Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Pro zasvěcené - Věčné dilema chrousta

Krieger1939 (Nový člen)
23.05.2008 11:34:22
Offline

Pro zasvěcené - Věčné dilema chrousta

Zdarec,

tak jsem pročítal fórum. A pár věcí mě stále zajímá.
Sedm let (skoro osm, s touto sezónou) jezdím na Jawa 350. Jezdím s přítelkyní. Já mám okolo 80kg ona mnohem méně.
Tento rok jsme začali řešit - koupi nového mazlíčka. Rozhodně chci novou moto, a kupovat budu pravděpodobně až na konci letošní sezóny, případně na jaře příštího roku. Už teď však sbírám info.
Cena kolik do toho chci vrazit - max. 200 000,- i s pojištěním a přihlášením. Takže to vychází tak okolo 185000,- což je strop.
Líbí se mi Bandit 650S a Honda CBF600S. Pro bandita hraje cena ( 25 000,- levnější). Četl jsem plno recenzi jak českých, tak i anglických, amerických atd. Obojí velmi podobné. Nikde jsem však nenašel test - motor killer.
Teď co mě ale zajímá - řešil někdo podobné dilema? Má někdo zkušenosti i s tou Hondou ? Rád bych věděl, zda se dá říct co je lepší, kvalitnější... Dle recenzí má Honda o 1500ot níže položen krouťák, dle však katalogu na K7 Bandita, má Bandit 650S krouťák už ve 4200 (skoro jako jeho větší bratr) - není to nesmysl?
Vím, že mi většina napíše Bandit, ale rád bych to měl nějak podložené, ne jen reakce na to, že málokdo přizná to, že jeho motorka může být horší než motorka jiné značky (bez urážky)-sám těžko přiznávám, že má Jawa není dělo :D.
Jak je to s garančkama? Co se v jakých intervalech musí vyměňovat a kupovat.Co se jak často musí u bandita seřizovat (doporučení výrobce)
Jak často odchází různé díly ? Jaké je to s náhradními díly - prvovýroba -cena, druhovýroba - cena.
Motorky se mi líbí obě - Pro bandita asi hraje předek, pro Hondu zase motor a rám. Ale to je design, na ten to nejezdí.

Budete-li vědět co nejvíce info, které usnadní rozhodování, pište, pište.

Ještě jeden dotaz - nevíte od kdy probíhají různé slevové a podobné akce ? Před týdnem byl Bandit 650S ještě za 169 tis, nyní již za 155tis.

Díky good

Díky moc

harris (Člen)
23.05.2008 11:49:48
Offline

Re: Pro zasvěcené - Věčné dilema chrousta

Teď je Bandit 650s za 154.900 good


změna je život... měním čtyři za dva
Ondráš (Člen)
23.05.2008 11:50:30
Offline

Re: Pro zasvěcené - Věčné dilema chrousta

Kup co chceš, ale vůbec netuším jak vypadají jebka akce? Ikdyby byla bandit největší mrdka na svět, tak pičo akce mi stojí za to si to necht. Jseem tůrista a tak bych rozdíl mezi Hondou a Banditem nepoznal. Stejně jako ty pokud přesedáváš z Jawy 350.

Takže odpověď kterou si nechtěl slyšet. Kup si bandita. Má to i spoustu + okolo.
A doplň si profil, můžeš se púak domluvti s někým kdo je z tvého okolí, zajít na pivo a pokecat o tom.good


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Zdenda (Člen)
23.05.2008 12:22:01
Offline

Re: Pro zasvěcené - Věčné dilema chrousta

Výměna oleje a filtru po 6000, po 12000 se dělají podtlaky a ventily. Bandit s novým motorem je hnusnej (ten motor), možná tak v tý šedivý metle, Honda je hnusná celá.


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
Radek-Ban (Člen)
23.05.2008 13:02:33
Offline

Re: Pro zasvěcené - Věčné dilema chrousta

harris psal:

Teď je Bandit 650s za 154.900 good

záleží na dílerovi kolik jsi přihodí doporučená cena výrobcem neni závaznásmile1


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
Progear 650 (Člen)
23.05.2008 13:13:29
Offline

Re: Pro zasvěcené - Věčné dilema chrousta

heč, podtlaky sem nedělal nikdy, a jezdím i za 5,5 litru.....bigsmile někdy teda i za 9...evil
takže si myslím že ty podtlaky nejsou nutný tak často...good


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Zdenda (Člen)
23.05.2008 13:25:22
Offline

Re: Pro zasvěcené - Věčné dilema chrousta

Dávám to pravidelně do servisu, těch pár stovek mě neposere, je mi to fuk. I kdyby to bylo k hovnu, tak mám aspoň dobrej pocit. O spotřebě nemám ani tucha, jak blikne rezerva tankuju. Nikdy jsem to neměřil. Ani nevím přesně na kolik mám nádržredface


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
Ondráš (Člen)
23.05.2008 13:33:28
Offline

Re: Pro zasvěcené - Věčné dilema chrousta

Progear 650 psal:

heč, podtlaky sem nedělal nikdy, a jezdím i za 5,5 litru.....bigsmile někdy teda i za 9...evil
takže si myslím že ty podtlaky nejsou nutný tak často...good

Karburátory nejsou jen podtlaky a spotřeba... Máš to taky o tom, že ti nestřílí výfuk a máš třeba rovnoměrnej volnoběh...help

Estli ti vadí jednou za 12 tis nechat udělat podtlaky, tak sis měl koupit stříkačku. Já to dělám podle plánu. Jen tak pro jistotu.good


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
VikecB12 (Člen)
23.05.2008 13:50:54
Offline

Re: Pro zasvěcené - Věčné dilema chrousta

Tak za tu cenu co sis dal jako strop sem loni koupil funglofku B12S a to si myslím že může jít celej Hornet6 za stejnej peníz doasssmile1


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Filous (Člen)
23.05.2008 13:52:11
Offline

Re: Pro zasvěcené - Věčné dilema chrousta

Zdenda psal:

Dávám to pravidelně do servisu, těch pár stovek mě neposere, je mi to fuk. I kdyby to bylo k hovnu, tak mám aspoň dobrej pocit. O spotřebě nemám ani tucha, jak blikne rezerva tankuju. Nikdy jsem to neměřil. Ani nevím přesně na kolik mám nádržredface

...hlavně esi máš dobrej pocit i dyš to s tech pottlaků vezešbigsmilebigsmilebigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Progear 650 (Člen)
23.05.2008 14:04:03
Offline

Re: Pro zasvěcené - Věčné dilema chrousta

Ondráš psal:
Progear 650 psal:

heč, podtlaky sem nedělal nikdy, a jezdím i za 5,5 litru.....bigsmile někdy teda i za 9...evil
takže si myslím že ty podtlaky nejsou nutný tak často...good

Karburátory nejsou jen podtlaky a spotřeba... Máš to taky o tom, že ti nestřílí výfuk a máš třeba rovnoměrnej volnoběh...help

Estli ti vadí jednou za 12 tis nechat udělat podtlaky, tak sis měl koupit stříkačku. Já to dělám podle plánu. Jen tak pro jistotu.good

Vis jak.... Do výfuku mi to nestříli a volnoběh mám krásnej, takže bych to nechal udělat kdyby to bylo třeba... Holt skorofunglovka dělá svoje....good


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Filous (Člen)
23.05.2008 14:25:02
Offline

Re: Pro zasvěcené - Věčné dilema chrousta

...f tomdle souhlasim s Progírem...nevrtam se f tom, dokut nejni potřeba...a esi to de pravidelně, nestřílí a nekolísá volnobjech, tag je zbytečný se f tom rejt...to je snat jedinej servisní interval, kerej beru s rezervou, páč dyš nemáš problém, tag i dyš to neuděláš, tag tym nic nemůžeš skurvit na rozdíl třeba vot ventilů nebo rozvoďáku...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
masseur (Nový člen)
23.05.2008 18:46:52
Offline

Re: Pro zasvěcené - Věčné dilema chrousta

2Krieger1939 :

Na podzim jsem resil podobne dilema, nakonec jsem si koupil Bandit 650S.

Koupil sem Bandita hlavne i kvuli tomu, ze je to moje prvni vlastni motorka (predtim sem jezdil akorat rok co sem si udelal papiry na tatovym HD).

Ted mam najeto lehce pres 5.000, takze na 2. garancce sem jeste nebyl. Prvni garancka v 1000km stala neco pod 1500. Pak se mi jeste podarilo ji hned 2. den po koupi oprit v garazi o riditko a zlomit packu od spojky tak ta me stala 1600 smile1 Jinak zatim jen benzin a radost :)

Spousta lidi nadava na strikacku, ale ja sem fakt spokojenej, clovek nastartuje nemusi nikde zadnej sitic nic, porad to ma 1000 otacek, o nic se nestaras:) Po zime chytla okamzite hned po zmacknuti tlacitka startovani...

Vetsina prodejcu je ochotna motorku pujcit, tak doporucuju vybrat penizky, slozit kauci a projet si ji nez ji koupis. Ja si projel Horneta, SVcko a nejvic mi padnul jak do oka tak do ruky prave Bandit. Ale tak u me do rozhodovani mluvil i fakt, ze tata kupoval spolecne se mnou jeste V-Stroma takze byla dost velka sleva v Suzuki :)

Zdenda (Člen)
23.05.2008 23:58:25
Offline

Re: Pro zasvěcené - Věčné dilema chrousta

Progear 650 psal:
Ondráš psal:
Progear 650 psal:

heč, podtlaky sem nedělal nikdy, a jezdím i za 5,5 litru.....bigsmile někdy teda i za 9...evil
takže si myslím že ty podtlaky nejsou nutný tak často...good

Karburátory nejsou jen podtlaky a spotřeba... Máš to taky o tom, že ti nestřílí výfuk a máš třeba rovnoměrnej volnoběh...help

Estli ti vadí jednou za 12 tis nechat udělat podtlaky, tak sis měl koupit stříkačku. Já to dělám podle plánu. Jen tak pro jistotu.good

Vis jak.... Do výfuku mi to nestříli a volnoběh mám krásnej, takže bych to nechal udělat kdyby to bylo třeba... Holt skorofunglovka dělá svoje....good

Nevim jak skorofunglovka, já mam funglfunglovku a při prvních 12tis byly karbce trochu rozhozený, tak mi to seštelovali. Chod motoru byl o trochu jemnější nežli před tím. Tím, že to jednou za 12tis zkontrolujou určitě nic nezkurvim. Neříkám však, že to je životně důležitý.smokin


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
Marián (Člen)
24.05.2008 10:18:41
Offline

Re: Pro zasvěcené - Věčné dilema chrousta

no ja nevim, ja mam taky funglovku a karburatory se teda jeste nestelovaly a nepocituju nejakej nepravidelnej chod a to mam najeto 23 tisic...co se tyce ventilu, v 16 tisicich sem je nechal skontrolovat a byly uplne v poradku,takze na dalsi kontrolu sme dohodli na 30 tisicich.
samo,ze kdyz to chce nekdo nechat preventivne udelat driv,nic se s tim nezkazigood


...sam mezi jebkarema...
lan (Člen)
25.05.2008 20:49:38
Offline

Re: Pro zasvěcené - Věčné dilema chrousta

V MOTOCYKLU září 2007 vyšel test GSF650S, CBF600S, ER6F a SV650. Všechny 4 motorky byly na prvním listu. Mrkni se na to. Nový bandit vyšel testem velice dobře, hlavně motor vychvalovali do nebes....

někteří by mohli i naskenovat http://www.suzukibandit.cz/openforum/vi … hp?id=3472

možná tam najdeš to co hledáš.....good

mi (Člen)
25.05.2008 21:10:19
Offline

Re: Pro zasvěcené - Věčné dilema chrousta

nevahej a kup bandita uvydíš že jeto dobrá motka a hlavně držák....pussy bandit


svět je cirkusovej stan
karlos100 (Člen)
26.05.2008 17:57:38
Offline

Re: Pro zasvěcené - Věčné dilema chrousta

Myslím,že po zkušenosti s třiapůlí budeš nadšenej z obousmile1
Za ty prachy je Bandaska hodně muziky,i s ohledem na ty paka,
s kerejma si tu můžeš pokecatbigsmilebigsmilebigsmile
Řešil jsem podobnej problém loni a Bandit mi prostě pásnul do ruky,
navíc Ti dost odpustí když uděláš pussyvinu a je s goodním prdel.
Jen ten vodník je fakt ošklivej,pěkný žebrování a masívní nahej motor
nahradil zasranej obří chladič,kterej je nejvýraznější věc na motorcesick


...a bude hůř!
Jarken (Člen)
26.05.2008 19:49:49
Offline

Re: Pro zasvěcené - Věčné dilema chrousta

Masseur :
Páčka spojky na B650 za 1600 očí surprised help , Satan s náma a zlé pryč, kde z Tebe proboha udělali takovou pussy - bez urážky help !

Tipuji tak max. do 25 E no né?No ano!


Autor je zatvrzelý konzervativec a hrdý chachar, který je paličatě přesvědčen, že Baník je king a patří do Slezska, ne na Moravu!
ross (Člen)
27.05.2008 09:34:54
Offline

Re: Pro zasvěcené - Věčné dilema chrousta

Krieger1939: kup rovnou 12ku, pokud na tom budete lítat ve 2, tak je to pohodovější.


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
Man (Člen)
28.05.2008 22:26:15
Offline

Re: Pro zasvěcené - Věčné dilema chrousta

To stím krouťákem je asi nesmysl. Při testu v Motocyklu naměřili maximum ve 7800 ot.Některé zdroje uvádějí až 8900 ot.

Ondráš (Člen)
29.05.2008 00:24:27
Offline

Re: Pro zasvěcené - Věčné dilema chrousta

Man psal:

To stím krouťákem je asi nesmysl. Při testu v Motocyklu naměřili maximum ve 7800 ot.Některé zdroje uvádějí až 8900 ot.

Tak pokud měli novou motorku...


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr