Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » čištění řetězu

Kakac (Člen)
17.03.2009 20:12:26
Offline

čištění řetězu

Osi dohadujeme se čím čistit řetazy na motorky já si myslím že kromě čističů k tomu určených je vhodný i petrolejgoodgood
Tak řekni svůj názor a samozřejmě názor jiných zkušených beru taky.
Hlavně z toho neudělejte zas nějakou hádavou nebo prasáckou diskuzi bigsmilebigsmile


Kryton: Pane Vy jste MÁÁ-GÓÓÓÓÓR
cikin (Člen)
17.03.2009 20:13:27
Offline

Re: čištění řetězu

Kakac psal:

Osi dohadujeme se čím čistit řetazy na motorky já si myslím že kromě čističů k tomu určených je vhodný i petrolejgoodgood
Tak řekni svůj názor a samozřejmě názor jiných zkušených beru taky.
Hlavně z toho neudělejte zas nějakou hádavou nebo prasáckou diskuzi bigsmilebigsmile

Jo jo petrolka je dobrá.

Nešvy (Člen)
17.03.2009 20:15:38
Offline

Re: čištění řetězu

Ahoj.Já použil PORTU.Je to docela šetrný a má dobrý odmašťovací účinek.


"Pomálu a při kráji" :-)
hans (Člen)
17.03.2009 20:17:05
Offline

Re: čištění řetězu

levnější obdoba petroleje je i nafta


Sapere Aude
www.gunlex.cz
Radek-Ban (Člen)
17.03.2009 20:20:50
Offline

Re: čištění řetězu

petrolej goodsmokin


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
luig (Člen)
17.03.2009 20:27:52
Offline

Re: čištění řetězu

Petrolej se radí i přímo v manuálu, osobně s nim mám lepší zkušenost než s těma srágorama ve spreji. Půl malý pixly, štětec a jedu, řetěz daleko čistší než sprejem a vyjde to na pár kaček. Co nevidět ho testnu v Kettenmaxu tak jsem zvědavej (nebo je něco osvědčenýho čepovanýho ne ve spreji?)


Ne asi
mape33 (Člen)
17.03.2009 20:51:05
Offline

Re: čištění řetězu

petrolejgoodgood


modra je dobra
osiris (Člen)
17.03.2009 21:00:03
Offline

Re: čištění řetězu

...už ti na všechno odpověděli, myslím si to taky tak ...i když vím že po petroleji a naftě zůstává mastnej povrch a nový mazivo tím pádem nemůže pořádně přilnout, tím pádem plnit všechny svoje funkce a i odstříkává tím víc, tak petrák na čištění mám taky, někdy čistím čističem, někdy petrákem ...určitě ale petrolej nenarušuje o kroužky, jak někdo zkoušel v testu, tak že zkazit se jím nic nedá


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
bery (Člen)
17.03.2009 21:17:29
Offline

Re: čištění řetězu

petrolej a na závěr to foknu čistíkem


momentalně zavostalej
mazo (Člen)
17.03.2009 21:19:48
Offline

Re: čištění řetězu

ja som najprv pocul, ze naftu, tak som cistil naftou. Potom vraj nafta je prilis agrasivna, tak petrolej.
Tak mam doma jeden este neotvoreny good


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.
kratas (Člen)
17.03.2009 21:29:17
Offline

Re: čištění řetězu

přesně jak píše Bery. Prostě to vypucuju petrolejem a na konec to přejedu čistidlem Motorex. Porádně vytřu a nechám ještě pár minut vyschnout. Namažu a super. smile1smile1 Jo a pak to mazivo fakt drží bigsmile


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
Kelly01 (Člen)
17.03.2009 21:36:20
Offline

Re: čištění řetězu

Scottoilersmokin


God Save The Queen!
Clockwork (Člen)
17.03.2009 21:44:00
Offline

Re: čištění řetězu

phetrolej good

Frodo89 (Člen)
17.03.2009 22:48:49
Offline

Re: čištění řetězu

Petrolej. ale použival sjme ve spreji od Ipone ale přijde mi to zbytečně drahy. plechovka vystřikana za 4tisice km.


Mankind works in mysterious ways!!! Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko... Piano XJR 1300 SP
Zdenda (Člen)
17.03.2009 22:49:14
Offline

Re: čištění řetězu

Scottoilersmokin


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
spidys (Člen)
17.03.2009 23:24:47
Offline

Re: čištění řetězu

Se šípkovooooou....
                           .....se zeliiiiiim....

bigsmile bigsmile


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
Ondráš (Člen)
17.03.2009 23:39:58
Offline

Re: čištění řetězu

Já to mam imrvére zaprasený.smokin


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Zdenda (Člen)
17.03.2009 23:42:57
Offline

Re: čištění řetězu

Z mojeho se dá žrát! Immer!bigsmile


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
Luk (Člen)
18.03.2009 07:31:00
Offline

Re: čištění řetězu

spidys psal:

Se šípkovooooou....
                           .....se zeliiiiiim....

bigsmile bigsmile

good
eSko ...eNkoidontknow
kůže...textilidontknow

at uz je hezkyyyyyyyyyyhelpbigsmile

abych nebyl uplne OT: cistim petrolejem, a je to i v manuale.


Bandit je sen, symbol, životní styl...
Bandit je sen, možná zrovna tvůj cíl...
mi (Člen)
18.03.2009 08:43:09
Offline

Re: čištění řetězu

Luk psal:
spidys psal:

Se šípkovooooou....
                           .....se zeliiiiiim....

bigsmile bigsmile

good
eSko ...eNkoidontknow
kůže...textilidontknow

at uz je hezkyyyyyyyyyyhelpbigsmile

abych nebyl uplne OT: cistim petrolejem, a je to i v manuale.

surprised
idontknow
bigsmile bigsmile
good
petrolej, kúže, eSko , se zelim ....


svět je cirkusovej stan
dockis (Člen)
18.03.2009 09:47:12
Offline

Re: čištění řetězu

A jak to řešíte na dovolená např. v zahraničí? To vozíte sebou pikslu petráku?


Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá i chaos.
Ondráš (Člen)
18.03.2009 10:15:31
Offline

Re: čištění řetězu

dockis psal:

A jak to řešíte na dovolená např. v zahraničí? To vozíte sebou pikslu petráku?

Umeju to než jedu a pak jen každých cca 500km máznu. Ono to chvíli vydrží.good


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
jaryn (Člen)
18.03.2009 10:22:15
Offline

Re: čištění řetězu

já se přidám: jak často (po kolika km) se řetěz má čistit a promazávat? Po koupi na podzim jsem vyčistil řetěz petrákem,zlehka prostříknul bílou vazelínou ve spreji a po zavadnutí ještě řetězákem od Motorexu.letos mám teprve 150 km.za jak dlouho zase opakovat mytí? samo,že před vyjetí lehce promáznu Motorexem... dík


God Gave me Everything I want
Clockwork (Člen)
18.03.2009 11:00:21
Offline

Re: čištění řetězu

dockis psal:

A jak to řešíte na dovolená např. v zahraničí? To vozíte sebou pikslu petráku?

Jak rikal Ondras,pred dovolenou poradne umejt a pak prubezne strikat,to bohate staci.Meju cca kazdejch 1000 km,pokut zrovna nelitam nekde po Rakousich kde mas litrik hnedle.

fidoB6 (Člen)
18.03.2009 13:49:32
Offline

Re: čištění řetězu

Já to čistim starym kartáčkem na zuby bigsmile(pro Hanse- pussy, jestli zas cekneš nějaký hovno, tak si mě nepřejbigsmilebigsmilebigsmilebigsmile)


...Přejetý zajíc má vždy tularemii, protože zdravý zajíc se přejet nenechá...
Kožak (Člen)
18.03.2009 18:48:53
Offline

Re: čištění řetězu

jaryn psal:

já se přidám: jak často (po kolika km) se řetěz má čistit a promazávat? Po koupi na podzim jsem vyčistil řetěz petrákem,zlehka prostříknul bílou vazelínou ve spreji a po zavadnutí ještě řetězákem od Motorexu.letos mám teprve 150 km.za jak dlouho zase opakovat mytí? samo,že před vyjetí lehce promáznu Motorexem... dík

Jaryne ... až to bude zasraný bigsmile


MRDAT!!!
Miro (Člen)
18.03.2009 19:58:42
Offline

Re: čištění řetězu

V manuálu pan Suzuki doporučuje čistit řetěz petrolejem každých 1000km. Na B12 jsem řetěz čistil jen petrolejem. Pořádně jsem ho umyl štětcem a nechal oschnout. Řetěz zůstane trochu mastný, ale mazadlo ve spreji krasně chytne. Origo RK mi vydržel asi 21k. Teď tam je DYD 530ZVM. Čistíme ho zas petrákem, má najeto asi 17k a je jak novej. Petrolej good
Naftu nebrat naleptává O-kroužky.

Radek-Ban (Člen)
19.03.2009 15:56:01
Offline

Re: čištění řetězu

Miro psal:

V manuálu pan Suzuki doporučuje čistit řetěz petrolejem každých 1000km. Na B12 jsem řetěz čistil jen petrolejem. Pořádně jsem ho umyl štětcem a nechal oschnout. Řetěz zůstane trochu mastný, ale mazadlo ve spreji krasně chytne. Origo RK mi vydržel asi 21k. Teď tam je DYD 530ZVM. Čistíme ho zas petrákem, má najeto asi 17k a je jak novej. Petrolej good
Naftu nebrat naleptává O-kroužky.

čistim párkrát za sezonu kdybych čistil každejch 1000kilaku/dvakrát tejdně tak bych se z toho asi posralevil


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
Lukaso2 (Člen)
19.03.2009 17:20:15
Offline

Re: čištění řetězu

Petrolej jo Petrolej je lepší než - li nějakej pussy sprej

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/2229_1.jpg


goodgoodgood


Pičo bika jsem poslal do světa, ale zůstanu s Váma s YAMAHOU.
http://www.mashiny.tesinsko.cz/
Miro (Člen)
19.03.2009 17:26:10
Offline

Re: čištění řetězu

Radek-Ban psal:

čistim párkrát za sezonu kdybych čistil každejch 1000kilaku/dvakrát tejdně tak bych se z toho asi posralevil

No já najedu za rok kolem jedenácti tisíc km. Když počítám, že hodně jezdím od začátku dubna do konce října, tak je to sedm měsíců. Tj 214 dní, takže můžu počítat čištění řetězu průměrně jednou za dva týdny. To není až taková hrůza smile1

Btw. při tvém čištění dvakrát za týden by to bylo, za stejného předpokladu skoro šedesát tisíc za rok. V tom případě smekám klobouk, já bych to časově asi nestih. Musím také chodit do práce, aby bylo na benzín a gumy bigsmile Nebudu rejpal cool každopádně je to opruz.

hans (Člen)
19.03.2009 20:48:26
Offline

Re: čištění řetězu

fidoB6 psal:

Já to čistim starym kartáčkem na zuby bigsmile(pro Hanse- pussy, jestli zas cekneš nějaký hovno, tak si mě nepřejbigsmilebigsmilebigsmilebigsmile)

neříkám nic... hlavně že to neděláš zubní nití felčare....nebo špejlema s vatou na čištění uší....  evilsmile1


Sapere Aude
www.gunlex.cz
Banditatom (Člen)
19.03.2009 21:14:32
Offline

Re: čištění řetězu

hans psal:
fidoB6 psal:

Já to čistim starym kartáčkem na zuby bigsmile(pro Hanse- pussy, jestli zas cekneš nějaký hovno, tak si mě nepřejbigsmilebigsmilebigsmilebigsmile)

neříkám nic... hlavně že to neděláš zubní nití felčare....nebo špejlema s vatou na čištění uší....  evilsmile1

používám zásadně hygienické ubrousky od DM a můj řetěz má stále hladkou a vlhkou pokožkubigsmilebigsmilebigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
alex (Člen)
19.03.2009 21:18:29
Offline

Re: čištění řetězu

najlepsia je Arva...


...200 v měste, 300 z místa...
Pomaly ďalej zájdeš, no rýchlo tam budeš skôr... :-)
Ondráš (Člen)
20.03.2009 10:34:45
Offline

Re: čištění řetězu

alex psal:

najlepsia je Arva...

Arva EKO. Ani nevim, jestli se ještě ta obyč dělá...help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
xklas (Člen)
20.03.2009 14:31:26
Offline

Re: čištění řetězu

Hele chlapi nic proti čištění čímkoli, ale kam potom ten petrolej vylijete? Já s tím mám docela problém. Taky bych měl rád čistej řetěz, ale když pak po každé jízdě vyliji 2 dcl petroleje do kanálu, tak mi to přijde docela smutné. Resp. lepší otázka kolik litrů petroleje spotřebujete za sezonu?

osiris (Člen)
20.03.2009 14:35:40
Offline

Re: čištění řetězu

...za sezonu právě ty 2 decky ;)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Radek-Ban (Člen)
20.03.2009 14:37:33
Offline

Re: čištění řetězu

xklas psal:

Hele chlapi nic proti čištění čímkoli, ale kam potom ten petrolej vylijete? Já s tím mám docela problém. Taky bych měl rád čistej řetěz, ale když pak po každé jízdě vyliji 2 dcl petroleje do kanálu, tak mi to přijde docela smutné. Resp. lepší otázka kolik litrů petroleje spotřebujete za sezonu?

..zavřu přitom woči..pomáhá to bigsmile no tak 0,5l ročně ale co s tim ..do sběrnýho dvora s 2deckama nepojeduidontknow


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
fidoB6 (Člen)
20.03.2009 14:49:02
Offline

Re: čištění řetězu

Zapálit...


...Přejetý zajíc má vždy tularemii, protože zdravý zajíc se přejet nenechá...
Ondráš (Člen)
20.03.2009 14:58:06
Offline

Re: čištění řetězu

xklas psal:

Hele chlapi nic proti čištění čímkoli, ale kam potom ten petrolej vylijete? Já s tím mám docela problém. Taky bych měl rád čistej řetěz, ale když pak po každé jízdě vyliji 2 dcl petroleje do kanálu, tak mi to přijde docela smutné. Resp. lepší otázka kolik litrů petroleje spotřebujete za sezonu?

Najdi si kamaráda v autoservisu, kterej to ekologicky zikviduje jestli si teda tolik na tu ekologii.evil


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
luig (Člen)
20.03.2009 15:05:34
Offline

Re: čištění řetězu

Pak řetěz předpokládám otřeš hadrem, pod mašinou máš nějakej starej plech z kuchyně nebo něco takovýho že? Tim hadrem pak vytřeš i ten plech abys ho nedával zasranej do garáže, takže defacto nic nevylejváš, vyhodíš akorát nacucaný hadry smile1


Ne asi
hans (Člen)
20.03.2009 15:13:06
Offline

Re: čištění řetězu

luig psal:

Pak řetěz předpokládám otřeš hadrem, pod mašinou máš nějakej starej plech z kuchyně nebo něco takovýho že? Tim hadrem pak vytřeš i ten plech abys ho nedával zasranej do garáže, takže defacto nic nevylejváš, vyhodíš akorát nacucaný hadry smile1

přesně tak....a jakožto ekologovi mi to srdce ani netrhá smile1


Sapere Aude
www.gunlex.cz
Libor nx (Člen)
20.03.2009 18:23:07
Offline

Re: čištění řetězu

Já si koupil sprej na čištění v Lidlu.Měli akci na spreje o 3dny dřív než na moto věci.Funguje super a byl 300ml za 29,50kčgoodgood

Kakac (Člen)
20.03.2009 19:00:03
Offline

Re: čištění řetězu

Libor nx psal:

Já si koupil sprej na čištění v Lidlu.Měli akci na spreje o 3dny dřív než na moto věci.Funguje super a byl 300ml za 29,50kčgoodgood

Ten mám taky jen že na něm není napsaný o nějakých O či X kroužkách takže aby si za 30 Kč neudělal víc škody jak užitku.bigsmile  bigsmile
Jinak ty spreje jsem vzal na test ale jsou  dobrý tak na řetěz od kola na mojí UKRAJINĚ bigsmilebigsmile


Kryton: Pane Vy jste MÁÁ-GÓÓÓÓÓR
Paladin86 (Člen)
20.03.2009 19:31:30
Offline

Re: čištění řetězu

Já si koupil v Louisovi kettenmax a byla k němu lahev čističe tak jsem koukal na sloužení... nečekaně petrolej bigsmilegood

muscus (Člen)
23.03.2009 15:46:35
Offline

Re: čištění řetězu

petrolejem jsem čistil každý řetěz,ted mám b650 n  2008 a v manuálu suziki pišou tak petrolej

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr