Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Dolejvate olej?

Shamil (Člen)
20.02.2007 16:39:32
Offline

Dolejvate olej?

V sobotu se udelalo pekne, tak sem si rek ze se projedu...Zacal sem kontrolovat kapaliny a ejhle...oleje sem musel dolejt asi tak pul litru...a to sem najel jenom 2500km - protoze mam bandita od zari...A co vy? Dolejvate? A kolik?beer


HH 4EVER
Lafí (Člen)
20.02.2007 16:51:59
Offline

Re: Dolejvate olej?

najel jsem na B 6 r.v. 2002 zatim to co ty a bez úbytku
olejegood


všechno je to v lidech
Loser (Administrator)
20.02.2007 16:56:27
Offline

Re: Dolejvate olej?

Shamil psal:

V sobotu se udelalo pekne, tak sem si rek ze se projedu...Zacal sem kontrolovat kapaliny a ejhle...oleje sem musel dolejt asi tak pul litru...a to sem najel jenom 2500km - protoze mam bandita od zari...A co vy? Dolejvate? A kolik?beer

A nechal jsi to prvne zahrat a pak postavil na hlavni stojan? Ja jsem si taky myslel, ze nemam volej, ale po precteni moudre knizky jsem zjistil, ze mam voleje haba kukgood


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
Krleš (Člen)
20.02.2007 16:57:43
Offline

Re: Dolejvate olej?

ja to tu taky nedavno resil, je to normalni, teda aspon u me bylo, jak sem to koupil(loni v prosinci) tak to sice teklo z alternatoru a z gufera vod prevodovky a jeste na tom plastovym vicku ze stejny strany(asi snimac otacek nevim), ale vsechno sem to utesnil a i potom mi neco malo zmizlo, ale je to tim ze jezdis v zime, tak si to krapet vic hltnegood dolij a jed dalsmile1

Shamil (Člen)
20.02.2007 16:57:54
Offline

Re: Dolejvate olej?

hmmm no uvidime...me trochu tek tesnenim...ale casem prestal...jinak mam B6 r.v 01


HH 4EVER
Shamil (Člen)
20.02.2007 17:03:00
Offline

Re: Dolejvate olej?

no zahrat sem to nechal....a dival se az vychlad....ted me tak napada...Jak se ma spravne merit olej? Ja ho merim tak ze motorku dam rovne...Nema se merit treba na hlavnim stojanku?idontknow


HH 4EVER
Krleš (Člen)
20.02.2007 17:04:07
Offline

Re: Dolejvate olej?

Loser psal:
Shamil psal:

V sobotu se udelalo pekne, tak sem si rek ze se projedu...Zacal sem kontrolovat kapaliny a ejhle...oleje sem musel dolejt asi tak pul litru...a to sem najel jenom 2500km - protoze mam bandita od zari...A co vy? Dolejvate? A kolik?beer

A nechal jsi to prvne zahrat a pak postavil na hlavni stojan? Ja jsem si taky myslel, ze nemam volej, ale po precteni moudre knizky jsem zjistil, ze mam voleje haba kukgood

A to musis prohrat proc??? Kvuli viskozite, pac kdyz je studenej tak mu to trva dlouho jak svina nez vykoukne v tom vokynku, jinac nevim proc by se mel zahrivatidontknow

Loser (Administrator)
20.02.2007 17:04:56
Offline

Re: Dolejvate olej?

Dyk sem ti to ted psal ... postavit na hlavni stojangood


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
Loser (Administrator)
20.02.2007 17:05:44
Offline

Re: Dolejvate olej?

Krles: pisou to v chytre knizce


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
KOŽON (Člen)
20.02.2007 17:09:11
Offline

Re: Dolejvate olej?

je jedno jak měřiš,hlavně musi byt motka narovno,ale nic si nedelej z toho ,že dolivaš to je normalnibigsmileakorat je to u každeho trochu jine.Někdo nedoliva vubec,třeba moje stara gsf,ted mam novou a dolivam.buď v klidubigsmilebigsmilebigsmile

Krleš (Člen)
20.02.2007 17:12:25
Offline

Re: Dolejvate olej?

2 LOSER: no to ti neberu ze to psali, ale psali tak taky proc? podle me to bude jenom kvuli te viskozite, pac kdyz to vytahnes v tomhle pocasi tak by to mohlo byt nepresny jak je to zmrzly a ten volej stuhlej, jen me to zajimabigsmile

Shamil (Člen)
20.02.2007 17:19:48
Offline

Re: Dolejvate olej?

ja mam vytapjenou garaz je tam 19 stupnu zhruba celou zimu...takze kdyz sem to meril tam tak by to melo byt ok...a jeste sem to mel ohraty...no uvidime tuhle sezonu to najedu vic a uvidim kolik budu dolejvat....


HH 4EVER
Loser (Administrator)
20.02.2007 17:31:00
Offline

Re: Dolejvate olej?

Krleš psal:

2 LOSER: no to ti neberu ze to psali, ale psali tak taky proc? podle me to bude jenom kvuli te viskozite, pac kdyz to vytahnes v tomhle pocasi tak by to mohlo byt nepresny jak je to zmrzly a ten volej stuhlej, jen me to zajimabigsmile

To tam asi nepsali, ale taky bych rekl, ze to bude tak jak rikas


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
Loser (Administrator)
20.02.2007 17:33:35
Offline

Re: Dolejvate olej?

Shamil psal:

ja mam vytapjenou garaz je tam 19 stupnu zhruba celou zimu...takze kdyz sem to meril tam tak by to melo byt ok...a jeste sem to mel ohraty...no uvidime tuhle sezonu to najedu vic a uvidim kolik budu dolejvat....

Ja mam taky 2001 a na novej olej jsem nalital pres 8000 a zatim neni treba dolejvat (ikdyz bych asi mel....)


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
inkvizitorr (Administrator)
20.02.2007 17:52:39
Offline

Re: Dolejvate olej?

shamil: čéče ty by ses měl držet rači v ústraní, dou po toběsurprisedsurprisedsurprised
http://www.interpol.com/public/Data/Wan … _14843.asp

http://www.interpol.com/Public/Data/Wanted/Notices/Images/photo/original/2000/01/95/52352895.jpg

doba je temná...
osiris (Člen)
20.02.2007 17:54:32
Offline

Re: Dolejvate olej?

...možná, že tam je napsaná šuplera a pak to převíst logaritmickým pravítkem; na vobrázku je u toho třeba eště vodováha nebo co; na rosnej bod je tam asi graf k přepočtu viskozity do tabulky v závislosti na teplotě ;)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
bobule (Člen)
20.02.2007 17:56:35
Offline

Re: Dolejvate olej?

taky sem myslel že mě mizí ale já pussy sem to kntroloval když to bylo studený, teď sem najezdil kolem500km a neubylo ani hovnogood,


to jebu
Shamil (Člen)
20.02.2007 18:02:14
Offline

Re: Dolejvate olej?

inkvizitorr psal:

shamil: čéče ty by ses měl držet rači v ústraní, dou po toběsurprisedsurprisedsurprised
http://www.interpol.com/public/Data/Wan … _14843.asp
http://www.interpol.com/Public/Data/Wan … 352895.jpg

smile1Dyt jo, jeste ze mam bandita...na tom me jen tak nechyti!


HH 4EVER
Mirek D (Člen)
20.02.2007 19:01:32
Offline

Re: Dolejvate olej?

Co vymějšlíte furt? U auta měříte taky množství oleje po jízdě?
Děláte tu ze sebe navzájem voly a nebo si děláte prdel. Někdo neznalej si to přečte a pak tomu bude věřit, protože "to psali na internetu". S tímhle mám jistou zkušenost z jiného oboru.

Měřit za studena před natočením motoru, motorku sundat ze stojanu (ať centrálního nebo policajta), držet ji tak aby nepadalä ani na tebe ani od tebe a kouknout do kontrolního okýnka.

Apropó spotřeba: mezi výměnnýma intervalama (6000 km) nedolejvám nic, od horní rysky hladina nepadne ani ke spodní. B6S 2002 najeto 60 tis. kmgood


Autobus je taky Suzuki... .
inkvizitorr (Administrator)
20.02.2007 19:09:51
Offline

Re: Dolejvate olej?

Mirek D psal:

Měřit za studena před natočením motoru, motorku sundat ze stojanu (ať centrálního nebo policajta), držet ji tak aby nepadalä ani na tebe ani od tebe a kouknout do kontrolního okýnka.

vogo co je to za dezinformaci, v příručce píšou natočit, vypnout, nechat asi 10 min. stát a pak měřit surprisedsurprisedsurprised


doba je temná...
tomasNJ (Člen)
20.02.2007 19:12:00
Offline

Re: Dolejvate olej?

ale stejně mi to připadá že každyý měří před jízdou a pak hned po jízdě gdy je olej rozcákaný po celem torumotoru


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
Mirek D (Člen)
20.02.2007 21:50:41
Offline

Re: Dolejvate olej?

inkvizitorr psal:
Mirek D psal:

Měřit za studena před natočením motoru, motorku sundat ze stojanu (ať centrálního nebo policajta), držet ji tak aby nepadalä ani na tebe ani od tebe a kouknout do kontrolního okýnka.

vogo co je to za dezinformaci, v příručce píšou natočit, vypnout, nechat asi 10 min. stát a pak měřit surprisedsurprisedsurprised

vogo, a myslíš že objem studenýho a teplýho oleje je nějak zásadně jinej? Tak abys to poznal vokem přivožralým?


Autobus je taky Suzuki... .
LukinB6 (Člen)
20.02.2007 22:04:17
Offline

Re: Dolejvate olej?

Já jsem teda za celej loňskej rok nedolíval ani jednou, navíc mi to snad nekleslo ani o kousek. Občas na to mrknu ale vždy ok. Najel jsem asi 7500Km. Banditpussy


GSX1250FA
inkvizitorr (Administrator)
20.02.2007 22:08:28
Offline

Re: Dolejvate olej?

Mirek D psal:

vogo, a myslíš že objem studenýho a teplýho oleje je nějak zásadně jinej? Tak abys to poznal vokem přivožralým?

vogo nevim, bo tomu nerozumim, dělam co řikaj v manuálusurprised


doba je temná...
Krleš (Člen)
20.02.2007 22:22:35
Offline

Re: Dolejvate olej?

po jizde merit je kravinabigsmile by me zajimalo co tam chcete merit, jinac jestli zahrat ten volej nebo nezahrat je dle me upe fuk, teda pokud to nezjistujes v 3C tak to je podle me zbytecne, proste pred jizdou dat do roviny a pak koukat na vokynku nez se tam ten volej protlaci a kdyz zahrat tak potom pockat az zas ten olej stece, to je snad jasne, tak koho bychom tady pletli, to by melo napadnout i uplneho amatera, i kdyz kdo vi co jsou tady za patenty kteri to nevibigsmile

Karlos (Člen)
20.02.2007 22:29:24
Offline

Re: Dolejvate olej?

Já mám B6, r.v. 2001 a taky mi žere volej. Zkoušel jsem to kontrolovat všelijak, protože se mi to nezdálo, ale fakt mi ubejvá. Takže dolejvám, dolejvám a dolejvám. Nevim, čim to je, pže nic z toho neteče idontknow


ZÍTRA V 6 RÁNO JDU NA POPRAVU. PŮVODNĚ TO MĚLO BÝT V 5, ALE MÁM ŠIKOVNÉHO PRÁVNÍKA...
Dajda (Člen)
21.02.2007 00:30:54
Offline

Re: Dolejvate olej?

surprised..ach jo,olej neolej,hlavně jezdit nebigsmile...masinu dat ze stojanku na rovinu(klidne i studenou,bo kdyz je zahřátá,tak stejne musiš počkat,az olej ztečeidontknow),aby nepadala ani na jednu nebo druhou stranu a čumět do vokýnka aby olej byl mezi kozy(mezi ryskami-idealni stav)a co se týče dolejvaní,tak kazdej motor žere jináč vod vyroby a hlavne stylem jizdy,jakym jezdis(na dalnici,pri konstantni rychlosti cca 150km/h ti to na stejnou vzdalenost sezere vo ctvrt litru vic,nez kdyz pojedes rychlosti 80km/h)....uff..toz takkkbigsmile

Ondráš (Člen)
21.02.2007 14:35:01
Offline

Re: Dolejvate olej?

Loser psal:
Shamil psal:

ja mam vytapjenou garaz je tam 19 stupnu zhruba celou zimu...takze kdyz sem to meril tam tak by to melo byt ok...a jeste sem to mel ohraty...no uvidime tuhle sezonu to najedu vic a uvidim kolik budu dolejvat....

Ja mam taky 2001 a na novej olej jsem nalital pres 8000 a zatim neni treba dolejvat (ikdyz bych asi mel....)

Bys ho měl spíš vyměnitbigsmile


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Billy (Člen)
21.02.2007 15:15:55
Offline

Re: Dolejvate olej?

Takze hladinu oleje merime kdyz je motorka shozena z hlavniho stojanu volne na rovine na obou kolech a hladina mezi min-max ?? Nebo se spravne meri na stojanu ?? Diky


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Dajda (Člen)
22.02.2007 00:03:10
Offline

Re: Dolejvate olej?

to Billy:goodano

Dajda (Člen)
22.02.2007 00:07:07
Offline

Re: Dolejvate olej?

ano,meřit hladinu oleje na obou kolech,bez stojanu,pjekne v rovine,hlavne nesmi byt olej pod spodni ryskou,kdyz bude hladina oleje u vrchni rysky,neva,tim lip,ale ne vic..toz takbigsmile

fido (Člen)
02.05.2007 13:04:05
Offline

Re: Dolejvate olej?

Vím že to je asi blbá otázka, ale pokud mají oleje stejnou specifikaci, lze je míchat? Např Shell VSX 10W40 s Motulem 5100 10W40.. mám na mysli dolejvání


bla...blabla...!
Filous (Člen)
02.05.2007 13:11:30
Offline

Re: Dolejvate olej?

fido psal:

Vím že to je asi blbá otázka, ale pokud mají oleje stejnou specifikaci, lze je míchat? Např Shell VSX 10W40 s Motulem 5100 10W40.. mám na mysli dolejvání

...žádnej z výropců to nedoporučuje, f praksi by to nemělo ničemu vadit, ale já bych se držel jednoho výropce a nemiksoval bych...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
sonyk (Člen)
02.05.2007 13:44:06
Offline

Re: Dolejvate olej?

tak ja nevim merim pred jizdou tak ze mam motku na hlavnim stojanu na rovne plose.kdyz dojedu nez dam moto do garaze necham ji venku schladnout chvilku (15 minut) pak ji zatlacim do garaze a mrknu znova na olej jestli mi nekde po ceste nezacatl tect.zatim 780 km na B6N 97 a ani mm neubyl


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Spidermila (Člen)
02.05.2007 15:16:32
Offline

Re: Dolejvate olej?

fido psal:

Vím že to je asi blbá otázka, ale pokud mají oleje stejnou specifikaci, lze je míchat? Např Shell VSX 10W40 s Motulem 5100 10W40.. mám na mysli dolejvání

Oleje jsou velká chemie. Nevíš, co tam který výrobce míchá. Proto já osobně zůstávám u jednoho výrobce a stejného oleje. Maximálně bych třeba dal 15W50 místo 10W40. Ale jiného výrobce jedině při kompletní výměně oleje. A to bych nechal hodně dobře ten starý odtéct.
O olejích je tady někde článek. Ten ti řekne víc.

Eremi (Člen)
02.05.2007 15:23:10
Offline

Re: Dolejvate olej?

Spidermila psal:
fido psal:

Vím že to je asi blbá otázka, ale pokud mají oleje stejnou specifikaci, lze je míchat? Např Shell VSX 10W40 s Motulem 5100 10W40.. mám na mysli dolejvání

Oleje jsou velká chemie. Nevíš, co tam který výrobce míchá. Proto já osobně zůstávám u jednoho výrobce a stejného oleje. Maximálně bych třeba dal 15W50 místo 10W40. Ale jiného výrobce jedině při kompletní výměně oleje. A to bych nechal hodně dobře ten starý odtéct.
O olejích je tady někde článek. Ten ti řekne víc.

no tak zase tak moc bych to nežral, jak píše filous, výrobci to nedoporučujou, ale vesměs všechny oleje jsou už teď kvalitní a navíc motor na banditu pobere kde co, takž v praxi se určitě nic nestane


S úsměvem jde všechno líp :o)
osiris (Člen)
02.05.2007 16:04:12
Offline

Re: Dolejvate olej?

...jo, na dolití vem cokoliv se stejnou specifikací a vůbec se neboj
...při výměně je ale kvůli spořivosti neslejvej


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Loser (Administrator)
02.05.2007 16:11:12
Offline

Re: Dolejvate olej?

Ondras: jasne, ze jsem vymenil .... a dokonce i filtr jsem dal novej - to su sikovnej, co? A vysroubovat filtr se mi podarilo i bez toho spesl klice - vzal jsem na to starsi kozenej pasekgoodgood ... teda pane vachamjstr, ja jsem hlavagoodgoodbigsmile


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
Ondráš (Člen)
02.05.2007 16:13:22
Offline

Re: Dolejvate olej?

Ty jednou zprovozní i ten čtvrtý válecgood


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Loser (Administrator)
02.05.2007 16:19:41
Offline

Re: Dolejvate olej?

ten urcite funguje ... si ze me urcite delal skarda prdel, pze mi zavidel, ze mam hezci podsedlovku nez vongoodhelp


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
Vostrý Ondřej (Člen)
02.05.2007 16:49:17
Offline

Re: Dolejvate olej?

mně žere zhruba 0,4l na 1000km a hovno se dějegoodJinak je to bohužel 12ka 01ka.A na ní to ještě jdebigsmileOlej už mi dávno nevzrušuje a jsem spokojen,když ho v tom okýnku vůbec vidim at už je olej v jakémkoli tepelném stavusmile1

Ondráš (Člen)
02.05.2007 16:50:57
Offline

Re: Dolejvate olej?

2 Vostroun: Jakto, že nejedeš na sraz?


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Loser (Administrator)
02.05.2007 17:00:50
Offline

Re: Dolejvate olej?

Ondráš psal:

2 Vostroun: Jakto, že nejedeš na sraz?

dosel mu volej a zadrelo se tobigsmilebigsmilebigsmile


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
Ondráš (Člen)
02.05.2007 17:02:27
Offline

Re: Dolejvate olej?

S tím má furt něco... Asi tam budu muset zajet a říct, že to má rozbitýsmile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Tom-B12 (Člen)
02.05.2007 17:50:12
Offline

Re: Dolejvate olej?

Kdepak je papá Kelly, on by vám vysvětlil jak to s tím olejem je, podívat, když tam je - neřešit, když tam není dolít - neřešit..... mám 01 b12, taky žere víc oleje, dolívám neřeším bigsmilebigsmile

Antihero (Člen)
02.05.2007 19:47:50
Offline

Re: Dolejvate olej?

Čéče a co je to HH...... v podpisu?
Něco s volejem?surprised


There's a pie in the sky when you die.
Góťa (Člen)
02.05.2007 22:47:56
Offline

Re: Dolejvate olej?

A kolik vám to žere???......starší členové pochopí......


.... vono to ňák dopadne ....
Koldan (Člen)
03.05.2007 08:00:24
Offline

Re: Dolejvate olej?

tak pokud mi donde jedna značka oleje a bude mi scházet na dolití na dojetí do servisního  intervalu,tak to klidně smíchám,jediné co budu hlídat bude viskozita,ale jak psal Osiris,skrz šetřivost bych asi oleje při výměně neslívalsurprised
a olej už taky neřeším,mám papavou 01, veme 3-4 dcl na 1000 což je při ceně 220 Kč/l náklad nějakých 88 kaček a aspoň vím,že nejezdím nasucho a je pěkně promaštěnejbigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
jirista (Nový člen)
03.05.2007 12:06:05
Offline

Re: Dolejvate olej?

Ja mam 12Ku rok 06.Taky mně to papne 4dcl na 1000km.A to nemluvím o zvukách který to vydává.Asi si  za to můžu sám.Dával jsem tomu hned od novýho.Kdo to má vydržet jet stím pomalu.bigsmile


Kdo nepadá,nezrychluje
Filous (Člen)
03.05.2007 14:13:10
Offline

Re: Dolejvate olej?

jirista psal:

Ja mam 12Ku rok 06.Taky mně to papne 4dcl na 1000km.A to nemluvím o zvukách který to vydává.Asi si  za to můžu sám.Dával jsem tomu hned od novýho.Kdo to má vydržet jet stím pomalu.bigsmile

...tag f tom případě je tvoje mejlová adresa naprosto trefná idontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Vostrý Ondřej (Člen)
03.05.2007 18:44:13
Offline

Re: Dolejvate olej?

o jaký srázek se jedná???surprised
Něco mi uniká???surprisedsurprisedsurprised

pecik (Člen)
03.05.2007 22:09:06
Offline

Re: Dolejvate olej?

B 12,04 Na 6000 km 0.7 l oleje.Olej castrol gps 10w-40.Chytrej clovek od zavodnich motorek povidal ,ze pokud se da do motorky castrol ,tak se v tom musi pokracovat,nebo po prestupu na jinou znacku radne proplachnout motor /proplachovym olejem/.Jinak se lepi spojka.A znama vec ,davat do motoru jen to co je pro dany motor doporuceno.Jestli mu bude chtit nekdo doprat a da treba kvalitnejsi /ridsi / olej ,tak muze motoru uskodit.To plati i v pripade /hustsiho/ .


suzuki gsf 1200 s BANDIT,r.v.2004
VikecB12 (Člen)
03.05.2007 22:54:52
Offline

Re: Dolejvate olej?

Olej uz neresim.Mam B12 01 a musim dolívat. Kdyz je f vokynku pussy videt doliju. Nevim co na tom furt študujete a vymejšlíte. To jako když tam toho mate malo,tak místo dolití kejvete s mašinou tak dlouho nez se vam zacne zdat ze je to oukejidontknowbigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Koldan (Člen)
04.05.2007 07:32:26
Offline

Re: Dolejvate olej?

pecik psal:

B 12,04 Na 6000 km 0.7 l oleje.Olej castrol gps 10w-40.Chytrej clovek od zavodnich motorek povidal ,ze pokud se da do motorky castrol ,tak se v tom musi pokracovat,nebo po prestupu na jinou znacku radne proplachnout motor /proplachovym olejem/.Jinak se lepi spojka.A znama vec ,davat do motoru jen to co je pro dany motor doporuceno.Jestli mu bude chtit nekdo doprat a da treba kvalitnejsi /ridsi / olej ,tak muze motoru uskodit.To plati i v pripade /hustsiho/ .

idontknow


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Kircsi (Člen)
04.05.2007 20:34:46
Offline

Re: Dolejvate olej?

ja, nedolievam,.......ale kamarat ma vacsiu spotrebu oleja ako,ja........a pritom mame rovnake B12-ky,

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr