Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Je to možné ? (nabíjení akušroubováku)

PAJA (Člen)
14.09.2009 19:31:46
Offline

Je to možné ? (nabíjení akušroubováku)

Čau chlapy , mám koupený takový vrtací šroubovák z baumaxu,stal asi 400kč,nabíječku to sice má ,ale trvá tomu asi 5hodin než se to nabijesick,sice to potřebuji jenom občas ,ale nebaví mě čekat než to zase bude fachat,mám i nabíječku optimat4 a tak mě zajímá jestli by to nešlo nabíjet sní o něco rychlejiidontknowDík

Editoval osiris (14.09.2009 19:55:16)


AŤ ŽIJE SPARTA, BANÍKOVCI SOU MRDKY!!!
XJelen (Člen)
14.09.2009 19:40:40
Offline

Re: Je to možné ? (nabíjení akušroubováku)

"No někdo to musí zkusit, aby se věděllo, že tudy cesta nevede" řekl kdysi tvůj krajan Jarek Nohavica smile1


Strýcfajtr !!!
PAJA (Člen)
14.09.2009 19:58:11
Offline

Re: Je to možné ? (nabíjení akušroubováku)

XJelen psal:

"No někdo to musí zkusit, aby se věděllo, že tudy cesta nevede" řekl kdysi tvůj krajan Jarek Nohavica smile1

headshakeheadshakeheadshakeJá radši počkám na radu někoho kdo to už zkoušel smile1,nebo nějaký techničtější typ než jsem jásmile2


AŤ ŽIJE SPARTA, BANÍKOVCI SOU MRDKY!!!
Miras (Člen)
14.09.2009 20:16:38
Offline

Re: Je to možné ? (nabíjení akušroubováku)

buď na tvrdo zásuvky bez trafa nebo počkat na blesk bigsmile

pokuď by jsi chtěl dobíjet rychleji, musíš dát nabíječku s vyším napětím aby byl napěťový spád. Jenže pak by se musel  šroubovák mít "inteligentní nabíjené" napč jako telefony, to znamená řídí si dobíjecí proud a pak se vypnou, Kdežto tvůj šroubovák čeká až se vyrovná napětí (pod dobíjecí zátěží) z nabíječky s napětím na baterce.

Další omezení může být v konstrukci a tam hrozí u rychlejšího dobíjení přehřátí.

Uf to jsem se zase rozjel

PAJA (Člen)
14.09.2009 20:28:18
Offline

Re: Je to možné ? (nabíjení akušroubováku)

MIRAS :Takže,radíš co idontknowta nabíječka je prý dost dobrá,prý pozná v jakem stavu je ta baterie a podle toho nabíjí,ale to píšou jenom o moto nebo auto baterii:idontkno
(sory trochu jsem se zaplantalredface)


AŤ ŽIJE SPARTA, BANÍKOVCI SOU MRDKY!!!
Miras (Člen)
14.09.2009 20:40:46
Offline

Re: Je to možné ? (nabíjení akušroubováku)

Jestli mluvíš o nabíječce přibalený k výrobku za 400, tak ta intelegince je právě o momentální výši dobití baterie. Více vybitá baterie zapříčiňí větší napěťový spád a tak i proud který protéká je větší, tedy dobíjí více.

Jestli žádáš radu, tak se na to vybodni. Pokud tě to hodně trápí, koupil bych v lidlu spínací hodiny za kilo, nastavil bych aby se to jednou týdně seplo na 1 hodinu a tím se dobil úbytek vzniklí samovybíjením a máš ji pořád readygood

Tak to například dělám na motorce. Mám jistotu že baterii nezničím uložením baterie ve vybitém stavu.

Pak by se ale dala u té vrtačky řešit problematika paměťového efektu, tak by to chtělo spíš dobíjet jednou za měsíc na cca 3 hoďky a bylo by to lepčí

XJelen (Člen)
14.09.2009 20:44:02
Offline

Re: Je to možné ? (nabíjení akušroubováku)

PAJA psal:
XJelen psal:

"No někdo to musí zkusit, aby se věděllo, že tudy cesta nevede" řekl kdysi tvůj krajan Jarek Nohavica smile1

headshakeheadshakeheadshakeJá radši počkám na radu někoho kdo to už zkoušel smile1,nebo nějaký techničtější typ než jsem jásmile2

bigsmile tak čekej no...
Miras je ten techničtější a co ti řek? v podstatě to samý bigsmile můžeš to zkusit, ale cesta tudy nepovede bigsmile

jenom reju redface


Strýcfajtr !!!
osiris (Člen)
14.09.2009 20:45:01
Offline

Re: Je to možné ? (nabíjení akušroubováku)

...kup si druhou baterii ;)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Zdenek (Člen)
14.09.2009 22:19:19
Offline

Re: Je to možné ? (nabíjení akušroubováku)

Prodej baterii i šroubovák a máš po starostech. Zdenek.goodbigsmile

Lachtan (Člen)
14.09.2009 23:32:50
Offline

Re: Je to možné ? (nabíjení akušroubováku)

Kup druhou baterii, dvoje spínací hodiny a přinejlepším to ještě propoj s kompjůtrem ať nemáš v těch proudech zmatek.
Anebo lepší akušroubovák...


Lepší první v pekle, než druhej v nebi...
Baltazar (Člen)
15.09.2009 06:41:03
Offline

Re: Je to možné ? (nabíjení akušroubováku)

nová baterie stojí víc než ta mrcha co koupilbigsmilebigsmilebigsmile


The father of the little princess of the dawn
XJelen (Člen)
15.09.2009 07:49:28
Offline

Re: Je to možné ? (nabíjení akušroubováku)

Baltazar psal:

nová baterie stojí víc než ta mrcha co koupilbigsmilebigsmilebigsmile

jenom jestli nemyslí ten šroubovák co mě poslali k empétrojce, ten má tu baterii zakomponovanou v soběidontknow potom jedině ještě jeden šroubovák goodgoodgood


Strýcfajtr !!!
Filous (Člen)
15.09.2009 08:09:16
Offline

Re: Je to možné ? (nabíjení akušroubováku)

...a nejni lepčí šroubovák bez baterky???idontknow ...dyš ho potřebuješ jednou za uherskej rok???idontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr