a kolik máš oleje v tom okýnku na deklu? Tam snad poznáš jestli ti tam něco přibylo(benzín) Jo a kohout můžeš nechávat na RES,aji na ON,ne na PRI to pak teče pořát.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Ondráš (Člen)
19.02.2009 09:46:10
Offline

Re: Vytekl mi olej..

VikecB12 psal:

No a kolik máš oleje v tom okýnku na deklu? Tam snad poznáš jestli ti tam něco přibylo(benzín) Jo a kohout můžeš nechávat na RES,aji na ON,ne na PRI to pak teče pořát.

Tak pokud bys měl v pohodě uzavírání přívodu paliva v karbecích, tak by to mělo bejt jedno, ne? Ale samo, že ON a RES je lepší.good


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
nawrc (Člen)
20.02.2009 13:02:08
Offline

Re: Vytekl mi olej..

Co tady do toho pletete benál? Napsal že měl nádrž na RES, což ničemu nevadí a akorát mu odešlo těsnění kolem oil filtru. Benál ti přece s těsněním nic neuděláidontknow


"Lepší s Parkinsonem panáka rozlít,než s Alzheimerem zapomenout vypít"
K.a.s.y.m. (Člen)
20.02.2009 13:28:34
Offline

Re: Vytekl mi olej..

nawrc psal:

Co tady do toho pletete benál? Napsal že měl nádrž na RES, což ničemu nevadí a akorát mu odešlo těsnění kolem oil filtru. Benál ti přece s těsněním nic neuděláidontknow

psal i o mokrý svíčce...což bude těžko od oleje...chces i to jen přečist celý


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Boris (Člen)
20.02.2009 13:32:08
Offline

Re: Vytekl mi olej..

tak pokud to bude jen těsnění kolem filtru tak v poho,ale zase co ta mokrá svíce?když je to na RES tak benál by měl téct jen když jede motor,no nehal jsem ji vysušit.olej tam teda už není žádný takže vyměním zrovna a uvidím teda..snad to bylo jen v tom filtru.ještě zkusím mrknout na ten přívod paliva jestli to není nějaké zasrané nebo tak..ale jinak díky.

Billy (Člen)
20.02.2009 13:34:42
Offline

Re: Vytekl mi olej..

taky sem uz videl jak portekal benal jak pres kohout tak pres karbec, oboje netesnilo bylo to na gsxr 600 rv 98-99, vysekana drazka v tech jebkach na hladinu karbecu, nevim jak se temu rika presne a jak psal kasym tak ten O krouzek taky spatnej, ale jenom me prozrad kde se da koupit samotnej O krouzek Kasyme, pac kamos to schanel a prej to sehnat samostatny nejde, tak musel koupit celej palivovej kohout za 2500 woci. idontknow


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
K.a.s.y.m. (Člen)
20.02.2009 13:40:39
Offline

Re: Vytekl mi olej..

Billy psal:

taky sem uz videl jak portekal benal jak pres kohout tak pres karbec, oboje netesnilo bylo to na gsxr 600 rv 98-99, vysekana drazka v tech jebkach na hladinu karbecu, nevim jak se temu rika presne a jak psal kasym tak ten O krouzek taky spatnej, ale jenom me prozrad kde se da koupit samotnej O krouzek Kasyme, pac kamos to schanel a prej to sehnat samostatny nejde, tak musel koupit celej palivovej kohout za 2500 woci. idontknow

no já to většinou kupuju u vodáků(prodáj vodovodní baterie atd)a nebo v kovomatě....pak se takovýhle blbosti nechaj sehnat u těch co opravujou pračky..prostě všude tam kde se dělá s vodou atd...někdy se to dá sehnat i v mototechně.A ještě je variatna zkusit prodejce ložisek a těsnění.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
20.02.2009 13:44:49
Offline

Re: Vytekl mi olej..

K.a.s.y.m. psal:
Billy psal:

taky sem uz videl jak portekal benal jak pres kohout tak pres karbec, oboje netesnilo bylo to na gsxr 600 rv 98-99, vysekana drazka v tech jebkach na hladinu karbecu, nevim jak se temu rika presne a jak psal kasym tak ten O krouzek taky spatnej, ale jenom me prozrad kde se da koupit samotnej O krouzek Kasyme, pac kamos to schanel a prej to sehnat samostatny nejde, tak musel koupit celej palivovej kohout za 2500 woci. idontknow

no já to většinou kupuju u vodáků(prodáj vodovodní baterie atd)a nebo v kovomatě....pak se takovýhle blbosti nechaj sehnat u těch co opravujou pračky..prostě všude tam kde se dělá s vodou atd...někdy se to dá sehnat i v mototechně.A ještě je variatna zkusit prodejce ložisek a těsnění.

...sorry Kasyme, ale to je rada jag vínoidontknow ...O kroužek vodovodní nevydrží působení benzínu, nabobtná a začne propouštět...já kupuju O kroužky v ložiskárně, gde to vedou spolu s guferama a jinejma pussyvinama...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
20.02.2009 13:47:19
Offline

Re: Vytekl mi olej..

Filous psal:
K.a.s.y.m. psal:
Billy psal:

taky sem uz videl jak portekal benal jak pres kohout tak pres karbec, oboje netesnilo bylo to na gsxr 600 rv 98-99, vysekana drazka v tech jebkach na hladinu karbecu, nevim jak se temu rika presne a jak psal kasym tak ten O krouzek taky spatnej, ale jenom me prozrad kde se da koupit samotnej O krouzek Kasyme, pac kamos to schanel a prej to sehnat samostatny nejde, tak musel koupit celej palivovej kohout za 2500 woci. idontknow

no já to většinou kupuju u vodáků(prodáj vodovodní baterie atd)a nebo v kovomatě....pak se takovýhle blbosti nechaj sehnat u těch co opravujou pračky..prostě všude tam kde se dělá s vodou atd...někdy se to dá sehnat i v mototechně.A ještě je variatna zkusit prodejce ložisek a těsnění.

...sorry Kasyme, ale to je rada jag vínoidontknow ...O kroužek vodovodní nevydrží působení benzínu, nabobtná a začne propouštět...já kupuju O kroužky v ložiskárně, gde to vedou spolu s guferama a jinejma pussyvinama...

OuKej omluva...redface
aspon dostal upřesnující informaci


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Billy (Člen)
20.02.2009 14:02:10
Offline

Re: Vytekl mi olej..

U suzuki je toto hodne moc casta zavada a ja to mel kdysi i na B6 rv 00, stacilo jenom otocit okrouzek a tesnilo to, a s tim to mu reknu at to priste vyzkousi, neco takoveho tady taky mame jako "loziskarna". No jak rika Filous to z vodovodniho bych ani nepokousel to zkouset davat kvuli temu styku benzinu s materialem co asi nebude pravdepodobne odolnej. Jo tedka sem na to koukal nemaj to ani na B6 a ani na gsxr rozhozeny na partsdepotu nejakym anglickym pac ten nas tedka je nejakej ve vystavbe a fazi predelavani stranek.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr