Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » jakou brzdovku???

pesulko (Člen)
19.08.2007 14:20:34
Offline

jakou brzdovku???

nazdarek tady sem zase ja pomalu mi dochazi brzdova kapalina v zadni kotoucovce jakou tam mam dolejt a jastli musim ten zbytek vylit nebo staci kdyz tam doleju novou


Born to be wild....born to be BANDIT...
maňas (Člen)
19.08.2007 14:53:30
Offline

Re: jakou brzdovku???

pokud si ji ještě neměnil tak to udělej celý stejně tam je tak decka,nevím jak kdo já bych to viděl na DOT 4 ,ale sou mezi námi i mechanici třeba ti někdo poradí něco lepšího


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
goco (Člen)
19.08.2007 17:27:52
Offline

Re: jakou brzdovku???

pesulko psal:

nazdarek tady sem zase ja pomalu mi dochazi brzdova kapalina v zadni kotoucovce jakou tam mam dolejt a jastli musim ten zbytek vylit nebo staci kdyz tam doleju novou

no, skontroluj ci nemas zodrate oblozenie bigsmile
mne tiez dochadzala, chcel som doplnit a zistil som ze mam uplne zodrate brzdy smile1
ale ak ju tam mas par rokov tak radsej vymenit

pesulko (Člen)
19.08.2007 19:05:34
Offline

Re: jakou brzdovku???

goco psal:
pesulko psal:

nazdarek tady sem zase ja pomalu mi dochazi brzdova kapalina v zadni kotoucovce jakou tam mam dolejt a jastli musim ten zbytek vylit nebo staci kdyz tam doleju novou

no, skontroluj ci nemas zodrate oblozenie bigsmile
mne tiez dochadzala, chcel som doplnit a zistil som ze mam uplne zodrate brzdy smile1
ale ak ju tam mas par rokov tak radsej vymenit

tak desky tam jsou nove takze jak rikate vyplivnu zbytek a dam ji celou novou akorat mali poddotaz jak to mam udelat KDE VYPUSTIT A KDE NALIT MAM SICE MANUAL ALE RADSI RADA OD SKUSENYHO FACHMANAgood


Born to be wild....born to be BANDIT...
Filous (Člen)
20.08.2007 09:32:22
Offline

Re: jakou brzdovku???

pesulko psal:
goco psal:
pesulko psal:

nazdarek tady sem zase ja pomalu mi dochazi brzdova kapalina v zadni kotoucovce jakou tam mam dolejt a jastli musim ten zbytek vylit nebo staci kdyz tam doleju novou

no, skontroluj ci nemas zodrate oblozenie bigsmile
mne tiez dochadzala, chcel som doplnit a zistil som ze mam uplne zodrate brzdy smile1
ale ak ju tam mas par rokov tak radsej vymenit

tak desky tam jsou nove takze jak rikate vyplivnu zbytek a dam ji celou novou akorat mali poddotaz jak to mam udelat KDE VYPUSTIT A KDE NALIT MAM SICE MANUAL ALE RADSI RADA OD SKUSENYHO FACHMANAgood

...vypumpuj ji přes vodvzdušňovák uplně stejně jako dyš vodvzdušňuješ a do nádopky dolejvej novou, ať si to nezavzdušníš...esis to nigdy neďál, nech si to vyměnit a koukej se dotyčnýmu na pazoury...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
pesulko (Člen)
20.08.2007 10:00:44
Offline

Re: jakou brzdovku???

ok tak budu koumat o vikendu dik dik dikgood


Born to be wild....born to be BANDIT...
Koldan (Člen)
21.08.2007 08:26:18
Offline

Re: jakou brzdovku???

nádržka je schovaná pod pravým krytem pod sedlem,vodšroubuj víčko,pak hoď průhlednou hadičku (třeba z akvárka) na vodvzdušňovací šroub co je přímo na brzdiči,povol ho a začni pumpovat brzdou a dolejvat do nádržky jak ti radí Filous.Jakmile si už budeš myslet,že je tam jen nová kapalina,můžeš začít s odvzdušňováním.Tzn. utáhneš odvzdušňovák,začneš pumpovat brzdou tak dlůho,dokáď ti nezačne tuhnůt,přidržíš páku dole,povolíš odvzdušňovák,do hadičky vyskočí bublinky,páka ti půjde dolů,držíš ju tam,utáhneš odvzdušňovák a opakuješ tag dlůho dokáď ti pudou bubliny.Jo a můžeš to dělat na střídačku,páč na zadku sů vodvzdušňováky dva,z každý strany brzdiče jeden.Až to máš,doliješ hladinu kapaliny tag,aby byla mezi značkama max a min (ne víc, ne míň!) a seš spokojenej parchant

anebo to vypumpuj do sucha,nalij tam novů kapalinu,povol šrub co je přímo u pumpy,dvakrát zapumpuj,utáhni šrub a pak možeš pokračovat s odvzdušňováním jak je napsané nahořegood


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
qwerty (Člen)
15.05.2008 15:23:18
Offline

Re: jakou brzdovku???

heleu guys ,

pls kolik je v B6 brzdove kapaliny helphelp( bude stacit kdyz kupim 250ml nadobku nebo vice radsi?? idontknowidontknow)

thx goodgood


WD club member.
Monty Jack (Člen)
15.05.2008 15:51:25
Offline

Re: jakou brzdovku???

qwerty psal:

heleu guys ,

pls kolik je v B6 brzdove kapaliny helphelp( bude stacit kdyz kupim 250ml nadobku nebo vice radsi?? idontknowidontknow)

thx goodgood

bude to stačit ...good


Nemůžou mi říkat že lžu...
Můžou mi říkat že lžu když lžu, nebo když se chystám lhát, nebo jsem zrovna dolhal, ale ne když mluvím pravdu.
Michal Dk (Člen)
15.05.2008 17:20:25
Offline

Re: jakou brzdovku???

Záleží jak bude šereditgood

hans (Člen)
15.05.2008 17:36:28
Offline

Re: jakou brzdovku???

Koldan psal:

nádržka je schovaná pod pravým krytem pod sedlem,vodšroubuj víčko,pak hoď průhlednou hadičku (třeba z akvárka) na vodvzdušňovací šroub co je přímo na brzdiči,povol ho a začni pumpovat brzdou a dolejvat do nádržky jak ti radí Filous.Jakmile si už budeš myslet,že je tam jen nová kapalina,můžeš začít s odvzdušňováním.Tzn. utáhneš odvzdušňovák,začneš pumpovat brzdou tak dlůho,dokáď ti nezačne tuhnůt,přidržíš páku dole,povolíš odvzdušňovák,do hadičky vyskočí bublinky,páka ti půjde dolů,držíš ju tam,utáhneš odvzdušňovák a opakuješ tag dlůho dokáď ti pudou bubliny.Jo a můžeš to dělat na střídačku,páč na zadku sů vodvzdušňováky dva,z každý strany brzdiče jeden.Až to máš,doliješ hladinu kapaliny tag,aby byla mezi značkama max a min (ne víc, ne míň!) a seš spokojenej parchant

anebo to vypumpuj do sucha,nalij tam novů kapalinu,povol šrub co je přímo u pumpy,dvakrát zapumpuj,utáhni šrub a pak možeš pokračovat s odvzdušňováním jak je napsané nahořegood

na tom se nadá nic vytknout...goodbigsmile


Sapere Aude
www.gunlex.cz
mr.BSE (Člen)
15.05.2008 18:57:01
Offline

Re: jakou brzdovku???

snad jen jeste behem vytlacovani stary brzdovky nezapomen dolivat novou good


Second Class Citizen
1130 Café Racer
qwerty (Člen)
15.05.2008 18:58:26
Offline

Re: jakou brzdovku???

mr.BSE psal:

snad jen jeste behem vytlacovani stary brzdovky nezapomen dolivat novou good

neboj good

taka guma snad nesem bigsmilebigsmilebigsmile


WD club member.
luig (Člen)
15.05.2008 20:16:35
Offline

Re: jakou brzdovku???

Koldan psal:

nádržka je schovaná pod pravým krytem pod sedlem,vodšroubuj víčko,pak hoď průhlednou hadičku (třeba z akvárka) na vodvzdušňovací šroub co je přímo na brzdiči,povol ho a začni pumpovat brzdou a dolejvat do nádržky jak ti radí Filous.Jakmile si už budeš myslet,že je tam jen nová kapalina,můžeš začít s odvzdušňováním.Tzn. utáhneš odvzdušňovák,začneš pumpovat brzdou tak dlůho,dokáď ti nezačne tuhnůt,přidržíš páku dole,povolíš odvzdušňovák,do hadičky vyskočí bublinky,páka ti půjde dolů,držíš ju tam,utáhneš odvzdušňovák a opakuješ tag dlůho dokáď ti pudou bubliny.Jo a můžeš to dělat na střídačku,páč na zadku sů vodvzdušňováky dva,z každý strany brzdiče jeden.Až to máš,doliješ hladinu kapaliny tag,aby byla mezi značkama max a min (ne víc, ne míň!) a seš spokojenej parchant

anebo to vypumpuj do sucha,nalij tam novů kapalinu,povol šrub co je přímo u pumpy,dvakrát zapumpuj,utáhni šrub a pak možeš pokračovat s odvzdušňováním jak je napsané nahořegood

Přeci bych jenom něco doplnil, konec tý průhledný hadičky kterou budeš vypumpovávat starou kapalinu ponoř do kapaliny a idálně jí před celou akcí taky nejprve naplň brzdovkou jinak ti to zezačátku začne zpětně tahat vzduch


Ne asi
hans (Člen)
15.05.2008 20:24:01
Offline

Re: jakou brzdovku???

luig: nezačne....ta kapalina jde samospádem dolů, vzduch to neveme.


Sapere Aude
www.gunlex.cz
luig (Člen)
15.05.2008 20:47:31
Offline

Re: jakou brzdovku???

hans psal:

luig: nezačne....ta kapalina jde samospádem dolů, vzduch to neveme.

Pokud budu pumpovat páčkou při otevřeným odvzdušňováku tak bych se vsadil že to zezačátku něco vzduchu natahá


Ne asi
hans (Člen)
15.05.2008 20:52:27
Offline

Re: jakou brzdovku???

no dělal jsem to v pondělí a nic to nenatahalo...natáhne to až při minimální hladině v nádobce.....
ale třeba mám jen nějakej unikát evil


Sapere Aude
www.gunlex.cz
luig (Člen)
15.05.2008 20:58:18
Offline

Re: jakou brzdovku???

hans psal:

...natáhne to až při minimální hladině v nádobce.....

Já myslel ale zespoda, přes třmen, snad si rozumímesmile1 Že si to lokne horem pokud vyschne nádobka je jasnýgood


Ne asi
osiris (Člen)
15.05.2008 20:59:04
Offline

Re: jakou brzdovku???

...hans má pravdu, nenatáhne
...ani při vypumpovávání není potřeba dotahovát odvzdušňovák, ale vypumpovávat při současným dolejvání s otevřeným; dotahovat ho až při posledním natlakování a odfouknutí


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
luig (Člen)
15.05.2008 21:06:51
Offline

Re: jakou brzdovku???

osiris psal:

...hans má pravdu, nenatáhne
...ani při vypumpovávání není potřeba dotahovát odvzdušňovák, ale vypumpovávat při současným dolejvání s otevřeným; dotahovat ho až při posledním natlakování a odfouknutí

OK, tak uznávám svoji nevědomost a gratuluji Hansovi k výhře v tomhle našem minisoubojibigsmilegood

Já měl zato že by si to cuclo když se ve všech návodech říká konec hadičky ponořit do čistý brzdovky atd...

Já to vždycky dělal stylem při zavřeným odvzdušňováku natlakovat a pak teprv povolit, utáhnout atd.


Ne asi
hans (Člen)
15.05.2008 21:12:19
Offline

Re: jakou brzdovku???

luig psal:
hans psal:

...natáhne to až při minimální hladině v nádobce.....

Já myslel ale zespoda, přes třmen, snad si rozumímesmile1 Že si to lokne horem pokud vyschne nádobka je jasnýgood

no původně jsem taky myslel spodem, ale pak mě zarazila ta otevřená nádobka o který mluvíš.....tak jsem myslel, že mluvíš o natahování vzduchu shora....
ale každopádo si rozumíme  good


Sapere Aude
www.gunlex.cz
luig (Člen)
15.05.2008 21:17:43
Offline

Re: jakou brzdovku???

hans psal:

...ale pak mě zarazila ta otevřená nádobka o který mluvíš...

Já o otevřený nádobce ale nic neříkal bigsmile


Ne asi
hans (Člen)
15.05.2008 21:20:23
Offline

Re: jakou brzdovku???

chyba v systému.....bigsmile
čtu odvzdušňovák a myslím nádobku idontknow


Sapere Aude
www.gunlex.cz
luig (Člen)
15.05.2008 21:21:23
Offline

Re: jakou brzdovku???

hans psal:

chyba v systému.....bigsmile
čtu odvzdušňovák a myslím nádobku idontknow

bigsmilegood


Ne asi
osiris (Člen)
15.05.2008 21:24:59
Offline

Re: jakou brzdovku???

luigoj: ale jo, samo že může, i přes povolenej odvzdušňovák může, ale neděje se tak v 99ti %


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Ondráš (Člen)
15.05.2008 21:27:15
Offline

Re: jakou brzdovku???

Firma S&S přibírá nové zaměstnance. Nechcete se přihlásit? bigsmile


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
hans (Člen)
15.05.2008 21:37:44
Offline

Re: jakou brzdovku???

Ondráš psal:

Firma S&S přibírá nové zaměstnance. Nechcete se přihlásit? bigsmile

bez připomínek.....evil


Sapere Aude
www.gunlex.cz
Ondráš (Člen)
15.05.2008 23:02:00
Offline

Re: jakou brzdovku???

hans psal:
Ondráš psal:

Firma S&S přibírá nové zaměstnance. Nechcete se přihlásit? bigsmile

bez připomínek.....evil

My se Spidim máme plnej stav, ale mohl bych se přimluvit. Znám se s majitelem S&S dobře.
bigsmile


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
hans (Člen)
16.05.2008 17:43:59
Offline

Re: jakou brzdovku???

já už jsem s jedním přišel do styku při obchodní transakci. druhého jsem poznal při nějaké jejich firemní akci, tuším že to bylo na žampachu a pak ve zlaté koruně.
ale nějaká tlačenka by se hodila...evil


Sapere Aude
www.gunlex.cz

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr