Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Problem pri montazi padacich ramu fehling.

Scout (Člen)
14.09.2009 15:07:15
Offline

Problem pri montazi padacich ramu fehling.

Zdravím vespolek. Pokoušel jsem se namontovat padací rám (http://www.yacomi.cz/padaci-ram-7469-p-910.html). Vrchní ze tří úchytů padáku je proveden výměnou stávajícího šroubu spojujícího rám motorky s motorem za delší šroub s distanční vložkou, který pak drží i padák. No a právě v tomhle šroubu je problém... zvenčí kouká šestihranná hlava šroubu na rámu, k té se dá bez problému dostat ráčnou. Ale z druhé strany je na motoru matka, která je utopená ve válcovém vybrání v bloku motoru, takže klíč nejde použít, jedině ráčna - ale ta taky ne, protože blok motoru vystupuje nad obrys toho válcového vybrání tak, že ráčna nejde vložit. Kdyz točím šroubem zvenčí, matka se protáčí, i když se ji snažím drzet rukou nebo klíčem kdyz na milimetr dosáhnu. Mohl by mi někdo, kdo se s tim setkal, poradit jak na to? Jediná rada co jsem zatím dostal je vrazit mezi tu plošku, která brání vložení ráčny a matku větší plochý šroubovák, zapáčit a tak se pokusit matku zablokovat... Zatím jsem to nezkoušel, abych tam zbytečně něco nepoškrábal. Poraďte, díky.

Ondráš (Člen)
14.09.2009 15:11:16
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

Ten je na hovno, no... Taky se mi ožvejkal. Nakonec vrtačka, dláto, kladivo a asi za půl hodiny byla ta matka na 2 části a šla vyndat. Pak už to bylo v pohodě.

Šroubovákem jsme zkoušeli, ale vzhledem k tomu, že na šroubu bylo lepidlo, bylo to k ničemu. Jednak to člověk neudrží a když už jo, tak se mu to stejně zarejvá do bloku motorku, aby to pak stejně nakonec uskočilo.help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
K.a.s.y.m. (Člen)
14.09.2009 15:11:30
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

Scout psal:

Zdravím vespolek. Pokoušel jsem se namontovat padací rám (http://www.yacomi.cz/padaci-ram-7469-p-910.html). Vrchní ze tří úchytů padáku je proveden výměnou stávajícího šroubu spojujícího rám motorky s motorem za delší šroub s distanční vložkou, který pak drží i padák. No a právě v tomhle šroubu je problém... zvenčí kouká šestihranná hlava šroubu na rámu, k té se dá bez problému dostat ráčnou. Ale z druhé strany je na motoru matka, která je utopená ve válcovém vybrání v bloku motoru, takže klíč nejde použít, jedině ráčna - ale ta taky ne, protože blok motoru vystupuje nad obrys toho válcového vybrání tak, že ráčna nejde vložit. Kdyz točím šroubem zvenčí, matka se protáčí, i když se ji snažím drzet rukou nebo klíčem kdyz na milimetr dosáhnu. Mohl by mi někdo, kdo se s tim setkal, poradit jak na to? Jediná rada co jsem zatím dostal je vrazit mezi tu plošku, která brání vložení ráčny a matku větší plochý šroubovák, zapáčit a tak se pokusit matku zablokovat... Zatím jsem to nezkoušel, abych tam zbytečně něco nepoškrábal. Poraďte, díky.

V podstatě jsi si odpověděl sám.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
XJelen (Člen)
14.09.2009 15:15:54
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

jak pravil Ondrle good nezadařilo se mi to ničím zapíčit a neměl jsem po ruce svářečku, abych si ze starýho trubkáče vytvořil speciální montážní přípravek (nevim pod jakym číslem ho má suzuki), takže taky vrtat a sekat. Nový šroub samosebou s vějířovou podložkou pod matkou, aby se to dalo dotáhnout good


Strýcfajtr !!!
Ondráš (Člen)
14.09.2009 15:16:48
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

XJelen psal:

jak pravil Ondrle good nezadařilo se mi to ničím zapíčit a neměl jsem po ruce svářečku, abych si ze starýho trubkáče vytvořil speciální montážní přípravek (nevim pod jakym číslem ho má suzuki), takže taky vrtat a sekat. Nový šroub samosebou s vějířovou podložkou pod matkou, aby se to dalo dotáhnout good

A těch kurev a prdelí co při tom zaznělo. bigsmile


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Filous (Člen)
14.09.2009 15:21:32
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

...pokud nebyla matka dokurvená, dycky sem jí udržel stranovym klíčem...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Ondráš (Člen)
14.09.2009 15:33:56
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

Filous psal:

...pokud nebyla matka dokurvená, dycky sem jí udržel stranovym klíčem...

A měls tam na ní lepidlo?help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
ross (Člen)
14.09.2009 15:50:48
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

Filous psal:

...pokud nebyla matka dokurvená, dycky sem jí udržel stranovym klíčem...

taky tak good


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
Scout (Člen)
14.09.2009 16:09:50
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

Aha, tak to nez se stim budu hodiny trapit a ozvejkavat to, tak se asi stavim nekde v suzuki, at mi to namontujou. Tam by meli mit ten pripravek, ne? Nebo se da nekde rozumne sehnat?

hans (Člen)
14.09.2009 20:21:05
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

jo, taky jsem měl problém...tu matku jsem vožvejkal tak, že jsem na ni nakonec musel přikápnout kus pásoviny a bylo....... takže jestli máš po ruce svářečku, tak máš po starostech.... jo a radši odpoj baterku smile1


Sapere Aude
www.gunlex.cz
Miras (Člen)
14.09.2009 20:42:55
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

ross psal:
Filous psal:

...pokud nebyla matka dokurvená, dycky sem jí udržel stranovym klíčem...

taky tak good

Zrovna tak

Scout (Člen)
14.09.2009 21:33:41
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

Dik moc vsem za postrehy.
Bohuzel na jedne strane kouka slaby 1 mm te matky, stranovy klic tu matku ozvykava. Na druhe strane nekouka ani tolik, tam to do klice ani nechytim.
Jeste me napadlo... netusite kde se da sehnat ten suzuki pripravek? Porad se mi ta vidina przneni sroubovakem a nadavani u toho uplne moc nelibi...

Scout (Člen)
14.09.2009 21:34:55
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

Jinak bohuzel svarecku ani zadny dalsi poradny vybaveni nemam, ani garaz z el. Jsem ubohy programator bez dilenskeho zazemi smile2 Chjo.

Zdenek (Člen)
14.09.2009 21:50:49
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

To scout,, tak zajeď k nějakýmu zámečníkoj, když bude trochu šikovnej tak ho taková matka nemůže zaskočit. Zdenek.good

Ondráš (Člen)
14.09.2009 22:32:10
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

Scout psal:

Jinak bohuzel svarecku ani zadny dalsi poradny vybaveni nemam, ani garaz z el. Jsem ubohy programator bez dilenskeho zazemi smile2 Chjo.

Programátor... bigsmile
Žes to neřekl... Sjedem o víkendu ke mě, dáme pár beer a wine. Přehodíme padáky a už se práší za kočárem. smokinsmile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Scout (Člen)
14.09.2009 22:45:58
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

Copak by se ti pocitacoveho hodilo? Nechci slevu zadarmo smile1

Ondráš (Člen)
14.09.2009 23:23:03
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

Scout psal:

Copak by se ti pocitacoveho hodilo? Nechci slevu zadarmo smile1

To za tebou přijde spíš Filous. smile1

Ale kdyby se ti tam válel nějakej server s XEONem podporujícím HW virtualizaci (sem myslel, že to umí všechny, ale bohužel ne), alespoň 4 diskama a min. 8 GB RAMky, tak bych se hlásil.evil


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Lachtan (Člen)
14.09.2009 23:43:31
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

To máte štěstí, že jdu náhodou kolem...
Dneska sem taky začal dávat padáky, taky mi koukal jenom milimetr matky a taky se to žvejkalo a točilo. Problém je v lepidle. První matku sem heftnul k pásovině, lehce jedním bodíkem, vytočil a na druhou stačil jenom bodík. Ohřátim to lepidlo povolilo a matka šla vytočit skoro rukou. Takže jestli máš zájem, klidně ti s tim píchnu. Sídlim na Chodovský ul. kousek od Bohdalce, tel. v profilu.
Bandit pičo


Lepší první v pekle, než druhej v nebi...
Filous (Člen)
15.09.2009 08:13:18
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

Ondráš psal:
Filous psal:

...pokud nebyla matka dokurvená, dycky sem jí udržel stranovym klíčem...

A měls tam na ní lepidlo?help

...lepidlo je tam z prvovýroby dycky...a dyš to zlobí, vemu horkovzdušku a vohřeju to, lepidlo povolí a fertiggood


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Jaster (Člen)
15.09.2009 11:52:32
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

Tohle jsem řešil taky, pokud jsem pochopil správně. Mám na B6 stejný padáky a k tomu ještě klín kterej má montážní sadu chycenou taky zespodu v tom místě který je blbě přístupný. Vyřešil jsem to že jsem si to podložil alobalem podržel klíčem matku a snažil se trefit do závitu matky šroubem. Po delší době se to podařilo. Ale sralo mě to hodně jak to blbě vyešily a hlavně s tím přístupem. Pro důkaz foto mám zde: http://motoganglibe.rajce.idnes.cz/Gale … 140035.JPG
Hodně zdaru a pevný nervy.


motto "Vem za heft a val"
Ondráš (Člen)
15.09.2009 14:01:14
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

Jen tak mimochodem... Tyhle padáky škrtají dřív než stupačky, který se ti na rozdíl od padáků sklopí, tak bacha, ať si nerozbiješ hubu.help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Scout (Člen)
15.09.2009 14:15:09
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

Ja vim, zjistil jsem to dodatecne tady na foru. Uz jsem je bohuzel koupil a zatim se to bojim tolik klopit, tak jsem si rikal, ze je tam zatim dam do zacatku, kdybych to polozil at je motor chranenej, a az to zacnu klopit natolik ze uz by tenhle problem byl akutni, tak to budu nejak resit. Bud je sundam a koupim jiny, nebo ty nylonovy, nebo zadny. Jelikoz mam spis cestovnejsi nalady a dost nechci spadnout tak mi tam mozna ani vadit nebudou... uvidim casem... jezdim teprve tyden. Kazdopadne dik za upozorneni.

Ondráš (Člen)
15.09.2009 15:19:56
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

V tom případě nechoď na okruh... bigsmile
Je to dost návykové.smokincool


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Scout (Člen)
15.09.2009 15:35:04
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

Jo, docela verim, proto taky rikam ze uvidim smile1

K.a.s.y.m. (Člen)
15.09.2009 15:55:15
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

to cestování tě po nějakym čase přejde..nebudeš první ani poslednísmile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
vlada1200 (Člen)
15.09.2009 20:48:00
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

Já s tím problém neměl. Ale jak popisuješ...nevím čím to je, asi mám verzi z polska, tak já tam měl kus litiny ve tvaru kapky (cca 2 cm), ve které byl závit a když se to začínalo protáčet tak se mi to opřelo o blok motoru a v poho....žádná matka.


Jezdím tak, abych dojel!
XJelen (Člen)
15.09.2009 21:09:22
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

vlada1200 psal:

Já s tím problém neměl. Ale jak popisuješ...nevím čím to je, asi mám verzi z polska, tak já tam měl kus litiny ve tvaru kapky (cca 2 cm), ve které byl závit a když se to začínalo protáčet tak se mi to opřelo o blok motoru a v poho....žádná matka.

Vláďo von ale píše o tom vrchnim šroubu, ne vo tom spodním.


Strýcfajtr !!!
vlada1200 (Člen)
15.09.2009 23:35:59
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

goodgood aha.....tak to teda nechápu v čem je problém, když i já levý hovado s nářadím z merkuru jsem to bez problému zvládl..idontknow, prostě namontoval, utahl a bylo to....idontknow


Jezdím tak, abych dojel!
XJelen (Člen)
16.09.2009 07:45:25
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

zřejmě slušnej oddíl bigsmile


Strýcfajtr !!!
Scout (Člen)
16.09.2009 23:28:11
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

Tak diky Lachtanovi, pomoci svarecky mi pomohl se s tema matkama vyporadat. Jinak kdyz jsem tam nandal jeden padak a videl to, tak jsem ho zas sundal, je to fakt hnus, ten fehling smile1

pepa (Člen)
18.09.2009 19:42:20
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

Scout psal:

Tak diky Lachtanovi, pomoci svarecky mi pomohl se s tema matkama vyporadat. Jinak kdyz jsem tam nandal jeden padak a videl to, tak jsem ho zas sundal, je to fakt hnus, ten fehling smile1

to máš pravdu že je to hnus

tohle je lepší: http://www.motosp.cz/tn-534-padaci-ramy … 19904.html


GSX 1400 K7
zdenek 1 (Člen)
18.09.2009 21:07:42
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

Sem měl ten samej problém a neměl na to nervy,zajel jsem do Suzuki Paskov a tam mi borec řekl,vydržte hoďku a bude to (žádnej problém to povolit) ! KURVA,tři hoďky v kůži před servisem v 30ti stupních,pak došel a říká HOTOVO . Já myslel že tam padnu,čumím na to a kolem šroubu dojebané snad od majzlíku či co! ale byly tam bigsmileheadshakeheadshake a že mají nějaký spešn klíč na to bigsmile


když to jede,je to OK
olda (Člen)
04.10.2009 23:38:21
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

Scout psal:

Tak diky Lachtanovi, pomoci svarecky mi pomohl se s tema matkama vyporadat. Jinak kdyz jsem tam nandal jeden padak a videl to, tak jsem ho zas sundal, je to fakt hnus, ten fehling smile1

Co za něj chceš? Mě je jedno jak to vypadá hlavně, že to funguje.


Kdo nezažil neuvěří, kdo zažil nepochopí.
Scout (Člen)
05.10.2009 00:01:28
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

Nevim, co 1000? Je cernej.

olda (Člen)
05.10.2009 00:46:11
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

jestli nespěcháš s prodejem dám ti vědět po výplatě, mám sádru na ruce po bouračce tak výplata nebude asi nic moc.smile2


Kdo nezažil neuvěří, kdo zažil nepochopí.
Scout (Člen)
05.10.2009 12:24:39
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

Nespecham.

Brkos (Člen)
05.10.2009 19:22:16
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

A nám se to se žirafou povedlo na první pokus a klíčem.Matka nevožvejkaná a je tam pořád na tom novým šroubu.

Ondráš (Člen)
05.10.2009 19:33:29
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

br1kos psal:

A nám se to se žirafou povedlo na první pokus a klíčem.Matka nevožvejkaná a je tam pořád na tom novým šroubu.

Já už bych si bez toho nadávání nedokázal práci na motorce představit...smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Žirafa (Člen)
05.10.2009 19:49:28
Offline

Re: Problem pri montazi padacich ramu fehling.

Vlastně když nad tím tak přemýšlíme tak to povolil muj táta, asi se holt víc nažral bigsmile


Jaký si to uděláš, takový to máš...

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr