Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Seřízení ventilů

streetfighterman (Člen)
24.09.2008 21:52:23
Offline

Seřízení ventilů

Zdar pánové a dámy

blížím se na své Bandasce k 25tkm a podle manuálu bych měl seřídit ventily. Jelikož se v tom sám opravdu nechci hrabat, páč bych pak nemusel už nikdy jezditbigsmile tak jsem byl v servisu se zeptat co a jak a bylo mi řečeno: 1, varianta- pokud je to v manuálu mělo by se to udělat a varianta 2, pokud vše funguje jak má nehrabat se v tom, tak jsem odcházel ze servisu trošku zmatený, takže se chci zeptat jak na to???? help mám to nechat udělat nebo se na to vy..at???? idontknow


Když se nechce je to horší než když se nemůže
qwerty (Člen)
24.09.2008 22:22:05
Offline

Re: Seřízení ventilů

pokud mas dost penez tak to nech seridit bigsmilebigsmilebigsmile

pokud to jede jak ma tak na to ser goodgoodgood


WD club member.
Meloun (Člen)
24.09.2008 22:25:34
Offline

Re: Seřízení ventilů

qwerty psal:

pokud mas dost penez tak to nech seridit bigsmilebigsmilebigsmile

pokud to jede jak ma tak na to ser goodgoodgood

..to se ti může zdát,že to chodí jak má..zaklepanej ventil laik nepozná(a nemusí to bejt ani slyšet)..to se zhoršuje postupně a ne najednou..takže tu změnu pociťovat nemusíš
Takže to seřídit nech,stojí to pár korun..


PURE NAKED BIKE!
corimec (Člen)
24.09.2008 22:34:55
Offline

Re: Seřízení ventilů

nechal jsem si udelat karburatory i s ventilama a dal jsem za to 1000kc

qwerty (Člen)
24.09.2008 22:50:39
Offline

Re: Seřízení ventilů

Meloun psal:
qwerty psal:

pokud mas dost penez tak to nech seridit bigsmilebigsmilebigsmile

pokud to jede jak ma tak na to ser goodgoodgood

..to se ti může zdát,že to chodí jak má..zaklepanej ventil laik nepozná(a nemusí to bejt ani slyšet)..to se zhoršuje postupně a ne najednou..takže tu změnu pociťovat nemusíš
Takže to seřídit nech,stojí to pár korun..

tak jo no , vyhral si bigsmilebigsmilebigsmile

mne to taky ceka + vymena retezovky , ale necham to az na jaro bigsmile


WD club member.
Pajk (Člen)
24.09.2008 23:06:06
Offline

Re: Seřízení ventilů

No já si myslím, že ti težko někdo může říct na 100% jestli víko ven nebo ne podle toho co píšeš. Někdo napíše máš servisní interval, tak kontrola, jinej poslechne motor a řekne nech to tak. Moje zkušenost je, že v servisním intervalu nebyli vůle nikdy menší než při nastavení při předchozí kontrole, ale o nějakou stovku větší. Záležet bude u každýho na mnoha faktorech.

osiris (Člen)
24.09.2008 23:53:36
Offline

Re: Seřízení ventilů

...jak píše pajk, ale seřizuješ na vahadle seřizovací šroub s kontramatkou a tak nemáš žádnou investici v podobě náhradních dílů, jako u varianty distančních podložek, čili pokud je pro tebe kontrola schůdná, dej ji


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Ondráš (Člen)
25.09.2008 09:25:34
Offline

Re: Seřízení ventilů

streetfighterman psal:

Zdar pánové a dámy

blížím se na své Bandasce k 25tkm a podle manuálu bych měl seřídit ventily. Jelikož se v tom sám opravdu nechci hrabat, páč bych pak nemusel už nikdy jezditbigsmile tak jsem byl v servisu se zeptat co a jak a bylo mi řečeno: 1, varianta- pokud je to v manuálu mělo by se to udělat a varianta 2, pokud vše funguje jak má nehrabat se v tom, tak jsem odcházel ze servisu trošku zmatený, takže se chci zeptat jak na to???? help mám to nechat udělat nebo se na to vy..at???? idontknow

Najdi u Vás nějakýho tatíka co umí seřídit ventily na 120ce a dej mu to udělat. Je to to samé.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Ton@l (Člen)
25.09.2008 11:24:19
Offline

Re: Seřízení ventilů

http://suzukibandit.cz/view.php?nazevcl … 2005070003
asi takhle a zvladne to kazdy, ale je dobre to poprve aspon videtsmokin


Vzdy muze byt hur :-)
vorel (Člen)
25.09.2008 12:47:00
Offline

Re: Seřízení ventilů

vono taky dost záleží na jak hustej stýtfajt se kdo chystá


řikám si hurikán
acer (Člen)
25.09.2008 19:28:01
Offline

Re: Seřízení ventilů

já koupil bandasku měla najeto 36tis (a to kdo ví jestli), sám jsem s ní najel dalších 10tis....když byl vždy motor studený, tak v něm tak jakoby skoro kovově něco klepalo, při zahřátí se to uklidnilo....teď jsem to dal mechanikovi na seřízení karburátorů a ventilů, taky sám od sebe vyměnil rozvoďák...tvrdil, že už byl "opotřebovaný" no dobře....podle mě by ještě něco vydržel...ale motka tichá za studena i za tepla, to klepání zmizelo, na volnoběh si jenom pěkně "brumlá" a při jízdě se mi zdá taky nějaká lepčí....:)

takže doporučuju.....jinak olej, filtr, rozvoďák + komplet práce mě vyšla na 4tis.
samotné seřízení karb., ventily 900

Pajk (Člen)
25.09.2008 19:50:08
Offline

Re: Seřízení ventilů

To kovový klepání na volnoběh a při lehkým vrknutí pouze za studena, není klepání, ale spíš bych to popsal jako zachraštění který se zvětšuje čím je rozvodovej řetěz volnější.  Mechanickej šponovák má určitou prodlevu než došponuje tu vůli toho vytaženýho řetězu a než přezkočí o zub. Buď počkám a někdy to trvá pěknejch pár tisíc a nebo mu pomůžu a je po chraštění za 4 litrysmile1 Dokud to má kam šponovat tak bigsmile

acer (Člen)
25.09.2008 23:20:39
Offline

Re: Seřízení ventilů

Pajk psal:

To kovový klepání na volnoběh a při lehkým vrknutí pouze za studena, není klepání, ale spíš bych to popsal jako zachraštění který se zvětšuje čím je rozvodovej řetěz volnější.  Mechanickej šponovák má určitou prodlevu než došponuje tu vůli toho vytaženýho řetězu a než přezkočí o zub. Buď počkám a někdy to trvá pěknejch pár tisíc a nebo mu pomůžu a je po chraštění za 4 litrysmile1 Dokud to má kam šponovat tak bigsmile

jj to je taky možný jak říkáš....zdá se, že to znáš vcelku přímo odborně jakoby si zevnitř ten motor někdy viděl přímo v chodu. :)

jako já ho taky nechtěl ani nějak měnit, ale mechanik je poctivej a tak to zrovna vyměnil...říkal, že když už to bude rozdělaný na to štelování...a mě se to líbí jak to teď je...ale zase bude na nějaký dlooohý čas klid(ikdyž se určo vyskytne něco jiného co bude potřebovat finanční záplatu), protože si chci banďoura ještě nějakou chvíli nechat....na ty popojížďky a projížďky ideální...

streetfighterman (Člen)
30.09.2008 20:32:25
Offline

Re: Seřízení ventilů

Tak jsem se rozhod, že to nechám seřídit, ale jelikož jsem vychcanej jak mraky, tak jsem si zjišťoval cenu toho seřízení, od Vás jsem tu měl pár cifer ( 900, 1000, atd.) ale narazil jsem na servis kterej za to chce 3500!!!!!!!!!!!!!!!!!!!dobrý ne ????bigsmile


Když se nechce je to horší než když se nemůže
Ondráš (Člen)
30.09.2008 23:07:32
Offline

Re: Seřízení ventilů

streetfighterman psal:

Tak jsem se rozhod, že to nechám seřídit, ale jelikož jsem vychcanej jak mraky, tak jsem si zjišťoval cenu toho seřízení, od Vás jsem tu měl pár cifer ( 900, 1000, atd.) ale narazil jsem na servis kterej za to chce 3500!!!!!!!!!!!!!!!!!!!dobrý ne ????bigsmile

U mě se to dělá za litr RUMu. smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
streetfighterman (Člen)
02.10.2008 21:08:14
Offline

Re: Seřízení ventilů

Ondráš psal:
streetfighterman psal:

Tak jsem se rozhod, že to nechám seřídit, ale jelikož jsem vychcanej jak mraky, tak jsem si zjišťoval cenu toho seřízení, od Vás jsem tu měl pár cifer ( 900, 1000, atd.) ale narazil jsem na servis kterej za to chce 3500!!!!!!!!!!!!!!!!!!!dobrý ne ????bigsmile

U mě se to dělá za litr RUMu. smile1

fakt??? a kde to je zejtra jsem tam goodbigsmile


Když se nechce je to horší než když se nemůže
Ondráš (Člen)
03.10.2008 13:28:16
Offline

Re: Seřízení ventilů

streetfighterman psal:

fakt??? a kde to je zejtra jsem tam goodbigsmile

Mám to v profilu. Estli chceš, víkend by nějak snad šel.help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Radek-Ban (Člen)
03.10.2008 13:36:06
Offline

Re: Seřízení ventilů

Ondráš psal:
streetfighterman psal:

Tak jsem se rozhod, že to nechám seřídit, ale jelikož jsem vychcanej jak mraky, tak jsem si zjišťoval cenu toho seřízení, od Vás jsem tu měl pár cifer ( 900, 1000, atd.) ale narazil jsem na servis kterej za to chce 3500!!!!!!!!!!!!!!!!!!!dobrý ne ????bigsmile

U mě se to dělá za litr RUMu. smile1

co s nim budeš dělatsurprisedto aby jsme ti stou flaškou pomohli evil


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr