Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Něco chrastí

luig (Člen)
22.03.2008 18:38:46
Offline

Něco chrastí

Zdarec, mám jeden menší ale o to zapeklitější problémek s B6kou. Všim jsem si že mi cosi jakoby chrastí od motoru, nejlíp je to slyšet když za jízdy vyklonim levý koleno od nádrže, vychází to nejspíš někde z prostoru karbců, ale těžko říct odkud přesně. Je to ale slyšet pouze za jízdy s otevřeným plynem, jak ho zavřu tak to přestane a je to slyšet jenom nalevo, jak si jí poslechnu vpravo tak je to slyšet strašně nepatrně takže to vychází prostě někde zleva. Vim, zní to divně ale je to tak. Ten zvuk se hrozně blbě popisuje ale je to jako byste hodili kamínky do mixéru, takový jako chrastění, no prostě těžko popsat...

Řetez to neni a fakt mě nenapadá odkuď by to mohlo jít, všechno jsem omrknul, nic viditelně volnýho neni tak fakt nevim...help

Jinak poslech za jízdy jsem aplikoval tak že jsem se sehnul k motoru, pro vtipné povahy - opravdu jsem neběžel vedle mašiny smile1 a oprava typu "tak za jízdy nevykláněj koleno abys to neslyšel" se mi taky nehodí. To jen pro pořádek smile1

Jinak třeba kolega Barynek popis doplní vlastním postřehem, svez se na tom a potvrdil mi že mi v uších nechrastíbigsmile

Díky všem za rozumný odpovědígood


Ne asi
ydom (Člen)
22.03.2008 19:10:11
Offline

Re: Něco chrastí

dej to na centrál,kvalt a cerest....uvidíš odkud to přesně jde,ale doporučuju bečko nasměrovat směrem z vrat venbigsmile....


Když nejezdím,tak tvořím...
luig (Člen)
22.03.2008 19:12:11
Offline

Re: Něco chrastí

ydom psal:

dej to na centrál,kvalt a cerest....uvidíš odkud to přesně jde,ale doporučuju bečko nasměrovat směrem z vrat venbigsmile....

ty vole to mě ani nenapadloredface
Díky good


Ne asi
mi (Člen)
22.03.2008 19:29:16
Offline

Re: Něco chrastí

neco podobnyho sem řešil a byla to zapadla podloška v tej dirce so se tam strkaj svíce. teda byla as nad svičkou smile1


svět je cirkusovej stan
Radek-Ban (Člen)
23.03.2008 07:34:59
Offline

Re: Něco chrastí


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
luig (Člen)
23.03.2008 10:04:26
Offline

Re: Něco chrastí

Bandit 650A psal:

...a co ventily maš ok http://www.suzukibandit.cz/view.php?naz … 05070003:-)

Na ventilech byla před třema nedělema tak ty to snad nejsouidontknow
teda doufám, ani nevim jestli to předtim dělalo páč je to fakt slyšet jenom když vyklonim koleno, všim jsem si toho vlastně náhodou


Ne asi
Radek-Ban (Člen)
23.03.2008 10:26:29
Offline

Re: Něco chrastí

tady jse toho moc nevyřešíidontknow chtělo by to aby jsi to někdo poslechsmile1


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
barynek (Člen)
23.03.2008 11:28:23
Offline

Re: Něco chrastí

Jdu se zastat kolegy polotučnýho. Je to tak, když se vykloní noha je to slyšet, přesně jak popisoval Luig. Tzn. volnoběh nic, jen když se zařadí kvalt.
no a to je všechno co jsem chtělsmile1


Bandit 4EVER!!!
luig (Člen)
23.03.2008 12:44:41
Offline

Re: Něco chrastí

barynek psal:

Jdu se zastat kolegy polotučnýho. Je to tak, když se vykloní noha je to slyšet, přesně jak popisoval Luig. Tzn. volnoběh nic, jen když se zařadí kvalt.
no a to je všechno co jsem chtělsmile1

good


Ne asi
barynek (Člen)
23.03.2008 12:46:53
Offline

Re: Něco chrastí

Bandit 650A psal:

tady jse toho moc nevyřešíidontknow chtělo by to aby jsi to někdo poslechsmile1

jsme poslouchali oba dva včera a buď je tam něco v pussy anebo nám oběma chrastí v uších když dáme za jízdy levý koleno od mašinybigsmilebigsmile


Bandit 4EVER!!!
ross (Člen)
23.03.2008 13:21:13
Offline

Re: Něco chrastí

luig psal:
ydom psal:

dej to na centrál,kvalt a cerest....uvidíš odkud to přesně jde,ale doporučuju bečko nasměrovat směrem z vrat venbigsmile....

ty vole to mě ani nenapadloredface
Díky good

surprisedsurprisedbigsmilebigsmilebigsmilebigsmilegood v jednoduchosti je síla


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
Ladis (Člen)
23.03.2008 16:30:13
Offline

Re: Něco chrastí

Cus kamosoj na leve strane chrastil altik na rf 600  bude to podobne reseno

K.a.s.y.m. (Člen)
23.03.2008 17:44:47
Offline

Re: Něco chrastí

Ladis psal:

Cus kamosoj na leve strane chrastil altik na rf 600  bude to podobne reseno

Jo kamarád řešil něco podobnýho na Banditovy...bylo tam špatný ložisko.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
luig (Člen)
23.03.2008 18:26:11
Offline

Re: Něco chrastí

Ladis psal:

Cus kamosoj na leve strane chrastil altik na rf 600  bude to podobne reseno

altík to bejt nemůže páč ten se točí pořád a tudíž by i pořád chrastil, ne jenom s otřeným plynem za jízdy, ale dík za tipgood

K.a.s.y.m. psal:

Jo kamarád řešil něco podobnýho na Banditovy...bylo tam špatný ložisko.

Taky to samý, řekl bychgood

Díky za rady ale asi to bylo banálnější než jsem čekal, zdá se že byl moc prověšenej řetěz a mlátil sebou o takovej plastovej kryt kyvky. Po našponování je to o dost lepší ale jestli to bylo ono se ukáže až po testovací jízdě která se dneska kvůli ryze jarnímu počasí nedala uskutečnitbad

PS.: Díky plnotučnejgood


Ne asi
luig (Člen)
23.03.2008 18:45:15
Offline

Re: Něco chrastí

Jinak ještě pro doplněnní, píšu tu že altík to neni páč se tocí pořad... Jasně, řetěz se taky točí pořád ale jak byl volnější tak sebou prostě nějak divně pussyoval asi, uvidímesmile1


Ne asi
Stanley Smith (Člen)
23.03.2008 19:03:44
Offline

Re: Něco chrastí

pak dej vedet jak to dopadlo,protoze me to na prvnim becku delalo taky tak jsem jej hned radeji prodal.

luig (Člen)
23.03.2008 19:11:25
Offline

Re: Něco chrastí

Stanley Smith psal:

pak dej vedet jak to dopadlo,protoze me to na prvnim becku delalo taky tak jsem jej hned radeji prodal.

No nestraš...
Snad to neni nic závažnýho, z motoru to neni (myslim válce, ventily atd) snad to bude jenom nějaká krávovina. Každopádně až to projedu tak písnuheadshake


Ne asi
Stanley Smith (Člen)
23.03.2008 19:14:51
Offline

Re: Něco chrastí

tak snad to budes mit o.k. me to zaclo presne stejne jak jsi popisoval delat na motoru.

luig (Člen)
23.03.2008 19:21:24
Offline

Re: Něco chrastí

Stanley Smith psal:

tak snad to budes mit o.k. me to zaclo presne stejne jak jsi popisoval delat na motoru.

a nepídil jses po příčině? Jeden podezřelej zvuk a šla z domu jo? To bych asi bydlel nahatej pod mostem takhle všechno řešitbigsmile


Ne asi
K.a.s.y.m. (Člen)
23.03.2008 19:31:40
Offline

Re: Něco chrastí

luig psal:
Ladis psal:

Cus kamosoj na leve strane chrastil altik na rf 600  bude to podobne reseno

altík to bejt nemůže páč ten se točí pořád a tudíž by i pořád chrastil, ne jenom s otřeným plynem za jízdy, ale dík za tipgood

K.a.s.y.m. psal:

Jo kamarád řešil něco podobnýho na Banditovy...bylo tam špatný ložisko.

Taky to samý, řekl bychgood

Díky za rady ale asi to bylo banálnější než jsem čekal, zdá se že byl moc prověšenej řetěz a mlátil sebou o takovej plastovej kryt kyvky. Po našponování je to o dost lepší ale jestli to bylo ono se ukáže až po testovací jízdě která se dneska kvůli ryze jarnímu počasí nedala uskutečnitbad

PS.: Díky plnotučnejgood

jestli ten řetěž nenapad ani jednoho z vás to jste teda borcismile1
ono se pak těžko radí..když nekontroluješ základní věcievil
ale tak je to poučení i pro ostatnísmile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
barynek (Člen)
23.03.2008 19:35:14
Offline

Re: Něco chrastí

K.a.s.y.m. psal:
luig psal:
Ladis psal:

Cus kamosoj na leve strane chrastil altik na rf 600  bude to podobne reseno

altík to bejt nemůže páč ten se točí pořád a tudíž by i pořád chrastil, ne jenom s otřeným plynem za jízdy, ale dík za tipgood

K.a.s.y.m. psal:

Jo kamarád řešil něco podobnýho na Banditovy...bylo tam špatný ložisko.

Taky to samý, řekl bychgood

Díky za rady ale asi to bylo banálnější než jsem čekal, zdá se že byl moc prověšenej řetěz a mlátil sebou o takovej plastovej kryt kyvky. Po našponování je to o dost lepší ale jestli to bylo ono se ukáže až po testovací jízdě která se dneska kvůli ryze jarnímu počasí nedala uskutečnitbad

PS.: Díky plnotučnejgood

jestli ten řetěž nenapad ani jednoho z vás to jste teda borcismile1
ono se pak těžko radí..když nekontroluješ základní věcievil
ale tak je to poučení i pro ostatnísmile1

základní věci byly u polotučnýho dělaný v rámci seřízení a kontroly v servisu, takže tím to nebude. A to že nás to napadlo při bližším ohledání mi přijde normální, páč na volnoběhu to nedělalo, ale jen pod plynem takže stejně by to nebylo slyšetidontknow ale zdá se že je vyřešeno.
Jinak kontrola základních věci je samozřejmost, dík za upozornění K.a.s.y.m.evil


Bandit 4EVER!!!
K.a.s.y.m. (Člen)
23.03.2008 19:38:06
Offline

Re: Něco chrastí

Nemáš začcoolbigsmilebigsmilebigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
luig (Člen)
23.03.2008 19:45:13
Offline

Re: Něco chrastí

Hlavní důvod proč mě nenapadl řetěz hned je ten, že za jízdy se to jako řetěz netváří a zdá se že to vychází z jinejch míst než by se v případě problému s řetězem zdálo. A za jízdy se skloněnou hlavou "někam" dolu se to blbě hledá... Až pak na stojanu když na to byl prostor to pořádně omrknout se zdá že by to mohlo bejt ono...


Ne asi
Stanley Smith (Člen)
23.03.2008 19:46:26
Offline

Re: Něco chrastí

mela toho uz vic zasebou.bad

Kelly01 (Člen)
23.03.2008 19:49:31
Offline

Re: Něco chrastí

Ve starších diskuzích je diagnostickej návod pro blbysmile1

Jedu..

Vyřadím..

Zdechnu motorsmokin

A dělám coevil?


God Save The Queen!
Stanley Smith (Člen)
23.03.2008 19:50:49
Offline

Re: Něco chrastí

lehnu si nohama smerem k vybuchu

barynek (Člen)
23.03.2008 20:00:19
Offline

Re: Něco chrastí

Kelly01 psal:

Ve starších diskuzích je diagnostickej návod pro blbysmile1

Jedu..

Vyřadím..

Zdechnu motorsmokin

A dělám coevil?

zdechnu motor a poslechnu si jak to drnci kdyz jde za plynem? To pane asi nedava smyslsurprised tož ale poraď, moudro starších se vždycky cení nejvícbigsmile (bez urážky Kellygood)


Bandit 4EVER!!!
Kelly01 (Člen)
23.03.2008 20:06:07
Offline

Re: Něco chrastí

Vyloučím všechno kromě motoruidontknow

Co je na tom nepochopitelnéhosurprised

Pak zhodím řetěz a pokud to nepřestane jdu dálidontknow

Ovšem kdo je trochu rozumnej(bez urážky místních odborníkůsmile1),to hodí na brzdu a v klidu to najde...

Je to příliš složité na pochopenísurprised


God Save The Queen!
barynek (Člen)
23.03.2008 21:18:24
Offline

Re: Něco chrastí

Kelly01 psal:

Vyloučím všechno kromě motoruidontknow

Co je na tom nepochopitelnéhosurprised

Pak zhodím řetěz a pokud to nepřestane jdu dálidontknow

Ovšem kdo je trochu rozumnej(bez urážky místních odborníkůsmile1),to hodí na brzdu a v klidu to najde...

Je to příliš složité na pochopenísurprised

Je vidět, že my mladší ročníky postrádáme to, čemu se říká zkušenost nabytá věkemsmile1 Na srazu tě zvu za názorné vysvětlení na pivkobeerbigsmile


Bandit 4EVER!!!
Kelly01 (Člen)
23.03.2008 21:53:06
Offline

Re: Něco chrastí

evil


God Save The Queen!
Zdenek (Člen)
23.03.2008 22:09:41
Offline

Re: Něco chrastí

Má pravdu dědek Kelly. Zdenek.good

ross (Člen)
23.03.2008 23:53:38
Offline

Re: Něco chrastí

luig:
Díky za rady ale asi to bylo banálnější než jsem čekal, zdá se že byl moc prověšenej řetěz a mlátil sebou o takovej plastovej kryt kyvky. Po našponování je to o dost lepší ale jestli to bylo ono se ukáže až po testovací jízdě která se dneska kvůli ryze jarnímu počasí nedala uskutečnit

To ti bude o ten bazmek drhnout pořád. Nikdy ho nešponuj, tak aby ti po ubrání plynu nedrhnulo. Udělal jsem to taky a musel jsem měnit ložisko na řetězovým kolečkubad


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
Kelly01 (Člen)
24.03.2008 07:30:18
Offline

Re: Něco chrastí

A tohle řeší vypnutí motoru za jízdyevil


God Save The Queen!
luig (Člen)
24.03.2008 10:19:47
Offline

Re: Něco chrastí

ross psal:

To ti bude o ten bazmek drhnout pořád. Nikdy ho nešponuj, tak aby ti po ubrání plynu nedrhnulo. Udělal jsem to taky a musel jsem měnit ložisko na řetězovým kolečkubad

Našponovali jsme ho tak jak to stojí v návodu, na bočáku výkyv od krajní dolní polohy do krajní horní 25-35 mm, teď má 30. Tak přešponovanej snad neni.

Ale pokud je praxí oveřenej jinej způsob (měřit to na centrálu, nebo naopak pod zatížením jezdcem...) rád se přiučim, díkygood


Ne asi
Kelly01 (Člen)
24.03.2008 14:13:58
Offline

Re: Něco chrastí

Dám prdel na sedlo,kopnu do něj patou a když trošku pruží tak to dál neřešímsmile1


God Save The Queen!
luig (Člen)
29.03.2008 18:10:34
Offline

Re: Něco chrastí

Takže po projížďce se zdá že je to fakt řetěz. Sundal jsem kryt řetězovýho kolečka, nakop to a chrastí to z tamtamaidontknow
Ale zdá se mi normální že řetěz trochu chrastí, nebo by měl bejt uplně tichej?


Ne asi
nety (Člen)
06.04.2008 09:51:50
Offline

Re: Něco chrastí

tichý to není určitě... krizový to je když jede někdo vedle tebe (škardík) a slyší už jak je řetěz po smrti.bigsmile Hold to je ta zkušenost nabitá věkem


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
XJelen (Člen)
06.04.2008 10:10:18
Offline

Re: Něco chrastí

nety psal:

...Hold to je ta zkušenost nabitá věkem

Ty vole doufám, žes měl na mysli věk služební s béčkemsurprisedbigsmile jinak mě to hlava neberebigsmilebigsmilebigsmile


Strýcfajtr !!!
Shaft (Člen)
06.04.2008 10:14:13
Offline

Re: Něco chrastí

ross psal:

luig:
Díky za rady ale asi to bylo banálnější než jsem čekal, zdá se že byl moc prověšenej řetěz a mlátil sebou o takovej plastovej kryt kyvky. Po našponování je to o dost lepší ale jestli to bylo ono se ukáže až po testovací jízdě která se dneska kvůli ryze jarnímu počasí nedala uskutečnit

To ti bude o ten bazmek drhnout pořád. Nikdy ho nešponuj, tak aby ti po ubrání plynu nedrhnulo. Udělal jsem to taky a musel jsem měnit ložisko na řetězovým kolečkubad

rossi  prosim te, kdyz uz si to tu nakousnul, je to slozity vymenit lozisko na retezovem kolecku?? myslim, ze ho mam po smrti, pac retez mam novej a stejne to dost huci...smokin


Lepší chodit do školy, než pracovat na poli.
BANDIT(a)"99" (Nový člen)
06.04.2008 21:57:59
Offline

Re: Něco chrastí

Zdar Luigi a všeci draci motorkáři.Mam Bandoura 12 a chrasteni,když vykloním levé koleno,taky slyším.Neřešil jsem to a stále jezdím a jezdím.Záleží jak moc to chrastí.Je to ten samý problém asi to tak má být.Když tak skoč někde do servisu na radu,za zeptání nic nedaš (pokud servisak nebude chtít za radu penízebigsmile).

luig (Člen)
07.04.2008 10:14:59
Offline

Re: Něco chrastí

BANDIT(a)"99" psal:

Zdar Luigi a všeci draci motorkáři.Mam Bandoura 12 a chrasteni,když vykloním levé koleno,taky slyším.Neřešil jsem to a stále jezdím a jezdím.Záleží jak moc to chrastí.Je to ten samý problém asi to tak má být.Když tak skoč někde do servisu na radu,za zeptání nic nedaš (pokud servisak nebude chtít za radu penízebigsmile).

Být to tak asi nemá páč na jinejch Bandaskách to neděláidontknow
A "servisák" mrknul na řetěz a řekl že je nejspíš v tahu, ale říkám "servisák"... Dneska snad zajedu k Servisákovi ať na to mrkne


Ne asi
sonyk (Člen)
05.08.2008 14:57:23
Offline

Re: Něco chrastí

NEco me tam chrasti myslel jsem ze mrizka na chladici. sundal jsem a porad, rikam si druhej klakson(majitel predemnou pridal jeden falesnej jako) ten to taky neni, a vcera sem byl dat adrenalinovku a zjistuju ze to dela packa spojky se tam jako kvrdla v urcitejch tockach, nahoru dolu v tom uchytu. a je to des zvuk, co je spatne? je mozny tam dat nejakou podlozku aby tam nebyla takova vule nebo se stim mam proste smirit.


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Banditatom (Člen)
05.08.2008 15:56:40
Offline

Re: Něco chrastí

sonyk psal:

NEco me tam chrasti myslel jsem ze mrizka na chladici. sundal jsem a porad, rikam si druhej klakson(majitel predemnou pridal jeden falesnej jako) ten to taky neni, a vcera sem byl dat adrenalinovku a zjistuju ze to dela packa spojky se tam jako kvrdla v urcitejch tockach, nahoru dolu v tom uchytu. a je to des zvuk, co je spatne? je mozny tam dat nejakou podlozku aby tam nebyla takova vule nebo se stim mam proste smirit.

...jj známej zvuk( takovej tzzzzzzzzzzzzzzz trrrrrrrrrrrrrrrr)bigsmilebigsmile u mě mezi 5000-600ot/min. namazej to vazelinkou a trochu se to zlesšígood


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
sonyk (Člen)
05.08.2008 15:59:14
Offline

Re: Něco chrastí

Banditatom psal:
sonyk psal:

NEco me tam chrasti myslel jsem ze mrizka na chladici. sundal jsem a porad, rikam si druhej klakson(majitel predemnou pridal jeden falesnej jako) ten to taky neni, a vcera sem byl dat adrenalinovku a zjistuju ze to dela packa spojky se tam jako kvrdla v urcitejch tockach, nahoru dolu v tom uchytu. a je to des zvuk, co je spatne? je mozny tam dat nejakou podlozku aby tam nebyla takova vule nebo se stim mam proste smirit.

...jj známej zvuk( takovej tzzzzzzzzzzzzzzz trrrrrrrrrrrrrrrr)bigsmilebigsmile u mě mezi 5000-600ot/min. namazej to vazelinkou a trochu se to zlesšígood

jo to je von nosmile1 dik za tip


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Renda (Člen)
05.08.2008 17:26:38
Offline

Re: Něco chrastí

Já se teda musím přiznat, že na své B12 jezdím teprve cca 3měsíce, ale když jsem na ni přesedlal z FZ6, tak jsem ani nechtěl věřit tomu co všechno je ze vzduchem chlazenýho motoru slyšet bigsmile

luig (Člen)
05.08.2008 19:23:56
Offline

Re: Něco chrastí

Mě to bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr dělá přesně od 5000 jak říkáš taky, ale spojka to neni. ass na to


Ne asi
Billy (Člen)
05.08.2008 22:03:38
Offline

Re: Něco chrastí

Me tam taky vybrujou nejaky plasty v urcitejch tockach, a zkousle sem pohmatat a delalo to aji u 6 a seru na to neco a pididt aby to nedrnecelo smile1


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Radek-Ban (Člen)
05.08.2008 23:10:45
Offline

Re: Něco chrastí

luig psal:

Mě to bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr dělá přesně od 5000 jak říkáš taky, ale spojka to neni. ass na to

mě zas vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr klepklepklepklep Bzzzzzzzzzzzzzzz ale jen za studenaidontknow už neřešim jinak bych byl v kazajce v bohnicíchbigsmile


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
Vidle (Člen)
06.08.2008 06:28:29
Offline

Re: Něco chrastí

Poučení pro mě .....v žádným případě nedávat koleno vod motyky a mámm klíííd ...goodbigsmilebigsmilebigsmile

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr