Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

Filous (Člen)
11.03.2009 09:16:07
Offline

...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

...páč sem si namontoval blinkry f kerejch sou žárofky 10W místo standartních 21W a teť mi to bliká rychle...no a dyš sem to skusil dohnat votporem, tag ten blinkr na kerej sem ten votpor napájel, tag přestal blikat uplně...no a dyš sem ho dal zas do hajzlu, tag zas blikal...co s tym??? ...případně jakej votpor a jag ho připojit, sem eletrikář na baterky...senkjů...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
11.03.2009 09:21:48
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

Filous psal:

...páč sem si namontoval blinkry f kerejch sou žárofky 10W místo standartních 21W a teť mi to bliká rychle...no a dyš sem to skusil dohnat votporem, tag ten blinkr na kerej sem ten votpor napájel, tag přestal blikat uplně...no a dyš sem ho dal zas do hajzlu, tag zas blikal...co s tym??? ...případně jakej votpor a jag ho připojit, sem eletrikář na baterky...senkjů...

máš jedinou možnost..koupít přerušovač na diodový blinkry...tomu totiž nezáleží jakou zátěž to honí a bliká si furt stejně smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
osiris (Člen)
11.03.2009 09:25:53
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

...a nebo nebliká vůbec smile1 a to jako fakt help
...pak eště ekšperta kerej ti spočítá votpor good


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
11.03.2009 09:27:57
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

K.a.s.y.m. psal:
Filous psal:

...páč sem si namontoval blinkry f kerejch sou žárofky 10W místo standartních 21W a teť mi to bliká rychle...no a dyš sem to skusil dohnat votporem, tag ten blinkr na kerej sem ten votpor napájel, tag přestal blikat uplně...no a dyš sem ho dal zas do hajzlu, tag zas blikal...co s tym??? ...případně jakej votpor a jag ho připojit, sem eletrikář na baterky...senkjů...

máš jedinou možnost..koupít přerušovač na diodový blinkry...tomu totiž nezáleží jakou zátěž to honí a bliká si furt stejně smile1

...hmmm...to mě taky napadlo...du do autoeletrikárny...to nejni nic spešl a měli by to mít bježně f takovym kvelbu, ne???


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
11.03.2009 09:29:40
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

Filous psal:
K.a.s.y.m. psal:
Filous psal:

...páč sem si namontoval blinkry f kerejch sou žárofky 10W místo standartních 21W a teť mi to bliká rychle...no a dyš sem to skusil dohnat votporem, tag ten blinkr na kerej sem ten votpor napájel, tag přestal blikat uplně...no a dyš sem ho dal zas do hajzlu, tag zas blikal...co s tym??? ...případně jakej votpor a jag ho připojit, sem eletrikář na baterky...senkjů...

máš jedinou možnost..koupít přerušovač na diodový blinkry...tomu totiž nezáleží jakou zátěž to honí a bliká si furt stejně smile1

...hmmm...to mě taky napadlo...du do autoeletrikárny...to nejni nic spešl a měli by to mít bježně f takovym kvelbu, ne???

snad jo.Hlavně vybírej ten kterej bude i popsanej  a s návodem na montáž...protože sou i bez popisu a to je pak hokej to zapojit...protože první blbý zapojení a je v hajzlu.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
11.03.2009 09:31:17
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

K.a.s.y.m. psal:
Filous psal:
K.a.s.y.m. psal:


máš jedinou možnost..koupít přerušovač na diodový blinkry...tomu totiž nezáleží jakou zátěž to honí a bliká si furt stejně smile1

...hmmm...to mě taky napadlo...du do autoeletrikárny...to nejni nic spešl a měli by to mít bježně f takovym kvelbu, ne???

snad jo.Hlavně vybírej ten kterej bude i popsanej  a s návodem na montáž...protože sou i bez popisu a to je pak hokej to zapojit...protože první blbý zapojení a je v hajzlu.

...a kurf, tag to abych si jich koupil víc bigsmile ...copa to stojí???idontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
11.03.2009 09:32:12
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

osiris psal:

...a nebo nebliká vůbec smile1 a to jako fakt help
...pak eště ekšperta kerej ti spočítá votpor good

...no faktsurprised ...a ekspert mi to počítalsurprised ...asik blbjeidontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
11.03.2009 09:35:07
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

Filous psal:
K.a.s.y.m. psal:
Filous psal:


...hmmm...to mě taky napadlo...du do autoeletrikárny...to nejni nic spešl a měli by to mít bježně f takovym kvelbu, ne???

snad jo.Hlavně vybírej ten kterej bude i popsanej  a s návodem na montáž...protože sou i bez popisu a to je pak hokej to zapojit...protože první blbý zapojení a je v hajzlu.

...a kurf, tag to abych si jich koupil víc bigsmile ...copa to stojí???idontknow

co jsem dával kamošovi na skůtra tak stal asi 250,-,ale měl pěkně udělanej popis tak jsem ho neskurvil


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
osiris (Člen)
11.03.2009 09:36:40
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

Filous psal:
osiris psal:

...a nebo nebliká vůbec smile1 a to jako fakt help
...pak eště ekšperta kerej ti spočítá votpor good

...no faktsurprised ...a ekspert mi to počítalsurprised ...asik blbjeidontknow

...né já se tě neptal, já oznamoval, že nemusí blikat smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
spidys (Člen)
11.03.2009 13:02:21
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

Tak to máš jasnej Ohmův zákon ne? idontknow bigsmile
Vzoreček je jasnej: R = U / I (R= odpor, U= napětí, I= proud)
A pak potřebuješ eště znát, jakej proud tam máš, při rozdílný watáži.
Vzoreček je taky jasnej: P = U x I (P= výkon, U= napětí, I= proud)

Tzn.:
spočítáme si proudíky:

při 21W:
I = P / U -> I = 21 / 12 -> I = 1,75 A

při 10W:
I = P / U -> I = 10 / 12 -> I = 0,83 A

Teď když vim proudíky, tak je dosadim do vzorečku:

při 21W:
R = U / I -> R = 12 / 1,75 -> R = 6,86 Ω

při 10W:
R = U / I -> R = 12 / 0,83 -> R = 14,46 Ω

Takže mi to vychází, že musíš přidat 7,6 Ω odpůrek


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
Filous (Člen)
11.03.2009 13:09:01
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

Spidys:
...já asi při fyzice chybjelredface ...voe, to uš je let a do teť sem to nepotřebovalredface ...každopádně díkes!!! ...ale eště se voptam, co dyš nebudou mít votpor přesně týdle hodnoty??? ...přetpokládam, že to bude enem vo chlup pomalejší nebo rychlejší, ne??


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
spidys (Člen)
11.03.2009 13:16:37
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

Jo jo to by mělo blikat buď rychlejc nebo pomalejc nebo vůbec...
Každopádně vodporů je všude plná prdel - estli máš nějakej starej verherk doma (rádio, TV, PC apod.) tak tam najdeš vodporů - jen bejvaj rozlišený těma barevnejma proužkama - na netu sem ti našel jednu šikovnou stránku, kerá ti řekne, vo jakej vodpor se jedná:
http://www.zskom.zatec.cz/odpor/odpor.html


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
Filous (Člen)
11.03.2009 13:24:19
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

spidys psal:

Jo jo to by mělo blikat buď rychlejc nebo pomalejc nebo vůbec...
Každopádně vodporů je všude plná prdel - estli máš nějakej starej verherk doma (rádio, TV, PC apod.) tak tam najdeš vodporů - jen bejvaj rozlišený těma barevnejma proužkama - na netu sem ti našel jednu šikovnou stránku, kerá ti řekne, vo jakej vodpor se jedná:
http://www.zskom.zatec.cz/odpor/odpor.html

...no supr!!!good ...a teť se voptam jako uplnej eletrikářskej analfabet, ten votpor se letuje na jakej pól, nebo je to fuck???


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
spidys (Člen)
11.03.2009 13:27:22
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

Filous psal:

...no supr!!!good ...a teť se voptam jako uplnej eletrikářskej analfabet, ten votpor se letuje na jakej pól, nebo je to fuck???

Mělo by to bejt fuck smile1
Já osobně bych ho dal na +, protože červená barva se mi líbí bigsmile


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
mazo (Člen)
11.03.2009 13:27:49
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

presne tak good


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.
Filous (Člen)
11.03.2009 13:31:19
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

...tak to si to pamatuju správně, že je to fuck, ale lepčí je + ...díkes eště jednou!!!good


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
XJelen (Člen)
11.03.2009 13:45:02
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

Filous, kup relé na diody jak psal někdo vejš a nešpekulujgood na bandasku ten dvoupolovej, tam nemáš co přehodit. Byl kolem 10 euro... hele pájka je pro jiný umělce , blbje se s ní tluče bigsmilenic ve zlým bigsmile


Strýcfajtr !!!
Filous (Člen)
11.03.2009 13:50:18
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

XJelen psal:

Filous, kup relé na diody jak psal někdo vejš a nešpekulujgood na bandasku ten dvoupolovej, tam nemáš co přehodit. Byl kolem 10 euro... hele pájka je pro jiný umělce , blbje se s ní tluče bigsmilenic ve zlým bigsmile

...ale tag mě to pájení baví...enem vopčas něco nefunguje nebo to holt schóří bigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
VikecB12 (Člen)
11.03.2009 14:23:34
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

a kvůli takovejm věcem su vyléčenej z montáží různejch miniblinkrů. Pak je na elektrice milijón spojů a imrvére něco nefachčí. Aji po křapancu rači koupím repliku třeba vot EMGO a mám klid.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
K.a.s.y.m. (Člen)
11.03.2009 14:31:16
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

VikecB12 psal:

a kvůli takovejm věcem su vyléčenej z montáží různejch miniblinkrů. Pak je na elektrice milijón spojů a imrvére něco nefachčí. Aji po křapancu rači koupím repliku třeba vot EMGO a mám klid.

to právě záleží jak se v tom kdo povrtá....výměnou přerušovače kus za kus nic nezkazíš a jesli se daj normální konektory místo origo nevidim jako problém


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
VikecB12 (Člen)
11.03.2009 14:59:00
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

K.a.s.y.m. psal:
VikecB12 psal:

a kvůli takovejm věcem su vyléčenej z montáží různejch miniblinkrů. Pak je na elektrice milijón spojů a imrvére něco nefachčí. Aji po křapancu rači koupím repliku třeba vot EMGO a mám klid.

to právě záleží jak se v tom kdo povrtá....výměnou přerušovače kus za kus nic nezkazíš a jesli se daj normální konektory místo origo nevidim jako problém

De to udělat slušně,to jó,ale co se mě dostalo zatím pot ruku,to bylo akorát dobastlenýsmile2 Ale ani se mě ty miniblinkry nelíbí,kór kdyš lezou z kapotáže,kde je origo velká díra na valkej blinkrbad Ale je to holt otázka fkusu jedincesmile1


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
K.a.s.y.m. (Člen)
11.03.2009 15:02:30
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

VikecB12 psal:
K.a.s.y.m. psal:
VikecB12 psal:

a kvůli takovejm věcem su vyléčenej z montáží různejch miniblinkrů. Pak je na elektrice milijón spojů a imrvére něco nefachčí. Aji po křapancu rači koupím repliku třeba vot EMGO a mám klid.

to právě záleží jak se v tom kdo povrtá....výměnou přerušovače kus za kus nic nezkazíš a jesli se daj normální konektory místo origo nevidim jako problém

De to udělat slušně,to jó,ale co se mě dostalo zatím pot ruku,to bylo akorát dobastlenýsmile2 Ale ani se mě ty miniblinkry nelíbí,kór kdyš lezou z kapotáže,kde je origo velká díra na valkej blinkrbad Ale je to holt otázka fkusu jedincesmile1

jasnýgood


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
11.03.2009 15:27:44
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

VikecB12 psal:

a kvůli takovejm věcem su vyléčenej z montáží různejch miniblinkrů. Pak je na elektrice milijón spojů a imrvére něco nefachčí. Aji po křapancu rači koupím repliku třeba vot EMGO a mám klid.

...nemam miniblinkry, enem sou kratší, páč ty originály sou dlouhý a překáželi mi vzádu kvůlivá taškám...a sou normálně žárofkový, páč ledkový moc nemusim, jen maj menčí watáž, páč optika je uplně, ale uplně čirá a sou taky vot Emga...a nebastlim nic...origo blinkry sou zabalený f bublinkatý fóliji a uložený v regále i s kabeláží a na mašině sem do instalace taky nešahal, páč nejsem magor, tagže sem na ty "tuningový" napájel origo konektory, kerý sem vystříhal z vyhozenejch blinkrů...s toho plyne, že se to dá f poho nastrojit do origo stavu tak jako fšechno vostatní co mam na svý mašině, prostě nejsem matlal a cokolif na motorce upravim, de vrátit spátky...a s toho důvodu taky neprodávám origo vjeci, kerý z toho sundam, ale maj svý místo v regálu, bo za tech pár korun mi to nestojí za to to prodávat...to enem na vysvjetlenou...coolsmokin


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
xklas (Člen)
11.03.2009 15:35:51
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

spidys psal:

Tak to máš jasnej Ohmův zákon ne? idontknow bigsmile
Vzoreček je jasnej: R = U / I (R= odpor, U= napětí, I= proud)
A pak potřebuješ eště znát, jakej proud tam máš, při rozdílný watáži.
Vzoreček je taky jasnej: P = U x I (P= výkon, U= napětí, I= proud)

Tzn.:
spočítáme si proudíky:

při 21W:
I = P / U -> I = 21 / 12 -> I = 1,75 A

při 10W:
I = P / U -> I = 10 / 12 -> I = 0,83 A

Teď když vim proudíky, tak je dosadim do vzorečku:

při 21W:
R = U / I -> R = 12 / 1,75 -> R = 6,86 Ω

při 10W:
R = U / I -> R = 12 / 0,83 -> R = 14,46 Ω

Takže mi to vychází, že musíš přidat 7,6 Ω odpůrek

No ono to s těma odpůrkama a proudíkama je sice tak jak píšeš, ale výsledek je úplně blběsmile1 .

Je potřeba vycházet z toho, že 21W žárovka má odpor cca. 6,8 ohm.
10 W žárovka má těch 14,4 ohmu. Protéká jí tedy menší proud a
přerušovač bliká rychleji. Naším cílem jem s použitím 10W žárovky a
přídavného odporu dosáhnout celkový odpor cca. 6,8 ohmu.
Protože je potřeba odpor snížit použijeme paralení řazení rezistorů.
Hodnota paralelního odporu bude cca. 14 ohmů.

R = (R1 * R2)/(R1 + R2) = (14 * 14,4) / (14 + 14,4) = 7 ohmů

No řekněme, že jsme se dostali na těch požadovaných celkových 6,8 ohmu.



No a teď to kouzlo:
Potřebuješ ke každé žárovce  paralelně připojit odpor cca 7 ohmů s tepelnou ztrátou minimálně!!
10W. Pokud jsi takový odpor někde viděl, tak věř, že bude mít průměr tak 1cm a dlouhý bude tak 5cm. Celé to bude topit jako kráva (neudržíš na tom ruku)..

Takže jasně doporučení odpor nee!!!!

Miro (Člen)
11.03.2009 16:16:48
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

Ahoj, ja bych to udělal trochu jinak.

spidys psal:

Tak to máš jasnej Ohmův zákon ne? :idontknow: :-D
Vzoreček je jasnej: R = U / I (R= odpor, U= napětí, I= proud)
A pak potřebuješ eště znát, jakej proud tam máš, při rozdílný watáži.
Vzoreček je taky jasnej: P = U x I (P= výkon, U= napětí, I= proud)

Tzn.:
spočítáme si proudíky:

při 21W:
I = P / U -> I = 21 / 12 -> I = 1,75 A

při 10W:
I = P / U -> I = 10 / 12 -> I = 0,83 A

Teď když vim proudíky, tak je dosadim do vzorečku:

při 21W:
R = U / I -> R = 12 / 1,75 -> R = 6,86 Ω

při 10W:
R = U / I -> R = 12 / 0,83 -> R = 14,46 Ω

Takže mi to vychází, že musíš přidat 7,6 Ω odpůrek

Až po těch 7,6Ω je to dobře. Protože potřebuješ na té 10W žárovce mít napětí 12V (jinak bude svítit méně), je potřeba ten odpor zapojit k žárovce paralelně. U dvou odporů zapojených paralelně se výsledný odpor spočtá podle tohoto vzorce:

R=R1 * R2 / (R1 + R2)

Kde: R je výsledný odpor (u nás odpor 21W žárovky, aby to blikalo stejně rychle), R1 odpor 10W žárovky a R2 je odpor, který potřebuju. Po pár úpravách vyjde vzorec pro R2:

R2 = R * R1 / (R1 - R) = 6,86 * 14,46 / (14,46 - 6,86)
R2= 13,1Ω

Ke každé žárovce by bylo potřeba dát paralelně odpor 13,1Ω dimenzovaný na 11W. Neznám přesně schméma eltriky, ale myslím,že Béčko má jeden přerušovač a při blikání blikají dvě žárovky. Ve výpočtech odporů bych bral výkon dvou žárovek 42W (odpor R = 3,43Ω) a 20W (odpor R1 = 7,2Ω), vyjde potom hodnota použitého odporu 6,5Ω dimenzovaný na 22W. Z řady co se vyrábí bych použil 6,8Ω a vatáž 20W připojený k vývodům přerušovače co spíná žárovky :-) Náklady jsou kolem 10Kč za odpor + chvilka času na montáž.

Miro (Člen)
11.03.2009 16:25:14
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

Jo a ještě k předchozímu příspěvku. Topit to sice bude, ale bliká se jen chvilku a žárovky nesvítí pořád, takže to s teplotou nebude tak hrozné. Použil bych třeba tento: http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&a … inc=browse
Akorát v ceně jsem se trochu sekl. Stojí 19Kč s DPH a velikost 13x13x64mm se do Béčka snad i vejde bigsmile

mr.BSE (Člen)
11.03.2009 16:27:42
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

xklas psal:
spidys psal:

Tak to máš jasnej Ohmův zákon ne? idontknow bigsmile
Vzoreček je jasnej: R = U / I (R= odpor, U= napětí, I= proud)
A pak potřebuješ eště znát, jakej proud tam máš, při rozdílný watáži.
Vzoreček je taky jasnej: P = U x I (P= výkon, U= napětí, I= proud)

Tzn.:
spočítáme si proudíky:

při 21W:
I = P / U -> I = 21 / 12 -> I = 1,75 A

při 10W:
I = P / U -> I = 10 / 12 -> I = 0,83 A

Teď když vim proudíky, tak je dosadim do vzorečku:

při 21W:
R = U / I -> R = 12 / 1,75 -> R = 6,86 Ω

při 10W:
R = U / I -> R = 12 / 0,83 -> R = 14,46 Ω

Takže mi to vychází, že musíš přidat 7,6 Ω odpůrek

No ono to s těma odpůrkama a proudíkama je sice tak jak píšeš, ale výsledek je úplně blběsmile1 .

Je potřeba vycházet z toho, že 21W žárovka má odpor cca. 6,8 ohm.
10 W žárovka má těch 14,4 ohmu. Protéká jí tedy menší proud a
přerušovač bliká rychleji. Naším cílem jem s použitím 10W žárovky a
přídavného odporu dosáhnout celkový odpor cca. 6,8 ohmu.
Protože je potřeba odpor snížit použijeme paralení řazení rezistorů.
Hodnota paralelního odporu bude cca. 14 ohmů.

R = (R1 * R2)/(R1 + R2) = (14 * 14,4) / (14 + 14,4) = 7 ohmů

No řekněme, že jsme se dostali na těch požadovaných celkových 6,8 ohmu.



No a teď to kouzlo:
Potřebuješ ke každé žárovce  paralelně připojit odpor cca 7 ohmů s tepelnou ztrátou minimálně!!
10W. Pokud jsi takový odpor někde viděl, tak věř, že bude mít průměr tak 1cm a dlouhý bude tak 5cm. Celé to bude topit jako kráva (neudržíš na tom ruku)..

Takže jasně doporučení odpor nee!!!!

Keramickej by mozna chvilku udrzel goodbigsmile

Ty Filousu, nebude lepší to za pár kaček koupit?
http://www.moto-prodejna.cz/product_inf … ts_id/2346
http://e-shop.adventure-biker.cz/index. … ce-blinkru

Ale pokud teda rád pájíš -
http://www.jawa-50.cz/clanek/tuning-upr … inkru.html
bigsmile


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Ton@l (Člen)
11.03.2009 17:45:11
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

http://www.jawa-50.cz/clanek/tuning-upr … inkru.html
tak toto bych si udelal jenom z hecu, abych si vzpomnel na strednibigsmile ani by se nic nemuselo kreslit a leptat, bo se da koupit kuprexit, ktery je universalnigood


Vzdy muze byt hur :-)
WenzelB6 (Člen)
11.03.2009 18:36:48
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

Miro good věřil bych tomu odporu, elektronika je napussy spolehlivost, votřesy, to věděli už na Bajkonuru.smile1

mr.BSE (Člen)
11.03.2009 19:08:10
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

WenzelB6 psal:

Miro good věřil bych tomu odporu, elektronika je napussy spolehlivost, votřesy, to věděli už na Bajkonuru.smile1

A ty myslíš, že máš bimetal ? idontknowbigsmile


Second Class Citizen
1130 Café Racer
WenzelB6 (Člen)
11.03.2009 19:34:12
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

tak to idontknow bliká..houká..svítí..tak do toho nelezu.

KOVAL (Člen)
11.03.2009 21:44:06
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

wogo abych tu elektrikářskou anabázi dorazil,tak než tohle všecko Filipe vymyslíš nebylo by jednodušší do těch mrňavejch blinkrů dát fuck mrňavý žárovičky co maj 20W? já vim že sou teda dražší než ty co maj 10W,ale koupit se dajsmile1

Zdenek (Člen)
11.03.2009 21:53:10
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

To jste s těma vzorcema Filousoj nasadili korunu, už ani nevodpovídá, vy nemáte rozum. Zdenek.idontknowbigsmile

mr.BSE (Člen)
11.03.2009 22:14:57
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

WenzelB6 psal:

tak to idontknow bliká..houká..svítí..tak do toho nelezu.

Ja jen, ze pises, ze elektronika na pussy  sam ji tam mas evil


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Koldan (Člen)
11.03.2009 23:39:41
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

co tam strčit svíčičky z dortu? já to měl v lampionu jako malej sopel a kuwa jak blikalsurprised


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
tomasNJ (Člen)
12.03.2009 03:26:07
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

KOVAL psal:

wogo abych tu elektrikářskou anabázi dorazil,tak než tohle všecko Filipe vymyslíš nebylo by jednodušší do těch mrňavejch blinkrů dát fuck mrňavý žárovičky co maj 20W? já vim že sou teda dražší než ty co maj 10W,ale koupit se dajsmile1

Koval.. tys na to káplgoodgoodgoodgoodgood


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
nety (Člen)
12.03.2009 05:55:59
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

kuwa, tři drátkové a tři výsledky... jo hold výsledek je vždycky nejistý bigsmile


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
Filous (Člen)
12.03.2009 09:29:14
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

KOVAL psal:

wogo abych tu elektrikářskou anabázi dorazil,tak než tohle všecko Filipe vymyslíš nebylo by jednodušší do těch mrňavejch blinkrů dát fuck mrňavý žárovičky co maj 20W? já vim že sou teda dražší než ty co maj 10W,ale koupit se dajsmile1

...a ty myslíš, že mě todle nenapadlo??? ...ale po tom, co sem byl ve třech autoeletrokářskejch specijálkách a chtěl žárofku 21W ve velikosti 10W, tzn standartní patice, ale malá bambule, tag na mě fšude čuměli, jag dyš sem přilít z Marzu...esi víš, gde ji sehnat, rát si připlatim...a může bejt klidně čirá, oranž vyřešim tuningovou šprckou...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
12.03.2009 09:35:52
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

Zdenek psal:

To jste s těma vzorcema Filousoj nasadili korunu, už ani nevodpovídá, vy nemáte rozum. Zdenek.idontknowbigsmile

...Zdendo, sem s toho celej tumpachovejsurprisedbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
osiris (Člen)
12.03.2009 09:47:21
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

...no hlavně že seš celej :))


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
KOVAL (Člen)
12.03.2009 20:17:39
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

Fildo,woe,to viš že sem je norlmálně kupoval. Akorát že né v autoelektrikářskejch speciálkách ale u mýho ladiče. Čoveče vyfoť mi tu tvoji žárovku ať vim co po něm v tvym případě chci.smile1
Hele,dřív byly kurevksy drahý,pak jsem je kupoval takovýhle speciality asi za 50 kus,už nevim přesně,jako to je sice drahý taky ale zas než rozmrdat elektriku abych do ní napáchal jinej přerušovač nebo nedejbože tu sbírku vodporů co ti kdo vypočítal,tak si myslim že nakonec zas až tak drahý nejsou.smile1

fidoB6 (Člen)
12.03.2009 20:49:11
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

Kurva chlapibigsmilebigsmilebigsmile, z tohodle udělat seriál, kam se sere Big Bang Theorybigsmilebigsmilebigsmilegoodgoodgood


...Přejetý zajíc má vždy tularemii, protože zdravý zajíc se přejet nenechá...
Filous (Člen)
12.03.2009 21:19:07
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

KOVAL psal:

Fildo,woe,to viš že sem je norlmálně kupoval. Akorát že né v autoelektrikářskejch speciálkách ale u mýho ladiče. Čoveče vyfoť mi tu tvoji žárovku ať vim co po něm v tvym případě chci.smile1
Hele,dřív byly kurevksy drahý,pak jsem je kupoval takovýhle speciality asi za 50 kus,už nevim přesně,jako to je sice drahý taky ale zas než rozmrdat elektriku abych do ní napáchal jinej přerušovač nebo nedejbože tu sbírku vodporů co ti kdo vypočítal,tak si myslim že nakonec zas až tak drahý nejsou.smile1

...no tag já ti ji vyfotim...zejtra večír...ale esi víš jag vypadá normální 10W žárofka, tag je to uplně to samý, akurát bych potřeboval aby měla 21W...a samo dám rači víc za žárofku, neš tam sypat ňáký topný tělíska i dyš do origo eletriky nezasahuju...a nebo se na to vyseru a necham to holt blikat trochu rychlejc...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
KOVAL (Člen)
12.03.2009 22:39:17
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

woe,kamarýde,myslíš takovéto obyčejné?
http://motobazar.miramoto.cz/motorky/mo … ovky/7283/

Filous (Člen)
13.03.2009 07:58:06
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

KOVAL psal:

woe,kamarýde,myslíš takovéto obyčejné?
http://motobazar.miramoto.cz/motorky/mo … ovky/7283/

..neeeee, ty maj malou patici...patice muší bejt stejná jako u 21W...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
13.03.2009 08:10:55
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

Filous psal:
KOVAL psal:

woe,kamarýde,myslíš takovéto obyčejné?
http://motobazar.miramoto.cz/motorky/mo … ovky/7283/

..neeeee, ty maj malou patici...patice muší bejt stejná jako u 21W...

čéče jsem teď tyhle co sháníš s normální velkou patíci a malou bambulkou objednávali do toho GSXR bo tam je prdel ze skůtra a má to taky jen 10W blinkry...ti zjistim aspon kdo to vyrábí pak už to dohledáš.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
13.03.2009 08:31:39
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

...tak přesně takovoudle žárofku potřebuju, musí mít 21W a dyby byla orandžová, tag by to bylo supr...

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/15_zarovka.jpg

- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
huskyb12 (Administrator)
13.03.2009 09:08:08
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

a jak tam k ní narveš to pravítko ? :)))


ale di, Ty brepto ...
Filous (Člen)
13.03.2009 09:15:02
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

huskyb12 psal:

a jak tam k ní narveš to pravítko ? :)))

...na kousky??? ...do každýho 7,5 cm, to by se mohlo vejít, nééé???idontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
13.03.2009 09:16:00
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

tak jsem se ti poptal a dělá tyhle žárovky co potřebuješ prej firma Elta když se zeptaš v mototechně tak asi budou vědět víc.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
huskyb12 (Administrator)
13.03.2009 15:48:46
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

Filous psal:
huskyb12 psal:

a jak tam k ní narveš to pravítko ? :)))

...na kousky??? ...do každýho 7,5 cm, to by se mohlo vejít, nééé???idontknow

a tak to jó :)))


ale di, Ty brepto ...
PALOUS (Člen)
13.03.2009 17:58:53
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

Filous psal:

...páč sem si namontoval blinkry f kerejch sou žárofky 10W místo standartních 21W a teť mi to bliká rychle...no a dyš sem to skusil dohnat votporem, tag ten blinkr na kerej sem ten votpor napájel, tag přestal blikat uplně...no a dyš sem ho dal zas do hajzlu, tag zas blikal...co s tym??? ...případně jakej votpor a jag ho připojit, sem eletrikář na baterky...senkjů...

tak jesi se nepletu tak sem měl taky ten problém na B12 a nejvjetší byl že sem nesehnal žárofky a tak sem tam nakouřil ty s bodovek na 12Vbigsmilea svjete dif sesurprisedvono to fungovalogoodale šlo vo bespaticofky


Jebat motorky :-)
Jirka Žito (Člen)
14.03.2009 10:20:58
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

Zdravim. Já sem to dělal na 14ce. Mám blinkry jako má Osi vepředu. Nevim je tam asi 12 diod. Mám pocit že berou okolo 2 watů.idontknow Mám porculánový hranatý odpory po dvou na každou stranu (podobný jako na jednom tom obrázku), který jsou napájený na tišťáku a zabalený v plastový krabičce. Tu mám u zadního světla v podsedlovce. Má rozměry asi 12x8x3 a kabely jsou napojený na přívod k zadním blinkrům. Jo při pajení na ten tišťák je podřeba ty odpory nějakym sajrajtem přilepit tmel, nebo nějakou takovou pussyovinu), páč jsou težší než to co vydrží ty drátky co z nich čumí. Mě se uklepaly po 100 km, ale na podruhy gut. Práce na 2 hoďky a cena kolem kila. Kdyby ty odpory odešly, tak ty blinkry jenom začnou blikat rychlejš- na dojetí stačí, tak že paralelní zapojení. Jo a kdybych to chtěl dát do původního stavu, tak za to trhnu a ve vteřině je to v originále. Jo a něco to vydží, protože když jede mladá, tak ta probliká desítky kilometrů a je to furt na cajku, zatim žádnej plamen bigsmile
Kdyby byl zájem nafotim odpory a jejich hodnoty a kus toho tišťáku mi taky zbyl...


Prej mám kundolap ... parchanti jedni ...
roman.v (Člen)
25.07.2009 16:34:53
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

Mám problém - pálí se mi pořád jedna stejná žárovka v blinkru (pravá zadní). Vydrží tak 70 km a je po ní. Mám miniblinkry. V servisu mi říkali, že když na blinkru není gumová stopka, takže se to utřese. Taky jsem tam měl halogenku 21W. Nevěděl by někdo, čím to může být? Vážně se to může za tu chvíli utřást?


Don´t worry, be Bandit!
Fulltank (Člen)
25.07.2009 17:31:39
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

roman.v psal:

Mám problém - pálí se mi pořád jedna stejná žárovka v blinkru (pravá zadní). Vydrží tak 70 km a je po ní. Mám miniblinkry. V servisu mi říkali, že když na blinkru není gumová stopka, takže se to utřese. Taky jsem tam měl halogenku 21W. Nevěděl by někdo, čím to může být? Vážně se to může za tu chvíli utřást?

rozeber blinkr a koukni jestli se ti nekde nedotykaj draty, mel sem to sami. Koupil sem nejaky levny mrdky a hned po par tejdnech odesel predni blinkr.

Stacilo ho rozberat a prepajet dratky good

mr.BSE (Člen)
25.07.2009 18:03:19
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

Uklepat se může, u blinkru je to problém - svítí jen chvilku. U obrysovky je to vesměs šumák, tože rozpálený vlákno jen tak neuklepeš.
Jinak bych se taky přiklonil k názoru, že tam bude blbej kontakt.


Second Class Citizen
1130 Café Racer
roman.v (Člen)
27.07.2009 22:33:34
Offline

Re: ...auto-moto elektrikáři potřebuju helfnout s blinkrama...

Díky díky, zkusím se v tom porejpat. Takže špatnej kontakt..No uvidíme, snad jo.good


Don´t worry, be Bandit!

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr