Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Prokluzuje spojka

Pajk (Člen)
05.06.2009 21:47:13
Offline

Prokluzuje spojka

Dneska jsem zjistil po menší generálcebigsmile na zítřejší sprint, že mi začala prokluzovat spojka, bestiésmile1.help Má 36.000 a až do teď byla fungovala normálně. Prokluzuje za tepla za studena nevim, jak to vyleze někam k 8 tis. kde je nějvětší krouťák, tak to vyletí najednou nahoru jak při vystavenej spojce. Řek bych že už i na dvojku až po šesku, nezkoušel jsem to tím stylem čím víc tím lípbigsmile ale indície jsou tam. Do těch 8 tis. nic neklouže. Buď byly lamely sjetý těsně před smrtí a tím skončily a nebo byly dobrý a jak dostali kopr tak se napálily, co? A teď babo raď, budou na výměnu a nebo pouze lehce připálený, je mi jasný že když je vyndám a zkouknu, že to zjistim, ale to nechci slyšet, zajímá mě jak to vydíte vy než to pujde ven. A nebo zatim počkat a jezdit a nevytáčet s tím, že by se to po čase mohlo srovnat.
Pokud se to rozebere a  budou na výměnu, tak jaký aby to něco vydrželo, tohle jsou origo.

Libor nx (Člen)
05.06.2009 22:01:07
Offline

Re: Prokluzuje spojka

Pajk psal:

je mi jasný že když je vyndám a zkouknu, že to zjistim, ale to nechci slyšet

Nic jinýho ti asi nezbyde,já měl to samý a rovnou jsem koupil lamely a pružiny.Po rozborce jsem zjistil,že lamely jsou jak nový,jen stačilo vyměnit pružiny.Zbytečně jsem pak kupoval lamely.Lepší je to rozebrat,zkouknout co s tím je a pak něco dělat.

XJelen (Člen)
06.06.2009 08:02:06
Offline

Re: Prokluzuje spojka

Tak to kámo moc nezezáříš co surprised alespoň budou soupeři mít větší šanci good
Vopři to vo lavičku v parku podloženou polštářem a vodevři to...


Strýcfajtr !!!
Zdenák (Člen)
06.06.2009 09:39:28
Offline

Re: Prokluzuje spojka

Mě kdysi pomohlo vypodložit pružiny podložkama,
ale to bude tak na ty závody.... smile1

Pak tě asi stejně čeká výměna.,...


*** Co mi není rovno, po tom je mi ho*no ***
ales.tv (Člen)
06.06.2009 10:28:29
Offline

Re: Prokluzuje spojka

mel sem to same hele rozebrlai sme to a lameli mam za to maj mit 3 mm to sice meli ale dali sme jiny a je to jako novee bylo tam vydet poze ze je prismahlej podkladaci plech tak ten to ais delal a delalo mi to to sami ale jen za studeneho oleje okolo tech 70 stupnu to prestalo delat

Pajk (Člen)
06.06.2009 18:48:18
Offline

Re: Prokluzuje spojka

Tak jsem to jel po včerejšku původně jen pomalinku projet co kdyby mi to náhodou přes noc někdo vopravil že josmile1, takový zázraky se dějou. No tak to zahřeju dostanu se na čtvt plynu na stopade dám full gas a rafika votáčkoměru opět tradá pryč, takže žádný zazrakysmile2. Zaklel jsem, ubral a držel ji delší jízdu těsně pod tou hranicí otáček kde začínala prokluzovat a postupně pomalinku přidával a zas ubíral k těm kritickejm otáčkám. No jednoduše 10 tis, 8, 10 a tak dál. Po několika kilometrech léčby šokem začala fungovat normálněgood. Uvidim při dalších jízdách, když to nebude dobrý tak pude ven. Má někdo zkušenost s lamelama TourMax? V Písku mi je nabízí Kabourek měli by to bejt Japonci z prvovýroby, nechci tam žádný sračky a nebo pak radši origo.

Filous (Člen)
07.06.2009 21:07:25
Offline

Re: Prokluzuje spojka

Pajk psal:

Tak jsem to jel po včerejšku původně jen pomalinku projet co kdyby mi to náhodou přes noc někdo vopravil že josmile1, takový zázraky se dějou. No tak to zahřeju dostanu se na čtvt plynu na stopade dám full gas a rafika votáčkoměru opět tradá pryč, takže žádný zazrakysmile2. Zaklel jsem, ubral a držel ji delší jízdu těsně pod tou hranicí otáček kde začínala prokluzovat a postupně pomalinku přidával a zas ubíral k těm kritickejm otáčkám. No jednoduše 10 tis, 8, 10 a tak dál. Po několika kilometrech léčby šokem začala fungovat normálněgood. Uvidim při dalších jízdách, když to nebude dobrý tak pude ven. Má někdo zkušenost s lamelama TourMax? V Písku mi je nabízí Kabourek měli by to bejt Japonci z prvovýroby, nechci tam žádný sračky a nebo pak radši origo.

...lepší to nebude a TourMax jegood


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Pajk (Člen)
07.06.2009 21:34:34
Offline

Re: Prokluzuje spojka

Tak dneska nalítaná stovka km ponejvíc právě v těch kritickejch točkách a musim zaťukat bez jedinýho klouznutígood, ale je mi jasný že to nemusí už trvat dlouho a už vůbec ne žádný krvavý startybigsmile. Tak že Tour Max gut, jó

fidoB6 (Člen)
14.06.2009 21:55:57
Offline

Re: Prokluzuje spojka

Já mam podobnej trabl...když motor je studenej (jako ne studenej,jen ne pořádně prohřátejbigsmile), vůle na páčce je "x" (abych sem sem necpal moc údajů,kerý sou beztak zbytečnýbigsmile) a spojka kolem 8tisíc klouzla...potom když motor na provozní teplotě, spojka neklouzla, ale vůle na páčce je "x + něco" (zhruba cenťák navíc)...mašina má nalítáno 58táců a vim hovno,jestli předchozí majitel už spojku dělal nebo ne....sou ty změny vůle normální?a další dotaz...měnil sem teď olej, ale dal sem úplně stejnou značku jak sem měl předtim (kdy vše bylo ok), jen sem nalil k horní rysce,může to mít vliv na to proklouznutí za chladna?dík


...Přejetý zajíc má vždy tularemii, protože zdravý zajíc se přejet nenechá...
Vobi (Člen)
14.06.2009 23:01:16
Offline

Re: Prokluzuje spojka

Me to dela presne taky v 8tis. otacek ale raficka otackomeru zacne litat jak zbesila kolem 7-14 tis. nevim jestli to prokluzuje nebo mam posahanej otackomer.. :)


"Jednou sem se dloubal v nose až mi tekla krev."
Michal Dk (Člen)
15.06.2009 06:19:39
Offline

Re: Prokluzuje spojka

Vobi psal:

Me to dela presne taky v 8tis. otacek ale raficka otackomeru zacne litat jak zbesila kolem 7-14 tis. nevim jestli to prokluzuje nebo mam posahanej otackomer.. :)

Neslyšíš motor?Když klouzne vyletí točky motoru nahoru a nezrychluješ nebo jen pomalu.

Vobi (Člen)
15.06.2009 15:01:01
Offline

Re: Prokluzuje spojka

No prave ze mi to jede jenom 170-180 km/h. Takze asi lamely ze ? :) na volnobeh kdyz turuju tak otackomer beha v pohode.


"Jednou sem se dloubal v nose až mi tekla krev."
fidoB6 (Člen)
15.06.2009 15:08:48
Offline

Re: Prokluzuje spojka

Vobi psal:

No prave ze mi to jede jenom 170-180 km/h. Takze asi lamely ze ? :) na volnobeh kdyz turuju tak otackomer beha v pohode.

...takže jiná řetězofka....kdyby klouzala spojka,poznáš že ti za jízdy najednou vyletí otáčky a začne víc řvát motor při stejný rychlosti...


...Přejetý zajíc má vždy tularemii, protože zdravý zajíc se přejet nenechá...
Vobi (Člen)
15.06.2009 15:14:14
Offline

Re: Prokluzuje spojka

a to ze za jizdy cca 8tis. otackach zacne litat otackomer v rozmezi 8-14 tis zbesile nevis cim muze byt ? (ale je fakt ze motor rve stejne)


"Jednou sem se dloubal v nose až mi tekla krev."
fidoB6 (Člen)
15.06.2009 15:19:07
Offline

Re: Prokluzuje spojka

Vobi psal:

a to ze za jizdy cca 8tis. otackach zacne litat otackomer v rozmezi 8-14 tis zbesile nevis cim muze byt ? (ale je fakt ze motor rve stejne)

to pak sou nějak v pussy budíky....kontakty nebo tak nějak....do těch 8tis. je to v klidu?


...Přejetý zajíc má vždy tularemii, protože zdravý zajíc se přejet nenechá...
Vobi (Člen)
15.06.2009 15:19:43
Offline

Re: Prokluzuje spojka

jj do tech 8tis. je to v klidu.


"Jednou sem se dloubal v nose až mi tekla krev."
fidoB6 (Člen)
15.06.2009 15:21:31
Offline

Re: Prokluzuje spojka

Vobi psal:

jj do tech 8tis. je to v klidu.

pak mi jen napadá kontakty při vibracích ve vyšších votáčkách...ale možná tu bude nějaká hlava pomazaná,kerá bude vědět víc....


...Přejetý zajíc má vždy tularemii, protože zdravý zajíc se přejet nenechá...
Vobi (Člen)
15.06.2009 15:28:38
Offline

Re: Prokluzuje spojka

jsem vuvodne myslel ze to dela ze mi nejde jeden valec ze to takhle blbne ale pred tydnem jsem byl v servisu takze uz fakaj vsechny 4 ale dela to furt.. :) takze asi rozebrat ten budik a podivat se do nej vid ? :)


"Jednou sem se dloubal v nose až mi tekla krev."
Johny89 (Člen)
01.08.2009 20:26:07
Offline

Re: Prokluzuje spojka

fidoB6 psal:

Já mam podobnej trabl...když motor je studenej (jako ne studenej,jen ne pořádně prohřátejbigsmile), vůle na páčce je "x" (abych sem sem necpal moc údajů,kerý sou beztak zbytečnýbigsmile) a spojka kolem 8tisíc klouzla...potom když motor na provozní teplotě, spojka neklouzla, ale vůle na páčce je "x + něco" (zhruba cenťák navíc)...mašina má nalítáno 58táců a vim hovno,jestli předchozí majitel už spojku dělal nebo ne....sou ty změny vůle normální?a další dotaz...měnil sem teď olej, ale dal sem úplně stejnou značku jak sem měl předtim (kdy vše bylo ok), jen sem nalil k horní rysce,může to mít vliv na to proklouznutí za chladna?dík

cau, ted jsem zacal mit uplne stejnej problem(jen ty vule jsem nemeril pred a po) ale olejem to podle me neni kdyz to predtim nedelalo jde o Motorex. Jediny co jsem menil je takovy ten snek, sroub za ktery taha lanko a on tlaci na tu tycinku ve spojce + lanko, vse origo suzu. Tak nevim jestli mam udelat rovnou ty lamely. Nebo jak vypadaji kdyz jsou OK, kouknu na to. Jen je asi potreba nove tesneni kdyz sundam to viko, ze?

Filous (Člen)
02.08.2009 12:29:06
Offline

Re: Prokluzuje spojka

Johny89 psal:
fidoB6 psal:

Já mam podobnej trabl...když motor je studenej (jako ne studenej,jen ne pořádně prohřátejbigsmile), vůle na páčce je "x" (abych sem sem necpal moc údajů,kerý sou beztak zbytečnýbigsmile) a spojka kolem 8tisíc klouzla...potom když motor na provozní teplotě, spojka neklouzla, ale vůle na páčce je "x + něco" (zhruba cenťák navíc)...mašina má nalítáno 58táců a vim hovno,jestli předchozí majitel už spojku dělal nebo ne....sou ty změny vůle normální?a další dotaz...měnil sem teď olej, ale dal sem úplně stejnou značku jak sem měl předtim (kdy vše bylo ok), jen sem nalil k horní rysce,může to mít vliv na to proklouznutí za chladna?dík

cau, ted jsem zacal mit uplne stejnej problem(jen ty vule jsem nemeril pred a po) ale olejem to podle me neni kdyz to predtim nedelalo jde o Motorex. Jediny co jsem menil je takovy ten snek, sroub za ktery taha lanko a on tlaci na tu tycinku ve spojce + lanko, vse origo suzu. Tak nevim jestli mam udelat rovnou ty lamely. Nebo jak vypadaji kdyz jsou OK, kouknu na to. Jen je asi potreba nove tesneni kdyz sundam to viko, ze?

...nový těsnění nepotřebuješ, esi nejsi uplnej lempl...a na lamelách vokem nic nepoznáš, spíš poznáš na plechách, že sou f piči a to tag, že bude vidět vopotřebení a budou fijalový, ale to by ti ta spojka musela klouzat hodně dlouho...lamely můžeš maksimálně změřit, hodnoty sou v manuálu a to jag pro jednotlivý lamely, tag i pro komplet spojku...ale ani hodnoty f tolerancích nezaručej, že nebude klouzat, páč styčný plochy můžou bejt napálený a pag klouže...můžeš si dočasně pomoct podloženim pružin, ale to fe fakt na chvíli...prostě šetři na novou spojku...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
bracha (Člen)
02.08.2009 12:37:31
Offline

Re: Prokluzuje spojka

já nevím co s tím mám ale hrozně mě vyletěj otáčky, motor začne řvát a i zrychlení de sakra poznat že je větší. najeto 45000 :)


Ten, kdo vymyslel práci by ji měl taky naučit masturbovat, aby se udělala sama
Johny89 (Člen)
02.08.2009 15:57:47
Offline

Re: Prokluzuje spojka

Filous>
Ja doufam ze to nebude na novou protoze to fakt dela jen kdyz je to neni uplne zahraty na tu idealni teplotu(olej?). Jinak jsem menil lanko i s tim snekem co zatlacuje ten kolik protoze to slo z tuha(chybela tam pulka kulicek) a od ty doby to dela, ted jsem koukal do manualu a tam pisou ze kdyz na to sneku se ma nastvait vule 1/4-1/2 otacky zpet, coz ja nemam tak to je treba proto...jdu zkusit toto a kdyztak zacnu setrit na spojku, a asi origo, ze? Kolik to vyjde - plechy+lamely+pruziny? Diky

Filous (Člen)
02.08.2009 18:37:31
Offline

Re: Prokluzuje spojka

Johny89 psal:

Filous>
Ja doufam ze to nebude na novou protoze to fakt dela jen kdyz je to neni uplne zahraty na tu idealni teplotu(olej?). Jinak jsem menil lanko i s tim snekem co zatlacuje ten kolik protoze to slo z tuha(chybela tam pulka kulicek) a od ty doby to dela, ted jsem koukal do manualu a tam pisou ze kdyz na to sneku se ma nastvait vule 1/4-1/2 otacky zpet, coz ja nemam tak to je treba proto...jdu zkusit toto a kdyztak zacnu setrit na spojku, a asi origo, ze? Kolik to vyjde - plechy+lamely+pruziny? Diky

...esi nemáš vůli na vovládacim mechaniznu, tag by to mohla bejt příčina toho, proč ti to klouzne...seřiť to hnet, bo jag lamely prokluzem napálíš, tag uš s nima nic neuděláš a budou KO...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
02.08.2009 18:42:10
Offline

Re: Prokluzuje spojka

Johny89 psal:

Filous>
Ja doufam ze to nebude na novou protoze to fakt dela jen kdyz je to neni uplne zahraty na tu idealni teplotu(olej?). Jinak jsem menil lanko i s tim snekem co zatlacuje ten kolik protoze to slo z tuha(chybela tam pulka kulicek) a od ty doby to dela, ted jsem koukal do manualu a tam pisou ze kdyz na to sneku se ma nastvait vule 1/4-1/2 otacky zpet, coz ja nemam tak to je treba proto...jdu zkusit toto a kdyztak zacnu setrit na spojku, a asi origo, ze? Kolik to vyjde - plechy+lamely+pruziny? Diky

...sem zapoměl...cena??? ...origo je rána, cenu z hlavy nevim, ale mrkni na partsdepot.cz...ale kup klidně náhradu vot TourMax, funguje bes problému, narozdíl třeba vot Eliťácký nebo Lucasu...na B12 vyjde komplet i s pružinama na cca 2.400,- esi si to dobře pamatuju, u B6 to bude nejspíš podobný...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Pajk (Člen)
02.08.2009 20:55:39
Offline

Re: Prokluzuje spojka

K tej ceně, dotazoval jsem se na origo v sůze a tohle mi poslali:


Dobrý den, originál díly spojky na GSF 650 jsou k dodání do 3dnů od objednání.

Lamela - 376,- ks  - 7ks

Lamel přední - 313,-ks - 1ks

Plech - 167,-ks - 7ks

Pružina - 148,- ks - 5ks


TourMax čistě jenom lameli jsou asi za 2200, takže jestli dobře počítám origo vyjdou na 2945, což mi nepřijde zas vo tolik pokud by se měnily pouze lamely.

Johny89 (Člen)
03.08.2009 01:31:20
Offline

Re: Prokluzuje spojka

Filous> tak jsem to seridil a asi to bylo tim, nastesti se mi to proklouznuti stalo jen parkrat tak jsou snad lamely i plechy OK. Ale zajimavy ze to na to ma vliv... Jinak diky za typ na ty lamely, ono to urcite nevydrzi vecnost takze budu nekdy urcite menit. smile1

Pajk> Díky za prehled, komplet spojka na necelych 5000,- to docela jde za origo cekal jsem tak cca 6000. bigsmile

fidoB6 (Člen)
10.08.2009 20:31:09
Offline

Re: Prokluzuje spojka

Johny89 psal:

Filous>
Ja doufam ze to nebude na novou protoze to fakt dela jen kdyz je to neni uplne zahraty na tu idealni teplotu(olej?). Jinak jsem menil lanko i s tim snekem co zatlacuje ten kolik protoze to slo z tuha(chybela tam pulka kulicek) a od ty doby to dela, ted jsem koukal do manualu a tam pisou ze kdyz na to sneku se ma nastvait vule 1/4-1/2 otacky zpet, coz ja nemam tak to je treba proto...jdu zkusit toto a kdyztak zacnu setrit na spojku, a asi origo, ze? Kolik to vyjde - plechy+lamely+pruziny? Diky

Tak já už sem vymyslel jak na to....když je zahřátej motor, zkusim párkrát na zadní, spojka se rozpálí na provozní teplotu a fertichsmokinbigsmilebigsmilebigsmilebigsmile
PS:výměna je stejně nutná, už mam 60 táců najeto, tak na zimu dam do kupy mazlíka...good


...Přejetý zajíc má vždy tularemii, protože zdravý zajíc se přejet nenechá...

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr