Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Olej Castrol R4

Pedros (Nový člen)
02.03.2007 20:33:46
Offline

Olej Castrol R4

Zdravim.CHtěl bych se zeptat,jestli někdo z Vás používá v B12 olej Castrol R4 Superbike 10W-50 a jaké má s ním zkušenosti.Mam už ho koupenej,ale trochu váham,jesli ho tam dát.Co jsem se poptával po známých,tak většina řiká,že by neměl být žádný problém,ale jsou i tací co ho nedoporučujou.Momentálně je v motorce Castrol GPS.Díky.

Filous (Člen)
02.03.2007 20:54:19
Offline

Re: Olej Castrol R4

...zvostaň u GPS...R4 je plná syntetika a dá se přetpokládat, že si s ním vykoleduješ klouzající spojku bad


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
.maxim. (Člen)
02.03.2007 23:13:56
Offline

Re: Olej Castrol R4

Filous má pravdu...sám sem vyzkoušel.


++ světlu vstříc ++
SLUGI (Člen)
03.03.2007 10:15:33
Offline

Re: Olej Castrol R4

... R4 tam mám a spojka neprokluzuje idontknow
...zato nějak furt prokluzuje zadní kolo  bigsmile  (ale není to tak hrozný jak na tom vobrázku)

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/SLUGI/leonardskid.jpg

"FORTUNA IUVAT AUDACES"
maňas (Člen)
03.03.2007 10:19:02
Offline

Re: Olej Castrol R4

Podle mýho požadovanou hustotu to má tak proč ne,jinak nevím používám repsolgood


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
.maxim. (Člen)
03.03.2007 10:45:43
Offline

Re: Olej Castrol R4

Slug: mluvíme o bandasce.... vlaky sem netahejsmile1
maňas: no protože prokluzuje spojkaidontknowsmile1


++ světlu vstříc ++
Jiřina (Člen)
03.03.2007 11:38:37
Offline

Re: Olej Castrol R4

Na plnou syntetiku bych se vysral a to z vysoka. Obzvláště, pokud jezdíš i hodně po městě na popojížděčky, kdy každou chvíli zchasínáš motor. Plná syntetika, když je zahřátá rychle stače z válců a při startování jedeš víceméně na sucho. Proto nebrat. Toť názor můj a mého mechanika good


Tož tak:-D
Filous (Člen)
03.03.2007 12:07:36
Offline

Re: Olej Castrol R4

Jiřina psal:

Na plnou syntetiku bych se vysral a to z vysoka. Obzvláště, pokud jezdíš i hodně po městě na popojížděčky, kdy každou chvíli zchasínáš motor. Plná syntetika, když je zahřátá rychle stače z válců a při startování jedeš víceméně na sucho. Proto nebrat. Toť názor můj a mého mechanika good

...vono s tym stejkánim z válců to nebude tag horký, páč tam tag ňák nemá co stejkat, dyš se bavíme vo válcích, bo tam toho tolik nezůstává, ale za prvý je plná s. řidší, tagže motor může bejt hlučnější a víc brát a hlavně její složení se nemá moc rádo se složenim spojkovýho vobložení, páč tedle motor byl konstruovanej za krále klacka, gdy se indžinýrum vo ňáký plný syntetice ve vobyčejnym sérijovym stroji enem zdálo...prostě je to stejný, jako dybys lil hájtech volej do sérijový Š1000MB...prostě zbytečný a spíš tomu ublížíš neš pomůžeš...takovej příklat...teda né že bych se chtěl zastávat italskejch pizzaplechů (to jen aby bylo jasno Fijate bigsmile ), ale tušim že v roce 97-98 vyrábjela Alfa Twin Spark 2,0 a výropce doporučoval používat husčí polosynťák, páč motory byli stavjený záměrně s vječíma vůlema kvůlivá vokamžitý reakci a lechčímu chodu a právje ten volej jaksi "vymezoval" ty vůle, jendže lidi, kerý si koupili todle strko si mysleli, že maj našáplej závoďák, kerýmu musej dopřát, tagže do tech motorů začli lejt plnou syntetiku a ty motory se prostě srali jeden po druhym, ale fšechny z tohodle jedinýho důvodu...noa ten mechoš z prašskýho servisu měl todle auto taky a tvrdil mi, že jeho kára na polosynťák šlape furt jag hodinky a to vostatní de do kopru a to to svý auto ani trochen nešetřil....tagže tag...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
03.03.2007 12:10:49
Offline

Re: Olej Castrol R4

...prostě sme zas u toho...výropce něco doporučuje, tag se toho drš a nesnaš se bejt chytřejší neš voni, nevyplácí se to...to se týká nejen volejů, ale i servisních intervalů, rozměrů gum a spousty dalších vjecí............ idontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Pedros (Nový člen)
03.03.2007 13:03:21
Offline

Re: Olej Castrol R4

Dík za názor.Takže je to vyzkoušený,že spojka bude na tutáč klouzat jo´?Brácha má yamahu r6,leje do toho na doporučení mechanika R4.Já se toho machanika ptal a on mi řek,že ho tam mužu bez problémů švihnout.Mě právě zajímalo,jestli ho tam někdo má a jak je s tím spokojenej.

Filous (Člen)
03.03.2007 13:55:46
Offline

Re: Olej Castrol R4

...R6 nejni B12...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
osiris (Člen)
03.03.2007 14:14:50
Offline

Re: Olej Castrol R4

...s tou spojkou a volejem už se spálilo dost lidí, věř


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Zdenda (Člen)
03.03.2007 14:33:47
Offline

Re: Olej Castrol R4

Od začátku co mmá B650 tzn. rok a pů tam leju R4. Spojka mi nidky neprokluzovlala, jediný co mi přijde je, že se kapku hlučnějš řadí. V chytrý knížce co k tomu mám výrobce doporučuje GPS nebo R4. Chytrý hlavy vodsuď řekli, že to hlasitý řazení může bejt olejem, tak tam teď na garančce šoupnu GPS a uvidímegood


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
osiris (Člen)
03.03.2007 14:39:25
Offline

Re: Olej Castrol R4

...zustan u jednoho, pokud mas moznost, je to lepsi, ale na druhou stranu, kdyz to zmenis, tak to taky nebude tragedie


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr