Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Problémy s motorem :((

Peterikk (Člen)
14.05.2009 11:28:34
Offline

Problémy s motorem :((

Ahoj všicí,

prosil bych o radu. Z ničeho nic mě začal blbnout motor na banditovi :(
Projevuje se to tak, že motorka jakoby se dusí a netáhne, občas má tendenci motor chcípnout když dojedu na křižovatku a motor má divný zvuk. Otáčky motoru na volnoběh jsou o čtvrtinu nižší a když mám ruku na plynu v přesné poloze tak rafička jakoby lítá v rozmezí +- 300ot, nedrží stejné otáčky i když vůbec nehýbu plynem. Nevíte co by to mohlo být ? Pomohlo by seřízení ventilů a karbeců ? mám najeto 17t km.

Mám už řetězovku docela KO a tak před měsícem se pozoroval, že když jedu klidnou jízdu kolem těch 4t ot tak mašina jakoby cukala.. jestli  to má nějakou spojitost?

Moc díky za rady

Nerad bych to dal někam do servisu kde si na mě smlsnou  apak se nedoplatím :(

Datel (Člen)
14.05.2009 12:21:15
Offline

Re: Problémy s motorem :((

Ventily by se měly dělat při 12000km. Pokud jsi to neudělal, tak to udělej teď. Jinak si myslím, že to co popisuješ může mít vícero příčin ( podtlaky, svíčky, kabely ke svíčkám, bordel v nádrži atd.)
Mrkni do nádrže a když to bude v pohodě (což je pravděpodobné), tak udělej podtlaky.

Co se týče trhání při klidné jízdě...........ano je velmi pravděpodobné, že je to řetězem. Mě to dělal taky.

Peterikk (Člen)
14.05.2009 12:45:25
Offline

Re: Problémy s motorem :((

Dobře díky moc!! v nádrži si myslím že nic nebude ale ty svíčky to je možný docela. Jinak na seřízení jsem nebyl tak s tím povalím co nejdříve. Tak zas investice achjoo smile2

LukinB6 (Člen)
14.05.2009 13:44:44
Offline

Re: Problémy s motorem :((

Co tam leješ za benál? Teď měl známej s 12kou ten samý problém a stálo ho vyčištění palivový soustavy 4500,-bad


GSX1250FA
Ton@l (Člen)
14.05.2009 14:15:05
Offline

Re: Problémy s motorem :((

LukinB6 psal:

Co tam leješ za benál? Teď měl známej s 12kou ten samý problém a stálo ho vyčištění palivový soustavy 4500,-bad

surprisedsurprisedsurprised co muze stat na vycisteni 4500surprisedsurprised


Vzdy muze byt hur :-)
Miras (Člen)
14.05.2009 14:56:10
Offline

Re: Problémy s motorem :((

Ty brďo 4,5 tis - ať žijou kafky

Začlo ti to dělat naráz nebo se to postupně horšilo, popř. jak dloho se to zhoršovalo (km)?

Mour (Člen)
14.05.2009 14:58:49
Offline

Re: Problémy s motorem :((

Co se divíte, slušný mekanik má na to celý den goodbigsmilebigsmilebigsmile

redik27 (Člen)
14.05.2009 15:00:31
Offline

Re: Problémy s motorem :((

LukinB6 psal:

Co tam leješ za benál? Teď měl známej s 12kou ten samý problém a stálo ho vyčištění palivový soustavy 4500,-bad

vidle, spojka, lanko na sytič, seřízení ventilů, podtlaky atd. a bez dílů se vejdu du tří. Kam to jezdíš?


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.
Peterikk (Člen)
14.05.2009 16:01:18
Offline

Re: Problémy s motorem :((

No ty vado 4500 hehe tak to jsem asi v prdeli... no já tankoval parkrát u UNICORNU ale občas vemu V-power a dneska Carrera 100 na OMW. Ale asi už bylo dnes pozdě s tím nalít tam kvalitní beneli :((( Několikrát sme u Unikornu bral a v pohodě ale je možný že se to nějak nastřádalo a je tam nějaká usazenina :((

Peterikk (Člen)
14.05.2009 16:06:54
Offline

Re: Problémy s motorem :((

Jinak mě začlo to cukání, ale to bude otázka řetězovky asi. To že to netáhlo a jakoby se to dusí mě začalo v neděli, v sobotu sme jelc do kuřimi a pohoda bez problému a dneska znovu takže jakoby z ničeho nic. Teď přemýšlím kde sem bral o weeku beneli idontknow ale myslím, že to byl naposled unikorn a potom se to začlo srát :( ze dne na den ? surprised

Tomboo (Člen)
14.05.2009 17:28:28
Offline

Re: Problémy s motorem :((

Když to udělalo ze dne na den tak bych to tipnul na ten benál.Unicorn je vyhlášená benzínka s ne moc kvalitním benálem.Já beru na shellce nebo jiných značkových benzínkách.To máš jako olej,taky je dobré se držet renomovaných značek.Ty podtlaky a ventily ti taky neuškodí udělat.Vypust nádrž,mrkni na sítko ventilu,třeba to bude stačit pak prohnat kvalitním benálem good


Jawa 50,350,Bandit 1200N 02,SV 1000S K3.
Peterikk (Člen)
14.05.2009 17:32:37
Offline

Re: Problémy s motorem :((

Tak ju uvidíme, každopádně ted uz tam vali carrera 100 a je to uplne stejny :( silena jizda jeste za deste no des... Tak zkusim to sitko poukud tam neco neni a uvidime prijde me to jakoby se to duslio, nebo snad jeste ze by filrt byl spatnej ale takhle ze dne an den ze by to delalo moc :(

Ton@l (Člen)
14.05.2009 19:11:27
Offline

Re: Problémy s motorem :((

nesilte s tim benzinem, tim to nebude kor kdyz uz si to naredil carrerousmile1 zkus vymenit svicky nechat udelat podtlaky a uvidis, no a pro klid duse sundej karburatory a vycisti jesmile1


Vzdy muze byt hur :-)
Jiřina (Člen)
15.05.2009 08:53:57
Offline

Re: Problémy s motorem :((

Tak zkus ty podtlaky, svíčky a taky se podívej na vzduchový filtr. Potvůrka taky může zlobit bigsmilegood


Tož tak:-D
Miras (Člen)
15.05.2009 12:14:05
Offline

Re: Problémy s motorem :((

Nejsem si jist, zda jsou podtlaky schopny začít dělat problém ze dne na den. Stejně tak vzduchový filtr. Šel bych nejdřív po zapalování, odvzdušnění nádrže, a sítku na benzín...

RadkaB6 (Člen)
15.05.2009 12:35:59
Offline

Re: Problémy s motorem :((

Datel psal:

Ventily by se měly dělat při 12000km. Pokud jsi to neudělal, tak to udělej teď. Jinak si myslím, že to co popisuješ může mít vícero příčin ( podtlaky, svíčky, kabely ke svíčkám, bordel v nádrži atd.)
Mrkni do nádrže a když to bude v pohodě (což je pravděpodobné), tak udělej podtlaky.

Co se týče trhání při klidné jízdě...........ano je velmi pravděpodobné, že je to řetězem. Mě to dělal taky.

Po 12 000???  Mě je teda dělali po 18 nebo 24 000 v Súzukiservisu bigsmile


Vzdáte-li se kouření, pití a milování, nebudete ve skutečnosti žít déle, ale jen vám to tak bude připadat. Sigmund Freud
Peterikk (Člen)
15.05.2009 13:10:53
Offline

Re: Problémy s motorem :((

jj zkusím nejdřív tu nádrž a sítko, ale jako na vyčištění karbeců si teda netroufám :))) tam je tolik součástek, že bych už to nedal dohromady :))) ají ta spleť hadiček pod motorem mě docela děsí :)))

Miras (Člen)
15.05.2009 13:34:56
Offline

Re: Problémy s motorem :((

U volej/zduch bandasek jsou ventili po 12tis. alespoň já si je ve 12tis. dělal - nutno dodat že jen kontroloval, byly OK.

LukinB6 (Člen)
15.05.2009 14:45:45
Offline

Re: Problémy s motorem :((

redik27 psal:
LukinB6 psal:

Co tam leješ za benál? Teď měl známej s 12kou ten samý problém a stálo ho vyčištění palivový soustavy 4500,-bad

vidle, spojka, lanko na sytič, seřízení ventilů, podtlaky atd. a bez dílů se vejdu du tří. Kam to jezdíš?

Tak za prvé jsem psal že se to stalo známýmu a né mě, (já tankuju pouze OMW benzín). Prej loni tankoval před koncem sezóny 4x Unicorn a teď na jaře jen Shel či OMW. Servisoval to v HUMOTO - to jsou vyhlášení zlodějisick. Prej aby nemuseli dávat nové díly tak vše čistili na koleni - 8 hodin práce. Já jsem skoroBrňák a radši jezdím na servis do Břeclavy.good

Banditpussy


GSX1250FA
K.a.s.y.m. (Člen)
15.05.2009 14:59:59
Offline

Re: Problémy s motorem :((

tohle benzín nedělá...to by tam musel mít hodně vody...já sázim na svíce.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Bedřich (Člen)
16.05.2009 10:33:15
Offline

Re: Problémy s motorem :((

Udělal bych základní servis co měl chudák mít ve 12tis (18ti) a potom bych řešil problémy co zbydou...

... ale podle mě, když uděláš všechno co máš, (ventil, svíce, filtry, podtlaky) tak tam nebude co opravovat...


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
Marián (Člen)
16.05.2009 11:20:38
Offline

Re: Problémy s motorem :((

RadkaB6 psal:
Datel psal:

Ventily by se měly dělat při 12000km. Pokud jsi to neudělal, tak to udělej teď. Jinak si myslím, že to co popisuješ může mít vícero příčin ( podtlaky, svíčky, kabely ke svíčkám, bordel v nádrži atd.)
Mrkni do nádrže a když to bude v pohodě (což je pravděpodobné), tak udělej podtlaky.

Co se týče trhání při klidné jízdě...........ano je velmi pravděpodobné, že je to řetězem. Mě to dělal taky.

Po 12 000???  Mě je teda dělali po 18 nebo 24 000 v Súzukiservisu bigsmile

no me se nedelaly zatim vubec,pac na 16ti se to jen votevrelo a byly uplne v cajku, takze me snad cekaj ted na 36ti,tak sem zvedav,zda budou vubec nejak rozhozeny...


...sam mezi jebkarema...
VikecB12 (Člen)
16.05.2009 12:53:05
Offline

Re: Problémy s motorem :((

Já sem ve 12tis jenom vyměnil olej,filtr,vzducháč a svíce. Do karbeců ani ventilů nemělo smysl hrabat. Teď budu mít 18tis. a zase jenom vyměním olej s filtrem a karbece a ventily nechám udělat až ve 24tis. Myslím že kdyš to funguje bez problémů,tak je lepší do toho nehrabat.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Marián (Člen)
16.05.2009 14:56:40
Offline

Re: Problémy s motorem :((

VikecB12 psal:

Já sem ve 12tis jenom vyměnil olej,filtr,vzducháč a svíce. Do karbeců ani ventilů nemělo smysl hrabat. Teď budu mít 18tis. a zase jenom vyměním olej s filtrem a karbece a ventily nechám udělat až ve 24tis. Myslím že kdyš to funguje bez problémů,tak je lepší do toho nehrabat.

no dyt to povidam,ze to bude na 36ti okgood


...sam mezi jebkarema...
Miras (Člen)
17.05.2009 19:41:27
Offline

Re: Problémy s motorem :((

VikecB12 psal:

Já sem ve 12tis jenom vyměnil olej,filtr,vzducháč a svíce. Do karbeců ani ventilů nemělo smysl hrabat. Teď budu mít 18tis. a zase jenom vyměním olej s filtrem a karbece a ventily nechám udělat až ve 24tis. Myslím že kdyš to funguje bez problémů,tak je lepší do toho nehrabat.

Jak jsem psal ve 12ti byly úplně OK. Nicméně že se ti podpaluje ventil opravdu nepoznáš, takže fráze když to funguje, tak do toho nehrabat asi nebude to pravé..... Je ale fakt že co znám lidi tak na to většina kašle. Já bych to nesnesl...

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr