Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Srouby uchyceni trmenu zadni brzdy

ZdenekMB (Člen)
12.04.2008 01:32:57
Offline

Srouby uchyceni trmenu zadni brzdy

Zdravim, minuly vikend jsem se stal stastnym majitelem B6N (2001), skvele zachovaly kousek ve vybornem stavu...na nic by se nemuselo sahnout, ale znacky budou az za tyden, tak me zacaly svrbet prsty, ze bych se mohl pustit alespon do takoveho toho "domaciho servisovani" bigsmile Prislo mi, ze brzdit by to mohlo trochu lip, tak jsem koupil novy desky, sintrovane EBC, a dnes se pustil do vymeny...na zadku nejak nesly zatlacit pistky a vadil tam kotouc, tak sel trmen dolu...pri zpetne montazi sly srouby, co drzi trmen nejak podezrele dlouho utahovat, vytocil jsem je a...ted bych vlozil fotku, ale nejde mi nahrat na ftp, tak snad nekdy priste...kazdopadne, zavit a cele srouby se v miste, ktere neni v zavitu a jen prochazi drzakem trmenu, natahly a zdeformovaly...nastesti nepraskly, ale novy budou nutny...byla to normalni unava tech sroubu, nebo to je nejaky zvlastni material, co snese tak malo a ma to nejaky duvod? Rikam, utahoval jsem podle manualu momentakem 25Nm...Zitra jedu do Benatek do Suzuki, jestli by ty srouby nebyly...kdyby nebyly, da se tam dat cokoli jinyho velikostne vyhovujiciho, nebo ty srouby musi mit najeke zvlastni materialove charakteristiky a byt takovy masla? Je mi divne, jak se mohly takhle natahnout...Diky vsem a nekdy na silnici treba navi good


Kone moje hyjeee...
osiris (Člen)
12.04.2008 06:07:50
Offline

Re: Srouby uchyceni trmenu zadni brzdy

...já si myslím, že někde nastala chyba (dotahoval jsi moc, špatný šrouby ?), normální to není


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
maňas (Člen)
12.04.2008 08:56:18
Offline

Re: Srouby uchyceni trmenu zadni brzdy

podle mého na co sem koukal,tak tam ty šrouby maj normální pevnost 8.8,takže asi byly unavený,jelikož tím momentem co jsi napsal by se asi takhle nezdeformovalisurprised


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Kelly01 (Člen)
12.04.2008 09:53:45
Offline

Re: Srouby uchyceni trmenu zadni brzdy

Já utahuju všechno na krev bez momenťákusmile2


God Save The Queen!
Wencl (Člen)
12.04.2008 10:12:07
Offline

Re: Srouby uchyceni trmenu zadni brzdy

Já to taky dycky dotáhnu na býka, šak jebni tam normální pevnostní (8.8) imbusy a šolich. Dyž to budeš brat origuli v Suze, dáš za to půl výplaty a nezbyde ti ani na beer

ZdenekMB (Člen)
12.04.2008 11:54:19
Offline

Re: Srouby uchyceni trmenu zadni brzdy

Kluci, diky za odpovedigood Dneska jsem byl v Benatkach u Dvoraka, srouby mam a stalo me to jen poprani peknyho dne...bigsmile Ty srouby, co tam byly, skoncily takhle

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/ZdenekMB/Srouby_zadni_trmen.JPG



divny, ze oba...i kdyz na momentaku jsem mel nastavenejch tech 25Nm, tak podle toho, co pise Kelly a Wencl, byla chyba asi fakt v prackách...bigsmile


Kone moje hyjeee...
Radek-Ban (Člen)
12.04.2008 13:17:01
Offline

Re: Srouby uchyceni trmenu zadni brzdy

bud rád že jsi na to přišelgood podle mě byly dřív povolený a namahaly se při brždění do střihu pak na to někdo přišel a dotáh jeidontknow


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
Fulltank (Člen)
12.04.2008 22:21:57
Offline

Re: Srouby uchyceni trmenu zadni brzdy

Bandit 650A psal:

bud rád že jsi na to přišelgood podle mě byly dřív povolený a namahaly se při brždění do střihu pak na to někdo přišel a dotáh jeidontknow

spatna serie? nebo je ten predchozi tipek vymenil za nejaky poradny mrdky!! bigsmile

maňas (Člen)
13.04.2008 07:50:14
Offline

Re: Srouby uchyceni trmenu zadni brzdy

Fulltank psal:
Bandit 650A psal:

bud rád že jsi na to přišelgood podle mě byly dřív povolený a namahaly se při brždění do střihu pak na to někdo přišel a dotáh jeidontknow

spatna serie? nebo je ten predchozi tipek vymenil za nejaky poradny mrdky!! bigsmile

měkčí imbusy,jak 8.8 se běžně neviděj,spíš to bude jak je psáno výše,se porasily ,když byly uvolněný a při dotažení totok


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Filous (Člen)
13.04.2008 12:31:51
Offline

Re: Srouby uchyceni trmenu zadni brzdy

ZdenekMB psal:

Kluci, diky za odpovedigood Dneska jsem byl v Benatkach u Dvoraka, srouby mam a stalo me to jen poprani peknyho dne...bigsmile Ty srouby, co tam byly, skoncily takhle

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotk … _trmen.JPG

divny, ze oba...i kdyz na momentaku jsem mel nastavenejch tech 25Nm, tak podle toho, co pise Kelly a Wencl, byla chyba asi fakt v prackách...bigsmile

...a pag že sou fšechny origo servisy drahýbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Monty Jack (Člen)
13.04.2008 22:36:15
Offline

Re: Srouby uchyceni trmenu zadni brzdy

Filous psal:

...a pag že sou fšechny origo servisy drahýbigsmile

Sice chápu, na co narážíš, ale jak to souvisí s tímhle ?

Neřekl bych, že jsem manuálně zručnej, v životě jsem neopravil nic složitějšího než mlýnek na maso, ale stahl jsem manuál, pár dní jsem si početl, prolezl pěkný hafo stránek na netu, většinu diskuzí tady a dneska mám bez problému vyměněnou brzdovku, olej, oba filtry, zadní brzdový destičky, seřízený ventily, synchronizovaný karbce (díky Pekovi za budíky good ) tak proč to na standartní údržbu cpát do servisu.
A s těma šroubama .. to že to někdo před ním rval až na doraz přece nesouvisí s tím, že on to dělá tak jak má.
Mimochodem s těma šroubama, věřil bych na únavu materiálu, mám B6N (2001) a urval jsem šroub na tom bazmeku, co je k němu přišroubovaná nádrž, při povolování. Když jsem vytáhl ostatní tak jeden byl napůl pryč, třetí načatej a jen jeden OK. Vyměnil jsem všechny .. pro jistotu. Takže na základě i téhle zkušenosti preventivně vyměním i ty třmenový. Sichr je sichr.

ps. : Jinak až bude nějaká údržba či oprava nad mý síly, tak zajedu za odborníkama. Sem nemehlo ale svéprávný bigsmile


Nemůžou mi říkat že lžu...
Můžou mi říkat že lžu když lžu, nebo když se chystám lhát, nebo jsem zrovna dolhal, ale ne když mluvím pravdu.
Filous (Člen)
14.04.2008 08:33:35
Offline

Re: Srouby uchyceni trmenu zadni brzdy

Monty Jack psal:
Filous psal:

...a pag že sou fšechny origo servisy drahýbigsmile

Sice chápu, na co narážíš, ale jak to souvisí s tímhle ?

Neřekl bych, že jsem manuálně zručnej, v životě jsem neopravil nic složitějšího než mlýnek na maso, ale stahl jsem manuál, pár dní jsem si početl, prolezl pěkný hafo stránek na netu, většinu diskuzí tady a dneska mám bez problému vyměněnou brzdovku, olej, oba filtry, zadní brzdový destičky, seřízený ventily, synchronizovaný karbce (díky Pekovi za budíky good ) tak proč to na standartní údržbu cpát do servisu.
A s těma šroubama .. to že to někdo před ním rval až na doraz přece nesouvisí s tím, že on to dělá tak jak má.
Mimochodem s těma šroubama, věřil bych na únavu materiálu, mám B6N (2001) a urval jsem šroub na tom bazmeku, co je k němu přišroubovaná nádrž, při povolování. Když jsem vytáhl ostatní tak jeden byl napůl pryč, třetí načatej a jen jeden OK. Vyměnil jsem všechny .. pro jistotu. Takže na základě i téhle zkušenosti preventivně vyměním i ty třmenový. Sichr je sichr.

ps. : Jinak až bude nějaká údržba či oprava nad mý síly, tak zajedu za odborníkama. Sem nemehlo ale svéprávný bigsmile

...tag přesně na todle sem nenarážel...co se týká tebe, tag nespíš nejsi pitomej a dokážeš vodhadnout na co máš a seš schopnej se naučit práci, kerous nigdy neďál a to je fajn...svym příspjefkem vo tom, že né vždycky je náfštěva origo servisu drahá sem měl na mysli to, že ZdenekMB přišel k Alešoj, tam slušně pozdravil a dostal šrouby do třmenů zadarmo, nic víc, nic míň...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Monty Jack (Člen)
14.04.2008 09:30:46
Offline

Re: Srouby uchyceni trmenu zadni brzdy

Filous psal:

...tag přesně na todle sem nenarážel...co se týká tebe, tag nespíš nejsi pitomej a dokážeš vodhadnout na co máš a seš schopnej se naučit práci, kerous nigdy neďál a to je fajn...svym příspjefkem vo tom, že né vždycky je náfštěva origo servisu drahá sem měl na mysli to, že ZdenekMB přišel k Alešoj, tam slušně pozdravil a dostal šrouby do třmenů zadarmo, nic víc, nic míň...

... ajoo ... tak vidíš, na to jsem vůbec nekáp. Nejspíš jsem měl ještě mlhu, jak jsem se drbal s tím šroubem pitomým bad
Jinak Aleš bude zřejmě dobrej podnik a ty máš recht good


Nemůžou mi říkat že lžu...
Můžou mi říkat že lžu když lžu, nebo když se chystám lhát, nebo jsem zrovna dolhal, ale ne když mluvím pravdu.
Antihero (Člen)
14.04.2008 17:07:57
Offline

Re: Srouby uchyceni trmenu zadni brzdy

...škoda, že v Brně to takhle nenísmile2


There's a pie in the sky when you die.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr