Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Kufr nebo válec???

Marek (Nový člen)
26.01.2007 19:35:41
Offline

Kufr nebo válec???

zdravim vsici,chtel bych prosim vas poradit.Co je lepsi koupit, kufr nebo valec?Take nevim jaky nosic koupit?Bocni brasny koupim stejne.Nemam s tim zadne zkusenosti, moto mam teprve 1,5 roku.Dekuji za rady.Jo, libi se me http://www.novelmoto.cz/foto/10025363.jpg

bobule (Člen)
26.01.2007 20:19:23
Offline

Re: Kufr nebo válec???

kfyž se ti to líbí tak si tu kupidontknow


to jebu
huskyb12 (Administrator)
27.01.2007 08:12:53
Offline

Re: Kufr nebo válec???

mam kufr, mam válec, mam tašky, mam tankvak - jedu tak abych podbral to, co sebou potřebuju - nejrači jedu s holou mašinou :)))


ale di, Ty brepto ...
MiKu (Člen)
27.01.2007 09:18:39
Offline

Re: Kufr nebo válec???

Marek psal:

zdravim vsici,chtel bych prosim vas poradit.Co je lepsi koupit, kufr nebo valec?Take nevim jaky nosic koupit?Bocni brasny koupim stejne.Nemam s tim zadne zkusenosti, moto mam teprve 1,5 roku.Dekuji za rady.Jo, libi se me http://www.novelmoto.cz/foto/10025363.jpg

kufr je lepší,pevně drží a dá se zamknoutgood

inkvizitorr (Administrator)
28.01.2007 12:37:42
Offline

Re: Kufr nebo válec???

Marek psal:

zdravim vsici,chtel bych prosim vas poradit.Co je lepsi koupit, kufr nebo valec?Take nevim jaky nosic koupit?Bocni brasny koupim stejne.Nemam s tim zadne zkusenosti, moto mam teprve 1,5 roku.Dekuji za rady.Jo, libi se me http://www.novelmoto.cz/foto/10025363.jpg

řek bych, že když jezdíš sám, je lepší válec (níž těžiště, nízká cena, dáš na sedadlo spolujezdce) nevýhoda je, nedá se samozřejmě zamknout, ovšem na delší cesty kam to používám sem snad nikdy nezamykal ani motorku natož nějakej kufr nebo tak....

http://www.suzukibandit.cz/storage/200612011152_0890.jpg



kufr bych doporučil když jezdíš ve dvou nebo někde po městě, pak to má smysl, nevýhodou je, že ti posouvá těžiště moc vysoko a dozadu a samozřejmě cena...

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/inkviz/kufr.jpg



boční brašny sem si taky koupil ve snaze že ušetřim před koupí nosiče a kufru, ale když sem je jednou cvičně namontoval, tak sem je pak zase hned prodal, bo mě srala pracnost s jakou se to musí přidělávat na motorku (tisíce různejch řemínků, polepit celou motyku izolačkou aby brašny neodřely plasty a tak), věčně to někde dře vo vejfuky, v horšim případě se to propálí... prostě tohle mi zrovna k srdci nepřirostlo.

rozhodně je ideální jezdit jenom sám s tankvakem kde máš max rezervní spoďáry a platíčko acilpirinu a když už, tak se slečnou, který stačí totéž smile1 a fertig good


doba je temná...
Eremi (Člen)
28.01.2007 12:43:16
Offline

Re: Kufr nebo válec???

tak jak říkali páni houskoj a inkvizitoroj, já jen přidám k nevýhodě kufru výrazně nižší nosnost než válec, to co oficiálně udává výrobce je úplně na ho..., mám givi a udáváná maximální nosnost je 4 kg, ale nemůžeš to moc přetěžovat, protože se to může při otřesech fakt urvat, takže pokud jezdíš sám, tak jednoznačně válec.
Co se týče brašen, tak mám odlišný zkušenosti než inkviz, brašny běžně používám, když někam jedu a řeším to pouze přehozením přes sedlo a pod to kus hadry, aby to nedřelo podsedlový plasty a pohoda, když máš obě zhruba stejně těžký, tak není žádnej trabl a ani ti to moc nelítá.


S úsměvem jde všechno líp :o)
inkvizitorr (Administrator)
28.01.2007 13:02:09
Offline

Re: Kufr nebo válec???

eremi: jenže mě když to nejde rychle a jednoduše, tak sem hned vzteklej a kopu do toho a kurvy hned lítaj vzduchem, nehledě na to, že když zachčije a dostane se ti voda s pískem pod ten hadr, tak ti to vodrbe plasty jak brusnej papír... ale uznávám, nikdy sem s tim nikdy nikam nejel, nandal sem to tam jenom jednou a to eště v garáži, ale propálenejch brašen vod vejfuků a různě vodrbanejch plastů sem už viděl dost....idontknow


doba je temná...
Eremi (Člen)
28.01.2007 13:07:06
Offline

Re: Kufr nebo válec???

inkviz: tak jak je nasazuju já je to otázka 10 sekund, jak říkám, jde jen o to, abys neměl v jedný 10 kg a v druhé 2 kg. Jinak tak jak to nasazuju já, se to o podsedlák opíra jen na velmi malé ploše a navíc jak jsem to položil má na těch místech z obou stran takový ochraný nálepky který jsou černý a pevný, ale ani před tím jsem s něma neměl nikdy problém a to jsem s tím najel pěkných pár tisíc km.
Propálilo se mi to jednou, několik let zpátky ještě na xj, když mi tam praskla přezka a než jsem to zjistil, tak to nějakou dobu leželo na výfuku, ale je fakt, že to riziko hrozí, ale pokud jedu někam dál ve dvou, tak brašny vždycky beru


S úsměvem jde všechno líp :o)
Eremi (Člen)
28.01.2007 13:08:45
Offline

Re: Kufr nebo válec???

jo a položil jsem motku, z toho textu to moc nevyplývá a taky když jsem to propálil, tak nijak brutálně:o)


S úsměvem jde všechno líp :o)
inkvizitorr (Administrator)
28.01.2007 13:10:44
Offline

Re: Kufr nebo válec???

vogo tak se hned nenaparuj, že si to umíš nasadit za 10 sekund.... bigsmilebigsmilebigsmile


doba je temná...
Eremi (Člen)
28.01.2007 13:27:50
Offline

Re: Kufr nebo válec???

vogo jsem zapoměl, ti to vlastně nemusím říkat, s to studoval....bigsmilebigsmilebigsmile
no ale ok, dostals mě, někdy mi to trvá dýl, někdy to mám i přes desetsmile2bigsmile


S úsměvem jde všechno líp :o)
PALOUS (Člen)
28.01.2007 13:47:54
Offline

Re: Kufr nebo válec???

S nebožkou jedině kufr páč vím že mě neuteče ze sedadla a když sám tak baťůžekbigsmileale bych rád tele ale vono se snad už nedá sehnatsmile2


Jebat motorky :-)
osiris (Člen)
28.01.2007 14:07:13
Offline

Re: Kufr nebo válec???

eremimu: taky zalezi na tom jak ho mas velkej ;) ....ten kufr pico, pac pak leze ta nosnost nahoru, ja min 10 kg bez problemu


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Eremi (Člen)
28.01.2007 14:29:17
Offline

Re: Kufr nebo válec???

mám standardní givi na dvě helmy, takže bych řek, že je to jeden z těch větších a mezi náma na to jaký ty máš turbo ( tam přestěhuješ najednou půlku baráku) tak ani 10 kg není žádnej zázrak. To váží inkvizův příděl tatranek na 3 denní vyjížďku do alp pičobigsmile


S úsměvem jde všechno líp :o)
VikecB12 (Člen)
28.01.2007 15:29:44
Offline

Re: Kufr nebo válec???

Mam Kappu 46L a davam do toho aji 10kg a drzígood Nosic sem si delal.Loni sem mel udelanej nosic na 3 kufry a to je pak parada.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Tomy (Člen)
28.01.2007 15:36:46
Offline

Re: Kufr nebo válec???

Plně souhlasím s Inkvizzem
Inkvizz:Prosimtě ten válec jak máš z Louise,jakej je objem?A otestoval si ho v pořádným lijáku třeba v Alpách?A jak to dopadlo?100% nepromokavost?Díkes...

Tomy (Člen)
28.01.2007 15:37:33
Offline

Re: Kufr nebo válec???

Inkviz:jo sorry za ty dvě zzsurprised

Eremi (Člen)
28.01.2007 15:39:16
Offline

Re: Kufr nebo válec???

nic nemáš stoprocentně npromokavý co je z látky! i když je to naimpregnovaný, tak to vždycky po delší době promokne


S úsměvem jde všechno líp :o)
VikecB12 (Člen)
28.01.2007 15:44:27
Offline

Re: Kufr nebo válec???

mel sem ten levnej modrej válec od luisa a jel sem z Itálie dom celou cestu v lijaku a dobry.A to stal asi 180kčgood Ale kufr je kufr


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
inkvizitorr (Administrator)
28.01.2007 16:03:06
Offline

Re: Kufr nebo válec???

jo, funguje to jak má good


doba je temná...
huskyb12 (Administrator)
28.01.2007 18:25:11
Offline

Re: Kufr nebo válec???

To sou kecy, já měl hadry mokrý už v Krumlově ! Po malinkatý přeháňce !

Možná to ale bylo tim, že mi ve válci prasknul Erektus :)))


ale di, Ty brepto ...
Jarken (Člen)
29.01.2007 07:25:46
Offline

Re: Kufr nebo válec???

Také používám satteltaschenbigsmile a loni jsem koupil dvě s takovou boční tvrdou karbon-kevlarovou výztuhou na vnitřní straně kvůli tomu, že jebka Sršeň měl nahoře oba výfuky a v pohodě.na Blada jsem je zatím ani nezkoušel nandat, ale věřím, že to budegood.Navíc když jedu někde sám, tak prostě jednu tašku položím naplac na zadní sedadlo, přikurtuji a hotovo!

Pravda za 10 vteřin je přivázat neumímsmile2, musím potrénovat no né?No ano!


Autor je zatvrzelý konzervativec a hrdý chachar, který je paličatě přesvědčen, že Baník je king a patří do Slezska, ne na Moravu!
Eremi (Člen)
29.01.2007 08:58:55
Offline

Re: Kufr nebo válec???

jarken: no to bys měl, dokud to nedáš pod 10, tak to stojí za pussy bigsmilebigsmile


S úsměvem jde všechno líp :o)
Petr J. (Člen)
29.01.2007 09:20:50
Offline

Re: Kufr nebo válec???

na co brašny? to máte tak velký kreditky? bigsmile

Eremi (Člen)
29.01.2007 09:33:26
Offline

Re: Kufr nebo válec???

ne ale nenosím celou dovolenou jedny trenýrkybigsmile


S úsměvem jde všechno líp :o)
Petr J. (Člen)
29.01.2007 10:15:45
Offline

Re: Kufr nebo válec???

na dva dny jedny stačí.....bigsmile...a přes noc uschnou, když je vypereš....smile1

Eremi (Člen)
29.01.2007 10:52:53
Offline

Re: Kufr nebo válec???

vogo na dva dny si neberu brašnybigsmile


S úsměvem jde všechno líp :o)
Kelly01 (Člen)
29.01.2007 13:40:03
Offline

Re: Kufr nebo válec???

Eremi
Jistě,pročidontknow
Na 2 dny ti stačí skříňky v zubechsmile1


God Save The Queen!
Eremi (Člen)
29.01.2007 14:24:32
Offline

Re: Kufr nebo válec???

kelly že ty sis něco šlehl?bigsmile


S úsměvem jde všechno líp :o)
PALOUS (Člen)
30.08.2008 09:13:16
Offline

Re: Kufr nebo válec???

PALOUS psal:

S nebožkou jedině kufr páč vím že mě neuteče ze sedadla a když sám tak baťůžekbigsmileale bych rád tele ale vono se snad už nedá sehnatsmile2

A kua před chvilkou telefonát že mě ho vezou někde s burzygoodgoodgoodkua mám radost hnet ho ještě vyskůšámgood


Jebat motorky :-)
sonyk (Člen)
30.08.2008 11:15:15
Offline

Re: Kufr nebo válec???

mam valec mam brasny a to se da pouzit kdyz jede clovek sam. pracnost nandavani a sundavani brasen je taky hrozna cili pres zimu se zapracuje na drzaku na kufry a samotnych kufrech. snad se podari za dobrej peniz sehnat


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
zdenek 1 (Člen)
30.08.2008 19:29:09
Offline

Re: Kufr nebo válec???

Marek psal:

zdravim vsici,chtel bych prosim vas poradit.Co je lepsi koupit, kufr nebo valec?Take nevim jaky nosic koupit?Bocni brasny koupim stejne.Nemam s tim zadne zkusenosti, moto mam teprve 1,5 roku.Dekuji za rady.Jo, libi se me http://www.novelmoto.cz/foto/10025363.jpg

mám skoro stejné a celkem to s nima jde,trošku jsem musel upravit popruhy,ale dobrý...jo,a jel jsem s nima celý den v dešti,a měl jsem na tom origo pláštěnky,nepromoklo!


když to jede,je to OK
maňas (Člen)
31.08.2008 14:42:39
Offline

Re: Kufr nebo válec???

pokud jedu na dovču tak kufr na druhou a jinak jezdím z prevence s jedním,alespoň do něho můžu narvat helmu a bundu když někde slezugood


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
čočkin (Člen)
31.08.2008 14:53:52
Offline

Re: Kufr nebo válec???

Jo jo, kufr je dobra vecicka.smile1 Normalne jezdim bez nej, beru ho jen na ty akce kde spim. good


Jen já bandita, Bandit a policejní vrtulník.... :-D
vorel (Člen)
01.09.2008 15:48:55
Offline

Re: Kufr nebo válec???

pičo temelíne viděls někdy vodáckej válec? 100% sucho vogo.


řikám si hurikán
ross (Člen)
01.09.2008 18:23:10
Offline

Re: Kufr nebo válec???

hyzdit moto kufrem jsem nikdy nechtělheadshake

mám nepromok batoh a gutgood


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
čočkin (Člen)
01.09.2008 18:55:25
Offline

Re: Kufr nebo válec???

vorel psal:

pičo temelíne viděls někdy vodáckej válec? 100% sucho vogo.

A co takhle parni valec! bigsmilebigsmilebigsmilebad       
  Sranda, ja mam valec, tankvak i kufr a pouzivam to podle potreby.good


Jen já bandita, Bandit a policejní vrtulník.... :-D
PALOUS (Člen)
01.09.2008 20:17:49
Offline

Re: Kufr nebo válec???

vorel psal:

pičo temelíne viděls někdy vodáckej válec? 100% sucho vogo.

Nevím do je vemelín ale totok je ono?surprised  http://tn.nova.cz/vase-zpravy/pat-a-mat … bel-2.html


Jebat motorky :-)
fido (Člen)
01.09.2008 20:20:57
Offline

Re: Kufr nebo válec???

ross psal:

hyzdit moto kufrem jsem nikdy nechtělheadshake

mám nepromok batoh a gutgood

smokin


bla...blabla...!
Bedřich (Člen)
04.09.2008 13:14:29
Offline

Re: Kufr nebo válec???

Kufr lepčí jak válec. Mám Kappu 46 na dva blembláky. Paňmáma je spokojená a chválí tu opěrkugood
Nosič mám na 3 kurfy.evil Na central tam je pořád, ty dva na bočáky nandám a k tomu přidělám boční tažky. goodTy pak nikde nedřou a chytnu je za 15s "fašetama" z lídlu za 50 kč 300ks a frčime.smokin

Tankvak jen kvůli navigaci

navečer hodim foto...


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr