Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Výměna oleje

martin.vomy (Člen)
30.10.2007 11:45:54
Offline

Výměna oleje

Na B6 budu měnit olej poprve, takže s tím nemám zkušenosti. Když  vyměním olej klasickym způsobem, tak mi asi v chladiči zůstane původní, nebo ne? Je nějakej způsob, jak vyměnit celou náplň za novou?

Meloun (Člen)
30.10.2007 11:53:43
Offline

Re: Výměna oleje

Ohřát na provozní teplotu,vypustit,zůstane tam jen zanedbatelný minimumgood
..z chladiče vyteče,klid...


PURE NAKED BIKE!
martin.vomy (Člen)
30.10.2007 12:08:18
Offline

Re: Výměna oleje

To jsem chtěl slyšet.smile1 Díky moc good

Meloun (Člen)
30.10.2007 12:09:59
Offline

Re: Výměna oleje

...můžeš klidně ty hadičky od chladiče povolit,ať máš klid na duši,ale těch pár kapek...idontknow


PURE NAKED BIKE!
Mour (Člen)
30.10.2007 12:12:27
Offline

Re: Výměna oleje

Já v dobách, kdy sem byl Motohujer, tak jsem ještě párkrát na startér protočil motor, bez nastartování bigsmile ...aby to všecko vyteklo bigsmile

martin.vomy (Člen)
30.10.2007 12:14:26
Offline

Re: Výměna oleje

Kdyby to bylo pár kapek, tak by mi to nevadilo, ale kdyby to měly bejt třeba 3 decky, tak bych ty hadice radši odělal. To se ale pak musí nakopnout a potom zase dolít, ne? Až se olej zase napumpuje do chladiče.idontknow

Marcus_86 (Člen)
30.10.2007 12:45:49
Offline

Re: Výměna oleje

uvidis na rysce, ne ? good

Filous (Člen)
30.10.2007 14:24:30
Offline

Re: Výměna oleje

...nic nešroubuj, nech to vytýct a vykapat enem zátkou...dyš to budeš kvůli tý trošce pokaždý mordovat, tag ti u toho chladiče zachvíli bude volej prosakovat a budeš zbytečně řešit problém...a dyby tam ta trocha starýho vadila, japoncekj indžinýr puňtikatej by to určitě zjistil a popsal by to v manuálu, coš neuďál...po vypuštění ho dolej po horní rysku, natoč ho, nech chvíli votstát, dolej znova po horní a víc neřeš...líp uděláš motoru, dyš při každý výměně voleje vyměníš zároveň i filtr a né jag doporučuje manuál, vop jednu výměnu...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Loser (Administrator)
30.10.2007 14:31:07
Offline

Re: Výměna oleje

jo a hlavne si dej bacha, aby jsi nekoupil filtr bez tesnici gumky a az budes povolovat matku vod vany, aby sis nevykloubil ramenobigsmilebigsmilebigsmile


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
Mour (Člen)
30.10.2007 14:32:50
Offline

Re: Výměna oleje

Loser psal:

jo a hlavne si dej bacha, aby jsi nekoupil filtr bez tesnici gumky a az budes povolovat matku vod vany, aby sis nevykloubil ramenobigsmilebigsmilebigsmile

...bigsmilebigsmilebigsmile ...nekecej surprisedbigsmile

Loser (Administrator)
30.10.2007 14:35:32
Offline

Re: Výměna oleje

Mour psal:
Loser psal:

jo a hlavne si dej bacha, aby jsi nekoupil filtr bez tesnici gumky a az budes povolovat matku vod vany, aby sis nevykloubil ramenobigsmilebigsmilebigsmile

...bigsmilebigsmilebigsmile ...nekecej surprisedbigsmile

no znam zde jednoho, kterymu se tohle vsechno povedlosurprisedsurprisedsurprisedbigsmile


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
Ondráš (Člen)
30.10.2007 14:53:50
Offline

Re: Výměna oleje

A že si to nedal do firmy Šajzl a Šitr.smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Datel (Člen)
30.10.2007 15:46:47
Offline

Re: Výměna oleje

Neblázněte.....

...u auta máte taky olejový chladič a povolujete snad u něj příruby? ...snad nesurprised

osiris (Člen)
30.10.2007 16:00:54
Offline

Re: Výměna oleje

...jakorát mi nejni jasný proč to filtrování puňtikatej nezapsal  bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
martin.vomy (Člen)
30.10.2007 16:55:53
Offline

Re: Výměna oleje

To Datel: To já nemůžu vědět, protože v autě olejovej chladič nemám. Mám tam jen chladič chladící kapaliny, chladícího média (klima), intercooler (chladič stlačenýho vzduchu) a rádoby chladíč (kus vohnutej trubky) hydraulickýho oleje do serva. Takže u auta žádnej chladič odkapat nenechávám. Tady si radši nechám poradit. Už aspoň vím, že u B6 to taky dělat nebudu.

Filous (Člen)
30.10.2007 20:39:51
Offline

Re: Výměna oleje

osiris psal:

...jakorát mi nejni jasný proč to filtrování puňtikatej nezapsal  bigsmile

...páč von ten puňtikatej ví, že to nejni potřeba, ale mě páč puňtikatej nejsem to nedá a myslim si, že tym nic neskurvim, ba navopag bigsmile ...a taky si myslim, že puňtikatej dyš to vymejšlel, tag přetpokládal ňákou životnost a po její dovršení skartaci toho stroje, ale já, páč sem skrblik, chci dobu tý skartace pokuťmožno voddálit a jít z životností za hranici přectaf puňtikatýho, kapišto? bigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
osiris (Člen)
30.10.2007 20:49:10
Offline

Re: Výměna oleje

Filous psal:
osiris psal:

...jakorát mi nejni jasný proč to filtrování puňtikatej nezapsal  bigsmile

...páč von ten puňtikatej ví, že to nejni potřeba, ale mě páč puňtikatej nejsem to nedá a myslim si, že tym nic neskurvim, ba navopag bigsmile ...a taky si myslim, že puňtikatej dyš to vymejšlel, tag přetpokládal ňákou životnost a po její dovršení skartaci toho stroje, ale já, páč sem skrblik, chci dobu tý skartace pokuťmožno voddálit a jít z životností za hranici přectaf puňtikatýho, kapišto? bigsmile

...jasný šéfe, dyť mě znáš, zase trápím bigsmile ...a s puňtikatým to de samo bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
XJelen (Člen)
30.10.2007 20:50:28
Offline

Re: Výměna oleje

Filous psal:
osiris psal:

...jakorát mi nejni jasný proč to filtrování puňtikatej nezapsal  bigsmile

...páč von ten puňtikatej ví, že to nejni potřeba, ale mě páč puňtikatej nejsem to nedá a myslim si, že tym nic neskurvim, ba navopag bigsmile ...a taky si myslim, že puňtikatej dyš to vymejšlel, tag přetpokládal ňákou životnost a po její dovršení skartaci toho stroje, ale já, páč sem skrblik, chci dobu tý skartace pokuťmožno voddálit a jít z životností za hranici přectaf puňtikatýho, kapišto? bigsmile

Vyčerpávajícígoodbigsmile


Strýcfajtr !!!
Koldan (Člen)
31.10.2007 07:52:21
Offline

Re: Výměna oleje

Filous psal:
osiris psal:

...jakorát mi nejni jasný proč to filtrování puňtikatej nezapsal  bigsmile

...páč von ten puňtikatej ví, že to nejni potřeba, ale mě páč puňtikatej nejsem to nedá a myslim si, že tym nic neskurvim, ba navopag bigsmile ...a taky si myslim, že puňtikatej dyš to vymejšlel, tag přetpokládal ňákou životnost a po její dovršení skartaci toho stroje, ale já, páč sem skrblik, chci dobu tý skartace pokuťmožno voddálit a jít z životností za hranici přectaf puňtikatýho, kapišto? bigsmile

jo a taky to pak líp jezdí,dyž sa vymění ten filtr,nebo sa ně to aspoň dycky zdáidontknow


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Banditatom (Člen)
31.10.2007 15:05:04
Offline

Re: Výměna oleje

Na to se vyser povolovat nějaké hadice (je k nim blbý přístup a šrouby se radi poškodí).
Zahřát cca 40-50C povolit vypušťák a dej si kafe a cigo a za patnact dvacet minut máš většinu ven a jestli tam zbude deci nebo dvě tak to nehraje roli (stejně ti zůstane olej v ol.vaně)idontknow


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
martin.vomy (Člen)
31.10.2007 18:03:54
Offline

Re: Výměna oleje

Tak mě napadlo, jsou tu nějací odborníci na oleje? Nevíte, jak dlouho si oleje udrží svoje vlastnosti? Když mi bude ten olej ležet doma třeba 2 roky ve flaškách nebo v sudu, bude mít mazací schopnosti jako novej olej?

maňas (Člen)
31.10.2007 18:49:06
Offline

Re: Výměna oleje

martin.vomy psal:

Tak mě napadlo, jsou tu nějací odborníci na oleje? Nevíte, jak dlouho si oleje udrží svoje vlastnosti? Když mi bude ten olej ležet doma třeba 2 roky ve flaškách nebo v sudu, bude mít mazací schopnosti jako novej olej?

1. olej má na flašce,či kanystru datum upotřebitelnosti
2.pokud je vakuově zavřenej teoreticky se mu nemůže nic stát
3.to že strácí viskozitu je pravda,ale to spíše používáním,než při ležení v regále


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
pepa (Člen)
21.10.2008 19:24:08
Offline

Re: Výměna oleje

má cenu vyměňovat olej teďka před zimou idontknow
nebo se na to ass ještě něco najet  a pak na jaře novej
mám to přesně 6000km
tak nevím


GSX 1400 K7
Michal Dk (Člen)
21.10.2008 19:26:59
Offline

Re: Výměna oleje

Jde o to co je něco 500 nebo 1500 jestli najedeš spíš míň tak to nech a vyměn až na jaře.

osiris (Člen)
21.10.2008 19:32:41
Offline

Re: Výměna oleje

...jestli už seš k výměně, tak ho vyměň teď, starej olej obsahuje ze svý pracovní éry sajrajty který působěj na části v motoru i v klidu a novej olej ti nezestárne do jara zrovna tak jako ve flašce (o vzdušný vlhkosti nebudeme snad ani mluvit) good


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Koldan (Člen)
21.10.2008 19:33:51
Offline

Re: Výměna oleje

tak na to sů různé názory,něgdo zas říká,vyměnit ho před zimou,aby si přes tu dobu co to bude stát nesedal bordel f tom starém voleji.Já říkám měnit,dyž nastane ta správná doba,tzn. interval a zbytek neřešitgood


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Michal Dk (Člen)
21.10.2008 19:44:42
Offline

Re: Výměna oleje

Chcete říct že kdyby měl dejme tomu 5500km že je tam míň sajrajtů a měnily byste před zimou.Já rozhodě ne.

Michal Dk (Člen)
21.10.2008 19:46:44
Offline

Re: Výměna oleje

Jo a nejde vo těch pětset km ale radši bych měnil na jaře.

osiris (Člen)
21.10.2008 19:46:44
Offline

Re: Výměna oleje

...jasně že je to na toleranci kdy ještě a kdy už smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
pepa (Člen)
21.10.2008 19:49:52
Offline

Re: Výměna oleje

díky
vyměním před zimou i múj mechoš mi to doporučuje good


GSX 1400 K7
Banditatom (Člen)
21.10.2008 19:57:00
Offline

Re: Výměna oleje

pepa psal:

díky
vyměním před zimou i múj mechoš mi to doporučuje good

právě před zimou se nedoporučuje měnit olej  a to proto že každý olej stárne a má tendenci tahat vlhkost. takže zima v garáži v motoru kondenzuje voda a olej přirozeně stárne takže na jaro máš jetej olej aniž bys ses projel.


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
osiris (Člen)
21.10.2008 19:59:14
Offline

Re: Výměna oleje

...a v lahvi nebo v sudu, či cisterně je vakuově balenej ? smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Fulltank (Člen)
21.10.2008 20:20:17
Offline

Re: Výměna oleje

bigsmile moc to hrotite

Monty Jack (Člen)
21.10.2008 22:17:17
Offline

Re: Výměna oleje

v garáži vodu nemám, tak nemá z čeho tahat.bigsmile
Proč se mordovat se zbytkama starýho voleje, když je v tom za pár stovek kilometrů stejně zase bordel.


Nemůžou mi říkat že lžu...
Můžou mi říkat že lžu když lžu, nebo když se chystám lhát, nebo jsem zrovna dolhal, ale ne když mluvím pravdu.
Koldan (Člen)
22.10.2008 07:32:05
Offline

Re: Výměna oleje

Banditatom psal:
pepa psal:

díky
vyměním před zimou i múj mechoš mi to doporučuje good

právě před zimou se nedoporučuje měnit olej  a to proto že každý olej stárne a má tendenci tahat vlhkost. takže zima v garáži v motoru kondenzuje voda a olej přirozeně stárne takže na jaro máš jetej olej aniž bys ses projel.

Kuwa to abych fénem při každé výměně vyfůkal celou mašinu,aby tam nebyla nějaká vlhkostbigsmile CO blbnete,prostě to vyměňte když přijde interval a je a na zbytek kašlete.Ať to vyměníš před zimou nebo po zimě,zaručuju ti,že nepoznáš ani hovno. Najde se milion odborníků co budou tvrdit před zimou a dalších milion po zimě. Jak sem psal nahoře,měnit dyž je interval a šmitec. Jsou daleko podstatnější věci,které ovlivňují životnost a stav mašiny,tudle bych mezi ně zrovna nepočítal


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Fik-B6S (Člen)
22.10.2008 07:43:15
Offline

Re: Výměna oleje

Banditatom psal:
pepa psal:

díky
vyměním před zimou i múj mechoš mi to doporučuje good

právě před zimou se nedoporučuje měnit olej  a to proto že každý olej stárne a má tendenci tahat vlhkost. takže zima v garáži v motoru kondenzuje voda a olej přirozeně stárne takže na jaro máš jetej olej aniž bys ses projel.

Olej se má měnit co rok nebo 6000 tak že já letos měnil jak na jaře tak minulý týden a myslím si že příští rok pokud se bude dařit budu měnit taky dvakrát...
tak že myslím že starnutí oleje není problém. JInak to že olej táhne vodu jsme slyšel poprvé od tebe... (olej s vodou se odpuzují)
k tomu bych jen dodal že na minulý mašině se olej stříkal do valců a taky se s ním vystříkala nádrž (bylo v návodu u zimování) a proč? protože odpuzuje vlhkost ...
toť můj názor... smile1


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
Michal Dk (Člen)
22.10.2008 08:22:43
Offline
VikecB12 (Člen)
22.10.2008 08:46:28
Offline

Re: Výměna oleje

Koldan psal:
Banditatom psal:
pepa psal:

díky
vyměním před zimou i múj mechoš mi to doporučuje good

právě před zimou se nedoporučuje měnit olej  a to proto že každý olej stárne a má tendenci tahat vlhkost. takže zima v garáži v motoru kondenzuje voda a olej přirozeně stárne takže na jaro máš jetej olej aniž bys ses projel.

Kuwa to abych fénem při každé výměně vyfůkal celou mašinu,aby tam nebyla nějaká vlhkostbigsmile CO blbnete,prostě to vyměňte když přijde interval a je a na zbytek kašlete.Ať to vyměníš před zimou nebo po zimě,zaručuju ti,že nepoznáš ani hovno. Najde se milion odborníků co budou tvrdit před zimou a dalších milion po zimě. Jak sem psal nahoře,měnit dyž je interval a šmitec. Jsou daleko podstatnější věci,které ovlivňují životnost a stav mašiny,tudle bych mezi ně zrovna nepočítal

Tak takgood čím víc se s hovnem mažeš,tím víc vot něho smrdíšcool Pak s tím stejně jebnete vo zem a veškerá snaha vo zachování bajku na několik generací je vpussy bigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
osiris (Člen)
22.10.2008 10:44:09
Offline

Re: Výměna oleje

"Vyjetý olej se musí vyměnit z jiných důvodů než špatná mazivost. Ve vyjetých olejích je zpravidla vysoký obsah mechanických nečistot, u dieselových motorů hlavně vysoký obsah sazí. Oleje z benzinových motorů mohou být nadměrně oxidačně degradované a mohou mít výrazně korozívní účinky apod."
viz. http://www.oleje.cz/index.php?left=main … nky_mytus8

"Vždy a u všech olejů se donedávna udávala doba použitelnosti v motoru jeden rok, nyní některé automobilky pro některé nové motory připouští i dva roky."
viz. http://www.oleje.cz/index.php?left=main … nky_mytus9


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
dala (Člen)
01.02.2009 17:35:39
Offline

Re: Výměna oleje

Hosi jaky dat olej do 650 s 2006? help


Skáču dobře,skáču rád
kojaksro (Člen)
01.02.2009 17:56:40
Offline

Re: Výměna oleje

10/40 Motul 5100 ester, doporučuje výrobcesmokin


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
Kakac (Člen)
01.02.2009 18:02:11
Offline

Re: Výměna oleje

kojaksro psal:

10/40 Motul 5100 ester, doporučuje výrobcesmokin

bacha na něj má živnostbigsmilebigsmilebigsmile
Ale jinak ceny má fakt dobrý goodgoodgoodgood


Kryton: Pane Vy jste MÁÁ-GÓÓÓÓÓR
Radek-Ban (Člen)
02.02.2009 12:06:45
Offline

Re: Výměna oleje

dala psal:

Hosi jaky dat olej do 650 s 2006? help

Podle výrobce Castrol GPS 10W40smile1


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
maňas (Člen)
02.02.2009 15:55:42
Offline

Re: Výměna oleje

osiris psal:

...a v lahvi nebo v sudu, či cisterně je vakuově balenej ? smile1

nechci moc odporovat, ale v kanďáku je vakuově balenej.smile1


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
osiris (Člen)
02.02.2009 16:44:41
Offline

Re: Výměna oleje

...to určitě smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
dala (Člen)
18.03.2009 20:16:43
Offline

Re: Výměna oleje

Hoši,mám b6 rok výroby 06,blíží se jaro mám na oleji 4500 km,mám ho vyměnit hned nebo až tak po 6000 km?help


Skáču dobře,skáču rád
Ondráš (Člen)
18.03.2009 20:24:34
Offline

Re: Výměna oleje

dala psal:

Hoši,mám b6 rok výroby 06,blíží se jaro mám na oleji 4500 km,mám ho vyměnit hned nebo až tak po 6000 km?help

Vidíš v manuálu?


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Johny89 (Člen)
18.03.2009 22:05:19
Offline

Re: Výměna oleje

Cau, tak premyslim jak to tu ct jestli vymenit ci ne. Na oleji je najeto pouze cca 2000km ale uz je tam rok a pul. Myslite ze za tu dobu se mu neco stalo? Podle me se hlavne znecistuje provozem od benzinu a atd. ale kdyz je na nem jen 2000km tak by mel byt ok, ne? Poradte. Dik.help

kojaksro (Člen)
18.03.2009 22:10:48
Offline

Re: Výměna oleje

.....vyměň ho a máš klid neidontknow, já bych ho vyměnil smokin


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
Johny89 (Člen)
18.03.2009 22:43:50
Offline

Re: Výměna oleje

kojaksro psal:

.....vyměň ho a máš klid neidontknow, já bych ho vyměnil smokin

Chystam se na to. Ale nemuzu hned tak za mesic tak me slo o to cim se ten olej zhorsuje kdyz jde o cas a ne km. redface

Filous (Člen)
19.03.2009 08:00:39
Offline

Re: Výměna oleje

...po roce nebo 6000km, podle toho co nastane dříf...vostatní sou zbytečný kecy...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Johny89 (Člen)
19.03.2009 10:31:02
Offline

Re: Výměna oleje

Filous> dobre dík. Tak teda jdu měnit. cool

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr