Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » baterka

bobika (Člen)
07.09.2008 23:05:31
Offline

baterka

Zdravim všechny, jsem při dnešní projížďce nejenom skončil u silnice nasáklej jak houba ale hlavně jsem málem přišel o ass. V jednu chvíly mě motorka přestala ject, tak jsem jí dal ke straně na stojan. Po chvíliy začalo pod sedlem syčet jak z papiňáku a měl jsem co dělat abych tu bobtnající baterku vytahnul co nejrychlejš ven. Den před tim jsem jí měl na "chytrý" nabíječce od louise což si myslim, že je blbost to na to svádět. Asi prostě odešla do věčných lovišť, tak to provedla s opravdu nezaponutelně. Hned jak jsem si nechal dopravit pujčenou baterku, tak jsem po dojetí ke známýmu změřili watáž a pohybovala se přiměřeně cca okolo 14,5W. Tak nevim...surprised


Jezdi tak, jako kdybys byl neviditelný!
Pajk (Člen)
08.09.2008 00:34:35
Offline

Re: baterka

Jde vo to jak moc chytrá nabíječka to byla, jestli po nabití nedobíjela vesele dál hodiny, dny, jinak to změření po jízdě u kámoše nebyly Waty, ale Volty což je horní hranice dobíjení. Mohla být těsně před smrtí.

mr.BSE (Člen)
08.09.2008 06:07:04
Offline

Re: baterka

Ánébó ti to přebíjí.
Zkus zmerit na nastartovany motorce a se zaplejma svetlama (a vytocenym motoru) napeti na baterce. Nesmi jit pres tech 14,5V, to uz je tosim "plynovaci napeti".


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Bandit (Člen)
08.09.2008 07:42:20
Offline

Re: baterka

Nabíjecí napětí je podle výrobce myslím idontknow 13,8 - 14,6 !!!!! pokud ti to přebíjí tak se není čemu divit že se ti nafoukla smile1
jinak chytrá nabíječka dokáže být pěkně na pussy bigsmilebigsmilebigsmile.


Traktor patří na pole !!!
Billy (Člen)
08.09.2008 07:48:52
Offline

Re: baterka

muzu rict ze kdyz me odesla baterka na B6, tak sem jim zkusil jako kazdej asi nabit jeste a pak ji flaknul do motorky zkusil otocit klickem a startovat, udelala ehm eehm a konec, baterku sem vytahl horkou a skroucenou, asi v ni uz nebylo neco v poradku mela 6 let, to se divim ze ten 6 rok prezila jeste.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
bobika (Člen)
08.09.2008 08:56:51
Offline

Re: baterka

aj ta krajta, měl jsem samozdřejmě na mysli napětí. Ale přizapnutejch světlech se to pohybovalo v rozmezí  14,5 až 14,7 V což neni snad zas taková odchylka. No zajímalo by mě jak dlouho tam ta baterka vydržela


Jezdi tak, jako kdybys byl neviditelný!
mr.BSE (Člen)
08.09.2008 16:45:27
Offline

Re: baterka

myslim,ze by to nemelo prelezt tech 14,5Vidontknow
Bez svetel a/nebo v otackach by ti to mohlo davat jeste vic a to uz by bylo dost blbe pro baterku.


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Kelly01 (Člen)
08.09.2008 18:12:05
Offline

Re: baterka

měním je každou pátou zimu..

problémy neznám..

neuskladňuji..

nedobíjímsmokin


God Save The Queen!
VikecB12 (Člen)
08.09.2008 18:49:21
Offline

Re: baterka

Kelly01 psal:

měním je každou pátou zimu..

problémy neznám..

neuskladňuji..

nedobíjímsmokin

Ale ty měníš rovnou celou motorkubigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Miras (Člen)
08.09.2008 18:51:57
Offline

Re: baterka

14,7 může být odchylka měřáku, jestli to drží takhle bez výkyvů, bude to v pohodě. Viděl bych to na baterku, s ní se může stát více věcí, např. proseklej článek - jakože zkratovanej - a při standardním dobíjecím napětí se sakra hodně zahřeje ....

Bandit (Člen)
08.09.2008 21:07:07
Offline

Re: baterka

Billy psal:

muzu rict ze kdyz me odesla baterka na B6, tak sem jim zkusil jako kazdej asi nabit jeste a pak ji flaknul do motorky zkusil otocit klickem a startovat, udelala ehm eehm a konec, baterku sem vytahl horkou a skroucenou, asi v ni uz nebylo neco v poradku mela 6 let, to se divim ze ten 6 rok prezila jeste.

6 let ... to by sis jí měl dát zarámovat. motorkáři s... na nějaké dobíjení před zimou a tak takže si chodí pro baterku buď každý rok nebo dva !!! goodbigsmilebigsmilebigsmile


Traktor patří na pole !!!
Fulltank (Člen)
08.09.2008 22:29:22
Offline

Re: baterka

Kelly01 psal:

měním je každou pátou zimu..

problémy neznám..

neuskladňuji..

nedobíjímsmokin

good a vse funguje na 100%

maňas (Člen)
09.09.2008 19:22:39
Offline

Re: baterka

Bandit psal:
Billy psal:

muzu rict ze kdyz me odesla baterka na B6, tak sem jim zkusil jako kazdej asi nabit jeste a pak ji flaknul do motorky zkusil otocit klickem a startovat, udelala ehm eehm a konec, baterku sem vytahl horkou a skroucenou, asi v ni uz nebylo neco v poradku mela 6 let, to se divim ze ten 6 rok prezila jeste.

6 let ... to by sis jí měl dát zarámovat. motorkáři s... na nějaké dobíjení před zimou a tak takže si chodí pro baterku buď každý rok nebo dva !!! goodbigsmilebigsmilebigsmile

tak to je v řiti,baterka je stará 5 a púl roku a projistotu ji nedobíjím a maká bez problémů
samozřejmě přitom klepu na dřevo v podobě hlavy,aby ji to letos neomrzelobigsmilebigsmile


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
BRDMEN (Člen)
09.09.2008 21:03:11
Offline

Re: baterka

Mám 6 rok a je v .....
Koupil jsem novou s tou chytrou nabíječkou.
Předním jsem nabíjel normální a vydžela do teď.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr