Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Jak správně vypínat moto..

killerrebel (Člen)
19.07.2008 13:36:33
Offline

Jak správně vypínat moto..

Zdravíím, možna to bude blby tema ale rad bych věděl jak spravně vypínate moto, jestli kličkem do polohy OFF nebo na řiditku tim chcípakem. Docela mě znervoznilo jak znameho lidi ze Suzuki prodejny zjebali že to musí prvním klíčkem, a abych se přiznal tak jsem to taky dělal prvni tím červeným hejblatkem na řiditku a pak kličkem... a co to případně může způsobit nerad bych sve bandasce ubližoval...Díky..

Kelly01 (Člen)
19.07.2008 15:25:02
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

já klíčkemsmile1

ale už mám vychemlanou spínačkusmokin


God Save The Queen!
cikin (Člen)
19.07.2008 16:37:03
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

Pět roků vypínám klíčkem a vše funguje jak má. Když to vypneš chcípákem tak stejně musíš vypnout klíček, aby jsi ho vyndal. Myslím, že chcípák je na nouzový stop.

Miras (Člen)
19.07.2008 17:13:01
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

vždy chcípakem....    myslim že je to jedno, nenapadá mě nic čemu by to mohlo vadit - princip bude nejspíš stejný prostě tím dáš info cédéíčku.

Vladko (Člen)
19.07.2008 18:11:15
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

.......... vypínám zásadně tím červeným tlačítkem na rukojeti a myslím že tím nemůžeš nic podělat. Vypínám tak od tý doby, co jsem k večeru zastavil abych vyvenčil hada u krajnice a málem mě sejmulo auto, protože jsem nenechal mašinu svítit. Takhle se o to nestarám a mám ji v pohotovostním stavu. Když jdu dál od mašiny, vytáhnu klíček a dál se nestarám.

LukinB6 (Člen)
19.07.2008 18:12:42
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

Já jak kdy, neřeším to jestli tak či tak. Nikdo nenapsal že by se něco nesmělo tak to neřeším.good Banditpussy


GSX1250FA
Kelly01 (Člen)
19.07.2008 18:53:44
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

problém aspoň mýho modelu je ten že při chcípáku pořád svítí světla a jak se znám první den bych vybil baterku....


God Save The Queen!
mates (Člen)
19.07.2008 20:08:37
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

klíčkem .... chcípák má fungovat jako "nouzový vypínač" ... tak jest psáno v návodech u novějších motorek


… voranžová
Clockwork (Člen)
19.07.2008 20:57:13
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

Ja teda jedu pres ciiipak a vsechno slape jak ma.

stoner (Člen)
20.07.2008 00:01:25
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

Vypnutí chcípákem mi přijde zbytečný. Stejně musíš pak otočit klíčkem. A když nevrátím chcípák zpět, tak jsem při startování vyplašenej, co se děje. smile1
Jinak dle Suzuki je chcípák k nouzovému vypnutí. To když padneš a bude tě motyka "vláčet", tak ji chcípákem vypneš. bigsmile

killerrebel (Člen)
20.07.2008 21:00:59
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

jojo díík mě vyplašilo když mi znamy říkal že ho ten ze Suzuki zdrbal že to prvni vypnul na chcípaku...

John (Člen)
20.07.2008 21:52:23
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

Já to chcípám chcípákem když už tam teda je a NO problemsmokin

PALOUS (Člen)
20.07.2008 22:50:44
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

Bobule to vypíná jak nikdo z násgoodjelikož mu to žere 10,5 na 100 tak vypíná nedostatkem benálubigsmilea pak ho vozej zadára policajti na mašinách pro benálbigsmile


Jebat motorky :-)
Bedřich (Člen)
21.07.2008 01:03:21
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

Chcípákem, nebo když dám za jedna se stojánkesmile1 - vobčasredface


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
Filous (Člen)
21.07.2008 08:04:33
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

...je to uplně jedno, podle fkusu každýho soudruha, ani jedna varijanta ničemu neškodí...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
tomB12 (Člen)
21.07.2008 08:08:02
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

Proč to dělat na dvakrát, když to jde jednou klíčkem?

petrD.J (Člen)
22.07.2008 08:54:53
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

Proč  myslíte že se tomu říká CHcípák????? při vypínání klíčkem můžeš časem oddělat CDI !!!fucksickbad


slovo NEJDE jsem vyřadil zeseznamu
K.a.s.y.m. (Člen)
22.07.2008 09:01:12
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

petrD.J psal:

Proč  myslíte že se tomu říká CHcípák????? při vypínání klíčkem můžeš časem oddělat CDI !!!fucksickbad

to by mě zajímalo kdo ti tuhle blbost řek.....rozdíl mezi vypnutí chcípákem a klíčkem je jen v tom ,že chcipákem vypneš jen zapalko a klíčkem vypneš zapalko včetně ostatní elektriky...tak nevim proč by se mělo ničit zapalování????idontknowidontknowidontknow


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
22.07.2008 09:01:24
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

petrD.J psal:

Proč  myslíte že se tomu říká CHcípák????? při vypínání klíčkem můžeš časem oddělat CDI !!!fucksickbad

...a na tos přišels jag??? ...u auta je to to samý, chcípák tam nejni a nevim, že by někomu vodešla jednotka kvůlivá chcípání spínačkou...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Ondráš (Člen)
22.07.2008 09:04:43
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

petrD.J psal:

Proč  myslíte že se tomu říká CHcípák????? při vypínání klíčkem můžeš časem oddělat CDI !!!fucksickbad

Jak to?
surprised


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
petrD.J (Člen)
22.07.2008 09:09:30
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

zeptej se těch chytrejch nadtebou. proč se to jmenuje CHCÍPÁK.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


slovo NEJDE jsem vyřadil zeseznamu
Filous (Člen)
22.07.2008 09:22:41
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

petrD.J psal:

zeptej se těch chytrejch nadtebou. proč se to jmenuje CHCÍPÁK.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

...na motorky se dává tebou zmiňovanej chcípák jako bespečnostní prvek dosažitelnej bes pouštění řidítek a né proto, aby chránil jednotku, ze stejnýho důvodu se dává trhací chcípák na vodní skůtry nebo vostrý štyrkolky...dyby se jeho nepoužíváním cokolif ničilo, bylo by to 100% uvedený f uživatelskym manuálu a určitě s pjeti vykřičníkama, páč žádnej výropce by si nelajznul namontovat jakýkolif lechce přístupný hejble, kerý by mělo destruktivní vlif na tag důležitou součástku jako je řídící jednotka, aniš by upozornil uživatele na takovou skutečnost...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Ondráš (Člen)
22.07.2008 09:23:50
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

petrD.J psal:

zeptej se těch chytrejch nadtebou. proč se to jmenuje CHCÍPÁK.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Já myslel, že je to pro nouzové zastavení motoru... Kdyby si s tím třeba fláknul a nešlo otočit klíčkem, tak aby se dal vypnout motor...


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
petrD.J (Člen)
22.07.2008 09:33:02
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

tak si to vypínejte třeba přes Kvalt mě je to jedno.smile1smile1smile1assass


slovo NEJDE jsem vyřadil zeseznamu
Mour (Člen)
22.07.2008 09:48:24
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

No tý wogo surprised ...se tu naučím věcí idontknow ...celá léta asi vypínám blbě klíčem bigsmile ...a nekteří chcípáka honí po dvoře bigsmilebigsmilebigsmile

K.a.s.y.m. (Člen)
22.07.2008 09:56:33
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

já chcípák použil jen jednou.....důsledek toho byl,že jsem pak hodinu dávál ten vypínač dohromady...byl tak zaoxidovanej ,že nechtěl znova rozlepit a musel jsem ho celej rozebrat abych mohl nastartovat...200 km od baráku příjemná práce....proto ho nepoužívám...když už někde zastavim a potřebuju ho vypnout jinak než klíčkem(protože třeba nemůžu pustit řidítka)tak radši stojánkem.Ale jak jsem psal výše postup vypínání je na každym co mu vyhovuje.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
cikin (Člen)
22.07.2008 10:06:46
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

Dle mechanika je spínačka, chcípák a koncák bočního stojánku v serii a je jedno kde se obvod zapalování přeruší. Klíček ale stejně vypínáš tak nevím proč používat něco jiného. Ale je to jedno jak si kdo zvykne. Chcípák je pro případ nouze protože je blízko ruky.

ross (Člen)
22.07.2008 10:29:30
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

vypínání přes klíček je praktický, že necháš zapnutý světla a po nastartování nic neřešíš.

ale já vypínám chcípákem, protože jsem si na to zvyklsmile1


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
qwerty (Člen)
22.07.2008 10:30:06
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

kdyz slizam z motorky tak vypinam klickem , ale kdyz jen zastavim a sedim na motce tak chcipakem smokin...... to je na kazdem soudruhovi co si zvoli evil


WD club member.
Filous (Člen)
22.07.2008 10:32:40
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

cikin psal:

Dle mechanika je spínačka, chcípák a koncák bočního stojánku v serii a je jedno kde se obvod zapalování přeruší. Klíček ale stejně vypínáš tak nevím proč používat něco jiného. Ale je to jedno jak si kdo zvykne. Chcípák je pro případ nouze protože je blízko ruky.

...good...nejni co dodatsmokin


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
tomB12 (Člen)
22.07.2008 11:31:25
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

Filous psal:
cikin psal:

Dle mechanika je spínačka, chcípák a koncák bočního stojánku v serii a je jedno kde se obvod zapalování přeruší. Klíček ale stejně vypínáš tak nevím proč používat něco jiného. Ale je to jedno jak si kdo zvykne. Chcípák je pro případ nouze protože je blízko ruky.

...good...nejni co dodatsmokin

No, ještě by se dalo polemizovat nad konstrukčním řešením kontaktů ve spínačce a chcípáku. Jakože se vypne motor přes chcípák, kde jsou silové kontakty na rozpojení el obvodu a kontakty ve spínačče už jsou potom  namáháy pouze mechanicky, ne elektricky smile1 Ale v tomto prípadě nějaké opalování kontaktů nehrozí smile1 Nehledě na to, že spínačkou se u novějších typů zapínají i světla, a to je daleko větší odběr než zapalovací cívky motoru. bigsmile

Lenka (Člen)
22.07.2008 13:04:34
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

já, protože sem nešikovná a kdybych pustila řidítka dřív, než zdechnu motorku, tak bych si rozbila hubu, zneužívám k chcípání motoru jedině to VELIKÝ ČERVENÝ TLAČÍTKO bigsmile klíček rači až to je pěkně v bezpečí zaparkovaný...a nebo prostě dojedu před garáž, pustim spojku a vono se to vyřeší samo bigsmile


...Do you know that bad girls go to hell?...
kryskak (Člen)
22.07.2008 13:28:30
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

Tak ja jsem z vas asi nejvetsi drsnak, pac chcipam stojanem bigsmilebigsmilegoodgood


Kdyz do pekla, tak na poradnym koni :-)
Mour (Člen)
22.07.2008 13:51:54
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

...největší drsňák je Lenka, bo vypíná puštěním spojky před garáž. vratama bigsmilebigsmile

Peka (Člen)
22.07.2008 14:07:48
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

Mour psal:

...největší drsňák je Lenka, bo vypíná puštěním spojky před garáž. vratama bigsmilebigsmile

souhlas


B12 neni uz je autobus :)
Monty Jack (Člen)
22.07.2008 14:12:22
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

já ji nevypínám .. kdo to má furt zahřívat smokin


Nemůžou mi říkat že lžu...
Můžou mi říkat že lžu když lžu, nebo když se chystám lhát, nebo jsem zrovna dolhal, ale ne když mluvím pravdu.
Lenka (Člen)
22.07.2008 14:22:03
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

Mour psal:

...největší drsňák je Lenka, bo vypíná puštěním spojky před garáž. vratama bigsmilebigsmile

sem nejvíc nejdrsnější, šak mě znáš bigsmile


...Do you know that bad girls go to hell?...
Mour (Člen)
22.07.2008 14:39:00
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

Lenka psal:
Mour psal:

...největší drsňák je Lenka, bo vypíná puštěním spojky před garáž. vratama bigsmilebigsmile

sem nejvíc nejdrsnější, šak mě znáš bigsmile

..nejdrsňákovatější bigsmile

cikin (Člen)
22.07.2008 15:10:29
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

Mour psal:
Lenka psal:
Mour psal:

...největší drsňák je Lenka, bo vypíná puštěním spojky před garáž. vratama bigsmilebigsmile

sem nejvíc nejdrsnější, šak mě znáš bigsmile

..nejdrsňákovatější bigsmile

A co na to říkají ta vrata??? Musí být dost pevná.

Petr J. (Člen)
22.07.2008 15:14:55
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

vrata neříkají nic, ale ta díra vzádu ve zdi by mohla vyprávět....bigsmile

Mour (Člen)
22.07.2008 15:22:31
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

Petr J. psal:

vrata neříkají nic, ale ta díra vzádu ve zdi by mohla vyprávět....bigsmile

...navrhuji zrobit velké okno a při přijezdu otevřít bigsmile

Kožak (Člen)
22.07.2008 20:50:19
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

Používám všechny způsoby ... teda kromě těch zavřenejch vrat bigsmile ... protože některejm součástkám škodí víc ,když se nepoužívaj než naopak.


MRDAT!!!
Radek-Ban (Člen)
22.07.2008 20:59:03
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

surprisedchcípák jako bespečnostní vypínání nechápu když to někam pošleš tak to bude poslední starost....vypínám klíčkem


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
Ondráš (Člen)
22.07.2008 21:05:57
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

Bandit 650A psal:

surprisedchcípák jako bespečnostní vypínání nechápu když to někam pošleš tak to bude poslední starost....vypínám klíčkem

A když bude klíček ulomený a nebo s ním nepůjde otočit?help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Radek-Ban (Člen)
22.07.2008 21:17:32
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

Ondráš psal:
Bandit 650A psal:

surprisedchcípák jako bespečnostní vypínání nechápu když to někam pošleš tak to bude poslední starost....vypínám klíčkem

A když bude klíček ulomený a nebo s ním nepůjde otočit?help

tak aby jsi ulomil klíček kterej je zapuštěnej....bys to musel poslat pod nákladák ....ulomit klíček v zapalování to musíš mít "štěstí" navíc zastavíš motor i jinejma věcmaidontknow


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
Ondráš (Člen)
22.07.2008 21:23:08
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

Bandit 650A psal:
Ondráš psal:
Bandit 650A psal:

surprisedchcípák jako bespečnostní vypínání nechápu když to někam pošleš tak to bude poslední starost....vypínám klíčkem

A když bude klíček ulomený a nebo s ním nepůjde otočit?help

tak aby jsi ulomil klíček kterej je zapuštěnej....bys to musel poslat pod nákladák ....ulomit klíček v zapalování to musíš mít "štěstí" navíc zastavíš motor i jinejma věcmaidontknow

Jakejma? Vytrhat dráty? Vytahat fajfky?help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Radek-Ban (Člen)
22.07.2008 21:29:44
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

Ondráš psal:
Bandit 650A psal:
Ondráš psal:


A když bude klíček ulomený a nebo s ním nepůjde otočit?help

tak aby jsi ulomil klíček kterej je zapuštěnej....bys to musel poslat pod nákladák ....ulomit klíček v zapalování to musíš mít "štěstí" navíc zastavíš motor i jinejma věcmaidontknow

Jakejma? Vytrhat dráty? Vytahat fajfky?help

když to někam pošleš tak tam budešmít rychlost tak ti stejně chcipne když ne tak ji tam dáš třeba bez spojky asskolikrát se ti povedlo jen tak pro infofmaci zlomit klíček v zapalování? na jaký koliv motorceidontknowevilrejpalebigsmile


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
Ondráš (Člen)
22.07.2008 21:39:40
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

Bandit 650A psal:

když to někam pošleš tak tam budešmít rychlost tak ti stejně chcipne když ne tak ji tam dáš třeba bez spojky asskolikrát se ti povedlo jen tak pro infofmaci zlomit klíček v zapalování? na jaký koliv motorceidontknowevilrejpalebigsmile

No já to nikdy nikam neposlal (ťuk, ťuk), tak nevim, ale když se podívám na ten můj ohnutý klíč, tak čekám, kdy ho z té spínací skříňky už nevyndám.help
Já to chcípám chcípákem. Hlavně když třeba jedu s tankvakem a mám ho nacpaný až nahoru, tak přes něj stejně nedosáhnu na klíč. Jsem mrně, mám krátké ruce...help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Radek-Ban (Člen)
22.07.2008 21:46:23
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

Ondráš psal:
Bandit 650A psal:

když to někam pošleš tak tam budešmít rychlost tak ti stejně chcipne když ne tak ji tam dáš třeba bez spojky asskolikrát se ti povedlo jen tak pro infofmaci zlomit klíček v zapalování? na jaký koliv motorceidontknowevilrejpalebigsmile

No já to nikdy nikam neposlal (ťuk, ťuk), tak nevim, ale když se podívám na ten můj ohnutý klíč, tak čekám, kdy ho z té spínací skříňky už nevyndám.help
Já to chcípám chcípákem. Hlavně když třeba jedu s tankvakem a mám ho nacpaný až nahoru, tak přes něj stejně nedosáhnu na klíč. Jsem mrně, mám krátké ruce...help

mě se parkrat podařilo poslat jebku a nikdy nic klíček jak novejbigsmile
no k první věci co třeba použít druhej nebo jsi přidělat....
a k druhý ....to jsi mě dostal bigsmile redfacetak ja třeba stejně musim vypínat klíčkem jinak svíťej světla bad


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
cikin (Člen)
23.07.2008 06:55:58
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

Ondráš psal:
Bandit 650A psal:

když to někam pošleš tak tam budešmít rychlost tak ti stejně chcipne když ne tak ji tam dáš třeba bez spojky asskolikrát se ti povedlo jen tak pro infofmaci zlomit klíček v zapalování? na jaký koliv motorceidontknowevilrejpalebigsmile

No já to nikdy nikam neposlal (ťuk, ťuk), tak nevim, ale když se podívám na ten můj ohnutý klíč, tak čekám, kdy ho z té spínací skříňky už nevyndám.help
Já to chcípám chcípákem. Hlavně když třeba jedu s tankvakem a mám ho nacpaný až nahoru, tak přes něj stejně nedosáhnu na klíč. Jsem mrně, mám krátké ruce...help

Nedávno jsem řešil zlomený klíč zapalování u auta. Bezva věc. Odtahovka, odvrtávání atd. Doporučuji všem kdo má klíč nalomený či jinak poškozený nepoužívat a nechat si udělat náhradní ať nedopadnete jako já.

ross (Člen)
23.07.2008 10:03:15
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

kua, taková píčovina a kolik je příspěvkůsurprised

bigsmile


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
Peka (Člen)
23.07.2008 10:05:54
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

ross psal:

kua, taková píčovina a kolik je příspěvkůsurprised

bigsmile

headshake to neni picovina


B12 neni uz je autobus :)
ross (Člen)
23.07.2008 10:55:22
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

Peka psal:
ross psal:

kua, taková píčovina a kolik je příspěvkůsurprised

bigsmile

headshake to neni picovina

nemyslel jsem, že vyloženě téma je na pičuidontknow

ale jsou to už slohovkysmokin


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
Lenka (Člen)
23.07.2008 11:03:32
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

ross: aneb jak udělat z blechy mamuta bigsmile


...Do you know that bad girls go to hell?...
bobule (Člen)
23.07.2008 11:04:31
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

1: dojde benálbad
2: klíčkem
3: co je to ten chcípák? znám jich dost ale na motorce?idontknow
4: za jedna a rychle pustit spojku bez plynu, takhle to řešim často na semaforech když už mě bolej rucesmokin


to jebu
Monty Jack (Člen)
23.07.2008 11:17:44
Offline

Re: Jak správně vypínat moto..

Lenka psal:

ross: aneb jak udělat z blechy mamuta bigsmile

já myslel, že už se vžilo
"jak udělat z housenky ještě větší housenku" bigsmile


Nemůžou mi říkat že lžu...
Můžou mi říkat že lžu když lžu, nebo když se chystám lhát, nebo jsem zrovna dolhal, ale ne když mluvím pravdu.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr