Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » diodové zadní světlo

redik27 (Člen)
19.02.2009 22:20:28
Offline

diodové zadní světlo

Zdar, uvažuji o koupi diodového panelu do zadního světla. Ale chci tam nechat červené sklíčko. Máte někdo zkušenost jestli to je vidět? Integrované blinkry používat nebudu. Díky za rady.


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.
Lukaso2 (Člen)
19.02.2009 22:33:29
Offline

Re: diodové zadní světlo

¨Proč řešit nesmrtelnost brouka a nenechat to tak jak to je. headshake


Pičo bika jsem poslal do světa, ale zůstanu s Váma s YAMAHOU.
http://www.mashiny.tesinsko.cz/
spidys (Člen)
19.02.2009 22:51:07
Offline

Re: diodové zadní světlo

Lukaso2 psal:

¨Proč řešit nesmrtelnost brouka a nenechat to tak jak to je. headshake

Protože diody sou prakticky nesmrtelný, kdežto žárofky se pálej jedna za druhou smile1
A další věcí je svítivost good

Každopádně zkušenost s origo sklem přes LED panel nemám. Koupil sem u Luise celou LED lampu cca za 1.500,- s čirym sklem a maximální spokojenost good
Hlavně má i červenou vodrazku což například skla od třeba motolights nemaj headshake


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
ales.tv (Člen)
19.02.2009 23:01:06
Offline

Re: diodové zadní světlo

jo jo mam to same mam cire zadni cele svetlo takze parada a mam za to ze taky louis a tez souhlasim ze ma odrazku jako origo svetlo.

barynek (Člen)
20.02.2009 10:40:35
Offline

Re: diodové zadní světlo

zdarec, měl jsem tam ledky s origo světlem. Ale vysral jsem se na to, někde na ftp je u Luige ve složce jak to svítí, tak na to mrkni. Možná bude ještě někde u mně v regále, tak bych ho za nějakou rozumnou cenu nechal, když bys měl zájem, chci kupovat celou zadní lampu. Kdyžtak dej echo na mejla. Zdar


Bandit 4EVER!!!
Tomboo (Člen)
20.02.2009 11:38:07
Offline

Re: diodové zadní světlo

Mám origo světlo s led diodami a int. blinkry ale mám je vyplé.Ve slunečných dnech šli špatně vidět.Světlo vypadá lépe a kdyby byl problém na technické tak není problém ho vyndatgood Jestli ho budeš kupovat na www.Yacomi.cz tak je třeba doladit uchycení.


Jawa 50,350,Bandit 1200N 02,SV 1000S K3.
barynek (Člen)
20.02.2009 12:05:28
Offline

Re: diodové zadní světlo

Tomboo psal:

Mám origo světlo s led diodami a int. blinkry ale mám je vyplé.Ve slunečných dnech šli špatně vidět.Světlo vypadá lépe a kdyby byl problém na technické tak není problém ho vyndatgood Jestli ho budeš kupovat na www.Yacomi.cz tak je třeba doladit uchycení.

surprisedtak to teda nevim o jakym problému s uchycením mluvíšidontknow
normálně tam zapojíš patici místo žárovky, nainstaluješ panel, nandáš plast, utáhneš šroub a jezdíš.


Bandit 4EVER!!!
Miras (Člen)
20.02.2009 14:49:50
Offline

Re: diodové zadní světlo

Praskání žárovek mě taky štve, je to údajně dáno vybracema zadního světla. Budu to řešit diodovýma žárovkama pro klasickou patici, je to levný a ohledně homologace rychle zaměnitelný... už to tam někdo dával?

Filous (Člen)
20.02.2009 14:58:00
Offline

Re: diodové zadní světlo

Miras psal:

Praskání žárovek mě taky štve, je to údajně dáno vybracema zadního světla. Budu to řešit diodovýma žárovkama pro klasickou patici, je to levný a ohledně homologace rychle zaměnitelný... už to tam někdo dával?

...Husky to má...svítivost z úhlu nic moc, ale dá se...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Banditatom (Člen)
20.02.2009 15:08:04
Offline

Re: diodové zadní světlo

kámoš si do klasického světla udělal diodový panel a svítí to proti žáravce na pikačusmile1


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
XJelen (Člen)
20.02.2009 15:54:31
Offline

Re: diodové zadní světlo

Banditatom psal:

kámoš si do klasického světla udělal diodový panel a svítí to proti žáravce na pikačusmile1

bo to sklíčko je stavěný na dvě ohniska žárovky a ne plošně na panel diod idontknow když diody, tak vod Lujze s homologací a máš pokojgood


Strýcfajtr !!!
luig (Člen)
20.02.2009 16:10:13
Offline

Re: diodové zadní světlo

Dejte si do kupy mašiny a nebudou vám praskat žárovkybigsmile Mě za 10 000 km prdla jedna


Ne asi
Kožak (Člen)
20.02.2009 16:35:02
Offline

Re: diodové zadní světlo

Miras psal:

Praskání žárovek mě taky štve, je to údajně dáno vybracema zadního světla. Budu to řešit diodovýma žárovkama pro klasickou patici, je to levný a ohledně homologace rychle zaměnitelný... už to tam někdo dával?

Já tyhle http://auto-doplnky.com/components/com_ … 741f2a.jpg


MRDAT!!!
Lukaso2 (Člen)
20.02.2009 16:58:40
Offline

Re: diodové zadní světlo

spidys psal:
Lukaso2 psal:

¨Proč řešit nesmrtelnost brouka a nenechat to tak jak to je. headshake

Protože diody sou prakticky nesmrtelný, kdežto žárofky se pálej jedna za druhou smile1
A další věcí je svítivost good

Každopádně zkušenost s origo sklem přes LED panel nemám. Koupil sem u Luise celou LED lampu cca za 1.500,- s čirym sklem a maximální spokojenost good
Hlavně má i červenou vodrazku což například skla od třeba motolights nemaj headshake

Já ale neříkal, že led světlo je na hovno. Jen se mi zdá poněkud divné řešit umístění led světla do původního skla když led světlo výjde cca na 1500. Bych se s tím nedupal a koupil rovnou led světlo nebo nechal origoš.


Pičo bika jsem poslal do světa, ale zůstanu s Váma s YAMAHOU.
http://www.mashiny.tesinsko.cz/
Radeček (Člen)
20.02.2009 17:29:40
Offline

Re: diodové zadní světlo

kde na Moravě je podle Vás nejlepší prodejna na tuning ? Dík za normální odpověď....good


Jsem furt v prdeli
ross (Člen)
20.02.2009 18:15:21
Offline

Re: diodové zadní světlo

Radeček psal:

kde na Moravě je podle Vás nejlepší prodejna na tuning ? Dík za normální odpověď....good

tuning čeho konkrétně?


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
Radeček (Člen)
20.02.2009 19:09:51
Offline

Re: diodové zadní světlo

ross psal:
Radeček psal:

kde na Moravě je podle Vás nejlepší prodejna na tuning ? Dík za normální odpověď....good

tuning čeho konkrétně?

tak celkem....vše na bandasku, světla a tak


Jsem furt v prdeli
mazo (Člen)
20.02.2009 23:30:07
Offline

Re: diodové zadní světlo

luig psal:

Dejte si do kupy mašiny a nebudou vám praskat žárovkybigsmile Mě za 10 000 km prdla jedna

Presne tak!  good
ne za 8000 neprdla ani jedna bigsmilecool


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.
Miras (Člen)
21.02.2009 11:16:20
Offline

Re: diodové zadní světlo

luig psal:

Dejte si do kupy mašiny a nebudou vám praskat žárovkybigsmile Mě za 10 000 km prdla jedna

Jak do kupy?? nechápu....     

Mám najeto asi 16tkm tak 2x už jsem vyměnil obě smile2  Jsou tam prostě vybrace, napětí je tam OK

luig (Člen)
21.02.2009 11:23:14
Offline

Re: diodové zadní světlo

Miras psal:
luig psal:

Dejte si do kupy mašiny a nebudou vám praskat žárovkybigsmile Mě za 10 000 km prdla jedna

Jak do kupy?? nechápu....     

Mám najeto asi 16tkm tak 2x už jsem vyměnil obě smile2  Jsou tam prostě vybrace, napětí je tam OK

Třeba máš světlo špatně upevněný, špatnej kontakt v elektrice, vibrace způsobený špatnýma ložiskama kdekoliv atd. atd.


Ne asi
VikecB12 (Člen)
21.02.2009 11:46:03
Offline

Re: diodové zadní světlo

Vono to praskání žárovek je spíš daný tím jak sou ty žárofky kvalitní. Mám doma krabičku žárovek po kterejch je uplný hovno,aji v autě vydrží chvilku a prasknou,ale třeba v banditovi mám ještě origo a dobrý. Chtělo by to vyzkoušet,kterej výrobce žárovek je má dobrý a kterej dělá šmejdy.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
mi (Člen)
21.02.2009 11:54:10
Offline

Re: diodové zadní světlo

no při ceně žárovek se výměna jednou za sezonu dá finančně utáhnout...smile1


svět je cirkusovej stan
VikecB12 (Člen)
21.02.2009 11:56:28
Offline

Re: diodové zadní světlo

mi psal:

no při ceně žárovek se výměna jednou za sezonu dá finančně utáhnout...smile1

spíš de vo to že třeba u auta si toho nějakou dobu ani nefšimnu,že mě vzadu něco nesvítí a pak kuchám světlo někde na benzínce.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
mi (Člen)
21.02.2009 12:05:31
Offline

Re: diodové zadní světlo

s ledkama mam skušenost takovou, dal sem je bespaticový jako obrysovky do přídavnejch dálkovejch na náklaďáku a za dva mesíce to bylo zvoxidovaný tak
že sem je vyhodil a dal normální a je klid...


svět je cirkusovej stan
redik27 (Člen)
21.02.2009 12:34:51
Offline

Re: diodové zadní světlo

VikecB12 psal:
mi psal:

no při ceně žárovek se výměna jednou za sezonu dá finančně utáhnout...smile1

spíš de vo to že třeba u auta si toho nějakou dobu ani nefšimnu,že mě vzadu něco nesvítí a pak kuchám světlo někde na benzínce.

ale podle vyhlášky by jsi před každou jízdou udělat kontrolu bigsmile


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.
VikecB12 (Člen)
21.02.2009 12:36:52
Offline

Re: diodové zadní světlo

redik27 psal:
VikecB12 psal:
mi psal:

no při ceně žárovek se výměna jednou za sezonu dá finančně utáhnout...smile1

spíš de vo to že třeba u auta si toho nějakou dobu ani nefšimnu,že mě vzadu něco nesvítí a pak kuchám světlo někde na benzínce.

ale podle vyhlášky by jsi před každou jízdou udělat kontrolu bigsmile

evilbigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Miras (Člen)
21.02.2009 12:48:26
Offline

Re: diodové zadní světlo

luig psal:
Miras psal:
luig psal:

Dejte si do kupy mašiny a nebudou vám praskat žárovkybigsmile Mě za 10 000 km prdla jedna

Jak do kupy?? nechápu....     

Mám najeto asi 16tkm tak 2x už jsem vyměnil obě smile2  Jsou tam prostě vybrace, napětí je tam OK

Třeba máš světlo špatně upevněný, špatnej kontakt v elektrice, vibrace způsobený špatnýma ložiskama kdekoliv atd. atd.

Světlo je upevněný dobře, moto jsem kupoval novou a už jsem to měl i dole kvůli instalaci alrmu a pak nosiče na kufry.
Špatnej kontakt v elektrice žárovku nezničí a stejně ho tam nemam.
Že bych jelzdil 15 tis. na špatnej ložiskách od nový motorky se mi taky moc nezdásmile1

Prostě origa praskly a pak tam šel vždycky nějakej shit od benzínky a těm asi stačí menší vyhřátí + nějaká ta vybrace a je to. Praskaj v tomhle modelu víc lidem...

Jinak dobrý skušenosti mám s žárovkama označovaný long life od Helly. Ty celkem vydží a jsou za slušnej peníz. kupuju je tušim od ACI.

Samozřejmě je mi jedno vyměnit za sezonu žárovku, jen mát diody rád, svítím s nima už i doma, tak jsem si řekl že je tam zkusím

Bedřich (Člen)
21.02.2009 13:04:11
Offline

Re: diodové zadní světlo

Filous psal:
Miras psal:

Praskání žárovek mě taky štve, je to údajně dáno vybracema zadního světla. Budu to řešit diodovýma žárovkama pro klasickou patici, je to levný a ohledně homologace rychle zaměnitelný... už to tam někdo dával?

...Husky to má...svítivost z úhlu nic moc, ale dá se...

Já jsem je tam měl taky. záleží na svítivosti ledek a kolik jich tam je, jako třeba tohle...

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/158_sku_9081_4.jpg



http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/158_2.jpg



a nebo i toto jde evil

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/158_3.jpg

... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
mazo (Člen)
21.02.2009 13:14:43
Offline

Re: diodové zadní světlo

a da sa to zohnat aj tych novsich päticiach? napr na B6 K4 (2004)? idontknow


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.
spidys (Člen)
21.02.2009 13:35:04
Offline

Re: diodové zadní světlo

Praskání žárovek asi nebude tak o vybracích jako o proudu, kterej do ní teče evil


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
Miras (Člen)
21.02.2009 14:01:50
Offline

Re: diodové zadní světlo

spidys psal:

Praskání žárovek asi nebude tak o vybracích jako o proudu, kterej do ní teče evil

helpProud je daný příkonem, tzn 21W žárovkou protéká dle ohmova zákona 1,75A a její 5W vlákno má průtok 0,42A. To vše při zahřátém vlákně. Při startu žárovky je protékající proud vyšší než se vlákno zahřeje. T toho důvodu praská většinou žárovka při rozvícení. Při delším používání a mnoha cyklech rozvícení vlákno začíná křehnout. Při následných otřesech se vlákno může snadněji přerušit. Tzn. praskání žárovek je spíš o vybracích než o protékajícím proudu, ten určí pro dané napětí výrobce konstrukcí, resp. odporem vlákna žárovky

Kakac (Člen)
21.02.2009 14:30:57
Offline

Re: diodové zadní světlo

Miras psal:
spidys psal:

Praskání žárovek asi nebude tak o vybracích jako o proudu, kterej do ní teče evil

helpProud je daný příkonem, tzn 21W žárovkou protéká dle ohmova zákona 1,75A a její 5W vlákno má průtok 0,42A. To vše při zahřátém vlákně. Při startu žárovky je protékající proud vyšší než se vlákno zahřeje. T toho důvodu praská většinou žárovka při rozvícení. Při delším používání a mnoha cyklech rozvícení vlákno začíná křehnout. Při následných otřesech se vlákno může snadněji přerušit. Tzn. praskání žárovek je spíš o vybracích než o protékajícím proudu, ten určí pro dané napětí výrobce konstrukcí, resp. odporem vlákna žárovky

tak tak pěkně jsi to vysvětlil,ale může na to mít vliv i napětí.Jestliže je žárovka dimenzována např.12V (+- autobus) a je na ní 16V tak samozřejmě jí to nedělá dobře a při startu(rozsvícení) může prasknout z důvodu vyššího než nominálního napětí bigsmile


Kryton: Pane Vy jste MÁÁ-GÓÓÓÓÓR
huskyb12 (Administrator)
21.02.2009 14:49:47
Offline

Re: diodové zadní světlo

na K2 mi praskaly furt, dal sem ledky - při pohledu přímo svítily parádně, řek bych, že líp než žárovka, při pohledu z úhlu stály za hovno ...
na K5 sem neměnil žárovku vzadu ani jednou a o ledkách neuvažuju :)))


ale di, Ty brepto ...
Bedřich (Člen)
21.02.2009 14:53:50
Offline

Re: diodové zadní světlo

mazo psal:

a da sa to zohnat aj tych novsich päticiach? napr na B6 K4 (2004)? idontknow

jasněgood


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
Miras (Člen)
21.02.2009 15:54:45
Offline

Re: diodové zadní světlo

huskyb12 psal:

na K2 mi praskaly furt, dal sem ledky - při pohledu přímo svítily parádně, řek bych, že líp než žárovka, při pohledu z úhlu stály za hovno ...
na K5 sem neměnil žárovku vzadu ani jednou a o ledkách neuvažuju :)))

Je fakt že by měli mýt ty led žárovky poslední řadu vykloněou víc do stran aby to svítilo víc rozptýleně. No jestli říkáš že to zboku není moc vidět koupim klasiku a asi zkusim něco od té helly. Mě zase praskají na K5 bigsmile

Miras (Člen)
21.02.2009 16:06:44
Offline

Re: diodové zadní světlo

Kakac psal:
Miras psal:
spidys psal:

Praskání žárovek asi nebude tak o vybracích jako o proudu, kterej do ní teče evil

helpProud je daný příkonem, tzn 21W žárovkou protéká dle ohmova zákona 1,75A a její 5W vlákno má průtok 0,42A. To vše při zahřátém vlákně. Při startu žárovky je protékající proud vyšší než se vlákno zahřeje. T toho důvodu praská většinou žárovka při rozvícení. Při delším používání a mnoha cyklech rozvícení vlákno začíná křehnout. Při následných otřesech se vlákno může snadněji přerušit. Tzn. praskání žárovek je spíš o vybracích než o protékajícím proudu, ten určí pro dané napětí výrobce konstrukcí, resp. odporem vlákna žárovky

tak tak pěkně jsi to vysvětlil,ale může na to mít vliv i napětí.Jestliže je žárovka dimenzována např.12V (+- autobus) a je na ní 16V tak samozřejmě jí to nedělá dobře a při startu(rozsvícení) může prasknout z důvodu vyššího než nominálního napětí bigsmile

Tak.  jinak napětí je OK. Většinou na vyšší napětí první zareagujou halogenový žárovky (konstrukce s vyšším přežhavením vlákna) takže přední světlo. Samozřejmě záleží na ztrátách v rozvodu...  Hezky je to vidět např. u fabií, kde běžnnej napěťovej spád se kterým se počítá je maximálně eliminovanej u potkávaček a kolegové si pořád stěžují že to u nich mění jak na běžícím páse. Největší sranda je že škodovka k tomu prodává předřazený odpor na snížení napětí místo aby ho tam dala zadarmo když to udělali blbě.

Kakac (Člen)
21.02.2009 16:48:46
Offline

Re: diodové zadní světlo

Miras psal:
Kakac psal:
Miras psal:


helpProud je daný příkonem, tzn 21W žárovkou protéká dle ohmova zákona 1,75A a její 5W vlákno má průtok 0,42A. To vše při zahřátém vlákně. Při startu žárovky je protékající proud vyšší než se vlákno zahřeje. T toho důvodu praská většinou žárovka při rozvícení. Při delším používání a mnoha cyklech rozvícení vlákno začíná křehnout. Při následných otřesech se vlákno může snadněji přerušit. Tzn. praskání žárovek je spíš o vybracích než o protékajícím proudu, ten určí pro dané napětí výrobce konstrukcí, resp. odporem vlákna žárovky

tak tak pěkně jsi to vysvětlil,ale může na to mít vliv i napětí.Jestliže je žárovka dimenzována např.12V (+- autobus) a je na ní 16V tak samozřejmě jí to nedělá dobře a při startu(rozsvícení) může prasknout z důvodu vyššího než nominálního napětí bigsmile

Tak.  jinak napětí je OK. Většinou na vyšší napětí první zareagujou halogenový žárovky (konstrukce s vyšším přežhavením vlákna) takže přední světlo. Samozřejmě záleží na ztrátách v rozvodu...  Hezky je to vidět např. u fabií, kde běžnnej napěťovej spád se kterým se počítá je maximálně eliminovanej u potkávaček a kolegové si pořád stěžují že to u nich mění jak na běžícím páse. Největší sranda je že škodovka k tomu prodává předřazený odpor na snížení napětí místo aby ho tam dala zadarmo když to udělali blbě.

Je to tak jak říkáš,ale to platí pouze u prvních modelu Fóbii,pak na to kluci z škodovky došlibigsmile


Kryton: Pane Vy jste MÁÁ-GÓÓÓÓÓR
nevo7 (Člen)
21.02.2009 20:13:24
Offline

Re: diodové zadní světlo

Na tejto stranke na fotkach je jasne vidiet ako svieti cervena ziarovka good a cervene ledkybad. Dost rozdiel idontknow /v prospech ziarovky/. coolcool

http://www.bikepics.com/suzuki/gsf1200/ … 52&s=0

Editoval osiris (22.02.2009 02:44:35)


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
Miras (Člen)
21.02.2009 22:03:08
Offline

Re: diodové zadní světlo

tak to je pěkný srovnání good  Asi si budeme muset počkat na větší svítivosti (co měsíc vždycky někdo vyjde s větší svítivostí - dokonce už z některých lze složit přední světlo u auta) a lepší konstrukce, který vychytaj ty mrtvý úhly...

spidys (Člen)
21.02.2009 23:24:05
Offline

Re: diodové zadní světlo

nevo7 psal:

Na tejto stranke na fotkach je jasne vidiet ako svieti cervena ziarovka good a cervene ledkybad. Dost rozdiel idontknow /v prospech ziarovky/. coolcool

Hele řek bych, že tohle je dost neobjektivní neb už to tady myslim padlo. Sklo, který je určený pro žárovku bude mít asi jiný vlastnosti pro diodu.
Co sem koupil celou lampu s LEDkama od Louise, tak tam je to sklo ouplně jinak řešený a myslim si, že to šajní jako pussy
Pravdou je, že když na to čumákuješ z úhlu ta svítivost je na hovno, ale spíš de o to, že když jedeš před někym a vemeš za brzdu, tak se můžou jít žárovky vysass.

Tady je kdyžtak videjko lampy co mám:
http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotk … svetlo.wmv


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
killerrebel (Člen)
22.02.2009 10:40:18
Offline

Re: diodové zadní světlo

chtělo by to videjko z větší dálky z tohodle se mi zda že to moc nesvítí

osiris (Člen)
22.02.2009 12:03:18
Offline

Re: diodové zadní světlo

killerrebel psal:

chtělo by to videjko z větší dálky z tohodle se mi zda že to moc nesvítí

http://www.suzukibandit.cz/download.php?soubor=11


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
nevo7 (Člen)
24.02.2009 18:34:39
Offline

Re: diodové zadní světlo

Spidys> Neskusal si na to cire sklicko ziarovky? To svetlo z Luisu je asi nejlepsia kupa /najlacnejsie a kompeltne svetlo/, ale ja by som si nechal cervene ziarovky. Len neviem ako by to cez to svietilo. Lebo sklicka na ziarovky su zvnutra povrchovo trocha inak robene /napr. ako plast na smerovke/.


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
Banditatom (Člen)
24.02.2009 18:45:09
Offline

Re: diodové zadní světlo

osiris psal:
killerrebel psal:

chtělo by to videjko z větší dálky z tohodle se mi zda že to moc nesvítí

http://www.suzukibandit.cz/download.php?soubor=11

lunaparksurprised


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
mr.BSE (Člen)
24.02.2009 18:55:53
Offline

Re: diodové zadní světlo

Chlubi se s tim uz snad 3 roky a furt to neni schopnej otocit idontknowbigsmile


Second Class Citizen
1130 Café Racer
mr.BSE (Člen)
24.02.2009 19:17:37
Offline

Re: diodové zadní světlo


Second Class Citizen
1130 Café Racer
spidys (Člen)
24.02.2009 19:24:40
Offline

Re: diodové zadní světlo

nevo7 psal:

Spidys> Neskusal si na to cire sklicko ziarovky? To svetlo z Luisu je asi nejlepsia kupa /najlacnejsie a kompeltne svetlo/, ale ja by som si nechal cervene ziarovky. Len neviem ako by to cez to svietilo. Lebo sklicka na ziarovky su zvnutra povrchovo trocha inak robene /napr. ako plast na smerovke/.

Hele nezkoušel - sice by to asi šlo, protože zezádu jsou ty ďoury, kam by se žárovky daly vrazit, ale uvnitř je ten tišťák s těma LEDkama a ten vyndat dost dobře nejde, protože to čirý sklo je pravděpodobně přilepený. Sou tam sice ty dva šrouby, ale když je vyšroubuješ, tak to sklo drží a nepustí. Je tam dole pod tou vodrazkou malá žárofka na SPZ, ale ta se vytahuje zezádu, takže prakticky sundavat sklo neni vůbec nutný.


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
osiris (Člen)
24.02.2009 19:30:39
Offline

Re: diodové zadní světlo

...je tam přilepený, vodělat jde, ale je to voser ...spravoval jsem urvanou tu desku


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Banditatom (Člen)
24.02.2009 19:33:22
Offline

Re: diodové zadní světlo

spidys psal:
nevo7 psal:

Spidys> Neskusal si na to cire sklicko ziarovky? To svetlo z Luisu je asi nejlepsia kupa /najlacnejsie a kompeltne svetlo/, ale ja by som si nechal cervene ziarovky. Len neviem ako by to cez to svietilo. Lebo sklicka na ziarovky su zvnutra povrchovo trocha inak robene /napr. ako plast na smerovke/.

Hele nezkoušel - sice by to asi šlo, protože zezádu jsou ty ďoury, kam by se žárovky daly vrazit, ale uvnitř je ten tišťák s těma LEDkama a ten vyndat dost dobře nejde, protože to čirý sklo je pravděpodobně přilepený. Sou tam sice ty dva šrouby, ale když je vyšroubuješ, tak to sklo drží a nepustí. Je tam dole pod tou vodrazkou malá žárofka na SPZ, ale ta se vytahuje zezádu, takže prakticky sundavat sklo neni vůbec nutný.

kladivem jde všechno čečesmokin


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
spidys (Člen)
24.02.2009 19:37:42
Offline

Re: diodové zadní světlo

osiris psal:

...je tam přilepený, vodělat jde, ale je to voser ...spravoval jsem urvanou tu desku

bigsmile jo jo taky se mi uklepal jeden kábl vod toho konektoru přímo na tý desce uvnitř světla. Sem si připadal jak při laparoskopii


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
osiris (Člen)
24.02.2009 19:43:52
Offline

Re: diodové zadní světlo

spidys psal:
osiris psal:

...je tam přilepený, vodělat jde, ale je to voser ...spravoval jsem urvanou tu desku

bigsmile jo jo taky se mi uklepal jeden kábl vod toho konektoru přímo na tý desce uvnitř světla. Sem si připadal jak při laparoskopii

...no já jsem ho ale uklep trochu víc bigsmile ...jak jsem s tím flák na tom letišti vo zem ...sklo jsem musel sundat, deska byla urvaná z příchytu smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
nevo7 (Člen)
27.02.2009 20:04:59
Offline

Re: diodové zadní světlo

Tak to ma mrzi smile2, ze to tam je prilepene /to sklicko/ a ide tazko dolu. Uz som planoval, ze ho kupim a necham ziarovky, len dam biele sklo. Samotne sklicka v ceskych predajniach su 2x drahsie ako cele diodove z Luisu.


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
Bedřich (Člen)
28.02.2009 02:03:35
Offline

Re: diodové zadní světlo

Diody jsou o typech a žárovka dle mě není lepší. Zálaží na úhlu diody a její svítivosti.

Klasika je okolo 7-8000mCd, já mám na klíčích klíčenku s 30 000 mCd a ta svítí kurevsky hodně.
Asi budu dávat do lampy asi tohle http://www.flajzar.cz/detail.php?zbozi= … ;z=galerie

a to bude už určitě vidět bigsmile


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
K.a.s.y.m. (Člen)
28.02.2009 09:46:43
Offline

Re: diodové zadní světlo

Bedřich psal:

Diody jsou o typech a žárovka dle mě není lepší. Zálaží na úhlu diody a její svítivosti.

Klasika je okolo 7-8000mCd, já mám na klíčích klíčenku s 30 000 mCd a ta svítí kurevsky hodně.
Asi budu dávat do lampy asi tohle http://www.flajzar.cz/detail.php?zbozi= … ;z=galerie

a to bude už určitě vidět bigsmile

no v momentě kdy jich tam musíš dát tak 60ks plus mrdání s pájením a pištákem bych se nato  s prominutim ass


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
spidys (Člen)
28.02.2009 14:11:38
Offline

Re: diodové zadní světlo

K.a.s.y.m. psal:

no v momentě kdy jich tam musíš dát tak 60ks plus mrdání s pájením a pištákem bych se nato  s prominutim ass

Stačí koupit LED panel už osazenej a přepájet tam ty diody - sice dražší varianta, ale máš vyřešenej problém s tišťákem a se zapojovánim.
Ale myslim si, že max. svítivost taky neni dobrá - to už si můžeš dát dozádu rovnou mlhovku bigsmile bigsmile


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
Datel (Člen)
28.02.2009 18:31:05
Offline

Re: diodové zadní světlo

Moje skušenosti jsou takové, že mi taky stále praskaly žárovky, jak na polotučné K1, tak na plnotučné K2. Bylo to jednoznačně vybracema...........prostě se ty vlákna v žárovce uklepaly a to mě nikdo nevymluví bo sem vyjel s oběma dobrýma žárovkama v půlce mě svítilo u jedné jen brzdovka a na další zastávce už jen koncové u druhé žárovky.

Dal jsem diody napájené do patice co sem někdo dával foto a bylo to naprd. Nebyly vidět ani přímo natož z boku sick

Koupil jsem z Yacomi celý panel s diodama a spokojenost. Z příma je to vidět slušně a z boku to mám u ass

Bedřich (Člen)
28.02.2009 22:32:29
Offline

Re: diodové zadní světlo

Brácha se naleptal tišťáků a napájel mraky spojů, tak tohle je pro něj akce na pár minut. Holt každej má nějaký koniček bigsmilebigsmilebigsmile

ty extra svítiví bych dal do brzdovky a normálně ty klasický...

uvidíme, třeba taky koupim panel a pak ho "doladim" a nebo se na to vykašlu ...


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
voitekk (Nový člen)
01.03.2009 23:05:49
Offline

Re: diodové zadní světlo

čau, netýká se to zadního ale předního světla:) je problém dát klasický naked chromový světlo místo tý masky na 600S, je to rok 97? dikes

Datel (Člen)
02.03.2009 06:49:12
Offline

Re: diodové zadní světlo

voitekk psal:

čau, netýká se to zadního ale předního světla:) je problém dát klasický naked chromový světlo místo tý masky na 600S, je to rok 97? dikes

Nic není nemožné.........toy....!

Každopádně potřebuješ držáky na vydle. Ty esko nemá......

voitekk (Nový člen)
02.03.2009 10:44:30
Offline

Re: diodové zadní světlo

aha takže jestli tě chápu datle, tak sice to problém neni:) ale musí se přivařit ten držák na kteres se pak přišroubujou i blinkdry co, tak to je nahovno, je to sraní, nic díky

Michal Dk (Člen)
02.03.2009 11:07:29
Offline

Re: diodové zadní světlo

voitekk psal:

aha takže jestli tě chápu datle, tak sice to problém neni:) ale musí se přivařit ten držák na kteres se pak přišroubujou i blinkdry co, tak to je nahovno, je to sraní, nic díky

Tady přečti to celý http://www.suzukibandit.cz/openforum/vi … hp?id=7875

Datel (Člen)
03.03.2009 21:00:02
Offline

Re: diodové zadní světlo

voitekk psal:

aha takže jestli tě chápu datle, tak sice to problém neni:) ale musí se přivařit ten držák na kteres se pak přišroubujou i blinkdry co, tak to je nahovno, je to sraní, nic díky

K vaření tam nic dle mého není.....

Lukas_118 (Člen)
04.03.2009 07:06:42
Offline

Re: diodové zadní světlo

Datel psal:
voitekk psal:

aha takže jestli tě chápu datle, tak sice to problém neni:) ale musí se přivařit ten držák na kteres se pak přišroubujou i blinkdry co, tak to je nahovno, je to sraní, nic díky

K vaření tam nic dle mého není.....

Tak tak, není. To lešení na Sku je chycený dvěma šrouby ke krku řízení.


Live to ride & ride to live.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr