Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Špatný benzín

redik27 (Člen)
26.06.2009 10:45:06
Offline

Špatný benzín

Zdar lidi, ve středu jsem v telce slyšel o špatném benzínu. Máte někdo zkušenost?


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.
Filous (Člen)
26.06.2009 10:50:33
Offline

Re: Špatný benzín

redik27 psal:

Zdar lidi, ve středu jsem v telce slyšel o špatném benzínu. Máte někdo zkušenost?

...minulej tejden sem vylejval z nádrže jednoho gixra benzín...ňákou tu modrou srágoru vot Benziny...Verva??? ...no každopádně dyš sem to vylil, tag v jedný nádrži bylo cca půl litru vodysurprised ...a pag proč to nejedeidontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Kukii (Člen)
26.06.2009 10:58:22
Online

Re: Špatný benzín

hlavně že o tom furt kecaj, ale aby řekli, kterej zmrd to prodává to ne.... idontknowfuck


Život je boj-mašina je nej!!!
Hanz (Člen)
26.06.2009 11:04:06
Offline

Re: Špatný benzín

Nejlepší na tom je, že od začátku roku se počet benzinek, které prodávají toto svinstvo minimálně ztrojnásobilsick. A ČOI a stát je nebonznou, no tak kde sme do pussyfuck. A když navíc benzinky ví, že se normální člověk nedozví, které to jsou, tak jejich počet ještě porostebad.


WD club member...
redik27 (Člen)
26.06.2009 11:06:11
Offline

Re: Špatný benzín

Filous psal:
redik27 psal:

Zdar lidi, ve středu jsem v telce slyšel o špatném benzínu. Máte někdo zkušenost?

...minulej tejden sem vylejval z nádrže jednoho gixra benzín...ňákou tu modrou srágoru vot Benziny...Verva??? ...no každopádně dyš sem to vylil, tag v jedný nádrži bylo cca půl litru vodysurprised ...a pag proč to nejedeidontknow

Můj mechanik taky říkal, že Verva je hnus. Já tedy vetšinou tankuji u Shellu a zatím jsem neměl žádný problém. To musím zaklepat. :)


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.
Ondráš (Člen)
26.06.2009 11:55:34
Offline

Re: Špatný benzín

Jednou ještě do Simsona, jsem vzal v Žebráce (dneska Kapr oil) Special 91. Byl uplně průhlednej. Strašně to hulilo a skoro nejelo. Jindy ale v pohodě.

Do Bandasky jen jednou. ONO tank Vysoké Mýto loni na jaře (nebo předlonihelp).


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Roman :) (Člen)
26.06.2009 12:17:50
Offline

Re: Špatný benzín

Snazim se tankovat jen na "top" benzinkach (Shell, OMW nebo Agip) a musim rict se mi nikdy nic podobnyho nestalo, zato jsem nekolikrat slysel jak nadava nejaky z kamaradu co tankuji na Unikornu a jinych podobnych mensich benzinkach...


Žij okamžikem, protože ta chvíle co právě prožíváš, se už nikdy nevrátí!
spidys (Člen)
26.06.2009 12:19:23
Offline

Re: Špatný benzín

Kdysi kámoš nalil do tráboše vizoura a kupodivu to schroupnul bigsmile (tráboš - kámoš byl tak na plech, že mu to bylo fič)
Sice drahý palivo, ale z mojí kapsy to nebylo smile1


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
K.a.s.y.m. (Člen)
26.06.2009 12:20:24
Offline

Re: Špatný benzín

Ondráš psal:

Jednou ještě do Simsona, jsem vzal v Žebráce (dneska Kapr oil) Special 91. Byl uplně průhlednej. Strašně to hulilo a skoro nejelo. Jindy ale v pohodě.

Do Bandasky jen jednou. ONO tank Vysoké Mýto loni na jaře (nebo předlonihelp).

jo to bylo loni smile1 se optej Zbyňi proč zrovna tam bigsmile tam jako to čemu řikaj benzín stojí fakt za pussy


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Marián (Člen)
26.06.2009 12:56:02
Offline

Re: Špatný benzín

Ono Milovice 34 tis km bez problemu...idontknow


...sam mezi jebkarema...
Hanz (Člen)
26.06.2009 14:10:37
Offline

Re: Špatný benzín

Roman :) psal:

Snazim se tankovat jen na "top" benzinkach (Shell, OMW nebo Agip) a musim rict se mi nikdy nic podobnyho nestalo, zato jsem nekolikrat slysel jak nadava nejaky z kamaradu co tankuji na Unikornu a jinych podobnych mensich benzinkach...

Jenže mezi benzinkama, který prodávají svinstvo je i jedna "top", tak si potom vyberheadshakeidontknow


WD club member...
XJelen (Člen)
26.06.2009 14:22:49
Offline

Re: Špatný benzín

Jen tak pro zajímavost:
ONO nebrat !!!! ani do sekačky... a stěma "top" čerpačkama - nebudu vám brát iluze, ale zasejc lepčí než to ONO. Tu srajdu dostanete úplně kdekoliv, technicky to není problém na jakýkoliv pumpě chytit vodu, stačí jedno blbý těsnění na přírubě v šachtě. A stěma rozborama vzorků... se dá čarovat.
Vim vo čem mluvim, modří vědí... pár let jsem se staral o tři čerpačky a ledacos jsem viděl. bad


Strýcfajtr !!!
Frodo89 (Člen)
26.06.2009 15:14:09
Offline

Re: Špatný benzín

Pravideně tankuji na
ONO Teplice
ONO Přestanov
Duchcov Teplicka Eurooil mam dojem že to je
nebo když už je rezerva tak nejbližši pumpa

lidi jak nevim. ale vy si važně myslite že to ředi na benzinkach?? pokud je ten benzin špatnej nebo ředenej nebo ja nevim co ještě tak už od přepravce.

Jinak pokud někdo si važne mysli že natankuje kvalitnejši Natural 95 na shelce kde přijedou 3 - 4 auta za hodinu než na benzince kde maj levnej benzin ale maj tam narvano viz ONO kde jim za hodinu projede nejmene stovka aut a ten benzin se tam vozi časteji a časteji se proměni než třebas na tech vašich TOP kde mužete tankovat klidne i 2měsice stary benzin

Navic jen pro zajimavost Benzin z ONA neni nějak zavadny davaly jsme ho na testy do Chemopetrolu a benzin s přehledem splnuje normy dane EU.


Mankind works in mysterious ways!!! Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko... Piano XJR 1300 SP
XJelen (Člen)
26.06.2009 16:47:42
Offline

Re: Špatný benzín

Frodo já netvrdím, že tankuješ na ONO nějaký sfinstvo zrovna tam kde tankuješ. Já jenom vím kdo od nás kdysi odvezl 15 tis namíchanýho naturalu s naftou třeba help když jelito řidič si popletl hadice a šoupnul naftu do naturalu.headshake
ale klíd, to bylo úplně u jiný pumpy v úplně jiným městě bigsmile


Strýcfajtr !!!
zzzmrzlinar (Člen)
26.06.2009 17:08:05
Offline

Re: Špatný benzín

ta VERVA jak nadáváte myslím tak špatná nebude,

doporučuji cca půl roku starý číslo AutoDiesel, pravda jde tam vo nafty, ale standardní palivo vod benziny mělo lepší vlastnosti a lepší aditivaci než prémiové palivo od Shellu. a Prémiovka od Benziny, ta Verva byla o třídu lepší než všechny ostatní, OVŠEM S JEDNOU VYJÍMKOU, jím byla nafta natankovaná 30 kiláků za hranicema v Drážďanech na Shell,

Holt germáni dostanou za svý prachy lepší palivo.

redik27 (Člen)
26.06.2009 17:31:05
Offline

Re: Špatný benzín

zzzmrzlinar psal:

ta VERVA jak nadáváte myslím tak špatná nebude,

doporučuji cca půl roku starý číslo AutoDiesel, pravda jde tam vo nafty, ale standardní palivo vod benziny mělo lepší vlastnosti a lepší aditivaci než prémiové palivo od Shellu. a Prémiovka od Benziny, ta Verva byla o třídu lepší než všechny ostatní, OVŠEM S JEDNOU VYJÍMKOU, jím byla nafta natankovaná 30 kiláků za hranicema v Drážďanech na Shell,

Holt germáni dostanou za svý prachy lepší palivo.

a to mě sere nejvíce. Máme EU a pořád někdo něco diktuje a myslí si, že zkousneme horší kvalitu.
p.s. já hlasoval proti vstoupení bad


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.
osiris (Člen)
26.06.2009 17:48:13
Offline

Re: Špatný benzín

...EU ? jsem jak v jiříkově vidění, co my musíme a na co všechno malťani serou ...jinej svět, jiná galaxie, jinej vesmír ...kdo neviděl, nepochopí
...jsme papežštější než papež sick


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Dudyneq (Člen)
26.06.2009 18:07:26
Offline

Re: Špatný benzín

XJelen psal:

Jen tak pro zajímavost:
ONO nebrat !!!! ani do sekačky... a stěma "top" čerpačkama - nebudu vám brát iluze, ale zasejc lepčí než to ONO. Tu srajdu dostanete úplně kdekoliv, technicky to není problém na jakýkoliv pumpě chytit vodu, stačí jedno blbý těsnění na přírubě v šachtě. A stěma rozborama vzorků... se dá čarovat.
Vim vo čem mluvim, modří vědí... pár let jsem se staral o tři čerpačky a ledacos jsem viděl. :bad:

Je fakt, ze jsem - teda naftu - bral v Michli na Shellce (ale neesu Prazaq, 25l bilej umelej kanystr) ve STREDU - CIRA JAK SLIVOVICA, pak v PATEK - ORANZOVA JAK SPECIAL (pred dovolenou, kdo ma sluzebku bez gps vi, o cem mluvim :))). Ta sama benzinka, dokonce stojan a nafty uplne jinaci. Vysvetleni mi dal pribuznej, co do toho vidi a rikal - NETANKUJ V PATEQ VECER A O VIKENDU, benzinka nestoji dve mega a je potreba to rychle splacet. O vikendu se kontroly nedelaji, takze nejvetsi sracky bez ohledu na znacku cerpacky se vali vsude o vikendech. Skoda, ze na bandasce jezdim skoro jenom o vikendech :surprised::-D

Michal Dk (Člen)
26.06.2009 18:13:53
Offline

Re: Špatný benzín

Dudyneq psal:
XJelen psal:

Jen tak pro zajímavost:
ONO nebrat !!!! ani do sekačky... a stěma "top" čerpačkama - nebudu vám brát iluze, ale zasejc lepčí než to ONO. Tu srajdu dostanete úplně kdekoliv, technicky to není problém na jakýkoliv pumpě chytit vodu, stačí jedno blbý těsnění na přírubě v šachtě. A stěma rozborama vzorků... se dá čarovat.
Vim vo čem mluvim, modří vědí... pár let jsem se staral o tři čerpačky a ledacos jsem viděl. bad

Je fakt, ze jsem - teda naftu - bral v Michli na Shellce (ale neesu Prazaq, 25l bilej umelej kanystr) ve STREDU - CIRA JAK SLIVOVICA, pak v PATEK - ORANZOVA JAK SPECIAL (pred dovolenou, kdo ma sluzebku bez gps vi, o cem mluvim :))). Ta sama benzinka, dokonce stojan a nafty uplne jinaci. Vysvetleni mi dal pribuznej, co do toho vidi a rikal - NETANKUJ V PATEQ VECER A O VIKENDU, benzinka nestoji dve mega a je potreba to rychle splacet. O vikendu se kontroly nedelaji, takze nejvetsi sracky bez ohledu na znacku cerpacky se vali vsude o vikendech. Skoda, ze na bandasce jezdim skoro jenom o vikendech surprisedbigsmile

Vzals mě to z huby to samý dělá ONO.bad

Luk (Člen)
26.06.2009 22:45:44
Offline

Re: Špatný benzín

Tuhle jsem na vypary dojel na ONO, vzal plnou...a pohodagood

A jindy zase, sem bral na Shellu...a taky pohodasurprisedbigsmile

Jaky z toho plyne ponauceni?idontknow ...je to jenom vo stesti / smuleevil
Na "znackovejch" je mozna vetsi pravdepodobnost (a ted zalezi jakaidontknow), ze to bude OK a za to se platiiifucksmile2


Bandit je sen, symbol, životní styl...
Bandit je sen, možná zrovna tvůj cíl...
kojaksro (Člen)
26.06.2009 23:15:51
Offline

Re: Špatný benzín

....aditivum vodka-s shockem, tzv. rychlej bandit do hodiny v bezvědomý a žadnej problémgood


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
Nakk (Člen)
26.06.2009 23:27:24
Offline

Re: Špatný benzín

Do služebáku beru jen od benziny a zatím jsem neměl žádný problémcool

Poslední dobou raději cuba libregood

Miras (Člen)
26.06.2009 23:46:56
Offline

Re: Špatný benzín

neni divný, že žádnej supr časopis pro motoristy neudělá soukr. na základě odborného posudku rozbor a dá to do casopisu???  Investigativní novinařina? kde je? Jsou to sraby, jak stát tak novináři. Holt velký tlaky a bobek v kalhotech. Kdo nežil nějakej čas jinde (civilozovaný svět) nepochopí

Frodo89 (Člen)
26.06.2009 23:51:00
Offline

Re: Špatný benzín

XJelen psal:

Frodo já netvrdím, že tankuješ na ONO nějaký sfinstvo zrovna tam kde tankuješ. Já jenom vím kdo od nás kdysi odvezl 15 tis namíchanýho naturalu s naftou třeba help když jelito řidič si popletl hadice a šoupnul naftu do naturalu.headshake
ale klíd, to bylo úplně u jiný pumpy v úplně jiným městě bigsmile

Hm toho řidiče by rad poznal. protože provedl nadlicky ukon silnějši pistoly od Nafty narval do užšiho hrdla Benzinaku

Hele Pistole od nafty ma větši prumer sam se stim setkavam každou zimu když tankuji svou plechovku


Mankind works in mysterious ways!!! Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko... Piano XJR 1300 SP
osiris (Člen)
27.06.2009 01:47:49
Offline

Re: Špatný benzín

...na 15tis. litrů myslel úplně jiný hadice smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Fulltank (Člen)
27.06.2009 01:59:43
Offline

Re: Špatný benzín

osiris psal:

...na 15tis. litrů myslel úplně jiný hadice smile1

to by to mozna precerpaval jeste dneska bigsmile

a hadice jdou zamenit, taky dobre vim bigsmile

XJelen (Člen)
27.06.2009 07:41:35
Offline

Re: Špatný benzín

osiris psal:

...na 15tis. litrů myslel úplně jiný hadice smile1

goodbigsmilebigsmilebigsmile píšou rychlejš než čtou good

frodo a spol...přečti si pozorně muj první, psal jsem že vim o čem mluvim ... neměl jsem na mysli tankování do auta, ale "z auta" bigsmile


Strýcfajtr !!!
mraziik (Člen)
27.06.2009 09:51:56
Offline

Re: Špatný benzín

A kurna to jsem chtěl jet natankovat


Jezdim tak rychle jak můj střážný anděl lítá.
inkvizitorr (Administrator)
27.06.2009 10:18:36
Offline

Re: Špatný benzín

myslim že jenom shell má svýho dodavatele, jinak všechny ostatní čerpačky berou od český rafinérský (maximálně si pak do toho přidávaj ty svý aditiva viz benzina), takže jediný místo kde se to dá napančovat je v tý konkrétní čerpací stanici... proto si myslim, že řikat že beru jedině u tý který značky je pičovina...idontknow


doba je temná...
Kukii (Člen)
27.06.2009 10:24:37
Online

Re: Špatný benzín

my tu máme 3 čerpačky.. když přijede dodavatel k jedny tak pak objede zbylý dvě... docela sem na to čuměla surprisedsmile1 člověk si značkou fakt asi moc nepomůže


Život je boj-mašina je nej!!!
Paladin86 (Člen)
27.06.2009 11:03:49
Offline

Re: Špatný benzín

redik27 psal:
Filous psal:
redik27 psal:

Zdar lidi, ve středu jsem v telce slyšel o špatném benzínu. Máte někdo zkušenost?

...minulej tejden sem vylejval z nádrže jednoho gixra benzín...ňákou tu modrou srágoru vot Benziny...Verva??? ...no každopádně dyš sem to vylil, tag v jedný nádrži bylo cca půl litru vodysurprised ...a pag proč to nejedeidontknow

Můj mechanik taky říkal, že Verva je hnus. Já tedy vetšinou tankuji u Shellu a zatím jsem neměl žádný problém. To musím zaklepat. :)

My jsme po tankování u Shellu museli nechat vyčistit motor! Mě přijde že to nejni ani tak o značce ale o konkrétní pumpě!

inkvizitorr (Administrator)
27.06.2009 11:07:21
Offline

Re: Špatný benzín

Paladin86 psal:

My jsme po tankování u Shellu museli nechat vyčistit motor! Mě přijde že to nejni ani tak o značce ale o konkrétní pumpě!

goodgoodgood


doba je temná...
osiris (Člen)
27.06.2009 11:19:29
Offline

Re: Špatný benzín

...shell bere taky z kralup
...možná je to omv, ta se svým vlastním


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Michal Dk (Člen)
27.06.2009 12:30:45
Offline

Re: Špatný benzín

Diesel motor SISU commonrail najeto cca 2000 Mh nafta pouze OMV Dvůr Králové n/L.Trysky na vstřicích vydřený, vyjádření servisu jednoznačně špatná nafta.bad

Marián (Člen)
27.06.2009 13:11:18
Offline

Re: Špatný benzín

Michal Dk psal:

Diesel motor SISU commonrail najeto cca 2000 Mh nafta pouze OMV Dvůr Králové n/L.Trysky na vstřicích vydřený, vyjádření servisu jednoznačně špatná nafta.bad

a proto tam neberu,navic tam sou pekne drahysick
a to se chvastaj tim,ze si berou palivo jen z rakous a maj furt kontroly.
jak psal nekdo vejs,zavisi to asi hodne na pumparojidontknow
ale je to hnus velebnosti,kdyz se ti todle satne u prestizni benzinky.


...sam mezi jebkarema...
mi (Člen)
27.06.2009 14:07:53
Offline

Re: Špatný benzín

osiris psal:

...shell bere taky z kralup
...možná je to omv, ta se svým vlastním

jo jo vozej to bud vod Ennsu tj. u Linz nebo s Wien, teda co vim tak budějce zavážej jenom s Ennsu OMV...


svět je cirkusovej stan
Paladin86 (Člen)
27.06.2009 15:37:19
Offline

Re: Špatný benzín

Já jsem tankoval u jedný pumpy v Táboře co vozila palivo z Rakouska. A bylo to v pohodě. Ale prej jí ted zavřeli za danový úniky! bad

Roman :) (Člen)
27.06.2009 18:10:50
Offline

Re: Špatný benzín

osiris psal:

...shell bere taky z kralup
...možná je to omv, ta se svým vlastním

JJ pokud mam spravne info tak OMW jako jedina si vozi palivo z Rakouska, stejne jako Shell si vozi V-POWER, zbytek je vsechno tady od nas a zalezi na te konkretni pumpe co s tim udelaji. Vetsinou si ale ty "top" firmy nedovoli takovy solichy jako nejaka mensi benzinka. Tot muj nazor.


Žij okamžikem, protože ta chvíle co právě prožíváš, se už nikdy nevrátí!
Michal Dk (Člen)
27.06.2009 18:55:39
Offline

Re: Špatný benzín

Marián psal:
Michal Dk psal:

Diesel motor SISU commonrail najeto cca 2000 Mh nafta pouze OMV Dvůr Králové n/L.Trysky na vstřicích vydřený, vyjádření servisu jednoznačně špatná nafta.bad

a proto tam neberu,navic tam sou pekne drahysick
a to se chvastaj tim,ze si berou palivo jen z rakous a maj furt kontroly.
jak psal nekdo vejs,zavisi to asi hodne na pumparojidontknow
ale je to hnus velebnosti,kdyz se ti todle satne u prestizni benzinky.

Ještě když jsem měl Feldu tak na jejich benzin rachotili ventily.U ZOO  se mě to ani jednou nestalo.Nikdy tam nejezdím.headshake

Marián (Člen)
27.06.2009 19:59:04
Offline

Re: Špatný benzín

ser na ne na zlodeje!smile1


...sam mezi jebkarema...
Datel (Člen)
28.06.2009 13:54:53
Offline

Re: Špatný benzín

Já po dvou letech tankování u Makra jsem musel dělat generálku motoru u naší Feldy. Zrovna, když jsme jeli ze zimního Bandipičosrazu v Krakonošově - ale to už tu bylo. Přidřená klikovka díky silnému zakarbonování motoru bad

Od té doby tankuju jen u OMV, protože ta jediná by měla dovážet benzín z Rakous

Riko (Člen)
29.06.2009 12:50:46
Offline

Re: Špatný benzín

Bych řekl, že to zakarbonování motoru bude spíš používáním méně aditivovaného oleje než používáním špatnýho paliva.


Je to černé a klepe to na dveře. Co to je? Naše růžová budoucnost.
K.a.s.y.m. (Člen)
29.06.2009 13:03:30
Offline

Re: Špatný benzín

osiris psal:

...shell bere taky z kralup
...možná je to omv, ta se svým vlastním

možná ,že v jižních čechách to ty značkový benzinky zavážej z rakous,ale jinak veškerej benzín jde přes kralupy a dost záleží jakou tam maj náladu na odkalení těch sraček z velkej nádrží..a to se dělá převážně jednou ročně před kontrolním dnem.Tak mi to povídal člověk na stabě v kralupech co to má na starosti když jsme tam stavěli nádrže.
Takže jsou v tom kondenzáty vodních par atd. za celej rok bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
XJelen (Člen)
30.06.2009 07:37:26
Offline

Re: Špatný benzín

K.a.s.y.m. psal:

možná ,že v jižních čechách to ty značkový benzinky zavážej z rakous,ale jinak veškerej benzín jde přes kralupy a dost záleží jakou tam maj náladu na odkalení těch sraček z velkej nádrží..a to se dělá převážně jednou ročně před kontrolním dnem.Tak mi to povídal člověk na stabě v kralupech co to má na starosti když jsme tam stavěli nádrže.
Takže jsou v tom kondenzáty vodních par atd. za celej rok bigsmile

stejně ti to neuvěřej, i kdybys jim vyfotil ty cisterny v Kralupech ve frontě bigsmile


Strýcfajtr !!!
K.a.s.y.m. (Člen)
30.06.2009 07:45:40
Offline

Re: Špatný benzín

XJelen psal:
K.a.s.y.m. psal:

možná ,že v jižních čechách to ty značkový benzinky zavážej z rakous,ale jinak veškerej benzín jde přes kralupy a dost záleží jakou tam maj náladu na odkalení těch sraček z velkej nádrží..a to se dělá převážně jednou ročně před kontrolním dnem.Tak mi to povídal člověk na stabě v kralupech co to má na starosti když jsme tam stavěli nádrže.
Takže jsou v tom kondenzáty vodních par atd. za celej rok bigsmile

stejně ti to neuvěřej, i kdybys jim vyfotil ty cisterny v Kralupech ve frontě bigsmile

já vim,ale aspoň jsem to napsal bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Datel (Člen)
30.06.2009 09:38:39
Offline

Re: Špatný benzín

Riko psal:

Bych řekl, že to zakarbonování motoru bude spíš používáním méně aditivovaného oleje než používáním špatnýho paliva.

nemyslím ze bych tam dával nějaký hnus. od počátku co jsem auto koupil tak dávám BP VISCO. měním co 10000 km a ne po 15-ti jak doporucje vyrobce. na nem jsem najel cca 100000 km.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr