Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Jak nastavit tlumeni

starejmladej (Nový člen)
09.04.2009 17:49:45
Offline

Jak nastavit tlumeni

Ahoj.Koupil jsem si Bandit 650 K8 a zdá se mi že je standartní nastavení tlumičů dost měkké(vpředu na vidlici kouka 5čárek,zadní je nastaven na 3).Neměli byste nějaké doporučení na 95kg?Nevím totiž když přitvrdím předek,tak jestli mám přitvrdit i zadek aby se motorka pak hůř neovládala.V servisech moc poradit neuměj.Díky za každou radusmile1

Meloun (Člen)
09.04.2009 18:09:09
Offline

Re: Jak nastavit tlumeni

starejmladej psal:

Ahoj.Koupil jsem si Bandit 650 K8 a zdá se mi že je standartní nastavení tlumičů dost měkké(vpředu na vidlici kouka 5čárek,zadní je nastaven na 3).Neměli byste nějaké doporučení na 95kg?Nevím totiž když přitvrdím předek,tak jestli mám přitvrdit i zadek aby se motorka pak hůř neovládala.V servisech moc poradit neuměj.Díky za každou radusmile1

Všechno na tvrdosmokin


PURE NAKED BIKE!
starejmladej (Nový člen)
09.04.2009 18:13:29
Offline

Re: Jak nastavit tlumeni

A nebude to pak v zatackach odskakovat?

Meloun (Člen)
09.04.2009 18:14:49
Offline

Re: Jak nastavit tlumeni

starejmladej psal:

A nebude to pak v zatackach odskakovat?

Předpokládám, že s tvou hmotností a pověstnýmu měkkýmu podvozku nebude...


PURE NAKED BIKE!
starejmladej (Nový člen)
09.04.2009 18:16:18
Offline

Re: Jak nastavit tlumeni

Dík

XJelen (Člen)
09.04.2009 18:22:57
Offline

Re: Jak nastavit tlumeni

starejmladej psal:

A nebude to pak v zatackach odskakovat?

S pjetadevadesáti kilama to bude furt měký, nebojgood


Strýcfajtr !!!
Filous (Člen)
09.04.2009 20:43:24
Offline

Re: Jak nastavit tlumeni

...sorry, ale fšechno na tvrdo je u skoro novýho bajku pičovina...možná tag u starý Melounoj vrány, gde je fšechno unavený a to i přes to, že tam má progresifky a zadek z RFa...
...esi se ti to zdá mňeký, tag di nejjednodušší cestou postupnýho přitvrzování přetku i zatku a hledej svůj ideál...je pravda, že každýmu vyhovuje něco jinýho...třeba já asi nejezdim uplnou paštiku a nemám fšechno na tvrdo a dyš to tag nastavim, tag se na tom prostě nedá ject...skoušej a hledej, poznávej svoji mašinu...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Koldan (Člen)
09.04.2009 20:43:25
Offline

Re: Jak nastavit tlumeni

vopatrně s tím natvrdo, vot teho to sů tlumiče, aby tlumili. Aby se ti pak nepodařilo to,že kolo ti místo toho aby kopírovalo terén bude otskakovat a nabiješ si hubu. Mně sa něco podobného podařilo loni,gdy sem najel na příčné vlny,přibrzdil si zlechka předek a kolo zrovna otskočilo a bloklo sesick


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Meloun (Člen)
09.04.2009 20:47:53
Offline

Re: Jak nastavit tlumeni

Filous psal:

...sorry, ale fšechno na tvrdo je u skoro novýho bajku pičovina...možná tag u starý Melounoj vrány, gde je fšechno unavený a to i přes to, že tam má progresifky a zadek z RFa...
...esi se ti to zdá mňeký, tag di nejjednodušší cestou postupnýho přitvrzování přetku i zatku a hledej svůj ideál...je pravda, že každýmu vyhovuje něco jinýho...třeba já asi nejezdim uplnou paštiku a nemám fšechno na tvrdo a dyš to tag nastavim, tag se na tom prostě nedá ject...skoušej a hledej, poznávej svoji mašinu...

Tak to pozór-já to taky natvrdo nemam..
Ale ta 650 má vidle v základu děsně měkký..a při jeho váze i ten zadek nebude zázrak..
Každýmu vyhovuje něco jinýho..


PURE NAKED BIKE!
Filous (Člen)
09.04.2009 20:53:09
Offline

Re: Jak nastavit tlumeni

Meloun psal:
Filous psal:

...sorry, ale fšechno na tvrdo je u skoro novýho bajku pičovina...možná tag u starý Melounoj vrány, gde je fšechno unavený a to i přes to, že tam má progresifky a zadek z RFa...
...esi se ti to zdá mňeký, tag di nejjednodušší cestou postupnýho přitvrzování přetku i zatku a hledej svůj ideál...je pravda, že každýmu vyhovuje něco jinýho...třeba já asi nejezdim uplnou paštiku a nemám fšechno na tvrdo a dyš to tag nastavim, tag se na tom prostě nedá ject...skoušej a hledej, poznávej svoji mašinu...

Tak to pozór-já to taky natvrdo nemam..
Ale ta 650 má vidle v základu děsně měkký..a při jeho váze i ten zadek nebude zázrak..
Každýmu vyhovuje něco jinýho..

...zázrak ne, ale f pohodě se s tym popere...gdysy, u mý nový B6 sem nigdy neměl zadsek na tvrdo a jezdil sem tenkrát dost ve dvou, tj. 80+50 kg a f poho...sem tam se zavlnila, ale to je daný celkovou konstrukcí, né tlumičem...a za tu tvoji "vránu" sem zapoměl dát smajlabigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Meloun (Člen)
09.04.2009 20:54:41
Offline

Re: Jak nastavit tlumeni

Filous psal:
Meloun psal:
Filous psal:

...sorry, ale fšechno na tvrdo je u skoro novýho bajku pičovina...možná tag u starý Melounoj vrány, gde je fšechno unavený a to i přes to, že tam má progresifky a zadek z RFa...
...esi se ti to zdá mňeký, tag di nejjednodušší cestou postupnýho přitvrzování přetku i zatku a hledej svůj ideál...je pravda, že každýmu vyhovuje něco jinýho...třeba já asi nejezdim uplnou paštiku a nemám fšechno na tvrdo a dyš to tag nastavim, tag se na tom prostě nedá ject...skoušej a hledej, poznávej svoji mašinu...

Tak to pozór-já to taky natvrdo nemam..
Ale ta 650 má vidle v základu děsně měkký..a při jeho váze i ten zadek nebude zázrak..
Každýmu vyhovuje něco jinýho..

...zázrak ne, ale f pohodě se s tym popere...gdysy, u mý nový B6 sem nigdy neměl zadsek na tvrdo a jezdil sem tenkrát dost ve dvou, tj. 80+50 kg a f poho...sem tam se zavlnila, ale to je daný celkovou konstrukcí, né tlumičem...a za tu tvoji "vránu" sem zapoměl dát smajlabigsmile

Je to vrána..ale je to starej kulatej..smokincoolevilbigsmile


PURE NAKED BIKE!
stoner (Člen)
09.04.2009 20:55:20
Offline

Re: Jak nastavit tlumeni

jak radí Filous, postupně přitvrzuj a zkoušej

mám taky cca 95 kg a stacilo přitvrdit o jeden stupeň smokin .

Filous (Člen)
09.04.2009 21:00:19
Offline

Re: Jak nastavit tlumeni

Meloun psal:
Filous psal:
Meloun psal:


Tak to pozór-já to taky natvrdo nemam..
Ale ta 650 má vidle v základu děsně měkký..a při jeho váze i ten zadek nebude zázrak..
Každýmu vyhovuje něco jinýho..

...zázrak ne, ale f pohodě se s tym popere...gdysy, u mý nový B6 sem nigdy neměl zadsek na tvrdo a jezdil sem tenkrát dost ve dvou, tj. 80+50 kg a f poho...sem tam se zavlnila, ale to je daný celkovou konstrukcí, né tlumičem...a za tu tvoji "vránu" sem zapoměl dát smajlabigsmile

Je to vrána..ale je to starej kulatej..smokincoolevilbigsmile

...f tvym případě pjekná a vopečovávaná vránagood ...a jag se mi tedle model nigdá nelíbil, tag dneska bych ho do garáže bral hnet...ale asi by nezvostal kámen na kamenibigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Meloun (Člen)
09.04.2009 21:06:48
Offline

Re: Jak nastavit tlumeni

Šak až s tim nedejsatan křápnu,tak nastane kompletní faceliftbigsmile


PURE NAKED BIKE!
starejmladej (Nový člen)
09.04.2009 21:25:39
Offline

Re: Jak nastavit tlumeni

Tak všem moc dík za postřehy a zacnu teda postupně předek i zadek o jeden stupeň a když to nebude vono tak se třeba dostanu až natvrdo.

Pšán (Člen)
09.04.2009 21:38:39
Offline

Re: Jak nastavit tlumeni

Too Mladejstarej:..myslím,že asi né..kdysi jsem jezdil vlastně skoro pořád s batohem..tak jsem měl zadek natvrdo a motorka v zatačkách tak nějak fajně seděla..žádná nervóza..fajn pocit..
..včil jezdím sám a povoloval a zkoušel tak dlouho,až jsem dostal k tomu samému pocitu..sice nejsem takový řízek jako ty,ale těch 20 kg. v tvůj prospěch vychytáš a na max to asi mít nebudeš..


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
Ondráš (Člen)
10.04.2009 00:48:38
Offline

Re: Jak nastavit tlumeni

Meloun psal:

Je to vrána..ale je to starej kulatej..smokincoolevilbigsmile

goodsmokin


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
nety (Člen)
11.04.2009 22:38:50
Offline

Re: Jak nastavit tlumeni

HELLOO, MAM DOTAZ... TAK UŽ TAM MAM ZADNÍ TLUMIČ S PRUŽINOU Z GSX-R 750, ALE NEVIM CO SE ČIM NASTAVUJE. U NASTAVENÍ PRUŽINY JE NĚJAKEJ JINEJ SYSTÉM S DVĚMA KROUŽKAMA, JAKPA NA TO? PAK JSOU TAM JEŠTĚ 2 NASTAVOVACÍ PRVKY. jEDEN DOLE U PŘEKÁPOKÁVÍ A TO DALŠÍ JE NAHOŘE. COPAK SE TIM NASTAVUJE? VIELEN DANK.


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
osiris (Člen)
11.04.2009 22:42:04
Offline

Re: Jak nastavit tlumeni

...kontramatkama
...odskok a útlum


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
nety (Člen)
11.04.2009 22:47:19
Offline

Re: Jak nastavit tlumeni

odskok nahoře a útlum dole? Tak hold to horní nenastavim páč to vychází za rám... no co nejsou každý den řízečky.... a ty kontra matky? První povolim horní a pak utáhnu? A čím pak to jde? Zkoušel jsem sikovky, C klíč z bandita a prd..


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
Luk (Člen)
12.04.2009 11:27:40
Offline

Re: Jak nastavit tlumeni

nety psal:

odskok nahoře a útlum dole? Tak hold to horní nenastavim páč to vychází za rám... no co nejsou každý den řízečky.... a ty kontra matky? První povolim horní a pak utáhnu? A čím pak to jde? Zkoušel jsem sikovky, C klíč z bandita a prd..

ser na to, hlavne ze mas vetsi pero ne?pussybigsmile


Bandit je sen, symbol, životní styl...
Bandit je sen, možná zrovna tvůj cíl...
nety (Člen)
13.04.2009 00:25:58
Offline

Re: Jak nastavit tlumeni

neseru.. páč estli to nenastavim, tak tam půjde původní.


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
Miras (Člen)
13.04.2009 18:48:42
Offline

Re: Jak nastavit tlumeni

B12 rv05 najeto 16tis. - 84kg - Zadek origo, tušim 2 poloha přepětí a u předku jsou vidět 2 pole (3 čáry - ta spodní jakože zrovna vylézá bigsmile )
Když předek víc přitvrdim motorka je nervozní a v zatáčce na hrbolech se chová dost neklidně.
Jestli si někdo hrál víc s origo tlumičema, napište kde Vám to nevíc vyhovovalo....

nety (Člen)
13.04.2009 19:00:38
Offline

Re: Jak nastavit tlumeni

tak s kontramatkama už jsem na to přišel, tak jsem zkusil tu pružinu víc stlačit...teď ještě nějak se dostat na ten tlakovej útlum a bude..vpředu hustší olej...kuwa to bude raketa.


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
Man (Člen)
13.04.2009 20:23:33
Offline

Re: Jak nastavit tlumeni

Mam sice 650 k6, ale pružiny tam budou asi stejný. Většinou jezdim stejnou technickou i rychlou trať a taky jsem si ruzně hral s nastavenim tvrdosti i  utlumu.Čím to bylo měkčí, tím víc se to vlnilo. Měl jsem pocit , jako by kola klouzala.Jak jsem to postupně přitvrzoval,tak se to zlepšovalo, ale zase vic odskakovalo na nerovnostech. Našel jsem tedy kompromis, ale hodilo se to jen na tu konkrétní trať. A i tak to nebylo ono. Stále jsem nenabyl pocitu jistoty. Dost se to zlepšilo výměnou predních pružin a oleje za  zn. Hyperpro. Chování motocyklu je teď mnohem lepší. Nevlní se to a líp pobere i nerovnosti. Celková charakteristika pružení je jiná. Origo pružiny byly měkké a až ke konci stlačení ztvrdly. Kdežto ty nové kladou odpor už od začátku ztlačování. Pusobí tak nějak plynuleji. S nastavenim si zatim vubec nehraju. Mam to dle manualu a zatim si s tím vystačím.

Heroš (Nový člen)
28.09.2009 17:29:21
Offline

Re: Jak nastavit tlumeni

Kdysmile2smile2smile2 je to tvrdší,když to dám na jedničku nebo na sedmičku?

hans (Člen)
28.09.2009 18:07:05
Offline

Re: Jak nastavit tlumeni

Heroš psal:

Kdysmile2smile2smile2 je to tvrdší,když to dám na jedničku nebo na sedmičku?

to zkus, ne?? smile1........si s tim zahoupej jen tak na místě smokin


Sapere Aude
www.gunlex.cz
Koldan (Člen)
28.09.2009 22:31:19
Offline

Re: Jak nastavit tlumeni

Heroš psal:

Kdysmile2smile2smile2 je to tvrdší,když to dám na jedničku nebo na sedmičku?

záleží jaký program na jedničce a na sedmičce máš.bigsmile

trošku popřemýšlej, je to štelování předpětí, tudíž když mrkneš na ten prstenec,tak hned uvidíš na kterém stupni je pružina nejvíc stlačenáevil


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr