Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Hliník nebo železo

freny (Člen)
04.04.2008 15:52:11
Offline

Hliník nebo železo

Nazdar draci, chci se zeptat jestli když si budu dělat padáky na bandita doma, tak jestli to musí být z hliníku. Co když je udělám ze železa, bude to moc těžký? Nemáte s tzím nějakou zkušenost. Nebo co by jste mi poradili, díkasgood

osiris (Člen)
04.04.2008 16:04:25
Offline

Re: Hliník nebo železo

...konce hliník (dural) nebo silon, pohltí energii


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
freny (Člen)
04.04.2008 16:10:53
Offline

Re: Hliník nebo železo

jj, díkas já si to taky myslel že spíš ten hliník, ted už jen sehnat takovou kulatinu

ydom (Člen)
04.04.2008 16:59:16
Offline

Re: Hliník nebo železo

krom toho z železa by to bylo kurevsky těžký...i když,taky jsem neměl po ruce 10ku plech, tak jsem ten držák udělal z batiny...taky to jezdísmile1


Když nejezdím,tak tvořím...
škardík (Člen)
04.04.2008 17:18:46
Offline

Re: Hliník nebo železo

Hele já mam hříbky z nerezu a nejni to žádná tragédie. Na béčku se nějaký to kilo ztratíbigsmile


viz avatar:)
nety (Člen)
04.04.2008 19:12:47
Offline

Re: Hliník nebo železo

bodeť bys na ně nadával.. když sou vode mě bigsmile


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
Pavel Bandita (Člen)
05.04.2008 08:27:24
Offline

Re: Hliník nebo železo

Ahoj hliník železo by se ti po silnici klouzalo. Já jsem si je nechal udělat z leteckého duralu a matroš mě vyšel cca na 300 i s pevnostníma šroubama


Bandit Pičččččččččččččččooooooooo
ydom (Člen)
05.04.2008 09:51:05
Offline

Re: Hliník nebo železo

ty voe mě vyšel hlinik n na 4kila.....kua


Když nejezdím,tak tvořím...
freny (Člen)
05.04.2008 12:03:50
Offline

Re: Hliník nebo železo

A to jste kupovali chlapi tyč nebo přímo nějaké kousky? Myslíte, že takovou tyč třeba z hliníku jen tak seženu?

K.a.s.y.m. (Člen)
05.04.2008 12:15:44
Offline

Re: Hliník nebo železo

zajdi někam kde s tím dělají a nech si kousky rovnou nařezat s nějakým přídavkem na obrábění...dáš jim 50 za nařezání navíc a máš to.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
luktomas (Člen)
05.04.2008 20:46:08
Offline

Re: Hliník nebo železo

Skoč někam do sběrnejch surovin a dáš za matroš jen cenu váhy budeš koukat co tam maj za zajímavé kousky.bigsmile

Jirka Žito (Člen)
05.04.2008 20:52:46
Offline

Re: Hliník nebo železo

Popiš mi rozměry těch hliníkovejch špalků,poptám se ti.


Prej mám kundolap ... parchanti jedni ...
Jirka Žito (Člen)
05.04.2008 21:06:11
Offline

Re: Hliník nebo železo

http://www.aluminiumcentrum.com/

Můžu se zeptat jestli by to nebylo za nákupku,mám tam známího.

Editoval osiris (05.04.2008 21:28:45)


Prej mám kundolap ... parchanti jedni ...
freny (Člen)
05.04.2008 23:19:35
Offline

Re: Hliník nebo železo

tak ty padáky mají různé rozměry, ale nejdelší je asi 15 cm a jsou čtyři, jo a na šířku mají 5 cm, ale musí to být trochu větší, aby se to dalo stáhnout na soustruhu. Jinak budu moc rád za každé info a radu, díkas

Jirka Žito (Člen)
06.04.2008 11:14:03
Offline

Re: Hliník nebo železo

Freny kuwa mi asi nerozumíš...Já ti nechci radit,pač tyto padáky nemám.Ale pokud chceš ten matroš řekni mi rozměry matroše před zpracováním já v tejdnu zavolám známýmu a řeknu mu co mám na srdci.On mi poví cenu tu ti dám vědět a když s ní budeš souhlasit,tak ti to pošlu v balíku.Stáčet ti to taky nebudu,protože nevim jak by jsi to chtěl,nemám tolik času a ve finále by se ti to třeba nelíbilo.smile1 Kapišto? smile1


Prej mám kundolap ... parchanti jedni ...
freny (Člen)
06.04.2008 12:51:04
Offline

Re: Hliník nebo železo

jasan chlape, rozumím, však já nechtěl aby jsi mi to dělal, jen jsem popisoval ty míry. Nejlepší by byla hliníková tyč v celku o průměru 55mm a na dýlku aby měla 600 mm. To já už si pak zpracuju a nařežu, to mám domluvený. Tak se zeptej toho známího a pak písni, budu moc rád díkas draku

Jirka Žito (Člen)
07.04.2008 21:48:48
Offline

Re: Hliník nebo železo

Tak že,V 55 nemá leda že by jsi vzal tři metry (pač je to velkosklad) a ty by tě stály kolem trojčičky,ááááááááále má v 50 kus ze kterýho je ochotnej ukosnout těch 600.Já myslim že by to ten padák zkous,kdyby měl třeba 49,nebo 48mm.Pač je tam něco jako nějaká odchylka a může bejt +- 1 milouš.Cena 400kč.s dokladem,bez pošty.Tak dej vědet esi to bereš.Vyzved bych to ve čtvrtek ráno a asi v pátek to poslal dobírkou.

Hlavně bych to vůbec neřezal.
Vrazil bych to do mašiny:
1. vyvrtal díru na šorub
2.zahloubyl vrtákem podle hlavy imbusu
3.vnitřní kudlou srazil konus od vrtáku
4.natočil nějakej ten tvar
5.no a kdyby jsi to chtěl mít jen leštěný tak,bych to nejdřív bílou unipolkou a flanelovym hadrem poleštil v tom soustruhu,ale je to nebezpečný!!!!!!,když tě to chytne,tak ti to zláme hnáty v horšim případě tě to vyžene z kůže.Já mám na to takovej grif.No a pak to doleštit modrou.
6.a teď bych to upíchnul a mělo by to bejt hotový(budeš mít menší odpad a hlavně když to nařežeš potřebuješ ještě 20-30mm na upnutí na víc.
Ale já jsem jenom sváteční soustružník idontknow Možná že mě někdo opraví.


Prej mám kundolap ... parchanti jedni ...
freny (Člen)
13.04.2008 08:16:52
Offline

Re: Hliník nebo železo

Nazdar Jirko, sory že píšu až ted, ale přez týden jsem měl samé služby, tak jsem se nedostal k netu. Co se týče toho hliníku, tak budu moc rád, když mi ho přez toho kámoše objednáš, myslím, že ten průměr bude stačit. Akorát nevím, jak to budeš ty nebo ten kamarád posílat, ale pokud přez dobírku, tak na adresu:
Tomáš Františák, Lidečko 182, 75615, okr. Vsetín. Jo a dík za radu, řeknu to tomu kamarádovi co mi to bude dělat. Tak se měj a prosím potvrd mi, jestli to teda pošlete, díkas a zdarecgood

Jirka Žito (Člen)
14.04.2008 22:07:28
Offline

Re: Hliník nebo železo

Počítám že to v pátek pošlu.Potvrdím ti to.Jo a ještě aby ten hliník měl smysl,tak by ty šrouby měly bejt zapuštěný,né zároveň s čelem toho hříbku.To někde omrkni.


Prej mám kundolap ... parchanti jedni ...
freny (Člen)
15.04.2008 17:48:00
Offline

Re: Hliník nebo železo

Jo neboj, já mám ty plánky stáhnuté z ftypka, takže mám přesné rozměry a postup, ale dík. Tak jo, budu čekat na potvrzení, zatím díkas a měj se, čusgood

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr