Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Telefonování přes wifi

fidoB6 (Člen)
25.03.2009 18:47:50
Offline

Telefonování přes wifi

Ahoj, nejde nějak udělat, abych moh telefonovat kompem přes wifinu (DSL-G684T)...myslim jako klasický telefonování jako přes pevnou linku (příjem hovoru,atd)...nemyslim VoIP....idontknowNejdřív prosim o radu, pak si klidně dělejte asssmile1


...Přejetý zajíc má vždy tularemii, protože zdravý zajíc se přejet nenechá...
Ton@l (Člen)
25.03.2009 18:50:00
Offline

Re: Telefonování přes wifi

A skype ti nestacismile1


Vzdy muze byt hur :-)
fidoB6 (Člen)
25.03.2009 19:03:46
Offline

Re: Telefonování přes wifi

headshake s pokrokem techniky vzrůstá i lenivost...jde to nějak?hodilo by se mi to totiž i jako záznamník...a někdo z normální pevný bude volat na skype jak?bigsmileděkuju


...Přejetý zajíc má vždy tularemii, protože zdravý zajíc se přejet nenechá...
hans (Člen)
25.03.2009 19:22:46
Offline

Re: Telefonování přes wifi

ty se bážně nudíš, co?? headshakeheadshakeidontknowidontknow


Sapere Aude
www.gunlex.cz
fidoB6 (Člen)
25.03.2009 19:32:45
Offline

Re: Telefonování přes wifi

hans psal:

ty se bážně nudíš, co?? headshakeheadshakeidontknowidontknow

To víš, celej den nad knížkama, tak přemejšlim na pussybigsmile


...Přejetý zajíc má vždy tularemii, protože zdravý zajíc se přejet nenechá...
Lukyn1 (Člen)
25.03.2009 19:54:23
Offline

Re: Telefonování přes wifi

To co by jsi chtěl řeší SkypePhone. U nás je to problém sehnat, ale v Evropě noproblémo good
Třebas koukni sem    http://3skypephone.com/english/  goodgood A teď si můžeme dělat ass ?bigsmilebigsmile


Jeedéééééééééééémmmm
fidoB6 (Člen)
25.03.2009 20:06:21
Offline

Re: Telefonování přes wifi

Néééééé, kruci fixbigsmilebigsmile Jen se ptám, zda ta wifina (označení viz výše) jde nastavit, abych moch telefonovat přes nouťas jako klasickym telefonem, ne skype! Když mi bude někdo volat z pevný na pevnou,abych kurva nemusel zvedat ass a jít zvedat telefon přes celej byt...(i když je to fakt jen pár krokůidontknow)...Pak už jen kapačku do žíly, zacéfkovat a fertich. O to mi jde, nezvedat se od stolu(a pro šťouraly, nemam dlouhej kabel od pevný, kdyby ste chtěli navrhnout tuto variantubigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmile)dík


...Přejetý zajíc má vždy tularemii, protože zdravý zajíc se přejet nenechá...
Lukyn1 (Člen)
25.03.2009 20:18:49
Offline

Re: Telefonování přes wifi

To myslím nejde. Můžeš ho využít na VoIP. Jestli to chápu správně, je možný, že taky ne bigsmile, tak stohole si bezdrát k pevný lince neuděláš. bigsmile Buď zvedni zadek, nebo si kup blootooth sluchadla +Skypa, VoIP bo tak něco, nebo si pořiď Ufona a stím můžeš i na WC goodbigsmilebigsmile


Jeedéééééééééééémmmm
fidoB6 (Člen)
25.03.2009 20:30:51
Offline

Re: Telefonování přes wifi

Hmm,tak díkidontknowbigsmilebigsmilebigsmile


...Přejetý zajíc má vždy tularemii, protože zdravý zajíc se přejet nenechá...
Lukyn1 (Člen)
25.03.2009 20:38:09
Offline

Re: Telefonování přes wifi

Rád sem pomoh bigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


Jeedéééééééééééémmmm
fidoB6 (Člen)
25.03.2009 20:41:31
Offline

Re: Telefonování přes wifi

Jojo, máš u mě za to beerSic tvá odpověď mi byla k ..(teď by to chtělo smajlíka hovna),ale snažil sesbigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


...Přejetý zajíc má vždy tularemii, protože zdravý zajíc se přejet nenechá...
Lukyn1 (Člen)
25.03.2009 21:25:48
Offline

Re: Telefonování přes wifi

F poho smile1 Rád bych ti pomoh víc, ale to co by jsi rád podle mě nejdegood


Jeedéééééééééééémmmm
nicola.foxx (Člen)
25.03.2009 21:31:31
Offline

Re: Telefonování přes wifi

Tag zrychlene:

Telefonovat pres wifi jde, ALE musi to podporovat tvuj poskytovatel internetoveho pripojeni. Negdo to ma gratis, negdo za prachy a negdo to nema vubec. Takze poptat se u poskytovatele a pokud ti to umozni, tak se daj uz bez trablu koupit voip telefony a ty uz jsou po nejakym rozmezi radiovy(klasicky jako bezdratovej telefon vot O2 (nemyslim mobil woe)). Asi tak.

Pomohl jsem ti????:idontknow:
Nevim jestli je tady nakej SÍŤAŘ:idontknow:


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
fidoB6 (Člen)
25.03.2009 21:38:33
Offline

Re: Telefonování přes wifi

nicola.foxx psal:

Tag zrychlene:

Telefonovat pres wifi jde, ALE musi to podporovat tvuj poskytovatel internetoveho pripojeni. Negdo to ma gratis, negdo za prachy a negdo to nema vubec. Takze poptat se u poskytovatele a pokud ti to umozni, tak se daj uz bez trablu koupit voip telefony a ty uz jsou po nejakym rozmezi radiovy(klasicky jako bezdratovej telefon vot O2 (nemyslim mobil woe)). Asi tak.

Pomohl jsem ti????idontknow
Nevim jestli je tady nakej SÍŤAŘidontknow

Nepomoch...smile2 Já nechci voip, jen jako by sis šoupnul kábl vod pevný do modemu a používal komp jako pevnou linku. tak jenom to mít takhle bezdrát přes tu wifinu...nemyslim internetový telefonování,ale klasický drátěný....mít komp prostě jako bezdrátovej klasicke telefon


...Přejetý zajíc má vždy tularemii, protože zdravý zajíc se přejet nenechá...
Libor nx (Člen)
25.03.2009 23:12:13
Offline

Re: Telefonování přes wifi

proč přes wifi?nestačí ti klasickej bezdrát telefon za pár kaček?

Lukyn1 (Člen)
26.03.2009 00:28:14
Offline

Re: Telefonování přes wifi

Joooo von nechce VoIP bigsmilebigsmilebigsmile


Jeedéééééééééééémmmm
fidoB6 (Člen)
26.03.2009 09:52:28
Offline

Re: Telefonování přes wifi

KuwabigsmilebigsmilebigsmileTo je jak u blbejchbigsmilebigsmilebigsmileJá sem se ptal na určitý řešení,zda je to možný a vy furt jen o alternativách...víte co?serte na tobigsmile


...Přejetý zajíc má vždy tularemii, protože zdravý zajíc se přejet nenechá...
Ton@l (Člen)
26.03.2009 10:05:09
Offline

Re: Telefonování přes wifi

kup si bezdratovy telefon na pevnou, pilep si ho suchym zipem k notasu a mas po problemubigsmile


Vzdy muze byt hur :-)
fidoB6 (Člen)
26.03.2009 10:07:08
Offline

Re: Telefonování přes wifi

Ton@l psal:

kup si bezdratovy telefon na pevnou, pilep si ho suchym zipem k notasu a mas po problemubigsmile

fuckbigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


...Přejetý zajíc má vždy tularemii, protože zdravý zajíc se přejet nenechá...
nicola.foxx (Člen)
26.03.2009 10:18:06
Offline

Re: Telefonování přes wifi

JOOOOOOO taaaaakkkk.
No to by mohlo jit urcitym zpusobem.
1) Zapojis kabel s pevnou linkou do modemu pocitace.
2) nainstalujes do PC nakej program kterej umi telefonovat jsem linej to hledat, tak neco jako tohle http://www.stahuj.centrum.cz/komunikace … lephone/?g[hledano]=telefon&g[oz]=5.9
3) Poridis si bezdratovy sluchatka s mikrofonem a spojis s PC

Mozna existuje i neco jako bezdrat telefon s tlacitkama, ale o tom nevim.
V dobe kdy u nas bylo akorat pripojeni 33.6 pre telecom, tak jsem si taky telefonoval pres pc, ale pouzival jsem klasickej mikrofon a sluchatka. Ale technicky to proveditelny je, jen si musi najit nejaky programky a pak neco na mluveni.

Uz je to lepsi?


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
Ondráš (Člen)
26.03.2009 10:33:18
Offline

Re: Telefonování přes wifi

fidoB6 psal:

KuwabigsmilebigsmilebigsmileTo je jak u blbejchbigsmilebigsmilebigsmileJá sem se ptal na určitý řešení,zda je to možný a vy furt jen o alternativách...víte co?serte na tobigsmile

Převedeš číslo pevný na VoIP operátora. Koupíš si SIP bránu a rozvedeš si to třeba na 10 telefonů.

Pokud ti jde o lenost, tak kup rozdvojku a bezdrátový telefon. Nic lepěšího ti neporadim, protože pokud máš ADSL, tak tam máš spliter, který ti odděluje datové a telefonní kanály, takže ty telefonní do toho D-Linku vůbec nejdou. Jestli je to to cos chtěl vědět.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
fidoB6 (Člen)
26.03.2009 10:33:54
Offline

Re: Telefonování přes wifi

nicola.foxx psal:

JOOOOOOO taaaaakkkk.
No to by mohlo jit urcitym zpusobem.
1) Zapojis kabel s pevnou linkou do modemu pocitace.
2) nainstalujes do PC nakej program kterej umi telefonovat jsem linej to hledat, tak neco jako tohle http://www.stahuj.centrum.cz/komunikace … lephone/?g[hledano]=telefon&g[oz]=5.9
3) Poridis si bezdratovy sluchatka s mikrofonem a spojis s PC

Mozna existuje i neco jako bezdrat telefon s tlacitkama, ale o tom nevim.
V dobe kdy u nas bylo akorat pripojeni 33.6 pre telecom, tak jsem si taky telefonoval pres pc, ale pouzival jsem klasickej mikrofon a sluchatka. Ale technicky to proveditelny je, jen si musi najit nejaky programky a pak neco na mluveni.

Uz je to lepsi?

Kuwabigsmile Já se z vás snad poseru. Fakt serte na to...Kdybych si jebnul kábl vod pevný do nouťase, pak bych se asi neptal na tu wifinu,ne?Tak do pussy, rozumí mi někdo co chci?helpNechci žádný káble do nouťase, žádnej bezdrátovej telefon, žádný blůtůt sluchátka, žádnej skype, nic! Jen jestli ta wifina umí přenos klasický telefoní linku vzduchem do nouťase...Nedělejte si ze mě assbigsmile, já už nevím jak jednodušeji bych to vysvětlil.Nechci alternativy, jen jestli to je možný.

UMÍ WIFI PŘENOS KALSICKÝHO HLASOVÝHO HOVORU???Ne internetový volání!!!!!
Díkbigsmile


...Přejetý zajíc má vždy tularemii, protože zdravý zajíc se přejet nenechá...
Libor nx (Člen)
26.03.2009 10:45:55
Offline

Re: Telefonování přes wifi

Jasně a stručně nejde to,stačí?

fidoB6 (Člen)
26.03.2009 10:54:35
Offline

Re: Telefonování přes wifi

Libor nx psal:

Jasně a stručně nejde to,stačí?

Sice sem doufal že jo, ale dík za jasnou a stručnou odpověďgoodProč sem se nemoh nečeho takovýho dočkat hnedbigsmile


...Přejetý zajíc má vždy tularemii, protože zdravý zajíc se přejet nenechá...
Ondráš (Člen)
26.03.2009 10:57:27
Offline

Re: Telefonování přes wifi

fidoB6 psal:

UMÍ WIFI PŘENOS KALSICKÝHO HLASOVÝHO HOVORU???Ne internetový volání!!!!!
Díkbigsmile

Ptáš se blbě. Co že to studuješ nějaký manegment informatiky? To by sedělo. smile1

Když se koukneš na pásmo ve kterém ADSL pracuje, tak vypadá asi následovně:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c … y_plan.svg
To červený je pásmo ve kterém se přenáší telefonní hovory. Jak vidíš, je někde jinde než pásmo pro datové přenosy.
Hned za dírou co je ze zdi máš spiltter

http://www.czechcomputer.cz/czc/products.nsf/v/0F9C5EB573F41AD0C1257045004854E4/$file/32628s.jpg


(nebo tak podobně to vypadá).

Ten ti právě rozděluje telefonní a datové přenosy (dolní a horní propust). Takže telefonní ti jdou JEN do telefonu a datové JEN, do toho tvého D-Linku. Tudíž v tom tvém D-Linku ten samotný hovor vůbec není. Nemá se tam jak dostat.
Řešení je možné asi takové. Vzal by sis počítač s analogovým modemem, kam by sis píchnul ten telefon (konektor RJ11), pak bys potřeboval jednu siťovku s RJ45. z počítače by sis udělal telefonní ústřednu (Asterisk nebo něco podobného) a připojoval by ses k ní jako k VoIP. Bez omezení počtu telefonnívh přístrojů. S možností, že když by ti třeba volala kočička, tak by sis to mohl přesměrovat aby to šlo jen na ten tvůj. Když máma, aby to k tobě nešlo vůbec, když bys to na jednom nebral, nebo byl nedostupný, aby se tio přesměrovalo jinam... Asterisk toho umí docela dost.

Ale rada pro Tebe. Vyser se na to a nebuď línej zvednout prdel. smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
osiris (Člen)
26.03.2009 11:00:08
Offline

Re: Telefonování přes wifi

...a nebo si eště můžeš vodevřít vokno ;)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Ondráš (Člen)
26.03.2009 11:02:34
Offline

Re: Telefonování přes wifi

Ještě jsem zapomněl, že tu RJ45 na počítači bys píchnul do WAN portu toho routeru, ale to už by bylo lepší koupit wifi kartu a udělat router i z toho počítače. smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
fidoB6 (Člen)
26.03.2009 11:03:00
Offline

Re: Telefonování přes wifi

A copak ja vim, že ten "splitter" rozděluje kable na datové a telefoní?bigsmileNejsem znalý oboru, tak sem chtěl vyjádření někoho,kdo se v tom vyzná.Díkgood


...Přejetý zajíc má vždy tularemii, protože zdravý zajíc se přejet nenechá...
Ondráš (Člen)
26.03.2009 11:04:33
Offline

Re: Telefonování přes wifi

fidoB6 psal:

A copak ja vim, že ten "splitter" rozděluje kable na datové a telefoní?bigsmileNejsem znalý oboru, tak sem chtěl vyjádření někoho,kdo se v tom vyzná.Díkgood

Já se v tom nevyznám. Jen jsem popužil Google.evil


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
nicola.foxx (Člen)
26.03.2009 11:05:54
Offline

Re: Telefonování přes wifi

A nebylo by dobry vyuzit to VoIP??? bigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
Ondráš (Člen)
26.03.2009 11:07:32
Offline

Re: Telefonování přes wifi

2 fidoB6: Sorry, ale spletl jsem si tě s Fíkem, ten studuje nějakou informatiku. V tom případě je tvůj dotaz v pořádku a nevybočuje z průměru.smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
fidoB6 (Člen)
26.03.2009 11:13:17
Offline

Re: Telefonování přes wifi

Ondráš psal:

2 fidoB6: Sorry, ale spletl jsem si tě s Fíkem, ten studuje nějakou informatiku. V tom případě je tvůj dotaz v pořádku a nevybočuje z průměru.smile1

V poho


...Přejetý zajíc má vždy tularemii, protože zdravý zajíc se přejet nenechá...
Fik-B6S (Člen)
26.03.2009 11:13:39
Offline

Re: Telefonování přes wifi

Ondráš psal:

2 fidoB6: Sorry, ale spletl jsem si tě s Fíkem, ten studuje nějakou informatiku. V tom případě je tvůj dotaz v pořádku a nevybočuje z průměru.smile1

Hele já to tadi sice sledoval kam se to vyvine ale nepřispíval ...redface
Jinak už jsme nad tím taky přemýšlel jak be se to dalo udělat tak aby neplatil za hovory ale na nic rozumnho mimo pra programku na internetu jsem nenašel a tam se stejně musí složit nějaké 300 aby sis aktivoval program a pak volal třeba na pevnou zdarma...bad


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
fidoB6 (Člen)
26.03.2009 11:14:38
Offline

Re: Telefonování přes wifi

nicola.foxx psal:

A nebylo by dobry vyuzit to VoIP??? bigsmilebigsmilebigsmilebigsmile

Tak srandičky.....bigsmileSeru na vás, du se radši učit, tady by člověk přišel o nervybigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


...Přejetý zajíc má vždy tularemii, protože zdravý zajíc se přejet nenechá...
Lukyn1 (Člen)
26.03.2009 12:00:06
Offline

Re: Telefonování přes wifi

Já ti říkal, že to nejde bigsmilebigsmile Radši zvedni půlky. evil


Jeedéééééééééééémmmm
sonyk (Člen)
26.03.2009 12:25:29
Offline

Re: Telefonování přes wifi

v práci mame WiFI 2MB a telefonujem i faxujem no problemo i do ciziny volani


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Ton@l (Člen)
26.03.2009 12:32:44
Offline

Re: Telefonování přes wifi

mozna te bude zajimat totobigsmile
http://klikniavolej.idnes.cz/


Vzdy muze byt hur :-)
fidoB6 (Člen)
26.03.2009 12:42:44
Offline

Re: Telefonování přes wifi

Ton@l psal:

mozna te bude zajimat totobigsmile
http://klikniavolej.idnes.cz/

Tak z toho už sem úplně jelensurprisedbigsmilebigsmilebigsmileNic, seru to.bigsmilebigsmilebigsmileVíte co je nejlepší?Stejně domu nikdo nevolá protože maj všichni mobily.bigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


...Přejetý zajíc má vždy tularemii, protože zdravý zajíc se přejet nenechá...
Ondráš (Člen)
26.03.2009 18:05:43
Offline

Re: Telefonování přes wifi

Fik-B6S psal:

Hele já to tadi sice sledoval kam se to vyvine ale nepřispíval ...redface
Jinak už jsme nad tím taky přemýšlel jak be se to dalo udělat tak aby neplatil za hovory ale na nic rozumnho mimo pra programku na internetu jsem nenašel a tam se stejně musí složit nějaké 300 aby sis aktivoval program a pak volal třeba na pevnou zdarma...bad

Sorry, sorry... Omluva i Tobě.
Na tohle (pokud bereme v úvahu pouze legální řešení), je právě nejlepší vlastní telefonní ústředna (výše zmíněný Asterisk, třeba). Může si vytvořit pravidla tak, že když bys volal na Skype číslo, použil by se skype, Když na VoIP, tak VoIP číslo, když na pevnou, tak pevnou a někde jsem myslím, že to umí komunikovat i s nějakým GSM modulem, takže by se dalo všechno. Co se týče přehledu VoIP operátorů, tak http://www.internetprovsechny.cz/clanek.php?cid=178
Já používám XPhone. Přes pevnou skoro nevoláme. Před asi rokem a půl jsem tam poslal 300,- a dnes je tam ještě asi 80 kč. Platíš jen co provoláš, umí to i faxy, záznam hovorů, má to přesměrování, atd. atd.... Musíš se v tom porochat a zjistit co by ti nejvíc vyhovovalo.smokin

Jo a taky docela záleží co máš za připojení. to ADSL vzhledem ke svému uploadu není zrovna terno.help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
pepa (Člen)
26.03.2009 18:37:03
Offline

Re: Telefonování přes wifi

fidoB6 psal:

Ahoj, nejde nějak udělat, abych moh telefonovat kompem přes wifinu (DSL-G684T)...myslim jako klasický telefonování jako přes pevnou linku (příjem hovoru,atd)...nemyslim VoIP....idontknowNejdřív prosim o radu, pak si klidně dělejte asssmile1

tady si počti

http://www.mobilmania.cz/clanky/kdyz-vo … fault.aspx


GSX 1400 K7

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr