Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

inkvizitorr (Administrator)
11.03.2009 09:26:15
Offline

oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

tady bude určitě spousta těch co s tim budou mít zkušenost. mam tenhle koncernovej motor (1.9 tdi pd 96kw) a dělaj pro to oleje standartní s výměnou po 15000km a nebo "long life" s výměnou po 30000km no ten tam právě teď mam, nicméně mi v servisu tvrdili, že právě pro motory pd je lepčí to měnit co 15000km bo ty motory sou na volej náchylný. tak a teď se vytelte jaký s tim máte zkušenosti jestli 15 nebo 30??? ha? e?help


doba je temná...
Lihy (Člen)
11.03.2009 09:28:39
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

inkvizitorr psal:

tady bude určitě spousta těch co s tim budou mít zkušenost. mam tenhle koncernovej motor (1.9 tdi pd 96kw) a dělaj pro to oleje standartní s výměnou po 15000km a nebo "long life" s výměnou po 30000km no ten tam právě teď mam, nicméně mi v servisu tvrdili, že právě pro motory pd je lepčí to měnit co 15000km bo ty motory sou na volej náchylný. tak a teď se vytelte jaký s tim máte zkušenosti jestli 15 nebo 30??? ha? e?help

nic neměň, nech to tam stejně je to mrtka a za chvíli pojdebigsmile

osiris (Člen)
11.03.2009 09:31:21
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

...některý automobilky po cca 5ti letým období upustili od prodlouženejch výměn a nový už zas předepisovali standard (stejnej model, stejnej motor)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
11.03.2009 09:34:49
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

...ve vobou Superblbech sem měl longlajfový a žádnej trabl...ale je pravdou, že sem ani na jednom nestich naject víc neš 100000 km...ale f tomdle je co mehánik, to názor...esi ho tam máš, tag bych ho tam lil dál a fertig...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Kelly01 (Člen)
11.03.2009 09:58:10
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Tyhle motory mám 4...
Automaticky přejít na 15000km,už jen kvůli tomu,že počítač to nevyhodnotí nikdy přesně,žene tě např do servisu po 24000km a pak tam deš na prohlídku ve 30tisidontknowsick

Jo,a 99% lidí přechází na pravidelnej interval automaticky,navíc tenhle názor převažuje i ve většině diskuzísmile1


God Save The Queen!
Bedřich (Člen)
11.03.2009 10:32:43
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Kelly01 psal:

Tyhle motory mám 4...
Automaticky přejít na 15000km,už jen kvůli tomu,že počítač to nevyhodnotí nikdy přesně,žene tě např do servisu po 24000km a pak tam deš na prohlídku ve 30tisidontknowsick

Jo,a 99% lidí přechází na pravidelnej interval automaticky,navíc tenhle názor převažuje i ve většině diskuzísmile1

Souhlas, 15tis a je klidgood


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
Hanz (Člen)
11.03.2009 10:33:57
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Co mám já zkušenosti, tak co 15tis je to asi nejlepší a máš jistotu, že ten olej plní funkci jakou má. Protože u toho long lifu taky záleží jak jezdíš a za jakých podmínek a tím se ten interval může i o polovinu zkrátit. Taky záleží za jak dlouho to najezdíš. Jestli ti to nedělá problém, tak měň co 15tis.


WD club member...
Progear 650 (Člen)
11.03.2009 17:00:07
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

jednoznačne 15 tisic... lacinejsi olej, pro motor je to také lepší....


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Lucky (Člen)
11.03.2009 17:15:06
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Jak píše Kelly, tak to nikdy nevyhodnotí stejně. To je ale záměr, je to podle počtu startů, doby jízdy, otevírání kapoty a jinejch věcí, který to sleduje. Takže čím kratší jízdy a častější starty tím dřív měníš olej. Už jsem taky viděl auta, který nenajeli ani 15000 a svitila jim výměna. Má to smysl jen když jezdíš pořád dlouhý trasy. Pokud ne, tak doporučuju překódovat na 15000km

bobule (Člen)
11.03.2009 18:58:05
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

počkat až to motor sežere a dolejvatsurprisedgoodbigsmile


to jebu
K.a.s.y.m. (Člen)
11.03.2009 18:59:48
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

bobule psal:

počkat až to motor sežere a dolejvatsurprisedgoodbigsmile

to u těhle motorů netrvá zase tak dlouho.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Progear 650 (Člen)
11.03.2009 19:57:43
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

K.a.s.y.m. psal:
bobule psal:

počkat až to motor sežere a dolejvatsurprisedgoodbigsmile

to u těhle motorů netrvá zase tak dlouho.

právě že se dolejvá hlavně když už se blíží výměna u 30... u 15-tisicovyho servisu se dolejva minimalne.... good


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
ales.tv (Člen)
11.03.2009 20:05:01
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

mam 14 tdi PD a davali mi tam covece volej kterej byl na 50tisic kilaku a po triceti sel ven mam za to a pak mi bylo receno ze  po 15 tisicich tak mi zacli davat po patnacti tak asi sem taky pro abys tam daval po 15 tisicich

Progear 650 (Člen)
11.03.2009 20:07:31
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

ales.tv psal:

mam 14 tdi PD a davali mi tam covece volej kterej byl na 50tisic kilaku a po triceti sel ven mam za to a pak mi bylo receno ze  po 15 tisicich tak mi zacli davat po patnacti tak asi sem taky pro abys tam daval po 15 tisicich

no jo, to byl jeden cas takovej pomatenej nápad...bad
smile1


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
tomasNJ (Člen)
12.03.2009 03:21:08
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

inkvizitorr psal:

tady bude určitě spousta těch co s tim budou mít zkušenost. mam tenhle koncernovej motor (1.9 tdi pd 96kw) a dělaj pro to oleje standartní s výměnou po 15000km a nebo "long life" s výměnou po 30000km no ten tam právě teď mam, nicméně mi v servisu tvrdili, že právě pro motory pd je lepčí to měnit co 15000km bo ty motory sou na volej náchylný. tak a teď se vytelte jaký s tim máte zkušenosti jestli 15 nebo 30??? ha? e?help

10000 pičo...

15 možná s plnou syntézou...

já dávám 10000... chceme přeci aby motor něco vydržel...


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
mr.BSE (Člen)
12.03.2009 06:11:20
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

tomasNJ psal:

chceme přeci aby motor něco vydržel...

... aneb Selenia Forever smile1 good good


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Progear 650 (Člen)
12.03.2009 08:04:04
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

tomasNJ psal:
inkvizitorr psal:

tady bude určitě spousta těch co s tim budou mít zkušenost. mam tenhle koncernovej motor (1.9 tdi pd 96kw) a dělaj pro to oleje standartní s výměnou po 15000km a nebo "long life" s výměnou po 30000km no ten tam právě teď mam, nicméně mi v servisu tvrdili, že právě pro motory pd je lepčí to měnit co 15000km bo ty motory sou na volej náchylný. tak a teď se vytelte jaký s tim máte zkušenosti jestli 15 nebo 30??? ha? e?help

10000 pičo...

15 možná s plnou syntézou...

já dávám 10000... chceme přeci aby motor něco vydržel...

však tam se dává jen plná....good to co dáváme v servisu, je od valvolinu, píšou na tom sice semisintetic, ale s nějakejma přísadama právě pro PD, takže prej defakto plná... a 15 je akorát...good


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
ross (Člen)
12.03.2009 08:26:08
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

ve služebním mám po 30 tis a měním jednou za rok

je blbost abych měnil 2 ročně olej


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
Progear 650 (Člen)
12.03.2009 08:27:46
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

ross psal:

ve služebním mám po 30 tis a měním jednou za rok

je blbost abych měnil 2 ročně olej

vono by ses z toho neposral....bigsmile
ale co hlavně, ve služebáku je to jedno ne??? ale Inkviz to má svoje a to je rozdíl že....


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
ross (Člen)
12.03.2009 08:34:37
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Progear 650 psal:
ross psal:

ve služebním mám po 30 tis a měním jednou za rok

je blbost abych měnil 2 ročně olej

vono by ses z toho neposral....bigsmile
ale co hlavně, ve služebáku je to jedno ne??? ale Inkviz to má svoje a to je rozdíl že....

tak ve vlastním ať ho mění každej pátekgood


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
barynek (Člen)
12.03.2009 08:40:45
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

ross psal:

ve služebním mám po 30 tis a měním jednou za rok

je blbost abych měnil 2 ročně olej

na motce to děláš stejně?evil interval neinterval, ass na to. Jednou za rok stačíbigsmile

ten interval je tam proto, aby se dodržoval ne? idontknow myslim, že pokud je to auto firemní, tak tě to srát nemusí, že to vyměníš dvakrát...


Bandit 4EVER!!!
Bedřich (Člen)
12.03.2009 14:19:31
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Michale, mám ty kotouče...


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
Marián (Člen)
12.03.2009 15:16:17
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

ross psal:

ve služebním mám po 30 tis a měním jednou za rok

je blbost abych měnil 2 ročně olej

na svy dodavce to mam taky 30tis nebo za rok,takze ted v dubnu se chystam to menit a nevidim v tom nejakej problem,pokud pocitacac neukaze vymenu o neco driv,jako ze se zatim neozval...

vsichni tady resej,ze u motorky se dodrzujou intervaly predepsany vyrobcem,pac vi o cem mluvi a ted kdyz je najednou od vyrobce predepsany tricet u auta,tak nevi vo cem mluvi?to mi nak hlava nebere cece...idontknow

a otec u benzinovyho pezotu meni taky po 30ti a nikdy nebyl problem (cca 150 najeto).

takze za me,co rekne vyrobce,to dodrzuju!good


...sam mezi jebkarema...
Progear 650 (Člen)
12.03.2009 15:23:47
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Marian: Nedal si mi jinou moznost... Takže např. 2.5 TDI když používáš longlife a měníš po 30tis km... Tak zhruba na 200 000km, dost casto i driv, jsou vačky v pussy... Jediná moznost jak tomu predejit je vcas prejit na 15tis výměnu... Veř mi, že takhle domrdáný motory sem videl nejmín tri tusim osobne a vsevobecně se tohle ví.... a zkus si tipnout co ty dvě vačky stojí... a navíc bejvaj v piči i hydroštely... jo a vůbec nejlepší je to přejíždět ten interval....smile1


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Marián (Člen)
12.03.2009 15:27:47
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

v tom pripade men olej v motorce po 3tisicich,pac je vopravdu hodne namahanej
a kdyz se mi to po 200tisicich posere a bude to jeste v zaruce,tak jim to holt vomlatim vo hlavu no,je to jejich kase.

nevim vo jakym 2,5 litru mluvis,ale kdyby si mluvil vo fordu,tak tomu i verim,pac ty novy tdci stojej za picu.


...sam mezi jebkarema...
Progear 650 (Člen)
12.03.2009 15:34:51
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Marián psal:

v tom pripade men olej v motorce po 3tisicich,pac je vopravdu hodne namahanej
a kdyz se mi to po 200tisicich posere a bude to jeste v zaruce,tak jim to holt vomlatim vo hlavu no,je to jejich kase.

nevim vo jakym 2,5 litru mluvis,ale kdyby si mluvil vo fordu,tak tomu i verim,pac ty novy tdci stojej za picu.

Mluvim o klasickém koncernovém motoru VW 2.5L , kterej je starej jak betlém, 6-ti válec do V... v posledních verzích s PD a velkym turbem to má tusim 132KW treba v superbu.... po tedlech kilomtrech už žádnou záruku přeci nemáš....idontknow ale aby naftovej motor byl v kelu mi to prijde dost brzo a skoda.... ten dlouhej interval je tam proto, abys mel co opravovat, pac automobilky zijou hlavne z prodeje dílu a ze servisu...evil


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Progear 650 (Člen)
12.03.2009 15:39:59
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

jo a ješte sem zapomnel... těsnění kolem vstřiků ve ventil deklu se naschvál nedá měnit... vetšinou to začne časem téct, a ten dekl stojí 3 a půl...bigsmilebigsmilebigsmile
tenhle motor je zlatej důl... ale ne pro majitele....good jo a sou tam dva...evilsmile1


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Marián (Člen)
12.03.2009 15:59:15
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

vymena oleje po 15ti je taky dobrej dzob,pokud se nemylimbigsmile

proste narovinu, neresim to,ridim se tim, co mi predepsal vyrobce a to jak u aut,tak u motorky a nikdy sem nemel s nicim problem.

nemam taxikarsky nebo dovazkovy auto,abych startoval 100x denne,pocitac na me taky jeste nejuknul,takze to du v dubnu vymenit a hotovogood bude tam na tacho nakejch 27 tisic,je to po roce,takze dle me vse ok.

vono to je asi taky vo tom,kdo to ridi a jak se k tomu autu chova,no za 2 za 3 roky uvidime,jak to bude vypadat,nevim...


...sam mezi jebkarema...
Progear 650 (Člen)
12.03.2009 16:16:47
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Fígl je v tom, že ten volej na 15tisic stoji pulku...smile1
U novýho TDI nic nepoznas, to prijde casem.... Ale to uz to auto mit nebudes....good


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Marián (Člen)
12.03.2009 16:36:41
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

povim ti az to auto bude mit 200 tisic.

jak rikam,otec na benzinovym 1,6 ma 150 a meni po 30 a motor je jak kdyz byl novej...

a jde asi taky o olej,protoze my kdysi menili na mercedesu po 10ti a vacka stejne odesla...ted menim po 15ti a zadnej trabl.

a proste nechci bejt chytrejsi nez vyrobce,navic vopravdu nemam naladu jezdit co pulrok do servisu,uz u motorky me to sere,ale holt to dodrzovat musim.

naopak ja neznam nikoho,kdo by s tim mel problemidontknow


...sam mezi jebkarema...
Kelly01 (Člen)
12.03.2009 17:16:08
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Názor většiny je 15000 a fertygsmokin

dokud nemám na autě 400000km tak snad nemám důvod ho měnitidontknow

Nebo nejsem COOL a INsurprised

Uzavřít diskuzibigsmile


God Save The Queen!
Roman :) (Člen)
12.03.2009 17:17:49
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Progear ma pravdu, u VW zacli davat zbytecne ridkej a drahej olej  na 30.000, casem ale prisli na to, ze ten olej kurvi casem motory a vymenili ho za levnejsi s kratsim intervalem vymeny (takze DOPORUCENO vyrobcem).
Mimochodem ja u firemaku menim olej ctyrikrat do roka a taky nezoufam, plati to firma a holt je to potreba. Brecet ze se mi nechce kvuli oleju do servisu a prejizdet vymeny je vazne fajn napad...
Co se tyce toho co rekne pocitac, tady opravdu hodne zalezi na tom, jak s tim autem jezdis. Pokud casto startujes a jezdis kratky trasy se studenym motorem, tak ti pocitac i u 30.000 vymeny muze hlasit vymenu dokonce jeste driv nez stihnes najet onech 15.000km
Co se tyce oleje v benzinovym motoru, benzin neni nafta...az budes priste menit olej, podivej se, ze ten z toho ropaku je podstatne cernejsi...
A v poslednim pripade co na to asi rika olejovej filtr.... Ten je porat stejnej at menis po 15 nebo po 30. Selskym rozumem dojdu k tomu, ze cim dyl tam je, tim vic se zanese a hur filtruje.

Zaverem, men po 15.000 a mas klid good


Žij okamžikem, protože ta chvíle co právě prožíváš, se už nikdy nevrátí!
Progear 650 (Člen)
12.03.2009 17:23:31
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Marian: Ok, jenze nas test nema cenu... Musel bys mit dve auta se stejnym provozem, jedno na 15 a druhy na 30 interval... Pak secist naklady a na 200 000 tisich km shodit ventil dekl... S jistotou tvrdim ze by to finance vyslo prakticky stejne, a zrovna u ty dvaapůle tdi bys rozdil videl na prvni pohled....good


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
ross (Člen)
12.03.2009 17:46:01
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

kristovanohosurprised

píšu o služebním...

..když mi výrobce napíše po 30-ti tis, tak měním po 30 tis /stejně je to jednou za rok měněný/ - stejně jak Marián

..když napíše po 15 tis, měním po 15-ti

..na provozním by asi nebyli urvaní z toho, že mám měnit po 30 a měním v 15

smile1


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
Marián (Člen)
12.03.2009 18:23:12
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

ross to napsal za me a uz nevim co bych k tomu rek jinyho...

nejsem ten co se v autech hrabe a zjistuje,zda je filtr cernej nebo cernejsi...ridim se doporucenim vyrobce.

az mi reknou,ze se spletli a mam prijet po 15,tak tam pojedu,jinac nevidim proste duvod.


...sam mezi jebkarema...
Miras (Člen)
12.03.2009 18:47:32
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Jedině po patnácti. To už jsem to dělal na dieslech. Teď mám koncern 1,6 benzín 102k služební a to samý svoje. Služební jezdí po 30 a moje po 15. služebák je po 250 úplně hotovej. Měl jsem možnost jet s podobnýma kilometrama na 15tisícovym intervalu motor nedělal takovej bordel a vlavně nebral 1l oleje na 1500km, což mi služebák spápne ani nemrkne.

Progear 650 (Člen)
12.03.2009 18:57:46
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

ROSS a MARIAN: zakončím to asi takhle... komu není rady, tomu není pomoci... U Rosse, kterej má služebáka je to jedno, nic neplatí, až to zdechne, tak to zdechne, na to srát. U Mariána se holt nedá nic dělat, každej máme svojí hlavu... Kdybych nepracoval uz treti rok po sobe kazdy prazdniny v autoservisu specializovanym na VW, asi bych tak nemudroval.. tot vse...good


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Billy (Člen)
13.03.2009 07:42:40
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Tak kdyz to tak ctu taky sem nebyl nadsenej z otce ten koupil na firmu XC90 volvo a taky ze ma natoceny 27 tis a jeste nemenil od prvniho zajeti olej. Prej az mu to zahlasi komp asi bych to v novym aute taky radsi videl driv ty vymeny, ale to auto bude met asi dyl ne 2 roky tak bych to taky radsi menil driv ty oleje po 15 a dat si hranu kilometrovou a menit nez co me hlasi komp. 30 tisic na olej me prijde jako nezvykle velka darda pro motor a kdyz ctu progeara co u VW vymysleli tak vidim ze podobne se zachovali i jiny znacky s tema 30 tisicema. Ale znam lidi co jezdej a nemeni olej :) jak moto tak auto a pak si neco kup bad, tady pani kdyz vypustila z punta asi 1,5 litru oleje ze 4. Lidi nekteri hold nemaj v tomto citeni a jsou to pro me dobytkove evil


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Michal Dk (Člen)
13.03.2009 07:55:40
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Miras psal:

Jedině po patnácti. To už jsem to dělal na dieslech. Teď mám koncern 1,6 benzín 102k služební a to samý svoje. Služební jezdí po 30 a moje po 15. služebák je po 250 úplně hotovej. Měl jsem možnost jet s podobnýma kilometrama na 15tisícovym intervalu motor nedělal takovej bordel a vlavně nebral 1l oleje na 1500km, což mi služebák spápne ani nemrkne.

Je potřeba říct že je klidně možný že ti ten olej v autorizovanám ani nevyměněj vo filtru nemluvě.Jen odpustí a dolejou nový 2 l.Zbytek prodaj bokem.U diesla nic nepoznáš.U služebního benzina zase nekontroluješ co ti tam dali.

Progear 650 (Člen)
13.03.2009 10:40:28
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Michal Dk psal:
Miras psal:

Jedině po patnácti. To už jsem to dělal na dieslech. Teď mám koncern 1,6 benzín 102k služební a to samý svoje. Služební jezdí po 30 a moje po 15. služebák je po 250 úplně hotovej. Měl jsem možnost jet s podobnýma kilometrama na 15tisícovym intervalu motor nedělal takovej bordel a vlavně nebral 1l oleje na 1500km, což mi služebák spápne ani nemrkne.

Je potřeba říct že je klidně možný že ti ten olej v autorizovanám ani nevyměněj vo filtru nemluvě.Jen odpustí a dolejou nový 2 l.Zbytek prodaj bokem.U diesla nic nepoznáš.U služebního benzina zase nekontroluješ co ti tam dali.

S tímto sem se setkal v autorizovaném servisu Ford...sick
Prasečina prvního řádu...sick
Ale děje se to asi dos často...smile2


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Billy (Člen)
13.03.2009 11:01:31
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Tomu rikam dobrej servis smile1


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
VikecB12 (Člen)
13.03.2009 11:15:31
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Měl sem Fiata Scudo 2.0 JTD,do servisu jezdilo po 30tis. a nebyl problém,honil sem ho jak zdutou kozu a furt nechtělo umřít,až v 400 000km se konečně udělalo na ojnici a měl sem vod něho klidgoodsmokincool Bylo 3 roky starýbigsmile Nevidím důvot měnit volej dřív než po těch 30,kdyš ty intervaly má výrobce tak nastavený. No a hlavně tenkrát kdybych měnil po 15ti,tak bych musel každej měsíc do servisu a to by se mě fakt nechtělosick


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Honza (Člen)
13.03.2009 11:51:17
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Progear 650 psal:

S tímto sem se setkal v autorizovaném servisu Ford...sick
Prasečina prvního řádu...sick
Ale děje se to asi dos často...smile2

Čoveče, u Fordu je to asi nějaká vnitřní směrnice takhle "měnit" olej, taky jsem o tom slyšel a to takřka přímo od zdroje...sicksicksick


__________________________________________
Jsem velmi nudny spolecnik, vsak seru na to
Michal Dk (Člen)
13.03.2009 12:00:15
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Progear 650 psal:
Marián psal:

v tom pripade men olej v motorce po 3tisicich,pac je vopravdu hodne namahanej
a kdyz se mi to po 200tisicich posere a bude to jeste v zaruce,tak jim to holt vomlatim vo hlavu no,je to jejich kase.

nevim vo jakym 2,5 litru mluvis,ale kdyby si mluvil vo fordu,tak tomu i verim,pac ty novy tdci stojej za picu.

Mluvim o klasickém koncernovém motoru VW 2.5L , kterej je starej jak betlém, 6-ti válec do V... v posledních verzích s PD a velkym turbem to má tusim 132KW treba v superbu.... po tedlech kilomtrech už žádnou záruku přeci nemáš....idontknow ale aby naftovej motor byl v kelu mi to prijde dost brzo a skoda.... ten dlouhej interval je tam proto, abys mel co opravovat, pac automobilky zijou hlavne z prodeje dílu a ze servisu...evil

No ještě k tomu voni tdi maj všeobecně problem s mazáním vaček na volnoběh,takže ten kdo si myslí jak tomu dělá dobře že to v zimě natočí a nechá ohřát klapáním na volnoběh tak tomu víc škodí.

Progear 650 (Člen)
13.03.2009 12:07:41
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Honza psal:
Progear 650 psal:

S tímto sem se setkal v autorizovaném servisu Ford...sick
Prasečina prvního řádu...sick
Ale děje se to asi dos často...smile2

Čoveče, u Fordu je to asi nějaká vnitřní směrnice takhle "měnit" olej, taky jsem o tom slyšel a to takřka přímo od zdroje...sicksicksick

je to tak... já to viděl na vlastní voči... automotolbeni....sick


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Progear 650 (Člen)
13.03.2009 12:09:31
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Michal Dk psal:
Progear 650 psal:
Marián psal:

v tom pripade men olej v motorce po 3tisicich,pac je vopravdu hodne namahanej
a kdyz se mi to po 200tisicich posere a bude to jeste v zaruce,tak jim to holt vomlatim vo hlavu no,je to jejich kase.

nevim vo jakym 2,5 litru mluvis,ale kdyby si mluvil vo fordu,tak tomu i verim,pac ty novy tdci stojej za picu.

Mluvim o klasickém koncernovém motoru VW 2.5L , kterej je starej jak betlém, 6-ti válec do V... v posledních verzích s PD a velkym turbem to má tusim 132KW treba v superbu.... po tedlech kilomtrech už žádnou záruku přeci nemáš....idontknow ale aby naftovej motor byl v kelu mi to prijde dost brzo a skoda.... ten dlouhej interval je tam proto, abys mel co opravovat, pac automobilky zijou hlavne z prodeje dílu a ze servisu...evil

No ještě k tomu voni tdi maj všeobecně problem s mazáním vaček na volnoběh,takže ten kdo si myslí jak tomu dělá dobře že to v zimě natočí a nechá ohřát klapáním na volnoběh tak tomu víc škodí.

mas pravdu, je to tak... ale tenhle problem se minimalizuje, tim ze jezdis 15 interval... ty lehkobežný longlife sou ke konci uz tak plný sazí, že nemažou nahoře skoro vubec...


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Michal Dk (Člen)
13.03.2009 12:14:21
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Progear good měnim tež po 15 sám 30 je proti příroděsmile1

VikecB12 (Člen)
13.03.2009 13:41:33
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Kua se nestačím divit co tady mumláte za báchorkybigsmile To sou zase rozumy jedna babka povídala...Nebo rozumy pozbíraný někde z tuzingovejch fór... Kolik z vás zadřelo vačku na nějakým novějším autě? Já sem se s tím setkal jednou u sprintera kerej měl natočenejch 800 000km a tam to rozhodně nebylo tím že by to klapalo na volnoběh. Dneska už to není jako u stodvacítky,že byl olej po 10tis km plnej humusu,kovovejch pilin,špón a já nevím čehobigsmile.Se podívejte po kolika se mění u kamiónů,a jak tam ten motor dostává zabrat a kolik natočí km za svou životnost. Vždycky je to kus od kusu a jaký cesty auto jezdí.A kdo ho řídígood


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Progear 650 (Člen)
13.03.2009 14:31:00
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Vikec: woe kdyby si to četl pořádně ci fix, tak bych se nemusel rozčilovat.... na vlastní vočí a hlavně ruce sem dělal slovy tři dvaapůle TDI, který meli vacky v piči.... a vsechny do 300 000km najeto... na naftovej sestival zadny cislo.. vsak Škardík je měl na 180 000km mi v zimě říkal.... a neni to laciná sranda....


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Marián (Člen)
13.03.2009 14:41:38
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

a ses si jistej,ze ty vacky vodesly jen kvuli tomu oleji?
neni treba spatnou naftou s velkym podilem siry,konstrukcni vadou apod.?
vis vono tech duvodu muze bejt daleko vic a sou dodavky a kamiony,jak psal vikec,kery menej bez problemu po 50ti tisicich a ty dostavaj jinej coud.
a navic sou dneska voleje uplne nekde jinde,nez v obdobi skodovek a jedinej problem v naftovym motoru je velkej podil sazi,ale mazaci vlastnosti olej vetsinou neztraci a to benzinak je na tom podstatne hur,pac tam vznika daleko vic korozivnich latek...


...sam mezi jebkarema...
Progear 650 (Člen)
13.03.2009 14:47:13
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

jenze motory, co měněj po takhle dlouhejch intervalech sou na to dělany....
praxe hovoří jasně.... je to hlavně olejem, ten na tom má největší podíl... ten motor je vyvinutej za krále klacka.... pak hošové vymysleli longlife, na kterej to do konce záruky vydrží... nic víc, nic mín.... a pak uz je to jen tvoje starost....smile1


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
osiris (Člen)
13.03.2009 15:35:14
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

...volej kterej byl schopnej v auťáku pobejt přes 50 tisíc kiláků už byl běžnej před 15ti rokama, ale loby výrobců aut to chtělo jinak smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Marián (Člen)
13.03.2009 16:12:54
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

osiris psal:

...volej kterej byl schopnej v auťáku pobejt přes 50 tisíc kiláků už byl běžnej před 15ti rokama, ale loby výrobců aut to chtělo jinak smile1

videl bych to podobne...
proc nemit pravidelnej kseft castejc ze?
a v dobe vetsi a vetsi konkurence se zacaly hledat zpusoby,jak pritahnout zakaznika,cimz vznikly intervaly s prodlouzenou vymenou oleje,pac motory sou na to uz dneska delany a oleje taky.
a par posranejch kousku se bohuzel vzdycky najde.


...sam mezi jebkarema...
Progear 650 (Člen)
13.03.2009 16:23:26
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Tak jinak, abych nebyl za uplnýho odpůrce. Problém je v tom, že VW zavedlo jako konkurence dlouhej servisní interval u vsech svejch motoru. Jenze ty motory co sou koncepčně starý s tím mají problémy...
Jak je to u jinejch výrobců nevim, celou dobu se snažim vysvětlit, a trvám na tom, že u některejch motorů od VW je to prostě hovadina z hlediska životnosti...
Příklad: jeden za všchny, byl tu podobnej zminovanej... mám oktávku 1.6 benzín, klasika 15tis servis. Má 140 tis km najeto a neveme ani kapku....
Terky máma má ten samej motor ve 2oktávce, akorát ten má o kilowatu víc...(jen software je jinej) mechanicky stejne... longlife na 30 tis km to ma... najeto to ma 100 000km, a když je teplo, tak to žere volej jak kráva... a ten olej není lacinej podotýkám... takže tohle je přesně ten případ kde je longlife napiču...smile1


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Marián (Člen)
13.03.2009 16:33:49
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

tak jestlis to myslel takhle,tak o tom se ale celou dobu bavime, ze novy motory sou na to postaveny,stary ne.
tvuj nazor vyznel bohuzel tak,ze proste doporucujes u vsech motoru a vyrobcu 15tis vymenu a 30ti tisicova je total hovadina...coz sem se ti snazil vysvetlit,ze to tak podle me neni.
a motory vw,zvlast ve skodovkach na to nejsou holt asi staveny,pac ty dobry motory dou do vw a do audin,skodovka je pro ne konfekcesmile1
jinac celou dobu se resily prevazne naftaky, ktery diky mensimu prutoku paliva a mensima otackama opotrebujou o neco min nez benzinaky...navic jak sem psal vyse otcuv pezot benzin na 150ti tisicich v pohode.
takze je to asi kousek od kousku,chovani se k tomu,stylu jizdy apod.


...sam mezi jebkarema...
Progear 650 (Člen)
13.03.2009 16:41:36
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

jasný. rozumim ti jak to myslíš... smůla je, že co se týče oktávek, golfů a jinejch tědlech aut, tak v 90% z nich sou tydle starý motory... 1.6ben, 1.8T ben, 1.9 TDI všechny výkoný varianty....
nadpis je VW, tak sem o něm mluvil... no  když se to vezme komplexně, tak je mi stejně bližsí kratší interval..., už třeba jen kvůli tomu, že dáváš novej vzducháč....
tož tak...smile1 tedka sem si vzpomněl na peknej příklad. U Roomstrea už na to přišli....good U HTP a 1.4 benu se olej mění po 15 a všechno po 30 tis km...smile1


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
osiris (Člen)
13.03.2009 16:44:00
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

...sem to psal

osiris psal:

...některý automobilky po cca 5ti letým období upustili od prodlouženejch výměn a nový už zas předepisovali standard (stejnej model, stejnej motor)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Progear 650 (Člen)
13.03.2009 16:46:41
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

osiris psal:

...sem to psal

osiris psal:

...některý automobilky po cca 5ti letým období upustili od prodlouženejch výměn a nový už zas předepisovali standard (stejnej model, stejnej motor)

pač po těch 5 letech viděli jak jsou ty motory domrdaný...bigsmilebigsmilebigsmile


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
osiris (Člen)
13.03.2009 16:53:45
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

...no tak asi je k tomu něco vedlo smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Marián (Člen)
13.03.2009 16:53:57
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

abych te uklidnil,mam doma svy velice oblibeny auticko mercedesa 124 v benzinu u kteryho se drzim 15tis. vymeny a ma uz neco pres 350 tisic a je ve vyborny kondici a co si pamatuju,tak vzduchac sem menil asi pred 50ti tisicema,je ale pravda,ze ho obcas profouknu kompresoremgoodbigsmile


...sam mezi jebkarema...
Progear 650 (Člen)
13.03.2009 17:26:00
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Marián psal:

abych te uklidnil,mam doma svy velice oblibeny auticko mercedesa 124 v benzinu u kteryho se drzim 15tis. vymeny a ma uz neco pres 350 tisic a je ve vyborny kondici a co si pamatuju,tak vzduchac sem menil asi pred 50ti tisicema,je ale pravda,ze ho obcas profouknu kompresoremgoodbigsmile

děkuju moc, už sem klidnej...coolbigsmile
je teda fakt, že vono to s tim filtrem zas tak choulostivé není..smile1 když sem viděl s čím se dá jezdit (Nicola.Foxx) promine, za bordel v airboxu a filtrem cernym jak uhlí, tak se čuměl...bigsmile


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Roman :) (Člen)
13.03.2009 17:43:31
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Koukam ze konecne uz vsem doslo, ze uz od samyho prvopocatku je tu rec o motorech VW jak se ptal Inkviz a jak Progear celou dobu pise (a ze se o tom nezminoval jen jednou..) a jak spravne poznamemenal Osi kdyz napsal ze se jedna jen o nektere vyrobce...


Žij okamžikem, protože ta chvíle co právě prožíváš, se už nikdy nevrátí!
Lucky (Člen)
13.03.2009 20:08:09
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Nedá mi to, ale na ty bláboly od Progeara musim reagovat. Jediný, v čem máš pravdu je to, že 6ti válce 2,5TDI měli problém s vačkama. Vačky neměly dobrou povrchovou úpravu a tak dost často vodcházely. Bohužel i u motorů, který jezděj na pevnej interval-15000km. Pokud bylo auto do 4 let, tak to Škodovka řešila kulancí. To znamená, že zákazník platil pouze práci. Další věc je to, čemu říkáš konstrukčně starej motor? Starý TDI s čerpadlem je konstrukčně starší a s LONGLIFE olejem problém nemá. 2,5TDI nemá vačky dvě, ale čtyři a jako PD jsem ho nikdy neviděl. K čistotě oleje v naftovym motoru Ti můžu říct to, že je černej po prvním nastartování, protože nafťák prostě produkuje podstatně víc sazí. Jinak olej po stejnejch kilometrech z naftovího motoru je v lepším stavu než z benzínovýho, protože není částečně naředěnej benzínem. Bez ohledu na to jestli je černej jak bota.

osiris (Člen)
13.03.2009 20:25:46
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

poznámka: lucky je přímo od zdroje


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Marián (Člen)
13.03.2009 21:10:24
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Lucky psal:

Nedá mi to, ale na ty bláboly od Progeara musim reagovat. Jediný, v čem máš pravdu je to, že 6ti válce 2,5TDI měli problém s vačkama. Vačky neměly dobrou povrchovou úpravu a tak dost často vodcházely. Bohužel i u motorů, který jezděj na pevnej interval-15000km. Pokud bylo auto do 4 let, tak to Škodovka řešila kulancí. To znamená, že zákazník platil pouze práci. Další věc je to, čemu říkáš konstrukčně starej motor? Starý TDI s čerpadlem je konstrukčně starší a s LONGLIFE olejem problém nemá. 2,5TDI nemá vačky dvě, ale čtyři a jako PD jsem ho nikdy neviděl. K čistotě oleje v naftovym motoru Ti můžu říct to, že je černej po prvním nastartování, protože nafťák prostě produkuje podstatně víc sazí. Jinak olej po stejnejch kilometrech z naftovího motoru je v lepším stavu než z benzínovýho, protože není částečně naředěnej benzínem. Bez ohledu na to jestli je černej jak bota.

tak nak shrnuto to,co sem tu celou dobu rikalgood
vcetne predpokladany konstrukcni vady u motoru 2,5 tdi o kterejch nevim lautr nic...bigsmile


...sam mezi jebkarema...
Kelly01 (Člen)
13.03.2009 21:15:49
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Ale to nemění nic na tom že měním a budu měnit po 15000kmbigsmile


God Save The Queen!
PALOUS (Člen)
13.03.2009 21:35:39
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Kelly01 psal:

Ale to nemění nic na tom že měním a budu měnit po 15000kmbigsmile

a dobře dělášgood


Jebat motorky :-)
Progear 650 (Člen)
14.03.2009 12:49:06
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Lucky psal:

Nedá mi to, ale na ty bláboly od Progeara musim reagovat. Jediný, v čem máš pravdu je to, že 6ti válce 2,5TDI měli problém s vačkama. Vačky neměly dobrou povrchovou úpravu a tak dost často vodcházely. Bohužel i u motorů, který jezděj na pevnej interval-15000km. Pokud bylo auto do 4 let, tak to Škodovka řešila kulancí. To znamená, že zákazník platil pouze práci. Další věc je to, čemu říkáš konstrukčně starej motor? Starý TDI s čerpadlem je konstrukčně starší a s LONGLIFE olejem problém nemá. 2,5TDI nemá vačky dvě, ale čtyři a jako PD jsem ho nikdy neviděl. K čistotě oleje v naftovym motoru Ti můžu říct to, že je černej po prvním nastartování, protože nafťák prostě produkuje podstatně víc sazí. Jinak olej po stejnejch kilometrech z naftovího motoru je v lepším stavu než z benzínovýho, protože není částečně naředěnej benzínem. Bez ohledu na to jestli je černej jak bota.

jj, mas pravdu... prevod mezi vackama je tim posranym planetovym kolem....redface
sypu si popel na hlavu....smile1 tedka sem se ptal, jedna vacka za 9000 talířů... jo a s tim PD mas taky recht.... až 3.0 Tdi má rovnou commonrail... 2.5 má klasiku čerpadlo....


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Kelly01 (Člen)
14.03.2009 13:05:10
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Na tyhle věci mám Elsu a Autodatasmile1

A přiznám se,možná to někoho naseresurprised,na svém PD měním po 10000kmsmokinbigsmile,bo mi těch 1000-1300 co dám za náplň plné tak moc nepřijdeevil


God Save The Queen!
Progear 650 (Člen)
14.03.2009 14:28:44
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Kelly01 psal:

Na tyhle věci mám Elsu a Autodatasmile1

A přiznám se,možná to někoho naseresurprised,na svém PD měním po 10000kmsmokinbigsmile,bo mi těch 1000-1300 co dám za náplň plné tak moc nepřijdeevil

Však máš recht...good Já dávám za litr do PD 320 kc... a vejdou sem tam 4L.... Cili to stoji houno...good


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Progear 650 (Člen)
14.03.2009 14:32:47
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Progear 650 psal:
Kelly01 psal:

Na tyhle věci mám Elsu a Autodatasmile1

A přiznám se,možná to někoho naseresurprised,na svém PD měním po 10000kmsmokinbigsmile,bo mi těch 1000-1300 co dám za náplň plné tak moc nepřijdeevil

Však máš recht...good Já dávám za litr do PD 320 kc... a vejdou sem tam 4L.... Cili to stoji houno...good

Ci fix sem zapomněl, že na tyhle věci mám Etku... Nebo jak se ta pičovina jmenuje...smile1


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
tomasNJ (Člen)
14.03.2009 14:42:35
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

etka je stará... tedka je etos


ale jinak dizel 10000 km...good


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
Progear 650 (Člen)
14.03.2009 14:45:25
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

tomasNJ psal:

etka je stará... tedka je etos


ale jinak dizel 10000 km...good

njn, sem v servisu jen o prázdninách no, tak z toho vždycky vypadnu a pak vimpussy...smile1


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Kelly01 (Člen)
14.03.2009 17:20:43
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

tomasNJ
Ty máš přístup k funkčnímu Etosu kterej by mi fachčíl jak Etka,tzn. online podle VINu vč. aktualizacísurprised

Že bych přijel s fleškoubigsmile


God Save The Queen!
tomasNJ (Člen)
14.03.2009 18:52:30
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Kelly01 psal:

tomasNJ
Ty máš přístup k funkčnímu Etosu kterej by mi fachčíl jak Etka,tzn. online podle VINu vč. aktualizacísurprised

Že bych přijel s fleškoubigsmile

nemámbad


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
Kelly01 (Člen)
14.03.2009 19:15:59
Offline

Re: oleje "long life" pro motory vw tdi pd (auto)

Tak mi musí vydržet ETKA bigsmile


God Save The Queen!

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr