Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Šířka zadní pneu

Xele (Člen)
21.03.2008 19:45:24
Offline

Šířka zadní pneu

Je možné u B12 K2 "obout" na zadní kolo pneu 190 namísto 180 nebo by byl problém takto širokou gumu tam vměstnat. Ten kdo bude namítat že na B12 patří 180 tak ať nic neřeším tak jenom podotýkám že s ním souhlasím ale přeci jen 190 zase vypadá o něco líp..nebo se pletu?smile1

Martin B12 (Člen)
21.03.2008 19:48:54
Offline

Re: Šířka zadní pneu

jojo je nejdůležitější aby guma dobře vypadala , jízdní vlastnosti až na druhým místě..smile1bad

jinak jí tam dostaneš,v tom problém nebude...


street triple picco
Xele (Člen)
21.03.2008 19:52:47
Offline

Re: Šířka zadní pneu

Jo to je mi jasný že jde také o jízdní vlastnosti ale třeba na B6 jsem jezdil s obutim jak 110/150 tak i 120/160 a žádný rozdíl v jízdních vlastnostech jsem nepociťoval. B12 mám jen chvíli tak nemůžu posoudit jestli by tam byl nějaký rozdíl.

butrus (Člen)
21.03.2008 20:23:37
Offline

Re: Šířka zadní pneu

Soused mel B12 (2003) a 190-ka na zadek sla,na to dam krk,pac jsem to videl na vlasni kukadla.

inkvizitorr (Administrator)
21.03.2008 21:08:52
Offline

Re: Šířka zadní pneu

jasně že tam pude, ale když už, tak tam dej 190/55 a né 190/50... jinak časem ti třeba dojde, že je to opravdu pičovina, já osobně jezdim 180/55 i když tam mam mít 190/50 (mam motorku totiž hlavně kvůli ježdění)bigsmile


doba je temná...
Honza B12 (Člen)
21.03.2008 21:50:01
Offline

Re: Šířka zadní pneu

190mm patří na 6-ti palcový ráfek, B12 má 5,5. 190 bude více zmáčknutá, tím pádem při špatném zakulacení ne o moc širší než 180. Pokud ti jde čistě o vzhled (šířku, dýlkubigsmile) tak spíš laboruj s různýma značkama, tipama gum. Třeba D207 v rozměru 190 je po nazutí a nahuštění o víc než 1,5 cm hubenější než Pilot power v tomtéž rozměru.

VikecB12 (Člen)
21.03.2008 22:39:24
Offline

Re: Šířka zadní pneu

Jasný,je to chujovina. Široká guma na uzkým ráfku nebude nikdy široká.Akorát je jinak prohlá.Ale jestli to pomůže tvému egu,tak proč nébigsmile Moc mě neposlouchejte,došel sem z hospody a su nalité jak pytelbigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
yello (Člen)
22.03.2008 08:27:54
Offline

Re: Šířka zadní pneu

VikecB12 psal:

Jasný,je to chujovina. Široká guma na uzkým ráfku nebude nikdy široká.Akorát je jinak prohlá.Ale jestli to pomůže tvému egu,tak proč nébigsmile Moc mě neposlouchejte,došel sem z hospody a su nalité jak pytelbigsmile

...no,asi ne dost,pac to cos napsal,ma hlavu i patu,a nezbyva,nez souhlasit.smile1


...che palle !!!
Xele (Člen)
22.03.2008 10:05:13
Offline

Re: Šířka zadní pneu

yello psal:
VikecB12 psal:

Jasný,je to chujovina. Široká guma na uzkým ráfku nebude nikdy široká.Akorát je jinak prohlá.Ale jestli to pomůže tvému egu,tak proč nébigsmile Moc mě neposlouchejte,došel sem z hospody a su nalité jak pytelbigsmile

...no,asi ne dost,pac to cos napsal,ma hlavu i patu,a nezbyva,nez souhlasit.smile1

Sice nechapu jak s mým dotazem souvisí moje ego ale prosím když někdo potřebuje k dobré náladě "rejpat" tak at mu je dopřáno. Jak kdybych já o někom říkal že si pomáhá svýmu egu když si dá na motorku např. laďák, LED světlo apod.. Jasně že to dělá pro to že se mu to líbí. Jinak všem co poslali na můj dotaz smysluplnou odpověď děkuji. Uznávám že dávat širokou gumu na úzký ráfek je asi blbost jen mě zajímalo jestli to jde. Nic víc nic míň. Samozřejmě motorku mám také hlavně kvůli ježdění ale určitě každýho z nás potěší i pohled na svého vyšperkovaného dvoukolového miláčka.

sonyk (Člen)
22.03.2008 10:32:36
Offline

Re: Šířka zadní pneu

jasna ze to de ale, ale pojistovna ci policice na to moc dobre nekouka smile1


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
VikecB12 (Člen)
22.03.2008 11:54:50
Offline

Re: Šířka zadní pneu

Xele psal:
yello psal:
VikecB12 psal:

Jasný,je to chujovina. Široká guma na uzkým ráfku nebude nikdy široká.Akorát je jinak prohlá.Ale jestli to pomůže tvému egu,tak proč nébigsmile Moc mě neposlouchejte,došel sem z hospody a su nalité jak pytelbigsmile

...no,asi ne dost,pac to cos napsal,ma hlavu i patu,a nezbyva,nez souhlasit.smile1

Sice nechapu jak s mým dotazem souvisí moje ego ale prosím když někdo potřebuje k dobré náladě "rejpat" tak at mu je dopřáno. Jak kdybych já o někom říkal že si pomáhá svýmu egu když si dá na motorku např. laďák, LED světlo apod.. Jasně že to dělá pro to že se mu to líbí. Jinak všem co poslali na můj dotaz smysluplnou odpověď děkuji. Uznávám že dávat širokou gumu na úzký ráfek je asi blbost jen mě zajímalo jestli to jde. Nic víc nic míň. Samozřejmě motorku mám také hlavně kvůli ježdění ale určitě každýho z nás potěší i pohled na svého vyšperkovaného dvoukolového miláčka.

Laďák a další pičovinky sou většinou aspoň vidět,nebo slyšet,kdešto ta široká guma,která po nazutí na uzkej ráfek je pořát stejně široká jako 180ka nic neřeší ani opticky,natož funkčně.Takže jedinej důvod majitele dát ji tam je "Woe,mě to s tou 190kou sedí husto hustě nejhustěji a ještě woe hustější je ta ohromující šířka woe"
Ptal ses na názor,tak sem ti ho napsalgood Kvůli tomu se nemusíš nijak rozčilovat.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
kamzik (Nový člen)
22.03.2008 12:17:16
Offline

Re: Šířka zadní pneu

Nazdárek mám b6 z 98 a zajímalo by mě jaká je možná maximální šířka zadní pneu.

lori (Člen)
22.03.2008 12:24:32
Offline

Re: Šířka zadní pneu

A jen tak mimochodem v případě havárie, kdyz ji přežiješ, tak s tebou pojištovna i policie vyběhnou.bad


De to, ale dře to.
ross (Člen)
22.03.2008 13:19:38
Offline

Re: Šířka zadní pneu

S tímhle nápadem kolaborovalo hodně lidí a skoro každej od toho upustil.
Ale je to tvůj bajk, dělej si s ním co chceš.


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
osiris (Člen)
22.03.2008 13:22:17
Offline

Re: Šířka zadní pneu

...jen esis nemyslel laborovalo smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
ross (Člen)
22.03.2008 13:31:28
Offline

Re: Šířka zadní pneu

osiris psal:

...jen esis nemyslel laborovalo smile1

myslel jsem jako, že zradilo svůj rozměrredface ale i to tvoje uznávámbigsmile


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
osiris (Člen)
22.03.2008 13:56:59
Offline

Re: Šířka zadní pneu

...hmmm bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Xele (Člen)
22.03.2008 14:37:18
Offline

Re: Šířka zadní pneu

VikecB12 psal:
Xele psal:
yello psal:


...no,asi ne dost,pac to cos napsal,ma hlavu i patu,a nezbyva,nez souhlasit.smile1

Sice nechapu jak s mým dotazem souvisí moje ego ale prosím když někdo potřebuje k dobré náladě "rejpat" tak at mu je dopřáno. Jak kdybych já o někom říkal že si pomáhá svýmu egu když si dá na motorku např. laďák, LED světlo apod.. Jasně že to dělá pro to že se mu to líbí. Jinak všem co poslali na můj dotaz smysluplnou odpověď děkuji. Uznávám že dávat širokou gumu na úzký ráfek je asi blbost jen mě zajímalo jestli to jde. Nic víc nic míň. Samozřejmě motorku mám také hlavně kvůli ježdění ale určitě každýho z nás potěší i pohled na svého vyšperkovaného dvoukolového miláčka.

Laďák a další pičovinky sou většinou aspoň vidět,nebo slyšet,kdešto ta široká guma,která po nazutí na uzkej ráfek je pořát stejně široká jako 180ka nic neřeší ani opticky,natož funkčně.Takže jedinej důvod majitele dát ji tam je "Woe,mě to s tou 190kou sedí husto hustě nejhustěji a ještě woe hustější je ta ohromující šířka woe"
Ptal ses na názor,tak sem ti ho napsalgood Kvůli tomu se nemusíš nijak rozčilovat.

Nevim jestli mas pocit ze se rozciluju ale urcite tomu tak neni. Mimochodem na zadny nazor jsem se neptal to nevim kde jsi k tomu dosel. Ptal jsem se pouze na to jestli je mozne obout na B12 vetsi gumu a zajimala me pouze odpoved. Uznavam nazor lidi kteri mi napsali ze je to mozne avsak zadny rozdil bych vizuelne nepoznal. Tim to pro me konci a nebudu dal o tom uvazovat.

Bombarďák (Člen)
22.03.2008 16:59:25
Offline

Re: Šířka zadní pneu

Xele psal:

Je možné u B12 K2 "obout" na zadní kolo pneu 190 namísto 180 nebo by byl problém takto širokou gumu tam vměstnat. Ten kdo bude namítat že na B12 patří 180 tak ať nic neřeším tak jenom podotýkám že s ním souhlasím ale přeci jen 190 zase vypadá o něco líp..nebo se pletu?smile1

............ jak už tady několik lidí psalo, jde to bez problémů. Sám jsem na ní lítal 2 roky. Měl jsem tam 190/50. Nevím jestli to bylo typem gumy, ale vypadalo to fakt good. Rozdíl oproti tej 180/55 co tam mám teď je velký (myšleno vzhled). Je to sice hezká guma, ale tamta vypadala líp. Jelikož nejsem žádnej pilot, tak jsem to na jízdních vlastnostech vůbec nepoznal. Takže jestli jsi výletní jezdec, tak si ji tam klidně hrkni - beztak plno lidí lítá na 190tce. Problémy to ale může dělat na technický (jako v mým případě) a v případě havárky, ale to už ti tu někdo říkal.


"Burn rubber, not your soul"
Ton@l (Člen)
22.03.2008 18:01:29
Offline

Re: Šířka zadní pneu

kamzik psal:

Nazdárek mám b6 z 98 a zajímalo by mě jaká je možná maximální šířka zadní pneu.

to sice presne nevim ale ja tam mel kdyz jsem kupoval 170...origo tam ma byt 150/70, ale ja tam dal 160/60 jak je na novejsich modelech bo rafek je stejnej...


Vzdy muze byt hur :-)
sonyk (Člen)
22.03.2008 18:55:55
Offline

Re: Šířka zadní pneu

No estli je rafek na starym banditu 99 jako na novym 2000 vejs to nevim. proc by jinak bylo v manualu teda to rozdeleni podle modelu ? na starym ma bejt 110/70/17 , 150/70/17


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Ton@l (Člen)
22.03.2008 22:22:24
Offline

Re: Šířka zadní pneu

sonyk psal:

No estli je rafek na starym banditu 99 jako na novym 2000 vejs to nevim. proc by jinak bylo v manualu teda to rozdeleni podle modelu ? na starym ma bejt 110/70/17 , 150/70/17

predni rafky jsou jiny ten na starsim je uzsigood


Vzdy muze byt hur :-)
kroupicz (Člen)
23.03.2008 19:24:24
Offline

Re: Šířka zadní pneu

mám bandita N GSF 600 r.v.98 , jakýsi mám dát obutí na léto a vejde se mi tam 160šířka ...díky good a kdyžtak jaká značka vydrží a drží...

K.a.s.y.m. (Člen)
23.03.2008 19:34:27
Offline

Re: Šířka zadní pneu

kroupicz psal:

mám bandita N GSF 600 r.v.98 , jakýsi mám dát obutí na léto a vejde se mi tam 160šířka ...díky good a kdyžtak jaká značka vydrží a drží...

hledej šmudlo...je to tu ve starších diskuzíchcoolevil


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Americkej (Člen)
23.03.2008 19:48:40
Offline

Re: Šířka zadní pneu

kurva furt nechápu, proč maj některý jedinci problém obouvat podle techničáku surprised


... vesnickej kluk a stále celkem spokojenej parchant ...
Kelly01 (Člen)
23.03.2008 19:56:34
Offline

Re: Šířka zadní pneu

Protože je moderní být "individuál"evil a nejít se stádemsmokin


God Save The Queen!
Pšán (Člen)
23.03.2008 20:02:07
Offline

Re: Šířka zadní pneu

Americkej psal:

kurva furt nechápu, proč maj některý jedinci problém obouvat podle techničáku surprised

..bo estétika,woe..smile1


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
Zdenek (Člen)
23.03.2008 22:17:13
Offline

Re: Šířka zadní pneu

To Kroupi,,,,160 se Ti tam vejde, na léto je velkej výběr, projdi stránky, na zimu jezdím 120 ve předu a 160 hrotů vzadu.Zdenek.bigsmile

Xele (Člen)
26.03.2008 10:07:39
Offline

Re: Šířka zadní pneu

Kelly01 psal:

Protože je moderní být "individuál"evil a nejít se stádemsmokin

good

čočkin (Člen)
27.03.2008 18:02:18
Offline

Re: Šířka zadní pneu

Presne, kazdej je original a kazdej chce bejt svuj! Zdravim vsechny. pussy Mimochodem jaky jsou gumy MAXXIS mate s nima zkusenosti? A ted du na jedno beer pac mam fakt zizu.redface


Jen já bandita, Bandit a policejní vrtulník.... :-D
fido (Člen)
29.03.2008 15:29:31
Offline

Re: Šířka zadní pneu

tohle už mám za sebou a je to kravinabad, zásadně obouvám co tam patří...voni ti co to vyráběvej, věděj pročcool


bla...blabla...!
barynek (Člen)
29.03.2008 15:40:15
Offline

Re: Šířka zadní pneu

cockin psal:

Presne, kazdej je original a kazdej chce bejt svuj! Zdravim vsechny. pussy Mimochodem jaky jsou gumy MAXXIS mate s nima zkusenosti? A ted du na jedno beer pac mam fakt zizu.redface

NEjsou nahodou MAXXIS na bicykly??? bigsmile Tzn. že vo nich vubec nic nevimbigsmile ale pohledej net, něco najdeš anebo jdi do toho, co tady obouvaj lidi - Conti, Dunlopy atd. Jestli ušetříš pár korun na těch maxxiskach tak se to stejně nevyplatí... a lidi ti budou stejně radit to, co sami jezděj.

www.maxxis.cz

zkoušel jsem zadat nějaký testy těch maxxisů a vyjelo mi to jenom testy cyklogum a krosovejch, takže na silnici to asi žádna trefa do černýho nebude, ale třeba budeš v hledání úspěšnějšígood


Bandit 4EVER!!!
Banditka (Nový člen)
30.03.2008 11:10:36
Offline

Re: Šířka zadní pneu

Zdraví já mám na B6 Maxxis a je to celkem v pohodě jezdila jsem je minulou sezonu.Přítel má B12 a se 190 na zadním nemá nejmenší problém možná prý trochu v náklonech ale nic srašnýho.To jen tak mimochodem k těm pneusmile1

Lancik (Člen)
31.03.2008 22:34:28
Offline

Re: Šířka zadní pneu

No jasne ze ma problemy v zatackach ta guma je sirsi a udela takovej balon kdyz se nafoukne a vlastne mizi ti patka ktera te v zatackach podrzi kdyz to klopis. Ta guma ma rozhodne horsi vlstnosti kdyz je vetsi nez ma byt.Par lidi to melo co znam a nikdo spokojenej nebyl oproti originalubad

Kakin (Člen)
02.04.2008 14:43:30
Offline

Re: Šířka zadní pneu

Hele teď se tady nebudu slabšíhjo zastávat pač tohle je zrovna fakt hovadina na tu B-12 dávat ze 180ky na 190ku, ale co si budem povidat tak třeba já se přiznám a je zde spousta ostatních která na B-6 starej model dávala z origo 150ky tak 160ku (+ předek ze 110 na 120), ale tam zas jestli se nepletu tak je shodnej ráfek ale hold výrobce dal na novej model širší gumy ....... jiank sem i na B-6 zkoušel vobouvat 180ku ale to jenom z důvodu že ty "tenký" gumy se tenkrát blbě sháněly a hold když sem měl tři prdele 180tek doma tak sem ju tam rval, ale jízdní vlastnosti byly fakt na pikaču ...............

............. a druhej dovětek pro ty rejpavce krs bouračky a pojišťovny ........ UVĚDOMTE SI, že ty Vaše slavný laďáky a hlavně taky ty LED světla a podobný pííí ... taky nemají zdaleka ve všech případech potřebný osvědčení a registrace a posraný LED světlo Mmůže u bouračky mít stejné vliv na neplnění pojišťovny a přehrávání viny jako ta jiná nebo sjetá pneu!!!!!!! To si možná X lidí neuvědomuje!!!!  badidontknow

SLUGI (Člen)
02.04.2008 15:39:59
Offline

Re: Šířka zadní pneu

... a proto, nevíš kde sehnat  pěknou jetou Pireli Supercorsa idontknow
... "190" evil


"FORTUNA IUVAT AUDACES"
K.a.s.y.m. (Člen)
02.04.2008 15:44:33
Offline

Re: Šířka zadní pneu

Kakin psal:

Hele teď se tady nebudu slabšíhjo zastávat pač tohle je zrovna fakt hovadina na tu B-12 dávat ze 180ky na 190ku, ale co si budem povidat tak třeba já se přiznám a je zde spousta ostatních která na B-6 starej model dávala z origo 150ky tak 160ku (+ předek ze 110 na 120), ale tam zas jestli se nepletu tak je shodnej ráfek ale hold výrobce dal na novej model širší gumy ....... jiank sem i na B-6 zkoušel vobouvat 180ku ale to jenom z důvodu že ty "tenký" gumy se tenkrát blbě sháněly a hold když sem měl tři prdele 180tek doma tak sem ju tam rval, ale jízdní vlastnosti byly fakt na pikaču ...............

............. a druhej dovětek pro ty rejpavce krs bouračky a pojišťovny ........ UVĚDOMTE SI, že ty Vaše slavný laďáky a hlavně taky ty LED světla a podobný pííí ... taky nemají zdaleka ve všech případech potřebný osvědčení a registrace a posraný LED světlo Mmůže u bouračky mít stejné vliv na neplnění pojišťovny a přehrávání viny jako ta jiná nebo sjetá pneu!!!!!!! To si možná X lidí neuvědomuje!!!!  badidontknow

goodgoodgood
akorát mě se na tý 180 jezdí výborněcool


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
osiris (Člen)
02.04.2008 16:57:18
Offline

Re: Šířka zadní pneu

SLUGI psal:

... a proto, nevíš kde sehnat  pěknou jetou Pireli Supercorsa idontknow
... "190" evil

...vydrž (z loňska mi zbyla jen jedna sada, tu mám teď na svou) ale myslím, že už brzy nějaký dotáhnu zas domů (jestli teda mluvíme o novejch diablech a ne starejch dragonech)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
SLUGI (Člen)
02.04.2008 20:26:41
Offline

Re: Šířka zadní pneu

osiris psal:
SLUGI psal:

... a proto, nevíš kde sehnat  pěknou jetou Pireli Supercorsa idontknow
... "190" evil

...vydrž (z loňska mi zbyla jen jedna sada, tu mám teď na svou) ale myslím, že už brzy nějaký dotáhnu zas domů (jestli teda mluvíme o novejch diablech a ne starejch dragonech)

... jo myslím ty co máš na B14  good
... chci je zkusit a nechcu kupovat nový evil


"FORTUNA IUVAT AUDACES"

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr