Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Cestování » Chorvatsko ????

Michal (Člen)
22.02.2007 19:33:52
Offline

Chorvatsko ????

Zdar. Nemá někdo zkušenosti s chorvatskem?? Chtěl bych tam o prázdiny vyrazit. Jaká je nejlepší trasa, na kolik to tak vyjde s béňem. Jestli je lepší kemp nebo hotel. Jestli je potřeba po cestě třeba někde dálniční známka atd. A jak to tam vlastně všechno funguje. Chtěl bych dojet až k mořibigsmile

maňas (Člen)
22.02.2007 20:46:22
Offline

Re: Chorvatsko ????

1. Trasu si vyber sám,podle toho co chceš vidět a jak dlouho chceš věnovat cestě
2. Od toho se odvíjí i cena
3. Dobrý privát vyjde skoro na stejný kačky jako kemp - takže máš taky k výběru
4. Známka na dalnici je potřeba v rakousku a pokud chceš je po tý nový chorvatský dálnici do splitu tak tam je taky poplatek - aktuální ceny najdeš na netu
smile1smile1


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Mour (Člen)
22.02.2007 21:32:05
Offline

Re: Chorvatsko ????

Podívej se tady : http://www.chorvatsko.cz/

Od Vás  bych to spojil s Alpama a já rád spím v létě v  kempu pod stanem, bo se mi to líbí,  a na privát prdím bigsmile

VikecB12 (Člen)
22.02.2007 22:31:50
Offline

Re: Chorvatsko ????

Chorvatsko sem jel na masine 2x,jednou sem si to projel kolem pobrezí a podruhe vnitrozemím.Obojí supr.Preferuju kempy a spaní ve stanu a nebyl problém.Projel sem si ostrov Hvar a vřele doporučujugoodCestou zpatky sem si zajel do Julskych Alp ve slovinsku,jezero Bled a Bohnijske a je to tam bomba a celkem levny.Ve dvou lidech,pokazde ujeto kolem 3000km a 12 dní na cestach,skoro kazdej den sme chodili na jídlo do restaurací a komplet to pokazde stalo kolem 20 tis.Kč. Loni sem byl v italii a nesrovnatelne dražší a krom Alp humussick Víckrat me nikdo do italie nedostane,max na Gardusmile1


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Bedřich (Člen)
22.02.2007 22:36:12
Offline

Re: Chorvatsko ????

VikecB12 psal:

Chorvatsko sem jel na masine 2x,jednou sem si to projel kolem pobrezí a podruhe vnitrozemím.Obojí supr.Preferuju kempy a spaní ve stanu a nebyl problém.Projel sem si ostrov Hvar a vřele doporučujugoodCestou zpatky sem si zajel do Julskych Alp ve slovinsku,jezero Bled a Bohnijske a je to tam bomba a celkem levny.Ve dvou lidech,pokazde ujeto kolem 3000km a 12 dní na cestach,skoro kazdej den sme chodili na jídlo do restaurací a komplet to pokazde stalo kolem 20 tis.Kč. Loni sem byl v italii a nesrovnatelne dražší a krom Alp humussick Víckrat me nikdo do italie nedostane,max na Gardusmile1

Ono to chorvatsko už taky neni žádný levný. Chujani docela zdražiliidontknow


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
VikecB12 (Člen)
22.02.2007 22:42:49
Offline

Re: Chorvatsko ????

To jooo,ale kemp tam vyjde zhruba na 10éček sefším fšudy a v talošce tak kolem 30ebad Ale rekl bych ze kdyz v chorvatsku nakupujes treba jídlo v marketech tak je to jak u nás.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Jarken (Člen)
23.02.2007 07:07:56
Offline

Re: Chorvatsko ????

Vikec B12:

Omlouvá tě pouze Tvé mládí a životní nezkušenost!Prohlásit o Itálii, že je k sick jenom proto, že si více platil za kemp než v Chorvatsku je naidontknow!

Byl jsem v Itálii loni pěkných pár dnů a pojedu na min.7 nocí i letos!Pojezdil jsem s Kožuchem Dolomity, Mendelpas, kolem Trenta a Lago di Garda, byli jsme za Yellem, ve Veroně, Terstu... a letos se nám snad zadaří ještě lépe.Je to krásná země na dovolenou s nádhernými horami, silničkami pro nás motorkáře a bydleli jsme vždy v penzionech a i se snídani jsme se vždy vešli do 22-25 E na osobu.Na Lagu jsme bydleli dokonce za cca 14 E na hlavu!!good.Jo je tam dražší benzín, ale mne osobně přišlo Chorvatsko dražší!Jak bydlením, tak stravováním.Dokonce si dovolím tvrdit, že Chorvatsko je po Švýcarech snad nejdražší neseverská země Evropy.Osobně už pojedu do Chorvatska jenom vždy v pátek na víkend ke kámošovi do Opatije, který tam má svoje apartmány a loďgoodZa cca 8 hod jsem na mašině po dálnici (Brno-Vídeň-Graz-Maribor-Ljubljana-Postojna-Rijeka-Opatije) tam, takže večer v pátek zapařit, dopoledne vyspat, pak na loď očumovat holky na plážích good, nějakou zbalit (loď na tohle funguje výborněsmile1) večer někam zapadnout, případně vyrazit na ryby...no a v neděli domů -třeba přes Kranj a Klagenfurt!

Pokud se však vrátím k tématu - rozhodně lépe Itálie na dovolenou na motorce, než Chorvatsko!

Pokud si neumíš najít přes internet ubytko za solidní peníz, tak to je už Tvůj problém!

P.S. A neotírej se mi zbůhdarma o Itálii fuckbigsmilebigsmile no né?No ano!


Autor je zatvrzelý konzervativec a hrdý chachar, který je paličatě přesvědčen, že Baník je king a patří do Slezska, ne na Moravu!
mates (Člen)
23.02.2007 07:28:49
Offline

Re: Chorvatsko ????

VikecB12 psal:

To jooo,ale kemp tam vyjde zhruba na 10éček sefším fšudy a v talošce tak kolem 30ebad Ale rekl bych ze kdyz v chorvatsku nakupujes treba jídlo v marketech tak je to jak u nás.

mnó  já byl v Talošce teď 2x pos sobě ... pokaždé sme spali po kempech ... preferuji západní pobřeží není to taková placka jako východ .... a můžu říct že s kempama v Chorvatsku se to nedá srovnat, všechno je asi tak 100x víc udržovaný a čistější surprised

A cenově ? no řekl bych že je to na stejno a jak už sem psal tak službama, sociálním zázemím je to úplně někde jinde ! good


… voranžová
Mirek D (Člen)
23.02.2007 19:16:34
Offline

Re: Chorvatsko ????

Nějak už bych do Chorvatska nejel... . A bude to nejen tím že už jsem tam byl.


Autobus je taky Suzuki... .
VikecB12 (Člen)
23.02.2007 20:20:46
Offline

Re: Chorvatsko ????

Jarken: Psal sem ze na gardu bych ješte jel,v horach se me to zamlouvalo.Ale od Gardy dolu se me to nelibylo.Byl sem v Pizze a kolem more jakysi rákosí jak nekde na rybníku.V kempu na garde socialky k sick,tureckej hajzl a tak...Ale kazdymu se hold líbí neco jinyho.Ale mas recht ze kolem terstu je to pekny,supr ten prijezd od benatek po pobřeží,plno motorek a krasna silnicgood Ale stejne je nejlepsi slovinskogood


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
yello (Člen)
24.02.2007 00:06:14
Offline

Re: Chorvatsko ????

VikecB12 psal:

Jarken: Psal sem ze na gardu bych ješte jel,v horach se me to zamlouvalo.Ale od Gardy dolu se me to nelibylo.Byl sem v Pizze a kolem more jakysi rákosí jak nekde na rybníku.V kempu na garde socialky k sick,tureckej hajzl a tak...Ale kazdymu se hold líbí neco jinyho.Ale mas recht ze kolem terstu je to pekny,supr ten prijezd od benatek po pobřeží,plno motorek a krasna silnicgood Ale stejne je nejlepsi slovinskogood

...surprisedtak do ty Pizzy bych se podival take,ale nevim kde kurna je.....idontknow  bigsmile  good  ..ale jinak dobry..

..cece,ty jsi nekde videl verejny hajzly s misou na sezeni?surprised..taky je nesnasim,ale z hygienickych duvodu naprosto good


...che palle !!!
PALOUS (Člen)
24.02.2007 00:16:05
Offline

Re: Chorvatsko ????

yello psal:
VikecB12 psal:

Jarken: Psal sem ze na gardu bych ješte jel,v horach se me to zamlouvalo.Ale od Gardy dolu se me to nelibylo.Byl sem v Pizze a kolem more jakysi rákosí jak nekde na rybníku.V kempu na garde socialky k sick,tureckej hajzl a tak...Ale kazdymu se hold líbí neco jinyho.Ale mas recht ze kolem terstu je to pekny,supr ten prijezd od benatek po pobřeží,plno motorek a krasna silnicgood Ale stejne je nejlepsi slovinskogood

...surprisedtak do ty Pizzy bych se podival take,ale nevim kde kurna je.....idontknow  bigsmile  good  ..ale jinak dobry..

..cece,ty jsi nekde videl verejny hajzly s misou na sezeni?surprised..taky je nesnasim,ale z hygienickych duvodu naprosto good

Celkem pakárna to udržetsmile2už mě tam nikdo neuvidí,prodávaj tam jen černoši brejle a ty sem mě z domůbigsmile

Editoval osiris (24.02.2007 00:27:20)


Jebat motorky :-)
PALOUS (Člen)
24.02.2007 00:19:07
Offline

Re: Chorvatsko ????

[img]http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/PALOUS/Snímek 331.jpg[/img]
tak že by?


Jebat motorky :-)
PALOUS (Člen)
24.02.2007 00:20:19
Offline

Re: Chorvatsko ????

sem to asi zapoměl nosmile2


Jebat motorky :-)
yello (Člen)
24.02.2007 00:28:05
Offline

Re: Chorvatsko ????

...smarjaaaa,si klikni na "obrazek" hned pod smajlama,neee...idontknowbigsmile


...che palle !!!
PALOUS (Člen)
24.02.2007 00:34:07
Offline

Re: Chorvatsko ????

yello psal:

...smarjaaaa,si klikni na "obrazek" hned pod smajlama,neee...idontknowbigsmile

Osi ďgood
Yello je to prdel ale si fspomínám když sem tě to učil a teď sem zas roura jábigsmile


Jebat motorky :-)
Mirek D (Člen)
24.02.2007 14:42:17
Offline

Re: Chorvatsko ????

V Pise se mi taky nelíbilo. To kvůli čemu se tam jezdí (věž co brzo spadne+ okolní stavby)je OK, ale okolí humus a hordy komárů. Taky kurev všech barev tam bylo tak husto že byl problém se jít u silnice vychcat.
Byl jsem tam před ca. 8-mi léty eště na Jawce.
Trochu dál od pobřeží a v "noze" Itálie je ale skoro všude parádní svezení na moto.


Autobus je taky Suzuki... .
Milhaus (Člen)
25.02.2007 00:53:47
Offline

Re: Chorvatsko ????

Já nebyl na motorce ani v Itálii, ani v Chorvatsku. Něco z toho bych zkusil.good Když, tak dejte vědět, rád bych se přidal. Pokud se ovšem vyhrabu z těch finančních sračekidontknow - investoval jsem totiž zrovna do bydlení.


Když máš dobré kamarády, nepotřebuješ nepřátele...
Michal (Člen)
25.02.2007 10:41:01
Offline

Re: Chorvatsko ????

Nikdy jsem s moto za hranicema nebyl tak jsem byl zvědavej na co si dát bacha aby mě nikde nepodělali. Na co se připravit a takový ty normální rady pro člověka kterej to podniká prvně.idontknowbigsmile

gapa (Člen)
25.02.2007 11:16:47
Offline

Re: Chorvatsko ????

Michal psal:

Nikdy jsem s moto za hranicema nebyl tak jsem byl zvědavej na co si dát bacha aby mě nikde nepodělali. Na co se připravit a takový ty normální rady pro člověka kterej to podniká prvně.idontknowbigsmile

Na co si dát bacha? idontknow V první řadě na sebe! Tzn. jet s rozumem, tak na 50%, jelikož opravy a doprava zraněných nejsou levné ani u nás. Navíc si to mnohem víc užiješ. Pokud jsi ale "statečné srdce" a máš rád "střelbu", utrať těch 10.000,-Kč za jízdu na okruhu... bude to rozumnější!

Ať už v Itálii nebo v Chorvatsku ve všech přimořských městech a vesnicích si dávej pozor na asfalt. Klouže to tam víc než u nás v zimě!

Chorvatsko bych osobně viděl tak pro čopráky. Po pobřeží jsem jel dvakrát a už nemusím. Mnohem víc doporučuji dojet do Rijeky přes most na ostrov Krk (ten je celkem zajímavý), pak trajektem na Cress (ten je nádherný).... Pokud pojedeš poznávací pohodovku s klasickými "čopráckokavárnickými" zastávkami bude ti to na týden stačit smile1 Pokud budeš hltat km, tak to dáš i za dva-tři dny. Pokud budeš mít dostatek financí můžeš za pomocí trajektů a mostů takto dorazit až do Zadaru a pak se vnitrozemím vrátit.....

Itálie. Jednoznačně vše na sever od Lago di Garda - Alpy, Alpy, Alpy... Přímořská letoviska jsou taková ta přerostlá ROH zařízení pro tisíce hromadně navezených rekreujících. V nitrozemí v létě na motorce je za trest. Dálnice = šílený provoz a přehřátá výheň od slunce a kamiónů. Okresky = nepředstavitelný provoz, brzda, plyn, brzda, plyn a průměrná rychlost kolem 30km/h.

Pokud našetříš dostatek financí zajeď si raději na Korsiku! Doporučuji co nejkratší přesun ke trajektu pak si to pořádně užít. Něco tak krásného budeš jinde v evropě těžko hledat... Chorvatsko ani Itálie tomu nesahají ani po kotníky! Bohužel je to dražší, ale stojí to za to. good


..... velký kšefty dělaj velcí kokoti! (Černá kočka, bílej kocour/e.Kusturica)
1.2_Bert (Člen)
28.02.2007 00:00:15
Offline

Re: Chorvatsko ????

Michale jeď Chorvatsko, objel jsem s rodinou celou Evropu (Korsika je fakt bomba), ale posledních 10 let jezdím jen do Chorvatska. Mají nás rádi, domluvíš se česky, krásné čisté moře a ceny příznivé. S naším motoklubem jsme byli v Chorvatsku také, 15ks moto a baby jeli autobusem. Já doporučuji jet tam i zpět od úterý do čtvrtka přes Slovensko, Maďarsko a na Maďarsko-Chorvatské hranici najet na dálnici a po ní až do Splitu a dál na Makarskou nebo kam chceš, jižněji je levněji (na ostrovech je dráž). Dálnice je krásná, klopené zatáčky, hory, tunely (dá se jet i hodně svižně), parkoviště, kde lze ve spacáku přespat na trávě. Za moto se v Chorvatsku platí dálniční poplatky. Každé třetí auto jsou Češi. Asfalt klouže až na magistrále u moře. V soukromí seženeš ubytování i pod 10E na os. Vyměň si prachy 1/2 v Kunách a 1/2v E a rezervu klidně v Kč. 10tKč Ti pro dva musí stačit ( nebudou-li potíže).  good


12.Bandit je dobrá minulost
frcus (Člen)
01.03.2007 14:50:22
Offline

Re: Chorvatsko ????

Jarken psal:

Vikec B12:

Omlouvá tě pouze Tvé mládí a životní nezkušenost!Prohlásit o Itálii, že je k sick jenom proto, že si více platil za kemp než v Chorvatsku je naidontknow!

Byl jsem v Itálii loni pěkných pár dnů a pojedu na min.7 nocí i letos!Pojezdil jsem s Kožuchem Dolomity, Mendelpas, kolem Trenta a Lago di Garda, byli jsme za Yellem, ve Veroně, Terstu... a letos se nám snad zadaří ještě lépe.Je to krásná země na dovolenou s nádhernými horami, silničkami pro nás motorkáře a bydleli jsme vždy v penzionech a i se snídani jsme se vždy vešli do 22-25 E na osobu.Na Lagu jsme bydleli dokonce za cca 14 E na hlavu!!good.Jo je tam dražší benzín, ale mne osobně přišlo Chorvatsko dražší!Jak bydlením, tak stravováním.Dokonce si dovolím tvrdit, že Chorvatsko je po Švýcarech snad nejdražší neseverská země Evropy.Osobně už pojedu do Chorvatska jenom vždy v pátek na víkend ke kámošovi do Opatije, který tam má svoje apartmány a loďgoodZa cca 8 hod jsem na mašině po dálnici (Brno-Vídeň-Graz-Maribor-Ljubljana-Postojna-Rijeka-Opatije) tam, takže večer v pátek zapařit, dopoledne vyspat, pak na loď očumovat holky na plážích good, nějakou zbalit (loď na tohle funguje výborněsmile1) večer někam zapadnout, případně vyrazit na ryby...no a v neděli domů -třeba přes Kranj a Klagenfurt!

Pokud se však vrátím k tématu - rozhodně lépe Itálie na dovolenou na motorce, než Chorvatsko!

Pokud si neumíš najít přes internet ubytko za solidní peníz, tak to je už Tvůj problém!

P.S. A neotírej se mi zbůhdarma o Itálii fuckbigsmilebigsmile no né?No ano!

Caues Jarken,

prosim dej mi nakýho typa na ubytování okolo dolomit. V červnu jedeme parta 5 lidí tak jestli máš nějakej odkaz tak pošli.
Jinak kdyby někro chtěl tak mam prima kontakt na kaprun rakousko.
Dík Cus

Jarken (Člen)
01.03.2007 15:12:01
Offline

Re: Chorvatsko ????

Bydlet přímo v Dolomitech je nesmysl kvůli zbytečné drahotě.Kousek opodál, ale je to už jiná písnička.Já  loni bydlel (a i jiní z těchto stránek - např.Zubatecbigsmile s Inkvizem) zde :

http://www.gruenelaterne.it/de/index.asp

Je to v městečku Sexten(Sesto) kousek za rak.hranicí za Lienzem.Do Cortiny d'Ampezzo to máš cca 20 km, teď přesně nevím, ale tak nějak.Na pasa v Dolomitech to máš všude kousek.Ceny ubytka příznivé stejně jako paní Tavernaro good no né?No ano!

Jo a Inkviz pak bydlel jednou i v St.Ulrichu a ubytko si zajišťoval přes nějakou cestovku v Práglu.


Autor je zatvrzelý konzervativec a hrdý chachar, který je paličatě přesvědčen, že Baník je king a patří do Slezska, ne na Moravu!
frcus (Člen)
05.03.2007 12:38:28
Offline

Re: Chorvatsko ????

Jarken díkgood

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr