Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » ja oddělat plexi a bradovou část u Caberg Justissimo GT

zzzmrzlinar (Člen)
19.11.2009 22:26:20
Offline

ja oddělat plexi a bradovou část u Caberg Justissimo GT

čau borci, potřebuju vod někoho kdo má tudle helmu poradit jak se vodmontuje plexi a případně celá ta bradová část. Jsem ji koupil u pana Louise v Leipzigu a nějak mi zapomněli k tymu dát návod. Na boku jsou nějaké cvakadla za který dyš vezmu tak vodskočí vršek těch bočních krytů ale nějak nevím jak dál a nechci s tím moc trhat.

Doufám, že nebude moc keců, že jsem si měl koupit lepší helmu a kdesi cosi. Chtěl jsem jako brejlovec klapačku na turistění a vzhledem k tomu že vyšla ani ne na 3000,- tak co. Ne že by se mi nelíbili jinačí helmy, ale na mojí křivý hlavě seděj snad jedině tydle Cabelky.

morganzd (Člen)
19.11.2009 23:43:35
Offline

Re: ja oddělat plexi a bradovou část u Caberg Justissimo GT

Brada nevim, nezkoušel jsem, ale plexi odmontuješ tak, že posuneš takový ty malý černý čudle a pak zabereš za ty plasty po bokách co jsou vidět že jsou umdávací a zastamdací. Neboj se zabrat, drží tam na takovým ocelovým plíšku.
Tím se dostaneš k červené plastové "mechanice" pro odjištění plexi.
Myslím že v uživatelským návodu to je nakreslený, pokuds koupil novou.


GSF 600 S '99
morganzd (Člen)
19.11.2009 23:45:54
Offline

Re: ja oddělat plexi a bradovou část u Caberg Justissimo GT

3000??? Hmm, ja za ni dal cca 6 a pul a myslel jsem, ze kupuju slusnou stredni tridu :-/


GSF 600 S '99
zzzmrzlinar (Člen)
19.11.2009 23:46:30
Offline

Re: ja oddělat plexi a bradovou část u Caberg Justissimo GT

právě že ten uživatelskej návod jsem nedostal a kvůli návodu do Lipska nepojedu

ok, čudlíky vyklapnu a zaberu, směrem nahoru bo jak?

morganzd (Člen)
19.11.2009 23:50:56
Offline

Re: ja oddělat plexi a bradovou část u Caberg Justissimo GT

1) čudle posunout - jde to jen jedním směrem :)
2) ten "oddělenej" plast mezi čudlem a plexi vezmeš na horní straně a taháš směrem od přilby až to cvakne a povolí
3) otočit tím červeným kolečkem - přidržuj si to aby ti neodskočila pružinka někam do řiti


GSF 600 S '99
zzzmrzlinar (Člen)
20.11.2009 00:17:49
Offline

Re: ja oddělat plexi a bradovou část u Caberg Justissimo GT

dík, hned vyzkouším,

vím že stála vždycky skoro sedmičku, koukal jsem po ní už dost dlouho, protože jaxem říkal je to skoro jediný co mi jakž takž sedí na hlavě, ale kvůlivá penězům jsem si říkal že mi stačí ta Caberg Chrono integrála co mám doma.  No a teď protože Caberg má nějakej novej model nahrazující to Justissimo byla u pana Louise výprodejová akce a stála mě 129 éček a bo jsem měl levný eura vod tady místního veksláka tak vyšla na 3000,- českejch

K.a.s.y.m. (Člen)
20.11.2009 07:13:41
Offline

Re: ja oddělat plexi a bradovou část u Caberg Justissimo GT

nemá jí škarďa?


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
zzzmrzlinar (Člen)
20.11.2009 10:02:12
Offline

Re: ja oddělat plexi a bradovou část u Caberg Justissimo GT

už richtig, včera jsem rozmontoval úplně v klidu.

akorát vám teda povím, když jsem viděl na jakém malém šroubku a malých plastových čudlítkách celá ta bradovová část drží tak fakt nevím jak to může vydržet nějakou velkou ránu bad

XJelen (Člen)
20.11.2009 11:14:07
Offline

Re: ja oddělat plexi a bradovou část u Caberg Justissimo GT

zzzmrzlinar psal:

akorát vám teda povím, když jsem viděl na jakém malém šroubku a malých plastových čudlítkách celá ta bradovová část drží tak fakt nevím jak to může vydržet nějakou velkou ránu bad

na to se zeptej kluků na yamaha-xj foru... ty ti to vysvětlej... pokaždý mě vždycky málem ukamenovali, když jsem jim říkal, že to nemůže vydržet co normální integrála. Jejich argument - má to testy, můj argument že výklopka se testuje jinak než integrála už nebyli schopní pojmout bigsmile


Strýcfajtr !!!
zzzmrzlinar (Člen)
20.11.2009 11:32:31
Offline

Re: ja oddělat plexi a bradovou část u Caberg Justissimo GT

XJelen psal:
zzzmrzlinar psal:

akorát vám teda povím, když jsem viděl na jakém malém šroubku a malých plastových čudlítkách celá ta bradovová část drží tak fakt nevím jak to může vydržet nějakou velkou ránu bad

na to se zeptej kluků na yamaha-xj foru... ty ti to vysvětlej... pokaždý mě vždycky málem ukamenovali, když jsem jim říkal, že to nemůže vydržet co normální integrála. Jejich argument - má to testy, můj argument že výklopka se testuje jinak než integrála už nebyli schopní pojmout bigsmile

mno homologace je psaná jako full-face helma, takže homologaci to asi má stejnou jako integrála, ale to kurva přece neznamená že je to stejně pevný jako dyš je to z jednoho kusu

XJelen (Člen)
20.11.2009 11:41:28
Offline

Re: ja oddělat plexi a bradovou část u Caberg Justissimo GT

zzzmrzlinar psal:
XJelen psal:
zzzmrzlinar psal:

akorát vám teda povím, když jsem viděl na jakém malém šroubku a malých plastových čudlítkách celá ta bradovová část drží tak fakt nevím jak to může vydržet nějakou velkou ránu :bad:

na to se zeptej kluků na yamaha-xj foru... ty ti to vysvětlej... pokaždý mě vždycky málem ukamenovali, když jsem jim říkal, že to nemůže vydržet co normální integrála. Jejich argument - má to testy, můj argument že výklopka se testuje jinak než integrála už nebyli schopní pojmout :-D

mno homologace je psaná jako full-face helma, takže homologaci to asi má stejnou jako integrála, ale to kurva přece neznamená že je to stejně pevný jako dyš je to z jednoho kusu

podle mě jí netestujou na ránu zepředu jak jsem viděl v nějaký propagaci Arai a Uvex, každýmu rozumě smýšlejícímu to musí bejt jasný na první pohled.:idontknow:


Strýcfajtr !!!
zzzmrzlinar (Člen)
20.11.2009 12:35:21
Offline

Re: ja oddělat plexi a bradovou část u Caberg Justissimo GT

no na ránu na zuby to určitě testovaný není, i když proti otevřený to bude jinej test. Někde jsem to kdysi čet jak se to testuje, ale už si to nepamatuju.

tak holt když vo něco křísnu tak si vytluču zubiska, hlavně aby květák zůstal kde je a nový zuby snad zaplatí zdravotní pojišťovna nebigsmile

K.a.s.y.m. (Člen)
20.11.2009 12:36:28
Offline

Re: ja oddělat plexi a bradovou část u Caberg Justissimo GT

zzzmrzlinar psal:

no na ránu na zuby to určitě testovaný není, i když proti otevřený to bude jinej test. Někde jsem to kdysi čet jak se to testuje, ale už si to nepamatuju.

tak holt když vo něco křísnu tak si vytluču zubiska, hlavně aby květák zůstal kde je a nový zuby snad zaplatí zdravotní pojišťovna nebigsmile

aby ti je pak taky měli do čeho nandatbigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Pšán (Člen)
20.11.2009 14:36:47
Offline

Re: ja oddělat plexi a bradovou část u Caberg Justissimo GT

http://www.youtube.com/watch?v=9P-1a_e_Yz8
..zubama se nikdo nezaobírá..
..uzel na míše je třeba ochránit..


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
rick (Člen)
20.11.2009 20:53:15
Offline

Re: ja oddělat plexi a bradovou část u Caberg Justissimo GT

Ještě k té homologaci,nevím jestli ste to už někde nezmiňovali,ale když je na štítku písmeno J,tak je homologavaná i pro jízdu s vyklopeným předkem,A co sem koukal třeba u kámoše na Caberga,tak ten to tam nemá.

mazo (Člen)
22.11.2009 22:04:31
Offline

Re: ja oddělat plexi a bradovou část u Caberg Justissimo GT

sice test firmy shark, ale cislo testu je dolezite. Teda ked to prilba ma...
http://www.youtube.com/watch?v=_vm9F7yvey8

anglicke bla bla bla...
http://www.webbikeworld.com/motorcycle- … -22-05.htm

myslim, ze pribla je ok... smokin


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.
XJelen (Člen)
22.11.2009 22:36:20
Offline

Re: ja oddělat plexi a bradovou část u Caberg Justissimo GT

mazo psal:

sice test firmy shark, ale cislo testu je dolezite. Teda ked to prilba ma...
http://www.youtube.com/watch?v=_vm9F7yvey8

anglicke bla bla bla...
http://www.webbikeworld.com/motorcycle- … -22-05.htm

myslim, ze pribla je ok... smokin

tak krom toho že jsem si musel postavit noutbůk na hranu bigsmile tam toho moc nevypovídalo, to byl test na ránu z boku. Zajímavý v týdle debatě by byl test na ránu zpředu good a ten jsem kdesi vod Arai viděl, bohužel to nenajdu bad ten ani ale na výklopku nikde natočit nemůžou, bo by to asi byl průser. evil


Strýcfajtr !!!
Smoula.koumak (Člen)
22.11.2009 23:11:26
Offline

Re: ja oddělat plexi a bradovou část u Caberg Justissimo GT

brada se povinně netestuje, na konci toho čísla homologace je P, NP nebo J (gePrüft, Nicht gePrüft nebo Jethelm)


Bandit v lese :-))
XJelen (Člen)
23.11.2009 08:20:47
Offline

Re: ja oddělat plexi a bradovou část u Caberg Justissimo GT

Smoula.koumak psal:

brada se povinně netestuje

to je to co povídám, povinně ne, protože kdyby jo, tak by to neprošlo jako full face, takže veškerý řeči vo tom, že je to stejný jako integrála posílám do ass bigsmile

ale ještě mě při tom hledání toho testu zaujal http://www.youtube.com/watch?v=fpfb60ZyZhw
jenom doplním, že 50m/s je 180kmh a ta Šubrtka mě teda překvapila surprised


Strýcfajtr !!!
karlos100 (Člen)
23.11.2009 09:44:04
Offline

Re: ja oddělat plexi a bradovou část u Caberg Justissimo GT

XJelen psal:
Smoula.koumak psal:

brada se povinně netestuje

to je to co povídám, povinně ne, protože kdyby jo, tak by to neprošlo jako full face, takže veškerý řeči vo tom, že je to stejný jako integrála posílám do ass bigsmile

ale ještě mě při tom hledání toho testu zaujal http://www.youtube.com/watch?v=fpfb60ZyZhw
jenom doplním, že 50m/s je 180kmh a ta Šubrtka mě teda překvapila surprised

Taky jsem čuměl,dobrá vyklepávačka kedlubnysurprised
Zas si myslím,že když s tím flákneš tak,že urazíš bradu na vyklápěčce,
tak ti ani integrálka  nepomůže,páč si chrupneš krk...
Ale můžou tě pak vystavit v penálu,nebudeš mít držku na kašibigsmilebigsmilebigsmile


...a bude hůř!
K.a.s.y.m. (Člen)
23.11.2009 09:49:42
Offline

Re: ja oddělat plexi a bradovou část u Caberg Justissimo GT

karlos100 psal:
XJelen psal:
Smoula.koumak psal:

brada se povinně netestuje

to je to co povídám, povinně ne, protože kdyby jo, tak by to neprošlo jako full face, takže veškerý řeči vo tom, že je to stejný jako integrála posílám do ass bigsmile

ale ještě mě při tom hledání toho testu zaujal http://www.youtube.com/watch?v=fpfb60ZyZhw
jenom doplním, že 50m/s je 180kmh a ta Šubrtka mě teda překvapila surprised

Taky jsem čuměl,dobrá vyklepávačka kedlubnysurprised
Zas si myslím,že když s tím flákneš tak,že urazíš bradu na vyklápěčce,
tak ti ani integrálka  nepomůže,páč si chrupneš krk...
Ale můžou tě pak vystavit v penálu,nebudeš mít držku na kašibigsmilebigsmilebigsmile

to ne no..budeš si hlavu držet rukama na hrudibigsmilebigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Smoula.koumak (Člen)
23.11.2009 10:01:50
Offline

Re: ja oddělat plexi a bradovou část u Caberg Justissimo GT

vono taky jedna věc je, že ti helma zůstane pohromadě a druhá jak utlumí (pohltí) ten náraz...

stejně myslím, že to moc řešímeidontknow


Bandit v lese :-))
XJelen (Člen)
23.11.2009 10:05:48
Offline

Re: ja oddělat plexi a bradovou část u Caberg Justissimo GT

http://www.obairlann.net/reaper/motorcycle/beginner/images/impacts.gif


procentuální vyjádření četnosti poškození helmy při nehodě.
tam to s tou bradou zas nevypadá tak blbje smile1


Strýcfajtr !!!

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr