Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » A šroub je v pr....!!

Bombarďák (Člen)
10.03.2007 17:51:01
Offline

A šroub je v pr....!!

čus, tak jsem se těšil že si zbouchnu motor dohromady a najednou zrada. Dotahoval jsem ty "můstky" co držej vačku - vemu momenťák, nastavím pro jistotu 8Nm (jinak se dotahujou na 10Nm) a začnu dotahovat. Šroub se podezřele točí a točí a neklade odpor. Říkám si to je divný a dotahuju dál a najdnou to přišlo - lup a je po něm. Nedosáhl jsem ani těch 8Nm a už byl v pussy. Naštěstí se mi ho podařilo vyndat celej, takže tam nezůstal. No a Vás jsem se chtěl zeptat co je příčinou? Když se totiž kouknu na ten šroub a všechny ostatní, tak jsou od půlky závitu užší, měřil jsem to i šuplerou. Takže to chce určitě nový šrouby. A poslední můj dotaz nezkurvil se i ten vnitřní závit v tý hlavě? Díval jsem se na něj a vypadá OK, ale .....idontknow. Co vydrží víc, závit šroubu, nebo vnitřní závit? Dík všem.

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/Bombardak/mustek.jpg

"Burn rubber, not your soul"
osiris (Člen)
10.03.2007 18:56:02
Offline

Re: A šroub je v pr....!!

...á další smile1 ...no byl teda "nataženej" a "natažený" podle toho co píšeš jsou i další (pokud píšeš o zúžení v půlce závitu a ne závit versus tělo) ...jestli jsi ho ukroutil a vyšrouboval, na 99% je závit v pořádku, jinak bys při tom utahování vyrval závit a šroub by zůstal celej - dopadl jsi dobře, buď rád good


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Bombarďák (Člen)
10.03.2007 19:10:14
Offline

Re: A šroub je v pr....!!

osiris psal:

...á další smile1 ...no byl teda "nataženej" a "natažený" podle toho co píšeš jsou i další (pokud píšeš o zúžení v půlce závitu a ne závit versus tělo) ...jestli jsi ho ukroutil a vyšrouboval, na 99% je závit v pořádku, jinak bys při tom utahování vyrval závit a šroub by zůstal celej - dopadl jsi dobře, buď rád good

jj, tak to máš recht, když jsem ucítil jak to luplo, tak se mi všechno sevřelo, už jsem plánoval jak budu shánět ty závitový vložky, takhle budu muset koupit jen 20 šroubů. Jinak u každýho šroubu je patrný, jak je ten závit zůženej od půlky závitu. Co si pamatuju, tak když jsem to demontoval, tak to bylo nehorázně utažený, rozhodně ne na 10Nm. Tak je možný že se to tím "natáhlo". Ale jinak jsem rád že to dopadlo alespoň takhle good


"Burn rubber, not your soul"
maňas (Člen)
10.03.2007 20:45:05
Offline

Re: A šroub je v pr....!!

asi tomu před tebou bylo jedno čím a jak to utahuje,relativně to dobře dopadlobigsmile


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Datel (Člen)
11.03.2007 12:27:25
Offline

Re: A šroub je v pr....!!

To jsou ty "citovky" .........

Bombarďák (Člen)
11.03.2007 22:30:38
Offline

Re: A šroub je v pr....!!

...EŠTĚ JEDNA VĚC, MŮŽU KOUPIT KLASICKÝ ŠESTKY ŠROUBY, NEBO JSOU TO NĚJAKÝ SPEŠL ABY VYDRŽELY TY TEPLOTY?


"Burn rubber, not your soul"
Ondráš (Člen)
12.03.2007 08:58:26
Offline

Re: A šroub je v pr....!!

Bombarďák psal:

Tak je možný že se to tím "natáhlo".

Pokud tomu dobře rozumím...
Říká se tomu relaxace materiálu. Je to změna pružné deformace v plastickou. To se stává, ale je to divný.idontknow
Tohle je znak toho, že to je buď poddimenzované, nebo že to někdo přetáh víc než měl. Když si ale používal momenťák...?help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Bandit650 (Člen)
12.03.2007 09:44:31
Offline

Re: A šroub je v pr....!!

Klasický srouby tam asi nepujdou,maji vetsinou jiny zavit.Jine stoupání závitu.Teplota by nemela vadit.Byt tebou tak si zjistim kolik stoji v nejakých motodoplnkach a pak az bych zjistoval jestli sedi obyčejné šrouby z železářství.surprised


Na brzdy do zatáčky, pod plynem ven....
Cvrček (Člen)
12.03.2007 10:12:12
Offline

Re: A šroub je v pr....!!

No já být tebou tak ani nezjištuju,jestli sedí nějaké šrouby z železářství,protože to může být z jiného materiálu a o jiné tuhosti atd.Prostě jiné vlastnosti materiálu.Jako věřím tomu že jsou lidi,co tam maj obyč šrouby aby ušetřili,bo ty origo budou o nějaký ten pětník dražší,ale já bych do toho nešel.

Ondráš (Člen)
12.03.2007 10:24:47
Offline

Re: A šroub je v pr....!!

Cvrček psal:

No já být tebou tak ani nezjištuju,jestli sedí nějaké šrouby z železářství,protože to může být z jiného materiálu a o jiné tuhosti atd.Prostě jiné vlastnosti materiálu.Jako věřím tomu že jsou lidi,co tam maj obyč šrouby aby ušetřili,bo ty origo budou o nějaký ten pětník dražší,ale já bych do toho nešel.

Asi tak. Do prostředí se zvýšenou teplotou, vibracema a namáháním bych obyčejné šrouby nedával. Tohle není Pionýr.surprised


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Bandit650 (Člen)
12.03.2007 10:34:42
Offline

Re: A šroub je v pr....!!

Ja bych tam dal také jedině origoše.good


Na brzdy do zatáčky, pod plynem ven....
Ondráš (Člen)
12.03.2007 10:39:13
Offline

Re: A šroub je v pr....!!

Spíš než motodoplňky bych zkusil specializovanou prodejnu na tenhle spojový materiál. Mohli by to mít levnější než origo u Suzuki a možná i v lepší kvalitě.good


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
kavis (Člen)
12.03.2007 12:55:39
Offline

Re: A šroub je v pr....!!

a co treba zkusit vrakoviste???surprised


Kdo jinému jámu BAGR, sám do ní MAMUT! :)
jardagsf (Člen)
12.03.2007 13:42:07
Offline

Re: A šroub je v pr....!!

mistri , jestli je pro vas velky problem JAKY dat posrany sroub M6 do pitomeho motoru nejakeho srotu , tak se na tu praci vyserte a dejte to do servisu - tam van daji M6 z techmatu a vam za ni nauctuji 50,- a vy budete spokojenygood
jardagsf lehce se divicisurprisedidontknow


MOTO KOZZI GRISO
osiris (Člen)
12.03.2007 13:52:57
Offline

Re: A šroub je v pr....!!

jardagsf psal:

mistri , jestli je pro vas velky problem JAKY dat posrany sroub M6 do pitomeho motoru nejakeho srotu , tak se na tu praci vyserte a dejte to do servisu - tam van daji M6 z techmatu a vam za ni nauctuji 50,- a vy budete spokojenygood
jardagsf lehce se divicisurprisedidontknow

good good


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
kavis (Člen)
12.03.2007 15:12:34
Offline

Re: A šroub je v pr....!!

jardagsf psal:

mistri , jestli je pro vas velky problem JAKY dat posrany sroub M6 do pitomeho motoru nejakeho srotu , tak se na tu praci vyserte a dejte to do servisu - tam van daji M6 z techmatu a vam za ni nauctuji 50,- a vy budete spokojenygood
jardagsf lehce se divicisurprisedidontknow

to je taky reseni goodsmile1


Kdo jinému jámu BAGR, sám do ní MAMUT! :)
Ondráš (Člen)
12.03.2007 15:15:40
Offline

Re: A šroub je v pr....!!

jardagsf psal:

mistri , jestli je pro vas velky problem JAKY dat posrany sroub M6 do pitomeho motoru nejakeho srotu , tak se na tu praci vyserte a dejte to do servisu - tam van daji M6 z techmatu a vam za ni nauctuji 50,- a vy budete spokojenygood
jardagsf lehce se divicisurprisedidontknow

V Techmatu maj dobrý doplňky.smile1good
http://www.techmat.cz/pages/doplnky.htm


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Mour (Člen)
12.03.2007 15:18:19
Offline

Re: A šroub je v pr....!!

Ondráš psal:
jardagsf psal:

mistri , jestli je pro vas velky problem JAKY dat posrany sroub M6 do pitomeho motoru nejakeho srotu , tak se na tu praci vyserte a dejte to do servisu - tam van daji M6 z techmatu a vam za ni nauctuji 50,- a vy budete spokojenygood
jardagsf lehce se divicisurprisedidontknow

V Techmatu maj dobrý doplňky.smile1good
http://www.techmat.cz/pages/doplnky.htm

...dobrýgood...to bude třeba po vytažení šroubu bigsmile

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr