Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

barynek (Člen)
06.11.2008 21:55:09
Offline

Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

Zdar bando, nemáte s tímhletím digitálem někdo nějakou zkušenost?help
Co jsem se ptal tak je to slušnej poměr cena/výkon, ale radši se ptám odborníků i tadybigsmile
Díky za názorygood

http://www.aaron.cz/produkty/fujifilm-f … fikace#tab


Bandit 4EVER!!!
luig (Člen)
06.11.2008 23:14:30
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

Ber ho, je supergood


Ne asi
Michal Dk (Člen)
07.11.2008 07:08:05
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

Vypadá slušně stabilizátor má 18xopt cena goodnebál bych se ho vtýdle cenový relaci.

XJelen (Člen)
07.11.2008 08:28:17
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

18opt.zoom?? Bez stativu bezcenýidontknow alespoń dle mých zkušeností...možná má sokolík ještě pevnou rukubigsmile


Strýcfajtr !!!
Michal Dk (Člen)
07.11.2008 10:53:44
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

XJelen psal:

18opt.zoom?? Bez stativu bezcenýidontknow alespoń dle mých zkušeností...možná má sokolík ještě pevnou rukubigsmile

No jo jasně že stativ to když to budem brát do detailu tak 8 Mega pix taky pro obyč focení nevyužije.

luig (Člen)
07.11.2008 11:36:08
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

XJelen psal:

18opt.zoom?? Bez stativu bezcenýidontknow alespoń dle mých zkušeností...možná má sokolík ještě pevnou rukubigsmile

s tou pevnou rukou to nebude zas tak horký, přeci jenom už má svoje léta a poslední dobou je málokdy střízlivej...


pussy kup ho, a k tomu stativ bigsmile


Ne asi
Marián (Člen)
07.11.2008 12:04:18
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

na fotaky je odbornik Tomy!
nedovno sem videl, ze je prihlasenejsmile1


...sam mezi jebkarema...
Michal Dk (Člen)
07.11.2008 12:21:17
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

luig psal:
XJelen psal:

18opt.zoom?? Bez stativu bezcenýidontknow alespoń dle mých zkušeností...možná má sokolík ještě pevnou rukubigsmile

s tou pevnou rukou to nebude zas tak horký, přeci jenom už má svoje léta a poslední dobou je málokdy střízlivej...


pussy kup ho, a k tomu stativ bigsmile

Dá si tři  čtyři velký na sklidnění a dorovnání hladiny a pak může držet v ruce i mikroskopbigsmile

barynek (Člen)
07.11.2008 12:21:21
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

Marián psal:

na fotaky je odbornik Tomy!
nedovno sem videl, ze je prihlasenejsmile1

já to mám od kámoše, kterej dělá ve foto krámě, ale říkám si že někdo třeba jako taky něco ví...

jinak dík za rady, asik do něj pujdu a bude vymalovánogood stativ třeba časem nebo budu mačkat levoubigsmile


Bandit 4EVER!!!
Lihy (Člen)
07.11.2008 12:27:03
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

Trochu mimo téma.
Hele mám doma olimpuse x let starýho 4mego fotky nádherný podle mího voka naprosto nesrovnatelný s hnusem co leze z novejch kompaktů jako panasonic Lumix a co mě dost překvapilo i nějaká 10ti megová minolta která má výbavu jak zrcadlovka (rozměrama je taky skoro stejná) typ si nepamatuju, měla fotky míň "čistý" (není to klasicky digitální šum jako když máš špatný světlo, ale spíš jako když ve fotošopu pustíš nějaký ty filtry který z toho dělaj akvarel atd. prostě po zvětšení to neni klasicky zubatý, ale jako se to rozpíjí. V originál velikosti je to vidět třeba na trávě nebo spadanejch barevnejch listech...sou jak namalovaný vodofkama) nehledě na to že automatika nebyla snad ani na jedný fotce schopná nepřepálit oblohuheadshake.
Zdá se mi že nějak šiděj čipy a doháněj to nějakejma softwérovejma srandama co vylepšujou obraz. Asi se neni co divit, když člověk koukne kolik to teď stojí. Takže jestli není lepší koupit nějakou jetou zrcadlovku vyšší třídy (klidně s míň megapix.) a na fotky typu chlastačka bude stačit mobil.

K.a.s.y.m. (Člen)
07.11.2008 12:34:23
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

nebude to náhodou špatnou optikou?
ja použivám fotak pouze v mobilu a na moje koukaní to stačí smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Lihy (Člen)
07.11.2008 12:42:02
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

K.a.s.y.m. psal:

nebude to náhodou špatnou optikou?

jo taky možnost, prostě se z toho stal šunt i když se to tváří jako vybavenej foťák. Asi je to tim že před lety stála zrcadlovka kolem 50 000, tak vyšší řady kompaktů byly prostě vybavený lepšim sklem atd. teď stojí levná zrcadlovka stejně jako tehdá ten kompakt, takže asi to "lepší" dávaj tam a na kompakty v jakýkoli třídě už zbejvá jen šit, kterej se zabalí do různejch obalů a přidá se tomu plno funkcí aby to vypadalo profi a nadupaně... No ale tahle strategie funguje zdá se u všeho možnýho.

barynek (Člen)
07.11.2008 12:58:31
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

Lihy psal:

Trochu mimo téma.
Hele mám doma olimpuse x let starýho 4mego fotky nádherný podle mího voka naprosto nesrovnatelný s hnusem co leze z novejch kompaktů jako panasonic Lumix a co mě dost překvapilo i nějaká 10ti megová minolta která má výbavu jak zrcadlovka (rozměrama je taky skoro stejná) typ si nepamatuju, měla fotky míň "čistý" (není to klasicky digitální šum jako když máš špatný světlo, ale spíš jako když ve fotošopu pustíš nějaký ty filtry který z toho dělaj akvarel atd. prostě po zvětšení to neni klasicky zubatý, ale jako se to rozpíjí. V originál velikosti je to vidět třeba na trávě nebo spadanejch barevnejch listech...sou jak namalovaný vodofkama) nehledě na to že automatika nebyla snad ani na jedný fotce schopná nepřepálit oblohuheadshake.
Zdá se mi že nějak šiděj čipy a doháněj to nějakejma softwérovejma srandama co vylepšujou obraz. Asi se neni co divit, když člověk koukne kolik to teď stojí. Takže jestli není lepší koupit nějakou jetou zrcadlovku vyšší třídy (klidně s míň megapix.) a na fotky typu chlastačka bude stačit mobil.

no jednu takovou mi kdysi nabízel kamarád, byl to nějakej Canon G5 myslim, starej ale hodně slušnej foták, ale za tu cenu je tedka tenhleten novej. Na netu o něm lidi píšou chválu, a jak jsem psal vejš, kámoš taky neříkal že by to bylo nějaká mrdka... a nemyslim si, že by mě chtěl vojebat, známe se přece jen dost dlouho...
ale dík za názor, Líhugood


Bandit 4EVER!!!
K.a.s.y.m. (Člen)
07.11.2008 13:12:38
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

Lihy psal:
K.a.s.y.m. psal:

nebude to náhodou špatnou optikou?

jo taky možnost, prostě se z toho stal šunt i když se to tváří jako vybavenej foťák. Asi je to tim že před lety stála zrcadlovka kolem 50 000, tak vyšší řady kompaktů byly prostě vybavený lepšim sklem atd. teď stojí levná zrcadlovka stejně jako tehdá ten kompakt, takže asi to "lepší" dávaj tam a na kompakty v jakýkoli třídě už zbejvá jen šit, kterej se zabalí do různejch obalů a přidá se tomu plno funkcí aby to vypadalo profi a nadupaně... No ale tahle strategie funguje zdá se u všeho možnýho.

no ono to spíš bude tím,že to prej není sklo,ale plast,ale jsem v tomhle laik tak jen říkám co jsem slyšel.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Ondráš (Člen)
07.11.2008 14:53:49
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

2 Lihy:
No s tím čipem je to dost dobře možný. Dřív se používali jen CCD, ale dnes najdeš i CMOS. Každý čip má svoje výhody a nevýhody. Rozdíl je v tom, že CCD je analog a CMOS digitální. Když jsme to dělali asi před 2 rokama ve škole, tak jsem se dozvěděl, že CMOS má zatím dost problémy s digitálním šumem, takže je to jak říkáš, dohání se to filtrama a korekcema, ale není to ono. Jestli chceš dokonalé foto, tak to stejně musíš prohnat PhotoShopem nebo něčím takovým.bad

Tady to máš pěkně popsaný.
http://www.fotografovani.cz/art/df_tren … s-ccd.html smokin


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
nicola.foxx (Člen)
07.11.2008 15:53:15
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

To Ondras: Bych rekl, ze CMOS i kdyz je starej tak je porad daleko lepsi nez CCD. Oba jsou preci digitalni nee?????? Zasadni rozdil bude v ty velikosti. Ze na jeden pixel mas  vetsi prostor a nemusi se to na cip tak hustit jako u malyho CCD. U tech CCD cipu kvuly velikosti casto dochazi k sumu na fotce. Bych teda tak jako rek. Ale ouplne jistej si tim nejsem.idontknow


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
ross (Člen)
07.11.2008 18:59:17
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

vo čem to do piče furt melete?surprised

bigsmilebigsmile


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
Raynov (Člen)
07.11.2008 19:26:04
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

Mam Sony cybershot DSC-H50. Jsem snim naprosto spokejen. Ma 15 optiku a stativ neresim. Zapru si lokty o pupek a zadrzim dech. Fotim prevazne rychli fotky (autokros). Vyborne si clovek muze pohrat s nastavenim. O tomto fotaku jsem taky uvazoval ale vyhral sony. Ovsem to neni zrcadlovka, ale me to staci nejsem zadnej profik. A pokavad se potrebujes dozvedec vic tak vcelku slusny stranky jsou www.fotoradce.cz


Pane doktore, vy jste se zase kochal.
inkvizitorr (Administrator)
07.11.2008 19:27:45
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

osobně tedy zastávám lihův názorgood pokud se ti to už nevejde do náprsní kapsy (malej kompakt) a musíš na to nosit futrál a celý to pak dávat do baťohu bo se ti to do kapcy nevejde tak bych na to jebal a koupil klidně použitou zrcadlovku. statický fotky s tim budou lepší, fotky v pohybu se s tim budou dělat nesrovnatelně líp, nebudeš furt jak otrok nabíjet co tejden baterky....smokin


doba je temná...
Ondráš (Člen)
08.11.2008 11:10:06
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

nicola.foxx psal:

To Ondras: Bych rekl, ze CMOS i kdyz je starej tak je porad daleko lepsi nez CCD. Oba jsou preci digitalni nee?????? Zasadni rozdil bude v ty velikosti. Ze na jeden pixel mas  vetsi prostor a nemusi se to na cip tak hustit jako u malyho CCD. U tech CCD cipu kvuly velikosti casto dochazi k sumu na fotce. Bych teda tak jako rek. Ale ouplne jistej si tim nejsem.idontknow

Já se teda taky hádat nechci, ale CMOS je fototranzistor, takže má 2 možnosti: Otevřený, Zavřený, to jest dostaneš 0 nebo 1, kdežto  u CCD dostaneš signál intenzivní podle množství fotonů, které na něj dopadnou, takže se jedná o fuzzy proměnnou a aby z ní byl digitální signál, tak musíš vzorkovat (ikdyž teda jen jednou asi), kvantovat a pak kódovat (takže klasický A/D převod). To jsem myslel tím analog x digitál. Co je lepší nechám koňovi.good A CMOS je menší. To máš pravdu. Starý jsou tak přibližně stejně (nějaký 60. léta).


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
XJelen (Člen)
08.11.2008 14:10:16
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

inkvizitorr psal:

osobně tedy zastávám lihův názorgood pokud se ti to už nevejde do náprsní kapsy (malej kompakt) a musíš na to nosit futrál a celý to pak dávat do baťohu bo se ti to do kapcy nevejde tak bych na to jebal a koupil klidně použitou zrcadlovku. statický fotky s tim budou lepší, fotky v pohybu se s tim budou dělat nesrovnatelně líp, nebudeš furt jak otrok nabíjet co tejden baterky....smokin

amengood
jak se to nevejde do kapsy, tak zrcadlovku - i z průměrný optiky lezou výsledky víc než slušný. Venku na sluníčku je to buřt, vše se ukáže až při horším světle.good


Strýcfajtr !!!
vorel (Člen)
08.11.2008 14:19:18
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

barynek psal:
Lihy psal:

Trochu mimo téma.
Hele mám doma olimpuse x let starýho 4mego fotky nádherný podle mího voka naprosto nesrovnatelný s hnusem co leze z novejch kompaktů jako panasonic Lumix a co mě dost překvapilo i nějaká 10ti megová minolta která má výbavu jak zrcadlovka (rozměrama je taky skoro stejná) typ si nepamatuju, měla fotky míň "čistý" (není to klasicky digitální šum jako když máš špatný světlo, ale spíš jako když ve fotošopu pustíš nějaký ty filtry který z toho dělaj akvarel atd. prostě po zvětšení to neni klasicky zubatý, ale jako se to rozpíjí. V originál velikosti je to vidět třeba na trávě nebo spadanejch barevnejch listech...sou jak namalovaný vodofkama) nehledě na to že automatika nebyla snad ani na jedný fotce schopná nepřepálit oblohuheadshake.
Zdá se mi že nějak šiděj čipy a doháněj to nějakejma softwérovejma srandama co vylepšujou obraz. Asi se neni co divit, když člověk koukne kolik to teď stojí. Takže jestli není lepší koupit nějakou jetou zrcadlovku vyšší třídy (klidně s míň megapix.) a na fotky typu chlastačka bude stačit mobil.

no jednu takovou mi kdysi nabízel kamarád, byl to nějakej Canon G5 myslim, starej ale hodně slušnej foták, ale za tu cenu je tedka tenhleten novej. Na netu o něm lidi píšou chválu, a jak jsem psal vejš, kámoš taky neříkal že by to bylo nějaká mrdka... a nemyslim si, že by mě chtěl vojebat, známe se přece jen dost dlouho...
ale dík za názor, Líhugood

kámoš lujg viďbigsmile


řikám si hurikán
vorel (Člen)
09.11.2008 19:03:08
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

jinak Panasonic DMC-TZ5, dobrej kompromis cestou k zrcadlovce


řikám si hurikán
Michal Dk (Člen)
09.11.2008 21:21:34
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

A co teprv Dmc TZ 28good

barynek (Člen)
09.11.2008 21:54:32
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

2 Vorel - jj, kámoš Luigbigsmilebigsmilebigsmile


Bandit 4EVER!!!
barynek (Člen)
09.11.2008 21:57:02
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

Jinak se mi ještě dostala možnost koupit tutok

http://www.fotoaparat.cz/article/10357/1

za cca stejnou cenu, i s velmi rychlou kartou (20Mb/s zápis a 21Mb/s čtení). Takže podle toho co říkal vjetnamec bych měl brát toto, bo se to vejde do náprsní kapsy a fotky to dělál taky slušnýgood fotil jsem s půjčeným a žádný mrdkofotky to nedělá...idontknow

A ted pussypussy raďtebigsmile


Bandit 4EVER!!!
vorel (Člen)
09.11.2008 22:21:15
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

esli nemáš umělecký ambice tak je to fuk co vemeš esli canona nebo pana Sonyka nebo nebo jinýho pana značku. ten pán má leika 28 mm objektiv což na ty panoramata co budeš furt fotit ideální.
na netu je testů pokokot


řikám si hurikán
Michal Dk (Člen)
09.11.2008 22:36:56
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

Umělec to von je votom žádnábigsmilebigsmile A ambice má takybigsmile

Michal Dk (Člen)
09.11.2008 22:45:30
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

barynek psal:

Jinak se mi ještě dostala možnost koupit tutok

http://www.fotoaparat.cz/article/10357/1

za cca stejnou cenu, i s velmi rychlou kartou (20Mb/s zápis a 21Mb/s čtení). Takže podle toho co říkal vjetnamec bych měl brát toto, bo se to vejde do náprsní kapsy a fotky to dělál taky slušnýgood fotil jsem s půjčeným a žádný mrdkofotky to nedělá...idontknow

A ted pussypussy raďtebigsmile

Jo hele větnamcum schořela ta tržnice v Práglu takže bacha musej nahnat  nějaký prachy.smile1

barynek (Člen)
09.11.2008 22:54:08
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

Michal Dk psal:

Umělec to von je votom žádnábigsmilebigsmile A ambice má takybigsmile

woebigsmile


Bandit 4EVER!!!
barynek (Člen)
09.11.2008 22:54:52
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

Michal Dk psal:
barynek psal:

Jinak se mi ještě dostala možnost koupit tutok

http://www.fotoaparat.cz/article/10357/1

za cca stejnou cenu, i s velmi rychlou kartou (20Mb/s zápis a 21Mb/s čtení). Takže podle toho co říkal vjetnamec bych měl brát toto, bo se to vejde do náprsní kapsy a fotky to dělál taky slušnýgood fotil jsem s půjčeným a žádný mrdkofotky to nedělá...idontknow

A ted pussypussy raďtebigsmile

Jo hele větnamcum schořela ta tržnice v Práglu takže bacha musej nahnat  nějaký prachy.smile1

jj, počítám, že přirážka 2009 bude vyšší než 2008bigsmile


Bandit 4EVER!!!
barynek (Člen)
09.11.2008 22:56:05
Offline

Re: Digitál Fujifilm FinePix s8000fd

vorel psal:

esli nemáš umělecký ambice tak je to fuk co vemeš esli canona nebo pana Sonyka nebo nebo jinýho pana značku. ten pán má leika 28 mm objektiv což na ty panoramata co budeš furt fotit ideální.
na netu je testů pokokot

jj, panoramata to je mojebigsmilebigsmile


Bandit 4EVER!!!

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr