Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » kape olej

embi (Člen)
23.06.2008 23:24:09
Offline

kape olej

Čus profíci,kape mi olej zespoda pod levím víkem motoru a je jasné, že to musím přetěsnit. Jen mám takovej malej a možná debilní dotázek: musím vypustit olej nebo by  stačilo mašinu jen nějak šikovně naklonit, aby se olej přelil a nevytekl, když oddělám to víko? Nechce se mi to vypouštět, páč je celkem novej.


Jezdím abych jezdil a ne abych brzdil :-)
Meloun (Člen)
23.06.2008 23:26:07
Offline

Re: kape olej

Naklop to...něco malinko nejspíš ukápne,ale to je detailsmile1


PURE NAKED BIKE!
embi (Člen)
24.06.2008 06:12:43
Offline

Re: kape olej

Tak to teda naklopím. A tak nějak od oka jak moc se to musí naklonit by se nedalo říct? Hodně nebo málo?


Jezdím abych jezdil a ne abych brzdil :-)
Meloun (Člen)
24.06.2008 07:20:54
Offline

Re: kape olej

Moc ne,to poznáš...připrav si nějakou nádobu pod to a při povolování to odchytávej...kdyby chcalo víc,než se ti zdá vhodný,tak to naklop ještě víc..


PURE NAKED BIKE!
Luk (Člen)
24.06.2008 07:29:52
Offline

Re: kape olej

embi psal:

Nechce se mi to vypouštět, páč je celkem novej.

a ty ho vypoustis rovnou do kanalu? kdyz je novej tak ho pochytej do naky cisty nadoby a zase nalej zaptky ne?idontknowsmokin


Bandit je sen, symbol, životní styl...
Bandit je sen, možná zrovna tvůj cíl...
embi (Člen)
24.06.2008 12:05:56
Offline

Re: kape olej

Jasně že ne do kanálu, to by bylo krajně neekologickébigsmile no ale hlavně by to byla škoda, šlo mi o to abych ho nevypouštěl vůbec, protože i když je nádoba čistá tak stejně nějakej ten bordel odpadne a nechce se mi to filtrovat. Takže to udělám podle výše uvedených rad.


Jezdím abych jezdil a ne abych brzdil :-)
frcus (Člen)
24.06.2008 12:59:04
Offline

Re: kape olej

Stačí podložit levou nohu centrálního stojanu prknem o tloušťce cca 4cm a je to v pohodě.
Nedávno jsem to taky dělal. Vystřihni nový těsnění a můžeš ho malinko máznout silikonem ať je to tutovka. smokin

čočkin (Člen)
24.06.2008 14:10:08
Offline

Re: kape olej

Nedavno jsem pretesnoval na motoru vobe prave vika na B12, taky mi chcal volej, dal jsem tam jen ten cervenej silikon na motory a drzi to supr. Litam s tim 200 a vic a nikde ani kapka. smokin


Jen já bandita, Bandit a policejní vrtulník.... :-D
embi (Člen)
24.06.2008 14:20:09
Offline

Re: kape olej

Díky pánové, nějak to zkusím. Protože jsem mašinu koupil s nějakým víkem, který určitě není originál, vypadá to asi na starší B-čko a to víko je nějaký pochroumaný,takže se mi zdá že tam nějak blbě sedí (i jeden šroub je nějak mimo). Už jsem to jen provizorně paplal silikonem,ale pořád to někudy prolíná.
Ještě škoda že někde na Netu není 1:1 obrázek toho těsnění abych to měl jako předlohu k  vystřihování a nemusel to obkreslovat nebo oťukávat podle víka.


Jezdím abych jezdil a ne abych brzdil :-)
Meloun (Člen)
24.06.2008 14:27:26
Offline

Re: kape olej

Sundej to víko a dej ho na nějaký sklo( na rovinu) a zjisti,jestli se neginglá)smile1
Případně ho sbruš šmirglem..
Těsnění vystříhni anebo použij to starý-klidně prasklý a oblej to silikonem..kolem šroubů směrem k vnitřku..neměla by se ale moc zvětšit ta mezera,takže na to bacha!


PURE NAKED BIKE!

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr