Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Zadni tlumic

Krleš (Člen)
21.02.2007 18:20:37
Offline

Zadni tlumic

Mam problem, kdyz jedu po nejaky spatny ceste, treba nejaky podelny koleje nebo staci i maly nerovnosti proste, tak mi to strasne bere zadni kolo, ale docela neprijemne a to i kdyz jedu v maly rychlosti a napadlo me ze to muze byt treba moc volne nastavenym tlumicem a nebo moc tvrde, ted nevimidontknow, co myslite? Apropo jak se do utvrdit nebo spis na jakou stranu, pac vim ze se to dela tim C klicem ale nemuzu na tom tlumici najit hodnotu na ktery je to nastaveny momentalne a uz se na to koukal ze vsech stran, tak mi tu pls nekdo hodte treba foto se sipkou at vim kde hledatsmile1Diky

Ladis (Člen)
21.02.2007 18:28:30
Offline

Re: Zadni tlumic

čus a co gumči  jak natom jsousmile1

Krleš (Člen)
21.02.2007 18:52:58
Offline

Re: Zadni tlumic

bigsmileno vidis, oni vlastne uz ani nejsou, teda mam tady jednu pod stolem, ale jeste jsem se nedostal do pneuservisu, ale i tak by me zajimalo kde najdu na tom tlumici to cislo prave nastavenyho tlumeni

Karlos (Člen)
21.02.2007 19:24:48
Offline

Re: Zadni tlumic

Mno tak s číslem ti neporadim, ale když sme u zadního tlumiče, tak se mě zdá, že když při malý rychlosti přejedu nějakej hrbol, kanál atd., že v tom nějak rupne nebo co. Takovej zvuk, jak když si děda sednul na sedačku od kola s těma pérama, tak mi to připadá idontknow Tak nevim, jestli se to má promazat, nebo je v prdeli tlumič idontknowhelp


ZÍTRA V 6 RÁNO JDU NA POPRAVU. PŮVODNĚ TO MĚLO BÝT V 5, ALE MÁM ŠIKOVNÉHO PRÁVNÍKA...
Filous (Člen)
21.02.2007 19:49:51
Offline

Re: Zadni tlumic

...Krleš, tag se mrkni na ten tlumič eště jednou s pravý strany a esi nepřídeš na to,jag ho přitvrdit nebo povolit, tag teda nevim, co bych ti napsal, aby se tě to nedotklo bigsmile ...nooo...eště ti napovim...pot pružinou je votočnej prstenec a na těle tlumiče zaráška...a esi to ani teť nenajdeš a nepochopíš, tag si dej lepáka a di se podivat znova surprisedbigsmile ...ale podle tvýho popisu chování bajku bych řek, že je f pussy smile2 ...a nebo vážíš metrák a jednotku máš nastavenou hodně na mňěko... surprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Eremi (Člen)
21.02.2007 19:51:05
Offline

Re: Zadni tlumic

fildo, ty kdybys za každou radu dostal korunu, tak už jsi milionář!bigsmilebigsmilebigsmile


S úsměvem jde všechno líp :o)
Filous (Člen)
21.02.2007 20:01:21
Offline

Re: Zadni tlumic

...že bych začal vybírat??? bigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Krleš (Člen)
21.02.2007 20:25:43
Offline

Re: Zadni tlumic

Filous psal:

...Krleš, tag se mrkni na ten tlumič eště jednou s pravý strany a esi nepřídeš na to,jag ho přitvrdit nebo povolit, tag teda nevim, co bych ti napsal, aby se tě to nedotklo bigsmile ...nooo...eště ti napovim...pot pružinou je votočnej prstenec a na těle tlumiče zaráška...a esi to ani teť nenajdeš a nepochopíš, tag si dej lepáka a di se podivat znova surprisedbigsmile ...ale podle tvýho popisu chování bajku bych řek, že je f pussy smile2 ...a nebo vážíš metrák a jednotku máš nastavenou hodně na mňěko... surprised

No ja nevim, mam ho novej a na kterou stranu tocit by me i napadlo, ale zitra kouknu poradne, vazim 75 kilo, takze snad to bude tou pneu ale radsi to pritahnu a nastavim na tvrdsi, promin ze sem se zeptal, vetsinou si to delam vsechno sam a na tohle bych i prisel, ale radsi se tady zeptam a jdu na jistotu, nez abych sedel v garazi a oblitaval motku s lampickou v takove zime, tak diky

Filous (Člen)
21.02.2007 20:59:02
Offline

Re: Zadni tlumic

...Krleš, ty vole, proč se vomlouváš, za dotas??? ...dyš si myslim, že můžu poradit, tag poradim a to že to napíšu, tag jag to napíšu? ...no prostě uš sem takovej...a dycky tag trochu tajně doufam, že třeba každej komu něgdy poradim zas poradí někomu dalšímu a vo tom to je...nic jinýho f tom nehledej...a to že si na bajku děláš sám je good ...jo a na tvý kila bych stavjel na 4, tzn. třetí vod vrchu, a esi jezdíš svižnějc tag klíďo 5...já na B6 s 80 kg jezdil 5 a spodní útlum 3...ale každýmu vyhovuje nastavení jiný, ale skus to moje jako výchozí bod a pag ubírej, přidávej, prostě laboruj...a esi jezdíš s baťohem, tag nepřemejšlej a dej tam rovnou 6/4...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Koldan (Člen)
22.02.2007 07:23:24
Offline

Re: Zadni tlumic

kucí já vám nevím,ale někdy by možná stačilo na to trošku mrknout,páč mi kolikrát přinde,že se raději voptáte,než abyste na to došli.Pokud se mrknu na ten tlumič a vidím,že tam je stoupající spirála výstupků,keré stlačují pružinu,tak už není tak těžké si zistit na jakém stupni to mám nastavený,ne?Nemluvě o číslech na tom štelovacím prstenci.jako pokud se bude někdo ptát,na jakej stupeň útlumu a předpětí to nastavit,tak to pochopím,ale takhleidontknow.aby tady za chvilku Filous nemusel vysvětlovat,kde se najde na mašině řadička,nebo brzda.


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Ondráš (Člen)
22.02.2007 09:24:50
Offline

Re: Zadni tlumic

Krleš psal:
Filous psal:

...Krleš, tag se mrkni na ten tlumič eště jednou s pravý strany a esi nepřídeš na to,jag ho přitvrdit nebo povolit, tag teda nevim, co bych ti napsal, aby se tě to nedotklo bigsmile ...nooo...eště ti napovim...pot pružinou je votočnej prstenec a na těle tlumiče zaráška...a esi to ani teť nenajdeš a nepochopíš, tag si dej lepáka a di se podivat znova surprisedbigsmile ...ale podle tvýho popisu chování bajku bych řek, že je f pussy smile2 ...a nebo vážíš metrák a jednotku máš nastavenou hodně na mňěko... surprised

No ja nevim, mam ho novej a na kterou stranu tocit by me i napadlo, ale zitra kouknu poradne, vazim 75 kilo, takze snad to bude tou pneu ale radsi to pritahnu a nastavim na tvrdsi, promin ze sem se zeptal, vetsinou si to delam vsechno sam a na tohle bych i prisel, ale radsi se tady zeptam a jdu na jistotu, nez abych sedel v garazi a oblitaval motku s lampickou v takove zime, tak diky

Tohle mi to dělalo, když jsem měl na zadní gumě nafoukáno 1,7... Mrkni na tlak.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Eremi (Člen)
22.02.2007 12:53:23
Offline

Re: Zadni tlumic

Koldan psal:

kucí já vám nevím,ale někdy by možná stačilo na to trošku mrknout,páč mi kolikrát přinde,že se raději voptáte,než abyste na to došli.Pokud se mrknu na ten tlumič a vidím,že tam je stoupající spirála výstupků,keré stlačují pružinu,tak už není tak těžké si zistit na jakém stupni to mám nastavený,ne?Nemluvě o číslech na tom štelovacím prstenci.jako pokud se bude někdo ptát,na jakej stupeň útlumu a předpětí to nastavit,tak to pochopím,ale takhleidontknow.aby tady za chvilku Filous nemusel vysvětlovat,kde se najde na mašině řadička,nebo brzda.

vogo koldan zase tak nemachruj jak jsi chytrej, jo? někeří kucíííí nejsou takový machři jako ty vogo, tak bacha vogo!bigsmilebigsmilebigsmile


S úsměvem jde všechno líp :o)
Koldan (Člen)
23.02.2007 09:22:20
Offline

Re: Zadni tlumic

Eremi psal:
Koldan psal:

kucí já vám nevím,ale někdy by možná stačilo na to trošku mrknout,páč mi kolikrát přinde,že se raději voptáte,než abyste na to došli.Pokud se mrknu na ten tlumič a vidím,že tam je stoupající spirála výstupků,keré stlačují pružinu,tak už není tak těžké si zistit na jakém stupni to mám nastavený,ne?Nemluvě o číslech na tom štelovacím prstenci.jako pokud se bude někdo ptát,na jakej stupeň útlumu a předpětí to nastavit,tak to pochopím,ale takhleidontknow.aby tady za chvilku Filous nemusel vysvětlovat,kde se najde na mašině řadička,nebo brzda.

vogo koldan zase tak nemachruj jak jsi chytrej, jo? někeří kucíííí nejsou takový machři jako ty vogo, tak bacha vogo!bigsmilebigsmilebigsmile

už sem to jednůc psal,ale rád ti to zvopakuju:kurděje a paradentózu na tebe Zubatejfuck


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Eremi (Člen)
23.02.2007 09:25:49
Offline

Re: Zadni tlumic

Koldan psal:
Eremi psal:
Koldan psal:

kucí já vám nevím,ale někdy by možná stačilo na to trošku mrknout,páč mi kolikrát přinde,že se raději voptáte,než abyste na to došli.Pokud se mrknu na ten tlumič a vidím,že tam je stoupající spirála výstupků,keré stlačují pružinu,tak už není tak těžké si zistit na jakém stupni to mám nastavený,ne?Nemluvě o číslech na tom štelovacím prstenci.jako pokud se bude někdo ptát,na jakej stupeň útlumu a předpětí to nastavit,tak to pochopím,ale takhleidontknow.aby tady za chvilku Filous nemusel vysvětlovat,kde se najde na mašině řadička,nebo brzda.

vogo koldan zase tak nemachruj jak jsi chytrej, jo? někeří kucíííí nejsou takový machři jako ty vogo, tak bacha vogo!bigsmilebigsmilebigsmile

už sem to jednůc psal,ale rád ti to zvopakuju:kurděje a paradentózu na tebe Zubatejfuck

to jsou nějaký nový pakistánskcý bonbony?bigsmilebigsmilebigsmile


S úsměvem jde všechno líp :o)
Krleš (Člen)
23.02.2007 15:41:59
Offline

Re: Zadni tlumic

kuciiii tak som na to vcera koukal a zjistil, ze sem uplnej jetel, pac jsem tam ty cisla nenasel ani za zlaty prase, ale tak jsem premyslel jestli tam mam puvodni tlumic, pac ten krouzek mam takovej vlnkovatej a proste zacina vod malyho po nejevetsi presaz(ty cisla tam fakt nikde nejsou) a ani nahodou jich tam neni 5 ale cca 8 minimalne, tak jsem si to nastavil na predposledni nejtvrdsi a i ty pneumatiky nemeli idelani tlak, tak jsem zvedavej jak to tedka bude, uz se tesimgoodsmile1

Bedřich (Člen)
23.02.2007 16:42:25
Offline

Re: Zadni tlumic

Jak si tak čtu ty vaše váhy, tak já jsem asi nějaká super těžká váhasurprised nebo se neumíte všichni pořádně najístsmile1


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
Filous (Člen)
24.02.2007 12:05:35
Offline

Re: Zadni tlumic

Krleš psal:

kuciiii tak som na to vcera koukal a zjistil, ze sem uplnej jetel, pac jsem tam ty cisla nenasel ani za zlaty prase, ale tak jsem premyslel jestli tam mam puvodni tlumic, pac ten krouzek mam takovej vlnkovatej a proste zacina vod malyho po nejevetsi presaz(ty cisla tam fakt nikde nejsou) a ani nahodou jich tam neni 5 ale cca 8 minimalne, tak jsem si to nastavil na predposledni nejtvrdsi a i ty pneumatiky nemeli idelani tlak, tak jsem zvedavej jak to tedka bude, uz se tesimgoodsmile1

...Krleš, já se s tebe zvencnu bigsmile ...to "vlnkování" je přesně ten segment, kerym nastavuješ, tos uďál správně a tech stupňu je tam šest, né pjet...mazej do garáže a spočítej to eště jednou bigsmile ...a nebuť línej, lehni si pot to a zespodu jednotky najdeš štelování spodního útlumu, kerý má štyry stupně...je tam takový plastový kolečko, kerý u někerejch jedinců nejni ani vidět pot nánosem bordelu, tag neš mi napíšeš, že ho tam nemáš, tag na to případně šáhni hadrem a votři si to, dybys jako náhodou nepatřil mezi leštiče bigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Rebel (Člen)
24.02.2007 21:28:15
Offline

Re: Zadni tlumic

Filousi až pojedu na sever tak se u tebe stavim a vemu ti tam kybl novych nervu,ab si to vydržel,a nezblaznil se s toho.bigsmilegood
Neni nad to dyž je tlumič tak zajebanej bordelem že neni videt ani šroub co ten tlumič drži!goodbigsmile


Na začatku bylo slovo boži a par svařenejch trubek.
Krleš (Člen)
24.02.2007 23:55:04
Offline

Re: Zadni tlumic

nekteri motorkari jako ja jezdi misto toho, aby lestili motorku a jeste kdyz je takove supr pocasi jaky byva v posledni dobebigsmile

Pšán (Člen)
25.02.2007 00:55:42
Offline

Re: Zadni tlumic

Krleš psal:

nekteri motorkari jako ja jezdi misto toho, aby lestili motorku a jeste kdyz je takove supr pocasi jaky byva v posledni dobebigsmile

..chodíš pěšky?chodíš v botech?máš je po kotníky od hnoje?idontknowbigsmile


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
Koldan (Člen)
26.02.2007 08:57:07
Offline

Re: Zadni tlumic

Krleš psal:

nekteri motorkari jako ja jezdi misto toho, aby lestili motorku a jeste kdyz je takove supr pocasi jaky byva v posledni dobebigsmile

dybys to vobčas umyl,uvidíš spoustu novejch věcí,třeba zrovna štelování útlumu na tlumičibigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
nevo7 (Člen)
17.01.2009 22:30:33
Offline

Re: Zadni tlumic

Mate niekto skusenost s prefarbenim zadneho tlmica? Da sa vymontovat aj doma v garazi, alebo je na to treba specialne naradie? Pripadne skusenosti s prefarbenim i bez vymontovania. Dik za postrehy. coolcool


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
666killer (Člen)
17.01.2009 22:58:26
Offline

Re: Zadni tlumic

Krleš psal:

kuciiii tak som na to vcera koukal a zjistil, ze sem uplnej jetel, pac jsem tam ty cisla nenasel ani za zlaty prase, ale tak jsem premyslel jestli tam mam puvodni tlumic, pac ten krouzek mam takovej vlnkovatej a proste zacina vod malyho po nejevetsi presaz(ty cisla tam fakt nikde nejsou) a ani nahodou jich tam neni 5 ale cca 8 minimalne, tak jsem si to nastavil na predposledni nejtvrdsi a i ty pneumatiky nemeli idelani tlak, tak jsem zvedavej jak to tedka bude, uz se tesimgoodsmile1

bigsmilebigsmilegood


MILUJU SMRT.. dneska tu chcípneš
Michal Dk (Člen)
18.01.2009 07:57:31
Offline

Re: Zadni tlumic

nevo7 psal:

Mate niekto skusenost s prefarbenim zadneho tlmica? Da sa vymontovat aj doma v garazi, alebo je na to treba specialne naradie? Pripadne skusenosti s prefarbenim i bez vymontovania. Dik za postrehy. coolcool

Vymontuješ to i v garáži stačí lepší gola sada+moment klíč zpět.Bez vymontování si to nedovedu představit jak by ses tam dostal.Nevím jestli B6 má podobnej tlumič jako B12.Ale pokud to tak je a chtěl bys sundat pružinu musíš stlačit pružinu na max. přípravkem zajistit proti roztažení pružiny pak povolit předpětí ze spodní části tlumiče je miska zajištěná dvěma půlkroužkama ty vyjmeš  povolíš přípravek a máš ji vyndanou.Chce to trochu fortele a něco čím nejdřív zafixuješ a pak při montáž z5 stlačíš tu pružinu.Není to úplnáassBarvení podle libosti dle obecných zásad.

nevo7 (Člen)
18.01.2009 14:25:22
Offline

Re: Zadni tlumic

Michal Dk> tak podla vsetkeho by vymontovanie tlmica malo ist v pohode /cisto len pruzinu nechcem vymontovat - to uz nafarbim aj na komplet tlmici/. Len som sa obaval, aby tam tlmic nebol nejak strojovo napasovany a ked to zhodim /co bude lahsie/ uz ho nenatlacim spat. Pozriem sa lepsie tomu na zubok a uvidime /bud zlta, alebo predavam Banditka smile2/.


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
Michal Dk (Člen)
18.01.2009 15:15:29
Offline

Re: Zadni tlumic

nevo7 psal:

Michal Dk> tak podla vsetkeho by vymontovanie tlmica malo ist v pohode /cisto len pruzinu nechcem vymontovat - to uz nafarbim aj na komplet tlmici/. Len som sa obaval, aby tam tlmic nebol nejak strojovo napasovany a ked to zhodim /co bude lahsie/ uz ho nenatlacim spat. Pozriem sa lepsie tomu na zubok a uvidime /bud zlta, alebo predavam Banditka smile2/.

Dáš to na centrál podložíš si zadní kolo a robíšsmile1 při vyndávání šroubu z tlumiče lehce zahejbeš lehce kolem nahoru dolu protože to na tom jakoby vysí.Mít zltou pružinu to naprosto chápu nemít ji tak nevímbigsmile asi by taky šla.goodbigsmile

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr