Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Přerušovač LEDek

luig (Člen)
12.01.2008 15:09:41
Offline

Přerušovač LEDek

Čau Bando,
takže LED blinkry mám vyřešený tak teď už jenom přerušovač. Mr.BSE mi ochotně poradil jak na strej model (díky moc chlape) a poslal návod na přerušovač co má u sebe na mašině: http://www.elektronikacz.borec.cz/Data/ … usovac.htm
Vzhledem k tomu že mi elektrika absolutně nic neříká tak se ptám je to to, co potřebuju na model 01? Ve starších dotazech sem tu zjistil že na starým modelu se původní přerušovač vyhodí a nahradí tímhle, ale na novým se nechá a k tomu se ještě musí něco přidat, je to tak? Prostě jestli když mi tohle někdo spíchne a já to tam nějak prdnu jestli to bude chodit jak má. Prosím pouze příspěvky k věci a "ser na to tak ti to bude blikat rychlejc no..." radši nepište vůbecsmile1 Díky díkygood


Ne asi
Marcus_86 (Člen)
12.01.2008 23:38:28
Offline

Re: Přerušovač LEDek

ser na to tak ti to bude blikat rychlejc no...

Marcus_86 (Člen)
13.01.2008 00:26:47
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Ja vubec nevim, jak to funguje.  Ja su z toho schematu hnup. Ale snad jo, melo by to fungovat tak, ze se to uzemnuje pres ty zarovky tam na zatezi (ty tam budes mit ty diody) kdyz to sepnes. Je to docela chytre. Pripadou nevyhovujici frekvenci blikani uprav zmenou pomeru R1 a R2. Tranzistor se uchladi pekne, diody nemaji takovy odber jako zarovky. Nikdy sem sa ale nedival na el. v te mororce. Me zacaly blinkry blikat rychlej, kdyz sem tam dal diody, asi sem porusil konstantu RC, ale su spokojeny. Tak to zkus no ... cena takove veci ... je par korun, za zkousku nic nedas.

osiris (Člen)
13.01.2008 14:44:46
Offline

Re: Přerušovač LEDek

...prosímtě si kup přerušovač, nebo odpory, normálně se to prodává


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
luig (Člen)
13.01.2008 15:01:33
Offline

Re: Přerušovač LEDek

osiris psal:

...prosímtě si kup přerušovač, nebo odpory, normálně se to prodává

bigsmile už tě seru co?


Ne asi
osiris (Člen)
13.01.2008 15:31:06
Offline

Re: Přerušovač LEDek

luig psal:
osiris psal:

...prosímtě si kup přerušovač, nebo odpory, normálně se to prodává

bigsmile už tě seru co?

...to ne good smile1 ale když uvážíš že přerušovač pro ledky koupíš kolem 150,- nebo odpor kolem 25,- kačen (potřebuješ 4 kusy odporů), tak ... smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
luig (Člen)
13.01.2008 15:35:46
Offline

Re: Přerušovač LEDek

osiris psal:
luig psal:
osiris psal:

...prosímtě si kup přerušovač, nebo odpory, normálně se to prodává

bigsmile už tě seru co?

...to ne good smile1 ale když uvážíš že přerušovač pro ledky koupíš kolem 150,- nebo odpor kolem 25,- kačen (potřebuješ 4 kusy odporů), tak ... smile1

kolem 150? Tak mi takovej ukaž a hned pro něj letim... Zatim sem našel za 300-500. Neříkám že by mě 3 nebo 5 kil položilo ale když mi ho kámoš může postavit za cenu materiálu (+- 8 pětek) tak proč ne...


Ne asi
osiris (Člen)
13.01.2008 15:54:39
Offline

Re: Přerušovač LEDek

...tak to jó, 300,- už bych taky nedal ;) pičo takovejch peněz

ps: nj, už mlčím (stydícísesmajlík) :)) jsem zahrabanej ve století kdy to bylo laciný a doufám že je to von http://motobazar.miramoto.cz/motorky/mo … 9a1/10058/


pps: inkviz už ho tam se sykym boha dej :))


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
luig (Člen)
13.01.2008 15:57:38
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Tak vidíš, s poštovným 385,-smile1


Ne asi
osiris (Člen)
13.01.2008 15:58:41
Offline

Re: Přerušovač LEDek

...to je lepší se s tím mrdat ;)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
luig (Člen)
13.01.2008 16:06:59
Offline

Re: Přerušovač LEDek

osiris psal:

...to je lepší se s tím mrdat ;)

kámoš je elektronadšenec, když viděl ten link tak že je to prej primitivní, je to pro něj radostbigsmile A já s tim budu mít stejný mrdání jak s jakýmkoliv jiným co koupim ve kšeftě, zapojit se musí stejněgood


Ne asi
barynek (Člen)
13.01.2008 20:42:41
Offline

Re: Přerušovač LEDek

luig psal:
osiris psal:

...to je lepší se s tím mrdat ;)

kámoš je elektronadšenec, když viděl ten link tak že je to prej primitivní, je to pro něj radostbigsmile A já s tim budu mít stejný mrdání jak s jakýmkoliv jiným co koupim ve kšeftě, zapojit se musí stejněgood

ty se mrdáš se všim Luigibigsmilebigsmilebigsmile


Bandit 4EVER!!!
mr.BSE (Člen)
13.01.2008 22:14:02
Offline

Re: Přerušovač LEDek

taky bych ho radsi sehnal za 80,nez 300idontknow


Second Class Citizen
1130 Café Racer
luig (Člen)
14.01.2008 17:24:26
Offline

Re: Přerušovač LEDek

barynek psal:
luig psal:
osiris psal:

...to je lepší se s tím mrdat ;)

kámoš je elektronadšenec, když viděl ten link tak že je to prej primitivní, je to pro něj radostbigsmile A já s tim budu mít stejný mrdání jak s jakýmkoliv jiným co koupim ve kšeftě, zapojit se musí stejněgood

ty se mrdáš se všim Luigibigsmilebigsmilebigsmile

ááááááá dva tři: A šukej měěěěě, mrdej měěěě, kruť mi kozamáááááááááááááábigsmile


Ne asi
luig (Člen)
14.01.2008 17:25:01
Offline

Re: Přerušovač LEDek

mr.BSE psal:

taky bych ho radsi sehnal za 80,nez 300idontknow

Však ty už homemade máš ne?


Ne asi
Wencl (Člen)
16.01.2008 19:34:15
Offline

Re: Přerušovač LEDek

A co třeba tohle? Já to objednával fčera...good
http://www.yacomi.cz/odpor-na-led-blink … 8f70d7c9ca

luig (Člen)
16.01.2008 19:56:25
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Wencl psal:

A co třeba tohle? Já to objednával fčera...good
http://www.yacomi.cz/odpor-na-led-blink … 8f70d7c9ca

Ale to musim dát před každej blinkr co? Takže slabší 4 kila, to už se vyplatí ten přerušovač. Taky sem o tomhle uvažoval ale pak sem si řek že možná by byl problém kam to schovat, hlavně vepředu za blinkry. Nebo je kabeláž tažená extra nějak zazadu z podsedla že bych to schoval někam tam a ne k přednímu světlu?


Ne asi
mr.BSE (Člen)
16.01.2008 21:00:38
Offline

Re: Přerušovač LEDek

luig psal:
mr.BSE psal:

taky bych ho radsi sehnal za 80,nez 300idontknow

Však ty už homemade máš ne?

jasnegoodgood


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Wencl (Člen)
17.01.2008 13:09:16
Offline

Re: Přerušovač LEDek

luig psal:
Wencl psal:

A co třeba tohle? Já to objednával fčera...good
http://www.yacomi.cz/odpor-na-led-blink … 8f70d7c9ca

Ale to musim dát před každej blinkr co? Takže slabší 4 kila, to už se vyplatí ten přerušovač. Taky sem o tomhle uvažoval ale pak sem si řek že možná by byl problém kam to schovat, hlavně vepředu za blinkry. Nebo je kabeláž tažená extra nějak zazadu z podsedla že bych to schoval někam tam a ne k přednímu světlu?

Právě že nee, jeden ti stačí na dvě blikny, šak ti z toho vedů dva dráty, ne? A když to porovnáš s velikostí koncovek, tak si myslím, že to bude mít cca 5x20mm, každopádně během dneška či zítřka by mně to mělo dorazit, tak to vyfotím třeba u pravítka a mrsknu to sem, ja? good

luig (Člen)
17.01.2008 17:42:44
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Wencl psal:

Právě že nee, jeden ti stačí na dvě blikny, šak ti z toho vedů dva dráty, ne? A když to porovnáš s velikostí koncovek, tak si myslím, že to bude mít cca 5x20mm, každopádně během dneška či zítřka by mně to mělo dorazit, tak to vyfotím třeba u pravítka a mrsknu to sem, ja? good

No počkat, z blinkru mi vedou dva dráty a z těch odporů taky, snad oba dráty z blinkru musim prohnat tim odporem ne? Nebo jenom + a zem ne? Nevim možná kecám, říkám že elektrice ukrutně rozumim...smile1
Jinak s tou velikostí zas o tolik nejde, vzadu neni co řešit, tam se to schová někde pod sedlo ale spíš až to namontuješ tak pošli kam si je plácnul na přední blinkry, jestli někam za přední světlo nebo dál po kabelech kde to nebude tak vidět, díky.
PS.: Jinak tu velikost vyfoť, dobrej nápadgood


Ne asi
barynek (Člen)
17.01.2008 17:46:48
Offline

Re: Přerušovač LEDek

luig psal:

.... Nevim možná kecám, říkám že elektrice ukrutně rozumim...smile1
....

Ono je toho víc ale proč to rozebírat tady, že?bigsmilebigsmilebigsmileass


Bandit 4EVER!!!
luig (Člen)
17.01.2008 17:49:28
Offline

Re: Přerušovač LEDek

barynek psal:
luig psal:

.... Nevim možná kecám, říkám že elektrice ukrutně rozumim...smile1
....

Ono je toho víc ale proč to rozebírat tady, že?bigsmilebigsmilebigsmileass

Tys tu zas chyběl pussy, co se sem sereš když tomu taky pussy rozumíšpussy?


Ne asi
barynek (Člen)
17.01.2008 17:51:49
Offline

Re: Přerušovač LEDek

luig psal:
barynek psal:
luig psal:

.... Nevim možná kecám, říkám že elektrice ukrutně rozumim...smile1
....

Ono je toho víc ale proč to rozebírat tady, že?bigsmilebigsmilebigsmileass

Tys tu zas chyběl pussy, co se sem sereš když tomu taky pussy rozumíšpussy?

se hnedka nečerti, děláš jako by ti ulítly včelyheadshakeidontknow


Bandit 4EVER!!!
Loser (Administrator)
17.01.2008 17:52:44
Offline

Re: Přerušovač LEDek

mate stesti, ze jdu kolem .... bigsmilebigsmilebigsmile


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
luig (Člen)
17.01.2008 17:54:21
Offline

Re: Přerušovač LEDek

barynek psal:

se hnedka nečerti, děláš jako by ti ulítly včelyheadshakeidontknow

goodpussy


Ne asi
barynek (Člen)
17.01.2008 17:56:49
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Loser psal:

mate stesti, ze jdu kolem .... bigsmilebigsmilebigsmile

ted to vyrešíbigsmilebigsmile


Bandit 4EVER!!!
XJelen (Člen)
17.01.2008 21:00:02
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Ty odpory musíš mít na každej blinkr jeden. Jinak radši ten přerušovač, bral jsem ho u Louis za 10éček, pozor musíš vzít ten dvoupolovej a vzadu z ty "krabičky" pod sedlem vyškubnout dva dráty z konektoru (stříhat je mi přijde jako prasárna) a propojit přes ten novej přerušovač. A dávat před 1W LED blinkr odpor mě přijde taky jako nerozumheadshake to si  tam můžeš nechat ty 21Widontknow


Strýcfajtr !!!
luig (Člen)
17.01.2008 21:10:36
Offline

Re: Přerušovač LEDek

XJelen psal:

Ty odpory musíš mít na každej blinkr jeden. Jinak radši ten přerušovač, bral jsem ho u Louis za 10éček, pozor musíš vzít ten dvoupolovej a vzadu z ty "krabičky" pod sedlem vyškubnout dva dráty z konektoru (stříhat je mi přijde jako prasárna) a propojit přes ten novej přerušovač. A dávat před 1W LED blinkr odpor mě přijde taky jako nerozumheadshake to si  tam můžeš nechat ty 21Widontknow

OK, díky moc tohle sem přesně potřeboval vědětgood
A co ten přerušovač na kterej sem tu dal odkaz, tu stavebnici, myslíš že by plnil funkci jak má? Nemyslim funkci rostlinářebigsmile


Ne asi
luig (Člen)
17.01.2008 21:12:45
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Wencl psal:

Právě že nee, jeden ti stačí na dvě blikny...

Tak podle Xjelana si celou objednávku asi zopakuješidontknow


Ne asi
XJelen (Člen)
17.01.2008 22:22:28
Offline

Re: Přerušovač LEDek

luig psal:
XJelen psal:

Ty odpory musíš mít na každej blinkr jeden. Jinak radši ten přerušovač, bral jsem ho u Louis za 10éček, pozor musíš vzít ten dvoupolovej a vzadu z ty "krabičky" pod sedlem vyškubnout dva dráty z konektoru (stříhat je mi přijde jako prasárna) a propojit přes ten novej přerušovač. A dávat před 1W LED blinkr odpor mě přijde taky jako nerozumheadshake to si  tam můžeš nechat ty 21Widontknow

OK, díky moc tohle sem přesně potřeboval vědětgood
A co ten přerušovač na kterej sem tu dal odkaz, tu stavebnici, myslíš že by plnil funkci jak má? Nemyslim funkci rostlinářebigsmile

Podle všeho asi jo (má taky jenom dva póly), ale než to bastlit, tak radši koupitgood


Strýcfajtr !!!
Wencl (Člen)
17.01.2008 23:30:59
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Tak mi došly ty odpory, jsem to blejsknul a vypadá to asi takhle:

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/wencl/odpor1.jpg


Jinak co se zapojení týká, tak na stránkách jednoho z distributorů se píše, že na moto stačí 2 odpory ( http://www.yshop.cz/default.asp?cls=sto … tiid=22602 ). Kámoš, který už to má zapojené na fárošovi mi to taky potvrdil. Stačí prostě plusový drát k jednomu blinkru připojit na černý kabel a plusový drát k druhému blinkru připojit na žlutý kabel. To samé pak na zadu, reps. na předu, záleží, odkud se to bere smile1
Ale jelikož jsem věčný šťoural, tak mi to nedalo a bužírka šla dolů a ukázalo se mi toto:

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/wencl/odpor2.jpg


Teď jsem z toho jelen, tohle přece podle mojí logiky nemůže fungovat idontknow Tak nevím, zítra to proberu ještě s kámošem, co to už má a navíc je slaboproudař. Takže možnosti jsou jenom 2:
1)to fungovat bude a je to šolich, tímpádem je to řešení za 290kč se vším všudy
2)jsem vyhodil 290kč do pussy a buď mi to bude blikat rychle, nebo budu muset koupit ten výše zmiňovaný přerušovač headshake
Každopádně, zítra by mně měly přijít i blinkry, tak to zkusím zapojit a pak sem dám foto, jak jsem to zprasil...už nškdo vyděl fotku vyhořelé elektriky na Bandsce?bigsmile

K.a.s.y.m. (Člen)
18.01.2008 06:58:08
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Tak tomuhle říkám kup smile1za 290,- korun věc asi za 20,- smile1 ....chybama se člověk učísmile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
XJelen (Člen)
18.01.2008 07:36:18
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Podle Kellermanna pro jeden blinkr jeden odpor:
http://www.louis.de/shop/zusatz/anl/Kel … rstand.pdf


Strýcfajtr !!!
mr.BSE (Člen)
18.01.2008 09:34:02
Offline

Re: Přerušovač LEDek

za jeden chtej 115kc?surprisedsurprisedsurprisedsick

vykonovy odpory koncej na 20-25kackach za kusheadshakeheadshakeidontknow


Second Class Citizen
1130 Café Racer
K.a.s.y.m. (Člen)
18.01.2008 09:45:59
Offline

Re: Přerušovač LEDek

dva odpory s hodnotou 27 Ohmu za 300 goodgood
asi to taky začnu prodávat.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
18.01.2008 09:49:27
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Kasym:
...já sem na eletriku taky docela střevo, tagže se voptam...dyš namontuju ledkový blinkry, stačí dyš na plusovej kábl naletuju výkonovej votpor s hodnotou 27 Ohm???surprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
mr.BSE (Člen)
18.01.2008 10:01:24
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Filous psal:

Kasym:
...já sem na eletriku taky docela střevo, tagže se voptam...dyš namontuju ledkový blinkry, stačí dyš na plusovej kábl naletuju výkonovej votpor s hodnotou 27 Ohm???surprised

odpovim za Kasyma smile1
bude to fungovat presne stejne jako to, co koupil Wencl.
taky vem ten vykonac na 20W at ti to dohromady hodit +- tech 21W jako ma origo blikna.

Sice resit to odporama je takovy... no asi jako bys delal na soustruhu zavit nozem a pritom tam mohl mit ockobigsmile (nejsu strojar, doufam, ze sem si ted nenasral do gati smile1)


Second Class Citizen
1130 Café Racer
mr.BSE (Člen)
18.01.2008 10:05:41
Offline

Re: Přerušovač LEDek

K.a.s.y.m. psal:

dva odpory s hodnotou 27 Ohmu za 300 goodgood
asi to taky začnu prodávat.

dem do toho, ja ti to budu "balit" to tech smrstovacek, ha?smile1 udelame biznis jako krava


Second Class Citizen
1130 Café Racer
K.a.s.y.m. (Člen)
18.01.2008 10:11:51
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Filous psal:

Kasym:
...já sem na eletriku taky docela střevo, tagže se voptam...dyš namontuju ledkový blinkry, stačí dyš na plusovej kábl naletuju výkonovej votpor s hodnotou 27 Ohm???surprised

Já su na elektriku taky dřevo proto jsem se ptal povolanějších,ale asi jo.když zvýšíš odpor ledek mělo by to blikat pomaleji.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Wencl (Člen)
18.01.2008 10:13:14
Offline

Re: Přerušovač LEDek

K.a.s.y.m. psal:

Tak tomuhle říkám kup smile1za 290,- korun věc asi za 20,- smile1 ....chybama se člověk učísmile1

Já to jebem, kua, jdu najít kontakt na toho chlápka, co mi to poslal...jaká je dneska sazba za vraždu v afektu?fuck

K.a.s.y.m. (Člen)
18.01.2008 10:15:53
Offline

Re: Přerušovač LEDek

mr.BSE psal:
Filous psal:

Kasym:
...já sem na eletriku taky docela střevo, tagže se voptam...dyš namontuju ledkový blinkry, stačí dyš na plusovej kábl naletuju výkonovej votpor s hodnotou 27 Ohm???surprised

odpovim za Kasyma smile1
bude to fungovat presne stejne jako to, co koupil Wencl.
taky vem ten vykonac na 20W at ti to dohromady hodit +- tech 21W jako ma origo blikna.

Sice resit to odporama je takovy... no asi jako bys delal na soustruhu zavit nozem a pritom tam mohl mit ockobigsmile (nejsu strojar, doufam, ze sem si ted nenasral do gati smile1)

No očkem to máš přesnější,ale né vždycky ho budeš hlavně pro speciál závity.
Se tě zeptám.Čím jiným by jsi to řešil?mě tohle připadá jako nejjednodušší a nejlevnější řešení.Zvlášt když ty odpory vypáráš ze starý televize na smetákubigsmilebigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
18.01.2008 10:20:30
Offline

Re: Přerušovač LEDek

...tag eště jeden blbej dotas...přídu do ňáký votporárny a řeknu:"chci štyry votpory s hodnotou 20W / 27 Ohm" ...je to tag správně? ...hodnotě tý wattáže docela rozumim, ale tý ohmy mě matou, proč zrovna 27???idontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
18.01.2008 10:21:37
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Wencl psal:
K.a.s.y.m. psal:

Tak tomuhle říkám kup smile1za 290,- korun věc asi za 20,- smile1 ....chybama se člověk učísmile1

Já to jebem, kua, jdu najít kontakt na toho chlápka, co mi to poslal...jaká je dneska sazba za vraždu v afektu?fuck

Pokud to vezme zpátky tak mu to pošli.Tohle už je fakt zlodějina.Za vraždu v afektu je milostsmile1smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Wencl (Člen)
18.01.2008 11:12:52
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Tak jsme to vyřešily, stačí na celou motorku skutečně 2 odpory, ale jak už uvedl mr.BSE a K.a.s.y.m. (ten si jen klepal na dyňu), dá se to vyřešit zhruba za 100kč, když si člověk koupí 4 odpory v elektroshopu a zapojí je na každý blinkr paralelně. Ale tohle jsou prej nějaké efeššolich mrdky, takže stačí 2 na 1 motyku. Scéma zapojení ist hier:

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/wencl/blinkryschema.jpg


Každopádně jsme to s kámošem měřili a stačí bohatě rezistor s hodnotou 10W a nějakých 20ohmů. Jeden takový čurament stojí do 30kč. Jinak zpátky mně to nevezme, protože jsem sundal tu bužírku...takže budiž mých 300kč prospěšných aspoň tomu, že teď už fšeci vijú, jak to vyřešit za kilčo good

K.a.s.y.m. (Člen)
18.01.2008 12:11:34
Offline

Re: Přerušovač LEDek

K tomu není co dodat.Prostě tenhle bazmek od Yacomi nebrat a navštívit obchod s elektro součástkama,nebo kamaráda elektrikáře.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Wencl (Člen)
18.01.2008 12:26:59
Offline

Re: Přerušovač LEDek

K.a.s.y.m. psal:

K tomu není co dodat.Prostě tenhle bazmek od Yacomi nebrat a navštívit obchod s elektro součástkama,nebo kamaráda elektrikáře.

Máš recht, draku good
Stejně tyhle ty potvory půjdou asi za chvilku do věčných lovišť, dají se koupit zátěžové resistory potřebných hodnot, zalété v nějaké uhlíkové sračce, nebo co to je, kvůli lepšímu chlazení, za cca 50kč, což je si myslím nanejvíš šolichoidní bigsmile

Filous (Člen)
18.01.2008 12:43:26
Offline

Re: Přerušovač LEDek

...prozradí mi něgdo technický parametry tech votporů, ci fiks???...ať nejsem za volasmile2


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
18.01.2008 12:47:14
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Filous psal:

...prozradí mi něgdo technický parametry tech votporů, ci fiks???...ať nejsem za volasmile2

To co má Wencl na tom werku tak má 27 Ohmů a je pro dva blinkry.když ale dojdeš(dojedešsmile1 ) do nějakýho seriózního obchodu s elektro součástkama tak ti poradí taky kolik dát aby to blikalo jak potřeuješ a můžeš dát pak třeba menší do každé blikny.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Wencl (Člen)
18.01.2008 13:08:11
Offline

Re: Přerušovač LEDek

K.a.s.y.m. psal:
Filous psal:

...prozradí mi něgdo technický parametry tech votporů, ci fiks???...ať nejsem za volasmile2

To co má Wencl na tom werku tak má 27 Ohmů a je pro dva blinkry.když ale dojdeš(dojedešsmile1 ) do nějakýho seriózního obchodu s elektro součástkama tak ti poradí taky kolik dát aby to blikalo jak potřeuješ a můžeš dát pak třeba menší do každé blikny.

K.a.s.y.m.-pán ráči býti élektrofajnšmekr???

K.a.s.y.m. (Člen)
18.01.2008 13:11:58
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Wencl psal:
K.a.s.y.m. psal:
Filous psal:

...prozradí mi něgdo technický parametry tech votporů, ci fiks???...ať nejsem za volasmile2

To co má Wencl na tom werku tak má 27 Ohmů a je pro dva blinkry.když ale dojdeš(dojedešsmile1 ) do nějakýho seriózního obchodu s elektro součástkama tak ti poradí taky kolik dát aby to blikalo jak potřeuješ a můžeš dát pak třeba menší do každé blikny.

K.a.s.y.m.-pán ráči býti élektrofajnšmekr???

No já jo to ses trefil.Nemít šikovnýho kamoša co je elektikář tak vim taky hovno.Hodinu tu s ním vedu na tohle tema debatu po ICQsmile1smile1smile1smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
mr.BSE (Člen)
18.01.2008 13:31:46
Offline

Re: Přerušovač LEDek

K.a.s.y.m. psal:

No očkem to máš přesnější,ale né vždycky ho budeš hlavně pro speciál závity.
Se tě zeptám.Čím jiným by jsi to řešil?mě tohle připadá jako nejjednodušší a nejlevnější řešení.Zvlášt když ty odpory vypáráš ze starý televize na smetákubigsmilebigsmile

ale jo, levny to je, funguje to taky...

ale to co usetris na LED bliknach zase "protopis" na odporechsmile1


Second Class Citizen
1130 Café Racer
K.a.s.y.m. (Člen)
18.01.2008 13:40:24
Offline

Re: Přerušovač LEDek

mr.BSE psal:
K.a.s.y.m. psal:

No očkem to máš přesnější,ale né vždycky ho budeš hlavně pro speciál závity.
Se tě zeptám.Čím jiným by jsi to řešil?mě tohle připadá jako nejjednodušší a nejlevnější řešení.Zvlášt když ty odpory vypáráš ze starý televize na smetákubigsmilebigsmile

ale jo, levny to je, funguje to taky...

ale to co usetris na LED bliknach zase "protopis" na odporechsmile1

Podle mě jsou ledky stejně jen o tom,že je tam chceš mít a né že by byli lepší.Já tam ledky nemám a ani je zatím neplánuju.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
mr.BSE (Člen)
18.01.2008 14:03:02
Offline

Re: Přerušovač LEDek

K.a.s.y.m. psal:

Podle mě jsou ledky stejně jen o tom,že je tam chceš mít a né že by byli lepší.Já tam ledky nemám a ani je zatím neplánuju.

Me se LEDky libej v rychlosti, je to proste bud sviti nebo ne, zarovka at chceme nebo ne, chvilku zhavi a chvilku dozhavuje...bad


Second Class Citizen
1130 Café Racer
barynek (Člen)
18.01.2008 14:06:14
Offline

Re: Přerušovač LEDek

mr.BSE psal:
K.a.s.y.m. psal:

Podle mě jsou ledky stejně jen o tom,že je tam chceš mít a né že by byli lepší.Já tam ledky nemám a ani je zatím neplánuju.

Me se LEDky libej v rychlosti, je to proste bud sviti nebo ne, zarovka at chceme nebo ne, chvilku zhavi a chvilku dozhavuje...bad

no ale hlavně že jsme vidět ne?idontknow


Bandit 4EVER!!!
mr.BSE (Člen)
18.01.2008 14:17:20
Offline

Re: Přerušovač LEDek

barynek psal:

no ale hlavně že jsme vidět ne?idontknow

jo to jo,ale zarovka je...proste jen zarovkasmile1


Second Class Citizen
1130 Café Racer
luig (Člen)
18.01.2008 15:22:20
Offline

Re: Přerušovač LEDek

XJelen psal:

Podle všeho asi jo (má taky jenom dva póly), ale než to bastlit, tak radši koupitgood

Ríkám, pro kámoše radost to postavitsmile1


Wencl psal:

Jinak co se zapojení týká, tak na stránkách jednoho z distributorů se píše, že na moto stačí 2 odpory

Píšou tam že sou potřeba MINIMÁLNÉ dva na moto, to je jasný, na jeden pár blinkrů ale to neznamená že dva na moto stačí ne?idontknow


Wencl psal:

Já to jebem, kua, jdu najít kontakt na toho chlápka, co mi to poslal...jaká je dneska sazba za vraždu v afektu?fuck

bigsmilebigsmilebigsmile

Wencl psal:

Tak jsme to vyřešily, stačí na celou motorku skutečně 2 odpory

Tak teď už sem z toho totální jelenbigsmile


Ne asi
barynek (Člen)
18.01.2008 15:30:38
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Luigi, ty a jelen??? Snad pussy, ne?assbigsmile
ale jako pořeš to no, ti fandimgood


Bandit 4EVER!!!
luig (Člen)
18.01.2008 15:32:09
Offline

Re: Přerušovač LEDek

barynek psal:

Luigi, ty a jelen??? Snad pussy, ne?assbigsmile
ale jako pořeš to no, ti fandimgood

ziša, ještě ti jednou tohle téma bude dobrý až sám dáš ledky a ne ty scheisse co sem měl na džawěbigsmile


Ne asi
XJelen (Člen)
18.01.2008 17:42:19
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Filous psal:

...prozradí mi něgdo technický parametry tech votporů, ci fiks???...ať nejsem za volasmile2

Máš to zapotřebí? Vem novej přerušovač a fertig ne? Přoč řadit před nízkopříkonový Ledky topení?idontknow A k těm Kellermannům se takovej bastl nehodíheadshakebigsmile zas taková socka nejsi ne?smokin


Strýcfajtr !!!
barynek (Člen)
18.01.2008 18:17:04
Offline

Re: Přerušovač LEDek

luig psal:
barynek psal:

Luigi, ty a jelen??? Snad pussy, ne?assbigsmile
ale jako pořeš to no, ti fandimgood

ziša, ještě ti jednou tohle téma bude dobrý až sám dáš ledky a ne ty scheisse co sem měl na džawěbigsmile

ja na ledkyfuckbigsmile, staci zadni brzdovej panel, btw. užs ho prubnul?idontknow


Bandit 4EVER!!!
Eguák (Člen)
18.01.2008 19:51:55
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Zdar tak zkusim taky něco sick k tomuhle fundovanýmu tématu

to Filous:
ty přijdeš do nějaký tý votporárny a řekneš že chceš odpory 27ohmů na 20W...
a prodavač se zeptá: chceš metalizovaný, uhlíkový, keramický, bezindukční...
a ty řekneš že keramický (nebo obyčejný) a nic víc nic míň. Kdyby jsi bydlel přes ulici tak ti toho dám kýbl...

ALE já bych klidně koupil 27ohmů na 5 W (5,-), protože ten vodpor je zatěžován krátce, a tudíž se tak moc neohřeje a proto bude mít dlouhou životnost a tudíž přežije motrku i motorkáře bigsmile. Ne velikosti těch ohmů záleží rychlost blikání.

A pro fajnšmekry- kupte si potenciometr nebo trimr (to je odpor u kterýho se nechá změnit hodnota) a můžete si nastavit libovolnou frekvenci blikání.

To luig: ten přerušovač na kterej si dal odkaz je OK (možná by se nechalo sehnat i něco jednoduššího), ještě bych udělal upgrade na Level 2 a to regulaci svitu ledek a rychlost blikání  cool

počety těch odporů jste už vlatně vyřešili...

snad sem nenapsl nějakou koninu

luig (Člen)
18.01.2008 20:06:23
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Eguák: ok hned je to zas o trochu jasnější ale ještě detail, jaká bude rychlost blikání a intenzita světla pokud použiju tu "moji" stavebnici ve srovnání s plácnutím odporu 27ohm na každej blinkr?


Ne asi
Eguák (Člen)
18.01.2008 22:11:12
Offline

Re: Přerušovač LEDek

luig psal:

Eguák: ok hned je to zas o trochu jasnější ale ještě detail, jaká bude rychlost blikání a intenzita světla pokud použiju tu "moji" stavebnici ve srovnání s plácnutím odporu 27ohm na každej blinkr?

Rychlost blikání u stvebnice píšou 2Hz já sem spočítal že by to mělo být 1,48Hz ale když zavřu všechny voči a přičtu nějaký ty tolerance tak by to mohlo bejt ty 2Hz tzn že během půl vteřiny se ti ten blinkr zhasne a rzsvítí - to je docela kalup. tzn změnit poměr R1 a R2 vo tom tam taky něco píšou.

Rychlost blikání u plácnutýho odporu neumim určit, ale když ti to nebude vyhovovat s 27 tak tam musiš plácnout odpůrek menší nebo větší, je to systém pokus - omyl. Já bych tam zkusil místo odporu vrazil potenciometr na 4W za 80 peněz (ale ta watáž je fakt na hraně) a tu rychlost blikání bych si doladil.

Intenzita svícení bude zhruba stejná ať tam budou odpůrky nebo stavebnice, záleží taky na svítivosti těch diod bigsmile

mr.BSE (Člen)
19.01.2008 00:45:57
Offline

Re: Přerušovač LEDek

nenapada me zadnej duvod proc regulovat svit LEDekidontknow


Second Class Citizen
1130 Café Racer
VikecB12 (Člen)
19.01.2008 11:54:09
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Nenapadá mě jedinej důvod proč montovat LEDblinkry celkověsurprised Akorát je pak mašina plná fšelijakejch elektrobastlů,natahaný fšelijaký drátky a krabičky,pokudmožno fšechno zbastlený izolačkou a pussy z toho,stejně vás to nezrychlíheadshake
Zrovna mám jeden takovej bastl v garáži a bylo to na sick tu elektriku dat dokupy.Ledblinkry,alarmy,diody... půlka věcí z toho nefachčila,tak sem to fšechno vyházel a je pokoj.good


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
mr.BSE (Člen)
19.01.2008 12:12:58
Offline

Re: Přerušovač LEDek

mam LEDky, mam alarm, pod sedlem to je jak v elektrarne,ale vyznam se smile1 a hlavne odpojit to je otazka 10 minut (myslim jako dat  elektriku do puvodniho stavu)


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Eguák (Člen)
19.01.2008 12:20:36
Offline

Re: Přerušovač LEDek

mr.BSE psal:

nenapada me zadnej duvod proc regulovat svit LEDekidontknow

pro ten pocit že to víc svítí a líp jede bigsmile určeno pro fajnšmekry, já bych do toho nešel, další bastl na motorce. LED blinkry nemám, jenom uvažuju (časem) že koupim zadní světlo diodový, protože mi tam pravidelně praská žárovka

luig (Člen)
19.01.2008 17:54:42
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Eguák: No tě prdel, koukám že to začíná bejt čím dál složitějšísmile1 Jinak když si tak pěkne vypočet rychlost blikání, nevíš jaká je ta standartní zrychlená nepoladěná pokud jenom vyměnim žárovkoblinkry za LED ve srovnání ať už se stavebnicí nebo odporama? Jestli to fakt neni lepší nechat to jak to je, myslim nechat to blikat rychleji a nesrat se s tim když stejně nevim jak to bude blikat potom. Koukám že záleží na hafo věcech takže si myslim že neni zaručenej výsledek ani pokud koupim nějakej přerušovač za těch 3-5 kil. Nebo se pletu? Pak by celá tahle krásná diskuze byla uplně k hovnu...bigsmilebigsmilebigsmile


Ne asi
luig (Člen)
19.01.2008 17:58:00
Offline

Re: Přerušovač LEDek

mr.BSE psal:

nenapada me zadnej duvod proc regulovat svit LEDekidontknow

Ne tak sem to nemyslel. Šlo mi o to, jestli když tam plácnu nějakej vlastní odpor/přerušovač tak sice poladim rychlost ale aby to nemělo jako vedlejší nechtěnej efekt taky ubrání na svítívosti. Jestli to spolu prostě nesouvisí - rychlost + intenzita.


Ne asi
Filous (Člen)
19.01.2008 18:32:36
Offline

Re: Přerušovač LEDek

XJelen psal:
Filous psal:

...prozradí mi něgdo technický parametry tech votporů, ci fiks???...ať nejsem za volasmile2

Máš to zapotřebí? Vem novej přerušovač a fertig ne? Přoč řadit před nízkopříkonový Ledky topení?idontknow A k těm Kellermannům se takovej bastl nehodíheadshakebigsmile zas taková socka nejsi ne?smokin

...Kellermanny nebudou, dát šest litrů
za blinkry je děsná řachasick...a ty ledkový dam nejspíš jen proto, že sem našel podobný, levnější a vyměnim je za origa, páč sou menčí, nebudou překážet sedlovejm brašnám a líbjej se mi víc dizajnovje neš ty originální bambule...a proč votpory? ...poněvadž ten votpor naletuju přímo na kabel blinkru, tudíš nebudu nijak zasahovat do origo eletriky a f případě, že se mi ty ledky přestanou líbit nebo to budu chtít uvíst do původního stavu, jen rospojim konektory a přehodim blinkry...jednoduchý, funkční...toš tag...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
19.01.2008 18:33:28
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Eguák:
...díkesgood


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
XJelen (Člen)
20.01.2008 12:25:40
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Filous psal:
XJelen psal:
Filous psal:

...prozradí mi něgdo technický parametry tech votporů, ci fiks???...ať nejsem za volasmile2

Máš to zapotřebí? Vem novej přerušovač a fertig ne? Přoč řadit před nízkopříkonový Ledky topení?idontknow A k těm Kellermannům se takovej bastl nehodíheadshakebigsmile zas taková socka nejsi ne?smokin

...Kellermanny nebudou, dát šest litrů
za blinkry je děsná řachasick...a ty ledkový dam nejspíš jen proto, že sem našel podobný, levnější a vyměnim je za origa, páč sou menčí, nebudou překážet sedlovejm brašnám a líbjej se mi víc dizajnovje neš ty originální bambule...a proč votpory? ...poněvadž ten votpor naletuju přímo na kabel blinkru, tudíš nebudu nijak zasahovat do origo eletriky a f případě, že se mi ty ledky přestanou líbit nebo to budu chtít uvíst do původního stavu, jen rospojim konektory a přehodim blinkry...jednoduchý, funkční...toš tag...

To elektronický přerušovadlo, bliká furt stejně s diodama i s žárovkama (lobovolnejma, není závislost na wattáži), jinak se jedná jenom o dva dráty vytažený z konektoru (jdou tam zase vrátit). Je to asi nastejnogood akorát levnější pokud trefíš tu správnou hodnotu odporusmile1.


Strýcfajtr !!!
Wencl (Člen)
20.01.2008 12:54:05
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Filous psal:
XJelen psal:
Filous psal:

...prozradí mi něgdo technický parametry tech votporů, ci fiks???...ať nejsem za volasmile2

Máš to zapotřebí? Vem novej přerušovač a fertig ne? Přoč řadit před nízkopříkonový Ledky topení?idontknow A k těm Kellermannům se takovej bastl nehodíheadshakebigsmile zas taková socka nejsi ne?smokin

...Kellermanny nebudou, dát šest litrů
za blinkry je děsná řachasick...a ty ledkový dam nejspíš jen proto, že sem našel podobný, levnější a vyměnim je za origa, páč sou menčí, nebudou překážet sedlovejm brašnám a líbjej se mi víc dizajnovje neš ty originální bambule...a proč votpory? ...poněvadž ten votpor naletuju přímo na kabel blinkru, tudíš nebudu nijak zasahovat do origo eletriky a f případě, že se mi ty ledky přestanou líbit nebo to budu chtít uvíst do původního stavu, jen rospojim konektory a přehodim blinkry...jednoduchý, funkční...toš tag...

Máš echt recht, odpor to jistí, mně osobně v tom začíná být jasno, jenom jedna věc mě napadá, jestli ty odpory zapojit sériově, nebo paralelně???

Eguák (Člen)
20.01.2008 14:02:35
Offline

Re: Přerušovač LEDek

luig psal:

Eguák: No tě prdel, koukám že to začíná bejt čím dál složitějšísmile1 Jinak když si tak pěkne vypočet rychlost blikání, nevíš jaká je ta standartní zrychlená nepoladěná pokud jenom vyměnim žárovkoblinkry za LED ve srovnání ať už se stavebnicí nebo odporama? Jestli to fakt neni lepší nechat to jak to je, myslim nechat to blikat rychleji a nesrat se s tim když stejně nevim jak to bude blikat potom. Koukám že záleží na hafo věcech takže si myslim že neni zaručenej výsledek ani pokud koupim nějakej přerušovač za těch 3-5 kil. Nebo se pletu? Pak by celá tahle krásná diskuze byla uplně k hovnu...bigsmilebigsmilebigsmile

Složitý to neni, jen je několik více či méně složitej řešení. Já bejt tebou tak to vyřešim odporama, na tu stavebnici se vyprdni. Důvěřoval bych těm odporům (jako tý hodnotě 27ohmů) co prodávaji na yacomi.cz ale koupil bych je v obyčejnym shopu kde maji tyto cajky
http://www.gme.cz/index.php?action=vypi … SC=5475320

čtvrtá položka od zdola 27ohmů na 5W, jeden stojí 5,- kup tř nebo čtyři, jeden si nech jako náhradní pod sedlem. Přiletuješ jeden odpor paralelně k jedný dvojci blinkrů nebo to přiděláš čokoládou a budeš mít klid -> výsledek bude to blikat pomaleji.

Eguák (Člen)
20.01.2008 14:07:03
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Wencl psal:
Filous psal:
XJelen psal:


Máš to zapotřebí? Vem novej přerušovač a fertig ne? Přoč řadit před nízkopříkonový Ledky topení?idontknow A k těm Kellermannům se takovej bastl nehodíheadshakebigsmile zas taková socka nejsi ne?smokin

...Kellermanny nebudou, dát šest litrů
za blinkry je děsná řachasick...a ty ledkový dam nejspíš jen proto, že sem našel podobný, levnější a vyměnim je za origa, páč sou menčí, nebudou překážet sedlovejm brašnám a líbjej se mi víc dizajnovje neš ty originální bambule...a proč votpory? ...poněvadž ten votpor naletuju přímo na kabel blinkru, tudíš nebudu nijak zasahovat do origo eletriky a f případě, že se mi ty ledky přestanou líbit nebo to budu chtít uvíst do původního stavu, jen rospojim konektory a přehodim blinkry...jednoduchý, funkční...toš tag...

Máš echt recht, odpor to jistí, mně osobně v tom začíná být jasno, jenom jedna věc mě napadá, jestli ty odpory zapojit sériově, nebo paralelně???

Odpor zapojit paralelně, kdyby jsi to dal do tej séérie tak ti to bude svítit méně protože omezíš proud kterej teče do těch dioid, proud nani žádnej blbecbigsmile

luig (Člen)
20.01.2008 16:09:55
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Sériově, paralelně...idontknow
Prostě koupim čtyři kousky těch srágor, kablík, konektory a udělám jakoby prodlužovák na kabely blinkrů aby to vypadalo jako obrázek nahoře, prostě ty dva kabely propojim tim odporem, je to tak? A záleží na směru jak ten odpor dám nebo je "oboustrannej". Jinak koukal sem kam vede kablík z předního blinkru, navedlo mě to do světla, sundal sem parabolu a pomalu sem se lek kolik tam je kabelů, vypadá to že na BN je přední světlo hlavní součást motorkysmile1 Akorát je průser, že ten konektor kterej musim vypojit abych blikač odmontoval je dost nestandartní, tzn. že bez štípaček to stejně nepudebad


Ne asi
Eguák (Člen)
20.01.2008 18:40:10
Offline

Re: Přerušovač LEDek

luig psal:

Sériově, paralelně...idontknow
Prostě koupim čtyři kousky těch srágor, kablík, konektory a udělám jakoby prodlužovák na kabely blinkrů aby to vypadalo jako obrázek nahoře, prostě ty dva kabely propojim tim odporem, je to tak? A záleží na směru jak ten odpor dám nebo je "oboustrannej". Jinak koukal sem kam vede kablík z předního blinkru, navedlo mě to do světla, sundal sem parabolu a pomalu sem se lek kolik tam je kabelů, vypadá to že na BN je přední světlo hlavní součást motorkysmile1 Akorát je průser, že ten konektor kterej musim vypojit abych blikač odmontoval je dost nestandartní, tzn. že bez štípaček to stejně nepudebad

odpor je oboustranej, takže je mu to celkem u ass  jak ho zapojíš

mr.BSE (Člen)
20.01.2008 18:53:28
Offline

Re: Přerušovač LEDek

luig psal:

Ne tak sem to nemyslel. Šlo mi o to, jestli když tam plácnu nějakej vlastní odpor/přerušovač tak sice poladim rychlost ale aby to nemělo jako vedlejší nechtěnej efekt taky ubrání na svítívosti. Jestli to spolu prostě nesouvisí - rychlost + intenzita.

reguloval sem na Eguakasmile1


Second Class Citizen
1130 Café Racer
fernet (Nový člen)
21.01.2008 18:05:00
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Zdravím všechny,nejsem majitelem Suzuki,ale Hondy cbr600RR a mám stejný problém o,kterém se tu vede debata.Myslel jsem,že když koupím přerušovač na ty Ledky,tak mám vyhráno,ale pak jsem zjistil,že na mé motorce je přerušovač v přístrojové desce a ta je jako monoblok,takže jsem to chtěl vyřešit těmi odpory,ale není to nic jednoduchého.Zjistil jsem,že by tam měl být ke každému blinkru odpor 8ohm,po zapojení to bliká rychle,včera večer jsem tady našel,že by to měl být odpor 27ohm,tak jsem je koupil,stál jeden 20,- a hlavně se nic nezměnilo a bliká to stejně rychle,tak co vy na to:bad: .....

luig (Člen)
21.01.2008 18:35:33
Offline

Re: Přerušovač LEDek

fernet psal:

Zdravím všechny,nejsem majitelem Suzuki,ale Hondy cbr600RR a mám stejný problém o,kterém se tu vede debata.Myslel jsem,že když koupím přerušovač na ty Ledky,tak mám vyhráno,ale pak jsem zjistil,že na mé motorce je přerušovač v přístrojové desce a ta je jako monoblok,takže jsem to chtěl vyřešit těmi odpory,ale není to nic jednoduchého.Zjistil jsem,že by tam měl být ke každému blinkru odpor 8ohm,po zapojení to bliká rychle,včera večer jsem tady našel,že by to měl být odpor 27ohm,tak jsem je koupil,stál jeden 20,- a hlavně se nic nezměnilo a bliká to stejně rychle,tak co vy na tobad .....

idontknow Jak říkám, do elektriky se neseru ale když to vemu čistě logicky když říkáš že s 8ohm to bliká stejně rychle jako s 27 tak bych řek že máš jeden jako druhej blbě zapojenej, jako by tam prostě nebyl. Možná to bude něco s tim sériovým/paralelním zapojením, možná...idontknow


Ne asi
fernet (Nový člen)
21.01.2008 21:35:12
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Nemyslím,že by to bylo špatně zapojený,protožě ,když tam odpory nedám tak to jen svítí

luig (Člen)
22.01.2008 15:51:39
Offline

Re: Přerušovač LEDek

fernet psal:

Nemyslím,že by to bylo špatně zapojený,protožě ,když tam odpory nedám tak to jen svítí

idontknowtak těžko říct, na tohle sou moje znalosti elektriky krátký


Ne asi
tomeeno (Člen)
24.05.2008 15:04:46
Offline

Re: Přerušovač LEDek

XJelen psal:
luig psal:
XJelen psal:

Ty odpory musíš mít na každej blinkr jeden. Jinak radši ten přerušovač, bral jsem ho u Louis za 10éček, pozor musíš vzít ten dvoupolovej a vzadu z ty "krabičky" pod sedlem vyškubnout dva dráty z konektoru (stříhat je mi přijde jako prasárna) a propojit přes ten novej přerušovač. A dávat před 1W LED blinkr odpor mě přijde taky jako nerozumheadshake to si  tam můžeš nechat ty 21Widontknow

OK, díky moc tohle sem přesně potřeboval vědětgood
A co ten přerušovač na kterej sem tu dal odkaz, tu stavebnici, myslíš že by plnil funkci jak má? Nemyslim funkci rostlinářebigsmile

Podle všeho asi jo (má taky jenom dva póly), ale než to bastlit, tak radši koupitgood

chlapy...ten "starej" přerušovač (relé) tam mám nechat?...spiš asi ne...ale jenom pro úplnost...díkyhelp

luig (Člen)
24.05.2008 15:47:42
Offline

Re: Přerušovač LEDek

tomeeno psal:

chlapy...ten "starej" přerušovač (relé) tam mám nechat?...spiš asi ne...ale jenom pro úplnost...díkyhelp

Dáváš elektronickej prerušovač? Já mám za to že jo, novej přidáš ke starýmu ale jistej si nejsem


Ne asi
mr.BSE (Člen)
24.05.2008 20:44:28
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Na co bys mel dva prerusovace?surprised
jedine je zapojit oba a blikat i rozdilne predek/zadek bigsmile

Samozrejme starej odpojit.


Second Class Citizen
1130 Café Racer
tomeeno (Člen)
04.06.2008 17:41:21
Offline

Re: Přerušovač LEDek

XJelen,mr.BSE and 2all:vytrhnout 2 draty ze stareho rele, pripojit nove 2 polove rele...ano..jde ale o to...ze do stareho rele vede cca 5 dratu...tzn,ze mam vytrhnout 2 draty co vedou napr. od zadnich blinkru,propojit do noveho 2p.elektr.rele a fertig?...a nove rele přifixovat ke stare patici a hotovo?...nemate nahodou nejake schematko?helpsurprisedhelpidontknowredface

tomeeno (Člen)
27.06.2008 09:37:06
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Moje řešení...koupě 2p. flasheru (blikače - relé). Jeden pól +12V,připojeno z volného slotu svorkovnice. Na druhý pól relé propojen kabel,který je na středovém přepínači blinkru (u moji B6 světle modrý drát),ten jsem ve starém relé odpojil (vytahl ze svorkovnice) a napojil na nové relé.Staré relé jsem nechal zapojené a to nové jsem vteřiňákem přifixoval k tomu starému cool

luig (Člen)
27.06.2008 10:47:48
Offline

Re: Přerušovač LEDek

tomeeno psal:

Moje řešení...koupě 2p. flasheru (blikače - relé). Jeden pól +12V,připojeno z volného slotu svorkovnice. Na druhý pól relé propojen kabel,který je na středovém přepínači blinkru (u moji B6 světle modrý drát),ten jsem ve starém relé odpojil (vytahl ze svorkovnice) a napojil na nové relé.Staré relé jsem nechal zapojené a to nové jsem vteřiňákem přifixoval k tomu starému cool

A šlape to jak?


Ne asi
tomeeno (Člen)
27.06.2008 11:56:17
Offline

Re: Přerušovač LEDek

Odstřikovače odstřikují,klakson troubí smile1...jj šlape to parádně goodsmokin

tomB12 (Člen)
27.06.2008 11:57:48
Offline

Re: Přerušovač LEDek

K.a.s.y.m. psal:
mr.BSE psal:
K.a.s.y.m. psal:

No očkem to máš přesnější,ale né vždycky ho budeš hlavně pro speciál závity.
Se tě zeptám.Čím jiným by jsi to řešil?mě tohle připadá jako nejjednodušší a nejlevnější řešení.Zvlášt když ty odpory vypáráš ze starý televize na smetákubigsmilebigsmile

ale jo, levny to je, funguje to taky...

ale to co usetris na LED bliknach zase "protopis" na odporechsmile1

Podle mě jsou ledky stejně jen o tom,že je tam chceš mít a né že by byli lepší.Já tam ledky nemám a ani je zatím neplánuju.

Celé to je o tom, že zrušíš to co funguje dobře. Nahradíš to tím co funguje hůř a dlouho laboruješ nad tím, jak to udělat, aby se to alespoň trochu přiblížilo tomu jak to fungovalo před tím. Pak to vychvalíš do nebes aby tě nesralo, že sis to zkurvil sám bigsmile Prostě jak budování ranného socialismu bigsmile

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr