Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » eletrika B12

svobodakT (Člen)
29.11.2009 15:01:15
Offline

eletrika B12

cus chlapy zase potrebuju radu uz mam druhou ridici jednotku a porad mi to nehazi jiskru tak sem zkontroloval prepinac,odkryl kabelaz zkontroloval kabely co  vedou od ridici jednotky k civkam a vsechny jsou neporuseny, zase jsem vse obalil chranickou natah jak to patri a uz mi to prestalo i startovatsmile2. Z kontroloval jsem pojistku u startovaciho rele, prepinac na riditku,pojistky a vsecko je v poradku , jeste me napadlo ze by mohla bejt chyba v maly krabicce hned u pojistek(mam rok 01) vubec nevim k cemu slouzi nemohlo by to bejt tim? Jeste bych chtel poprosit nekoho kdo by mi ozkousel obe ridici jednotky abych vedel ze v nich zavada neni a moh hledat jinde, v tejdnu jsem v brne a o vikend na litomericku tak kdyby tu byl nekdo ochotnej dejte vedet.dik

K.a.s.y.m. (Člen)
29.11.2009 16:40:11
Offline

Re: eletrika B12

ta černá krabička je združené relé ve kterém jsou blinkry a taky to má na starosti spínač bočního stojánku spínač spojky atd...takže by to mohlo být i tim.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
DODY (Člen)
29.11.2009 17:27:56
Offline

Re: eletrika B12

Nemůže to dělat ten spínač na stojánku?idontknow Asi před 7mi lety jsem na bandasce řešil podobnej problem a vona  pussyvina


NEJHEZČÍ JE NAHATÁÁÁ!!!!
Bedřich (Člen)
29.11.2009 23:33:11
Offline

Re: eletrika B12

Odpoj konektor od stojánku a natvrdo ho spoj. tak poznáš jestli je KO.

Měl jsem podobnej problém. Taky jsem všechno otevřel, zkontroloval a nic neviděl. Nakonec to byl problém ve sdruženém přepínači přímo na tom červený kolíbkovým vypínači. Jak byl starší, tak se ošoupal kontakt a někdy sepnul, někdy nesepnul. Poznal jsem to tak, že jsem na něj při startování tlačil jako do boku - směrem k budíkům

Nebo mě ještě napadá spínač na spojce... ale ten omezuje jen startér, né jiskru..


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
Inženýrek (Člen)
30.11.2009 00:49:31
Offline

Re: eletrika B12

Taky bych zkontroloval v první řadě "spínač" stojánku a pak další takovýhle mechanický věci v elektrice, který by to mohli dělat. Nevěřil jsem tomu, ale kdysi jsem měl taky problém se spínačem stojánku. Vypínal mě ale jen někdy a to v rozmezí 7-8000 otáček, což bylo pěkně na hovno a nemohl sem na to dobu přijít, až jsem dal právě ten stojánek na přímo a vše chodilo jak mělo, tak jsem zjistil závadu.


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
svobodakT (Člen)
30.11.2009 17:50:56
Offline

Re: eletrika B12

cau dik za rady nejspis to bude tim spinacem o vikend to vyzkousim , jeste bych potreboval poradit kde mam hledat problem kdyz mi to porad nehazi jiskru civky jsem zkousel na jiny motorce a jsou v poradku ,prepinac na riditkach je dobrej, kabely z ridici jednotky jsou taky neporuseny a pokud zjistim ze i ty ridici jednotky jsou dobry kde bych mel dal hledat chybu ? help

K.a.s.y.m. (Člen)
30.11.2009 19:11:16
Offline

Re: eletrika B12

svobodakT psal:

cau dik za rady nejspis to bude tim spinacem o vikend to vyzkousim , jeste bych potreboval poradit kde mam hledat problem kdyz mi to porad nehazi jiskru civky jsem zkousel na jiny motorce a jsou v poradku ,prepinac na riditkach je dobrej, kabely z ridici jednotky jsou taky neporuseny a pokud zjistim ze i ty ridici jednotky jsou dobry kde bych mel dal hledat chybu ? help

hledej tam co ti to vypne zapalování...to jsou tři věci..spínačka,ale ta ti vypne celou elektriku...potom přepínač na řidítkách...no a nakonec ještě spínač bočního stojánku.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
XJelen (Člen)
30.11.2009 21:09:55
Offline

Re: eletrika B12

K.a.s.y.m. psal:
svobodakT psal:

cau dik za rady nejspis to bude tim spinacem o vikend to vyzkousim , jeste bych potreboval poradit kde mam hledat problem kdyz mi to porad nehazi jiskru civky jsem zkousel na jiny motorce a jsou v poradku ,prepinac na riditkach je dobrej, kabely z ridici jednotky jsou taky neporuseny a pokud zjistim ze i ty ridici jednotky jsou dobry kde bych mel dal hledat chybu ? help

hledej tam co ti to vypne zapalování...to jsou tři věci..spínačka,ale ta ti vypne celou elektriku...potom přepínač na řidítkách...no a nakonec ještě spínač bočního stojánku.

ten spínač bočáku to neni pokavaď točí starterheadshake
mluvíme teda vo tý původní situaci, kdy mu to točilo a neházelo jiskru bo to rele blokuje i strater.


Strýcfajtr !!!
K.a.s.y.m. (Člen)
30.11.2009 21:26:10
Offline

Re: eletrika B12

XJelen psal:
K.a.s.y.m. psal:
svobodakT psal:

cau dik za rady nejspis to bude tim spinacem o vikend to vyzkousim , jeste bych potreboval poradit kde mam hledat problem kdyz mi to porad nehazi jiskru civky jsem zkousel na jiny motorce a jsou v poradku ,prepinac na riditkach je dobrej, kabely z ridici jednotky jsou taky neporuseny a pokud zjistim ze i ty ridici jednotky jsou dobry kde bych mel dal hledat chybu ? help

hledej tam co ti to vypne zapalování...to jsou tři věci..spínačka,ale ta ti vypne celou elektriku...potom přepínač na řidítkách...no a nakonec ještě spínač bočního stojánku.

ten spínač bočáku to neni pokavaď točí starterheadshake
mluvíme teda vo tý původní situaci, kdy mu to točilo a neházelo jiskru bo to rele blokuje i strater.

se redface sem to nečet pořádně.
no ještě bych zkusil hledat v tom snímači na klice.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Bedřich (Člen)
01.12.2009 00:41:30
Offline

Re: eletrika B12

Jestli to točilo, tak ve spínačce problém asi nebude. Šel bych po spínači stojánku. Jako druhý bych vomrknul to relé u co jde od stojánku. Pak taky pojistku zapalování v pojistkovce. Ale asi bych prošel ty kabely ještě jednou: spínačka -> zapal.modul a sdružený spínač -> spínač na spojce a rele bočáku.

Můj typ je ten sdružený přepínač. si ho jen oměř ...


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
lada.84 (Člen)
19.01.2010 21:06:48
Offline

Re: eletrika B12

CO JE SDRUZENY PREPINAC?????


BBBandit....pico! :-D
lada.84 (Člen)
19.01.2010 21:11:22
Offline

Re: eletrika B12

A JAK PRIJIT NA TO CIM TO JE.......
PROMERIT NEBO ODPOJIT JAKO TEN BOČAK


BBBandit....pico! :-D
Filous (Člen)
19.01.2010 21:11:41
Offline

Re: eletrika B12

lada.84 psal:

CO JE SDRUZENY PREPINAC?????

...ze by na řidítku???


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
lada.84 (Člen)
19.01.2010 21:20:40
Offline

Re: eletrika B12

TAKZE....CHCIPAK,ALE TAN PRERUSI CELEJ OKRUH

HLEDAM ZAVADU KTERA ZPUSOBI VYPADNUTI JISKRY NA VALCE,VSE OSTANI JDEhelp


BBBandit....pico! :-D
K.a.s.y.m. (Člen)
19.01.2010 21:23:28
Offline

Re: eletrika B12

lada.84 psal:

TAKZE....CHCIPAK,ALE TAN PRERUSI CELEJ OKRUH

HLEDAM ZAVADU KTERA ZPUSOBI VYPADNUTI JISKRY NA VALCE,VSE OSTANI JDEhelp

vše už tu bylo popsáno...možná by to chtělo někoho nezaujatýho aby to prošel po tobě...ač se člověk snaží sebevíc občas prostě nevědomky něco přehlédne.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Bedřich (Člen)
19.01.2010 21:25:24
Offline

Re: eletrika B12

lada.84 psal:

TAKZE....CHCIPAK,ALE TAN PRERUSI CELEJ OKRUH

HLEDAM ZAVADU KTERA ZPUSOBI VYPADNUTI JISKRY NA VALCE,VSE OSTANI JDEhelp

ten červený CHCÍPÁK ale odpojuje oboje, ale každý zvlášť! tedy jsou tam tři kontakty.


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr