Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » seřízení motoru

kozin (Nový člen)
19.10.2007 09:33:51
Offline

seřízení motoru

čauvec,chtěl bych se zeptat na seřízení motoru kuli vyfuku,chci si dát na bandita ladák a kamoš mi říkal,že kuli tomu budu muset seřídit,je to pravda?a jestli kolik to muže stát?díky za každou radu......good

ross (Člen)
19.10.2007 14:37:05
Offline

Re: seřízení motoru

Já laďák mám a bez zásahu do nastavení.


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
mr.BSE (Člen)
19.10.2007 14:45:56
Offline

Re: seřízení motoru

nekdy to je potreba nekdy ne. Ja mam ladak, a prijde mi to chudy, vyhrejvaj se svody, obcas streli, pomalejs padaj otacky.

Ale nevim jestli je to ladakem, nebo jen hiflo filtrem (mel by byt stejne propustnej jako origo tusim)idontknow


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Kelly01 (Člen)
19.10.2007 15:10:10
Offline

Re: seřízení motoru

filtrem,kvůli ušetřeným pár kilům kupovat takový sračkysurprised

u oleje budiž,ale vzduch jen origoš....


God Save The Queen!
Filous (Člen)
19.10.2007 15:11:12
Offline

Re: seřízení motoru

mr.BSE psal:

nekdy to je potreba nekdy ne. Ja mam ladak, a prijde mi to chudy, vyhrejvaj se svody, obcas streli, pomalejs padaj otacky.

Ale nevim jestli je to ladakem, nebo jen hiflo filtrem (mel by byt stejne propustnej jako origo tusim)idontknow

...vobojí má na to vlif, jag votevřenej lauf, tag propustnej fitr...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Progear 650 (Člen)
19.10.2007 15:13:00
Offline

Re: seřízení motoru

no takže když dám ládák, tak by bylo lepsí to nechat seridit co?idontknow


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Filous (Člen)
19.10.2007 15:20:32
Offline

Re: seřízení motoru

...vono je dost vošemetný radit co a jag, páč bes brzdy a sondy to je enem teorije a u každýho motoru je to trochu jinak, ale dyš to vemeš logicky, tag votevřenym laufem a nebo propustnym fitrem změníš poměr vzduch/benzín ve směsi a to dycky tag, že dodáš motoru víc vzduchu, tzn. měla by se vobohatit směs, aby nedocházelo k nadměrnýmu tepelnýmu zatěžování hlavně svíček, ventily to skousnou...to že je to chudý poznáš hlavně podle bílý barvy svíček a pomalejšímu padání motoru z votáček po zavření plynu, no a taky víc střílí do laufu při deceleraci, ale toho střílení se při votevřenym laufu nezbavíš ani u sebelíp vyladěnýho motoru...třeba já to mam vosazený enem koncofkou a lechce přidáno na bohatosti na karbecích a cejtim, že něgde vokolo 4500 ot. tam bude díra, tagže se chystam v zimě na brzdu, esi se s tym bude dát něco udělat, dyš né, tag se neposeru, páč sem relativně spokojenej, ale protože neplánuju žádný vječí úpravy a vopravy, tag se aspoň něčim zabavim...no...možná ten lauf eště vo trochu skrátim bigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Progear 650 (Člen)
19.10.2007 15:23:50
Offline

Re: seřízení motoru

no dik za radu... asi až tam ten lauf dám, tak uvidim, co to s tim provede.. filtr sem koupil nedávno novej origo, tak ten tam nechám... takže tam bude jediná změna ten vejfuk.... a uvidime....good


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Filous (Člen)
19.10.2007 15:30:27
Offline

Re: seřízení motoru

Progear 650 psal:

no dik za radu... asi až tam ten lauf dám, tak uvidim, co to s tim provede.. filtr sem koupil nedávno novej origo, tak ten tam nechám... takže tam bude jediná změna ten vejfuk.... a uvidime....good

...já ti řeknu co to s tym provede bigsmile ...f první chvíli ti bude připadat, že to strašně jede a ža tam máš vo dvacet klokanů a tři králicí víc surprised pravdou je, že se to s votevřenym laufem vochotnějc vytáčí, páč vejfukový plyny nejsou blokovaný žádnejma přepáškama a zrychlý se vyplachování motoru...a aš si zvykneš na ten rámus a esi máš trochen cit, fšimneš si , že máš něgde f první polovině votáčkovýho spektra ďouru a budeš se to snažit vyřešit...a dyš nešáhneš na bohatostní šroupky a jehly f karburaci a vyndáš svíce, zjistíš, že sou bílý...ale to uš se vopakuju idontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Progear 650 (Člen)
19.10.2007 15:32:24
Offline

Re: seřízení motoru

a nebo tu motorku vodvezu k tobě, a ty mi to poladíš, to vidím jako lpší řešení....smile1good


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
ross (Člen)
19.10.2007 15:35:57
Offline

Re: seřízení motoru

Filous psal:
Progear 650 psal:

no dik za radu... asi až tam ten lauf dám, tak uvidim, co to s tim provede.. filtr sem koupil nedávno novej origo, tak ten tam nechám... takže tam bude jediná změna ten vejfuk.... a uvidime....good

...já ti řeknu co to s tym provede bigsmile ...f první chvíli ti bude připadat, že to strašně jede a ža tam máš vo dvacet klokanů a tři králicí víc surprised pravdou je, že se to s votevřenym laufem vochotnějc vytáčí, páč vejfukový plyny nejsou blokovaný žádnejma přepáškama a zrychlý se vyplachování motoru...a aš si zvykneš na ten rámus a esi máš trochen cit, fšimneš si , že máš něgde f první polovině votáčkovýho spektra ďouru a budeš se to snažit vyřešit...a dyš nešáhneš na bohatostní šroupky a jehly f karburaci a vyndáš svíce, zjistíš, že sou bílý...ale to uš se vopakuju idontknow

Něco podobnýho se mi taky zdá. Jak jsem ho tam šoupnul, tak sem si myslel, že to jede líp od spodu a ty mi tu radost teď zkazíšfuckbigsmile


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
Progear 650 (Člen)
19.10.2007 15:37:10
Offline

Re: seřízení motoru

bigsmilebigsmilebigsmilegood


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Filous (Člen)
19.10.2007 15:42:21
Offline

Re: seřízení motoru

Filous psal:
Progear 650 psal:

no dik za radu... asi až tam ten lauf dám, tak uvidim, co to s tim provede.. filtr sem koupil nedávno novej origo, tak ten tam nechám... takže tam bude jediná změna ten vejfuk.... a uvidime....good

...já ti řeknu co to s tym provede bigsmile ...f první chvíli ti bude připadat, že to strašně jede a ža tam máš vo dvacet klokanů a tři králicí víc surprised pravdou je, že se to s votevřenym laufem vochotnějc vytáčí, páč vejfukový plyny nejsou blokovaný žádnejma přepáškama a zrychlý se vyplachování motoru...a aš si zvykneš na ten rámus a esi máš trochen cit, fšimneš si , že máš něgde f první polovině votáčkovýho spektra ďouru a budeš se to snažit vyřešit...a dyš nešáhneš na bohatostní šroupky a jehly f karburaci a vyndáš svíce, zjistíš, že sou bílý...ale to uš se vopakuju idontknow

...nemam brzdu ani sondu smile2 ...a povotočit štyrma šroupkama na karburátorech by dokázal i Lůzr surprised ...snat bigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Progear 650 (Člen)
19.10.2007 15:43:05
Offline

Re: seřízení motoru

a znáš někoho, kdo by to uměl poladit?smile1


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Filous (Člen)
19.10.2007 15:43:36
Offline

Re: seřízení motoru

...to poslední bylo pro Progýra idontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Progear 650 (Člen)
19.10.2007 15:44:45
Offline

Re: seřízení motoru

to sem pochopil..... tak znáš někoho...?


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Filous (Člen)
19.10.2007 15:48:49
Offline

Re: seřízení motoru

...ty si prahák, zajeť k Pepínoj do Mapa na Zbraslaf...to je banditomehánica, kerej dělá i pro pár kluků vocať (Lihy, Prase...), má brzdu a umí...ale nemá cukr do kafe a má furt špinavý ruce bigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Progear 650 (Člen)
19.10.2007 15:57:00
Offline

Re: seřízení motoru

znám ho..... asi to dám kdyžtak k němu...smile1good


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
martingsx (Člen)
19.10.2007 16:57:13
Offline

Re: seřízení motoru

Já mám ladak + brzdu teď za sebou.
Dosazen laďák a rovnou Dyno jet sada.
Výkonově to přidalo proti sérii (stand. jehly a trysky + ser. výfuk) cca 10 koní. Krouťák cca 9 Nm. Zvedlý výkony a krouťák jsou samozřejmě v celém průběhu otáček proti seriovému stavu.
Nejlépe dopadla akcelerační křivka, tj. v 7 tis plnej a jak se zvedá výkon. Tam je cca 13 koní.
I s Dyno sadou!! je chudší směs v rozmezí 4,0 -5,5 tis otáček. V sérii by to bylo ještě podstatně horší, pokud bych to votevřel ladakem.
Pokud nechceš investovat do sady a brzdy tak ti doporučuju alespoň zvednout o 1-2 drážky jehly.
Šroubkem bohatosti směsi seřídíš tak leda volnoběh.

Progear 650 (Člen)
19.10.2007 16:59:48
Offline

Re: seřízení motoru

dik za info... radši to přenechám odborníkovi, když si to tak čtu... smile1


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
mr.BSE (Člen)
22.10.2007 12:28:50
Offline

Re: seřízení motoru

taky mam takovej dojem, ze sroubkem na bohatost ovlivnujes jen volnobeznou smes,ne?idontknow


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Milhaus (Člen)
22.10.2007 12:41:39
Offline

Re: seřízení motoru

Progear 650 psal:

a znáš někoho, kdo by to uměl poladit?smile1

Looser. Se zárukou...


Když máš dobré kamarády, nepotřebuješ nepřátele...
misi (Člen)
22.10.2007 12:47:57
Offline

Re: seřízení motoru

Milhaus psal:
Progear 650 psal:

a znáš někoho, kdo by to uměl poladit?smile1

Looser. Se zárukou...

looser and cumpány s.r.o.pussybigsmile


Blu one.... old one
Filous (Člen)
22.10.2007 12:48:43
Offline

Re: seřízení motoru

mr.BSE psal:

taky mam takovej dojem, ze sroubkem na bohatost ovlivnujes jen volnobeznou smes,ne?idontknow

...to není pravda...pravdou je, že bohatostnim šroubem nevovlivníš bohatost tolik jako dyš přizvedneš jehlu, prostě šroubem to vobohatíš f daleko menčim rozsahu a záleží na tom vo kolik to vobohatit potřebuješ...pokut to nelze standartně šroubem, instaluje se jiná jehla nebo se aspoň potkládá originální...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
mr.BSE (Člen)
22.10.2007 13:13:25
Offline

Re: seřízení motoru

hodne malej vlivsmile1

http://gsxr.wz.cz/pic/karbec.jpg

Second Class Citizen
1130 Café Racer
Fulltank (Člen)
16.07.2008 18:05:19
Offline

Re: seřízení motoru

Filous psal:
mr.BSE psal:

taky mam takovej dojem, ze sroubkem na bohatost ovlivnujes jen volnobeznou smes,ne?idontknow

...to není pravda...pravdou je, že bohatostnim šroubem nevovlivníš bohatost tolik jako dyš přizvedneš jehlu, prostě šroubem to vobohatíš f daleko menčim rozsahu a záleží na tom vo kolik to vobohatit potřebuješ...pokut to nelze standartně šroubem, instaluje se jiná jehla nebo se aspoň potkládá originální...

POtreboval bych to taky obohatit, okolik se zveda ta jehla? idontknow diky

Fulltank (Člen)
16.07.2008 20:33:02
Offline

Re: seřízení motoru

a nebo to zkusim obohatit tema sroubkama. chce to jen trochu ptz mi to ted po vymene vzd. filtru zaclo blbnout. Kolem 5-6tis se to zacne dusit sick . JInak o kolik tak otacek to postelovat? A mam utahovat nebo povolovat diky good idontknow

Fulltank (Člen)
17.07.2008 15:32:58
Offline

Re: seřízení motoru

to opravdu nikdo nevi co a jak? idontknow evil nebo na me serete ... bigsmile

Ondráš (Člen)
17.07.2008 15:36:49
Offline

Re: seřízení motoru

Hale... Tohle se tu nedávno řešilo, že to blbne mezi 5 a 6 tisícema... Zkus to pohledat. Kde to ti ale neporadim.help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Fulltank (Člen)
17.07.2008 16:14:42
Offline

Re: seřízení motoru

Ondráš psal:

Hale... Tohle se tu nedávno řešilo, že to blbne mezi 5 a 6 tisícema... Zkus to pohledat. Kde to ti ale neporadim.help

Tu diskuzi sem tu nasel, ale odpoved na moji otazku nee bad

Fulltank (Člen)
18.07.2008 21:33:01
Offline

Re: seřízení motoru

Tak vam vsem dekuji za rady bad bad . Dneska sem podlozil jehly a povolil srobky vo jednu otacku. Uz se to nedusi a jede celkem v poho jeste uvidim jak vypadaj svice good

Ondráš (Člen)
21.07.2008 09:30:46
Offline

Re: seřízení motoru

Fulltank psal:

Tak vam vsem dekuji za rady bad bad . Dneska sem podlozil jehly a povolil srobky vo jednu otacku. Uz se to nedusi a jede celkem v poho jeste uvidim jak vypadaj svice good

Co prudíš když si to dokázal vyřešit sám?surprised


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Fulltank (Člen)
24.07.2008 14:59:46
Offline

Re: seřízení motoru

Ondráš psal:
Fulltank psal:

Tak vam vsem dekuji za rady bad bad . Dneska sem podlozil jehly a povolil srobky vo jednu otacku. Uz se to nedusi a jede celkem v poho jeste uvidim jak vypadaj svice good

Co prudíš když si to dokázal vyřešit sám?surprised

No jo ale potreboval sem poradit a ne to zbytecne zkouset a testovat headshake

Honzik1 (Člen)
24.07.2008 17:13:22
Offline

Re: seřízení motoru

Filous psal:

...ty si prahák, zajeť k Pepínoj do Mapa na Zbraslaf...to je banditomehánica, kerej dělá i pro pár kluků vocať (Lihy, Prase...), má brzdu a umí...ale nemá cukr do kafe a má furt špinavý ruce bigsmile

Zdarec, mohl bys hodit přesnější kontakt? Dík


Kdekoli jseš, cokoli děláš, záleží na Tobě
Filous (Člen)
24.07.2008 17:14:58
Offline

Re: seřízení motoru

Honzik1 psal:
Filous psal:

...ty si prahák, zajeť k Pepínoj do Mapa na Zbraslaf...to je banditomehánica, kerej dělá i pro pár kluků vocať (Lihy, Prase...), má brzdu a umí...ale nemá cukr do kafe a má furt špinavý ruce bigsmile

Zdarec, mohl bys hodit přesnější kontakt? Dík

...602877860 Pepíno...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Honzik1 (Člen)
25.07.2008 10:38:03
Offline

Re: seřízení motoru

Filous psal:
Honzik1 psal:
Filous psal:

...ty si prahák, zajeť k Pepínoj do Mapa na Zbraslaf...to je banditomehánica, kerej dělá i pro pár kluků vocať (Lihy, Prase...), má brzdu a umí...ale nemá cukr do kafe a má furt špinavý ruce bigsmile

Zdarec, mohl bys hodit přesnější kontakt? Dík

...602877860 Pepíno...

Dík chlapegood


Kdekoli jseš, cokoli děláš, záleží na Tobě
Honzik1 (Člen)
25.07.2008 15:04:11
Offline

Re: seřízení motoru

Filous psal:
Honzik1 psal:
Filous psal:

...ty si prahák, zajeť k Pepínoj do Mapa na Zbraslaf...to je banditomehánica, kerej dělá i pro pár kluků vocať (Lihy, Prase...), má brzdu a umí...ale nemá cukr do kafe a má furt špinavý ruce bigsmile

Zdarec, mohl bys hodit přesnější kontakt? Dík

...602877860 Pepíno...

Pepíno to nějak nezvedá, nemáš link nebo adresu, mám to kousek jsem z braníku, tak že bych se stavil idontknow


Kdekoli jseš, cokoli děláš, záleží na Tobě

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr