Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

Inženýrek (Člen)
29.04.2008 16:32:16
Offline

Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

Zdravim. Kdyz drzim otacky chvili na 7-8 tisicich (v zaberu, ne na neutral), tak se najednou asi na 2-3 vteriny jakoby udusi motor. Prirovnal bych k tomu, jako kdyz dochazi benzin (podotykam, ze benzinu mam dost), a za ty 2 vterinky bouchne vyfuk a pak zase vsechno jde jak ma. Nemate nekdo poneti, co by s tim mohlo byt? Taky se mi jednou stalo, ze to znovu nenaskocilo a motor bez vybuchu definitivne vhasl a pak to neslo natocit, proud sel, ale proste to ani nehlo se starterem a zavada byla v tom, ze se asi nejak uvolnilo to rele, co je vedle pojistek vzadu pod sedlem, a jen jsem se ho dotkl a vse zase slapalo. Myslim, ze by to spolu mohlo nejak souvyset, ale nevim jak to zjistit. Budu vdecny za vsechny rady.

Editoval osiris (29.04.2008 18:25:44)


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
AtikS (Člen)
29.04.2008 16:34:25
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

Tak presně to stejný sem měl taky, naprosto. Hele stačilo vyfoknot vzducháč. Tento rok sem koupil fungl novej a naprostá baláda.........
viz GSF 600 ve vysokých otáčkách......
chodně štéstí


Cholá chlafa, cholá řiť a chned to falí kůrfa lip ..........
Inženýrek (Člen)
29.04.2008 16:39:39
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

Dikas. Urcite to zkusim. Sem ted mimo domov, prijedu az ve ctvrtek a hned na to vlitnu. Pak dam vedet, jak to dopadlo.


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
Progear 650 (Člen)
29.04.2008 16:58:12
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

střílení do výfuku také předesílalo potřebu nechat seřídit karburátory, i nad tím bys měl popřemýšlet...good


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Inženýrek (Člen)
29.04.2008 17:01:23
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

jj, na to se taky chystam, soused ma budiky, takze si je pucime, ale jeste to musim nejak nastudovat.


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
osiris (Člen)
29.04.2008 18:24:04
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

...máš bohatou směs (přicpanej přívod vzduchu, nebo nakrmený karburátory)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Pajk (Člen)
29.04.2008 23:26:21
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

Klidně to můžou být svíčky, nebo cokoliv od elektriky co vlivem nějakýho otřesu může přerušit dodávku proudu a nespálený palivo který následně když to znova chytne dohořívá až tam kde nemá a pak z toho máš kanón.smile1

Ondráš (Člen)
29.04.2008 23:29:06
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

Pajk psal:

Klidně to můžou být svíčky, nebo cokoliv od elektriky co vlivem nějakýho otřesu může přerušit dodávku proudu a nespálený palivo který následně když to znova chytne dohořívá až tam kde nemá a pak z toho máš kanón.smile1

A prdel je, když ti to bouchne v tunelu nebo pod mostem.smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Pajk (Člen)
29.04.2008 23:43:01
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

Jo, to i lokomotiva vykolejí když nadskočísmile1

škardík (Člen)
30.04.2008 10:32:22
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

Ondráš psal:
Pajk psal:

Klidně to můžou být svíčky, nebo cokoliv od elektriky co vlivem nějakýho otřesu může přerušit dodávku proudu a nespálený palivo který následně když to znova chytne dohořívá až tam kde nemá a pak z toho máš kanón.smile1

A prdel je, když ti to bouchne v tunelu nebo pod mostem.smile1

A to ste neslyšeli střílet mojí jebkubigsmile


viz avatar:)
Cvrček (Člen)
01.05.2008 22:24:31
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

caslavsky.tomas psal:

Zdravim. Kdyz drzim otacky chvili na 7-8 tisicich (v zaberu, ne na neutral), tak se najednou asi na 2-3 vteriny jakoby udusi motor. Prirovnal bych k tomu, jako kdyz dochazi benzin (podotykam, ze benzinu mam dost), a za ty 2 vterinky bouchne vyfuk a pak zase vsechno jde jak ma. Nemate nekdo poneti, co by s tim mohlo byt? Taky se mi jednou stalo, ze to znovu nenaskocilo a motor bez vybuchu definitivne vhasl a pak to neslo natocit, proud sel, ale proste to ani nehlo se starterem a zavada byla v tom, ze se asi nejak uvolnilo to rele, co je vedle pojistek vzadu pod sedlem, a jen jsem se ho dotkl a vse zase slapalo. Myslim, ze by to spolu mohlo nejak souvyset, ale nevim jak to zjistit. Budu vdecny za vsechny rady.

Tedko řeším úplněš ten samý problém..skusím všechno...bo všechno to co tu píšete mě napadlo
Svíčky,filtr.ale ten je měněnej před koncem minulé sezonyidontknow a ještě přijednom skusím udělat rozvody a ventily.Taky mě napadl ten karburátor...ale jinak mi to taky dělá vlastně přesně kolem 8tisícíh km..jednou jsem se ale nad těch osum dostal..párkrát to škytlo a pak to jelo na vyšší otáčky samo....máte s tím někdo ešě skušenosti?Jako udržba je důležitá,ale není čas a sezona začíná....a chcu jezdit a né se v tom hrabat smile2 Chci si i v dohlední době zajít na brzdu aby mi to tam poštelovali smile1

Inženýrek (Člen)
02.05.2008 22:01:07
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

Takze jsem filtr rozdelal a byl cisty, takze jsem ho vyfoukal. Nepomohlo. Zkusil jsem vymenit svicky, a urcite tam neni takova vykonova dira dira, ale porad to nepomohlo. Pristi tyden mozna skusime udelat ty podtlaky na karbecich, ale nemuzu nikde najit zadny navod, nemate nekdo neco? Nebo alespon nejaky odkaz.


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
Ondráš (Člen)
04.05.2008 10:54:19
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

Cvrček psal:

Taky mě napadl ten karburátor...ale jinak mi to taky dělá vlastně přesně kolem 8tisícíh km..jednou jsem se ale nad těch osum dostal..párkrát to škytlo a pak to jelo na vyšší otáčky samo....máte s tím někdo ešě skušenosti?

Vím, že Jikovy měly trysky pro nízké a vysoké otáčky, takže by to vypadalo na ten přechod mezi nima, ale jaké karbeci má Bandit to nevim. Nikdy jsem se do toho nešťoural. Jen tak nadhazuji.help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Inženýrek (Člen)
04.05.2008 10:58:15
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

Bandit ma karbeci KEIHIN.


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
osiris (Člen)
04.05.2008 11:09:14
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

...nebo mikuni ;) nebo stříkačku :))


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Inženýrek (Člen)
04.05.2008 11:13:18
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

Teda myslim samozdrejme zrovna ten muj model.


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
Ondráš (Člen)
04.05.2008 11:24:31
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

caslavsky.tomas psal:

Bandit ma karbeci KEIHIN.

Myslel jsem princip ne značku.surprised


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
mr.BSE (Člen)
04.05.2008 12:48:27
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

Hele a mas ladak? jestli jo, tak to zkus se seriovym laufem


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Inženýrek (Člen)
04.05.2008 12:51:11
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

nn, je tam origo. Kamarada taky napadlo, ze by to mohlo byt tim, ze to bylo treba serizeno na ladak a kdyz to predchozi majitel prodaval, tak tam dal zpet origo...nevim no


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
Cvrček (Člen)
05.05.2008 12:58:45
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

Tak jsem to hoši vyřešil a nevěřili by jste jak....stačilo trošku přiohnout doraz na bočním stojánu bigsmile
uplně prkjotina..tka koukni esi to nemáš náhodou to samé.Bo to čidlo je svina ...jak jde motorka do vybrací stoján se trošku oddálí a začne škytata motorka....no a jednou se mi povedlo že mi to i chcíplo..já nevěděl co s tím,tak znova nastartuju a vpoho..takže BACHA NA BANALITY!!!
bigsmilebigsmile

Inženýrek (Člen)
05.05.2008 17:10:46
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

no to me taky napadlo, jestli v tom nebude zakopanej pes, jeste sem to sice nezkousel, ale myslim, ze tim to zase az tak nebude, protoze to by to pak znova nenaskocilo. Si myslim, ze kdyby stojan sel trosku dolu, tak uz by se nevratil. Me to prave taky jednou chciplo a vubec sem nevedel co s tim, protoze sem to nemohl natocit, zahybal jsem relem na blikny a hned to natocit slo...Je me to fakt divny.


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
Cvrček (Člen)
06.05.2008 11:34:04
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

Ale mě to podle toho co popisuješ dělalo uplně to samé.
prostě ten stoján byl jen při jízdě trošku dále...a tou vybrací při těch 8t mě to prostě kuckalo...a jednou mi to dokonce uplně zdechlobad....jsem s toho byl na prášky...taky už jsem chtěl kupovat svíčky,filtr,(raděj jsem dolil a vyměnil olej)..a pak jsem přijel ke kámošovi..a ten..prý že se sveze..a pak řek..prd tomu je.....a prej že jednou kvůli čidlu na stoján měl rozebranou celou motorku a měsíc se v tom drbal...a nakonec jen taková kravina bigsmile.........tak nad tím eště pokut..třeba si ten stoján natvrdo přidělej izolačkou a jed to projetsmile1 no a uvidíš

Inženýrek (Člen)
06.05.2008 11:37:21
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

Jasnacka, skusim to. Pres tyden ale nejsem doma, takze testy budou probyhat az o vikendu.


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
Cvrček (Člen)
07.05.2008 16:07:09
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

tak pak dej vědět co a jak...jsem zvědav esi to bude onosmile1

Inženýrek (Člen)
09.05.2008 09:51:43
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

Tak stojanem to byt nemuzu, je tam dost velka rezerva. To by se musel stojan min do tretiny otevrit. Po dlouhem badani ale sme prisli na to, ze to dela to rele pod sedlem...vyhodil sem ho, dva kontakty spojil natvrdo a vse ok. (je to rele na blikny, bocni stojan a nejaka dioda k neutral switchy). Je to model 600N rok 2000. Volal sem do Suzuki a tam mi rekli, ze stoji 2021,-idontknow . Nemate nekdo nejaky typ, jak toto obejit? Jestli ste to treba uz nekdo nedelal. Nebo neni nekdo z Vas z okoli Chrudimi se stejnym modelem, kdo by byl ochoten my na 5 minut to rele pujcit, abych vyzkousel ze to je opravdu na 100% ono?


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
Inženýrek (Člen)
15.05.2008 21:51:06
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

Tak jine relatko sem sehnal. Bohuzel se ukazalo, ze tim to neni...Musim hledat dal...Vypozoroval sem ale, ze pri studenem motoru to nedela, az kdyz se teplota dostane tak nad 60°C. Nemate jeste nekdo nejake napady, kde hledat pricinu?


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
Inženýrek (Člen)
27.09.2008 10:36:37
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

Jen pro info: Závada po několika měsících a bádání odstraněna. Chyba byla ve vadném spínači bočního stojanu. Ani se mě nechtělo věřit, že to bylo timhle. Jsem ale rád, že je to už konečně odstraněno a že jsem na to přišel sám bigsmile


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
Pajk (Člen)
28.09.2008 01:35:35
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

Když si představim, že třeba předjíždím a teď kuck kuck, to muselo bejt docela nebezpečný jezdit s tím takhle dlouho, ale na zvýšení adrenalinu bobrýsmile1 Hlavně, že se to povedlo a máznul si to sem.

hide (Člen)
28.09.2008 18:27:21
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

a neradil ti to nekdo vejs?idontknow kdyby si poslechlsmile1

Inženýrek (Člen)
28.09.2008 19:55:12
Offline

Re: Problém s B6 (vynechává motor, střílí výfuk)

hide psal:

Když si představim, že třeba předjíždím a teď kuck kuck, to muselo bejt docela nebezpečný jezdit s tím takhle dlouho, ale na zvýšení adrenalinu bobrýsmile1 Hlavně, že se to povedlo a máznul si to sem.

Při předjíždění to bylo právě to nejhorší, to bylo fakt dá se říct o hubu. Blbé bylo, že to dělalo tak jednou za 20-30x, takže obravdu nebylo lehké závadu jen tak najít. Jako jsem fakt rád, že jsem to konečně odhalil.

hide psal:

a neradil ti to nekdo vejs?idontknow kdyby si poslechlsmile1

Nemysli si, že jsem to nezkusil. Stojan jsem samozdřejmě uvázal, ale to prostě nepomohlo...Byl to zkrátka vadný spínač. Zjistil jsem to, až když jsem to přemostil drátem na tvrdo.


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr