Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Fototema - zadost o radu

Lenka (Člen)
19.11.2008 16:20:33
Offline

Fototema - zadost o radu

Odbornici fotografove - chci koupit bazarovou digitalni zrcadlovku, maximalni cena 15 tisic...poradte plis, s cim mate nejlepsi zkusenosti a taky kde takovou vec koupit?


...Do you know that bad girls go to hell?...
VikecB12 (Člen)
19.11.2008 19:12:58
Offline

Re: Fototema - zadost o radu

Lenka psal:

Odbornici fotografove - chci koupit bazarovou digitalni zrcadlovku, maximalni cena 15 tisic...poradte plis, s cim mate nejlepsi zkusenosti a taky kde takovou vec koupit?

Za ty peníze už dneska snad nemusí být bazarovásurprised teda aspoň si to myslímbigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
PALOUS (Člen)
19.11.2008 19:19:28
Offline

Re: Fototema - zadost o radu

VikecB12 psal:
Lenka psal:

Odbornici fotografove - chci koupit bazarovou digitalni zrcadlovku, maximalni cena 15 tisic...poradte plis, s cim mate nejlepsi zkusenosti a taky kde takovou vec koupit?

Za ty peníze už dneska snad nemusí být bazarovásurprised teda aspoň si to myslímbigsmile

pravdagoodza ty prachy je dost dobrá zrcadlofkagood


Jebat motorky :-)
Lenka (Člen)
19.11.2008 19:42:09
Offline

Re: Fototema - zadost o radu

no tak me poradte a nemelte :)
zatim je horkym favoritem Canon EOS 450D, jenze nemuzu nikde najit s 18-200 objektivem a samotnej ten objektiv se snad este neprodava...


...Do you know that bad girls go to hell?...
Tom (Člen)
19.11.2008 19:54:12
Offline

Re: Fototema - zadost o radu

Mrkni sem http://www.megapixel.cz/digitalni-zrcad … ;dir-a.y=9

S vybíráním značky je to složitý - každej totiž tvrdí, že nejlepší je to co má doma. Těla všech značek budou v týhle ceně asi podobný a záleží spíš na objektivech. Takže pokud máš v plánu přikupovat další objektivy - jdi do canonu nebo nikonu (objektivů je dost po bazarech). Jinak je to asi jedno.

Někdo mi tvrdil že nejlepší objektiv v základu má Olympus, takže jsem koupil E-520 a když jsem ho srovnal Canonem EOS 450 - tak jsem poznal prd.

PALOUS (Člen)
19.11.2008 19:56:48
Offline

Re: Fototema - zadost o radu

Tom psal:

Mrkni sem http://www.megapixel.cz/digitalni-zrcad … ;dir-a.y=9

S vybíráním značky je to složitý - každej totiž tvrdí, že nejlepší je to co má doma. Těla všech značek budou v týhle ceně asi podobný a záleží spíš na objektivech. Takže pokud máš v plánu přikupovat další objektivy - jdi do canonu nebo nikonu (objektivů je dost po bazarech). Jinak je to asi jedno.

Někdo mi tvrdil že nejlepší objektiv v základu má Olympus, takže jsem koupil E-520 a když jsem ho srovnal Canonem EOS 450 - tak jsem poznal prd.

asi takgood


Jebat motorky :-)
PALOUS (Člen)
19.11.2008 20:02:54
Offline

Re: Fototema - zadost o radu

ne vážně je to o objektivechgoodprostě budeš muset buďto koupit základ jak já a nebo jenom tělo a za větčí mrdu objektivbigsmile ale inspiraci co jakej umí mám na těchto stránkáchgood  http://www.photoextract.com:80/cs/clanky/245.html a tudle tam mám já s vobýč vobjektivem ale víc sem jich tam nedal páč ně zjebalybigsmile   http://www.photoextract.com/cs/foto/112985.html a je to vobyč canon D 40 a základní vobjektiv+ clonagood


Jebat motorky :-)
Lenka (Člen)
19.11.2008 20:19:11
Offline

Re: Fototema - zadost o radu

ja vim, ze je o objektivech, proto bych klidne sla do bazarovy zalezitosti, abych mohla poridit lepsi vobjektiv...
bo nejsem milionar, ale chci chlapovi k vanocum udelat megaradost, tak at to stoji za to!!!


...Do you know that bad girls go to hell?...
Baltazar (Člen)
19.11.2008 20:25:14
Offline

Re: Fototema - zadost o radu

Lenka psal:

ja vim, ze je o objektivech, proto bych klidne sla do bazarovy zalezitosti, abych mohla poridit lepsi vobjektiv...
bo nejsem milionar, ale chci chlapovi k vanocum udelat megaradost, tak at to stoji za to!!!

já v tvým vjeku měl největší radost když mě baba megaošukala bigsmile


The father of the little princess of the dawn
ross (Člen)
19.11.2008 20:29:52
Offline

Re: Fototema - zadost o radu

Baltazar psal:
Lenka psal:

ja vim, ze je o objektivech, proto bych klidne sla do bazarovy zalezitosti, abych mohla poridit lepsi vobjektiv...
bo nejsem milionar, ale chci chlapovi k vanocum udelat megaradost, tak at to stoji za to!!!

já v tvým vjeku měl největší radost když mě baba megaošukala bigsmile

ona tebesurprisedbigsmile


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
Lenka (Člen)
19.11.2008 20:32:33
Offline

Re: Fototema - zadost o radu

Baltazar psal:
Lenka psal:

ja vim, ze je o objektivech, proto bych klidne sla do bazarovy zalezitosti, abych mohla poridit lepsi vobjektiv...
bo nejsem milionar, ale chci chlapovi k vanocum udelat megaradost, tak at to stoji za to!!!

já v tvým vjeku měl největší radost když mě baba megaošukala bigsmile

milej zlatej, nejsou vsichni jako ty bigsmile a se mnou to prej v posteli neni nic moc, takze ho musim uplacet takhle bigsmile


...Do you know that bad girls go to hell?...
Bedřich (Člen)
19.11.2008 20:46:24
Offline

Re: Fototema - zadost o radu

Nevím, podle mě vlastnosti objektivu a práce těla foťáku jsou dvě věci a pro kvalitní fotku nasmí chybět to ani to. Otázka je co se ti chce fotit a hlavně na co to pak bude.

Já mám peferuji tohle:
http://www.megapixel.cz/pentax-k10d

Vyfoceno už několik tisíce fotek a spokojenost, rychlý, krásně ovladatelný, využité věci ze starých zrcadlovek Z1P atd. Jen možná škoda té velké komprese fotek ve formátu jpg zejména té největší kvality.

Chce to pročítat recenze a pak se dobereš nějakého názoru...

Bazarové jsou třeba tady.
http://www.fotobazar.cz/inzerat/70077/p … entax-k10d


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
Lenka (Člen)
19.11.2008 20:50:13
Offline

Re: Fototema - zadost o radu

tak este...mame doma klasickou Nikon zrcadlovku, a k ni dokoupenej objektiv 70-300, kterej je kompatibilni i s digitalama, takze je jeste alternativa koupit Nikon D40 nebo D60 jenom telo, coz by asi financne nebylo tak zly...
takze jak?


...Do you know that bad girls go to hell?...
Tom (Člen)
19.11.2008 21:00:01
Offline

Re: Fototema - zadost o radu

S objektivem 70-300 se asi budou špatně fotit věci jako třeba mejdany v bytě atd. Chtělo by to k tomu tělu vzít i ten základní objektiv 18-55

PALOUS (Člen)
19.11.2008 21:01:57
Offline

Re: Fototema - zadost o radu

Tom psal:

S objektivem 70-300 se asi budou špatně fotit věci jako třeba mejdany v bytě atd. Chtělo by to k tomu tělu vzít i ten základní objektiv 18-55

asi takgood


Jebat motorky :-)
Lenka (Člen)
19.11.2008 21:07:14
Offline

Re: Fototema - zadost o radu

no ten byl k tej zrcadlovce snad v zakladu, takze predpokladam, ze by mel taky bejt kompatibilni i s digitalama, netusite, jak to u nikonu bejva?


...Do you know that bad girls go to hell?...
Tom (Člen)
19.11.2008 21:22:58
Offline

Re: Fototema - zadost o radu

Nikon se mi zdá má u všech zrcadlovek to uchycení objektivu stejný, takže spíš záleží na tom jestli bude nový tělo schopný ovládat ty ptákoviny jako clonu (méžná i stabilizátor jestli neni v těle) v tom starym objektivu

Lenka (Člen)
19.11.2008 21:24:20
Offline

Re: Fototema - zadost o radu

no ten objektiv by nemel bejt zas az tak starej, blby je, ze se na to nemuzu moc vyptavat, bo to by bylo podezrely smile2


...Do you know that bad girls go to hell?...
Tom (Člen)
19.11.2008 22:10:48
Offline

Re: Fototema - zadost o radu

Na stránkách Nikonu je o D60 tohle:

Kompatibilní objektivy

• AF-S a AF-I NIKKOR: Podpora všech funkcí
• AF NIKKOR typu G a D bez zaostřovacího motoru: Podpora všech funkcí kromě autofokusu.
• AF NIKKOR (kromě typu G a D) bez zaostřovacího motoru: Podpora všech funkcí kromě autofokusu a měření expozice 3D Color Matrix II.
• IX-NIKKOR a AF-NIKKOR pro F3AF: Nejsou podporovány.
• PC NIKKOR typu D: Podpora všech funkcí kromě některých expozičních režimů.
• AI-P NIKKOR: Podpora všech funkcí kromě měření expozice 3D Color Matrix II.
• Objektivy bez CPU: Bez podpory autofokusu. Lze použít v expozičním režimu M; expozimetr fotoaparátu nepracuje.
• Objektivy se světelností f/5,6 a vyšší: Lze použít elektronický dálkoměr.

Ale vůbec netušim jak se to pozná na tom objektivu bigsmile

vorel (Člen)
19.11.2008 22:57:56
Offline

Re: Fototema - zadost o radu

je to jedno esli Nikon nebo Canon, já vybíral umělkyni podle toho kerá značka mi byla sympatičtější. Vyšla z toho ta co dělá jen foťáky D50 se dvěma plasťákama. cena byla před dvěma roky stejná jako nutnej makro vobjektif


řikám si hurikán
Lenka (Člen)
20.11.2008 10:06:26
Offline

Re: Fototema - zadost o radu

takze dikes vsem zatim, vypada to na ten Nikon, jdu hledat po netu, kde sehnat nejlevnejc :)


...Do you know that bad girls go to hell?...

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr