Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Nova generace barev i ve spreji?

Hulibrk (Člen)
30.04.2009 00:33:14
Offline

Nova generace barev i ve spreji?

Vim,ze je tu jeden odbornik na laky,tak se ptam: je mozno nechat si udelat sprej s metalizovanou barvou auta,motorky,atd,kdyz uz se pouzivaji jen vodou reditelne barvy?
Myslim na drobne opravy a podobne.Je mi jasne,ze se musi pak striknout bezbarvym lakem,ale de mi o ten sprej.Predem diky. smile1


Nepolemizujte s blbcem.Zatahne Vas na svou uroven,a porazi s prehledem...
osiris (Člen)
30.04.2009 08:26:31
Offline

Re: Nova generace barev i ve spreji?

...ano, není problém


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
huskyb12 (Administrator)
30.04.2009 08:50:09
Offline

Re: Nova generace barev i ve spreji?

jistě, barva v pixle nejni trabl, ovšem ten výsledek :)))


ale di, Ty brepto ...
osiris (Člen)
30.04.2009 08:52:49
Offline

Re: Nova generace barev i ve spreji?

...jj :))


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
mazo (Člen)
30.04.2009 16:26:44
Offline

Re: Nova generace barev i ve spreji?

co mate proti vysledku?
"Nase" farby su na nerozoznanie v spreji od originalov.
Pravda vsak je, ze malokde to plnia do sprejov a nie su primarne urcene na auta a motky...


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.
osiris (Člen)
30.04.2009 18:00:44
Offline

Re: Nova generace barev i ve spreji?

...a co jsou "vaše farby" ? jestli 1K tak věřím že je to jedno (my ale potřebujeme barvy co něco vydržej)
...a metalízy asi taky ne, u těch je to sice z hlediska mechanický a chemický odolnosti jedno jelikož je na nich čirej lak, ale po aplikační stránce nejseš schopnej doddržet daný specifika a tím pádem v mnoha případech požadovanej odstín


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
mazo (Člen)
30.04.2009 20:55:40
Offline

Re: Nova generace barev i ve spreji?

osiris psal:

...a co jsou "vaše farby" ? jestli 1K tak věřím že je to jedno (my ale potřebujeme barvy co něco vydržej)
...a metalízy asi taky ne, u těch je to sice z hlediska mechanický a chemický odolnosti jedno jelikož je na nich čirej lak, ale po aplikační stránce nejseš schopnej doddržet daný specifika a tím pádem v mnoha případech požadovanej odstín

Sice mi az neskor doslo, ze autor temy pise o "vodnych" farbach a ja som mal na mysli epoxidy laebo PU. Teda asi nie som sam, ak dobre chapem osi tvoje 1K...

"nase" su tikkurila.sk ....ale napisal som to po dlhom rozmyslani...

PU, ktore mame v sortimente su aj v metalize, v roznych leskoch (co ale v pripade lakovani motky, auta je nedolezite). U nas v Blave nie je problem dostat to do spreja. Cena nie je sice mala a navyse kolega skaredo ziza, lebo je to smradlava robota, ale zakaznik, nas pan.... bigsmile


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.
osiris (Člen)
30.04.2009 21:19:13
Offline

Re: Nova generace barev i ve spreji?

...já ho pochopil správně, rozebírám ale tebe ;) a proto píšu že 2K materiály tam nedáváš kvůli výslednejm chemickejm i mechanickejm parametrům a tím potažmo kvůli cenám 2K dóz, pokud bys chtěl zachovat odpovídající vlastnosti
...tebou zmiňovanej EPOX i PU míchám taky, takže vím jak je to u nich s metalickým efektem a pokud tyhle 2K materiály se zrnem dáš do spreje, tak je to odstínová loterie - uznávám ale, jsme s 50ti tisícema odstínovejch a pododstínovejch variant, kterejch je mimochodem ještě stále málo k tomu aby auta jezdila bez barevnejch rozdílů, na váš vkus asi poněkud zhýčkaný :))
...z mýho pohledu na věc, zkrátka jak už jsem psal, vodouředitelná metalíza (jakož i nedávno minulá rozpouštědlová) není problém do spreje co se vlastností týká, ale není to ono v případě že chci dodržet shodu odstínu, rozdílnou aplikací sprej vs. stříkací pistole je to pochopitelný; u PU, EPOX i AKRYL 2K (vč. čirejch laků navrch) je to jinak, tam jde o parametry, plním je do spreje taky (těm co to tak vyžadujou), ale je z toho nekvalitní hybrid kterej nemá ty vlastnosti, odolnost co by mohl mít


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
mazo (Člen)
30.04.2009 21:36:00
Offline

Re: Nova generace barev i ve spreji?

niekolkym veciam nerozumiem redface

osiris psal:

...tebou zmiňovanej EPOX i PU míchám taky, takže vím jak je to u nich s metalickým efektem a pokud tyhle 2K materiály se zrnem dáš do spreje, tak je to odstínová loterie - uznávám ale, jsme s 50ti tisícema odstínovejch a pododstínovejch variant, kterejch je mimochodem ještě stále málo k tomu aby auta jezdila bez barevnejch rozdílů, na váš vkus asi poněkud zhýčkaný :))

osiris psal:

u PU, EPOX i AKRYL 2K (vč. čirejch laků navrch) je to jinak, tam jde o parametry, plním je do spreje taky (těm co to tak vyžadujou), ale je z toho nekvalitní hybrid kterej nemá ty vlastnosti, odolnost co by mohl mít

Som viac teoretik ako praktik, takze asi mas pravdu. Pri aplikacii sprejom urcite uznavam tu rozdielost v odtieni na vacsej ploche, alebo pri porovnani s pistolou, ale nekvalitny hybrid?
Odolnost, ci mechanicka alebo chemicka, sa v spreji nemeni...


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.
osiris (Člen)
30.04.2009 21:58:31
Offline

Re: Nova generace barev i ve spreji?

...právě že mění, tak ještě jednou, když to nenaplníš do 2K dózy která je drahá (nikdo je nekoupí) a tím pádem tam nedáš odpovídající množství tužidla, tak máš tu odolnost rázem v prdeli a máš z toho ten hybrid podobnej (a ještě horší) 1K materiálu, kterej je na auto vcelku nevhodnej (pomineme prahy a lemy blatníků na shnilejch kárách), o motorkách kde jsi pořád v nebezpečí před rozstříknutým benzínem a olejema a požadavku na tvrdost laku ani nemluvě
...o variantě naplnění 2K materiálu do 1K dózy v odpovídajícím mísícícm poměru a tím pádem době použitelnosti ne víc jak 4 hodiny nemá cenu mluvit jako o dlouhodobě životaschopné, to je jen výjimka která jde občas udělat


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
mazo (Člen)
30.04.2009 22:03:21
Offline

Re: Nova generace barev i ve spreji?

osiris psal:

...právě že mění, tak ještě jednou, když to nenaplníš do 2K dózy která je drahá (nikdo je nekoupí) a tím pádem tam nedáš odpovídající množství tužidla, tak máš tu odolnost rázem v prdeli a máš z toho ten hybrid podobnej (a ještě horší) 1K materiálu, kterej je na auto vcelku nevhodnej (pomineme prahy a lemy blatníků na shnilejch kárách), o motorkách kde jsi pořád v nebezpečí před rozstříknutým benzínem a olejema a požadavku na tvrdost laku ani nemluvě
...o variantě naplnění 2K materiálu do 1K dózy v odpovídajícím mísícícm poměru a tím pádem době použitelnosti ne víc jak 4 hodiny nemá cenu mluvit jako o dlouhodobě životaschopné, to je jen výjimka která jde občas udělat

jaaaaj....uz chapem bigsmile
tak "homemade" nikdy nebude ako od profika idontknow
Ja som myslel pri dodrzani postupov danych vyrobcom.


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.
Hulibrk (Člen)
01.05.2009 16:11:23
Offline

Re: Nova generace barev i ve spreji?

Vidim,ze se tady rozvinula celkem slusna diskuze.smile1
Me slo v podstate jen o to,ze se mi nechce calovat tezky penize za minimalne 0.5 kg barvy v plechovce,kdyz mi staci namichat 2 decky do spreje,abych striknul takovy dlouhy sram nekde vod zidky,o kerou se ten naraznik oprel.Polyesterovy tmel mam,tak uz prebehnu vsechny skrabance na narazniku,a od posledka mi zbylo asi pul kila transparentniho laku,tak pak fouknu celej naraznik,at tam nejsou min,nebo vice leskly mista.Je neco spatne?idontknow


Nepolemizujte s blbcem.Zatahne Vas na svou uroven,a porazi s prehledem...
osiris (Člen)
03.05.2009 20:35:29
Offline

Re: Nova generace barev i ve spreji?

...zrovna tak jako si koupis sprej, tak uplne stejne si koupis decku v pixle (do spreje se musi taky namichat, pokud nemas skodovku, kde jsou v obchodni siti spreje uz hotovy)
...kdyz budes strikat vrch pistolej, tak pistolej strikni i barvu


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr