Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Bandit 650S (servisní interval?)

AllInOne (Člen)
30.06.2009 16:36:57
Offline

Bandit 650S (servisní interval?)

Všechny Vás zdravím, jsem tu novej, tak berte trošku ohled. V moto světě jsem začátečník. Pořídil jsem snad pěkného bandita S650 (nojo, naháč to není). Teprve se seznamujeme, takže lážo plážo.

Je to rok 2005, najeto přes 6 000 km, servisní knížka, po prvním majiteli. Jestli se tomu dá věřit, nevím,ale můj rádce řekl, že to tomu odpovídá co se týče stavu.

A teď ten dotaz. Ani netuším, po kolika km se má měnit olej, nikde jsem se to nedočetl. Přemejšlím, že zajedu tady v Brně do suzuki ať mě na to kouknou a olej vymění, popř zkontrolují co a jak by to chtělo. Mě se zdá, že to nic nepotřebujebigsmile..spokojenostgood

Díky a zdravím, AllInOnecool

Editoval osiris (30.06.2009 20:39:42)

Hanz (Člen)
30.06.2009 16:45:19
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Manuál, kde máš vše potřebné najdeš v sekci Downloadevil.
(serv. interval 6000km)
Vyplň si profil...evil
Vítej....good


WD club member...
Ondráš (Člen)
30.06.2009 16:45:29
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
LukinB6 (Člen)
30.06.2009 19:15:52
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

AllInOne psal:

Všechny Vás zdravím, jsem tu novej, tak berte trošku ohled. V moto světě jsem začátečník. Pořídil jsem snad pěkného bandita S650 (nojo, naháč to není). Teprve se seznamujeme, takže lážo plážo.

Je to rok 2005, najeto přes 6 000 km, servisní knížka, po prvním majiteli. Jestli se tomu dá věřit, nevím,ale můj rádce řekl, že to tomu odpovídá co se týče stavu.

A teď ten dotaz. Ani netuším, po kolika km se má měnit olej, nikde jsem se to nedočetl. Přemejšlím, že zajedu tady v Brně do suzuki ať mě na to kouknou a olej vymění, popř zkontrolují co a jak by to chtělo. Mě se zdá, že to nic nepotřebujebigsmile..spokojenostgood

Díky a zdravím, AllInOnecool

Takže jak již tu zaznělo servis každých 6000 km. A do Brna kam? Myslíš HUMOTO? Jestli ano tak se na to raději vyser a zajeď si do Břeclavy k Tryskelovi. Ušetříš polovinu peněz. Vím co říkám a hlavně co doporučuji. Servisuji jen tam a jsem moc spokojenej parchant, přitom jsem Brňák.good


GSX1250FA
bracha (Člen)
01.07.2009 09:51:49
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

zajeď za mnou a já ti to vyměním :)


Ten, kdo vymyslel práci by ji měl taky naučit masturbovat, aby se udělala sama
AllInOne (Člen)
01.07.2009 10:31:16
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

smokinLukinB6

Jo, tak přesně tam jsme se chystal:) Nemám zkušenosti a jsem rád, že si mi poradil. Objednal jsem se do toho Triskelu do Břeclavi.

Pán řekl,že v 6ti tisících se dělá akorát garančka, já tam mám cca 7000km, tak snad to nebude problém.
Ale nezeptal jsem se, co taková garančka stojí. Pán řekl že se mění olej a filtr.

Třeba by mě zajímalo, po jaké době se mění řetěz, jak často se maže atd. Jsem naprostej laik v tomto.

Díky, AllInOne

kojaksro (Člen)
01.07.2009 10:56:11
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

.....řetěz mažu tak po 800km, po dešti vždy a po mytí motky a čištění řetězu.
Řetězovka ti vydrží kolem 20tis. záleží jak za to taháš. Hlavně aby jsi měl správně napnutý řetěz.


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
Filous (Člen)
01.07.2009 10:59:16
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

AllInOne psal:

smokinLukinB6

Jo, tak přesně tam jsme se chystal:) Nemám zkušenosti a jsem rád, že si mi poradil. Objednal jsem se do toho Triskelu do Břeclavi.

Pán řekl,že v 6ti tisících se dělá akorát garančka, já tam mám cca 7000km, tak snad to nebude problém.
Ale nezeptal jsem se, co taková garančka stojí. Pán řekl že se mění olej a filtr.

Třeba by mě zajímalo, po jaké době se mění řetěz, jak často se maže atd. Jsem naprostej laik v tomto.

Díky, AllInOne

1/výměna oleje (doporučuju i filtru) každejch 6000km+ kontrola vzducháče
2/každejch 12000 navíc svíčky + kontrola vzducháče, případně výměna, ventily
3/řetěz mažeš když je suchej, tj. lesknou se válečky, bez deště cca každých 500-700 km a měníž ho až bude rachtat, lézt z něj rez a nebo bude nepravidelně vytahanej a to bude v rozmezí 15-30000km, podle toho jak se budeš starat...

...jinak litr voleje stojí ve značkovym servisu okolo 280,- Kč, potřebuješ třiapůl, filtr origo 350,-, hodina práce od 300,- do 500,-


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
AllInOne (Člen)
01.07.2009 11:36:14
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Fantastický, to je ono, díky :o)


A poslední věc. Koukal jsem zde na web, jestli tady nenajdu někde přesné značení těch banditů. Trošku se v tom ztrácím redface

barynek (Člen)
01.07.2009 11:41:49
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

AllInOne psal:

Fantastický, to je ono, díky :o)


A poslední věc. Koukal jsem zde na web, jestli tady nenajdu někde přesné značení těch banditů. Trošku se v tom ztrácím redface

zdarec. když si vyplníš profil, chlapy a všudypřítomné dámy ti můžou říct, kam s motkou zajet, kde je dobrej servis atd..

a tady v tom odkazu najdeš na co ses ptal naposledgood


Bandit 4EVER!!!
barynek (Člen)
01.07.2009 11:42:10
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)


Bandit 4EVER!!!
AllInOne (Člen)
01.07.2009 11:57:54
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Díky moc, už na to čučím :o)

Je tam napsaný u mého AIR COOLED, takže klasický vzducháč, ale měl jsem takovej pocit, že jsem někde četl,že je i olejem chlazený, je to možný nebo sem si to spletl s něčím?

Když jsem si nedávno vybral bandita, tak mě trošku zarazilo, že tam není ukazatel teplotyidontknow
Jak poznám, že si mi stroj nepřehřívá? Já teda jezdím jak potentovanej,ale člověk nikdy neví headshake


Díky za trpělivostsmokin

Ondráš (Člen)
01.07.2009 12:05:19
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

AllInOne psal:

Díky moc, už na to čučím :o)

Je tam napsaný u mého AIR COOLED, takže klasický vzducháč, ale měl jsem takovej pocit, že jsem někde četl,že je i olejem chlazený, je to možný nebo sem si to spletl s něčím?

Když jsem si nedávno vybral bandita, tak mě trošku zarazilo, že tam není ukazatel teplotyidontknow
Jak poznám, že si mi stroj nepřehřívá? Já teda jezdím jak potentovanej,ale člověk nikdy neví headshake


Díky za trpělivostsmokin

Chlazení je u starých (poctivých) vzduch+olej. Ty nový maj vodu.
Ukazatel teploty je asi jen u těch vodníků.
No... Přehřívání poznáš jako na dalších vzducháčích. Prvotní je asi ztráta výkonu. To teda tady asi moc nepoznáš, ale věř že se ti to jen tak nepřehřeje. smile1 Soudruzi v japonsku to maj dobře promyšlený. Někdo si dává teploměr oleje místo víčka na dolejvání oleje, ale je to spíš na okrasu bych řekl.

Tož tak.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
AllInOne (Člen)
01.07.2009 12:10:08
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

A já mám teda co, když je tam AIR COOLED? Chlazení vzduchem, ne? A ty nové, co jsou chlazené vodou jsou od ketrýho roku, netušíš?:o)

OKy, teploměr nepotřebuju :o)))





Ondráš psal:
AllInOne psal:

Díky moc, už na to čučím :o)

Je tam napsaný u mého AIR COOLED, takže klasický vzducháč, ale měl jsem takovej pocit, že jsem někde četl,že je i olejem chlazený, je to možný nebo sem si to spletl s něčím?

Když jsem si nedávno vybral bandita, tak mě trošku zarazilo, že tam není ukazatel teplotyidontknow
Jak poznám, že si mi stroj nepřehřívá? Já teda jezdím jak potentovanej,ale člověk nikdy neví headshake


Díky za trpělivostsmokin

Chlazení je u starých (poctivých) vzduch+olej. Ty nový maj vodu.
Ukazatel teploty je asi jen u těch vodníků.
No... Přehřívání poznáš jako na dalších vzducháčích. Prvotní je asi ztráta výkonu. To teda tady asi moc nepoznáš, ale věř že se ti to jen tak nepřehřeje. smile1 Soudruzi v japonsku to maj dobře promyšlený. Někdo si dává teploměr oleje místo víčka na dolejvání oleje, ale je to spíš na okrasu bych řekl.

Tož tak.

Filous (Člen)
01.07.2009 12:13:01
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

AllInOne psal:

Díky moc, už na to čučím :o)

Je tam napsaný u mého AIR COOLED, takže klasický vzducháč, ale měl jsem takovej pocit, že jsem někde četl,že je i olejem chlazený, je to možný nebo sem si to spletl s něčím?

Když jsem si nedávno vybral bandita, tak mě trošku zarazilo, že tam není ukazatel teplotyidontknow
Jak poznám, že si mi stroj nepřehřívá? Já teda jezdím jak potentovanej,ale člověk nikdy neví headshake


Díky za trpělivostsmokin

...nepřehřeješ, neboj, proto tam ten teploměr nejni...jinak teploměr orijentační si můžeš dokoupit a dává se místo zátky oleje...jináč po městě v zácpje není problém 130 stupňů na voleji a nic se neděje a normální jízdou ho nepřehřeješ, besproblému vydrží i hodinový nasazení na vokruhu f plný palbje, prostě ten motor jen tag neutaháš...dyš se vo něj budeš starat...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
kojaksro (Člen)
01.07.2009 12:17:28
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

....Ty máš vzduch, olej.....vodník je 650 od 07 nahoru tuším.smokin


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
AllInOne (Člen)
01.07.2009 12:25:12
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

kojaksro psal:

....Ty máš vzduch, olej.....vodník je 650 od 07 nahoru tuším.smokin

tak nejsem tak blbejsmile1

Díky kluci, moc mě to pomohlo, vážně

osiris (Člen)
01.07.2009 15:27:32
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

AllInOne psal:

A já mám teda co, když je tam AIR COOLED? Chlazení vzduchem, ne? A ty nové, co jsou chlazené vodou jsou od ketrýho roku, netušíš?:o

http://www.suzukibandit.cz/view.php?naz … 2007050002


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
dala (Člen)
01.07.2009 18:51:07
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

kojaksro psal:

....Ty máš vzduch, olej.....vodník je 650 od 07 nahoru tuším.smokin

Jo máš pravdu já mám 06 a taky ještě vzduch


Skáču dobře,skáču rád
AllInOne (Člen)
21.07.2009 23:44:34
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Díky hoši, vše OK, servis jsme si našel snad taky dobrej. Teď jen jezdím a užívám si první km (asi 3000 nyní mám najeto)

Chtěl sem se jen zeptat, jak nejlépe jezdit, v jakých otáčkách? je 3 500 otáček na lechtání po rovince málo? nebo raděj podřadit a jet na 4 500otáček?

Dřív jsem jezdil tak do 7 000, dnes už to podržím takřka k omezovači sem tam, prostě tomu trocha naložím,ale uškodit bych tomu tímto neměl, ne?

díky

Ondráš (Člen)
22.07.2009 01:40:25
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Nepodtáčej, a snaž se vyhovět charakteristice motoru. Radši víc otáček (samo že ne do červeného) než méně.

Obecné ale obecně platné rady...


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Petr (Člen)
22.07.2009 06:22:40
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

AllInOne psal:

Chtěl sem se jen zeptat, jak nejlépe jezdit, v jakých otáčkách? je 3 500 otáček na lechtání po rovince málo? nebo raděj podřadit a jet na 4 500otáček?

Dřív jsem jezdil tak do 7 000, dnes už to podržím takřka k omezovači sem tam, prostě tomu trocha naložím,ale uškodit bych tomu tímto neměl, ne?

díky

Zastám názor že motor musí "jít zvolna" tzn že když přidáš plyn motor musí s radostí reagovat. otáčky nejsou zas tak podstatné bo jednou jedeš z kopce jednou do kopce..
3500? to se asi blížíš ke spodní hranici pracovních otáček ale dle mě ještě akceptovatelnych při splnění podmínky č.1:)..
neboj bandita je držák a tvuj popisovaný zp. je v poho plus motr se má jezdit i nahoře jinak z toho bude líná potvora good


tož tak..
AllInOne (Člen)
22.07.2009 08:45:50
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Ondráš psal:

Nepodtáčej, a snaž se vyhovět charakteristice motoru. Radši víc otáček (samo že ne do červeného) než méně.

Obecné ale obecně platné rady...

Do červeného to samozřejmě netočím,ale takových 11tis tam už párkrát bylo. D9ky

K.a.s.y.m. (Člen)
22.07.2009 09:07:21
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

AllInOne psal:
Ondráš psal:

Nepodtáčej, a snaž se vyhovět charakteristice motoru. Radši víc otáček (samo že ne do červeného) než méně.

Obecné ale obecně platné rady...

Do červeného to samozřejmě netočím,ale takových 11tis tam už párkrát bylo. D9ky

ten motor snese bez problémů i delší jízdu po dálnici kolem 200 km/h to točí zhruba 10 000.
jinak já jezdim tak v rozmezí 4-7 klidná jízda..sportovnější jízda je tak 7 až hodně bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
AllInOne (Člen)
22.07.2009 09:37:24
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Prostě jde mi o to, že když ten motor budu točit kolem těch 8mi tis, jestli tomu nebudu dávat moc na prdel.

žádnej závodník nejsem, mám z toho respekt a řek bych, že jsme spíš pomalejší než rychlejší. Ale jezdím tak abych dojel.

Ondráš (Člen)
22.07.2009 09:58:28
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

AllInOne psal:

Prostě jde mi o to, že když ten motor budu točit kolem těch 8mi tis, jestli tomu nebudu dávat moc na prdel.

žádnej závodník nejsem, mám z toho respekt a řek bych, že jsme spíš pomalejší než rychlejší. Ale jezdím tak abych dojel.

Pokud ty otáčky nebudou v červeným, tak je to v pohodě... Abys tomu dával na prdel, tak to toč nad 10. smile1
Jinak samozřejmě třeba ve městě, když jedeš řekněme 60 to nebudeš rvát do 9 tis na jedničku (nebo kolik je potřeba)...
Poznat podtáčení chce podle mě cit... Říct přesný otáčky asi nejde... (když pominu ty volnoběžnýsmile1)


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Frodo89 (Člen)
22.07.2009 20:46:48
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Hele za prve si vypln profil nebo se tu stebou nikdo moc bavit nebude za druhe

servisni intervaly maš napsany v uživatelský přiručce kterou si obdržel 100% při koupi.
Jinak všeobecne vyměna oleje jedině i s filtrem "jinak postrada smysl" dle kvality oleje zda polo či plna sintetika ja osobně leji 10W/40 ale kamarad leje 0W/40 nebo 5W/40 Plati také jakési pravidlo každych 8000km a nebo 1rok co přijde dřiv, či po delšim staní jak 3měsice =) vždy na jaře než vyjedeš
Řetezovka se meni dle potřeby. ještě jsem ji neměnil.
Destičky vždy podle potřeby
Brzdovka osobně měnim každé jaro s olejem
Hydraulicky olej v přednich tlumičich vždy když začnou propouštet simeriky tak s jejich vymenou


Mankind works in mysterious ways!!! Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko... Piano XJR 1300 SP
Ondráš (Člen)
22.07.2009 21:35:58
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Zkusím to trochu upřesnit, ikdyž zrovna machr na techniku nejsem.help

Frodo89 psal:

Hele za prve si vypln profil nebo se tu stebou nikdo moc bavit nebude

Neni to podmínka, ale je to lepší...

Frodo89 psal:

servisni intervaly maš napsany v uživatelský přiručce kterou si obdržel 100% při koupi.

Vzhledem k tomu, že to má z druhé ruky, tak si tím nejsem 100% jistý...

Frodo89 psal:

Jinak všeobecne vyměna oleje jedině i s filtrem "jinak postrada smysl"

Zajímavé je, že i v samotném manuálu od japonských soudruhů je napsáno, že stačí jednou za 2 výměny...

Frodo89 psal:

Dle kvality oleje zda polo či plna sintetika ja osobně leji 10W/40 ale kamarad leje 0W/40 nebo 5W/40

Má k tomu nějaký důvod nedávat tam co má bejt?

Frodo89 psal:

Plati také jakési pravidlo každych 8000km

Není to náhodou každých 6 tis?

Frodo89 psal:

a nebo 1rok co přijde dřiv

good

Frodo89 psal:

či po delšim staní jak 3měsice =) vždy na jaře než vyjedeš

Když dám před zimou novej tak se mi teda moc nechce ho na jaře měnit, ale proč ne...
help

Frodo89 psal:

Řetezovka se meni dle potřeby. ještě jsem ji neměnil.

Většinou vydrží tak 20-25 tis. Záleží jak se o ní staráš.

Frodo89 psal:

Destičky vždy podle potřeby

good

Frodo89 psal:

Brzdovka osobně měnim každé jaro s olejem

No... Proti gustu... help

Frodo89 psal:

Hydraulicky olej v přednich tlumičich vždy když začnou propouštet simeriky tak s jejich vymenou

Mno... Tohle nevím... Nikdy mi netekl... Za celých 50 tis km.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Ondráš (Člen)
22.07.2009 21:39:42
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

2 Frodo89: A Pavel je z Brna, jestli tě to tak zajímá...smile1
Věkově asi tak jako ty.
smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Frodo89 (Člen)
23.07.2009 01:03:08
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Ondráš ::

Frodo89 psal:

servisni intervaly maš napsany v uživatelský přiručce kterou si obdržel 100% při koupi.

Vzhledem k tomu, že to má z druhé ruky, tak si tím nejsem 100% jistý...

Mělo by to byt pravidlem že ta knižka ma jit z majitele na majitele jinak na motorkařich je k stahnuti v [b]pdfku[/b]

Frodo89 psal:

Jinak všeobecne vyměna oleje jedině i s filtrem "jinak postrada smysl"

Zajímavé je, že i v samotném manuálu od japonských soudruhů je napsáno, že stačí jednou za 2 výměny...

No představ si že ten filtr je vždy zasranej z toho stareho oleje a pak když tam naleješ novej olej a nevyměniš filtr tak se ty nečistoty z toho filtru zas promitnou do toho noveho. Navic zde dochazi k mišeni oleju což tež neni dobře "vždy ti ve filtru tak 400ml stareho oleje zustane"

Frodo89 psal:

Dle kvality oleje zda polo či plna sintetika ja osobně leji 10W/40 ale kamarad leje 0W/40 nebo 5W/40

Má k tomu nějaký důvod nedávat tam co má bejt?

To co tam ma byt splnuje přečti si v manualu že ten olej co tam maš napsany tedy polosintetika 10W/40 ktera je doporučena ale motorce mužeš přilepšit plnou sintetikou tedy 0W nebo 5W ktera je kvalitnějši

Frodo89 psal:

Plati také jakési pravidlo každych 8000km

Není to náhodou každých 6 tis?

Přijde mi že každych 6 je zbytečně moc časty se podivej na ten olej jak vypada při 6tisici ten je svim zpusobem ještě zdravej

Frodo89 psal:

či po delšim staní jak 3měsice =) vždy na jaře než vyjedeš

Když dám před zimou novej tak se mi teda moc nechce ho na jaře měnit, ale proč ne... help

Ja menim kapaliny na jaře před vyjetim. protože nemam vytapěnou garaž a oleje v zimě dost rychle stranou

Frodo89 psal:

Řetezovka se meni dle potřeby. ještě jsem ji neměnil.

Většinou vydrží tak 20-25 tis. Záleží jak se o ní staráš.

staram se o ni podle me dost slušně čistim a mažu vždy dle vizualni potřeby po každem kuryrovaní atd... 1x za 14dní častěji dle potřeby

Frodo89 psal:

Brzdovka osobně měnim každé jaro s olejem

No... Proti gustu... help

Když jsem u tech kapalin a menim tak proč by neměnil i brzdovku vždit na ni zavysi muj život a tech par korun co stoji me nezabije

Frodo89 psal:

Hydraulicky olej v přednich tlumičich vždy když začnou propouštet simeriky tak s jejich vymenou

Mno... Tohle nevím... Nikdy mi netekl... Za celých 50 tis km.

Začly mi po zimě kroužkovat což pry znamena že už by se měli vyměnit jednou u me to bylo 21tisic km


Mankind works in mysterious ways!!! Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko... Piano XJR 1300 SP
Frodo89 (Člen)
23.07.2009 01:05:30
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Ondráš psal:

2 Frodo89: A Pavel je z Brna, jestli tě to tak zajímá...smile1
Věkově asi tak jako ty.
smile1

No bylo by asi trošku slušny vyplnit svuj profil pokud sem bude přispivat když ho tak nějak mame vyplněny asi všichni


Mankind works in mysterious ways!!! Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko... Piano XJR 1300 SP
Luk (Člen)
23.07.2009 07:18:26
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Frodo89:
Ty si proste usoudil, ze 6 tis na vymenu je malo a tak doporucujes po 8 tis?surprisedidontknow
S tou vymenou filtru s olejem souhlasgood
Ta brzdovka se podle manulu meni kazdy dva roky a pochybuju, ze ti po roce zvodnati tak aby byla na vymenuidontknow

Ty japoncí nejsou uplne blbyheadshake


Bandit je sen, symbol, životní styl...
Bandit je sen, možná zrovna tvůj cíl...
Filous (Člen)
23.07.2009 07:47:48
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Frodo89 psal:

Hele za prve si vypln profil nebo se tu stebou nikdo moc bavit nebude za druhe

servisni intervaly maš napsany v uživatelský přiručce kterou si obdržel 100% při koupi.
Jinak všeobecne vyměna oleje jedině i s filtrem "jinak postrada smysl" dle kvality oleje zda polo či plna sintetika ja osobně leji 10W/40 ale kamarad leje 0W/40 nebo 5W/40 Plati také jakési pravidlo každych 8000km a nebo 1rok co přijde dřiv, či po delšim staní jak 3měsice =) vždy na jaře než vyjedeš
Řetezovka se meni dle potřeby. ještě jsem ji neměnil.
Destičky vždy podle potřeby
Brzdovka osobně měnim každé jaro s olejem
Hydraulicky olej v přednich tlumičich vždy když začnou propouštet simeriky tak s jejich vymenou

...a za třetí ti řeknu, že plácáš pičoviny...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
XJelen (Člen)
23.07.2009 07:55:08
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Frodo zasejc boduje koukám bigsmile ten klučina je neúnavnej bigsmile
hlavně všechno zná a všude byl, co napíše to je svatý good

sorry sokolíku, ale po dvaceti příspěvcích, kdy tady čile komunikuje řadou lidí co mu dávají potřebné informace mu napsat " vyplň si profil, nebo se tady s tebou nikdo bavit nebude" nebo jaks to napsal... to byla reakce hodná mistra evil

Štěpáne to je nářez goodbigsmile


Strýcfajtr !!!
Ondráš (Člen)
23.07.2009 09:11:05
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

2 frodo89: Jen telegraficky.
add 1) Bylo by to hezký, ale není to pravodlo... BTW tady si ho může stáhnout taky.good
add 2) a 5) Na jednu stranu říkáš pokaždý měnit filtr když se mění olej ikdyž by tam může být přes 2 výměny a na druhou stranu nedodržuješ servisní intervaly... BTW. Ikdyž dáš novej filtr, tak máš olej po řekněme tisícovce zase černej.
Měním filtr pokaždé s olejem, ale starý olej ti tam zůstane ikdyž měníš i filtr. Samozřejmě že méně, ale soudruzi ze země vycházejícího slunce s tím počítali.
add 3) a 4)
No právě že jsem se do manuálu koukal...
Suzuki recommends the use of SAE 10W-40 engine oil. If SAE
10W-40 engine oil is not available, select an alternative accord-
ing to the following chart.

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/40_pok.png


Nějak tam ty tvoje 0W a 5W nevidím.
Do filtru se vejde cca 0,2l, zas tak velkej není aby se tam vešlo 0,4, zapomněl jsi na to co ti zůstane v chladiči. smile1
A ještě jedna věc... V době, kdy byl zkonstruován tento motor plná syntetika byla v plenkách a tvrdit, že pro Bandití motor je lepší plná než polo je přinejmenším diskutabilní.
5) Jako jo... Proč ne... Je to podle mě trochu paranoidní, ale proč ne.good
6) Nechal bych to na tom, že mažeme podle potřeby...smile1 Ta výdrž byla jen informativní.
7) Ale jo... To samé jako u 5)
8) Pokud ti tečou tak je vyměň. S tím souhlas.good

Ne že bys to napsal vyloženě špatně, akorát to chtělo podávat spíše stylem "takhle to dělám já" a ne stylem "takhle to má být".good

A poznámka pod čarou... sYntetikaevil


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
K.a.s.y.m. (Člen)
23.07.2009 09:27:57
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

0W a 5W???? to snad radši ne.
když už jinej tak ještě 10W-50 nebo ještě max. do staršího a hlučnějšího motoru 15W-40,ale radši se držet  doporučení od výrobce.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Frodo89 (Člen)
23.07.2009 10:20:34
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

XJelen psal:

Frodo zasejc boduje koukám bigsmile ten klučina je neúnavnej bigsmile
hlavně všechno zná a všude byl, co napíše to je svatý good

sorry sokolíku, ale po dvaceti příspěvcích, kdy tady čile komunikuje řadou lidí co mu dávají potřebné informace mu napsat " vyplň si profil, nebo se tady s tebou nikdo bavit nebude" nebo jaks to napsal... to byla reakce hodná mistra evil

Štěpáne to je nářez goodbigsmile

To zas neřikam že to co napišu je svaty a že vše znam jen jsme napsal svuj nazor pak jsme se ho snažil jen


Mankind works in mysterious ways!!! Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko... Piano XJR 1300 SP
Frodo89 (Člen)
23.07.2009 10:37:02
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Ondráš psal:

2 frodo89: Jen telegraficky.
add 1) Bylo by to hezký, ale není to pravodlo... BTW tady si ho může stáhnout taky.good
add 2) a 5) Na jednu stranu říkáš pokaždý měnit filtr když se mění olej ikdyž by tam může být přes 2 výměny a na druhou stranu nedodržuješ servisní intervaly... BTW. Ikdyž dáš novej filtr, tak máš olej po řekněme tisícovce zase černej.
Měním filtr pokaždé s olejem, ale starý olej ti tam zůstane ikdyž měníš i filtr. Samozřejmě že méně, ale soudruzi ze země vycházejícího slunce s tím počítali.
add 3) a 4)
No právě že jsem se do manuálu koukal...
Suzuki recommends the use of SAE 10W-40 engine oil. If SAE
10W-40 engine oil is not available, select an alternative accord-
ing to the following chart.
http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/40_pok.png
Nějak tam ty tvoje 0W a 5W nevidím.
Do filtru se vejde cca 0,2l, zas tak velkej není aby se tam vešlo 0,4, zapomněl jsi na to co ti zůstane v chladiči. smile1
A ještě jedna věc... V době, kdy byl zkonstruován tento motor plná syntetika byla v plenkách a tvrdit, že pro Bandití motor je lepší plná než polo je přinejmenším diskutabilní.
5) Jako jo... Proč ne... Je to podle mě trochu paranoidní, ale proč ne.good
6) Nechal bych to na tom, že mažeme podle potřeby...smile1 Ta výdrž byla jen informativní.
7) Ale jo... To samé jako u 5)
8) Pokud ti tečou tak je vyměň. S tím souhlas.good

Ne že bys to napsal vyloženě špatně, akorát to chtělo podávat spíše stylem "takhle to dělám já" a ne stylem "takhle to má být".good

A poznámka pod čarou... sYntetikaevil

No maš asi pravdu zapoměl jsme asi poznamenat že takto to dělam ja smile1 až že nikomu to nevnucuji napsal jsem k tomu svuj nazor.
K tomu oleji osobně tam važně leji 10W-40 ale jen jsem uvedl pro zajimavost kamarada s tou plnou syntetikou a mam dojem že pokud na ni ma a motor je už zvyklí tak motoru tim nejspiš i jen pomuže. ale v toto tvrzeni nemam podložene smile1


Mankind works in mysterious ways!!! Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko... Piano XJR 1300 SP
Ondráš (Člen)
23.07.2009 10:49:46
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Frodo89 psal:

No maš asi pravdu zapoměl jsme asi poznamenat že takto to dělam ja smile1 až že nikomu to nevnucuji napsal jsem k tomu svuj nazor.
K tomu oleji osobně tam važně leji 10W-40 ale jen jsem uvedl pro zajimavost kamarada s tou plnou syntetikou a mam dojem že pokud na ni ma a motor je už zvyklí tak motoru tim nejspiš i jen pomuže. ale v toto tvrzeni nemam podložene smile1

V pohodě... Už jsme doma... smile1
S tím jestli plná pomůže to fakt nevim... Ale kdysi se tu někdo bavil o tom, že dal plnou syntetiku a začla klouzat spojka. Teda myslím... Ať mě prosím kdyžtak nějaká stará brambora opraví...smokin


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
osiris (Člen)
23.07.2009 10:53:06
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

filousoj: tobje se s tym nechtělo psát viť, mě taky ne bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
23.07.2009 11:04:31
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

osiris psal:

filousoj: tobje se s tym nechtělo psát viť, mě taky ne bigsmile

goodbigsmile ...uš sem starej, línej a navíc sem to tady psal fšechno tolikrát, že uš fakt nebigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Luk (Člen)
23.07.2009 11:54:32
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Ondras + Filous = hodnej a zlej poldabigsmilegoodbigsmile


Bandit je sen, symbol, životní styl...
Bandit je sen, možná zrovna tvůj cíl...
Progear 650 (Člen)
23.07.2009 12:20:27
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Frodo: No a ted si predtav, že já olej měním po 3 tisících... A víš jak vypadá? Stejně jako po 6 tisících... Soudit podle toho jak vypadá je totiž pussyvina... Ale narozdíl od tvé teorie 8-my tisic, tímhle docílíš že po výměně zůstane olej klidně třeba i tisíc kilometrů uplně čistej, než se zase zasere....good


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Ondráš (Člen)
23.07.2009 12:33:52
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Progear 650 psal:

Frodo: No a ted si predtav, že já olej měním po 3 tisících... A víš jak vypadá? Stejně jako po 6 tisících... Soudit podle toho jak vypadá je totiž pussyvina... Ale narozdíl od tvé teorie 8-my tisic, tímhle docílíš že po výměně zůstane olej klidně třeba i tisíc kilometrů uplně čistej, než se zase zasere....good

Tak to mě ho schovávej... Já nejsem zas takovej citlivka... smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Filous (Člen)
23.07.2009 12:34:36
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Progear 650 psal:

Frodo: No a ted si predtav, že já olej měním po 3 tisících... A víš jak vypadá? Stejně jako po 6 tisících... Soudit podle toho jak vypadá je totiž pussyvina... Ale narozdíl od tvé teorie 8-my tisic, tímhle docílíš že po výměně zůstane olej klidně třeba i tisíc kilometrů uplně čistej, než se zase zasere....good

...ty si taky jantarbigsmilebigsmilebigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Progear 650 (Člen)
23.07.2009 14:50:54
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Filous psal:
Progear 650 psal:

Frodo: No a ted si predtav, že já olej měním po 3 tisících... A víš jak vypadá? Stejně jako po 6 tisících... Soudit podle toho jak vypadá je totiž pussyvina... Ale narozdíl od tvé teorie 8-my tisic, tímhle docílíš že po výměně zůstane olej klidně třeba i tisíc kilometrů uplně čistej, než se zase zasere....good

...ty si taky jantarbigsmilebigsmilebigsmile

Neser....fuckbigsmile Jelikož sem ten Repsol koupil za 95kč/l u Halbicha, tak si tenhle komfort můžu dovolit ne...smile1 Motor krásně čistej a navíc mám k tomu svoje důvody...good
Ondráš: Nasrat....fuckbigsmilebigsmilebigsmilecoolsmokinevilsmile1


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Ondráš (Člen)
23.07.2009 17:22:06
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Progear 650 psal:

Neser....fuckbigsmile Jelikož sem ten Repsol koupil za 95kč/l u Halbicha, tak si tenhle komfort můžu dovolit ne...smile1 Motor krásně čistej a navíc mám k tomu svoje důvody...good
Ondráš: Nasrat....fuckbigsmilebigsmilebigsmilecoolsmokinevilsmile1

Jo aha... Repsol... No tak to se nedivím, že to měníš po 3 tis... Co taky chtít po oleji za 95 kč/litr.asssmile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
AllInOne (Člen)
23.07.2009 21:03:40
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Moto jsem koupil z druhé ruky, byly tam veškerý dokumenty jen ten manual jsem měl zapadenej, takže proto jsem se ptal.

Byl jsem na doporučení u Triskel Břeclav, chlapík pohoda, servis po 6tiu tisících, měnil olej, filtr, nechal jsem si vyměnit svíčky, zkontrolovat co a jak, něco promazat....řádně zaplatil, poděkoval a šel :o) PO ujetí dalších 6ti km tam pojedu zase.

Sem tam stříknu řetěž, podívám se jak je naplej, zkontroluju okem olej, kouknu na brzdovku a tím to pro mě hasne. Motorkám nerozumím, proto to nechávám raděj na servise.

Ale to, na kolik otáček správě jezdit, to jsem se nikde nedočetl a motorka to je moje první :o)
Takže to možná vyznělo jako že jsem tatar........cool

Každopádně nic nechcu zanedbat, mám rád vše v cajku.

kojaksro (Člen)
23.07.2009 21:22:02
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

.....nepodtáčej pod 3 tisíce, a jezdi jak Ti to vyhovuje, klasika mezi 5 - 9 tis. a neboj se jí občas protáhnout do 11 tis. Na to přijdeš za chvíli sám.

....ať slouží gooda doraž se někdy vokázat na nějakou akci, dáme drinkgood


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
AllInOne (Člen)
23.07.2009 21:38:25
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

kojaksro psal:

.....nepodtáčej pod 3 tisíce, a jezdi jak Ti to vyhovuje, klasika mezi 5 - 9 tis. a neboj se jí občas protáhnout do 11 tis. Na to přijdeš za chvíli sám.

....ať slouží gooda doraž se někdy vokázat na nějakou akci, dáme drinkgood

Dá se říct, že tak v tom rozmezí jezdím, člověk se časem trocha votrká :o)
Jak něco bude, určitě se rád zůčastním pokud vyjde časbeer

dík

Ondráš (Člen)
24.07.2009 16:16:33
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

AllInOne psal:

Dá se říct, že tak v tom rozmezí jezdím, člověk se časem trocha votrká :o)
Jak něco bude, určitě se rád zůčastním pokud vyjde časbeer

dík

Piješ RUM?help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Progear 650 (Člen)
24.07.2009 21:27:05
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Ondráš psal:
Progear 650 psal:

Neser....fuckbigsmile Jelikož sem ten Repsol koupil za 95kč/l u Halbicha, tak si tenhle komfort můžu dovolit ne...smile1 Motor krásně čistej a navíc mám k tomu svoje důvody...good
Ondráš: Nasrat....fuckbigsmilebigsmilebigsmilecoolsmokinevilsmile1

Jo aha... Repsol... No tak to se nedivím, že to měníš po 3 tis... Co taky chtít po oleji za 95 kč/litr.asssmile1

Že ti vadilo, když sem ti 4L nechal vid?bigsmilegoodsmile1


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
AllInOne (Člen)
24.07.2009 23:14:32
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Ondráš psal:
AllInOne psal:

Dá se říct, že tak v tom rozmezí jezdím, člověk se časem trocha votrká :o)
Jak něco bude, určitě se rád zůčastním pokud vyjde časbeer

dík

Piješ RUM?help

Pil jsem,ale rumburaka už zřejmě do smrti ne!sickbad

Ondráš (Člen)
25.07.2009 11:19:20
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Progear 650 psal:

Že ti vadilo, když sem ti 4L nechal vid?bigsmilegoodsmile1

Začínám mít o jeho kvalitě pochyby, když ho měníš po 3 tis....help
A nebo je to jen pro ego?evil


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Progear 650 (Člen)
25.07.2009 15:22:58
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Ondráš psal:
Progear 650 psal:

Že ti vadilo, když sem ti 4L nechal vid?bigsmilegoodsmile1

Začínám mít o jeho kvalitě pochyby, když ho měníš po 3 tis....help
A nebo je to jen pro ego?evil

Tak zkus zapřemýšlet proč asi sem to udělal...smile1coolgoodevil
PS: s kvalitou oleje to nemá co dělat....


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Ondráš (Člen)
25.07.2009 16:25:52
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Progear 650 psal:

Tak zkus zapřemýšlet proč asi sem to udělal...smile1coolgoodevil
PS: s kvalitou oleje to nemá co dělat....

To fakt nechápu... Myslíš, jako že za těch pár hodin co strávíš na okruhu ho můžeš tak oddělat, že je potřeba ho měnit po 3 tis...? Vždyť to budeš mít za chvíli tak vypláchnutý, že se ti nestačí ani zašpinit. smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Progear 650 (Člen)
25.07.2009 16:45:18
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Ondráš psal:
Progear 650 psal:

Tak zkus zapřemýšlet proč asi sem to udělal...smile1coolgoodevil
PS: s kvalitou oleje to nemá co dělat....

To fakt nechápu... Myslíš, jako že za těch pár hodin co strávíš na okruhu ho můžeš tak oddělat, že je potřeba ho měnit po 3 tis...? Vždyť to budeš mít za chvíli tak vypláchnutý, že se ti nestačí ani zašpinit. smile1

Uhádls...smile1 Znáš to, jistota je jistota, řekla jeptiška...smile1 Mno a to, že je motor čistej mi nevadí, ba naopak...smile1


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Meloun (Člen)
25.07.2009 17:12:07
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Pusina: Nežer to tak vee..bigsmileevil


PURE NAKED BIKE!
Progear 650 (Člen)
25.07.2009 18:42:56
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Meloun psal:

Pusina: Nežer to tak vee..bigsmileevil

Rozkaz....bigsmilebigsmilebigsmilecool


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Ondráš (Člen)
26.07.2009 09:54:50
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

2 Pusina: Takže teď už tě ty endura předjíždět nebudou? bigsmile


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Progear 650 (Člen)
26.07.2009 10:03:41
Offline

Re: Bandit 650S (servisní interval?)

Ondráš psal:

2 Pusina: Takže teď už tě ty endura předjíždět nebudou? bigsmile

pussy.... pšššt....smile1


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr