Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Seřízení ventilů

OldaT (Člen)
25.02.2007 16:22:26
Offline

Seřízení ventilů

Zdravím všechny dneska jsem shodil ventilový víko že si zkontroluju vůle na ventilech ale pak jsem na to koukal jak z jara jak to tam funguje tak bych potřeboval nějakej navod jak je seřídít protože jsem to z toho anglickýho manuálu nějak nepochopil.

Krleš (Člen)
25.02.2007 16:27:52
Offline

Re: Seřízení ventilů

tady na bandit strankach to najdes v seznamu rubrik a tam si zvol technika a je vymalovanosmile1

Filous (Člen)
25.02.2007 17:34:49
Offline

Re: Seřízení ventilů

...a esi ti to nebude s toho popisu jasný, tag tam dej to víko spátky, při dotahování nestrhni závity a pokorně bouchej na vrata servisu...viděls uš aspoň někoho na vlastní kukadla, jag se to dělá??? ...nejni to nic složitýho, ale na druhou stranu vás dychtifce vopčas vobdivuju, že máte vodvahu to votevřít, dyš vo tom nic nevíte...to mi nejde do kebule...to je jako dybych se já začal šťourat f kompu bigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Murdoc (Člen)
25.02.2007 17:37:06
Offline

Re: Seřízení ventilů

Je to jedmoduchý jak prdel bigsmile , ...mrkni na  http://www.suzukibandit.cz/openforum/vi … php?id=111 ...... tam je o tom  keců dost.

osiris (Člen)
25.02.2007 17:46:36
Offline

Re: Seřízení ventilů

Filous psal:

...a esi ti to nebude s toho popisu jasný, tag tam dej to víko spátky, při dotahování nestrhni závity a pokorně bouchej na vrata servisu...viděls uš aspoň někoho na vlastní kukadla, jag se to dělá??? ...nejni to nic složitýho, ale na druhou stranu vás dychtifce vopčas vobdivuju, že máte vodvahu to votevřít, dyš vo tom nic nevíte...to mi nejde do kebule...to je jako dybych se já začal šťourat f kompu bigsmile

...to je ty hlavo makova prece jasny proc, no prave proto, ze vo tom nic nevedej a nevedej teda co se da zkurvit bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
OldaT (Člen)
25.02.2007 18:30:26
Offline

Re: Seřízení ventilů

Ventily jsem párkrát už dělal hrabu se povoláním v autech ale nerad rozvrtám něco o čem nic nevím proto ten dotaz ale moc dík

osiris (Člen)
25.02.2007 19:02:27
Offline

Re: Seřízení ventilů

OldaT psal:

Ventily jsem párkrát už dělal hrabu se povoláním v autech ale nerad rozvrtám něco o čem nic nevím proto ten dotaz ale moc dík

...tak v tom případě to udělěj jak na stodvacítce, včetně vůlí, jen těch ventilů a vaček je tam jednou tolik, na který straně jsou vejfukový a na který jsou sací snad poznáš podle děr


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
25.02.2007 19:25:37
Offline

Re: Seřízení ventilů

OldaT psal:

Ventily jsem párkrát už dělal hrabu se povoláním v autech ale nerad rozvrtám něco o čem nic nevím proto ten dotaz ale moc dík

...f tom případě sorry, že sem tě potceňoval bigsmile ...ale pag mi teda nejni jasný, co ti nebylo jasnýho na tom, jag to funguje idontknow ...jag řiká Os, je to jag Šáde, akorát je jich tam víc a sou menčí bigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Milan (Člen)
26.02.2007 21:08:57
Offline

Re: Seřízení ventilů

Filous psal:
OldaT psal:

Ventily jsem párkrát už dělal hrabu se povoláním v autech ale nerad rozvrtám něco o čem nic nevím proto ten dotaz ale moc dík

...f tom případě sorry, že sem tě potceňoval bigsmile ...ale pag mi teda nejni jasný, co ti nebylo jasnýho na tom, jag to funguje idontknow ...jag řiká Os, je to jag Šáde, akorát je jich tam víc a sou menčí bigsmile

V podstatě jsou to dvě Škodky nacpaný do jednoho motóru,není to onic složitější jen to trvá dýl.smile1


...chtěl bych se dožít obchvatu Náchoda...
OldaT (Člen)
27.02.2007 07:27:56
Offline

Re: Seřízení ventilů

No jak říkám nerad něco začnu dělat aniž bych se nato trochu neoptal ale moc dííííík už to frčígood

alex (Člen)
28.02.2007 16:08:27
Offline

Re: Seřízení ventilů

OldaT psal:

No jak říkám nerad něco začnu dělat aniž bych se nato trochu neoptal ale moc dííííík už to frčígood

pozri: ftp://rex.pes.cz/fotkydiskuze/alex/Ventily_B12/


...200 v měste, 300 z místa...
Pomaly ďalej zájdeš, no rýchlo tam budeš skôr... :-)
Gumish (Člen)
18.03.2007 12:27:33
Offline

Re: Seřízení ventilů

helpTak jsem dnes se pustil do stelovani ventilu. Nic moc extra o tom nevim, ale stahnul jsem  ten servisni manual a vypadalo to podle nej jako jasna vec a tak jsem tak delal. Vse podarilo, akorat jsem nakonec zjistil, ze jsem misto toceni s klikovkou ve smeru proti tocil po smeru hodinovych rucicek.idontknow A vsude v tom manulau psali "PROTI"! Muze se stat neco vaznejsiho nebo co to ma za smysl tocit v tom danem smeru???


..co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a zítra máš volno
OldaT (Člen)
18.03.2007 15:25:32
Offline

Re: Seřízení ventilů

teoreticky by se snad nic stát nemělo pokud ti motor běží tak  to neřeš

osiris (Člen)
18.03.2007 19:51:39
Offline

Re: Seřízení ventilů

...motor "pracuje" doprava, takže záleží odkud se díváš, příp. jsi točil, při seřizování se točí "po směru práce" proto, že tím máš vymezený vůle v převodech a líp se ti poznává "střih" a "pálení" následujících než pozpátku ....i když točíš "po" a přejedeš, tak to přeženeš zas zpátky a dotočíš správně ....jinak, když jsi schopnej rozeznat "střih" a nastavíš si ho správně, tak vzhledem k časování ventilů, kdy je po určitou dobu o proti střihu seřizovanej ventil zavřenej, máš vlastně i toleranci kdy to ještě "jde" ....takže to uděláš od předu dozadu i pozpátku, i na tzv. "dva hupy" když víš jak a nemotáš s tím furt dokola


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
bery (Člen)
18.03.2007 20:01:40
Offline

Re: Seřízení ventilů

osiris psal:

...motor "pracuje" doprava, takže záleží odkud se díváš, příp. jsi točil, při seřizování se točí "po směru práce" proto, že tím máš vymezený vůle v převodech a líp se ti poznává "střih" a "pálení" následujících než pozpátku ....i když točíš "po" a přejedeš, tak to přeženeš zas zpátky a dotočíš správně ....jinak, když jsi schopnej rozeznat "střih" a nastavíš si ho správně, tak vzhledem k časování ventilů, kdy je po určitou dobu o proti střihu seřizovanej ventil zavřenej, máš vlastně i toleranci kdy to ještě "jde" ....takže to uděláš od předu dozadu i pozpátku, i na tzv. "dva hupy" když víš jak a nemotáš s tím furt dokola

týýýýýý volesurprisedsurprisedsurprised nejen že sem čolek,levej jak šavle, ale ještě z toho magor. jooooo osi španělsky neumím. asi bych to potřeboval přeložitbigsmilebigsmilebigsmile


momentalně zavostalej
Gumish (Člen)
18.03.2007 20:20:51
Offline

Re: Seřízení ventilů

Jooo, jako asi to je v pohode. Vule mam nastaveny dobre. To jsem pochopil z toho navodu. A ten smer otaceni motoru je dulezitej kvuli vuli v rozvodaku. Abych ji dostal vlastne dozadu motoru..k napinaku. Takze to jsem tocil spravne. Jen me zmatlo ze mam tocit motorem proti smeru hodinovych rucicek jak stalo v navodu.Ja to tocil po smeru, ale to jsem na to koukal asi z jinyho smeru nez oni. Ja nato koukal od smeru snimace otacek.Kdyz jsem si tam ale hodil pak rychlost, a zkousel tocit jaxem tocil, taxe kolo tocilo normlane po smeru, takze asi vse v klidu.


..co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a zítra máš volno
Ondráš (Člen)
19.03.2007 08:39:35
Offline

Re: Seřízení ventilů

bery psal:
osiris psal:

...motor "pracuje" doprava, takže záleží odkud se díváš, příp. jsi točil, při seřizování se točí "po směru práce" proto, že tím máš vymezený vůle v převodech a líp se ti poznává "střih" a "pálení" následujících než pozpátku ....i když točíš "po" a přejedeš, tak to přeženeš zas zpátky a dotočíš správně ....jinak, když jsi schopnej rozeznat "střih" a nastavíš si ho správně, tak vzhledem k časování ventilů, kdy je po určitou dobu o proti střihu seřizovanej ventil zavřenej, máš vlastně i toleranci kdy to ještě "jde" ....takže to uděláš od předu dozadu i pozpátku, i na tzv. "dva hupy" když víš jak a nemotáš s tím furt dokola

týýýýýý volesurprisedsurprisedsurprised nejen že sem čolek,levej jak šavle, ale ještě z toho magor. jooooo osi španělsky neumím. asi bych to potřeboval přeložitbigsmilebigsmilebigsmile

Zařaď rychlost a toč kolem jako by si jel dopředu.bigsmile


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Roman B6N (Nový člen)
19.03.2007 12:14:32
Offline

Re: Seřízení ventilů

Někde jsem slyšel že se vůle seřizují speciálníma broušenýma podložkama, ale to asi není tento případ u bandasek. Jentak se ptám nikde sem nekoukal. bigsmile

Filous (Člen)
19.03.2007 12:20:46
Offline

Re: Seřízení ventilů

Roman B6N psal:

Někde jsem slyšel že se vůle seřizují speciálníma broušenýma podložkama, ale to asi není tento případ u bandasek. Jentak se ptám nikde sem nekoukal. bigsmile

...to vopraudu nejni přípat Bandasky...u ní sou štelovací šrouby...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Koldan (Člen)
22.03.2007 11:08:57
Offline

Re: Seřízení ventilů

trošku kroutím hlavou nad odvahou někerých jedinců.Pochopil bych,pokud to jednůc udělám s mechošem kerej mi to ukáže a podruhé už to budu dělat sám,ale takhle? idontknow


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr