Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Opravená zadní pneu...

LukinB6 (Člen)
18.08.2008 08:27:15
Offline

Opravená zadní pneu...

Čau Bandiťáci. Včera se mi podařilo u Brna píchnout zadní gumu smile2. Tak jsem ji opravil tím knotem, dofoukal a pokračoval dále, ale nišší rychlostí. Jen se chci zeptat. help Nechat opravit v pneuservise a nebo koupit pro jistotu novou? Tahle by ještě do konce sezony vydržela kdyby nebylo včerejška. Banditpussy


GSX1250FA
Filous (Člen)
18.08.2008 08:29:33
Offline

Re: Opravená zadní pneu...

...já sem dycky dojížděl píchlou gumu jen s knotem, ale pro sichr tam nech f pneuservisu vrazit hřib a normálně ji dojeď...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Americkej (Člen)
18.08.2008 08:33:15
Offline

Re: Opravená zadní pneu...

jasně, s hříbkem máš takovej lepší pocit, ale já neslyšel ani o trablu s tím knotem, normálně jsem s ním sjel celej zadek.


... vesnickej kluk a stále celkem spokojenej parchant ...
K.a.s.y.m. (Člen)
18.08.2008 08:35:27
Offline

Re: Opravená zadní pneu...

Americkej psal:

jasně, s hříbkem máš takovej lepší pocit, ale já neslyšel ani o trablu s tím knotem, normálně jsem s ním sjel celej zadek.

S knotem je trabl jedině když je tom hodně dlouho(2-3 roky)pak se to lepidlo tak nějak uvolní a začne to tamtudy utíkat takže určitě nechat dát hříbka
Tohle je aspon moje zkušenost.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Kelly01 (Člen)
18.08.2008 08:42:08
Offline

Re: Opravená zadní pneu...

Pokud má někdo na motorce(s vyjímkou Slugihosmile1) zadní gumu 2-3 roky tak nevím naco má motorkusurprised


God Save The Queen!
K.a.s.y.m. (Člen)
18.08.2008 08:44:15
Offline

Re: Opravená zadní pneu...

Kelly01 psal:

Pokud má někdo na motorce(s vyjímkou Slugihosmile1) zadní gumu 2-3 roky tak nevím naco má motorkusurprised

Třeba skůtra na dojíždění do práce cooltam mám gumy ještě původní a to je z roku 2001bigsmilebigsmile
na velký přezouvám 2-3x ročně


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Ondráš (Člen)
18.08.2008 14:26:39
Offline

Re: Opravená zadní pneu...

No já dal jednou na zadní z nouze automobilový knot, páč nic jiného nebylo. Jakej je v tom rozdíl nevim.
Vydržel asi 300 km.
Na hřibu už mám hezkejch pár tisíc.good


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
kojaksro (Člen)
18.08.2008 14:39:17
Offline

Re: Opravená zadní pneu...

Každopádně zajet do Pneuservisu, aby Ti dali hříbek a pokud drží a díra není extrémně velká, normálně jezdi a když budeš kontrolovat tlak tak to zkoukni. Mám na gumě 6mm hříbek a ten když je dobře nalepený tak by to mělo být v poho.... Zatím bez problému drží, ale ta velikost 6mm je tak maximum.... a taky záleží kde máš ten píchanec......


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
LukinB6 (Člen)
18.08.2008 15:58:41
Offline

Re: Opravená zadní pneu...

kojaksro psal:

Každopádně zajet do Pneuservisu, aby Ti dali hříbek a pokud drží a díra není extrémně velká, normálně jezdi a když budeš kontrolovat tlak tak to zkoukni. Mám na gumě 6mm hříbek a ten když je dobře nalepený tak by to mělo být v poho.... Zatím bez problému drží, ale ta velikost 6mm je tak maximum.... a taky záleží kde máš ten píchanec......

Tak ten píchanec je spíše u strany, jestli si to dobře vybavuji tak 2-4 cm od hrany. Ale byla ta guma v tom okolí taková rozjebaná. Ale knot stačil tak uvidíme. Dnes to sundám a zítra se uvidí. banditpussy


GSX1250FA
Honzah (Člen)
18.08.2008 16:24:52
Offline

Re: Opravená zadní pneu...

No já jsem si zrovna přivezl od Kojaksra tu opravnou sadu safetyseal a hned jsem se podíval na internetovou stránku frimy Safetyseal (www.safetyseal.se) pro více informací o výrobku. Z toho co tam píšou vyplývá, že opravu knotem je možné považovat za konečnou opravu. Navíc argumentují s tím, že tahle oprava je lepší, nežli oprava hříbkem, neboť lépe zabraňuje vnikání vlhkosti k ocelovému kordu a jeho následné korozeidontknow.
Samozřejmě záleží na velikosti defektu v gumě. Safetyseal nepoužívá žádné vrtáky na rozšíření defektu v pneumatice. Pouze provlékne "knot" speciální "ženglí". Byl bych radši, kdybych nikdy nemusel ověřit, jak to opravdu funguje v praxi smile1.
Ty knoty jsou prosyceny nezvulkanizovanou gumou, která údajně po opravě pneu zvulkanizuje.

Cipísek (Člen)
18.08.2008 21:53:04
Offline

Re: Opravená zadní pneu...

Nazul sem na prdel D207 minulou sezonu, po ceste na SK defekt č.1 (oprava Vizovice nejaky servis v sobotu) bad, pak ještě 2x bad (1x v Blansku,podruhy peknej kus hřebíku v Brně) smile2 nasranej jak čolek, takže tam mam 3x knot a jezdm bez problemu, uz budu menit cca po 8 tis km a zadny problem nebyl, ale obcas si rikam, kua pussy uber, mas ji 3x spravovanou... help

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr