Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » dovoz mota ze zahranici

Loser (Administrator)
14.07.2009 12:47:09
Offline

dovoz mota ze zahranici

Cau, jak je to s prihlasenim motorky, kterou bych koupil v zahranici? Je to nejake komplikovanejsi - je k tomu treba nejake specialni papiry, ze jsem ji tam opravdu koupil nebo proste udelam jen evidencku a pujdu ji prihlasit zde? A jak je to s motorkou koupenou mimo EU - je treba pri prevozu nebo prihlaseni platit nejaky clo nebo neco?

Diky moc


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
Nakk (Člen)
14.07.2009 13:00:34
Offline

Re: dovoz mota ze zahranici

To Lůsr: Mám motku z německa a jediné co jsem udělal je, že jsem šel na technickou(pro dovoz) tam mi vydali nějaký protokol a s tím sem šel na úřad zažádat o vydání velkého a maleho techničáku a SPZ.
Potřebuješ k tomu akorát - zelenou kartu, protokol z technický, prachy, myslí si že ještě smlouvu o koupi

good

ABik (Člen)
14.07.2009 14:08:44
Offline

Re: dovoz mota ze zahranici

Loser psal:

Cau, jak je to s prihlasenim motorky, kterou bych koupil v zahranici? Je to nejake komplikovanejsi - je k tomu treba nejake specialni papiry, ze jsem ji tam opravdu koupil nebo proste udelam jen evidencku a pujdu ji prihlasit zde? A jak je to s motorkou koupenou mimo EU - je treba pri prevozu nebo prihlaseni platit nejaky clo nebo neco?

Diky moc

Pokud je motorka mladší 6 měsíců nebo má najeto méně jak 6000km, tak zaplatíš dph (dovoz z eu). Z US platíš clo a dph. Pokud nemá moto jakousi tu registraci, tak musíš zaplatit nějaký papír ve zkušebně (Dekra nebo jak se to jmenuje).
Pokud je z EU a má evropskou homologaciregistracinebokýhočerta, tak s tím sjedeš na dovozovou technickou (kolem litru), vezmeš papíry, které ti tam vydají, kupní smlouvu a zákonnou pojistku a jdeš na úřad. Tam v termínu 30 dní vydají velký technický průkaz (cca 2500Kč). Na závěr uchopíš velký techničák a jdeš k vedlejšímu okýnku pro značku (500 Kč).

Her0des (Člen)
14.07.2009 14:14:57
Offline

Re: dovoz mota ze zahranici

musíš mít techničák a čistopis. nic víc. nechal jsem si takhle dovézt moto z francie. jestli jsi ještě v PZe, tak tu znam týpka na Bohdalci, co to umí zařídit i bez motorky na STK. dodá ti pojištění (ručení), SPZ  a malej techničák + přepis ve velkym techničáku...

Loser (Administrator)
14.07.2009 14:40:44
Offline

Re: dovoz mota ze zahranici

aha, no tak to jo. Diky vsem. Ja myslel, ze je kvuli tomu nejaky extra moc behani po uradech a servisech a kdesi cosi.
Defka si chce prave koupit ve Svajcu intrudera (rok starej), tak jsem zjistoval, jak to bude narocny to pak prihlasit u nas nebo na slovaci. No a on se tam ted dozvedel, ze kdyz tam ma prechodny bydliste, tak si to prihlasi tam.

Takze jeste jednou diky, omlouvam se, ze jsem vas pripravil o spoustu energie s psanim tak dlouhyh odpovedi (ale beztak jsem vam tim vytrhl trn z paty, pze se nudite)bigsmile


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
Mour (Člen)
14.07.2009 15:05:01
Offline

Re: dovoz mota ze zahranici

Ze švýcarska bude platit DPH a asi aji clo ( to nevím) neb nejsou v EU.

Loser (Administrator)
14.07.2009 15:11:53
Offline

Re: dovoz mota ze zahranici

Mour psal:

Ze švýcarska bude platit DPH a asi aji clo ( to nevím) neb nejsou v EU.

no prave ... jsem myslel, ze neco takovyho bude muset zaplatit. Ale prej je to OK. Normalne si to prihlasi ve svajcu a bude si tam s tim jezdit. A az se za dva roky vrati, tak to pak nejak poresi


I'm a loser baby, so why don't you kill me....

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr